مطالب مرتبط:
توسعه فعالیت های دانش بنیان هدف توافق آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی
توافق آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان
صدور پروانه ایجاد 22 رشته ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
برگزاری موفق آزمون EPT در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
صدور پروانه ایجاد 22 رشته ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 23:102021-09-17دانش

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان گفت: مسیر کیفی سازی فعالیت کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان صحیح بوده و باید با ریل گذاری درست شتاب بیشتری بگیرد.

- "؛ اکنون بیش از هزار و 260 کانون فرهنگی اجتماعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با محور دانشجویان فعال و دارای مجوز، اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص هستند.

کانون های دانشجویی یکی از قالب های مهم و اثرگذار فعالیت های دانشجویی بوده که با هدف ایجاد بستر و زمینه مناسب مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه های دینی، انقلابی، فرهنگی و هنری دانشگاه ایجاد شده است و هرقدر زمینه های فعالیت، وسعت جذب و پاسخگویی به نیاز فرهنگی مخاطب دانشگاهی در کانون ها بیشتر دیده شود، طبیعتاً می تواند منتج به فعالیت کیفی بهتر و پاسخگویی بیشتر به سلایق گوناگون باشد.

بیشتر بخوانید: فعال سازی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی یکی از چند برنامه اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی است، کانون هایی که با کار تیمی دانشجویان علاقه مند در حوزه های مختلف فعال هستند و حوزه فرهنگی اجتماعی دانشگاه را فعال و پویا نگه داشته اند و بخش هایی از جامعه نیز از خدمات آنها بهره مند می شوند.

خبرنگار خبرگزاری آنا" در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی با برگزیدگان جشنواره سراسری رشد و دبیران و متولیان کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، عملکرد، فعالیت ها و مأموریت های این کانون ها را در قالب پرونده خبری کانون های دانشجومحور بررسی می کند.

در این شماره گفت وگو با محمد دوستار رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت که همراه قاسم قاسمی معاون فرهنگی دانشجویی این دانشگاه به عنوان رییس و معاون برتر متولی امور کانون ها در کشور عنوان دومی جشنواره سراسری رشد را از آن خود کردند را می خوانیم.

آنا: چه شاخص ها و مؤلفه هایی باعث انتخاب شما به عنوان رییس برتر(دوم) متولی امور کانون های دانشجویی در جشنواره سراسری رشد شد؟ دوستار: با توجه ویژه معاونت فرهنگی دانشجویی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی به گسترش فعالیت های کانون ها و تشکل ها با به کارگیری صحیح دانشجویان فعال در حوزه های مختلف، ایجاد فضای انگیزشی در آنان، هدف گذاری مناسب در زمینه شناسایی و پرورش استعدادهای ناب دانشجویان و نیز اهتمام بخش های مختلف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، موجب شد تا به این توفیق نائل شویم.

آنا: چه تعداد کانون فرهنگی اجتماعی در دانشگاه آزاد استان گیلان و در چه زمینه هایی فعال هستند؟ دوستار: اکنون 42 کانون فعال فرهنگی اجتماعی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان فعالیت های اثربخش و اقدامات ماندگار فرهنگی را به ثبت رسانده اند.

ایجاد تعامل قانون مند با جامعه و برپایی جشنواره هایی مانند جشنواره رشد نقش بسزایی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی کانون ها دارد.

آنا: جایگاه و وظایف کانون های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟ دوستار: در کنار فعالیت های متمرکز هر کانون فرهنگی با توجه به ماهیت فعالیت های آن کانون، دانشجویان عضو این کانون ها به شرایط محیطی جامعه اسلامی بی تفاوت نبوده و فعالیت های گسترده و اثربخش کانون های فرهنگی را مختص به محیط دانشگاه نکرده و در جامعه اقدامات ثمربخشی انجام داده اند.

ماندگاری استعدادهای جوانان با راه اندازی باشگاه رشد آنا: حمایت از کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید و مشکلات و چالش های مسیر فعالیت آنها را چه چیزهایی می دانید؟ راهکارهایتان چیست؟ دوستار: آیین نامه کانون های فرهنگی دانشجویی اوایل شهریور سال گذشته اصلاح شد، اکنون هزار و 256 کانون فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال بوده و این مهم نویدبخش برنامه های ارزشمند برای کانون هاست.

باید فضایی را فراهم و بستر مناسبی را ایجاد کرد تا همه سلایق و علایق در جایگاه انسانی که حق انتخاب دارند، بتوانند در محیط دانشگاه در ترویج ارزش های والای انقلاب اسلامی و نیز توسعه همه جانبه کشور و دانشگاه مؤثر عمل کنند.

این فضا را باید دانشگاه فراهم کند که گام نخست با برگزاری جشنواره رشد از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی خوب برداشته شده و اکنون با راه اندازی باشگاه رشد استعدادهای هنری و ادبی جوانان این حرکت اثربخش ماندگار خواهد شد.

آنا: کانون های فرهنگی اجتماعی چگونه تقویت می شوند تا در پیشبرد اهداف علمی فرهنگی دانشگاه و جامعه موفق باشند؟ دوستار: ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های کانون، ارائه خدمات در شأن کانون ها، در اختیار قراردادن امکانات و فضای مناسب کار، برگزاری نشست های منظم با اعضای کانون ها، ایجاد تعامل قانون مند با جامعه و برپایی جشنواره ها مانند جشنواره رشد نقش بسزایی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی کانون های فرهنگی دانشجویی دارد.

آنا: نحوه همکاری مسئولان مربوط (حوزه فرهنگی دانشجویی دانشگاه) در دانشگاه با کانون ها چگونه بوده است؟ دوستار: طبیعتاً با توجه به ارزیابی انجام شده و کسب رتبه دوم معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در کشور، نشان دهنده عزم جدی مسئولان این حوزه و تلاش خوب و اثربخش همکاران حوزه فرهنگی و دانشجویی با کانون هاست.

در عین حال در نشست های صمیمانه با دبیران و اعضای کانون ها، دانشجویان رضایت خود را از مسئولان امر اعلام کرده که مایه خوشحالی و خرسندی است.

آنا: جدیدترین برنامه های در حال اجرا و پیش روی معاونت فرهنگی دانشجویی واحد رشت در حوزه کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان چیست؟ و چه بایدها و نبایدهایی باید مدنظر مسئولان در این حوزه باشد.

دوستار: مایه مباهات و افتخار است که با حضور جوانان اندیشمند و خداجو و در عین حال متعهد و متخصص، کانون های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت فعالیت های برجسته ای داشته و دارند.

دانشجویان در شرایط کنونی جامعه که اولویت اصلی سلامت آحاد جامعه در پی شیوع ویروس منحوس کروناست، جان نثارانه در حال خدمت به مردم هستند.

مسئولان فرهنگی باید با برنامه های انگیزشی، روحیه نشاط و تعالی را بین دانشجویان تقویت کنند و در برنامه ریزی های خود حتماً از نظر مؤثر اعضای کانون های فرهنگی بهره مند شود.

تولید ماسک به صورت شبانه روزی در ایام پیک شیوع کرونا و توزیع آن در جامعه به صورت رایگان از اقدامات مؤثر کانون های فرهنگی بوده است.

آنا: دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی و اساسنامه های مرتبط با کانون های دانشجویی تا چه اندازه کارآمد بوده و به فعالیت کیفی دانشجویان کمک می کند؟ دوستار: با اصلاحیه ای که در آیین نامه کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با دستور دکتر طهرانچی و اهتمام فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی صورت گرفته و با حضور دانشجویان و کانون ها در جشنواره رشد نشان داد که مسیر کیفی سازی فعالیت آنان صحیح بوده و باید با ریل گذاری درست شتاب بیشتری بگیرند.

اقدامات کانون های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان برای مبارزه با کرونا آنا: چنانچه فعالیت های اجتماعی، علمی، فرهنگی، افتخارات، موفقیت ها و دستاوردها و محصولات شاخص در حوزه کانون ها داشته اید، تشریح کنید.

دوستار: با بروز ویروس منحوس کرونا و شیوع گسترده بیماری کووید 19 که از سال 98 استان گیلان را درگیر کرد، دانشجویان در کانون های فرهنگی مجاهدانه و با روحیه شهادت طلبی در زمینه مقابله، آگاهی رسانی و نیز اقدامات عملی با این ویروس که هنوز ادامه دارد، همچنان در میدان حضور داشته و دارند.

بیشتر بخوانید: بنا به گزارش سایت قطره و به نقل ازمعاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت ازجمله این اقدامات می توان حضور به عنوان نیروی جهادی در بیمارستان های شهر رشت در این ایام را نام برد تا جایی که دانشجو فرزام قنبری به عنوان دانشجوی فداکار کشور در جشنواره تندیس ملی دانشجویان فداکار در زمینه فعالیت های جهادی در مقابله با کرونا، شناخته و قدردانی شد.

ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد در استان گیلان به یاد سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار ضدعفونی محیط واحدها و مراکز آموزشی استان گیلان، تولید ماسک به صورت شبانه روزی در ایام پیک شیوع کرونا و توزیع آن در جامعه به صورت رایگان از اقدامات مؤثر کانون های فرهنگی بوده است.

در زمینه مواسات و کمک های مؤمنانه به اقشار کم درآمد جامعه، طبخ 55 هزار پرس غذا، تهیه بسته معیشتی و توزیع آن بین خانواده های نیازمند، برگزاری دوره های آموزشی به صورت وبینار و جمع آوری کمک های نقدی مؤمنانه در چندین مرحله و نیز تهیه اجناس و لوازم خانگی برای جهیزیه جوانان نیازمند صورت پذیرفت.

آنا: برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره سراسری رشد و .

تا چه اندازه در رشد و پیشرفت و فعالیت کانون های فرهنگی دانشجویی مؤثر هستند؟ دوستار: همیشه ارزیابی فعالیت ها نقش بسزایی در تعالی سازمانی و بخش های مختلف جامعه داشته و برگزاری جشنواره رشد و به رقابت گذاشتن فعالیت ها این انگیزه را برای حضور پررنگ تر بیشتر می کند.

انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - فعال - کانون های فرهنگی - فرهنگی - فعالیت - کانون - دانشجویان - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - اسلامی - فعالیت های دانشجویی - کانون های دانشجویی - ریل گذاری - دانشجویی - رییس دانشگاه آزاد - پاسخگویی - اجتماعی - آزاد - فرهنگی و هنری - رییس دانشگاه - کانون فرهنگی - مناسب - گیلان - واحد - شتاب - مشارکت - برنامه - یکی از - سلایق

آخرین اخبار سرویس:
خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت از امروز پذیرای دانشجویان است

کلاس های پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه شریف از 8 آبان ماه آغاز می شود

ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

کهکشان راه شیری درحال بلعیدن کهکشان هم نوع خوار!

ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت نام سرباز امریه ارتباط با جامعه و صنعت در دانشگاه ها آغاز شد

شرکت گاز و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و مرکز ملی فوتبال

برگزاری بیش از 64 نشست و فعالیت دانشجویی در دانشگاه تهران

موافقت با راه اندازی مرکز تحقیقات ارتقای سلامت واحد علوم پزشکی تبریز

کهکشان راه شیری در حال بلعیدن یک کهکشان هم نوع خوار!

کهکشان راه شیری در حال بلعیدن یک کهکشان هم نوع خوار است

چرا برخی رشته ها متقاضی ندارند؟ / کاهش جمعیت دانشجویی کشور

فیلم/ نگاهی به سه موج کرونا در جهان

پیامبر(ص)؛ الگوی تمام عیار قرآن/ جامعه امروز از نهادینه نشدن سیره محمدی رنج می برد

بازگشایی حضوری دانشگاه های سمنان به صورت تدریجی و از مقطع دکتری

آغاز ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد در مازندران

آخرین جزییات بازگشایی دانشگاه ها در سال تحصیلی 1400-14001

ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

وضعیت کرونایی در دشتی و دشتستان تغییر کرد

ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد در مازندران

وضعیت کرونایی در دشتی و دشتستان تغییر کرد

شماره نخست نشریه دانشجویی «پالس» منتشر شد

نذورات امامزادگان زنجان را چه کسانی جمع می کنند؟

آغاز کلاس پذیرفته شدگان ارشد از 8 آبان/ ادامه ثبت نام تا 4 آبان

مریخ نورد چین با زمین ارتباط برقرار کرد

مدلسازی تاب آوری مالی در بانک های تجاری توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کهکشان راه شیری در حال بلعیدن یک کهکشان هم نوع خوار است!

تشریح اجزای سند پتنت برای پژوهشگران و مخترعان

موسس دانشگاه امام صادق را بهتر بشناسید

دانشجویان خوابگاهی علم و صنعت از امروز می توانند به خوابگاه مراجعه کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد موفق به تولید سالانه 500 دستگاه موتور گیرلس آسانسور شد

کهکشان راه شیری در حال بلعیدن یک کهکشان هم نوع خوار است!

ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب و نفت

نسل جدیدی از ادوات توالی یابی با کمک نانوحفره توسعه می یابد

آموزش مجازی هرگز نمی تواند جای آموزش حضوری را بگیرد

ساخت دستگاه تشخیص آلودگی آب و نفت/ دقت 10 نانومتری دستگاه

پیامبر(ص) الگوی تمام عیار قرآن / جامعه امروز از نهادینه نشدن خلق وخوی محمدی رنج می برد

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ارشد دانشگاه آزاد از امروز

نخستین زورخانه دانش آموزی مدارس سما گشایش یافت

ببینید | نگاهی به سه موج کرونا در جهان

حمل ترکیبات دارویی در بدن با نانوساختار های قابل برنامه ریزی از جنس DNA

نام نویسی پذیرفته شدگان ارشد

آموزش «نویسندگی علمی» در دوره ای دانشجویی

بررسی بازگشایی دانشگاه ها در کمیته علمی کرونا

جلسات پیش دفاع دانشجویان دوره دکتری 4 نوبت در سال برگزار می شود

آموزش طراحی و ساخت گلخانه ها

آموزش طراحی پرایمر با نرم افزار الیگو

رتبه برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن در سطح 3 فرهنگی

500 داوطلب در آزمون دستیاری دندانپزشکی غایب بودند

نحوه بازپرداخت وام های دانشجویی در دوران کرونا اعلام شد

500 نفر در آزمون دستیاری دندانپزشکی غایب شدند

بررسی بازگشایی دانشگاه ها در کمیته علمی کرونا

راز میدان مغناطیسی غول های یخی منظومه شمسی

موضوع بازگشایی دانشگاه ها در کمیته علمی کرونا بررسی می شود/ اولویت بندی مقاطع دانشگاهی

اولین خبرنگار تمام عیار ایرانی

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد پیام نور از هفته آینده

راز میدان مغناطیسی غول های یخی منظومه شمسی چیست؟

شروع آموزش حضوری تا پایان آذر امکان پذیر خواهد شد

سیاست وزارت علوم برای رفع مشکل صندلی خالی دانشگاه ها/مراکز آموزشی مهارتی توسعه می یابند

پرویز سیروس پور بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

کرونا توفیق اجباری برای تقویت زیرساخت های فضای مجازی است/ تولید محتوا برای انتقال بهتر مفاهیم درسی

اولین خبرنگار تمام عیار ایرانی

پیگیری «طرح پویش» در استان گلستان با ایجاد 107 فرصت شغلی

تولید چاقوی چوبی، سه برابر تیزتر از فولاد

علم و عقل دو بال دانایی هستند/ از خدا علمی بخواهید که ثروت آفرین باشد

ثبت نام قبول شدگان ارشد دانشگاه پیام نور از هفته آینده به صورت مجازی

باربد بابایی، خسته اما پر قدرت+ عکس

آشنایی با جایزه مصطفی (ص)

سخنرانی «سید حسن نصرالله» آغاز شد

وزیر علوم در مشهد: به دنبال شکوفا کردن استعدادهای نهفته دانشجویان هستیم

حرم مطهر رضوی، میزبان جشن بزرگ حافظان قرآن شد

تصویب راه اندازی مدرسه عالی مهارتی معدن و صنعت فولاد

فیلم | ابراز علاقه شیخ غازی یوسف حنینه به امام رضا (ع)

مراسم اختتامیه مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو

وجه تمایز رتبه های برتر با دیگران طی 4 سال تحصیل دانشگاه مشخص می شود

اطلاعیه وزارت علوم برای جذب امریه

یکی از ویژگی های دوران دانشجویی آموختن تعامل و تحمل آرای دیگران است

زندگینامه : سورنا ستاری

مرد خردمند باید هنرپیشه باشد

فیلم | ابراز علاقه شیخ غازی یوسف حنینه ، رییس شافعی مذهب هیئت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان به امام رضا (ع)

تجلیل از مدیران مسئول و سردبیران فعال نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت

مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو به کشور

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد پیام نور از هفته آینده

کلید آزمون دستیاری دندان پزشکی سوم آبان منتشر می شود

تاکید وزیر علوم بر اهتمام دانشجویان برای رسیدن به تراز جمهوری اسلامی ایران

زمان ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه پیام نور اعلام شد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لنجان منصوب شد

دانشجویان علم و صنعت با ارائه کارت واکسن می توانند به خوابگاه مراجعه کنند

دانشجویان علوم پزشکی تا پایان امروز می توانند برای وام دانشجویی ثبت نام کنند

سرپرست دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان معرفی شد

مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو

سیره نبوی منبع سرشار و غنی و کارگاه بزرگ انسان سازی است

خدایی که هست / شماره هشتم نشریه علمی تخصصی اجتماعی «انجیر» انجمن علمی ریاضی پردیس شهیده بنت الهدی صدر رشت منتشر شد

مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو/ در شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فعالیت خواهند کرد

سامانه هشدار سریع مخاطرات هوا- دریا راه اندازی می شود

نقشه و جزییات منطقه آزاد تجاری اردبیل تصویب می شود

شبکه سازی هدفمند از روش های دسترسی و نیل به اهداف مراکز تحقیقاتی است

همایش ملی پلیمر ایران در دانشگاه سهند برگزار می شود

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان