مطالب مرتبط:
دوره توان افزایی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی
اعضای هیئت علمی بازوان اصلی چرخش های تحول آفرین دانشگاه آزاد اسلامی هستند/ باید در جهت مرجعیت آفرینی، تمدن سازی و الهام بخشی حرکت کنیم
نخستین دوره نشست ملی «کوثر هدایت» در مشهد برگزار شد
معرفی دانشجویان ماهر و جوانان مخترع به مرکز رشد واحدهای فناور/ سند تحول و تعالی دانشگاه با 8 تفاهم نامه اجرایی شد
تبدیل وضعیت دکتر معلم ها به هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 22:322022-01-26دانش

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی


مراسم اختتامیه نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه ورزش خبرگزاری آنا" از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم اختتامیه نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در استان مازندران برگزار شد.

دوره توان افزایی بدو خدمت اساتید برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی به همت مرکز جذب و امور هیئت علمی از روز جمعه اول بهمن ماه آغاز و تا امروز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ادامه داشت.

مراسم افتتاحیه نخستین دوره توان افزایی بدواستخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رییس دانشگاه، عباس اشرفی رییس مرکز جذب و امور هیئت علمی، حسین کرمانیان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و اساتید در اردوگاه فرهنگی رفاهی سازمان سما برگزار شد.

رنجبر: وظیفه اصلی اساتید تربیت و شاگردپروری در راستای اخلاق است بیژن رنجبر قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این دوره با اشاره به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اساتید عالی ترین رکن دانشگاه هستند و سند تحول و تعالی چراغ راه آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

وظیفه اصلی اساتید تربیت و شاگرد پروری در راستای اخلاق است.

وی با بیان اینکه دوره توان افزایی بدواستخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار در این دانشگاه اجرا می شود، اظهار کرد: قطعاً با حضور اساتید نتیجه این دوره تأثیرگذار خواهد بود، چرا که در مرحله نخست، اساتید جوان با نگاه به آینده می توانند از دیدگاه های استادان با تجربه بهره مند شوند و این آشنایی می تواند به شیوه و نحوه تدریس کمک کند.

مباحثی که برای این دوره در نظر گرفته شده، بسیار مؤثر است.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی اجتماعی بودن این دانشگاه را مزیت اصلی نظام آموزش کشور دانست و افزود: نخستین دانشگاهی که براساس سند تحول اسلامی با تأثیر ارزش های دینی در تولید علم نقش آفرینی کرد، دانشگاه آزاد اسلامی بود.

یکی از موضوعات مهم که در نقش ارزش ها در توسعه فناوری باید به آن توجه کرد، غایت گرایی در تولید فناوری و نوآوری است.

رنجبر خاطرنشان کرد: اساتید جوان دانشگاه با رعایت اصول اخلاقی در فرایند تحقیق و پژوهش، انگیزه، نحوه و نتیجه پژوهش تأثیرگذار هستند.

در این دوره کارگروه تخصصی علوم انسانی و هنر با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، کارگروه تخصصی فنی و مهندسی با حضور جواد علمایی معاون فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگروه عمومی فرهنگی با حضور دکتر اکبر اشرفی نماینده معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگاه های آموزشی فنون تدریس با حضور دکتر نیرو، کارگاه مخاطب شناسی با حضور دکتر نوروزیان، کارگاه مهارت های ارتباطی با حضور دکتر خلخالی، کارگاه آشنایی با سامانه ها (پژوهشیار و آموزشیار) با حضور دکتر محمدعلی اکبری و دکتر مستقل و کارگاه انتقال تجربه با حضور خانم دکتر فراهانی و خانم دکتر سپهریان برگزار شد.

دکتر طهرانچی: قصد داریم به تدریج و با ارتقای کیفیت علمی، دانشگاه آزاد اسلامی را تا سطح معتبرترین دانشگاه جهان پیش ببریم همچنین کارگاه آموزشی دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان بررسی سیر تکوین آموزش عالی و سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی امروز برگزار شد و به مدت سه ساعت به طول انجامید.

دکتر طهرانچی در این کارگاه تخصصی به نگاه جامع دانشگاه و معلمی اشاره کرد و خطاب به اساتید، گفت: شما اساتید دانشگاه در امور اداری و مسائل پیش رو، با چرخ های مربعی شکل مواجه هستید که باید با نیروی محرکه خود آن را به حرکت درآورید و چرخ مربعی را به 8 وجهی و در نهایت به چرخ دایره ای تبدیل کنید.

وی ادامه داد: یأس و ناامیدی از رحمت الهی از بزرگترین گناهان کبیره است.

انسان ناامید نمی تواند به جوان امید دهد، بنابراین نشاط و امید و خوش رویی ویژگی اول یک معلم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه نیازمند تولید دانش در عرصه تعلیم و تربیت هستیم، اظهار کرد: اگر با دقت به جایگاه استاد دانشگاه و تربیت کننده دانشجو و جوان توجه شود به راحتی قابل قبول است که استاد دانشگاه از جایگاه رفیع کم نظیری برخوردار باشد که این موضوع اقتضا می کند با دقت بیشتری حرکت کنید، اما نکته حائز اهمیت این است که باید توجه داشته باشیم که در زمینه پژوهش، دانشجوی مسئله محور و نظریه پرداز تربیت کنیم نه مقلد.

دکتر طهرانچی در کارگاه آموزشی دوره توان افزایی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح و توضیح مواردی از جمله دانشگاه اجتماعی، تولید علم و فناوری، الگوگیری از جریان خلقت، مسئله یابی، مسئله سازی، نهادینه کردن شکرگذاری در تربیت جوانان پرداخت و گفت: باید شکرگذاری را در جوانان نهادینه کنیم.

جوانان باید بدانند با چه نعمت های بی شماری در زندگی روبه رو هستند و قدردان آنان باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه باید یک محیط کاملاً تحقیقی باشد، اظهار کرد: قصد داریم به تدریج و نه دفعتاً و با ارتقای کیفیت علمی این دانشگاه را تا سطح بهترین و معتبرترین دانشگاه جهان پیش ببریم.

دکتر طهرانچی خطاب به اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه گفت: از سال 1398 که جمعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به کمتر از یک میلیون دانشجو رسید، تا امروز هر سال 30 هزار دانشجوی جدید جذب دانشگاه شده اند.

یکی از دلایل این افزایش اقبال عمومی، شما اعضای هیئت علمی دانشگاه هستید.

ما در دانشگاه آزاد اسلامی یک اجتماع فرهنگی تربیتی از اعضای هیئت علمی که مولد است و تربیت می کند، تشکیل داده ایم.

در ادامه، دکتر محمد علی اکبری مشاور رییس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه توضیحاتی درخصوص برنامه علمی دانشگاه و همچنین سامانه پژوهشیار پرداخت و تأکید کرد که این سامانه زنده است و به صورت هفتگی بروز شده و امکانات مورد نیاز به آن اضافه می شود.

وی با بیان اینکه حدود 30 برنامه علمی در حوزه های مختلف علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه و.

تعریف شده و در اختیار دانشجویان و استادان قرار گرفته است، گفت: در آینده نزدیک سطح حمایت ها از برنامه های علمی دانشگاه بالاتر خواهد رفت، چون هم دانشگاه به آن نیاز دارد و هم صنعت و جامعه به آن اقبال نشان می دهد؛ بنابراین پیگیری و اجرای این برنامه ها در دانشگاه جدی تر نیز خواهد شد.

دکتر علی اکبری همچنین به سؤالات برخی از اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه درخصوص مسائلی ازجمله تطابق و عدم تطابق پروپوزال ها با برنامه علمی دانشگاه، ثبت پروپوزال ها در ایرانداک، پایان نامه ها، شورای حوزه دانشی مستقر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، انعقاد تفاهم نامه و قرارداد با صنایع به منظور حمایت از رساله ها و پایان نامه ها و.

پاسخ گفت.

همچنین نظرات اعضای هیئت علمی شرکت کننده در این دوره، در قالب کلیپ در سالن به نمایش درآمد.

این دوره در راستای تحقق ارتقا و کارآمدی دوره های تحصیلی در سند تحول و تعالی مبنی بر برگزاری دوره های مستمر و توجیهی و ارزیابی استادان در جهت انطباق فکری و روشی با مبنای تربیتی توحیدی و شیوه های آموزش نوین تحول آفرین انجام شده است.

اساتید شرکت کننده در این دوره که به تازگی احکام آنها صادر شده، ضمن آشنایی با اسناد بالادستی به ویژه سند تحول و تعالی دانشگاه، ساختارها، آیین نامه ها و فرآیندهای مرتبط، آموزش های اولیه و عمومی مورد نیاز را در دو حوزه مهارت افزایی و معرفت افزایی به مدت 32 ساعت دریافت کردند.

همچنین مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت آثار آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی(ره)، با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

لازم به ذکر است؛ نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور خانواده های اساتید شرکت کننده برگزار شد، با قرائت گروهیِ سوگندنامه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر قانونی به همراه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رسید.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - استخدام اعضای هیئت علمی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - اعضای هیئت علمی - هیئت علمی - اسلامی - نخستین - افزایی - آزاد - استخدام - مراسم اختتامیه - استان مازندران - برگزار - دکتر طهرانچی - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - طهرانچی - دوره - توان - علمی - هیئت - اختتامیه - حضور - رییس دانشگاه آزاد - مازندران - دکتر - محمدمهدی طهرانچی - مراسم - مراسم افتتاحیه - رییس دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
ساخت کوچک ترین روبات های راه رونده جهان | خرچنگ های میلی متری به کمک انسان ها می آیند

ساز کوک دانشگاه آزاد اسلامی ایذه در روز سوگ و عزای عمومی خوزستان + فیلم

واکنش تلخ «آقای بازیگر» به خودکشی کودک کار/ عکس

استخدام تکنسین برق با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در گروه مهندسی Semitech

راه اندازی آموزش زبان چینی در دانشگاه کاشان فرصت مناسب برای تعاملات علمی است

تجلیل از عالی ترین نهاد علمی دانشگاه تهران

راهیابی 15 طرح به چالش ملی فناوری تجهیزات و ماشین های کشاورزی

استخدام کارخانه پلیمر طلایی یزد

استخدام هلدینگ یاران

لزوم استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه های استان مازندران در طرح های پژوهشی مساله محور

ارسال تجهیزات مورد نیاز درمانی برای کمک به حادثه دیدگان متروپل آبادان

طراحی اپلیکیشن آموزش پیشگیری از زخم پای دیابت توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

تولید پماد ضدزخم سوختی توسط محققان شرکت دانش بنیان مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی

تبدیل عمارت مسعودیه به دانشگاه بین المللی میراث فرهنگی

تجلیل از عالی ترین نهاد علمی دانشگاه تهران

تجلیل از فرهاد رهبر در عالی ترین نهاد علمی دانشگاه تهران

استاد برجسته سیاست درگذشت

تبدیل عمارت مسعودیه به دانشگاه بین المللی میراث فرهنگی

همکاری دانشگاه آزاد و اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی

استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات درگذشت

کانون بازنشستگان دانشگاه تبریز، راضی از خدمات بیمه تعاون

گزارش مختصری از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی

آزادسازی حریم و بستر رودخانه درشهرستان نوشهر

3 ایده ای که تحقق آن نیازمند زمان، کار تیمی و سرمایه گذار است

استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات درگذشت

تجلیل از فرهاد رهبر در عالی ترین نهاد علمی دانشگاه تهران

تبادل دانشجو دانشگاه ارزروم و علوم پزشکی آذربایجان غربی

دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان؛ میزبان المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

پایان خرداد آخرین مهلت پذیرش طرح های نوآورانه در آیکن

برای آخر هفته جایی برای گشت و گذار در تهران سراغ نداری؟ پس با زیباترین آبشارهای تهران آشنا شو 🤩

استخدام مدرس در مقطع کارشناسی ارشد رشته آسیب شناسی ورزشی و تمرینات اصلاحی

پایش سلامت و غربالگری ناهنجاری های اسکلتی و عضلانی

جزییاتی از فعالیت دانشگاه آزاد ایلخچی در رویداد عصر امید

تشکیل 20 جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در شش ماه

فرصت ثبت نام مصاحبه داوطلبان دکتری دانشگاه ارومیه تمدید شد

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه مراغه با دانشگاه ایتالیایی

استخدام مدرس آموزش زبان انگلیسی در موسسه آموزش عالی آزاد ندا در اصفهان

دموکراسی کلاغی! | تصمیم گیری دموکراتیک | علت همهمه کلاغ ها در صبح چیست؟

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد قشم با آموزش و پرورش امضا شد

عایق ساختمانی با استفاده از فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی تولید شد

همبستگی صنعت و دانشگاه در رویداد «عصر امید»

شرایط دانشجویان مجاز به اسکان در خوابگاه ها/ آغاز ثبت نام از امروز

مهلت ثبت نام خوابگاه های دانشگاه الزهرا(س) برای امتحانات اعلام شد

تفاهم نامه دانشگاه تهران و آستان قدس رضوی برای ایجاد شرکت های دانش بنیان

فارس من| انتقاد داوطلبان آزمون دکتری به نوع سوالات آزمون

مهلت ثبت نام خوابگاه های دانشگاه الزهرا(س) اعلام شد

سنگ مصنوعی با نانو مواد تولید شد/ سبک تر و محکم تر از سنگ طبیعی

استخدام دانشگاه علوم پزشکی اسفراین

آغاز رقابت 64 هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از امروز

آموزش پیشگیری از زخم پای دیابت ارائه شد

رونق اقتصاد بخش کشاورزی با فناوری «کودهای آلی»

از مسمومیت های پی در پی دانشجویان خوابگاهی تا گام بزرگ مجلس در تصویب طرح ساماندهی نظارت بر دانشگاه آزاد

کنکور، آموزش و پرورش را بی خاصیت کرده است

شناسایی نمادهای فرهنگی و تاریخی با پارک های گردشگری مینیاتوری

روان شناس های مجازیِ قلابی اگر مدرک دارند به وزارت علوم بیایند

کلاس اندیشه های مولانا در زنجان برگزار می شود + جزییات

تصویب نهایی سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی

کنکور، آموزش و پرورش را بی خاصیت کرده است

روشنک گرامی در رستوران

حضور دانشگاه آزاد رودهن با 25 گروه در رویداد ملی عصر امید

امکان دفاع از رساله دکتری با تولید محصول دانش بنیان/ تیمِ برنامه 《میدون》 در رویداد عصر امید حضور دارند

دستور اوجی درباره تخلف احتمالی منشی دفترش

هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی، یک چهارم آزاد کردن مدرک دانشجویان دولتی

فخر فروشی جدیر نفیسه روشن در کامرانیه/ تصویر دسته گل جنجالی آقای وزیر به خانم بازیگر!

اطلاعیه اصلاحات آگهی و تمدید مهلت ثبت نام آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری

درگذشت پیشکسوت دانشگاه علامه طباطبایی

ساخت دستگاهی که از سرمازدگی باغات سیب و هسته داران جلوگیری می کند

امضا تفاهم نامه برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

تفاهم نامه دانشگاه تهران و آستان قدس رضوی برای ایجاد شرکت های دانش بنیان

سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب نهایی رسید

رونق تولید طلای سرخ با محلول افزایش گل دهی زعفران

18 بیمار بدحال کووید19 در البرز بستری شدند

افتتاح مراکز جدید تحقیقات و فناوری در دزفول + عکس

امضا تفاهم نامه برگزاری پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان

جلوگیری از نشتی گاز با محصول «قطع کن هوشمند رگلاتورهای گازی»

نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

آغاز به کار نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

اعزام 70 تا 100 هزار دانشجو به اردو های راهیان نور تا پایان سال

راهنمای جامع ثبت نام خوابگاه های دانشجویی+آدرس سایت های ثبت نامی

سهم 40 درصدی دروس تخصصی در کنکور

استخدام کارشناس پذیرش و ویزای تحصیلی در موسسه اعزام دانشجوی دانش کسری/تهران

استخدام گرافیست در موسسه اعزام دانشجوی دانش کسری در تهران

توسعه خدمات سلامت در گیلان با همکاری شرکت توسعه کاربرد پرتوها

پرسش بی پاسخ یک دانشجو از حسن عباسی: 4 اقتصاددان نام ببر!

پنجمین گردهمایی خیّران آموزش عالی کشور در شیراز

صابری: باید به سوی سیستم هیبریدی آموزش حرکت کنیم

ضدعفونی کردن هوا با محصول بومی «پلاسمای الکترونیکی سرد»

میثم آخوندی مسئول افکارسنجی و نظرسنجی رویداد ملی عصر امید شد

تفاهم نامه ای میان دانشگاه آزاد، شورای شهر و شهرداری

تفاهم نامه برگزاری پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان سراسر کشور امضاء شد

معرفی حامی مالی رویداد ملی عصر امید در دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد

ستاری: اقتصاد دانش بنیان و خلاق را تحول فرهنگی رونق می بخشد

هوا گرم شده خوراااکه خوشگذرونیِ؛ پس بدو بیا کلی تیپ جذاب اونم با مانتوهای جذاب ببین

سردبیران نشریات علمی با نمایه سازی نشریه در پایگاه های استنادی و تخصصی آشنا شدند

دوره مربیگری سطح یک فوتسال کشور در ملایر

خیران تامین کننده نیاز موتور محرکه انقلاب اسلامی هستند

تفاهم نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب مازندران و دانشگاه علوم و فنون استان منعقد شد

رونمایی از فرهنگنامه جاودانه های تاریخ در شهرقدس

درخشش تیم های کرسی های آزاداندیشی دانشگاه آزاد بهبهان در مرحله کشوری

واگذاری مأموریتی جدید به مرکز تحقیقات بیولوژی کاربردی

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی