مطالب مرتبط:
دولت عراق در واکنش به کنفرانس صهیونیستی اربیل: عادی سازی روابط با اسراییل از نظر قانون اساسی مردود است
واکنش دولت عراق به برگزاری کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
کنفرانس اربیل به دنبال عادی سازی روابط با اسراییل
واکنش ها به برگزاری نشست عادی سازی روابط با اسراییل در اربیل
مخالفت قاطعانه دولت عراق با نشست اربیل و مطرح کردن عادی سازی روابط با اسراییل
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 17:052021-09-25بين الملل

واکنش ها به کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم اسراییل در اربیل؛ عراقی ها یکصدا محکوم کردند


برگزاری کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اربیل عراق واکنش های مقامات، جریان های سیاسی و دینی این کشور را درپی داشت و آن ها به اتفاق این کنفرانس را محکوم کرده و برگزاری آن را خیانت به آرمان فلسطین دانستند.

- ، برگزاری کنفرانسی در حمایت از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی آن هم در شهر اربیل، مرکز منطقه کردستان عراق واکنش های اکثر منفی رسانه ، شخصیت ها، جریان ها و مقامات این کشور را در پی داشته است.

دولت عراق: مخالف هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستیمدفتر رسانه ای مصطفی الکاظمی ، نخست وزیر عراق با انتشار بیانیه ای، نشست برگزار شده در اربیل که شعار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مطرح کرده بود، به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت عراق مخالفت قاطعانه خود را با نشست های غیرقانونی که توسط برخی عشائر مقیم اربیل در اقلیم کردستان عراق برگزار شده و شعار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مطرح کرده، اعلام می کند.

در ادامه بیانیه اشاره شده است که دولت عراق تاکید می کند که این نشست ها به نمایندگی از اهالی و ساکنان شهرهای عراق برگزار نمی شود، اما برخی شخصیت ها سعی دارند این نشست ها را به نام ساکنان آن اعلام کنند .

دفتر نخست وزیر عراق مواضع مطرح شده در این نشست را نظر مردم این کشور ندانست و تاکید کرد که این مواضع تنها مواضع حاضران در نشست مذکور بوده علاوه بر اینکه تلاشی برای به تشویش کشاندن وضعیت عمومی عراق و احیای جنجال فرقه ای نامطلوب است.

دفتر الکاظمی بیان کرد: این در سایه آمادگی شهرهای عراق است برای ورود به انتخاباتی سالم، عادلانه و زودهنگام در انسجام با آرمان های ملت و پی ریزی مسیر ملی که دولت به حرکت در آن اهتمام دارد.

در بیانیه نخست وزیر عراق آمده است: از طرفی دیگر مطرح کردن مفهوم عادی سازی روابط از لحاظ قانون اساسی، حقوقی و سیاسی در عراق غیرقابل قبول و مردود است.

در این بیانیه تاکید شده است: دولت به صورت واضح موضع تاریخی ثابت و حامیانه از قضیه عادلانه فلسطین و دفاع از حقوق ملت فلسطین را اعلام می کند.

در راس آن حق فلسطین در برپایی کشور مستقلی به پایتختی قدس شریف و مخالفت با همه نوع شهرک سازی و تعرض و اشغالگری که اسراییل در حق ملت برادر فلسطین انجام می دهد.

اربیل: نه اطلاعی داشتیم نه مشارکت!حکومت منطقه کردستان عراق نیز به این کنفرانس واکنش نشان داد و مجبور شد در این باره توضیحی دهد.

بنا به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری ناس عراق، وزارت داخلی حکومت کردستان امروز در بیانیه ای مدعی شده است کنفرانسی که دیروز تحت عنوان السلام و الاسترداد (صلح و بازپس گیری) بدون علم و موافقت و مشارکت حکومت منطقه برگزار شده است.

حکومت منطقه کردستان عراق همچنین گفته که این کنفرانس به هیچ نحوی بیانگر موضع این حکومت نیست.

اربیل گفته که همه اقدامات لازم برای پیگیری نحوه برگزاری این نشست را اتخاذ کرده اند.

ریاست جمهوری عراق: مخالف هرگونه تلاش برای عادی سازی روابط با اسراییل هستیمریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای نسبت به کنفرانسی که در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اربیل برگزار شده واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: در شرایطی که ریاست جمهوری عراق موضع ثابت عراق در حمایت از قضیه فلسطین و احقاق حقوق مشروع و کامل ملت فلسطین را مورد تاکید قرار می دهد، بار دیگر بر مخالفت قاطع عراق با موضوع عادی سازی روابط با اسراییل اعلام می کنیم و خواستار احترام به اراده عراقی ها و تصمیم ملی و مستقل آنها در این خصوص هستیم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: نشستی که اخیرا برگزار شده موضع اهالی و ساکنان شهرهای عراق نیست و تنها موضع کسانی است که در این نشست شرکت کرده بودند.

ریاست جمهوری عراق در بخش دیگری از بیانیه خود خواستار عدم طرح موضوعات و مفاهیمی شده است که از لحاظ حقوقی و ملی در عراق مردود است و توهینی به احساسات مردم این کشور به حساب می آید.

به ویژه اینکه عراق برای برگزاری انتخاباتی شفاف و سالم خود را آماده می کند.

رییس پارلمان عراق: موضع عراق در خصوص فلسطین هرگز تغییر نخواهد کردمحمد الحلبوسی، رییس پارلمان عراق نیز گفت که این مسئله نیازمند اتخاذ اقدامات قانونی سخت برای محاکمه کردن کسانی است که به خود اجازه داده اند به اصول ثابت ملی عراق لطمه بزنند.

واکنش شخصیت ها و جریان های عراق نعیم العبودی نماینده پارلمان عراق از ائتلاف پارلمانی الفتح به رهبری هادی العامری ، خواستار برخورد با کسانی شد که به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و همچون مزدوران و خائنان عمل می کنند.

عزت الشابندر سیاستمدار سرشناس عراقی نیز در واکنش به برگزاری کنفرانسی در اربیل و در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، در توییتی خواستار برگزاری جلسه فوری پارلمان برای وضع قوانینی در جهت جرم دانستن هر گونه رابطه با رژیم صهیونیستی شد.

حکیم: فلسطین اولویت جهان اسلام و عرب است عمار حکیم رییس جریان حکمت ملی عراق با اشاره به برگزاری کنفرانس صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: ما برگزاری کنفرانس ها و تجمعاتی که در راستای دعوت به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است را محکوم می کنیم.

حکیم ضمن مخالفت با هرگونه اقدام و تحرک برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی در داخل عراق، تاکید کرد: مسئله فلسطین اولویت اصلی جهان اسلام و جهان عرب است و بار دیگر بر حمایت کامل خود از ملت فلسطین و مسئله عادلانه آنان و مبارزاتشان برای بازپس گیری حقوق غصب شده شان حمایت می کنیم.

هشدار مقتدی الصدر درباره برگزاری چنین کنفرانس هاتقریبا اکثر شخصیت های مهم سیاسی درباره این کنفرانس واکنش نشان داده اند.

مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق در بیانیه ای از حکومت کردستان عراق خواست که مانع از برگزاری چنین تجماعت تروریستی صهیونیستی شود والا دولت عراق باید همه کسانی که در این کنفرانس شرکت کرده اند را مجرم بداند و آن ها را بازداشت کند.

صدر تهدید کرد، در صورتی که دولت هم وارد نشود، این جریان وظیفه خود می داند که آنچه را که از نظر شرعی، عقلی و ملی لازم است، انجام دهد.

رهبر جریان صدر عراق گفته مؤمنین ، منتظر دستور او برای آغاز تعامل با این نمونه های کثیف باشند؛ چرا که عراق به تعبیر وی مخالف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

رهبر جریان الصدر عراق همچنین گفته که بعد از موضع گیری اغلب جریان ها و نخست وزیری عراق، موضع دیگری خواهد داشت و آن را اعلام خواهد کرد.

الفتح : کنفرانس اربیل، آرمان ملت فلسطین را هدف گرفته استائتلاف الفتح عراق به رهبری هادی العامری نیز طی بیانیه ای به این کنفرانس ضد فلسطینی واکنش نشان داد.

این ائتلاف در بیانیه خود ضمن محکوم کردن شدید برگزاری کنفرانس مذکور، برگزار کنندگان این کنفرنس را گروهی گمراه دانست و گفت که این کنفرانس اصول ثابت ملت عراق در حمایت از آرمان فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی را هدف قرار گرفته است.

ائتلاف الفتح عراق همچنین این کنفرانس را اقدامی جنایتکارانه و شرکت کنندگان در آن را خائن دانسته است که می بایست محاکمه شده و اشد مجازات در حق آن ها اعمال شود.

این ائتلاف پارلمانی عراق از قوه قضاییه این کشور خواسته است مشارکت کنندگان در این کنفرانس را تحت پیگرد قرار داده و قانون لازم الاجرا را در حق آن ها اجرا کند.

الفتح همچنین از مردم، همه مؤسسات دینی و رسمی و مردمی عراق خواسته این گروه را طرد کرده و با آن ها اعلام برائت کنند.

در بیانیه الفتح تأکید شده است که رژیم صهیونیستی قاتل، جایی در عراق نخواهد داشت.

ائتلاف الفتح عراق در پارلمان عراق درباره مردم فلسطین نیز تأکید کرد: ما بر حمایت ثابت و همیشگی خود از مردم فلسطین و آرمان برحق آن ها در آزادسازی اراضی خود و حق بازگشت آن ها و تشکیل دولت فلسطین مستقل به پایتختی قدس شریف تأکید داریم.

الحشد الشعبی و حزب الله عراق فالح الفیاض ، رییس سازمان الحشد الشعبی عراق نیز این کنفرانس را محکوم کرد و گفت که عده ای مزدور اسراییل، بعد از آنکه موفق به سرنگونی عراق با داعش نشدند، خواستار عادی سازی روابط [با رژیم صهیونیستی] هستند.

وی با بیان اینکه این افراد صرفا نماینده خود هستند و ارتباط با دیدن یا مذهب ندارند، گفت که این فراخوان با طرح خیانت برخی از حاکمان عراق یکی بوده و ضربه پیش دستانه به نتایج انتخابات است.

گردان های حزب الله عراق نیز از زبان سخنگوی خود جعفر الحسینی ، با محکوم کردن کنفرانس اربیل اعلام کرد که عراق هرگز تا آخرین رمقی که دارد، با اسراییل عادی سازی نخواهد کرد.

عصائب اهل الحق عراقدفتر سیاسی عصائب اهل الحق عراق نیز ضمن محکوم کردن کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خواستار محاکمه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان و حاضر در این کنفرانس شد.

شیخ اکرم الکعبی ، دبیرکل این جنبش عراقی نیز در توییتر نوشت که موافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خائن هستند و جایی در عراق نخواهند داشت و مردم عراق از آن ها انتقام خواهند گرفت.

واکنش اهل تسنن عراق به کنفرانس اربیلجماعت علمای عراق به ریاست دکتر خالد الملا با صدور بیانیه ای طرح موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و تاکید کرد که این موضوع طبق قانون اساسی و از لحاظ حقوقی و سیاسی مردود است.

ائتلاف انتخاباتی "تقدم" (اهل سنت) با صدورت بیانیه ای هرگونه اقدام در جهت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

دیوان الوقف السنی (اوقاف اهل تسنن عراق) نیز در بیانیه ای کنفرانس اربیل را محکوم و تأکید کرد: ما هم همصدا با سایر عراقی های شریف و غیور و مخالف عادی سازی روابط، مخالفت را با این کنفرانس اعلام می کنیم.

این دیوان تأکید کرد که فلسطین چه در گذشته، مسئله مهم دولت و ملت عراق بوده و در آینده نیز همین گونه خواهد بود.

استاندار الانبار (غرب عراق) نیز گفته که همه اقدامات لازم و قانونی را اتخاذ کرده و مروجان فتنه را محاکمه خواهیم کرد.

گفته می شود برخی از شیوخ قبایل این استان در کنفرانس عادی سازی اربیل شرکت کرده اند.

ائتلاف عزم به رهبری خمیس الخنجر (ائتلاف اهل تسنن) نیز در بیانیه ای این کنفرانس را محکوم کرده و گفته است برگزاری این کنفرانس برای برگزار کنندگان آن خفت بار و ننگن است.


کلید واژه ها: روابط با رژیم صهیونیستی - عادی سازی روابط - رژیم صهیونیستی - عادی سازی - صهیونیستی - کنفرانس - روابط - برگزار - عراق - برگزاری - اربیل - سازی - رژیم - عادی - منطقه کردستان عراق - دولت عراق - محکوم - واکنش - جریان های سیاسی - نخست وزیر عراق - منطقه کردستان - مصطفی الکاظمی - بیانیه - مقامات - رژیم اسراییل - کردستان عراق - آرمان فلسطین - رسانه - اربیل عراق - غیرقانونی

آخرین اخبار سرویس:
کاهش شدید محبوبیت بایدن در بین مردم آمریکا

یک رهبر ارشد القاعده در حمله پهپادی آمریکا کشته شد

گفت وگوی تلفنی ماکرون و بایدن

کاهش شدید محبوبیت جو بایدن در بین مردم آمریکا

رژیم صهیونیستی 6 سازمان فلسطینی را تروریستی اعلام کرد

لاوروف با معاون دبیر کل سازمان ملل درباره افغانستان گفتگو کرد

مغربی ها مخالف عادی سازی روابط با تل آویو هستند

داعش مسئولیت حمله به خط انتقال برق کابل را برعهده گرفت

گسترش همکاری های سینمایی ایران و ایتالیا

تصاویری عجیب اما واقعی که فتوشاپ نیستند!

طی 2400 روز تجاوز ائتلاف سعودی بیش از 13 هزار زن و کودک یمنی کشته و مجروح شدند

تقدیر از نقد منصفانه عدلیه در دوره تحول و تعالی/ کارت زرد به اقتصاد ترکیه

داعش مسئولیت انفجار دکل انتقال برق کابل را بر عهده گرفت

پوتین: به زمان به رسمیت شناختن طالبان نزدیک می شویم

چند نکته درباره تلاش عربستان برای رابطه با ایران

مخالفت سیاستمدار مغربی با عادی سازی روابط رباط و تل آویو

کوهنوردان مفقود در قله ریزان لواسانات پیدا شدند

با این خوراکی ها بدون خوردن گوشت آهن جذب کنید

دیدار لاوروف و گریفیتس درباره اوضاع افغانستان و سوریه

ارتش سوریه مانع عبور کاروان آمریکایی به قامشلی شد

ماکرون با بایدن درباره مسائل دوجانبه گفتگو کرد

صفحه نخست روزنامه های سیاسی اول آبان ماه؛

فرانسه خواهان محدودسازی فعالیت هسته ای ایران شد

بودجه ای به حصارکشی مرز های اروپا تعلق نمی گیرد

فرانسه: ایران به فعالیت های مغایر با برجام خاتمه دهد

عکسی که فضانورد ناسا از خلیج فارس منتشر کرد

بایدن و مکرون تلفنی گفت وگو کردند

تظاهرات اهالی حلب سوریه علیه اشغالگری ترکیه

ادامه حمایت سازمان ملل از ایران برای مقابله با کرونا

بی اعتنایی سران اروپا به بحران پناهجویان افغان

اظهارات ضد ایرانی گروسی

رایزنی وزیران خارجه روسیه و اسراییل درباره برجام

گفت و گوی تلفنی وزیران خارجه روسیه و رژیم صهیونیستی درباره برجام

موج جدید اغتشاشات در پاکستان توسط گروه«تحریک لبیک»

دادگاه آمریکایی رای به پیگرد بانک هالک ترکیه داد

مرکل: اتحادیه اروپا را در برهه نگران کننده ای ترک می کنم

بودجه ای به حصارکشی مرز های اتحادیه اروپا تعلق نمی گیرد

لاورنتیف: حمله تروریستی دمشق تأثیر منفی روی نشست کمیته قانون اساسی سوریه گذاشت

عملیات تروریستی داعش در روسیه خنثی شد

نشست کمیته قانون اساسی سوریه نتیجه ای نداشت

افزایش تنش های لفظی میان آمریکا و چین بر سر تایوان

برنامه ریزی برای برگزاری اجلاس سران گروه های سوری در تهران

دکتر سایان در درگیری مسلحانه توسط وزارت اطلاعات کشته شد

روزنامه استقلال جوان| آغاز حرکت در جاده بزرگان

برنامه ریزی برای برگزاری اجلاس سران گروه های سوری در ایران

پالایشگاه های خصوصی هند به دنبال خرید نفت از ایران

بررسی شکایت دونالد ترامپ از کنگره آمریکا

گفت وگوی تلفنی ماکرون و بایدن

لاوروف با وزیرخارجه رژیم صهیونیستی گفتگو کرد

شاباشِ 70 متری دور گردن داماد +فیلم

ریزش وال استریت پس از اعلام کسری بودجه دولت آمریکا

22 کشته و زخمی با وقوع طوفان در لهستان

اتحاد پالایشگاههای هندی برای واردات نفت ارزان تر

مردم استان حلب سوریه در مخالفت با اشغالگری ترکیه تجمع کردند

در آخرین اجلاس FATF چه گذشت؟

«رافائل» در نقش راپورتچی آمریکا/ چرا معمای سایت کرج برای آژانس جذاب است؟

سازمان ملل: قربانیان کرونا در ایران روند کاهشی دارد

پرایس: دیپلماسی مؤثرترین روش در قبال ایران است

تجمع مردم صنعاء و تأکید بر ادامه مقاومت و ایستادگی

مرجانه گلچین اعلامیه ی فوت مادرش را منتشر کرد

فالح الفیاض: الحشد الشعبی نیروی مهم در حمایت از دموکراسی عراق است

سیاستمدار آمریکایی: صهیونیسم یک ایدئولوژی خودبرترپندار برای تجاوزگری است

قانونگذار ایالتی آمریکا: صهیونیسم یک ایدئولوژی خودبرترپندار برای تجاوزگری است

نگرانی از سویه جدید جهش یافته ویروس کرونا

عکس «مشقت زندگی»؛ پدر و پسر سوری جهان را شوکه کردند

حماس از مسئولیت خود در قبال آزادی اسرا غفلت نخواهد کرد

واکنش حماس به تصمیم صهیونیست ها درباره سازمان های مدنی

فرار شبه نظامیان ائتلاف سعودی از مأرب به استان های جنوبی یمن

جمع بندی واشنگتن از نتایج رایزنی ها برجامی «مالی» در پاریس و غرب آسیا

تاثیر مخرب قرار گرفتن در لیست خاکستری اف ای تی اف برای ترکیه

چین و خلیج فارس پس از خروج آمریکا

آمریکا دیپلماسی را بهترین ابزار مقابله با ایران می داند

یمنی ها از پیشروی کمیته های مردمی در استان مارب حمایت کردند

فلسطین قصد اسراییل برای تصویب ساخت بیش از 3 هزار واحد مسکونی را محکوم کرد

گفتگوی تلفنی امانوئل مکرون و جو بایدن

ببینید | افزایش پرونده های جرایم پلیس انگلیس

جدیدترین تصویر از خلیج فارس که فضانورد ناسا منتشر کرد

به سوی تایوان

کرملین: مذاکرات پوتین و بنت، طولانی و سازنده بود

فرانسه: ایران برای جلوگیری از تشدید تنش به مذاکرات احیای برجام برگردد

ارتش و کمیته های مردمی یمن منطقه «نجا» در مأرب را آزاد کردند

آشنایی با موسسه نظرسنجی گالوپ

پوتین در دیدار با بنت: روابط روسیه و اسراییل بی نظیر است

وزیر دفاع آمریکا درباره حمله احتمالی چین به تایوان واکنش نشان داد

جمع بندی واشنگتن از نتایج رایزنی ها برجامی «مالی» در پاریس و غرب آسیا

رایزنی برجامی رابرت مالی و معاون وزیر خارجه کره جنوبی

اجازه دست درازی تل آویو به ثروت ملتمان را نخواهیم داد

توییت دوم اسنودن به زبان فارسی: گربه ها محبوب هستند/عکس

دبیرکل ناتو: اعضا با ایجاد راهبرد هوش مصنوعی موافقت کردند

لژیونرها | گل فوق العاده زیبای احمد نورالهی برای شباب الاهلی + ویدئو

امام خمینی اختلاف درباره میلاد پیامبر(ص) را به وحدت و همبستگی تبدیل کرد

عکس دردناکی که برنده جایزه بین المللی شد

تجمع گسترده استان حلب سوریه در مخالفت با اشغالگری ترکیه

کمین موساد در ترکیه

بازداشت اعضای جهاد اسلامی توسط تشکیلات خودگردان فلسطین

افزایش تجارت سالانه صادرکنندگان ترک با آفریقا تا 50 میلیارد دلار

مرکل: اتحادیه اروپا را در برهه نگران کننده ای ترک می کنم

اعتراض الجزایر به جایگاه این کشور در نزدیکی نماینده اسراییل

فرانسه: ایران به فعالیت های مغایر با برجام خاتمه دهد

دادگاه آمریکا بانک ترکیه را تحت پیگرد قانونی قرار داد

واکنش ها به کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم اسراییل در اربیل؛ عراقی ها یکصدا محکوم کردند

واکنش ها به کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم اسراییل در اربیل؛ عراقی ها یکصدا محکوم کردند