مطالب مرتبط:
دانش آموزان زنجانی در اولویت دریافت واکسن
زنگ آغاز سال تحصیلی در همدان به صدا درآمد
زنگ آغاز سال تحصیلی 1401-1400 مدارس نواخته شد
کاهش مرگ های کرونایی در واکسن زده ها / بازگشایی ها عجولانه نباشد
«زنگ» آغاز سال تحصیلی نواخته شد
-149 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 14:352021-09-25اجتماعي

زنگ واکسن


قرار پنجشنبه 10 صبح، ورزشگاه تختی.

علی و حسین و مصطفی، پنجشنبه صبح مقابل مرکز واکسیناسیون ورزشگاه تختی، با هم قراری داشتند تا واکسن بزنند؛ - نوجوانان 17 ساله ای که اگر مدارس باز شود، امسال باید پشت نیمکت های کلاس دوازدهم بنشینند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ، از اواخر هفته گذشته واکسیناسیون افراد زیر 18سال در مراکز تزریق واکسن شروع شد؛ مراکزی که از صبح پنجشنبه گذشته پر از دانش آموزان 15تا 18ساله ای بود که به تنهایی یا همراه با خانواده هایشان به مراکز آمده بودند تا واکسن بزنند.

با اینکه به تأکید مسئولان قرار بود واکسیناسیون این گروه سنی با ورود واکسن هایی در محموله های مجزا صورت بگیرد، اما از هفته گذشته گروه سنی زیر 18سال هم همان واکسن سینوفارم بزرگسالان را دریافت کردند و در آمار 34میلیون و 7هزارو 380نفر دوز واکسن تزریق شده در کشور قرار گرفتند.

براساس اعلام وزارت بهداشت تا ظهر دیروز 49میلیون و 100هزار و 672دوز واکسن تزریق شده که از این میزان، 15میلیون و 93 هزار و 292 نفر هر دو دوز را دریافت کرده اند.

گزارش میدانی همشهری از 4مرکز واکسیناسیون نشان می دهد، با ورود چندین محموله واکسن، دیگر خبری از صف های طولانی برای تزریق واکسن نیست و مراجعه کنندگان در کمتر از 10دقیقه واکسن دریافت می کنند.

حالا دیگر تنها انتظار برای گروهی که به تازگی به جمع دریافت کنندگان واکسن اضافه شده اند، اعلام زمان بازگشایی مدارس است؛ هر چند که به گفته علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تنها زمانی اجازه بازگشایی مدارس داده می شود که سلامت معلم و دانش آموزان تأمین شود: برای بازگشایی مدارس تأکید بر تزریق واکسن نداریم.

باید ایمن سازی والدین، معلمان و حتی رانندگان سرویس انجام شود و بازگشایی مدارس رابطه ای با واکسینه شدن دانش آموزان ندارد.

با اینکه هنوز واکسیناسیون برای افراد زیر15سال آغاز نشده، اما دانش آموزان زیر 15سال هم به مراکز واکسیناسیون مراجعه می کنند تا واکسن دریافت کنند، اما دست خالی برمی گردند.

خانه نشینی خسته مان کرده، آموزش مجازی بی کیفیت است صبح پنجشنبه نوجوانان زیر 18سال ایستاده در صف واکسن مرکز واکسیناسیون ورزشگاه شهیدتختی در شرق تهران، هیجان زده منتظرند.

تزریق واکسن به گروه سنی ما نباید فقط برای بازگشایی مدارس باشد، به هر حال سن ابتلا کم شده و ما هم در خطریم.

؛ این را دختر نوجوانی که دانش آموز کلاس یازدهم است می گوید.

واقعا آرزو داشتم که مهر مدارس باز شود، اما تا همین چند روز پیش امیدی نداشتم و فکر می کردم امسال هم باید آموزش مجازی را تحمل کنم، اما حالا با واکسیناسیون 12تا 18ساله ها، منتظر زمان تزریق واکسن بودم.

آنها یک گروه 5نفره هستند که صبح پنجشنبه قرارشان را مقابل مرکز واکسیناسیون ورزشگاه تختی گذاشتند؛ قراری برای تزریق واکسن؛ از اینکه بعد از تزریق واکسن، از یک ماه دیگر دوباره می توانیم کنار هم باشیم، احساس خوبی داریم.

آنها پس از یک سال، از بازگشتن به مدرسه خوشحالند؛ احتمالا از اواسط آبان شرایط بازگشت به مدرسه فراهم خواهد شد.

در سوله مدیریت بحران الزهرا هم تعداد زیادی افراد کم سن در صف ها ایستاده بودند.

برخی از آنها نگران عوارض تزریق واکسن بودند، اما برای بازگشت به مدرسه، ترس را به جان خریده اند.

یکی از آنها مصطفی است.

او می گوید: خانه نشینی خسته مان کرده، دلمان برای معلم ها و هم کلاسی هایمان تنگ شده.

آموزش از راه دور خیلی خسته کننده است.

او می گوید واکسن می زند تا جان کسی را به خطر نیندازد؛ می دانم که اگر کرونا بگیرم، شاید خیلی حالم وخیم نشود، اما ممکن است ناقل باشم و دیگران را در معرض خطر قرار دهم.

همه باید واکسن بزنیم.

او درباره تمایل دیگر دوستانش برای تزریق واکسن هم حرف هایی می زند: چند نفر از دوستانم هستند که با وجود اصرارهای من هیچ علاقه ای به تزریق واکسن ندارند و می گویند اگر واکسن بزنند ممکن است بیمار شوند یا حتی بمیرند، اما اگر قرار بود اتفاقی بیفتد برای این همه آدمی که واکسن زده اند، می افتاد.

او می گوید در میان دوستانش بیشتر کسانی که تمایلی به تزریق واکسن ندارند، همان هایی هستند که پدر و مادرشان هم واکسن تزریق نکرده اند.

بیشتر آنها که در نوبت تزریق واکسن بودند، فکرش را هم نمی کردند به این زودی ها وقت واکسیناسیون گروه سنی شان برسد.

برادر من 28ساله است و تا همین چند روز پیش نوبتش نشده بود.

ما که دیگر اصلا جزو گروه های از ابتدا تعیین شده برای واکسیناسیون عمومی نبودیم و تصورم این بود که امسال هم باید کلاس مجازی داشته باشیم.

این را مهتاب 16ساله می گوید و ادامه می دهد: یک سال در خانه بودیم و درس خواندیم، اما واقعا کیفیت خوبی نداشت.

با مجاز شدن تزریق واکسن برای متولدان 1385به قبل، حالا جمعیت بیشتری از این گروه سنی در صف ها دیده می شوند.

اصرار برای تزریق واکسن مرکز واکسیناسیون خودرویی ورزشگاه آزادی هم شرایط مشابهی با مراکز دیگر داشت.

شیرین، متولد سال 87است و به متصدی اصرار می کند ثبت نامش کند: می دانم متولدان 85به قبل را واکسن می زنند، اما من امسال کلاس هشتمی هستم و تصور کردم شاید برای ما هم واکسن تزریق کنند.

امسال درس هایمان سخت تر شده و سال گذشته هم با بدبختی گذشت.

خودم فکر می کنم از سال اول دبیرستان هیچ چیزی یاد نگرفتم و اگر بخواهم به یادگیری هایم نمره بدهم، تنها 20درصد از آن چیزی را که باید، یاد گرفته ام.

به همین دلیل بهتر است که ما هم زودتر واکسن بزنیم و به مدرسه برگردیم.

او حرف های دیگری هم می زند: از همان اول هم گفتند که 12تا 18سال را با هم واکسینه می کنند، اما حالا ما را جدا کرده اند؛ البته مسئول مرکز می گوید چند روز دیگر واکسیناسیون ما هم شروع خواهد شد.

چند نوجوان دیگر هم آمده اند و همین وضعیت را دارند؛ هر چند که به پاسخ منفی مسئولان مرکز می خندند و با شوخی می گویند: انگار امسال هم مدرسه بی مدرسه.

والدین: نگرانیم دانش آموزان با خانواده هایشان آمده اند، اما به پدر و مادرها برای ورود به مراکز اجازه داده نمی شود.

آنها بیرون از مراکز در انتظار فرزندانشان ایستاده اند.

نگران تزریق واکسن به فرزندانتان هستید؟ پدر و مادری که مقابل مرکز واکسیناسیون کردستان ایستاده اند، پاسخ می دهند: نگرانی طبیعی است، اما نمی توان تا آخر عمر در این شرایط زندگی کرد، در تمام کشورها واکسیناسیون در حال انجام است.

اگر واکسن باعث می شود تا به حالت عادی زندگی برگردیم؛ بنابراین باید همه بزنند.

مادر یکی از دانش آموزان هم می گوید: خوب است که فرزندانمان واکسن می زنند، حداقل دیگر نگران وخامت حالشان درصورت ابتلا نخواهیم بود.

خواهرزاده 20ساله ام را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادم، کاش واکسن هم به او می رسید.

بیشتر آنهایی که در مقابل این مرکز ایستاده بودند، امید به بهبود شرایط با کاهش شیوع کرونا و بازگشت فرزندانشان به مدارس را دارند؛ هر چند که هنوز برنامه ای برای بازگشایی مدارس وجود ندارد: امیدواریم زودتر مدرسه ها باز شود، در گروه مدرسه هم اعلام کرده اند؛ پس از واکسیناسیون تمام بچه ها، زمان بازگشایی مدارس هم اعلام می شود.

با اینکه گروه سنی برای تزریق واکسن اعلام شده، اما تعدادی از والدین فرزندان کوچک شان را آورده اند به این امید که بتوانند برای آنها هم واکسن تزریق کنند.

مادر یک پسر متولد سال88 می گوید: دخترم داخل است و منتظریم واکسنش را تزریق کند، هر قدر اصرار کردیم برای پسر کوچکم هم واکسن بزنند، قبول نکردند.

امیدواریم زودتر نوبت تزریق واکسن به بچه های کم سن تر هم برسد.

یک سال و نیم است که روزهای بدی داریم.

تیرماه، خانوادگی کرونا گرفتیم و حال همسرم بسیار وخیم شد.

هزینه زیادی برای درمان کردیم.

دلم نمی خواهند فرزندانم دوباره آسیب ببینند.

ماهانه 200، 300هزار تومان پول اینترنت می دهیم پدر یکی از دانش آموزان در مرکز واکسیناسیون تختی هم از وضعیت اقتصادی نگهداری بچه ها در خانه می گوید: اصلا نباید این گونه به ماجرا نگاه کرد که چون بچه ها در خانه هستند، خرج کمتری دارند، ماهانه 200، 300هزار تومان پول اینترنت پرداخت می کنیم.

همان اول شیوع کرونا با اعلام آموزش از راه دور، 2گوشی تلفن همراه به قیمت 4میلیون تومان برای فرزندانم خریدم تا بتوانند در کلاس ها شرکت کنند.

یکی دیگر هم به آسیب های روحی در خانه ماندن اشاره می کند: ماندن در خانه برای بچه ها آنقدر سخت است که باید برای جلوگیری از آسیب های روح و روانی، بیشتر از زمانی که می توانستند بیرون بروند، خرج کنید.

نکته جالب دیگر آگاهی والدین نسبت به ضرورت رعایت پروتکل ها در مدارس است و اینکه با بازگشایی مدارس نباید این وظیفه را تنها روی دوش مدارس انداخت.

یکی از والدین در این باره می گوید: با 2پسر 16 و 18ساله ام آمده ام، اما از صبح مدام به آنها می گویم که واکسن به معنای تمام شدن کرونا نیست و زمان مدرسه رفتن باید به شدت مراعات کنند.

در این باره هم معتقدم که نباید تمام مسئولیت حفاظت از دانش آموزان را برعهده مدرسه و وزارت بهداشت انداخت.

خود ما باید به فرزندان مان خیلی موارد را آموزش دهیم و آنها را آگاه کنیم.

بازگشایی مدارس، برخی کاسبی ها را رونق می دهد برخی دیگر هم معتقدند که واکسینه شدن بچه ها و بازگشت شان به مدرسه می تواند منجر به رونق گرفتن کسب وکارها شود.

مرد جوانی در این باره توضیح می دهد: من سرویس کار مدرسه هستم و یک سال بیکار بودم.

خیلی از دوستانم وضعیتی مشابه من دارند و به دلیل تعطیل شدن مدارس کارشان را از دست داده اند یا رونقی در کسب وکارشان نداشتند.

یکی دیگر از والدین هم محروم ماندن 12درصد دانش آموزان ایرانی از دسترسی به فضاهای مجازی و شبکه های اینترنتی در سال تحصیلی را آمار ناراحت کننده ای می داند؛ بازگشایی مدارس موضوع مهمی است.

ما به نسل اجتماعی و آموزش دیده نیاز داریم.

حتی یونیسف هم یک تابلوی ساعت شمار از میزان ساعاتی که دانش آموزان جهان از زمان شیوع کرونا به خاطر تعطیلی در مدارس حضور نداشته اند، در سازمان ملل نصب کرده و شعار و اصرارش بر بازگشایی سریع و البته ایمن مدارس است؛ عددی که به 2تریلیون ساعت هم رسیده و نشان می دهد که بچه ها چقدر زمان را برای درس خواندن از دست داده اند.

او که به گفته خودش معلم دبیرستان است در پاسخ به این سؤال که آیا خبری درباره زمان بازگشایی مدارس به معلمان اعلام شده، می گوید: هنوز که خبری نیست، اما فکر می کنم مدتی پس از تزریق 2دوز واکسن، بچه ها به تدریج به مدارس برگردند.

این معلم به روزهای سخت یک سال بدون حضور در مدرسه و آموزش آنلاین هم اشاره می کند: برای من به عنوان یک معلم سال سختی بود و فرزند خودم و سایر دانش آموزان هم همین شرایط را داشتند.

به هیچ وجه آموزش مجازی را دوست ندارم و اعتقاد دارم که یک سال را بیهوده سپری کردیم؛ چراکه کیفیت آموزش به شدت پایین بود و احتمالا در ماه های آینده هم وضعیت سختی را برای به روز کردن اطلاعات دانش آموزان خواهیم داشت.

تعداد قابل توجهی از دانش آموزان، آموزش ضعیفی داشته اند، اما با وجود همه این سختی ها تمام خواسته ما بازگشایی مدارس با واکسیناسیون کامل دانش آموزان است.

آرامش در مراکز واکسیناسیون در مراکز واکسیناسیون، آرامش نسبی برقرار است.

دیگر از آن صف های طولانی و عجیب و سر و دست شکستن ها برای تزریق واکسن خبری نیست.

تمام گروه های سنی اعلام شده، در صف ها ایستاده اند تا نوبت شان شود.

آنها در کمتر از 10دقیقه واکسن دریافت می کنند و می روند.

هر چند که به گفته یکی از مسئولان این مراکز در برخی ساعت ها، جمعیت بسیار بالاست، اما با توجه به 24ساعته شدن واکسیناسیون، شلوغی و صف های طویل گذشته دیگر وجود ندارد.

رضا ترابی خراجی، مدیر مرکز واکسیناسیون مستقر در ورزشگاه تختی درباره افزایش مراجعات با وجود حذف محدودیت سنی و آغاز واکسیناسیون دانش آموزان به همشهری می گوید: یکی از نکات جالب تغییر در مراجعات برای واکسیناسیون با 24ساعته شدن این مرکز رقم خورد و از همان شب اول ما 7شب به بعد با مراجعه قابل توجهی از مردم مواجه شدیم.

استقبال از واکسیناسیون شبانه خوب بود و مردم به صورت خانوادگی برای تزریق واکسن مراجعه می کنند.

به گفته ترابی خراجی با مراجعه نوجوانان برای واکسن شور و نشاطی بر مراکز واکسیناسیون حاکم شده؛ آن هم به این دلیل که در همین مدت کوتاه هم استقبال خوبی از سوی آنها وجود داشته است: برای ما و عوامل واکسیناتور مرکز این اتفاق جالبی است که بچه ها اینقدر در واکسن زدن پیشقدم هستند.

امیدوارم این اشتیاق در گروه هایی که واکسن نزده اند هم ایجاد شود.

از چند روز پیش طرح ضربتی تزریق واکسن در تهران آغاز شده و با توجه به اینکه قرار است بسیاری از خدمات اجتماعی تنها در ازای داشتن کارت واکسن ارائه شود، امیدواریم مردم با هدف ایمنی خودشان و کل جامعه نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

به گفته یکی از واکسیناتورها هم واکسن زدن به بچه ها در یکی، دو روز اخیر شرایط جالبی داشته و متفاوت از بزرگ ترها بوده است: در تمام مدتی که اینجا حضور دارم و در مواجهه با افراد بزرگسال اتفاقاتی دیدم که اصلا درباره نوجوان ها وجود نداشت.

واکسن زدن به بچه ها حتی چند ثانیه هم طول نمی کشد، هیچ چیزی نمی پرسند و در آرامش واکسن می زنند و می روند.

بیشترشان حتی اصراری ندارند که از واکسن زدن شان عکس بیندازند.

ما قبل از تزریق باید به سؤالات بی شمار بزرگسالان پاسخ دهیم، اما برای افراد کم سن این اتفاق نمی افتد.


کلید واژه ها: واکسن - واکسیناسیون - پنجشنبه - قرار - مرکز واکسیناسیون - مراکز - گذشته - گروه سنی - ورزشگاه - واکسن سینوفارم - روزنامه همشهری - وزارت بهداشت - مراکز تزریق - تزریق واکسن - دانش آموزان - تزریق - سلامت نیوز - بزرگسالان - گروه - هفته - سینوفارم - نوجوانان - هایی - قرار بود - خانواده - مسئولان - روزنامه - دوازدهم - محموله - همشهری

آخرین اخبار سرویس:
بهسازی گذرهای جهان آرا، عالم آرا و خیابان کوالالامپور تا پایان سال

صدا پای کوچ کم کم نواخته می شود

اعطای کسری خدمت سربازی به دانشجویان/ تفاهم نامه پلیس راهور و دانشگاه اهل بیت(ع) چه اهدافی دارد؟

ثبت بیشترین میزان بارش باران در سرخرود

واکنش سردار رحیمی به فرایند بازپروری معتادان در پایتخت؛ مسیر اشتباه است!

آموزش و پرورش: تمامی مدارس تا پایان آبان ماه حضوری خواهند شد

یوزپلنگ مادر و توله هایش در پارک ملی توران

کرونا آمار دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد را بالا برد/ ترک تحصیل 15 هزار دبستانی در دوران کرونا

نام های پیامبر رحمت، زینت بخش شناسنامه 79 هزار نفر

مدارس آذرماه بازگشایی می شوند

دستاورد هرمزگان در شاخص های کنکور سراسری/ بسیج همه ظرفیت ها در راستای ارتقای شاخص آموزش

سلسله جلسات آموزشی جامع ویژه پرسنل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد

اولین برف پاییزی ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد

بارش ها در 6 استان ادامه دارد/ کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور

وسواس کمال گرایی دانش آموزان و اعتماد به نفسی که ندارند

مشهد در سومین روز وضعیت هشدار آلودگی هوا

آموزش در بستر شاد برای کلاس های حضوری به عنوان مکمل درسی ادامه دارد

افزایش تدریجی دمای هوا در گیلان

آخرین وضعیت راه ها/ ترافیک نیمه سنگین در اکثر محورهای شمالی

یکهزار قطعه ماهی تالاب برم الوان بهمیی تلف شد/ وجود سولفات بالا

موضع رییس پلیس پایتخت درباره ترافیک عجیب روزهای اخیر

تصاویر| مراسم دانش آموختگی فراگیران مرزبانی خراسان رضوی

آخرین وضعیت آلودگی هوای پایتخت

ترافیک مقطعی در برخی جاده های مازندران

آموزش و پرورش: تمامی مدارس تا پایان آبان حضوری می شوند

کاهش محسوس دما در نوار شرقی و دامنه های البرز

تصاویرِ یوزپلنگ مادر و توله هایش در پارک توران

تمامی مدارس تا پایان آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند

کاهش محسوس دما در خراسان جنوبی

تصویری زیبا از مسجد عتیق اصفهان

آموزش های فنی و حرفه ای برای کودکان کار در زنجان

افزایش دستمزد مربیان پاره وقت و شرکتی کانون از مهر 1400

تشریح روند بازگشایی حضوری مدارس در اصفهان/ واکسیناسیون 72 درصدی دانش آموزان استان

بازگشایی مدارس تا پایان آبان ماه

افزایش تردد در محورهای برون شهری

طرز تهیه نوتلا با روشی بسیار آسان در منزل

پیام تبریک شهردار تبریز در پی انتصاب استاندار جدید آذربایجان شرقی شهردار

معمای ترافیک عجیب تهران

بازگشایی حضوری مدارس متوسطه دوم از 15 آبان ماه

معاون حمل و نقل و مدیرعامل سازمان مدیریت مهندسی و شبکه حمل و نقل شهرداری تبریز معارفه شدند

پایش وضعیت روسازی 4200 کیلومتر از معابر شهر تهران

ناجا از لزوم تقویت پلیس زن خبر داد

شهروندان باید در آرامش کامل و شرایط مطلوب زندگی کنند/ شهرداری عمل به مسئولیت های اجتماعی را جدی می گیرد

گذری بر محله عبید زاکان

دستور رسیدگی وضعیت دبیرستان پسرانه «چین» توسط سرپرست وزارت آموزش و پرورش

هواشناسی: بارش ها در برخی شهرها ادامه دارد

وضعیت راه های کشور امروز پنجشنبه 29 مهرماه

خانه سالمندان حیوانات (فیلم)

سرقت 70 درصد اردبیلی ها به دست معتادان انجام می شود

تضعیف سامانه بارشی از عصر امروز در گیلان

احتمال بارش باران و برف در ارتفاعات جاده چالوس و طالقان

توزیع بیش از 10 هزار بسته نوشت افزار در اردبیل

پیش بینی آب و هوا/بارش باران و برف در 12 استان کشور از امروز

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: آذرماه مدارس بازگشایی می شوند

وضعیت جاده ها / قطعه یک آزادراه تهران _ شمال مسدود است

افزایش کیفیت هوای تهران در پی بارش های پاییزی

کاهش محسوس دمای هوا در استان قزوین

روزگار ناخوش «بندر شرفخانه» - ارومیه

هواشناسی ایران | آغاز کاهش دما در کل کشور / آسمان تهران بارانی می شود

ادامه بارش ها در 6 استان / کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور

پلیس تمام قد در کنار شهردار تهران و مدیریت شهری است

وضعیت آب و هوا در 29 مهر/ ادامه بارش ها در 6 استان

کدام استان ها اولین برف پاییزی را می بینند

بازگشایی مدارس تا پایان آبان

مشکل سازی ترافیک این روزهای تهران/دور ریختن منابع با هزینه کردن در خانه های بهاران

73 درصد دانش آموزان و 113 هزار نفر از اتباع در ری واکسینه شدند

خـواب زمسـتانی کــــاج

مناظر پاییزی روستای عمقین

حمله مرگبار پلنگ ها به شهرستان سرباز

کیفیت هوای تهران سالم است

بازگشایی مدارس و دانشگاه های خراسان جنوبی تابع مصوبات ستاد ملی کرونا است

از دانشجویان قهرمان تا مهد نیشکر

افزایش سرعت وزش باد در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم است

ادامه بارش ها در 6 استان / کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور

برداشت چای ترش در باوی +عکس

کرونا آمار دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد را بالا برد | ترک تحصیل 15 هزار دبستانی در دوران کرونا

مستمری مهرماه مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی واریز شد

افتتاح مدرسه پویا شهید صفوی در لشکر 16 زرهی قزوین

وضعیت آب و هوا امروز پنجشنبه 29 مهر: ادامه روند کاهش دما در کشور

هشدار هواشناسی کشاورزی سطح زرد در یزد

مشمولان سربازی واکسن کرونا دریافت کنند

معرفی شهردار جدید نالوس

ناجا از لزوم تقویت پلیس زن خبر داد

آخرین وضعیت ترافیکی در معابر پایتخت

خانه هایی که شورای شهر نساخت گور معتادان شد/ اعضای شورای ششم و تعهدات بی اعتبارشورای قبل

تزریق واکسن برای 113 هزار تبعه خارجی ساکن ری/واکسیناسیون 73 درصد دانش آموزان شهرستان

بررسی تقویت حضور پلیس زن در کلانتری ها

واکسیناسیون 82 درصدی دانش آموزان مازندرانی

بهره برداری از مدرسه شهید سلیمانی در یاسوج

(ویدئو) مزرعه حیوانات سالخورده

افت آب های زیرزمینی،شن های روان را به جان محیط زیست انداخته است

ادامه روند کاهش دما در کشور

امشب شاهد بارش شهابی شکارچی باشید

مشمولان سربازی واکسن کرونا دریافت کنند

هم افزایی شهرداری و ناجا یکی از ضروریات است/نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت شهرداری

دوره های آموزشی و کارگاه های کارگروه روانشناسی برگزار می شود

امشب شاهد بارش شهابی شکارچی باشد

ترافیک سنگین در محور چالوس

افزایش دستمزد مربیان پاره وقت و شرکتی کانون از مهر 1400

ترافیک در محورهای استان البرز سنگین شد

زنگ واکسن

زنگ واکسن