موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - شوراي اسلامي - نظام رتبه بندي معلمان - سند تحول بنيادين - هواداران پرسپوليس - مهران غفوريان - نمايندگان مجلس - فراكسيون فرهنگيان مجلس - نورالدين اميري - فرمانده انتظامي غرب استان تهران - تقابل - شهر بهنمير - طاعون - رستوران - جشنواره هاي پاييزي - پژوهشكده بيمه - طلاي سياه - فودنجان - سازمان فاوا شهرداري - اسكندر مومني - مهدي الياسي

مطالب مرتبط:
گوترش: باید سازمان ملل را برای پاسخ به نیازهای امروز بازسازی کرد
آمار تکان دهنده سازمان ملل از کودکان قربانی در افغانستان/ فیلم
گفتگوی دبیران کل اتحادیه عرب و سازمان ملل درباره فلسطین
نگاهی به 8 سخنرانی روحانی در سازمان ملل متحد
دبیرکل سازمان ملل: در لبه پرتگاه هستیم/ جهان بیدار شود
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 17:302021-09-21بين الملل

سازمان ملل را برای پاسخ به نیاز های امروز بازسازی کنیم


دبیرکل سازمان ملل، وجود نابرابری اقتصادی در جهان را محکوم و تاکید کرد: وجود این نابرابری نه تنها اعتماد به دولت ها بلکه اطمینان به ارزش ها را تضعیف می کند.

- آنتونیو گوترش روز سه شنبه در سخنرانی افتتاحیه هفتاد و ششمین نشست سران عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد، افزود: من اینجا هستم تا زنگ خطر را به صدا درآورم؛ جهان ما هرگز بیش از این، تهدید یا متفرق نشده است.

وی ادامه داد: ما با بزرگترین آبشار بحران در طول عمر خود روبرو هستیم.

همه گیری کووید -19 نابرابری های خیره کننده را افزایش داده، بحران آب و هوا این سیاره را به شدت درگیر و تحول از افغانستان و اتیوپی تا یمن و فراتر از آن، صلح را خنثی کرده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: موج بی اعتمادی و اطلاعات غلط، مردم را دو قطبی و جوامع را فلج کرده است.

حقوق بشر زیر رگبار است.

علم مورد حمله قرار گرفته است و راه های اقتصادی اگر رخ دهند، برای آسیب پذیرترین افراد، بسیار کم و خیلی دیر پیش می رود.

همبستگی عملی در حال از بین رفتن است، درست زمانی که ما به آن بیشتر نیاز داریم.

تراژدی نبود اراده سیاسی در واکسیناسیون گوترش توضیح داد: شاید یک تصویر گویای آنچه باشد که در حال رخ دادن است، تصویری که از برخی از نقاط جهان از واکسن های کووید -19 در سطل زباله دیده ایم؛ منقضی شده و استفاده نشده.

از یک سو، ما شاهد تولید واکسن ها در زمان بی سابقه هستیم که پیروزی علم و نبوغ بشری است و از سوی دیگر، می بینیم که این پیروزی با تراژدی عدم اراده سیاسی، خودخواهی و بی اعتمادی ناتمام می ماند.

وی اظهار کرد: مازاد در برخی از کشورها، قفسه های خالی در کشور های دیگر، بیشتر کشور های ثروتمند جهان واکسینه شده اند، اما بیش از 90 درصد آفریقایی ها هنوز منتظر نخستین دُز واکسن خود هستند.

این یک کیفرخواست اخلاقی برای وضعیت جهان ما و قباحت است.

ما در آزمون علوم قبول، اما در اخلاق رد شدیم.

فاصله سال های نوری تا اهداف آب و هواییدبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به خطر تغییرات آب و هوایی گفت: گزارش اخیر هیات بین دولتی تغییرات آب و هوا یک زنگ قرمز برای بشریت بود.

ما علائم هشدار دهنده را در هر قاره و منطقه مشاهده می کنیم؛ دمای سوزان، از دست دادن تنوع زیستی، هوای آلوده، آب و فضا های طبیعی و بلایای مرتبط با آب و هوا در هربار.

گوترش با بیان اینکه حتی این شهر (نیویورک) به عنوان پایتخت اقتصادی جهان نیز مصون نیست، افزود: دانشمندان آب و هوا به ما می گویند هنوز برای زنده نگه داشتن هدف 1.

5 درجه توافق آب و هوایی پاریس دیر نیست، اما پنجره به سرعت بسته می شود.

وی ادامه داد: ما به کاهش 45 درصدی انتشار گاز های گلخانه ای تا سال 2030 نیاز داریم.

با این حال، گزارش اخیر سازمان ملل متحد نشان می دهد که با تعهدات ملی آب و هوایی فعلی، انتشار این گاز ها تا سال 2030، 16 درصد افزایش می یابد.

این ما را به جهنم افزایش دما حداقل 2.

7 درجه بالاتر از سطح پیش از صنعتی شدن، محکوم می کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین با استناد به گزارش سایت قطره و به نقل ازسازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) از فاصله 20 میلیارد دلاری در منابع ضروری و وعده داده شده به کشور های در حال توسعه، انتقاد کرد.

گوترش اضافه کرد: فاصله تا کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو چند هفته است، اما به نظر می رسد سال های نوری تا رسیدن به اهدافمان فاصله داریم.

باید جدی بگیریم و سریع عمل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه گیری کووید-19 و بحران آب و هوا، شکنندگی های عمیقی را به عنوان جوامع و به عنوان یک سیاره نشان داده است.

با این حال، به جای فروتنی در برابر این چالش های عظیم تهاجمی، غرور را می بینیم.

به جای راه همبستگی، ما در بن بست نابودی هستیم.

بیماری بی اعتمادیدبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد: همزمان بیماری دیگری در جهان امروز در حال گسترش است؛ بیماری بی اعتمادی.

وقتی مردم می بینند که وعده های پیشرفت توسط واقعیت های سخت روزمره زندگی آن ها انکار شده است.

وقتی می بینند که حقوق و آزادی های اساسی آن ها محدود شده است، وقتی می بینند که فساد کوچک و بزرگ در اطراف آن ها وجود دارد، وقتی می بینند که میلیاردر ها به فضا می روند و میلیون ها نفر بر روی زمین گرسنه می مانند، وقتی والدین آینده ای غم افزاتر از تلاش امروزشان برای فرزندان خود می بینند.

گوترش عنوان کرد: و هنگامی که جوانان اصلاً آینده ای نمی بینند، افرادی که به آن ها خدمت می کنیم و نماینده آن ها هستیم، ممکن است ایمان خود را نه تنها به دولت ها و نهاد های خود بلکه به ارزش هایی که برای بیش از 75 سال محرک سازمان ملل متحد بوده است، از دست بدهند.

وی، صلح، حقوق بشر، کرامت برای همه، برابری، عدالت و همبستگی را در کانون ارزش ها دانست که شکست اعتماد منجر به شکست آن ها می شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: اگر مردم در زندگی روزمره خود نتیجه ای نبینند، ارزش ندارند.

فضا ندادن برای خلاقیت به افراد، انگیزه های بشریت را تباه می کند.

این اکسیژن را برای اصلاح آسان، راه حل های کاذب و نظریه های توطئه فراهم می سازد.

تاکید بر چندجانبه گراییگوترش در بخش دیگری از سخنان خود به چالش های موجود جهانی اشاره و اظهار کرد: سیستم چندجانبه امروزی در ابزار ها و ظرفیت های خود، نسبت به آنچه برای مدیریت موثر مدیریت کالا های عمومی جهانی مورد نیاز است، بسیار محدود است.

ما باید حکومت جهانی را تقویت، بر آینده تمرکز، قرارداد اجتماعی را تمدید و اطمینان حاصل کنیم که سازمان ملل متحد برای دوره جدید مناسب است.

وی یادآور شد: دستور کار مشترک ما بر اساس منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه جهانی حقوق بشر، دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و توافق آب و هوایی پاریس است.

چالش های امنیتی جهان دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه در وهله نخست باید شکاف صلح را پر کنیم، افزود: برای بسیاری از مردم در سراسر جهان، صلح و ثبات یک رویای دور باقی مانده است.

در افغانستان، جایی که ما باید کمک های بشردوستانه را تقویت و از حقوق بشر به ویژه زنان و دختران دفاع کنیم.

گوترش ادامه داد: در اتیوپی، جایی که ما از همه طرف ها می خواهیم که فوری خصومت ها را متوقف، دسترسی بشردوستانه را تضمین و شرایط را برای شروع گفت وگوی سیاسی به رهبری اتیوپی ایجاد کنند.

در میانمار، جایی که ما حمایت بی دریغ مردم را در پی دستیابی به دموکراسی، صلح، حقوق بشر و حاکمیت قانون تاکید می کنیم.

وی اضافه کرد: در ساحل عاج، جایی که ما متعهد به بسیج کمک های بین المللی برای امنیت، توسعه و حکمرانی منطقه هستیم.

در مناطقی، چون یمن، لیبی و سوریه، جایی که باید از بن بست عبور و برای صلح تلاش کنیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار کرد: در اسراییل و فلسطین، جایی که ما از سران آن می خواهیم گفت وگوی معناداری را از سر بگیرند، راه حل دو کشور را به عنوان تنها راه صلح عادلانه و همه جانبه به رسمیت بشناسند.

در هاییتی و بسیاری از نقاط دیگر باقی مانده، جایی که ما در هر مرحله از بحران همبستگی قرار داریم.

بازگشت کودتا ها و تصرف قدرت با زورگوترش از انفجار تصرف قدرت با زور هم سخن گفت و افزود: کودتای نظامی برمی گردد.

عدم وحدت بین جامعه بین المللی کمکی نمی کند.

تقسیمات ژئوپلیتیکی همکاری بین المللی را تضعیف و ظرفیت شورای امنیت را برای اتخاذ تصمیمات لازم محدود می کند.

وی با بیان اینکه احساس معافیت از مجازات در حال گسترش است، گفت: در عین حال، پرداختن به چالش های اقتصادی و توسعه چشمگیر غیرممکن خواهد بود در حالی که دو اقتصاد بزرگ جهان با یکدیگر در تضاد هستند.

نگرانی از اختلاف قدرت های جهانیدبیرکل سازمان ملل متحد افزود: با این وجود، می ترسم جهان ما در حال خزیدن به سمت دو مجموعه متفاوت از قوانین اقتصادی، تجاری، مالی و فناوری، دو رویکرد متفاوت در توسعه هوش مصنوعی و در نهایت دو استراتژی نظامی و ژئوپلتیک متفاوت باشد.

گوترش اظهار کرد: این دستورالعملی مشکل دار و بسیار پیش بینی پذیرتر از جنگ سرد است.

برای بازگرداندن اعتماد و القای امید به همکاری نیاز داریم.

ما به گفتگو، به مفاهمه نیاز داریم و باید در زمینه پیشگیری، حفظ و ایجاد صلح سرمایه گذاری کنیم.

وی تصریح کرد: ما به پیشرفت در زمینه خلع سلاح هسته ای و تلاش های مشترک خود برای مقابله با تروریسم نیاز داریم.

ما برای مبارزه با خشونت جنسیتی در هر کشوری به یک برنامه اضطراری نیاز داریم.

برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و ایجاد دنیایی بهتر، ما می توانیم و باید شکاف جنسیتی را بر هم بزنیم.

تهدید های سایبری و سوءاستفاده از داده هادبیرکل سازمان ملل متحد چالش جهانی دیگر را موضوع دیجیتال دانست و توضیح داد: بازگرداندن اعتماد و الهام بخشیدن به امید به معنای رفع شکاف دیجیتالی است.

نیمی از بشریت به اینترنت دسترسی ندارند و ما باید همه را تا سال 2030 به هم متصل کنیم.

گوترش خاطرنشان کرد: این چشم انداز نقشه راه من برای همکاری دیجیتال است تا از وعده فناوری دیجیتال در عین محافظت از مردم در برابر خطرات آن استقبال کنم.

یکی از بزرگترین خطراتی که ما با آن روبرو هستیم دسترسی روزافزون بستر های دیجیتالی و استفاده و سوء استفاده از داده ها است.

وی اضافه کرد: یک کتابخانه وسیع از اطلاعات در مورد هر یک از ما جمع آوری شده است، اما ما کلید های آن کتابخانه را نداریم.

ما نمی دانیم این اطلاعات چگونه، توسط چه کسی یا با چه اهدافی جمع آوری شده است، اما می دانیم که داده های ما به صورت تجاری برای افزایش سود شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد یادآور شد: آن ها الگو های رفتاری ما همچون قرارداد های آتی، کالا شده و فروخته می شود.

داده های ما همچنین برای تأثیر بر ادراک و نظرات ما استفاده می شود.

دولت ها و دیگران می توانند از آن برای کنترل یا دستکاری رفتار مردم، نقض حقوق بشر افراد یا گروه ها و تضعیف دموکراسی سوء استفاده کنند.

این یک داستان علمی تخیلی نیست؛ یک واقعیت علمی است.

گوترش حمله سایبری را سرآغاز جنگ احتمالی آتی دانست و گفت: من مطمئن هستم که هرگونه رویارویی بزرگ آینده - خدای ناکرده - با یک حمله سایبری بزرگ آغاز خواهد شد.

چارچوب های قانونی برای رسیدگی به این مساله کجاست؟ سلاح های خودمختار، امروزه می توانند اهداف را انتخاب کرده و افراد را بدون دخالت انسان بکشند.

آن ها باید ممنوع شوند.

انتصاب یک نماینده ویژه وی با انتقاد از اینکه در مورد چگونگی تنظیم این فناوری ها اجماع وجود ندارد، نسل جوان را محور تحولات آتی دانست و افزود: ما به استعدادها، ایده ها و انرژی نسل جدید نیاز داریم.

من یک نماینده ویژه برای نسل های آینده تعیین و دفتر جوانان سازمان ملل متحد را ایجاد می کنم.

دبیرکل سازمان ملل متحد وابستگی متقابل را منطق قرن 21 خواند و اظهار کرد: در این وابستگی، ستاره اصلی سازمان ملل متحد است.

این زمان ما است.

لحظه ای برای تحول، عصری برای شعله ور شدن مجدد چند جانبه گرایی و امکانات.

اجازه دهید اعتماد را بازگردانیم؛ بگذارید امید را القا کنیم و بگذارید همین حالا شروع کنیم.


کلید واژه ها: سازمان ملل - سازمان ملل متحد - سازمان - مجمع عمومی سازمان ملل - نابرابری اقتصادی - اقتصادی - آنتونیو گوترش - دبیرکل - اعتماد - بحران - بی اعتمادی - مجمع عمومی - خیره کننده - افغانستان - افتتاحیه - جهان - بزرگترین - متحد - حقوق بشر - همه گیری - بحران آب - اطلاعات - آب و هوا - اعتمادی - بازسازی - اطمینان - سخنرانی - طول عمر - ارزش ها - سه شنبه

آخرین اخبار سرویس:
ارتش میانمار صدها معترض زندانی را آزاد کرد

رزمایش بزرگ نیروهای روسیه در نزدیکی مرز افغانستان و تاجیکستان

بودجه سنگین اسراییل برای اقدامات تروریستی در ایران

آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه هوا فضای کره جنوبی در سایه آزمایش موشکی کره شمالی

اعلام همبستگی 100 شخصیت عرب با منصف المرزوقی

پارلمان آینده عراق در جهت کاهش سطح روابط ایران و عراق حرکت خواهد کرد؛ این یک نقطه خطرناک است / سیاست های مقتدی صدر هنوز شفاف نیست / ثبات فکری در پیکره جریان صدر مشخص نیست / با توجه شکست ائتلاف شیعی، یک پارلمان غیر منسجم، جنجالی و چالش برانگیز تشکیل خواهد شد

حشدالشعبی تعرض به مقرهایش در بغداد واطراف آن را تکذیب کرد

اعتراف امارات به شکست در نبرد مأرب

علل افزایش تنش میان روسیه و ناتو

(تصاویر) کالین پاول، معمار جنگ عراق به روایت تصویر

خطر اوج گیری کرونا، بیخ گوش اهالی جنوب غرب

خبر تایید نشده از مرگ رهبر طالبان

دولت بایدن تحریم را ابزاری برای منافع ملی آمریکا می داند

جشن تولد وزارت خارجه دولت رییسی برای انریکه مورا !

ادعای روزنامه عربی درباره تماس های ایران و مصر

چند درصد از آمریکایی ها از ورود مجدد ترامپ به کاخ سفید حمایت می کنند؟

گاردین: جنگ طلبان آماده اقدام علیه ایران می شوند

رایزنی مالی با مقامات امارات و عراق درباره ایران

جزییات جدید از توافق آشتی در سوریه

ربایندگان 17 میسیونر در هاییتی درخواست 17 میلیون دلار کردند

اخطار بی سابقه ‏حسن نصرالله به جعجع و پاسخ وی

ژاپن در حال ارزیابی پرتاب موشکی جدید کره شمالی است

پیشنهاد جذاب برای سردار آزمون ؛ روسونری دست بردار ستاره ایرانی نیست

یهودیان تندرویی که از ایران درخواست پناهندگی کردند چه کسانی هستند؟

مقایسه اثربخشی واکسن فرانسوی والنِوا با آسترازنکاست

(ویدئو) لحظه انفجاری انتحاری در مسجد فاطمیه قندهار

موزه برلین نقاشی استردادی را دوباره خرید

گفت وگوی گروسی و بلینکن درباره ایران

وزیر اسراییلی: عمان، تونس، قطر و مالزی هم روابط خود را با ما عادی می کنند

تاکید سرلشکر باقری بر گسترش همکاری های نظامی تهران و مسکو

راهبردهای احتمالی آمریکا در قبال تحریم ها و توصیه هایی به دولت سیزدهم

اوضاع جاری افغانستان محور دیدار امینیان و عبدالله در کابل

تصاویر/ اعلام انزجار طلاب و روحانیون اصفهان از اقدامات تروریستی علیه شیعیان افغانستان

درخواست از کمیته بین المللی المپیک برای تعویق بازی های زمستانی پکن

آمریکا: مذاکرات اضافی در بروکسل ضروری نیست

فرماندهی عملیات مشترک عراق: به هیچ طرفی اجازه ایجاد ناامنی نمی دهیم

رزمایش عظیم روسیه در نزدیکی مرز افغانستان

نشست سه جانبه مصر، یونان و قبرس در آتن

پیشنهاد جذاب برای سردار آزمون ؛ روسونری دست بردار ستاره ایرانی نیست

دولت بایدن تحریم را ابزاری برای منافع ملی آمریکا می داند

فیلم/ تگزاس جا پای چین در استخراج بیت کوین می گذارد

تاکید سید مقاومت بر حفظ وحدت درلبنان

اهداف و پیام های متفاوت ترین سخنرانی سال های اخیر سید حسن نصرالله

ادعای وزیر رژیم صهیونیستی درخصوص عادی سازی با دولت های جدید

تصاویر| ماه عسل خونین عروس و داماد/ انفجار بمب دوران جنگ جهانی اول در محل جشن

وزیر آمریکایی که دروغش باعث مرگ یک میلون عراقی شد/کالین پاول کیست؟

نوسازی فروشگاه های قدیمی عراق پس از پایان حکومت داعش

رکوردشکنی آهنگ جدید ادل با عبور از BTS

بحران کمبود راننده کامیون به آلمان هم رسید

آخرین خبر از وضعیت تردد و ورود کشتی های ایران به بنادر چین

در صورت عقب نشینی ایران از برجام اسراییل به ایران حمله می کند؟

دولت جدید ایران از مذاکرات هسته ای چه می خواهد؟

حمله سایبری به ایستگاه های پخش دومین اپراتور تلویزیونی بزرگ آمریکا

سفر رییس پنتاگون به اوکراین و تاکید بر اجرای تعهدات

ببینید | تگزاس جا پای چین در استخراج بیت کوین می گذارد

رشد چشمگیر ابتلا و مرگ های کرونایی در انگلیس/ توصیه کارشناسان به بازگشت محدودیت ها

تحلیل رسانه های عبری از سخنرانی دبیرکل حزب الله

158 نظامی ترکیه به ظن ارتباط با سازمان گولن بازداشت شدند

استخدام منشی با بیمه در مجموعه بانگ آوای سارنگ در تهران

کشف شانه طلایی ریش متعلق به جنگجوی 1500 ساله

اظهار آمادگی رییس جمهور اوکراین برای دیدار با پوتین

اردوغان:نباید سرنوشت بشریت را به دست «تعداد اندکی از کشورها» سپرد

ایران در جایگاه نخست مبارزه با مواد مخدر

مشارکت حداقل 40 کشتی در رزمایش نظامی روسیه در سواحل کریمه

ترور مدحت الشمس در بلندی های جولان؛ آغاز دور تازه فعالیت های ضد ایرانی اسراییل در خاک سوریه؟!

جنگ طلبان آماده اقدام علیه ایران می شوند

تجربه ای هیجان انگیز که باید برای آن به قفس بروید

واکنش ارتش آمریکا به آزمایش موشکی کره شمالی

ابراز نگرانی آمریکا از آزمایش موشکی توسط کره شمالی

با پناهجویان افغان مهربان باشیم

فرمان امیر قطر برای تغییر ترکیب کابینه

تورم در آمریکا خطری برای بایدن و دموکرات ها

زلمی خلیل زاد استعفا داد/بلینکن از خدمات خلیل زاد به آمریکا قدردانی کرد

آزادی صدها زندانی سیاسی در میانمار پس از فشارهای آسه آن

تحلیل رسانه های عبری از سخنرانی دبیرکل حزب الله

ایلان ماسک در کنفرانس فولکس واگن شرکت می کند | در قلب دشمن!

 حاجیلاری: رژیم صهیونیستی، بزرگ ترین ناقض حقوق بشر درجهان است

مرد شماره 2 داعش کیست و چگونه دستگیر شد؟

نهمین محموله کمک های ایران به افغانستان وارد قندهار شد

وزارت خارجه آمریکا اظهارات اردوغان را رد کرد/ ند پرایس: ما به آنکارا پیشنهادی ندادیم

عبور همزمان 10 کشتی چینی و روسی از تنگه ژاپن

انفجار بمب در مسیر کاروان ائتلاف آمریکا در جنوب عراق

رژیم صهیونیستی شهرک سازی ها در «جولان اشغالی» را گسترش می دهد

لحظه انفجار مسجد حضرت فاطمه (س) «قندهار»

افزایش چشمگیر موارد ابتلا و مرگ های کرونایی در انگلیس/ توصیه کارشناسان به بازگشت محدودیت ها

نبرد میان داعش و طالبان!

خبر مهمی که نصرالله تا به حال نگفته بود

عراق دو کشتی جدید تحویل می گیرد

معادله جدید حزب الله در راه است؟

ورود کشتی های ایران به بنادر چین ممنوع نیست/ پل مه: ایران در چین بنادر اختصاصی دارد

استخدام بازاریاب مسلط به زبان انگلیسی با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه

پویانفر عشق یعنی به تو رسیدن را با بیمار سرطانی همخوانی کرد + فیلم

فرماندهی عملیات مشترک عراق: به هیچ طرفی اجازه ایجاد ناامنی نمی دهیم

پارلمان لبنان، 27 مارس آتی را موعد برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام کرد

وزیر صهیونیست: با کشور های عربی خاورمیانه ارتباط داریم

طالبان و نمایندگان 10 کشور در مذاکرات مسکو درباره افغانستان همفکری خواهند کرد

خروج از افغانستان، زیر ذره بین بازرس کل وزارت خارجه آمریکا

رزمایش بزرگ نیروهای روسیه در نزدیکی مرز افغانستان و تاجیکستان

قرنطینه یک ماهه لیتوانی

ایران با اتکا به شرق می تواند از فقر مردم فرار کند؟ / دکتر سریع القلم به این سوال پاسخ داد

سازمان ملل را برای پاسخ به نیاز های امروز بازسازی کنیم

سازمان ملل را برای پاسخ به نیاز های امروز بازسازی کنیم