موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - فوتبال ايران - مديرعامل استقلال - سراي نوآوري - لايحه رتبه بندي معلمان - كرونا در جهان - كارشناسي داوري بازي استقلال - سرمايه گذاري - داوري بازي استقلال - فرهاد مجيدي - افتتاح خانه هلال - عبداللهي - ساربوك - فريدون فروغي - امنيت گاز - توضيحات روابط عمومي - نخست وزير واتيكان - مديركل صمت - محروميت رشيد مظاهري - نقويان - مسكن مهر زنجان - حجت الاسلام پورمحمدي - محروميت روسيه

مطالب مرتبط:
استخدام مونتاژکار و حسابدار در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی
استخدام پیک موتوری در شرکت خدمات بار هوایی سیطره آسمان آبی در تهران
استخدام کارشناس گرافیک با بیمه تکمیلی در یک شرکت صنعتی دانش بنیان در تهران
استخدام راننده خودروبر در شرکت پرشیا خودرو در البرز
استخدام کارشناس بازاریابی تلفنی در شرکت تیم یار کیش در البرز
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 20:302021-09-17اقتصادي

مدیرعامل شرکت مس:تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است


امروز برای آذربایجان بسیار مهم است؛ چراکه سرمنشأ تحولی عظیم در منطقه ورزقان آذربایجان شرقی خواهد بود و امیدوارم که باعث ایجاد گردش مالی، اشتغال و رونق اقتصادی از لحاظ ملی و استانی و انتفاع مردم منطقه شود.

- به نقل از مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران این مطلب را در مراسم امضای قرارداد احداث کارخانه تولید کاتد مس در مجتمع مس سونگون با قرارگاه خاتم الانبیا بیان کرد.

وی گفت: میزان ذخایر مس سونگون، در دو سالی که اکتشافات صورت گرفته حدود 523 میلیون تن با ذخیره نیم درصد ارتقا پیدا کرده است.

اکتشافات به صورت علمی و بر اساس دستاوردهای روز دنیا با استفاده از سیستم های هوشمند ابرالکترونیکی است و شرکت ملی مس این تکنیک را برای اکتشافات در اقصی نقاط کشور به کار می برد.

خرید 15 دستگاه حفاری مدیرعامل شرکت مس خبر داد: در همین راستا 15 دستگاه حفاری بر اساس آخرین مدل های روز دنیا خریداری کردیم که ظرف سه ماه آینده به کشور وارد می شود تا بتوانیم به صورت سیستماتیک و فنی آخرین روش بین المللی علمی اکتشافات را به صورت دقیق ادامه بدهیم.

وی ادامه داد: میزان ذخایر قابل برداشت مس سونگون تا چهار سال پیش حدود 320 میلیون تن بود ولی امروز این ذخایر اقتصادی به لحاظ استخراج؛ یک میلیارد و 320 میلیون تن است.

امیدواریم در اکتشافاتی که ادامه خواهیم داد؛ میزان ذخایر ارتقا یابد.

وی گفت: نکته حائز اهمیت اینکه اگر به میزان اعداد توجه کنید؛ متوسط عیار در این معدن تقریباً 56 صدم درصد با کاتاف گرید دو دهم است.

امروز ذخیره ای که برای معدن مس سونگون داریم؛ حدود 15 میلیون تن مس خالص است و کل کشور در حال حاضر از حدود 40 میلیون تن مس خالص برخوردار است؛ در حالی که کل ذخایر بین المللی دنیا 850 میلیون تن مس خالص است.

سعدمحمدی اظهار داشت: الان از لحاظ ذخایر در رتبه هفتم جهان قرار داریم و امیدواریم با اکتشافاتی که انجام می دهیم، به رتبه ششم تا سال آینده دست یابیم.

مدیرعامل شرکت مس افزود: خوشبختانه در خصوص ذخایر توسط همکاران مان در مجموعه مس در حال برنامه ریزی هستیم تا رنکینگ جهانی خود را ارتقا دهیم.

معدن مس سونگون در حال حاضر هفتاد و چهارمین معدن بزرگ دنیا در بخش مس محسوب می شود.

معادن بزرگ بسیار غنی تری وجود دارد که امیدواریم این سطح را ارتقا دهیم.

در همین راستا مس سرچشمه سی ودومین معدن بزرگ مس دنیاست.

استفاده از آخرین تکنولوژی محیط زیستی روز دنیا در طرح تولید کاتد سونگون وی گفت: ظرفیت طرح تولید کاتد مجتمع سونگون 100 هزار تن ولی قابل توسعه به 200 هزار تن است و ما در قراردادمان هم این موضوع را قید کردیم.

با توجه به روند رو به رشد اکتشاف و ذخایری که در حال شکل گیری است، در توسعه ها باید دقت کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر اینکه تمامی الزامات محیط زیستی در اجرای این طرح رعایت شده است، افزود: ما از مدل حمام های ذوب در اجرای این طرح استفاده می کنیم؛ حمام های ذوب آخرین تکنیکی است که در دنیا در بحث ذوب استفاده می شود.

سعدمحمدی اظهار داشت: این مدل که با قرارگاه خاتم الانبیا به توافق رسیدیم، از نظر زیست محیطی کمترین آلودگی و بیشترین راندمان را دارد.

این آخرین دستاورد تکنیک ذوب در دنیاست که می خواهیم این تکنیک را به کشور وارد کنیم.

وی یادآور شد: موضوعی که سال های سال در آذربایجان مطرح بود موضوع تبدیل محصول کنسانتره به کاتد مس است که خوشبختانه این موضوع در حال شکل گیری است.

مدیرعامل شرکت مس افزود: قیمت اسید سولفوریک تقریباً حدود 168 دلار است.

قطعاً این موضوع را برنامه ریزی می کنیم که قابلیت تبدیل این اسید را به اسید فسفریک برای این منطقه فراهم و برنامه ریزی کند.

قیمت اسید فسفریک تقریباً هزار و 250 دلار در بازار جهانی است و قابلیت تبدیل اسید فسفریک به کودهای فسفاته در کشور در حال فراهم شدن است.

وی ادامه داد: این بخش را برای منطقه آذربایجان هم فراهم خواهیم کرد و دلیل آن هم این است که آذربایجان هم قطب کشاورزی دارد؛ بنابراین در این منطقه هم استفاده از کودهای فسفاته و نیز بازار فروش کودهای فسفاته مطرح است؛ لذا روی این برنامه کار خواهم کرد تا قابلیت تبدیل را فراهم کنیم؛ هرچند که اسید سولفوریک را می توان به کشورهای همسایه صادر کرد.

فلوتاسیون سرباره افتخاری برای کشور مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: فلوتاسیون سرباره افتخاری برای کشور محسوب می شود.

نزدیک به 50 سال از عمر تولید مس در کشور می گذرد و سرباره های ذوب روی زمین به دلیل آلودگی های ناشی از بارندگی و.

باعث آلودگی زیست محیطی می شوند.

خوشبختانه با استفاده از تکنیک جدید نمی گذاریم سرباره ها روی زمین بماند و تبدیل به محصولی دیگر برای ذوب می شود؛ بنابراین تمامی تکنیک هایی که باید کمترین آلودگی برای منطقه داشته باشد را داریم برنامه ریزی می کنیم و فلوتاسیون سرباره را هم در برنامه ما وجود دارد و اتفاق خواهد افتاد.

دکتر سعدمحمدی گفت: نکته حائز اهمیت دیگر اینکه ما برای 200 هزار تن ظرفیتی که قرار است برنامه ریزی کنیم به نزدیک به یک میلیون تن کنسانتره نیاز داریم.

الان تلاش می کنیم تا پایان این ماه تکلیف تغلیظ 3 را روشن کنیم.

تغلیظ 4 را به زودی شروع خواهیم کرد.

مجموع 4 کنسانتره جمعاً 600 هزار تن کنسانتره (4 تا 150 هزار تن) می شود، اما همان طور که گفته شد؛ قطعاً نیازمند کنسانتره بیشتری هستیم و برای افزایش ظرفیت تولید کنسانتره تلاش و برنامه ریزی خوبی داریم.

وی با بیان اینکه در آذربایجان 24 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در دستور کار ما قرار گرفته، افزود: البته این به غیر از کنسانتره های 4 به بعدی است که نیاز است و به احتمال بسیار زیاد این عدد بالغ بر 35 هزار میلیارد تومان خواهد شد.

مدیرعامل فملی گفت: تمامی منابع از تولیدات شرکت ملی صنایع مس ایران سرمایه گذاری خواهد شد و امیدواریم بتوانیم به استناد این سرمایه گذاری هایی که صورت می گیرد؛ در منطقه شاهد یک تحول باشیم.

سعدمحمدی تصریح کرد: خوشبختانه با اقداماتی که انجام داده ایم در حال حاضر شرکت ملی صنایع مس ایران نقش محوری برای کشور دارد و این نقش باعث غرور و افتخار برای ما است.

گردش عادلانه ثروت به گفته سعدمحمدی این تعهد را به لحاظ اخلاقی و حرفه ای می دهم که همه تلاش مان را به کار می گیریم تا شرایط را به لحاظ ارزآوری، اقتصاد ملی، تأثیر در تولید ناخالص ملی، ایجاد اشتغال و گردش عادلانه ثروت در منطقه ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در ارتباط با کمک ها و مسوولیت های اجتماعی قطعاً تلاش بیشتری خواهیم کرد.

مدیرعامل فملی اظهار داشت: در سال گذشته که مجمع در تیرماه برگزار شد، بعد از 9 سال شرکت ملی مس بدون بند حسابرسی گزارش حسابرس داد یعنی ما یک بند هم نداشتیم.

سیستم مالی ما کاملاً شفاف بود و در مجمع باعث افتخار مجموعه بود که با این گردش مالی و این حوزه فعالیت بدون هیچ بندی گزارش حسابرسی به سرانجام رسید.

وی تأکید کرد: تمام تلاش مان را می کنیم که در 3 ماهه اول سال آینده در آذربایجان کاتد تولید کنیم.

لیچینگ ما از 65 درصد عبور کرده است و تمام کارها ظرف دو ماه آینده تمام می شود.

تمام تلاش ما این است تا دهه فجر بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت مس گفت: از استاندار خواسته ای داریم.

ما در دمپ باطله ریزش داشتیم.

دو سال است که به خاطر جان و ایمنی کارگران خواهش می کنم.

امضا و تعهد دادم.

همه کاری به خاطر جان کارگران می کنیم.

دمپ باطله خطرناک است.

هر تعهدی بخواهید می دهم.

جنگل کاری می کنم.

اطفای حریق استان و هر کار دیگری که لازم است انجام می دهم؛ استان هم به ما کمک کند.

به خاطر کارگران و همشهری ها این را امضا کنید چون ما در قبال جان انسان ها مسئولیم.

سعدمحمدی در پایان تاکید کرد: از اول مهرماه عملیات اجرایی در منطقه باید شروع شود.

تمام منابعی که به لحاظ مالی نیاز است؛ مطمئن باشید که در اسرع وقت پرداخت می شود.

لطفاً از اول مهرماه کار را شروع و عملیاتی کنید تا مردم در منطقه تغییرات را احساس کنند.

اشتغال زایی برای 3500 نفر یادآور می شود، قرارداد احداث کارخانه تولید کاتد مس در مجتمع مس آذربایجان با قرارگاه خاتم الانبیا روز سه شنبه 23 شهریور با حضور مدیرعامل شرکت مس و جمعی از مقامات استانی بین شرکت مس و قرارگاه خاتم الانبیا امضا شد.

میزان اشتغالزایی این طرح حدود 500 نفر به طور مستقیم و حدود 3000 نفر به طور غیرمستقیم است.

بر اساس این قرارداد 100 هزار تن کاتد مس با گرید LME-A در سال تولید خواهد شد.

همچنین کارخانه ذوب مس به ظرفیت 120 هزار تن مس آندی در سال، کارخانه پالایشگاه مس به ظرفیت تولید 100 هزار تن کاتد مس در سال، کارخانه اسید سولفوریک به ظرفیت 400 هزار تن اسید سولفوریک، کارخانه اکسیژن به ظرفیت Nm3/h 16000 اکسیژن و کارخانه فلوتاسیون سرباره با ظرفیت ورودی 900 تن در روز از جمله کارخانجاتی است که مطابق این قرارداد احداث خواهد شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مدیرعامل شرکت مس - مدیرعامل - اکتشافات - شرکت ملی صنایع مس ایران - قرارگاه خاتم الانبیا - آذربایجان - مس سونگون - شرکت - سیستم های هوشمند - منطقه - شرکت ملی - اردشیر سعدمحمدی - آذربایجان شرقی - صنایع مس ایران - شرکت مس - امضای قرارداد - احداث کارخانه - دستگاه - سونگون - ورزقان - رونق اقتصادی - قرارگاه خاتم - خاتم الانبیا - شرکت ملی مس - حفاری - صورت - عظیم - اساس - صنایع مس - قرارگاه

آخرین اخبار سرویس:
قیمت ارزهای دیجیتال امروز 30 مهر 1400

قیمت جهانی نفت امروز 30 مهر 1400

قیمت خودرو در بازار آزاد امروز 30 مهر 1400

طلا گران شد

استخدام سرپرست فروش با بیمه در هونام تجارت اطلس در اسلامشهر و رباط کریم

بازسازی 143 واحدزلزله زده ی گرمه و جاجرم تا پایان آبان امسال

لوازم خانگی قاچاق گران شد

صعود دلار در معاملات جهانی

بیت کوین سقوط کرد

آیا می توان از مستاجر خسارت دیرکرد در پرداخت اجاره بها گرفت؟

رگبار باران در نقاط مختلف کشور

جولان کرونا در خراسان جنوبی با افزایش 37 درصدی موارد ابتلا

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

اصلی ترین چالش برون سازمانی فولاد هرمزگان/ دولت مسیر توسعه هرمزگان را هموار کند

استخدام کارشناس فروش با بیمه، بیمه تکمیلی، حقوق ثابت و پورسانت در تهران

کاهش قیمت گوشت قرمز به زیر 90 هزار تومان در تهران

دمای کشور طی پاییز امسال تا 1 درجه بالاتر از حد نرمال

پرداخت وام 50 میلیونی برای کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

آخرین خبر از واردات خودرو/ وزیر صمت حرف آخر را زد

نرخ ارز در بازار آزاد 30 مهر 1400/ دلار 26 هزار و 690 تومان است

قیمت جدید گوشی های شیائومی در بازار

بازدید رییسی از برخی طرح های صنعتی اردبیل

سهمیه بنزین آبان ماه امشب واریز می شود

صعود نفت تا کجا ادامه دارد؟

با تصویب اولین صندوق قابل معامله رمزارز، بیت کوین به بالاترین رقم خود رسید

ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن آغاز شد

تداوم سایه بازار پول بر سر بورس/ ابهامات بلای جان بازار سرمایه

وزیر راه: عملیات احداث راه آهن اردبیل در سال 1401 به پایان می رسد

ضربه بحران جهانی تراشه به شرکت خودروسازی رنو

(اینفوگرافیک) روند افزایش قیمت پنیر و تخم مرغ در یک سال اخیر

جزییات برنامه مشترک دولت و مجلس برای حذف ارز 4200 تومانی

سرنوشت ضرب الاجل رییسی برای ساماندهی واردات ته لنجی

اعمال محدودیت برای کارمندان واکسن نزده، از فردا

نبود زیرساخت از علل کندی پروژه مسکن ملی در طبس است

قیمت طلا و سکه در 30 مهر/ سکه 11 میلیون و 650 هزار تومان شد

بخشنامه دولت: از فردا، از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن را نزده اند، جلوگیری شود

جولان کرونا در خراسان جنوبی با افزایش 28 درصدی موارد ابتلا

افزایش دما در خراسان رضوی از فردا

راهنمای خرید خودروی دست دوم

فصل سرما و چگونگی استفاده از وسایل گرمازا در سیستان وبلوچستان

راهکار رییس جمهور برای تامین اعتبار شبکه آبیاری خدا آفرین

سهام های سودآور آبان ماه کدامند؟

اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر

توصیه یک نماینده به دولت برای افزایش قدرت خرید مردم

کمبود تراشه به تولید رنو ضرر زد

فقر مراتع و کم آبی اصلی ترین مشکل عشایر عرب جَرقویه اصفهان

معمای رکود بورس و رونق بازار بدهی

شرکت تولید دارو، 20 قلم دارو را گران کرد

قیمت های سرسام آور عرصه واحد های مسکن مهر هشتگرد

استخدام پشتیبان فروش با حقوق بر پایه قانون کار، 5 تا 7 درصد پورسانت و بیمه

استخدام کارشناس کنترل پروژه با بیمه، بیمه تکمیلی و حق ماموریت در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور قهوه در گروه تولیدی مجملی در قم

کار در منزل جهت بسته بندی(زرشک)به تعداد 45نفر نیاز

طرز تهیه خورش بامیه به سبک جنوبی ها

کشور به آبان خشک وارد می شود

ریزش سنگین بیت کوین/ هراس بازار از عقب نشینی ناگهانی قیمت

نیاز لرستان به حداقل 100 هزار تن ظرفیت سردخانه ای

آیا خیز ششم کرونا طولانی تر خواهد بود؟

رشد 20 درصدی قیمت مسکن در آمریکا/گرانی به این زودی تمام نمی شود

آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان در مجلس از زبان حاجی بابایی

زلزله FATF در بازار رمزارزها!

خاندوزی: کمبودها در زیرساخت گمرک بیله سوار پیگیری می شود/مصوبه ای که پیگیری نشد

آغاز اجرای طرح جهش تولید مسکن و ساخت 4000 واحد مسکونی در اردبیل

مدل جدید تنظیم قیمت فولاد و پتروشیمی

عرضه بیش از یک میلیون تن سیمان در بورس کالا

اهدای 2 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت

افزایش عدالت منطقه ای در اولویت دولت سیزدهم

تحقق برنامه تولید شرکت نفت و گاز اروندان در نیمه نخست 1400

تعیین تکلیف 122 هزار واحد مسکن روستایی در لرستان

لوازم خانگی قاچاق گران شد

راه اندازی کمیته تخصیص و اجرای خزانه داری متمرکز در شهرداری ارومیه

جلوگیری از ورود کارمندان واکسن نزده به ادارات از فردا اول آبان

دستورالعمل جدید تغییر نام و فامیل افراد

دستورالعمل جدید تغییر نام و فامیل افراد

کار دولت و مجلس در مسکن، هدایت تسهیلات به سمت تولید است/تسهیلات ساخت مسکن تورم زا نیست

خاندوزی: کمبودها در زیرساخت گمرک بیله سوار پیگیری می شود

استخدام کارشناس کنترل کیفی در شرکت معتبر قطعه سازی و محصولات صنعتی/ اصفهان

استخدام کارشناس کنترل پروژه با بیمه، بیمه تکمیلی و حق ماموریت در اصفهان

تداوم ارز 4200 تومانی موجب رانت و قاچاق در کشور شد/ بررسی راه های جایگزین در کمیته ویژه مجلس و دولت

استخدام کارشناس کنترل پروژه با بیمه، بیمه تکمیلی و حق ماموریت در 4 استان

استخدام بازاریاب و ویزیتور و کارشناس فروش (تخصص قهوه و مشتقات آن) در تهران

امکان ثبت سفارش تک جلدی کتاب های درسی فراهم شد

استخدام کارشناس فروش (صنعت ساختمان) در شرکت وستا دژ آسیا از البرز

ابهامات جدید در تصویب طرح رتبه بندی معلمان در مجلس

مشمولان یارانه 900 هزارتومانی چه گسانی هستند؟

میگو وانامی ، مروارید های سفید گلستان

سهام و سکه در انتظار بازار جهانی؟

کمبود آفت کش و علف کش برای فصل زراعی آینده

زمان واریز سهمیه بنزین آبان ماه اعلام شد

ساخت  10هزار و 616 واحد مسکونی در دشتستان

سهمیه بنزین آبان امشب واریز می شود

بیت کوین سکته را رد کرد

پول های گمشده پیدا شد/ پول های از آب بیرون کشیده شده به بانک مرکزی رفت

کمبود تراشه به تولید رنو ضرر زد

ادامه سقوط آزاد لیر

پرداخت 30 میلیارد تومان زکات توسط مردم هرمزگان

دستورالعمل جدید تغییر نام و فامیل افراد

قیمت ارزهای دیجیتال جمعه 30 مهر/ دنده عقب بیت کوین!

لیر ترکیه کماکان روی مدار نزولی

حاجی بابایی: اختصاص 19 هزار میلیارد برای محرومیت زدایی در کشور/ سر سوزنی در موفقیت شک نداریم

مدیرعامل شرکت مس:تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است

مدیرعامل شرکت مس:تحولی عظیم در منطقه ورزقان در پیش است