مطالب مرتبط:
آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و رتبه بندی معلمان
آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و رتبه بندی معلمان
آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و رتبه بندی معلمان
آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته
جزییات تازه از همسان سازی حقوق بازنشستگان/ چه قدر به سبد معیشت خانوار افزوده شد؟
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 15:202021-09-21سياسي

آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته


در آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و رتبه بندی معلمان نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی از پیگیری و تلاش نمایندگان برای بررسی و تصویب لایحه رتبه بندی معلمان خبر داد.

- " ـ روز گذشته رییس جمهور در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش درباره اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت هدف اصلی از رتبه بندی معلمان افزایش کیفی و مهارتی فرهنگیان است و در دستور فوری از مسئولان مربوطه خواست تا مشکل مالی و معیشتی معلمان و فرهنگیان یک بار برای همیشه حل شود.

محمد صالح جوکار در نشست با تعدادی از فعالان صنفی، روسای کانون های بازنشستگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش یزد افزود: لایجه همسان سازی دائمی حقوق بازنشستگان با شاغلان در اولویت است و برای اجرای کامل آن از هیچ تلاشی توسط مجلس دریغ نمی شود.

وی با بیان اینکه معلمان به خصوص فرهنگیان پیشکسوت حق بزرگی بر گردن نظام تعلیم و تربیت و نیروی انسانی کشور در بخش های مختلف دارند ادامه داد: همسازی حقوق بازنشستگان با شاغلان جزو موارد مهم و مورد تاکیدی است که تاکنون در مجلس اقداماتی برای اجرای آن شده و پیگیری لازم صورت می گیرد.

نماینده مردم یزد اظهار کرد: افزایش برخی حقوق ها برای شاغلان در مجموع صحیح نیست و باید به وضعیت پیشکسوتان عرصه تعلیم و ترییت و معلمان بازنشسته که حق بزرگی بر گردن همگان دارند بیش از گذشته با جدیت پیگیری و اقدام لازم و مناسب به عمل آید.

جوکار گفت: طرح رتبه بندی فرهنگیان در کنار طرح همسازی سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان جزو موارد اساسی و مطالبه دیگر برحق این قشر دلسوز و فرهیخته کشور است و هر کاری را برای رفاه و خدمت به آن ها انجام دهیم یک وظیفه و اجرا می شود.

صندوق های بازنشستگی، کانون ها و انجمن های صنفی معلمان باید در چارچوب مقررات و بدون وابستگی برای رسیدگی به حقوق اعضا و امور صنفی جامعه بزرگ هدف خود جدی فعالیت کنند و دولت و مجلس از آن حمایت مادی و معنوی دارد.

این کانون ها و انجمن های صنفی باید در کشور با حمایت ها تقویت شود که نقش مهمی در پیگیری مسائل، مشکلات و مطالبات جامعه هدف به خصوص پیشکسوتان و فعالان فرهنگی و معلمان فداکار کشور دارند که موضوعی مهم و ضروری است.

گفتنی است که در سال های اخیر بار ها بازنشستگان آموزش و پرورش در شهر ها و استان های مختلف ازجمله استان یزد با حضور در مقابل استانداری و شعبه کانون بازنشستگان بر رسیدگی مطالبات خود تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در نخستین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش در دولت سیزدهم که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و بعد از نزدیک به 10 سال به ریاست رییس جمهور برگزار شده است، با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه آموزش و پرورش در جامعه و تربیت نسل آینده ساز کشور، اظهار داشت: آنچه برای حیات، تربیت و تعالی انسان ضروری است در مجموعه آموزش و پرورش نهادینه شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان، گفت: در رابطه با رتبه بندی معلمان اصل بر افزایش کیفی و مهارتی این عزیزان است و موضوع مالی و معیشتی تنها یکی از مسائل مورد توجه است.

وی تاکید کرد: جایگاه آموزش و پرورش در نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور باید تعریف شود و مسائل و مشکلات معیشتی معلمان را یک بار برای همیشه حل کنیم تا مسئله اصلی آموزش و پرورش ما مسئله مالی و معیشتی نباشد.

تنظیم لایحه رتبه بندی معلمان متناسب با بودجه 1401 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه رتبه بندی معلمان متناسب با بودجه 1401 تنظیم می شود.

رحیم زارع با تاکید بر این که مردم از مجلس و دولت در مواردی مانند رتبه بندی معلمان و متناسب سازی حقوق بازنشستگان توقعاتی دارند که به حق می باشد، گفت: باید در بودجه 1401 برای عملیاتی کردن این دو موضوع چاره ای اندیشیده شود و منتظر هستیم تا ببینیم دولت بودجه سال آینده را چه زمانی به مجلس ارائه می کند تا ما بتوانیم از 15 آذرماه بررسی بودجه 1401 را آغاز کنیم.

وی افزود: برای رتبه بندی معلمان در بودجه 1400 مبلغ 60 هزار میلیارد تومان نیاز است، اما براساس پیش بینی دولت فعلی، بیشتر از این مبلغ باید لحاظ شود که در قالب لایحه ای باید این موضوع در صحن مجلس مصوب گردد که قطعاً اجرای آن با وضعیت بودجه فعلی در سال 1401 عملی خواهد شد.

سناریو های مختلف درباره افزایش حقوق فرهنگیان تامین اعتبار و بودجه مورد نیاز به یکی از چالش های اصلی لایحه رتبه بندی معلمان تبدیل شده است.

این لایحه س از تصویب کلیات، در خرداد 1400، جهت بررسی جزییات، به کمیسیون آموزش محول شد؛ در این کمیسیون، تغییرات زیادی در لایحه اولیه صورت گرفت.

از جمله این که ماده 7 به حالت حداقل 80 درصد همترازی با اعضای هیئت علمی دانشگاه ها مبدل شد.

اما بعد ها عدم تامین اعتبار بودجه ماده 7 به یکی از چالش های اصلی تبدیل شد.

امروز هم منادی رییس کمیسیون در شبکه خبر اعلام کرده است که اجرای رتبه بندی با بودجه تغییر می کند و اگر قرار باشد اعضا بر موضوع 80 درصد عیات هلمی اصرار کنند با موضوع در صحن مورد بررسی قرار گیرد.

با این حال به گفته او اگر حقوق رسمی معلمان 25 درصد افزایش یابد، به حقوق آن ها یک میلیون و 750 هزار تومان اضافه می شود.

اما اگر این رقم 50 درصد افزایش یابد معادل 3 میلیون و 200 هزار تومان به حقوق معلمان افزوده خواهد شد.

در نهایت در صورتی که 80 درصد به حقوق فرهنگیان اضافه شود، دریافتی آن ها 3 تا 5 میلیون تومان بر اساس رتبه شان افزایش خواهد یافت.

توضیحات منادی لایحه رتبه بندی معلمان علیرضا منادی سفیدان مهمان برنامه زنده گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره رتبه بندی معلمان گفت: قرار است روز سه شنبه 23 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس برای رفع موانع همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی جلسه ای تشکیل شود که در صورت تصویب، لایحه رتبه بندی معلمان در صحن علنی مجلس به رای گذاشته خواهد شد.

وی کیفیت بخشی به فرآیند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی معلمان، استقرار نظام پرداخت ها براساس تخصص و شایستگی ها، عملکرد رقابتی معلمان، مهندسی نیروی انسانی، توسعه مستمر و نظام مند شایستگی های عمومی، تخصصی، حرفه ای و تربیتی، کیفیت عملکرد معلمان، تقویت انگیزه و رضایتمندی شغلی و ارتقای تعهد، تقویت هویت حرفه ای معلمان بر اساس نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، را از اهداف مهم لایحه رتبه بندی معلمان به شمار آورد.

به گفته رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، رتبه بندی معلمان نشان می دهد که یک معلم از نظر کیفیت، مهارت و علم در چه جایگاهی قرار دارد.

وی با بیان اینکه اگر 25 درصد بر روی حقوق رسمی معلمان (براساس حقوق متوسط کارکنان رسمی دولت که هم اکنون حدود 6 میلیون و 500 هزار تومان است) بگذاریم افزایش حقوق معادل یک میلیون و 750 هزار تومان خواهد شد و اگر این رقم 50 درصد باشد افزایش حقوق معادل 3 میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود، گفت: اگر 80 درصد بر روی حقوق آن ها بگذاریم 3 تا 5 میلیون تومان حقوق معلمان بر اساس رتبه شان افزایش خواهد یافت.


کلید واژه ها: رتبه بندی معلمان - فرهنگیان - معلمان - رتبه بندی - فرهنگیان بازنشسته - همسان سازی - همسان سازی حقوق - حقوق فرهنگیان - آموزش و پرورش - شورای عالی آموزش و پرورش - لایحه رتبه بندی معلمان - نشست - بازنشستگان - طرح رتبه بندی معلمان - مجلس شورای اسلامی - رتبه - بندی - بازنشسته - آموزش و پرورش یزد - نماینده مردم یزد - حقوق بازنشستگان - پیشکسوت - محمد صالح جوکار - تعلیم و تربیت - سازی - بررسی و تصویب - طرح رتبه بندی - حقوق - نماینده مردم - شورای اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
سامانه SDI پیوند میان سند آمایش و داده های آماری را برقرار می کند/ رونمایی از زیرساخت داده های مکانی استان

دشمن برای جدایی میان مردم و حاکمیت درتلاش است

افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با تورم نیست

فیلم | کسی فریاد معترضانه این نجومی بگیران را نمی شنود؟!

ترک فعل مدیران ظلم به مردم است/ نباید فرصت خدمت را از دست داد

طیبه سعادتی نیک بدرقه شهید مدافع امنیت«ستوان یکم موسی نوروزی» در دهدشت

هنوز زمینه لازم برای بازگشت آمریکایی ها به برجام فراهم نشده است/با 1+4 گفت وگو داریم

آملی لاریجانی: تورم نگران کننده است

حجت الاسلام و المسلمین اژه ای وارد خوزستان شد

عزت و شرف امروز ما مدیون خون شهدا است

فیلم کامل بیانات رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره ی شهدای استان زنجان

اقامه نماز جمعه در همه پایگاه های کرمان

پرهیز از رانت و مبارزه با فساد و جنگل خواری مطالبه مردم گیلان است

شهر باید به نام شهدا مزین باشد

برپایی اجلاسیه کنگره 3535 شهید استان زنجان پایان کار نیست

برگزاری هشتاد و یکمین نشست شورای عالی اشتغال به ریاست رییس جمهور

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی کاردرمانی

داماد جوان؛ چند نکته درباره حکمی که نپایید/ تعارض منافع یا دل خوری؟

خبر مهم برای حقوق کارمندان در بودجه سال 1401

حل مشکلات گیلان نیازمند نگاه ویژه و مستمر دولت است

واکنش رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به گرانی های سرسام آور

ایجاد سازش در 47 درصد از پرونده ها در شعب شورای حل اختلاف مینودشت

یک نماینده مجلس دولت رییسی را تهدید به سوال و استیضاح کرد!

سفرهای خوشبخت با کتاب و آگاهی

ارزش شهیدان قابل محاسبه نیست/ چه افتخاری برای یک شهر و کوچه ها و خیابان های آن بالاتر از اینکه نام یک شهید بزرگ و فداکار بر روی آن باشد

هشدار تند ایران به آژانس

بررسی مطالبات مردم از دولت در کمیسیون اقتصادی خبرگان

شهردار تهران الگوی مناسبی برای مدیران جوان است

آملی لاریجانی: وضعیت تورم نگران کننده است/ تصمیمات اقتصادی دولت کارشناسانه باشد

روزنامه جمهوری اسلامی:بجای سرگرم شدن به منازعات داخلی ، به فکر مقابله با توطئه های اسراییل باشید

ببینید | نشانه های وسواس فکری و عملی کدامند؟

تراکم فروشیِ بی ضابطه در مشهد پایان می یابد

حادثه بزرگداشت شهیدان تازه شروع شده و باید با ابتکار ادامه یابد/ لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

قالیباف: رد پای مردم در هر جایی که موفق هستیم، دیده می شود

جریان بزرگداشت شهیدان ادامه پیدا کند

معاون وزیر خارجه: هنوز زمینه لازم برای بازگشت آمریکایی ها به برجام فراهم نشده است/با 1+4 گفت وگو داریم

عدم عضویت در کنوانسیون برن، تجاوز به حقوق دیگران است

پایان ماه عسل شهرداری و شورای شهر؟/ طلایی:نسبت به وضع موجود احساس نگرانی دارم

قهرمان ایرانی جهان و آسیا درگذشت +عکس

دیدار صمیمانه جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه اهواز با آیت الله جزایری

تاکید آیت الله حسینی بوشهری بر بهره گیری از شیوه های قرآنی در ارائه الگو های دینی

بازنگری در سیاست نامگذاری معابر تهران/بررسی نامگذاری سه مکان به نام شهیدان لندی، سرلشکر حجازی و حسین یزدانی

افغانستان محور دیدار سفیر ایران با وزیر خارجه قرقیزستان

صبر، عدالت و اخلاق، سرلوحه دستگاه قضا قرار دارد/مشکلات خوزستان باعث شرمندگی است

برگزاری جشنواره نمایش خیابانی طراوت توسط شرکت آب و فاضلاب خوی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وارد اندیمشک شد

حنیفی: امام حسین در نوحه های دهه 90 معشوق و مقتول است/ آیا شأن امام را حفظ کردیم؟

بیانات رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای زنجان

احداث متروی قزوین_هشتگرد در اولویت مسئولان استان باشد

برگزاری همایش دبیران استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب

نشست گفتمان برادری در قلعه گنج/امام جمعه کرمان: به الزامات امت اسلامی پایبند باشیم

جبران عقب ماندگی های دولت قبل در دولت سیزدهم دنبال می شود

ارزیابی عملکرد واحدها و مراکز دانشگاهی با فعالیت های فرهنگی

شایعات فضای مجازی در 24 ساعت گذشته؛ 6 آبان

عمران و آبادانی خوزستان در پیوند با عمران و آبادانی کشور است

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

الحاق یک فروند هواپیمای «فوکر اف27» به یگان هواپیمایی نزاجا 

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

آیت الله فاضل لنکرانی: مردم رکن اصلی پدافند غیرعامل هستند

بازگشت امید به خیابان جام جم

امنیت منطقه با مسئله کشمیر گره خورده است/ مشکلات طبق نظر مردم حل شود

860 برنامه پدافند غیرعامل در مازندران اجرا می شود

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

از داماد آمریکایی حدادعادل تا داماد حسن روحانی/ نگاهی به تمام داماد های مقامات که به پُست و مقام رسیدند+ تصاویر

وزیر کشور در رشت : استفاده از رانت در این دولت راهی ندارد

بازگشایی دانشگاه ها؛ بازگشایی؟ / شماره 131 هفته نامه فرهنگی، سیاسی «عهد» منتشر شد

سرعت کاهش موارد کرونا مطلوب نیست

لودر سواری نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

تصاویر| سفر اژه ای به استان خوزستان

همه مسئولان برای حل مشکلات کشور و خوزستان تلاش می کنند

(ویدئو) نحوه دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان + شرایط و جزییات

آیین خطبه خوانی خادمان حرم معصومه(س) در آستانه معصومیه

قرآن کریم نسخه هدایت بشر و درمان همه بیماری های مادی و معنوی

تلاش کردیم استاندار بومی برای گلستان انتخاب شود/ آیت الله رییسی دولت را با 350 هزار میلیارد بدهی تحویل گرفت

عکس| جشن تولد 65 سالگی احمدی نژاد در خیابان!

تصاویر از آنچه در دوربین سلفی می بینید، زیباتر است!

رونمایی از کتاب «مرجعیت علمی اهلبیت محور اتحاد اسلامی» در پاکستان + تصویر

رهبر انقلاب: ارزش شهیدان قابل محاسبه نیست / لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

تصاویر| جشن تولد 65 سالگی احمدی نژاد

انتقاد آیت الله لاریجانی از گرانی های سرسام آور

مدیر امور عمومی درمانگاه خیردار رومشکان به شهدای سلامت پیوست

اشاره نکردن کودک به اشیاء از علائم اُتیسم است

نماینده مجلس: بومی گزینی راهی برای حل کمبود پزشک در مناطق محروم است

محسنی اژه ای: در خوزستان نباید بیکاری و مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ارزش شهیدان در دیدار با دست اندرکارن کنگره شهدای زنجان

سامانه SDI پیوند میان سند آمایش و داده های آماری را برقرار می کند

آمریکایی ها مفتضحانه از افغانستان خارج شدند و به زودی از عراق و سوریه هم خارج می شوند

چند سطر درباره کوروش هخامنشی

پست امیر نوری بمناسبت 6 آبان، زادروز دکتر احمدی نژاد

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

وزیر کشور: برای آبان برنامه ریزی کرده بودند

پاسخی به هجمه ها به آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

آغاز عملیات اجرایی مجتمع دامپروری 9000 راسی شهر گهرو

افغانستان محور گفت وگو سفیر ایران با وزیر خارجه قرقیزستان

تبریک امیر واحدی به حجت الاسلام محمد حسنی

احداث متروی قزوین_هشتگرد در اولویت مسئولان استان باشد

وزیر بهداشت: ما طبیبیم نه صنتعگر و تاجر/ پزشکان در بحران کرونا در جنگ نابرابر قرار گرفتند

بومی سروده های ایلام در دانشگاه شیراز بررسی شد

شهادت قله ای است که دستیابی به آن بدون اخلاص و ایثار، صدق و معنویت، مجاهدت و گذشت و توجه به خدا ممنکن نیست

آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته

آخرین خبر از همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته