موضوعات داغ: - طرح رتبه بندي - رتبه بندي معلمان - شبكه هاي اجتماعي - طرح رتبه بندي معلمان - آيت الله خامنه اي - همسان سازي حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - مهران غفوريان - بازي استقلال و ذوب آهن - دانشگاه آزاد اسلامي - دفاتر اسناد - ابراهيم رحيميان - سكينه الماسي - وزير كشور دولت وفاق ملي ليبي - محمد جواد فاضل لنكراني - داعش در يمن - بسته امنيت غذايي - خانه هاي ورزش روستايي - خط امام - مسجد جامع اصفهان - شاهرخ سبك دست - مرخص زايمان - شهيد داريوش رضايي نژاد

مطالب مرتبط:
عملکرد مدیریت شهری دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ گردش کار شهرداری تهران معیوب است
آمادگی وزارت نفت برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی
اجلاس شانگهای، فرصتی برای کنترل سلطه جویی آمریکاست/ شهردار جدید قزوین با محور آسایش مردم کار خود را آغاز کند
نمی توان مشهد را با بودجه کنونی توسعه داد/رفع موانع سرمایه گذاری اولویت ماست
استخدام محقق و پژوهشگر در بهزیست دانش نارون از اصفهان جهت کار در مشهد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 20:452021-09-17اقتصادي

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت


آنچه در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

- گروه استان ها- شهردار مشهد گفت: آنچهدر اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

از مشهد مقدس، سید عبدالله ارجایی در نشست با فعالان اقتصادی مشهد اظهار داشت: برخی برای راه اندازی سریع تر کارها در دستگاه های اجرایی به دنبال حامی و تسهیل کننده هستند، ما با افتخار اعلام می کنیم برای تسهیل سرمایه گذاری در جهان شهر مشهد آمده ایم و اولویت ما هموار کردن راه و رفع موانع سرمایه گذاری است.

وی با بیان این مطلب که با بودجه کنونی فقط می توان مشهد را نگهداری کرد اما قطعا نمی توان مشهد را توسعه داد افزود: بروکراسی های پیچیده اداری شهرداری را برای تسریع سرمایه گذاری با کمک شورای شهر حذف می کنیم، هر چند مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد اما با این وجود برای رفع مشکلات و موانع خارج از مدیریت شهری نیز تلاش و به سرمایه گذاران کمک خواهیم کرد.

شهردار مشهد تصریح کرد: آنچه در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

در خراسان و شهر مشهد در مسیر حمایت از سرمایه گذاری فرهنگ متفاوتی وجود دارد و همه باید با هم تلاش کنیم تا این فرهنگ را عوض کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مقوله اقتصادی چند راهبرد مد نظر داریم خاطرنشان کرد: راهبرد اول اینکه ما به شهر ثروتمند اعتقاد داریم، یعنی تمام ارکان شهر ثروتمند باشند و به جای سهم بری از ثروت انباشته مردم معتقد به سهم بری از فرصت ایجاد ثروت هستیم.

شهردار مشهد گفت: به زبان ساده معتقدیم اگر مردم ثروتمند شوند در کوچکترین مقیاس پروانه بهتری از ما خواهند گرفت و این درآمد بیشتر و درپی آن خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم را از سوی شهرداری به دنبال خواهد داشت.

ارجایی افزود: اما اگر مردم ثروت کمتری داشته و یا ثروتی نداشته باشند، همان زمینی را هم که در اختیار دارند به دو یا سه قسمت می کنند و بدون مجوز می سازند و سهم شهرداری را نمی دهند و دردسر بیشتری برای شهر و شهرداری درست می کنند با توجه به این موضوع فرصت ایجاد ثروت برای ما مهمتر از سهم بری از ثروت انباشته مردم است.

مشهد به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شودشهردارمشهد ادامه داد: اگر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران هزار فرصت شغلی برای مشهد ایجاد کنند خوشایندتر است تا اینکه هزار میلیارد تومان ثروت انباشته داشته باشند زیرا آن هزار نفری که برایشان اشتغال ایجاد شود هم اثر مثبتش به شهرداری می رسد هم آسیب های اجتماعی با ایجاد شغل کاهش خواهد یافت و لازم نیست هزینه زیادی برای آن پرداخت کنیم.

ارجایی ادامه داد: مشهد چند هزار معتاد متجاهر دارد که شهرداری سالانه بیش از 10 میلیارد تومان برای جمع آوری و نگهداری آنها به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک مالی مستقیم می کند.

در حالی که می توانست در سال های گذشته این مبلغ را صرف اشتغال زایی کند تا مشکل ریشه ای برطرف شود.

وی با اشاره به برنامه های مدیریت جدید شهری گفت: مشهد باید به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شود و از سرمایه گذاری در این راستا حمایت می کنیم.

احداث شهرک فناوری درمشهدارجایی تصریح کرد: فرصت های سرمایه گذاری جذاب و با راهبرد، برد برد از اصولی است که بدون شک به آن پایبند هستیم، زیرا این موضوع را درک می کنیم که اگرقرار باشد سرمایه گذار 20 درصد سود کند برایش بهتر است که پولش را سپرده کند لذا به سودهای این رقمی برای سرمایه گذاران قانع نیستیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه مشهد ظرفیت سرمایه گذاری و پتانسیل اقتصادی بالایی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه هایی که می تواند مد نظر قرار گیرد پیشنهاد رییس شورای شهر برای احداث شهرک فناوری در مشهد است، چنین تفاهم نامه ای می تواند با مجموعه اقتصادی جوانمرد نیز به امضاء برسد .

وی گفت: قدرسرمایه گذاران داخلی را می دانیم آنها می توانستند مانند بسیاری، این پول را از کشور خارج کنند و جای دیگری سرمایه گذاری کنند اما ماندند و درکشور خودشان سرمایه گذاری کردند این را درک می کنیم و از آنها حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

بهبود وضعیت اقتصادی مردم با رونق سرمایه گذاری میسر استحسن موحدیان رییس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: هدف حکومت اسلامی، تعالی انسان هاست که برای تحقق این مهم باید وضعیت اقتصادی مردم بهبود یابد؛ این بهبود وضعیت با رونق سرمایه گذاری محقق می شود.

وی افزود: اقتصاد مسئله مهمی است که مقام معظم رهبری سالهاست برآن تاکید دارند.

هدف حکومت اسلامی تعالی انسان هاست اما ابزار آن ابزار اقتصادی است و ما نمی توانیم بدون ابزار اقتصادی به این مهم دست پیدا کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برای تعالی انسان ها باید وضعیت اقتصادی آنها را سامان ببخشیم، اظهارکرد: باید بدانیم که مناسب کردن وضعیت اقتصادی مردم با حضور سرمایه گذاران محقق می شود.

موحدیان تصریح کرد: نگاه شهرداری در حوزه اقتصادی تغییر کرده و ما از سرمایه گذاران بزرگ مانند بانک ملل انتظار داریم در اجرای پروژه های کلان مانند احداث شهرک فناوری اطلاعات مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: عصر امروز عصر فناوری اطلاعات است و پروژه های آجر وسیمان کمتر پاسخگو خواهد بود، لذا از سرمایه گذاران دعوت می کنیم که به سرمایه گذاری در حوزه فناوری ورود پیدا کنند، زیرا ما در این حوزه از دنیا عقب هستیم.

شورای شهر و شهرداری نیز از سرمایه گذاری در این بخش حمایت خواهند کرد.

مشهدمقدس بهشت سرمایه گذاری می شودمجید دبیریان رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد نیزگفت: شرایط را به نحوی فراهم می آوریم که مشهد به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود.

در نگاه متفاوتی که بنا است در حوزه اقتصادی مدیریت شهری اجرایی شود از شهردار خواهیم خواست تا با تعریف مدل های جدیدی در قراردادها تلاش شود مشکلی برای سرمایه گذاران به وجود نیاید.

وی افزود: اگر قرار است در حوزه سرمایه گذاری با شهرداری تعامل شود، ابتدا باید خودمان را جای سرمایه گذار ببینیم و منافع آنها را نیز در نظر بگیریم.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه اگر سرمایه گذار نباشد اقتصاد این شهر هم نخواهد چرخید، اظهارکرد: دراین راستا باید شرایطی را فراهم کنیم تا به گفته شهردار، شهر مشهد تبدیل به بهشت سرمایه گذاران شود.

دبیریان تصریح کرد: با نگاهی که اکنون در شهرداری مشهد در حوزه اقتصادی وجود دارد، انتظار داریم سرمایه گذاران به ویژه مجموعه های اقتصادی بزرگ نیز نگاه متفاوتی به سرمایه گذاری در مشهد داشته باشند اگر صرفا هدف از سرمایه گذاری تنها گذاشتن آجروسیمان روی هم باشد معتقدیم اینگونه سرمایه گذاری ها امروزه پاسخگو نخواهد بود.

حافظ حقوق سرمایه گذاران در مشهدالرضا(ع) هستیمهاشم دائمی رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر مشهد اظهارداشت: از حقوق افرادی که در شهر علی بن موسی الرضا(ع) سرمایه گذاری می کنند، صیانت خواهیم کرد.

در این دوره نگاه شورای شهر به حوزه سرمایه گذاری بسیار باز و وسیع است.

وی اضافه کرد: شهردارجهان شهرمشهد نیز در ابتدای کار خود درخصوص رویکرد مدیریت شهری درحوزه سرمایه گذاری به این نکته تاکید داشتند که مشهد را به بهشت سرمایه گذاران تبدیل خواهند کرد.

رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نگاه شهردار به حوزه اقتصادی بسیار نوید بخش است، گفت: این موضوع نشان می دهد که امنیت به حوزه سرمایه گذاری برمی گردد.

دائمی تصریح کرد: کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر همانطور که وظیفه خود می داند بر تمامی قراردادها نظارت داشته و از حقوق شهر دفاع کند، وظیفه خود نیز می داند که از حقوق افرادی که در شهر علی بن موسی الرضا(ع) سرمایه گذاری می کنند، صیانت نماید.

وی ادامه داد: معتقدیم هر قراردادی که در قالب سرمایه گذاری مشارکتی و یا سایر قالب ها در شهر امام رضا(ع) منعقد شود منجر به رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و نهایت به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مشهد منتج می شود.

انتهای پیام/281/ح
کلید واژه ها: سرمایه گذاران - سرمایه - سرمایه گذاری - مدیریت شهری - مشهد - شهردار مشهد - شهردار - مدیریت - موانع سرمایه گذاری - دستگاه های اجرایی - حمایت - فعالان اقتصادی - شهری - تسهیل - راه اندازی - شورای شهر - رفع موانع - سریع - کنیم - دفاع - توان - بروکراسی - شهر مشهد - عبدالله - اقتصادی - نگهداری - شهرداری - دستگاه - اولویت - افتخار

آخرین اخبار سرویس:
توزیع منابع پولی و مالی بانک ها برای خانه دار شدن مردم ناعادلانه است/ راهکار مالیات ستانی از خانه های خالی و املاک بدون استفاده

چگونه می توانیم ناخن های محکم و قوی داشت ؟

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت بازرگانی پترو قیر آژند در تهران

استخدام فروشنده در یک فروشگاه معتبر در گیلان

مرگ و میر غیرمتعارف طیور اطلاع رسانی شود

استخدام مهندس برق- تاسیسات برقی با بیمه و اسکان از تهران جهت کار در آبادان

آزادی 105 محکوم مالی در نیمه نخست امسال در یزد / 85مددجو چشم انتظار کمک خیران

خط و نشان آقای نماینده برای تولیدکنندگان داخلی/ کیفیت کالاها باید افزایش یابد

فروش یازده اثر پابلو پیکاسو

قیمت طلا، سکه و ارز 1400/08/02/ دلار به مرز حساس نزدیک شد

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت،پورسانت و بیمه در تهران

قیمت طلا و سکه در دوم آبان/ تغییر جزیی نرخ سکه و طلا در بازار

آخرین جزییات ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری

علت سقوط شاخص بورس چیست؟

شاخص های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار

(عکس) استاد دانشگاه کابل میوه فروش شد!

خسارات پدیده «تغییر اقلیم» به کشاورزی استان یزد در بهار 1400

پرونده ارز مرجع را ببندیم

افزایش تردد در محورهای برون شهری

سهام تا کجا می ریزد؟

فیلم/ فروش آثار پیکاسو به قیمت 108 میلیون دلار در آمریکا

بازنگری در دستورالعمل پهلوگیری اقیانوس پیماها

جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق

کدام بازار ها در نیمه دوم سال برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟

فوری/ مدیرعامل بانک ملی ایران منصوب شد

آخرین نرخ ارز دوشنبه 3 آبان 1400

جزییات ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن

آزادراه تهران شمال امشب بازگشایی می شود

نرخ ارز در بازار آزاد سوم آبان 1400/ دلار 26 هزار و 892 تومان است

آغاز تولید آزمایشی آریسان 2 در ایران خودرو

ایران رکورددار سرعت کاهش نرخ باروری است

موانع بانکی در مسیر خودکفایی مددجویان قم

تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها به سرعت در حال انجام است

توزیع بیش از 158 هزار پرس غذای گرم و سبد کالا بین نیازمندان البرزی

سقف تسهیلات بانک مرکزی به بنگاه های اقتصادی

چگونه با قرآن مأنوس شویم؟

خطر 17 میلیون واکسن نزده برای شکستن حلقه همه گیری کرونا

آزادراه تهران-شمال امشب بازگشایی می شود

قیمت سکه، دلار و طلا دوشنبه 3 آبان 1400

خودروی شاهین سایپا و مصائب خریداران!

اعتماد به صنعت خودرو بر می گردد

دلار 26 هزار و 892 تومان رسید

راه اندازی سایت تلفن همراه در روستای اوهکن بشاگرد

اجرای بیش از 300 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در6 ماهه اول 1400 در لرستان

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان فقط اینترنتی

تشریح علت گرانی و کاهش تقاضا برای شیرینی

استخدام طراح صنعتی در شرکت آوا نگار دارا در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی ، کارشناس مکانیک ، کارشناس برنامه نویسی کامپیوتر

پرسپولیس بدهی 20میلیاردی اش را پرداخت می کند

قیمت آجیل و خشکبار در 3 آبان 1400

پرسپولیس آماده پرداخت بدهی 20 میلیاردی

فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش؛ مراقب رضایت مشتریان

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه و ناهار در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت توسعه اطلس پارت

خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک متروکه می شوند؟ | مکاتبه گمرک با وزارت اقتصاد

جریمه 86 میلیاردی برای قاچاق کالا

افزایش حقوق کارمندان دولت برای سال آینده چقدر خواهد بود ؟

اعلام سقف تسهیلات بانک مرکزی به بنگاه های اقتصادی

واکنش توییتری همتی به سخنان خاندوزی

استخدام مهندس صنایع در گروه صنایع غذایی معتبر در آمل

قیمت خودرو در بازار آزاد دوشنبه 3 آبان/ پژو پارس سال 257 میلیون تومان

چرا خیلی زود همدیگر را «حذف» می کنیم؟

لیلیان باکسفیش به پیاده روی می رود با 82هزار تومان

بخش نامه های مخرب بانک مرکزی مانع 3 رقمی شدن صادرات ایران شد

آخرین قیمت انواع لپ تاپ در بازار

کاهش 36 درصدی ازدواج و افزایش 28 درصدی طلاق طی ده سال

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟

(ویدئو) طالبان مزد کارگران را با گندم می پردازند

ایران در سرعت کاهش باروری رکورد زد!

مردم ترکیه خواستار استعفای اردوغان شدند+ تصویر

قیمت خودرو های پر فروش بازار دوشنبه 3 آبان

سقوط مجدد لیر ترکیه

قیمت روز خودرو در بازار؛ دوشنبه 3 آبان1400

بزرگترین بازارهای مصرفی جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

حرف و حدیث های رتبه بندی!

استخدام کارشناس فنی در شرکت مس پژوهان کارمانیا در تهران

استخدام مدیر مالی و حسابدار ارشد در شرکت فناوری مصالح نوین ایرانیان در جردن

مرکز ملاقات کودکان طلاق تحت عنوان مرکز مهر خانواده در زاهدان افتتاح شد

استخدام کارشناس فروش محصولات شیمیایی در شرکت مهام در تهران

استخدام مهندس برق با بیمه در شرکت پارمیس صنعت دقیق در کرمان

تصویب نرخ نامه یک ساله اقامتگاه های بومگردی استان

رنگ آمیزی فضای بیرونی پروژه های نیمه تمام سطح شهر با هدف زیباسازی منظر شهری

آمار رسمی ازدواج و طلاق در ایران در 10 سال گذشته

تشکیل 117 پرونده تخلف صنفی در قزوین

بهره گیری از ظرفیت های صادراتی همسایگان

استخدام کارشناس فروش حضوری با بیمه و پورسانت در تهران

واکنش همتی به سخنان مقامات دولتی در خصوص عدم استقراض از بانک مرکزی

مصائب خریداران خودرو شاهین سایپا

آینده نوشت افزار در کشور

حضور شرکت نفت ایرانول در نمایشگاه حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و انرژی

نقره داغ شدن عامل قاچاق موتور سیکلت در قزوین

کدام استان ها کمترین تعداد تولد را دارند؟

تجمع رانندگان عسلویه و کنگان/ دستمزدمان بسیار ناچیز است

قیمت سکه امامی امروز 3 آبان 1400

کشف 300 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در بهبهان با ورود دادستانی

واکنش توییتری همتی به سخنان خاندوزی

مستأجران به حاشیه رانده شدند

انتقاد یک مسئول از مردم بخاطر خرید لاستیک خارجی

استخدام کارشناس ارشد شیمی تجزیه در آزمایشگاه معیار دانش پارس در اصفهان

استخدام کارشناس پشتیبانی تلفنی و ارتباط با مشتریان در بانی مد در تهران

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت