مطالب مرتبط:
اخباری از مذاکرات و توضیحاتی درباره قراردادهای ایران با چین و روسیه
ببینید | روایت تازه قالیباف از قراردادهای ایران با چین و روسیه
تحلیل گر مسائل سیاسی: روابط ایران با چین و روسیه راهبردی است
تحلیل گر مسائل سیاسی: روابط ایران با چین و روسیه راهبردی است
انتقاد یک نماینده در مورد بی اطلاعی مجلس از مفاد قرارداد ایران و چین | واکنش قالیباف
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 19:172022-01-26سياسي

انتقاد تند روحانی فعال سیاسی از قراردادهای ایران با روسیه و چین


قوامی نماینده ادوار مجلس گفت : اگر رییسی با روسیه استعمارگر قرارداد بسته باشد در تاریخ خواهد ماند که روحانیون هم تن به قراردادهای استعمارگر دادند! .

- دیده بان ایران نوشت: قوامی نماینده ادوار مجلس گفت : اگر رییسی با روسیه استعمارگر قرارداد بسته باشد در تاریخ خواهد ماند که روحانیون هم تن به قراردادهای استعمارگر دادند! .

نمایندگانی که می گویند از ریز جزییات قرارداد با چین اطلاع داریم، دروغ می گویند.

چین و روسیه بدون موافقت آمریکا با ایران هیچ قراردادی نمی بندند.

"قرارداد 25 ساله دولت جمهوری اسلامی با چین همچنان در هاله ای از ابهام قراردارد.

هر روز اخبار ضد و نقیضی در خصوص این قرارداد منتشر می شود.

همین چند روز پیش بود که دو تن از نمایندگان مجلس یازدهم نظیر علیرضا سلیمی صراحتاً اعلام کردند که نمایندگان مجلس از ریز جزییات قرارداد 25 ساله با چین با خبر هستند و دولت فعلاً صلاح نمی بیند که مردم را در جریان بگذارد! اما غلامعلی کوهساری، دیگر نماینده مجلس یازدهم تاکید دارد که نمایندگان از هیچ چیز قرارداد مطلع نیستند! همه اینها در حالی است که براساس اصل 77، عهدنامه ها، مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

در همین رابطه با ناصر قوامی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت و گو به موضوع سفر ابراهیم رییسی به مسکو و حواشی آن پرداخته است.

مشروح مصاحبه را در ادامه می خوانید.

*آقای قوامی این روزها بحث قرارداد 25 ساله دولت با چین بسیار بیشتر از گذشته توجه افکارعمومی، کارشناسان و حتی سیاستمداران خود نظام را به خود جلب کرده است.

طبق اصل 77 قانون اساسی، این قرارداد ابتدا باید به مجلس ارجاع داده شده و تاییدیه لازم را بگیرد تا به مرحله اجرا برسد اما طی چند روز گذشته امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دولت ابراهیم رییسی صراحتا اعلام کرد که قرارداد 25 ساله میان ایران و چین به مرحله اجرا رسیده است! نظر شما در این باره چیست؟ در کشور ما هیچکس مقید به قانون نیست.

به جای این که مسئولان به مردم بگویند که قانون را رعایت کنید، مردم به مسئولان تذکر می دهند که قانون را رعایت کنید! اصلا به آقای عبداللهیان چه ربطی دارد که می آید در خصوص این مسئله اظهارنظر می کند؟! آقای عبداللهیان باید مسائل دیپلماسی را دنبال کند اصلاً ربطی به این قضیه ندارد که می گوید آیا این قرارداد اجرایی شده است یا خیر! همانطوری که شما گفتید، قانون اساسی می گوید که هرگونه موافقت نامه و قراردادی باید به مجلس داده شده و به تصویب این نهاد برسد.

باید ماده به ماده، تبصره به تبصره در کمیسیون های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و بعد از قرار گرفتن در کمیسیون تخصصی به صحن علنی مجلس برود و در نهایت دولت می تواند آن را اجرا کند.

متاسفانه در کشور ما این چیزها رعایت نمی شود حالا هم که حاکمیت یکدست شده است، دیگر آقایان توجهی به قانون ندارند و این فاجعه است.

اولا که به طور کلی این نگاه به چین و روسیه دقیقا ضد منافع ملی ماست.

چین و روسیه هیچوقت وفادار به ما نبوده و نیستند.

آقای رییسی که به شوروی (روسیه) رفتند و در کاخ کرملین نماز خواندند باید از ایشان سوال کرد که در روسیه اگر کسی قرآن به همراه داشته باشد، مجرم شناخته شده ومجازات خواهد شد شما چطور به این کشور سفر کرده اید؟! اگر کسی در شوروی کتاب های اسلامی داشته باشد، مجازات خواهد شد! در چین هم به همین صورت است.

این دو کشور به هیچکدام از مکاتب انبیا و خدا هم اعتقادی ندارند.

من تعجب می کنم که چرا دولت جمهوری اسلامی همه کارت های خود را در داخل سبد چین و روسیه گذاشته و این دو کشور با کارت ایران در مقابل آمریکا و اروپا بازی می کنند! صادرات چین به آمریکا و بالعلکس اصلا قابل مقایسه با صادرات ما به چین نیست! چین و روسیه هیچوقت به خاطر ایران منافع خودشان را با آمریکا و اروپا به خط نمی اندازند.

الان به راحتی روسیه به ما خیانت می کند و اجازه نمی دهد میان ما و آمریکا رابطه برقرار شود چون خیلی راحت در حال حاضر حاضر روسیه گاز اروپا را با قیمت بالا تامین می کند در صورتی که ما خیلی راحت می توانیم از طریق ترکیه گاز کشورهای اروپا را تامین کنیم! به اعتقاد بنده آیندگان باید قضاوت کنند که این نگاه به چین و روسیه تا چه اندازه به ضرر منافع ملی ماست.

*آقای قوامی! زمانی که شما در مجلس شورای اسلامی حضور داشتید؛ آیا چنین اتفاقی سابقه داشته؟ خیر؛ به هر صورت چندین موافقت نامه در کمیسیون قضایی تصویب شد و حتی شورای نگهبان برخی از این موافقت نامه ها را رد کرد و به مجلس برگشت داده شد.

در یکی از موارد این موافقت نامه به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و بنده در آن جا حضور داشتم و از این موافقت نامه ای که می گویم دفاع کردم.

در آنجا هم می خواستند آن را رد کنند که آقای امامی کاشانی گفتند که موافقت نامه برای دولت است و باید تایید شود و در نهایت این موافقت نامه را مجمع تایید کرد نه شورای نگهبان! *الان یکسری از نماینده ها مثل علیرضا سلیمی اذعان دارند که ما از ریز جزییات این قرارداد باخبر هستیم! در صورتی که در روزهای گذشته، غلامعلی کوهساری، نماینده رامیان آزادشهر طی نطقی اظهار کرد که ما از هیچ چیز این قرارداد باخبر نیستیم آقایانی که می گویند نمایندگان از ریز جزییات باخبر هستند بیایند و برای ما هم توضیح دهند! علت این دوگانگی صحبت های نمایندگان در رابطه با آگاهی از قرارداد25 ساله دولت با چین چیست؟ به نظر شما آیا نمایندگان از این قرارداد باخبر هستند؟ نمایندگانی که می گویند از ریز جزییات قرارداد با چین خبر داریم، دروغ می گویند.

آقایان نماینده اگر واقعا خبر دارید، بیاید اعلام کنید.

چرا به مردم می گویید که به مصلحت نیست که در خصوص جزییات این قرارداد با آن ها صحبت شود؟ مگر مردم بیگانه هستند که در مورد قراردادی به این مهمی با آن ها صحبت نشود؟! این چه صحبت مسخره ای است که ما اگر از جزییات این قرارداد بگوییم، آمریکا مطلع خواهد شد؟! آمریکا در جریان ریز جزییات مسائل مربوط به ایران است! وقتی اسراییل به راحتی اسناد ما را با وانت می برد، آن وقت از چنین قراردادی مطلع نیست؟! اولا همین چین و روسیه این قرارداد را آمریکا در میان گذاشته است.

بنده فکر می کنم که آمریکا یک چراغ سبزی به چین و روسیه نشان داده که این دو کشور حاضر به توافق با ایران شده اند و الا این کار را نمی کردند.

شما یقین داشته باشید که اسراییل و آمریکا کاملا از ریز جزییات این قرارداد باخبر هستند، منتهی این قضیه را علنی نمی کنند.

اصلا چرا علنی کنند؟! وقتی اسراییل و آمریکا می بینند یک حکومت به مردم خودش دروغ می گوید و صادقانه با مردم خودش رفتار نمی کند، آن ها هم چیزی نمی گویند! این که یکسری از نمایندگان اذعان داشتند که ما از ریز جزییات قرارداد با چین اطلاع داریم، قطعا این نمایندگان دروغ می گویند.

اگر خبر دارید بفرمایید به مردم هم بگویید.

آن نماینده ای که می گوید ما از این قرارداد خبر نداریم او درست می گوید.

بدون همکاری با آمریکا و اروپا، چینی ها نمی توانند قراردادی را با ما ببندند *اتفاقا در تایید اظهارات شما باید بگویم که روز گذشته محمود احمدی نژاد، رییس جمهور دولت نهم و دهم در جمعی اظهار کردند که یعنی چی که آمریکایی ها از قرارداد با چین خبر ندارند؟ اسراییل در تهران اسناد سری و فوق سری را برمی دارد آن وقت از این ها خبر ندارد؟! مگر چین بدون رضایت آمریکا می آید با مال قرارداد ببندد.

قطعاً همینطوراست.

ببینید چین و روسیه قراردادهای مهم را که با ایران نمی بندند و به این قضیه واقف هستند تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود نمی توانند قراردادی را به مرحله اجرا برسانند.

بیشتر شرکت های بزرگ این کشورها خصوصی هستند این شرکت حاضر نیستند که ریسک کنند و با ما قراردادی را به مرحله اجرا برسانند.

بدون همکاری با آمریکا و اروپا، چینی ها نمی توانند قراردادی را با ما ببندند.

بیشتر بخوانید: نمی دانم رییسی چه مشکلی داشته که پوتین یک میز بزرگ را میان خودش و او قرار داد *نظر شما در خصوص سفر اخیر ابراهیم رییسی به مسکو ونحوه استقبال ولادیمیر پوتین از رییسی را به چه شکل ارزیابی می کنید؟ ما در دیدارهای سابق پوتین با روسای جمهوری کشورهای دیگر شاهد صمیمیت در نحوه استقبال از این افراد بودیم که می توان به دیدار اخیر پوتین با نفتالی بنت و اردوغان اشاره کرد اما در خصوص دیدار با ابراهیم رییسی چنین نبود که همین موضوع هم باعث واکنش های گسترده ای میان افکار عمومی و کارشناسان شد.

نظر شما درباره نحوه استقبال مسکو از رییسی چیست؟ درباره استقبال از آقای رییسی همان اصولگراها که دست و کف می زنند و به به و چه چه می کنند که در طی تاریخ جمهوری اسلامی هیچ رییس جمهوری را به اندازه آقای رییسی مورد استقبال پوتین و روسیه قرار نگرفته است! اما آن چیزی که خود بنده مشاهده کردم، دیدم یک میز بسیار بزرگ و طویلی وجود دارد که یک گوشه ‍اش آقای رییسی نشسته است اما در دیدارهای اخیر پوتین با روسای جمهور کشورهای دیگر مثل اردوغان در یک فضای صمیمی و نزدیک به هم به گفت وگو پرداختند! بنده وقتی این ها را با هم مقایسه می کنم، برایم سوال پیش می آید که چرا میز به این طویلی را میان آقای پوتین و رییسی قرار دادند؟! من نمی دانم آقای رییسی مشکل داشته که پوتین آنقدر دور از او نشسته است یا خود پوتین یک مرضی داشته که از رییسی دور شده است! به اعتقاد بنده این نحوه استقبال پوتین از رییسی صمیمیت این دو فرد را به هم نشان نمی دهد اما برخلاف واقع رسانه های اصولگرا شروع به سلام صلوات فرستادن و دست و سوت کشیدن هستند که بسیار جای تعجب دارد! دولت می داند اگر مردم را درجریان قرارداد با چین بگذارد، سروصدا خواهند کرد چیزی به مردم نمی گوید / اگر رییسی با روسیه استعمارگر قرارداد بسته باشد در تاریخ خواهد ماند که روحانیون هم تن به قراردادهای استعمارگر دادند! *آقای قوامی! به طور کلی نظر شما در خصوص قرارداد 25 ساله دولت با چین چیست؟ به اعتقاد شما این قرارداد تا چه اندازه می تواند به ضرر مردم ایران باشد؟ ببینید من چون از هیچ چیز این قرارداد خبر ندارم نمی توانم قضاوتی در خصوص مخرب بودن آن کنم اما همین که این هامردم را در جریان جزییات این قرارداد نمی گذارند، نشان دهنده این قضیه است که این قرارداد به هیچ وجه به نفع ملت ایران نیست.

اگر این قرارداد به نفع منافع ملی ما بود طبعاً دولت جمهوری اسلامی مردم را در جریان می گذاشت اما چون می داند اگر به مردم در خصوص جزییات قرارداد 25 ساله با چین صحبت کنند مخالفت مردم را در پی خواهد داشت و قطعا مردم سر و صدا خواهند کرد، هی چیزی درباهر آن به مردم نمی گویند.

بنده یک مطلب دیگر را عنوان کنم و آن این است که یک چیزی را دکتر علی شریعتی قبل از انقلاب در جهت دفاع از روحانیون عنوان کردند و آن این بود که هیچ روحانی ای زیر این قراردادهای استعماری را که کشور ما با کشورهای دیگر امضا کردند را امضا نکرده است! همین من و شمای کراواتی بودیم که قراردادهای استعماری را امضا کردیم! بنابراین بنده خطاب به آقای رییسی می خواهم بگویم که آقای رییسی مردم می گویند بله آقای شریعتی درست می گفت اما این قضیه برای زمانی بود که حکومت دست آخوندها نبود اما حالا که حکومت به دست روحانیون افتاده است باید گفت که این قراردادهای استعماری را امضا خواهند کرد یا خیر.

بنده می خواهم بگویم که ان شاءالله آقای رییسی یک قرارداد استعماری با روسیه اسعتمارگر امضا نکرده باشد که در تاریخ بماند که روحانیون هم تن به قراردادهای استعماری دادند! امیدوارم رییسی در این سفر هیچ قرارداد استعماری را امضا نکرده باشد.

219
کلید واژه ها: قرارداد - نمایندگان مجلس - نمایندگان - قرارداد 25 ساله - نماینده ادوار - روسیه - روحانی - روحانیون - مجلس - ایران - هاله ای از ابهام - نماینده - جمهوری اسلامی - علیرضا سلیمی - 25 ساله - مجلس یازدهم - تاریخ - قوامی - رییسی - روسیه و چین - ادوار - فعال سیاسی - بسته - قراردادی - دیده بان - یازدهم - علیرضا - موافقت - اسلامی - آمریکا

آخرین اخبار سرویس:
حضور معاون رییس جمهور در کارخانه ای که پس از 13 سال تعطیلی احیا شد

کنگره ملی 4000 شهید روحانی در مشهد

استخدام کمک حسابدار با بیمه در شرکت چرم مریم وطن در البرز

جزییات افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران و زمان پرداخت معوقات

ضرورت گام برداشتن در مسیر ترویج ارزش های اخلاقی

تأکید نمایندگان تهرانی مجلس بر حل آسیب ‎های اجتماعی استان تهران

فرین، بهترین آزمایشگاه پاتوبیولوژی تهران

تسلیت دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی درپی ارتحال آیت الله فاطمی نیا

حکم فقهی دعا کردن به زبان فارسی در قنوت نماز

تلاش برای فرار از ایران به هر شکل ممکن!

14 هزار جهادگر در استان همدان فعالیت دارند

قابلیت صرافی بای بیت بالا می رود

رییس دیوان عالی: در حکم طلاق باید درباره تمام حقوق مالی زن تصمیم گیری شود

انهدام شبکه بزرگ قاچاق گندم در چهارمحال و بختیاری

پیام تبریک استاندار چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی

طرح بازآفرینی ناحیه 3 منطقه 19 در کمیسیون ماده 5 شهرداری تهران تصویب شد

سخنگوی دولت: تدریس و ترویج اخلاق اسلامی به منبرهای استادفاطمی نیا جلوه خاصی بخشیده بود

سالاری رییس کمیته امداد پیشوا شد.

کشف بیش از 10 تن کالای اساسی از جمله روغن مایع احتکار شده در اردبیل

ترویج سبک زندگی و تربیت اسلامی در همایش زن مسلمان ایرانی

راه اندازی پنجره واحد خدمات تمام دستگاه های دولتی تا شهریورماه

فیلم | روایتی شنیدنی از مرحوم استاد فاطمی نیا در مورد توبه

جرم زدایی از 10 عنوان مجرم انگارانه/ شناسایی 64 نفر که اقدام به جعل و افشای اطلاعات می کردند

دولت برای حفظ امنیت غذایی کشور ناچار به حذف ارز 4200 تومانی شد

برنامه عزاداری 35 هیأت در وفات حضرت عبدالعظیم (ع)

عصبانیت شدید یک مقام از رقص دختربچه در یک مدرسه

استخدام کمک حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در البرز

فعالیت 14 هزار جهادگر در استان همدان

تشییع و تدفین آیت الله فاطمی نیا در حرم حضرت معصومه(س)

استخدام انباردار در شرکت نیکران موتور پاسارگاد در تهران

ترویج اخلاق به منبرهای آیت الله «فاطمی نیا» جلوه خاص بخشیده بود

دولت چهارشنبه آیین نامه رتبه بندی معلمان را ابلاغ می کند

60 اثر در هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور بررسی شد

حضور وزیر میراث فرهنگی به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در صحن شورا

هشدار وزیر علوم؛ دانشگاه حرمت دارد | هیچ جا با لباس لب دریا یا مهمانی به دانشگاه نمی روند

برنامه ریزی برای گرامیداشت سوم خرداد

افزایش 5.5 میلیون تومانی حقوق معلمان در سال 1401 / مبنای تغییرات از شهریور 1400 است + فیلم

اندیشیدن در آموزش های ما جایی ندارد

استقلال هویتی و فرهنگی ایران اسلامی در دست زنان است

اعلام نتایج اولیه انتخابات لبنان

تشییع پیکر آیت الله فاطمی نیا فردا در تهران/ تدفین در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

مادر شهیدان صنیع خانی به فرزندان شهیدش پیوست

پیام تسلیت حسن روحانی

نماینده مجلس: از تعداد دقیق معلمان بازداشتی اطلاعی ندارم

استقبال از کتاب زندگی شهید محمد جاودانی/ «چهارمین نفر» پرفروش شد

استخدام مشاور تحصیلی در یک مجموعه در حوزه آموزشی و تحصیلی در تهران

شکایت عراق به دیوان بین المللی دادگستری، وجاهت حقوقی ندارد

استخدام نماینده فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

34 نرم افزار دیجیتال برای نظام آموزشی کشور تولید شد

بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس رایگان شد

6 هزار نفر از حجاج واکسن نزدند

اعلام برنامه های هفته میراث فرهنگی در تهران

افزایش 5.5 میلیون تومانی حقوق معلمان در سال 1401+فیلم

کشف انبار های احتکار 800 تن روغن توسط دستگاه قضا

اصلاح قانون انتخابات کشور یک نیاز ضروری است

جمعیت مسئله اصلی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری است

«علی حسن فرج زاده» سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام لرستان شد

فیلم| انتقاد مجدد و شدید الحن رییس عدلیه از جرم انگاری های زیاد

استخدام مهندس پلیمر در شرکت سلامت آزما در تهران

حضور معاون رییس جمهور در کارخانه ای که پس از 13 سال تعطیلی احیا شد

فیلم| دستور اژه ای برای رفع محدودیت های مرکز رسانه و روابط عمومی قوه قضاییه

روحانیت نقطه اتصال میان شیعه و مقام معصوم(ع) است

قرائت خطبه عقد توسط مقام معظم رهبری برای فرزندان شهدا (فیلم)

آغاز نهمین قرار خدمت زاکانی با حضور در ایستگاه جمع آوری پسماند

بررسی کلیات آیین نامه پیشنهادی رتبه بندی معلمان در دولت

لوح کارآفرین نمونه ایران به کدام تولیدکننده آبمیوه رسید؟

مراسم نخستین دوره جایزه علی اکبر دهخدا با معرفی کتاب و پژوهشگر برگزیده برگزار شد

تأمین غلات از کوبا در ازای صادرات نفت

«ازدواج به وصال نرسیده» چیست؟/ آیا «سکس درمانی زوج» راه کار مناسبی برای این مشکل است؟

هیچ کجای دنیا با لباس مهمانی به دانشگاه نمی روند!

نیاز مبرم جامعه به پیروی از الگوی رفتاری آیت الله بهجت

یمن: سلاح های بازدارنده در اختیار داریم

ساکنان محلات جنوبی و تنگک های بوشهر از وضع آب وفاضلاب گلایه دارند

برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در دلفان

اجلاسیه روحانیون آزاده سراسر کشور در قزوین به روایت تصویر

ارسال بیش از 2 هزار تن روغن از بندر شهید رجایی به سراسر کشور

سعید مدنی به اتهام ارتباط مشکوک خارجی بازداشت شد

تاخیر در اجرای طرح اصلاح اقتصادی پیامدهای نامطلوب داشت

پیام تبریک مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

امکان عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای در سال 2023

احمدی نژاد: به سران منطقه نامه نوشتم و هشدار داده ام

حساس ترین زمان ایفای رسالت روحانیت در زمان و موقعیت کنونی واقع شده است

تا کنون 6هزار نفر از حجاج ایرانی واکسن دریافت نکرده اند

از تحلیف عضو جدید شورای شهر قم تا اعمال تخفیف عوارض برای طرح نهضت مسکن

وزیر دفاع یمن: سلاح های راهبردیِ بازدارنده در اختیار داریم

تشییع و تدفین آیت الله فاطمی نیا در حرم حضرت معصومه(س)

پایان مسابقه کتابخوانی کشوری «خودکشی» با معرفی برترین ها در جهرم

استخدام کارمند اداری با بیمه و پاداش در یک موسسه حقوقی و داوری معتبر/ تهران

پیام تسلیت شخصیت های حوزوی به دنبال درگذشت آیت الله فاطمی نیا

استخدام انباردار در صنایع قوطی سازی تنگه نور در شهریار

استخدام تعمیرکار الکترونیک با بیمه و پاداش در هلدینگ هوش سیستم گیل در رشت

نمایندگان هفته آینده با رهبر انقلاب دیدار می کنند

هشدار اژه ای به «افرادی که قصد برهم زدن آرامش روانی مردم و امنیت جامعه را دارند» | تذکر بسیار مهم به قضات؛ نباید ماده ها را به هم وصل کنید که ...

ابلاغ قانون تثبیت ساعت رسمی کشور توسط رییس مجلس به دولت

روابط عمومی نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند

پروژه های مسکونی و جهادی ذوب آهن به عدد 34 رسید

فراخوان ملی نقش من در فردای سرزمینم

43 هزار و 601 فقره اراضی ملی در سال 1400 خلع ید شد

مسئولان دانشگاهی به دور از روزمرگی دغدغه فرهنگی داشته باشند

ارائه تسهیلات فرزندآوری به زوج های دانشجو + جزییات

انتقاد تند روحانی فعال سیاسی از قراردادهای ایران با روسیه و چین

انتقاد تند روحانی فعال سیاسی از قراردادهای ایران با روسیه و چین