مطالب مرتبط:
استوری های مشکوک سیدجلال حسینی درباره پرسپولیس ؛ خبری در راه است؟ + سند
تبخال راه های درمان آن
دستور زاکانی در مورد درآمد شهرداری تهران
به من توهین کردی آقای پورموسوی؛ صداقت هم نداری/ دیگر تو را به باشگاه راه نمی دهم
راه اندازی مراکز سیار واکسیناسیون کرونا در شیراز
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 شهریور 1400 ساعت 20:352021-09-20سياسي

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!


"پیوستن ایران به سازمان شانگهای" یک رویداد امیدوارکننده است.

اما کسانی از جریان چپ ایرانی تصمیم گرفته اند با رویکردی متفاوت به استقبال چنین رویداد امیدآفرینی بروند! - "پیوستن ایران به سازمان شانگهای" یک رویداد امیدوارکننده است.

اما کسانی از جریان چپ ایرانی تصمیم گرفته اند با رویکردی متفاوت به استقبال چنین رویداد امیدآفرینی بروند! به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا، وبلاگ مشرق خوانشی روزانه در لابه لای اخبار و مطالب رسانه های کشور است.

ما درباره این خوانش البته تحلیل ها و پیشینه هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می گذاریم.

7:30 هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** زمانی برای شناساندن "القاگران ناامیدی" به مردم از لبخند برجام تا اشک شانگهای! ورود ایران به باشگاه اعضای رسمی پیمان شانگهای در دولت رییس جمهور رییسی؛ اقدام امیدبخشی است که منتج کردن آن به دستاوردهای مختلف و گزارش لحظه به لحظه به مردم در این باره؛ بسته به عملکرد مسئولان دولت است.

و این مواجهه منطقی با یک رویداد امیدآفرین بین المللی است.

اما جهان برخی اصلاح طلبان، ماهیتی متفاوت دارد! احمد زیدآبادی، از فعالان چپ در بخشی از یک یادداشت در شماره یکشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی در این رابطه نوشته است: نگاهی سطحی به کشورهای عضو سازمان شانگهای به روشنی نشان می دهد که پیوندهای چندان عمیقی بخصوص از لحاظ سیاسی و امنیتی بین آنها وجود ندارد و این سازمان عملاً به محل حضور قدرت های رقیب در بخشی از آسیا تبدیل شده است.

رابطه سرد و بعضاً تشنج آمیز هندوستان با چین و پاکستان، به خودی خود، از میزان پیوند و همبستگی اعضای سازمان شانگهای پرده برمی دارد.

بنابراین، تصور اینکه سازمان شانگهای باشگاهی از کشورهای قدرتمند آسیایی در برابر کشورهای غربی است، پایه و اساس محکمی ندارد.

او سپس با برشمردن دو نتیجه غیر اقتصادی برای این رویداد، تأکید می کند: مسیر عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای به نقطه ای خلاف گفتمانِ مورد علاقه آنها (اصولگرایان) ختم می شود.

[1] در کنار زیدآبادی، احمد شیرزاد هم در یادداشتی دیگری در همین شماره آرمان ملی، با اشاره تلویحی به عضویت ایران در پیمان شانگهای نوشته است: "در مساله واکسن و مشکلات فراوان ناشی از همه گیری کرونا، واجب بود دست همکاری به سایر کشورها داده شود و همین طور که دیده شد رییس دولت پیشقدم شد.

باز هم شرایط همیشه به این سادگی نخواهد ماند.

خوشبختانه در این مورد ناچار نبودند با کشورهای اروپایی تعامل کنند اما همیشه چنین نیست و بالاخره در تعاملات جهانی، ناچار به همکاری با همه به خصوص قدرت های بزرگ خواهند شد.

نمی توان دنیا را در 4 کشور که ایران با آنها در ارتباط است، خلاصه کرد و این باور اصولگرایان نادرست است.

واقعیت این است که چندان نمی توان امیدوار بود ایران در مخاصمه با تمام کشورهای غربی باشد اما پاکستان، ترکیه، ترکمنستان یا دیگر همسایه ها به ایران روی خوش نشان دهند.

همه این کشورها در مقابل کوچک ترین برخورد آمریکایی ها از اقدام خود منصرف می شوند و حاضر نخواهند بود رابطه خود را با کشورهای غربی برای داشتن ارتباط با ایران خراب کنند.

"[2] *دو مواجهه اشاره شده از سوی فعالان اصلاح طلبان با خبر خوب عضویت ایران در سازمان شانگ های؛ شاقول مناسبی برای سنجش رویکردهای آقایان است.

که بر سر شاخه نشسته اند و بن می برّند یا اینکه از امید و لبخند مردم استقبال می کنند و خوبی رخ داده را ولو در کارنامه رقیب هم که باشد می پسندند یا نه؟! البته جریان اصلاحات و رجال ستادی آن سال هاست که باب رواداری امید و لبخند به مردم ایران را بسته اند و هیچ دستور کاری غیر از القای ناامیدی و پمپاژ یأس ندارند.

و ایضا انتظار امیدآفرینی از جریانی که هیچ دستور کاری غیر از ایجاد "فتنه اقتصادی" و ناامید کردن مردم از نظام اسلامی ندارد؛ چندان بخردانه نیست.

جالب است که چپ های ستادی از توافق ضعیف، بی مبنا، بی دستاورد و پر از دروغ و جاسوس برجام حمایت کردند اما حاضر نیستند از اقدام رسمی در پیوستن به سازمان شانگهای استقبال کنند و آنرا مطلوب بنامند! آنچه که اشاره کردیم از باب ثبت در تاریخ و مستند سازی یک رویکرد بود.

تا مردم، جوانان و نسل های آینده بدانند که یک جریان سیاسی چگونه می تواند به "عنصر نامطلوب" علیه مردم و کشورش تبدیل شود و هر سپیدی را تبدیل به سیاهی کند.

دقت شود که همانطور که در مقدمه اشاره کردیم؛ پیوستن ایران به یک سازمان بین المللی تأثیرگذار حتما و یقینا اقدامی امیدآفرین است که باید از آن استقبال کرد.

اما اینکه آقای رییسی و دولت سیزدهم بتواند از دستاوردهای انتظاری این رخداد استفاده کند و گزارش قابل لمسی در این باره به مردم بدهد؛ مسئله دیگریست که باید منتظر نتایجش ماند.

*** وحشت اصلاح طلبان از تکرار مدیریت جهادی در شهرداری تهران لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود! امتداد گزارش داد: حزب اتحاد ملت اخیراً در بیانیه ای پیرامون آغاز به کار شهرداری و شورای شهر جدید تهران، نوشته است: "ما نگرانیم که آقای زاکانی شهرداری را به مسیر پرهزینه، قانون گریزانه و ضد اجتماعی که آقای قالیباف می پیمود برگرداند.

آن راه جز آینده فروشی، تخریب سرمایه های تاریخی و انسانی و زیست محیطی، گران اداره شدن شهر و فسادهای بزرگ به جایی نمی رسد.

ما نگرانیم که تهران به روزهای شوم شهرفروشی برگردد و قصه پرغصه تراکم فروشی های بی حساب و بلندمرتبه سازی های مخرب تکرار شود.

این شهر در سه دهه اخیر بخش مهمی از میراث تاریخی، هویت فرهنگی، پیوستگی اجتماعی و منابع طبیعی خود را از دست داده و حیف است که بیش از این شاهد شهرخواری، گسیختگی اجتماعی و توسعه بی سامان کالبد شهری تهران باشیم.

ما نگرانیم که رویکردهای پلیسی و اقتدارگرایانه به حوزه آسیب های اجتماعی برگردد و به جای فقر با فقیر و به جای محرومیت با محروم برخورد شود.

ما نگرانیم که شهرداری در سال های آینده به روزهای پنهان کاری و گریز از شفافیت که ام الفساد آفات ساختارهای اداری است، برگردد و دوباره معاملات و اطلاعات حوزه های مختلف شهرداری از دسترس شهروندان و متخصصان شهری دور نگه داشته شود.

"[3] *در نگرانی ابراز شده تزویرهای بزرگی وجود دارد.

به این معنی که حزب اتحاد ملت عملا بخشی از آنچه که در دوران استیلای همپیمانان خودش بر شورای شهر پنجم رخ داده را به دوران قالیباف و مدیریت اصولگرایان بر شهرداری تهران ربط داده است.

جالب آنکه در بیانیه مذکور ادعا می شود که قالیباف شهر تهران را گران اداره کرده است! این در حالی است که در دوران شهرداری اصلاح طلبان بود که همواره بر لزوم گرانی بلیط مترو تأکید می شد و حتی زمانی فرا رسید که نهاد شهرداری تهران رسماً از سوی سازمان تعزیرات به عنوان گرانفروش شناخته و محکوم شد.

[4] و انصافا کسی نمی داند علت اینهمه پافشاری بر دروغ و کتمان تاریخ در اردوگاه اصلاح طلبان چیست؟! آنها در بیانیه شان از این گفته اند که راه قالیباف به "فسادهای بزرگ" منجر می شود! و این در حالی است که راه قالیباف به اذعان همه راه کارآمدی و مدیریت جهادی بود که توانست تهران را به اندازه پایتخت های بزرگ اروپا بسازد و مورد تحسین دوست و دشمن واقع شود.

بحث فساد نیز صرفا ادعاهایی است که اصلاح طلبان درباره بدهی های شهرداری و املاک نجومی مطرح کردند.

ادعاهایی که در هیچ محکمه ای به اثبات نرسید و مدعیان آنها نه تنها نتوانستند هیچ مدرک مستدلی را ارائه کنند بلکه پس از اثبات دروغگویی؛ یا مثل محمود میرلوحی به زندان و شلاق محکوم شدند و یا مثل پیروز حناچی؛ حرف های خود علیه قالیباف را پس گرفتند تا به جرم دروغگویی عازم زندان نشوند.

[5] بحث شفافیت و ادعای شفافیت نیز در حالی است که قالیباف پیش از اصلاح طلبان شورای پنجم از شفافیت گفت و سامانه های مربوط به شفافیت را راه اندازی کرد.

بماند که اصلاح طلبان در شهرداری و شورای شهر نیز پیرامون شفافیت، مخدوش عمل کردند.

[6] پیرامون مابقی ادعاهای اصلاح طلبان نیز بیش از آنچه که گفتیم، حقیقتی وجود ندارد و پر واضح است که پای گذاشتن زاکانی در مسیر "مدیریت جهادی" که قالیباف بر طریق آن رفت؛ موجب سعادت دنیای و عقبای زاکانی و اصولگرایان شورای شهر ششم می شود.

گفتنیست، دکتر زاکانی در جلسات شورای شهر تهران با تکریم و احترام از کارنامه مدیریتی قالیباف یاد کرده است.

*** مسئولی که نباید در مقابل اشتباه مسئول بالاتر سکوت کند! نامه امیرکبیر برای مشکلات امروز ما در کتاب "نامه های امیرکبیر" به تدوین سیدعلی آل داود، نامه ای از امیر به ناصرالدین شاه وجود دارد که خوانش آن حاوی درسهای بزرگی برای جامعه و سیاست ماست.

این نامه در سطحی از اهمیت قرار دارد که حتی در مقدمه کتاب نیز به آن اشاره شده و بعنوان سند استحکام شخصیتی امیر و حریّت او از آن یاد می شود.

امیر در این نامه که در چارچوب مکاتبات جاری بین صدر اعظم و شاه تقریر شده؛ خطاب به ناصرالدین شاه می نویسد: "قربان خاک پای همایون مبارکت شوم.

دستخط همایون زیارت شد.

اولا استفسار حال این غلام را کرده بودند، بد نیست.

حکیم این غلام موسی کلیکه و ملامحمد هر دو هستند.

ثانیا در باب سان سواره نانکلی، مقرر فرموده بودند که در میدان نمی شود بیرون بروید.

اگر آجودان باشی عرض کرده یا خود اختیار فرموده اند، امر با قبله عالم است و لکن به این طفره ها و امروز و فردا کردن و از کار گریختن در ایران، به این هرزگی، حُکماً نمی توان سلطنت کرد.

گیرم من ناخوش، یا مُردم! فدای خاک پای همایون، شما باید سلطنت بکنید یا نه؟ اگر شما باید سلطنت بکنید، بسم اللّه، چرا طفره می زنید؟ موافق قاعده کلّ عالَم، پادشاهان سابق چنان نبوده که همگی در سن سی ساله و چهل ساله به تخت نشسته باشند بلکه- در ده سالگی نشسته و سی و چهل در کمال پاکیزگی پادشاهی کردند.

هر روز، از حال شهر چرا خبردار نمی شوید که چه واقع می شود و بعد از استحضار چه حکم می فرمایند؟ از در خانه (همان دربار) و مردم و اوضاع ولایات چه خبر می شود و چه حکم می فرمایند؟ قورخانه (اسلحه خانه) و توپی که بایست به استرآباد برود، رفت یا نه؟ این همه قشون که در این شهر است، از خوب و بد و سرکرده های آن‏ها چه وقت خواسته و از حال هر فوج (گردان) دایم خبردار شدند و همچنین بنده ناخوشم و گیرم هیچ خوب نشدم، شما نباید دست از کار خود بردارید یا دایم محتاج به وجود یک بنده ای باشید.

اگرچه جسارت است اما ناچار عرض کردم.

باقی الأمرِ همایون.

"[7] *ملاحظه می شود که امیر در انتقادی مهیب اما متین و خردمندانه، سلطان صاحبقران را نکوهش کرده است که چرا از کار مملکت داری طفره می رود و وظایف خود را انجام نمی دهد.

آیا امیر نمی توانست همچون بسیاری دیگر از رجال مملکتی، خود را هواخواه و چاکر بی چون و چرای مسئول بالادستی خود جلوه داده و از تمام قیام و قعود او تعریف و تمجید کند؟! حتما می توانست و یقینا با این کار بر اندوخته دنیوی خود افزوده بود و حکما به دستور شاه کشته نمی شد.

اما "عقلانیت حکومتی"، وجدان شیعی، مسئولیت پذیری و مردم مداری میرزاتقی خان اجازه نمی دهد که چنین باشد و بعنوان یک مدیر اجرایی، از خطاهای رییس خود چشم پوشی کند.

بلکه او بعنوان یک مسئول، باید به احترام خرد، به حکم اعتقاد به شریعت مقدس، برای مسئولیت پذیری و بخاطر مردم؛ از رفتار مقام بالاتر، که به اشتباه بودن آن یقین دارد انتقاد کند و برای بیان این انتقاد نیز از مقام انتقاد شونده هیچ هراسی به دل راه نمی دهد.

و این همان درس بزرگ امیر به مسئولان ایرانی و به مردم ایران است.

که "انتقاد اصولی" را خاصه در سیاست که کلید حل و پیشرفت در تمام مسائل است، پاس بداریم و آنرا با هیچ چیزی سودا نکنیم.

قابل تأمل است که کارنامه اجرایی امیرکبیر در سمت صدر اعظمی ایران؛ اگرچه کوتاه بود اما به دلیل همین برخورداری از عقلانیت حکومتی و وارستگی بود که آنسان پر بار شد.

و آنچنان پر بار که همه محققین و پژوهشگران در قبالش حیرت زده اند.

بیان این نکته نیز ضروریست که؛ امیرکبیر کسی را اینچنین به ورطه نقد و مذمت اصولی کشیده است که سلطان بوده نه یک انسان معمولی.

و سلاطین نیز آنچنان که تاریخ روایت می کند؛ بعضا در خونخواری و خونریزی هیچ مانعی را در مقابل خود نمی دیدند و در کتب تاریخی مواردی از اعدام در مقابل انتقاد؛ حتی پس از کسب امان نامه از سلطان دیده می شود.

"نقد اصولی" و راهی که امیر بر آن رفته صد البته چیزی جز توصیه امیرالمؤمنین(ع) نبود و نیست و ایضا شاهدیم که این مقوله در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز مورد تأکید مکرر رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد و ایشان حتی به مسئولان تأکید کرده اند که انتقاد را ولو با فریاد نیز پذیرا باشند.

به تأسی از امیرکبیر و یادگاران مانای او در اجراییات حکومتی ایران بدانیم که امر حکومت جز با انتقاد اصولی و پذیرش آن اصلاح نمی شود و این مسئله البته به اهتمامی همگانی نیاز دارد.

اهتمامی که البته نقش مسئولان دولتی در آن بیش و پیش از همه تعریف شده است.

چه اینکه اصلاح امر حکومت به معنی اصلاح زندگانی مردم است.

*** 1_ https://www.

armanmeli.

ir/fa/main/print/322746 2_ https://www.

armanmeli.

ir/fa/main/print/322724 3_ http://emtedad.

news/?p=4008 4_ https://www.

tasnimnews.

com/fa/news/1399/02/15/2256683 5_ mshrgh.

ir/1180731 6_ http://fna.

ir/1cvsf 7_ https://hawzah.

net/fa/Note/View/50000
کلید واژه ها: شانگهای - ایران - رویداد - امیدآفرینی - استقبال - پیمان شانگهای - متفاوت - سازمان - ایرانی - تصمیم - تحلیل - رییس جمهور - رییس - امیدبخشی - خبرگزاری - مخاطبان - قالیباف - باشگاه - زاکانی - روزانه - جمهور - گزارش - لبخند - اقدام - اخبار - پیمان - همراه - وبلاگ - زمانی - برجام

آخرین اخبار سرویس:
رابطه سیاه با فرامرز زندگی ام را نابود کرد

ماموستا رستمی: برای دشمنان هیچ تفاوتی بین سنی و شیعه نیست

دستگاه قضایی آذربایجان غربی قاطعانه با قاچاق کالا برخورد می کند

متن تبریک تولد آبان ماهی + عکس نوشته های تبریک تولد همسر متولد آبان

معجزه پیامبر(ص) قرآن و حیات طیبه بود / سیره نبوی؛ راهکار خروج از بن بست زندگی

متن و جملات میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) + عکس نوشته ولادت

ره آورد هواییِ یک سفر زمینی به ترکیه

عکس پروفایل ولادت پیامبر 1400 | اس ام اس ولادت پیامبر 1400

در لایحه رتبه بندی، تمامی معلمان دیده شده اند

علت سیلی زدن به استاندار آذربایجان شرقی فاش شد

نگاهی به زندگی پیامبر اکرم (ص)؛ از تولد پرحادثه تا دعوتی پرمشقت

هفته وحدت و دلیل نام گذاری آن

شب میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع) در حرم حضرت معصومه (س)

تقویم رویدادهای گردشگری ایران تدوین شود

شرایط ازدواج مجدد برای مردان متاهل

شهرهای خواهر خوانده برای ارتباط با اصفهان در حوزه گردشگری مشتاق اند

گونه غالب و در حال تکامل دلتا پلاس ویروس کرونا

17 ربیع الاول؛ میلاد حضرت رسول اکرم (ص)

حفظ هویت مذاهب اسلامی از دستاوردهای وحدت است

کشاورزی و تجارت؛ دو فعالیت اقتصادی مورد علاقه امام صادق(ع)

کتابخانه شخصی را چگونه طراحی کنیم؟

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

حضرت محمد(ص) بزرگ ترین نعمت خدا بر انسان هستند

ماجرای خبر سکته قلبی ضرغامی

فعالیت و مشاوره رایگان 4750 وکیل برای مددجویان کمیته امداد

17 ربیع الاول میلاد پیامبر اسلام وصادق آل محمد

مقاومت و دیپلماسی نهضتی؛ موتور پیشران تحقق وحدت

عکس|شب میلاد پیامبر و امام صادق(ع) در حرم حضرت معصومه (س)

نمآهنگ | «محمد رسول الله» با نوای سامی یوسف

پادکست | ریاکاری ممنوع!

راهپیما: پیامبر(ص) بهترین عامل وحدت آفرین است

40 میلیون ایرانی نیاز به کمک فوری دارند

گفتگوی صریح، صمیمی و سازنده وزیر خارجه ایران با همتای آذربایجانی

امیرعبداللهیان: روابط تهران و باکو در سایه احترام متقابل توسعه می یابد

خبر تازه از مسابقه آهنگسازان جوان ایرانی

مهمترین رسالت پیامبر اعظم(ص)، تحقق انسانیت و معنویت در جهان بوده است

امیرعبداللهیان: تهران و باکو، مشترکات فراوانی دارند

لزوم استفاده از ظرفیت جوانان انقلابی برای خدمت به مردم

فارس من| تجمع مخالفان واکسیناسیون اجباری در مقابل مجلس / حاضریم قید کار و تحصیل را بزنیم اما واکسن نمی زنیم

واکنش اولیانوف به اظهار نظر وزیر امور خارجه ایران

وحدت نیاز اساسی امروز جامعه اسلامی/ در پازل دشمن بازی نکنیم

دانلود مولودی میلاد امام صادق علیه السلام/ سیدمجید بنی فاطمه

آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس از زبان حاجی بابایی+ جزییات

گردشگری برای اصفهان مثل هوا ضروری است

واکنش وزیر کشور به سیلی خوردن استاندار

رابطه بین حقوق و تورم را منطقی می کنیم| درباره اصلاح ساختار بودجه 1401 کوتاه نمی آییم

آغاز به کار وب سایت هندی و رسانه آذری KHAMENEI.IR

هویت اصفهان باید در تاریخ ثبت شود

عشق از دست رفته را چگونه برگردانیم؟

هیأت پارلمانی ایران با رییس مجلس ازبکستان دیدار کرد

شعر تبریک میلاد پیامبر + مجموعه اشعار ولادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) با عکس نوشته

نماهنگ | شاهکار آفرینش با نوای محمود کریمی

اهدا 100 سری جهیزیه به نیازمندان لرستان

غفلت از وجهه کلامی شخصیت علمی امام صادق(ع)

ارتباط با شرق، فرصتی که کمتر از آن بهره برداری شده است

افراد تندرو دو جریان سیاسی را در همدان حذف کردیم

چند خصلت پیامبر اسلام مختص عصر حاضر

انتقاد شدید کتائب حزب الله عراق از بیانیه شورای امنیت

رهبر ایران به مناسبت میلاد پیامبر (ص) با عفو و تخفیف مجازات 3458 محکوم موافقت کرد

ضرورت نهضت نخبگانی در ایجاد جامعه اسلامی و وحدت امت اسلام

حوزه علمیه پرچمدار معارف و احادیث اهل بیت (ع) است

بررسی نوسان وحدت شیعه و سنی در طول تاریخ اسلام

آقا مجتبی تهرانی: پیامبر، امیرالمومنین و مومنین چگونه تربیت شدند؟

اسوه ای به نام «محمد(ص)»

واکنش اولیانوف به اظهارنظر وزیر امور خارجه ایران

تصاویر/ برپایی موکب قرارگاه عمار در شب میلاد پیامبر(ص)

عطش «سلمان فارسی» برای رسیدن به حقیقت/ ایرانی جستجوگری که جذب مهر و معرفت حضرت محمد (ص) شد

آنچه پیامبر خاتم از پیروانش انتظار دارد

یک جاده و ده ها توطئه برای کشور/ بررسی مسیرهای جایگزین برای رسیدن به بازار اوراسیا

تعصب با پایداری بر عقیده فرق دارد/ لزوم به کارگیری اهل سنت در مسئولیت های تقریبی

تقویم روز و اوقات شرعی دوم آبان

ابایی برای استفاده از افراد شایسته ندارم

ترتیل صفحه 253 قرآن/ بهترین زندگی+فیلم، متن و مفاهیم

تصور غلط برخی از سفرهای استانی

گل آرایی ضریح امام حسین (ع) در شب میلاد پیامبر اسلام (ص)

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 1 آبان

پیام جهاد اسلامی از تهران، اقدام فرامرزی برای دفاع از فلسطین است/ با حشدالشعبی در تماس و ارتباطیم

اوقات شرعی دوم آبان ماه در سمنان

حضرت محمد(ص) بزرگ ترین نعمت خدا بر انسان هستند

امسال تجمع یوم الله 13 آبان داریم؟

واکنش کنایه آمیز نماینده روسیه در مذاکرات وین به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» یعنی چه؟!

پایان کار سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

نظام جمهوری اسلامی ایران جز سعادت و تکامل انسان و نجات بشریت هدف دیگری ندارد

بیانیه سپاه عاشورا درباره حواشی مراسم معارفه استاندار آذربایجان شرقی

خانواده سالم در گرو توجه به تربیت و معنویت است

کافی:فضای مجازی جای بوسیدن دستان والدین را گرفته است/سپنجی:طرح صیانت از حقوق کاربران خیانت به انقلاب است

قدردانی عمار الحکیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی

رد شایعه دیدار میان نخست وزیر ارمنستان با رییس جمهور جمهوری آذربایجان

واکنش نماینده گرگان به افشای درخواست استخدام دخترش در وزارت نفت: توطئه است

امام خمینی (س): مسلمین آگاه برای اعیاد از قبیل مولود رسول اکرم (ص) اجتماع کنند؛ همین موجب تحکیم وحدت آنها می شود

حاجی بابایی: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری دارند

مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) برگزار شد

رونمایی از ویدئوهای یک دقیقه ای داستان ناگفته های اصفهان

ویدئو| یادواره 29 شهید روحانی «طلایه داران هدایت» در مشهد برگزار شد

راه تشکیل دولت قوی توجه به شایستگان و جوانان نخبه است/ سهم خواهی از مدیران محکوم است

سیستان و بلوچستان/غرق شادی میلاد پیامبرمکرم اسلام

انتقاد شدید کتائب امام علی (ع) عراق از بیانیه شورای امنیت

4 واگن قطار باری در منطقه ورسک سوادکوه از ریل خارج شد

همدان مهد عارفان و علما بزرگ است

اعلام ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای به مناطق آزاد

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!