موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش - كميسيون آموزش و تحقيقات - مجلس شوراي اسلامي - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - شوراي اسلامي - رييس كميسيون - هواداران پرسپوليس - نگين معتضدي - ژوزه مورينيو - گرهارد مولر - گوهر خيرانديش - زرد الو - ايجاد تنوع و تغيير - ناصر اماني - ارديبهشت 1400 - رنگ اتاق كودك - نانولوله هاي كربني - صحبت الله رحماني - اشكان منصوري - سازمان امداد - درخشش اخباري

مطالب مرتبط:
نتایج آزمون دفتریاری اعلام شد
توخته: قادر به ثبت نتایج قابلی قبولی هستیم
لینک نتایج قرعه کشی محصولات سایپا
آخرین وضعیت مصدومیت «سردار آزمون» از زبان سرمربی زنیت
آموزش حضوری، غیرحضوری و تلفیقی بر یادگیری دانشجویان چه تاثیری دارد؟
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 مهر 1400 ساعت 00:302021-09-23دانش

راستی آزمایی نتایج آزمون های غیرحضوری دشوار است


رییس دفتر آموزش های آزاد و اداره یادگیری الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برگزاری آزمون های کتبی دانشجویان به صورت مجازی، راستی آزمایی نتیجه آن را دشوار می کند.

- " - زینب خسروی؛ با شیوع ویروس همه گیر کرونا دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای ادامه روند آموزش به دنیای الکترونیک روی آوردند اما عدم آشنایی دانشجویان و اساتید با آموزش مجازی، فراهم نبودن زیرساخت های لازم و مشکل نوسانات سرعت اینترنت و امتحانات مجازی چالش هایی بوده که با آن مواجه شدند.

از سویی دیگر کلاس های دروس عملی که با حضور دانشجو در محیط کارگاه یا آزمایشگاه معنی پیدا می کردند، همانند کلاس های تئوری باید به فضای مجازی رفته که خود یک معضل جدی در دوران کرونا به شمار می رود.

البته فرصت هایی ازجمله بازنماندن از تحصیل، تقویت زیرساخت های فضای مجازی و حاضر شدن دانشجویان از سراسر دنیا در کلاس های مجازی، ایجاد کرد.

در دوران پساکرونا نیز باید بستر الکترونیک را مکمل آموزش های حضوری دانست چراکه تمام دنیا به این سمت می روند.

سیدمحمود قاسم پوری به خبرنگار آنا، درباره تأثیر ویروس همه گیر کرونا بر آموزش، گفت: کرونا همانند یک بحران و اتفاق غیرقابل پیش بینی، رفتارها و رویکردهای جدیدی را به همراه داشت که علیرغم مشکلات فراوان، باعث تقویت برخی از زیرساخت ها و توسعه پاره ای از مهارت ها در کشور گردید.

پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری از شبکه ها از یک سو، کسب مهارت های پیوستن به شیوه های آنلاین و مدیریت بر خط کلاس ها توسط اساتید و دانشجویان از سوی دیگر به عنوان مهارت های تقویت شده در شرایط اخیر می توان نام برد.

دعوت از اساتید دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و شخصیت های کارآفرین، در بستر الکترونیک رییس دفتر آموزش های آزاد و اداره یادگیری الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس، بیان کرد: سابق بر این دعوت از اساتید دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و شخصیت های کارآفرین، در سراسر دنیا برای حضور در جلسات آنلاین تا حدودی از تصور خارج بود اما اکنون این نوع فعالیت ها در دانشگاه ها مانند قابلیت نیمه خفته ای که بیدار شده، انجام می شود و جا افتادن آن مرهون مزیت هایی است که در فضای مجازی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها در زمان آموزش مجازی به علت حجم بالای کلاس ها و ترافیک ناشی از اینترنت با مشکل ضعف سرورها و شبکه های آنلاین مواجه شدند که تا قبل از آن چنین ترافیک سنگینی فقط در ایام محدود انتخاب واحد مشاهده می شد.

بیشتر بخوانید: فضای رقابتی بیشتر در آموزش حضوری رییس دفتر آموزش های آزاد و اداره یادگیری الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس، درباره کیفیت آموزشی در زمان شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با شیوع ویروس همه گیر کرونا، در دانشگاه ها برگزاری واحدهای عملی به روش غیرحضوری امری دشوار است، لذا اجرای کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی در سراسر دنیا از معضلات لاینحل در روش های مبتنی بر بستر الکترونیک بوده و به قوت خود باقی است.

وی عنوان کرد: اگرچه دانشگاه تربیت مدرس با جدا کردن کد درس واحد عملی و نوبت بندی حضور دانشجویان با رعایت پروتکل های بهداشتی ناظر بر کیفیت اجرای واحدهای عملی به صورت فشرده بوده است.

قاسم پوری افزود: نه تنها آموزش های عملی و کارگاهی بلکه تدریس با تعامل بین استاد و دانشجویان تأثیرات مطلوب تری را در آموزش به دنبال دارد.

به ویژه برخی اساتید صاحب نظر متعلق به نسلی هستند که آموزش حضوری را به مراتب بهتر و قوی تر از آموزش های برخط منتقل می کنند، دانشجویان نیز با حضور در کلاس و فضای رقابتی با جدیت بیشتری به تحصیل مشغول می شوند.

وی درباره آسیب های کرونا در بحث کیفیت آموزشی، گفت: یکی از معضلات عمده آموزش مجازی برگزاری امتحانات غیرحضوری و عدم سنجش دانشجویان به شیوه ای کاملاً مطمئن است.

به عنوان یکی از بهترین روش های آزمون در این دوران می توان امتحانات شفاهی را پیشنهاد داد، اگرچه این روش به تنهایی برای محک زدن یک دانشجو کافی نبوده و در کلاس های مقاطع کارشناسی بسیار وقت گیر و خسته کننده است.

از طرفی در آزمون کتبی به صورت مجازی نیز همواره مشکلاتی در راستی آزمایی نتیجه وجود دارد.

دانشگاه تربیت مدرس تنها مرکز تماماً تحصیلات تکمیلی است رییس دفتر آموزش های آزاد و اداره یادگیری الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس، درباره تجربه این دانشگاه در آموزش دانشجویان پیش و پس از کرونا، خاطرنشان کرد: دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از 13 دانشگاه نوع یک و 5 دانشگاه برتر کشور، تنها مرکز تماماً تحصیلات تکمیلی است که از ابتدای دهه 60 تاکنون نزدیک به 40 سال به تربیت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در اغلب رشته های رایج در دانشگاه های جامع مشغول بوده که دانشکده علوم پزشکی آن نیز در پردیس مرکزی فعال است.

قاسم پوری افزود: دانشگاه تربیت مدرس 2 محیط نرم افزاری متفاوت را به عنوان پلتفرم اصلی خود در فرآیند آموزش مجازی قرار داده است، استفاده از جدیدترین نسخهٔ LMS و امکان اجرای کلاس آنلاین در محیط ادوبی کانکت( Adobe Connect ) با قابلیت ضبط ویدئوی کلاس های برگزار شده و دیگری محیط ویدئو کنفرانسی به نام سرورهای بیگبلوباتن است.

وی در ادامه گفت: لازم به ذکر است که قابلیت کنترل کاربران، حضور و غیاب خودکار دانشجویان در مورد اول به مراتب آسان تر است.

در دانشگاه تربیت مدرس توسعه مهارت اساتید و دانشجویان 17 دانشکده و چند پژوهشکده ازجمله مزیت های نسبی شرایط کنونی محسوب می شود.

بازنویسی شیوه نامه ها برای افزایش کارایی و کیفیت تدریس قاسم پوری درباره برنامه های آموزشی در نیمسال جدید، عنوان کرد: در سال جدید تحصیلی برای افزایش کارایی و کیفیت تدریس در دانشگاه تربیت مدرس برخی از شیوه نامه ها ازجمله دستیار آموزشی با تسهیلات بیشتری در سطح دانشگاه بازنویسی شده است.

در این شیوه نامه تقریباً همه اساتید قادر خواهند بود از دانشجویان نخبه خود برای حل تمرین کلاسی استفاده نمایند، از سوی دیگر آن دانشجویان علاوه بر دریافت حق الزحمه همکاری، از گواهی همکاری با استاد در کلاس های حل تمرین مقطع کارشناسی ارشد و دکتری یک دانشگاه معتبر دولتی برخوردار خواهند شد.

رییس دفتر آموزش های آزاد و اداره یادگیری الکترونیکی دانشگاه تربیت مدرس، بیان کرد: تأمین اینترنت اساتید به 2 روش سیم کارت های شخصی و اهدایی از سوی دانشگاه بوده و تاکنون بیش از یک ترابایت ترافیک اینترنت برای اجرای با کیفیت کلاس های برخط از سوی معاونت آموزشی دانشگاه به تمام اساتید اختصاص داده است.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس علاوه بر آن یک دستگاه مودم پرسرعت نیز همراه با سیم کارت به اساتید محترم اختصاص داده که با رضایتمندی نسبی بالایی همراه بوده است.

امید است با پایان یافتن فرآیند واکسیناسیون تا بهمن ماه سال جاری شاهد حضور ارزشمند دانشجویان، همکاران و آغاز فعالیت های کلاسی و آزمایشگاهی در محیط دانشگاه باشیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مجازی - دانشجویان - دانشجو - راستی آزمایی - آموزش - فضای مجازی - الکترونیک - یادگیری الکترونیکی - دانشگاه تربیت مدرس - دانشگاه - زیرساخت - امتحانات مجازی - کلاس - مراکز آموزشی - سرعت اینترنت - دوران کرونا - آزمون - راستی - الکترونیکی - کرونا - شیوع ویروس - تربیت مدرس - دانشگاه ها - آزمایشگاه - رییس دفتر - دنیا - امتحانات - حضور - غیرحضوری - هایی

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح 3 خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام

بهره برداری از خوابگاه دانشجویی دانشگاه کردستان

چرا نور شدید باعث عطسه می شود؟

سیاست های راهبردی رسانه ای در شرایط بحران های طبیعی ابلاغ شد

ابلاغ 11 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی

همبرگر ویژه با طعم ضایعات گوشت!

ابلاغ 11 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی

2 هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد خراسان شمالی جذب شدند

وزیر علوم: برتری کشور ها در میزان دسترسی آن ها به علم است

استخدام آبدارچی با بیمه و بیمه تکمیلی در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف

شورایعالی انقلاب فرهنگی برای مشکلات کلان فرهنگی راه حل ارائه دهد/ابلاغ مصوبات ابلاغ نشده

واکاوی تحولات اخیر قره باغ در تبریز

افتتاح خوابگاه دانشجویی با تجهیزات پیشرفته در ارومیه

درخواست رییسی از شورای عالی انقلاب فرهنگی

آیت الله رییسی:شورای عالی انقلاب فرهنگی مهم ترین مرجع تدوین برنامه برای حل مشکلات کلان فرهنگی است

ساخت خوابگاه برای بیش از 3000 دانشجو در سراسر کشور توسط بنیاد 15

افتتاح 3 خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد

پیگیری طرح مهارت آموزی واشتغال در خرمشهر

مصداق های اشتباه در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد شامل چه مواردی است؟

شماره جدید دوفصلنامه «پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی» منتشر شد

دومین همایش ملی تولید دانش سلامتی در مواجهه با کرونا

جشنواره سنتی کف بازی در اسکاتلند/ تصاویر

اکران مستند سحر در دانشگاه صدا و سیما

دانلود آهنگ جدید امید نصری بنام شیرین بی فرهاد

کارگاه آشنایی با نرم افزار دیزاین اکسپرت برگزار می شود

افتتاح 3 خوابگاه دانشجویی دخترانه در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام/ ساخت خوابگاه برای بیش از 3000 دانشجو درسراسر کشور توسط بنیاد 15 خرداد

پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد چه کنند؟

مسئله فلسطین، مسئله یاری کسانی است که فطرت واقعی انسان را شناخته اند

چرا تجربه های استرس زا را بهتر از تجربه های دیگر به یاد می آوریم؟

افتتاح 3 خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط ستاد اجرایی فرمان امام/ ساخت خوابگاه برای بیش از 3000 دانشجو

درس هایی برای ایران؛ ما در بین المللی سازی از کشور های همسایه ضعیف تر عمل کردیم

ساخت خوابگاه برای بیش از 3 هزار دانشجو توسط بنیاد 15 خرداد

چرا نور شدید باعث عطسه می شود؟

کشف روش جدیدی برای شکار سیاره های فراخورشیدی

گشایش مرکز کارآموزی جوار کارگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی بروجن

همکاری دانشگاه و تربیت بدنی برای پویایی و سلامت جامعه

بازاریابی چالش جدی محصولات توانبخشی/ استفاده از فناوری جدید رویکرد جدی معاونت علمی است

دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در جمع 15 دانشگاه برتر قرار گرفت

پذیرش 700 دانشجو معلم جدید در دانشگاه فرهنگیان البرز

به صدای مریخ گوش دهید

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد

جشنواره نشریات «قلم» آغاز شکل گیری شبکه های دانشجویی است

ساخت دستگاه بومی برای تست تجهیزات گران قیمت شبکه برق

سازمان سنجش «اشتباه در انتخاب رشته» داوطلبان ارشد را بررسی می کند

مصوبه جدید هیات عالی جذب درباره تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی

انتصابات جدید در سازمان امور دانشجویان

استخدام مسئول دفتر مدیریت با بیمه در گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل

تشخیص اصالت برنج با انگشت نگاری ژنتیکی

زمان صدور مجوز نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به 5 روز کاهش یافت

رشد نوآوری در گرو ارتباط نزدیک فضای آکادمیک با پژوهش است

دانشگاه فرهنگیان بخشی از کمبود معلم در فارس را جبران می کند

اطلاعیه دانشگاه علامه درباره ضرورت واکسیناسیون کارمندان

تاسیس خوابگاه های متاهلی در دستور کار وزارت علوم

ثبت اختراع عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان در دفتر ثبت اختراعات آمریکا

سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

تجلیل از دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در حوزه نظارت و ارزیابی

دهمین دوره مسابقات ملی مناظره ویژه دانشجویان دانشگاه تهران

آیندگان در خصوص کارهای ما قضاوت خواهند کرد

24 آبان ، دهمین دوره مسابقات ملی مناظره ویژه دانشجویان دانشگاه تهران

اختتامیه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

نتایج کنکور ارشد اعلام شد/ 137 هزار ظرفیت پذیرش

مهلت ارسال پایان نامه های برتر دینی و قرآنی تا آخر مهر تمدید شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سلماس منصوب شد

توجه 60 درصدی کارفرمایان به مهارت نرم دانشجویان

2 پتنت دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار گرنت شدند

اهمیت توجه به روزنامه نگاری علمی و تخصصی

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی کارشناسی ارشد 1400 1401

خاطره جالب حمید سجادی از تدریس در دانشگاه|وقتی شاگرد، فرزند استاد را درس داد + فیلم

از پایان نامه های دانشجویان در راستای رفع نیازهای جزیره حمایت می کنیم

شناخت قهرمانان ورزشی، فرهنگ ورزش را گسترش می دهد

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی ریاست جمهوری منصوب شد

مهلت ارسال پایان نامه های برتر دینی و قرآنی تا آخر مهر تمدید شد

آغاز ثبت نام بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشگی در گلستان

روشی برای تعیین اثربخشی واکسن های کرونا ارایه شد

کرونا زنجیره تبادلات فرهنگی را قطع کرد

همایش ملی پلیمر ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند برگزار می شود

پرویز کرمی سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد

داوطلبان اشتباه در انتخاب رشته کنکور ارشد را چگونه جبران کنند؟

برگزاری نوزدهمین کنگره «عروج آسمانی» در دانشگاه آزاد یزد

سرپرست جدید بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

انتصاب دو عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی از سوی رییس جمهور

110 قهرمان ورزشی دانشگاه پیام نور بهترین الگوی دانشجویان هستند

آزادی بیان نشریات دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی را باید غنیمت شمرد

روز بدون فوتی کرونا در ایلام

آزادی بیان که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی برای نشریات دانشجویی وجود دارد، باید غنیمت شمرد

درنگی بر پیوند تاریخی «معتزله » و «تفویض» در نشریه پژوهش های فلسفی، کلامی

بیگانگان، جهان ما را در آزمایشگاه ساخته اند!

تحصیل 3 میلیون و 200 هزار دانشجو در کشور/رتبه اول علمی منطقه را داریم

تحصیل آگاهانه مقدمه ای برای پیشرفت دانشجویان در تحصیلات عالی

صوت | حقیقت بسط و قبض

اسامی نفرات واجد شرایط نامزدی کمیسیون ورزشکاران

نشریات دانشگاهی یکی از بسترهای تربیت اجتماعی است

کسب رتبه عالی فرهنگی توسط دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان انار

روسای کدام دانشگاه ها دستخوش تغییر شده است+جدول

مبلغ پرداختی اولیه پذیرفته شدگان آزمون ارشد آزاد اعلام شد

آغاز نام نویسی پذیرفته شدگان آزمون ارشد از اول آبان

کلاس های دانشجویان کارشناسی دانشگاه یاسوج در ترم اول، مجازی خواهد بود

شرکت ملی حفاری همایش های علمی و پژوهشی برگزار می کند

راستی آزمایی نتایج آزمون های غیرحضوری دشوار است

راستی آزمایی نتایج آزمون های غیرحضوری دشوار است