موضوعات داغ: - برنامه ريزي - دانشگاه فني - دانشگاه فني و حرفه اي - فرشته حسيني - شهرداري ورامين - جمع آوري زباله - كميسيون انرژي - فني و حرفه اي - پاري سن ژرمن - جمهوري آذربايجان - هفتمين همايش ملي - جشنواره رسانه هاي ديجيتال - درباره بودجه 99 - محمد رضا پور ابراهيمي - اوله گانر سولسشر - شركت گاز استان كرمان - پوراميني - ديگ نذري - چهارده جفته - لبخند - شوراهاي اسلامي روستا - دادگاه عالي انتظامي قضات - وزير

مطالب مرتبط:
ناگفته های گوهر خیراندیش از فیلم و نقش هایش
ناگفته های گوهر خیراندیش از فیلم و نقش هایش
گوهر خیراندیش: «ارتفاع پست» سکوی پرتاب من بود
گوهر خیراندیش: همسرم دعوا کرد چرا در «ارتفاع پست» بازی می کنم
گوهر خیراندیش: «ارتفاع پست» سکوی پرتاب من بود
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 15:202021-09-17فرهنگي

گوهر خیراندیش با کدام فیلم به شهرت رسید؟


گوهر خیراندیش از خاطرات همکاری با ابراهیم حاتمی کیا، جمشید اسماعیل خانی، پرویز پرستویی و کیانوش عیاری می گوید و از «ارتفاع پست» به عنوان سکوی پرتاب خود یاد کرد.

- گوهر خیراندیش از خاطرات همکاری با ابراهیم حاتمی کیا، جمشید اسماعیل خانی، پرویز پرستویی و کیانوش عیاری می گوید و از ارتفاع پست به عنوان سکوی پرتاب خود یاد کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، به مناسبت روز ملی سینما و در ادامه سلسله نشست های تاریخ شفاهی، موزه سینما، گفت وگوی تفصیلی فریدون جیرانی را با گوهر خیراندیش، منتشر کرد.

خیراندیش با بیان این که یکی از اولین فیلم هایش در سینما، شب حادثه نوشته فریدون جیرانی بوده است، گفت: در این فیلم، زنده یاد پرویز پورحسینی، نقش همسرم را بازی می کرد، سیروس الوند کارگردانی و حسین فرح بخش هم تهیه کنندگی فیلم را برعهده داشتند.

خیراندیش درباره فیلم روزباشکوه ساخته کیانوش عیاری نیز گفت: اصغر هاشمی که در آن فیلم دستیار کارگردان بود من را برای حضور در روز باشکوه معرفی کرد.

در این فیلم آقای نصیریان نقش همسر من را بازی می کرد.

در خانه ای که ما برای فیلمبرداری در آن حضور داشتیم سرداب و جاهای مختلفی وجود داشت که برایم جالب بود و من هر جایی را در آن خانه می دیدیم بداهه جملاتی را می گفتم و آقای عیاری می گفت؛ همین جمله ها را جلوی دوربین فیلمبرداری هم بگویم.

او ادامه داد: کیانوش عیاری در روز باشکوه طوری من را آزاد گذاشت که حس راحتی خوبی داشتم و بیشتر صحنه ها را بداهه می گفتم و ایشان می پسندید.

یکی دیگر از خاطرات زیبا در فیلم این بود که زنده یاد ولی الله خاکدان طراح صحنه و لباس بود و من و علی نصیریان که بازیگران فیلم بودیم و زمانیکه به مهمانسرای سمنان رسیدیم، کیانوش عیاری به ما خوشامد گفت و پرسید خسته که نشدید و من در پاسخ به او گفتم من در معیشت آقای نصیریان خسته نمی شوم و آقای عیاری گفت البته مَعیت.

همانجا به خودم گفتم گوهر اگر کتابی را چاپ کردند فقط همین یک تیراژ در نیامده که تو آنرا بخوانی ، تیراژهای مختلف دارد و بهتر است کتاب زیاد بخوانم و همین موضوع موجب شد تا توجهم به ادبیات جلب شود.

(با خنده) در ادامه، فریدون جیرانی به بازی گوهر خیراندیش به همراه همسرش (جمشید اسماعیل خانی) در فیلم زیر بام های شهر اشاره کرد و در پاسخ شنید: من تمام مدت سعی کردم، نقش هایم را باورپذیر بازی کنم و عاشق نقشم در زیر بام های شهر هستم و زمانیکه در سینما فیلم را دیدم، برای بازیگر فیلم گریه کردم.

زنده یاد جمشید اسماعیل خانی در زیر بام های شهر درخشان بازی کرد.

خاطره بازی با بانو او با بیان این که از فیلم بانو خاطرات زیادی دارد، گفت: زمانی که توسط داریوش مهرجویی برای بانو انتخاب شدم، اسماعیل خلج، تئاتری روی صحنه داشت که من در آن جا نقش یک زن قدیمی با لباس های تاریخی را داشتم که هیچ شباهتی به نقش هاجر در فیلم بانو نداشت.

داریوش مهرجویی بازی من را در آن تئاتر دیده بود و به من گفت تو بازیگر خوبی هستی.

البته رخشان بنی اعتماد هم به من گفته بود که بازی های من در تئاتر را دیده و برای حضور در فیلم هایش من را انتخاب کرده، اما زمانی که در سینما من را دیده بود که بینی ام را جراحی کرده ام، منصرف شده بود.

خیراندیش درباره فیلم بانو گفت: داریوش مهرجویی نقش هاجر را در این فیلم برای من درنظر گرفت و عبدالله اسکندری گریم صورت من را که یک صورت سوخته بود، انجام داد.

جالب است بدانید که من در این نقش اصلا به دنبال زیبایی نبودم و سعی می کردم زشت تر شوم زیرا باید صورت سوخته، موهای وزوزی و دندان های زرد می داشتم.

داریوش مهرجویی وقتی گریم را دید خوشش آمد.

یادم می آید عکس گریم من را روی دیوار زده بودند و زنده یاد جمشید اسماعیل خانی وقتی دید، به مهرجویی گفت گوهر خیلی زیبا است و نمی توانید او را زشت کنید (با خنده).

او با بیان این که قرار بود در بانو به جز هاجر نقش دیگری هم داشته باشد، گفت: زنده یاد ژیلا مهرجویی برای نقش دیگر من در بانو مخالفت کرد و می گفت نقش دیگر می شود همین گوهر خیراندیش فعلی درحالی که ما می خواهیم متفاوت باشد.

در این فیلم، تورج منصوری فیلمبردار و عزیز ساعتی به عنوان عکاس نیز حضور داشتند.

زمانی که فیلمبرداری شروع شد و زنده یاد عزت الله انتظامی با لهجه ترکی صحبت کرد، با خودم گفتم من نمی توانم و به آقای مهرجویی گفتم می شود با لهجه شیرازی صحبت کنم و او پذیرفت.

درباره نقش و لهجه شیرازی از آدم های مختلف و حتی مادرم هم پرسیده بودم.

شعرهایی شیرازی محلی می خواندم و داریوش مهرجویی قبول کرد.

یادم می آید زمان فیلمبرداری همین که شروع به خواندن کردم ، داریوش مهرجویی و تورج منصوری خنده شان گرفت و بیرون رفتند و یک لحظه متوجه شدم هیچ کسی پشت دوربین نیست.

او درباره فیلم شیدا ساخته کمال تبریزی نیز گفت: یادم می آید که جایزه بازیگری من در فیلم بانو سفر به مکه بود که در این سفر کمال تبریزی هم همراه ما بود.

برای حضور درفیلم شیدا ، آقای تبریزی از من و اسماعیل خانی دعوت کرد به دفترش رفتیم و گفت نقش کوتاهی دارم، اما شما به خوبی می توانید آن را بازی کنید که من هم پذیرفتم.

نقش مادرزن پارسا پیروزفر را داشتم و کمند امیرسلیمانی نقش دخترم را بازی می کرد و زنده یاد نادیا دلدار گلچین هم در آن فیلم حضور داشت.

با این که نقش کوتاه بود اما خاطرات خوبی دارم و آقای تبریزی از من و همسرم در این فیلم خیلی راضی بود.

نقطه اوج گوهر خیراندیش خیراندیش درباره نقش خود در فیلم ارتفاع پست ساخته ابراهیم حاتمی کیا نیز توضیح داد: جمشید اسماعیل خانی سر سریال کت جادویی رفته بود و من هم با تهیه کننده آن سریال قرارداد بسته بودم و درست در همان زمان فیلمنامه ارتفاع پست را برای من آوردند .

حبیب رضایی من را در تئاتر چرخه آتش که نقش یک زن جنوبی را بازی کرده بودم، دیده و انتخاب کرده بود.

جمشید اسماعیل خانی با من دعوا کرد که چرا می خواهم کت جادویی را کنسل کنم و در ارتفاع پست بازی کنم و من به او گفتم این نقش را خیلی دوست دارم و از تهیه کننده کت جادویی می خواهم به من اجازه بدهد که ابتدا این فیلم را بازی کنم که در نهایت رفتم و بازی کردم.

او ادامه داد: ابراهیم حاتمی کیا، من و لیلا حاتمی را به عنوان نقش اول زن برای فیلم ارتفاع پست معرفی کرده بود، زیرا حضور من به عنوان مادر در فیلم، نقش پر رنگی بود.

یادم می آید در جشنواره فیلم فجر برای نقش اول زن به من دیپلم افتخار و سیمرغ را به ترانه علیدوستی برای فیلم من ترانه 15 سال دارم دادند که ترانه علیدوستی تواضع نشان داد و بعد از جشنواره برای من یک یادداشت نوشت و به من تبریک گفت و تا به امروز هم نشان داده که دختر بااستعداد و با کمالاتی است.

بعد از فیلم ارتفاع پست ، جمشید اسماعیل خانی پذیرفت که من در انتخابم اشتباه نکردم و او فیلمنامه و بازی من را هم دوست داشت.

درواقع ارتفاع پست برای من سکوی پرتاب بود.

این بازیگر درباره دریافت سیمرغ برای نقش خود در فیلم رسم عاشق کشی نیز گفت: برای ارتفاع پست به من دیپلم افتخار دادند و درست سال بعد برای رسم عاشق کشی سیمرغ گرفتم .

زمانی که روی سن رفتم، خطاب به جمشید اسماعیل خانی گفتم جمشید جان بالاخره سیمرغ را گرفتم و زمانی که از صحنه پایین آمدم، ناصر تقوایی و منوچهر اسماعیلی گفتند که از این جمله من گریه شان گرفته بود.

خیراندیش در پایان گفت: بعد از بانو ، هیچ نقشی توجهم را مثل رسم عاشق کشی جلب نکرد.

خسرو معصومی در ابتدا فکر می کرد که شاید من از عهده نقش بر نیایم .

یکی از صدابرداران به او گفته بود، گوهر خیراندیش در تلویزیون دیده شده است، اما خسرو معصومی من را برای نقش درنظر گرفت.

گوهر خیراندیش دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای ارتفاع پست در بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر، تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای واکنش پنجم در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای رسم عاشق کشی در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر، تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم دعوت در دوازدهمین جشن خانه سینما و تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم دنیا را در کارنامه هنری خود دارد.

58245
کلید واژه ها: گوهر خیراندیش - خیراندیش - کیانوش عیاری - فریدون جیرانی - پرویز پرستویی - فیلم - کیانوش - گوهر - پرویز - سینما - پرستویی - اسماعیل - ابراهیم - ارتفاع - روز ملی سینما - فریدون - خاطرات - همکاری - حسین فرح بخش - سیروس الوند - تهیه کنندگی - پرتاب - حاتمی - کارگردانی - خبرگزاری - حسین - روز ملی - مناسبت - تفصیلی - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
نفوذ و گسترش شعر حافظ در جهان از مصادیق اعجاز اوست

فیلم| روزی که استاندار هرمزگان حیرت زده شد!/ دوستی خطاب به مردم بشاگرد: شما از این آب مصرف می کنید؟!

تقویم و اوقات شرعی بیست و چهارم مهر شیراز + فیلم

قدیمی ترین شاهدخت ایران کیست؟ / چه هدیه ای از پدر پادشاه اش می گیرد؟ (فیلم)

اصرار مادر بهاره رهنما برای ازدواج با امیر خسرو عباسی / فیلم

ریحانه پارسا در حمام دیوانه شد! + فیلم

اس ام اس دوستت دارم + متن و عکس نوشته های دوستت دارم عشقم

پخش سریال یوسف پیامبر به زبان فرانسوی در ساحل عاج

فیلم| تحصن کشاورزان اصفهانی/ تا نماینده نیاید و نماز باران نخواند نمی رویم

استایل روناک یونسی با کاپشن چرم + عکس

«سحر ولدبیگی» مات و مبهوت شد/ عکس

گلایه هنرمند گلستانی از عدم حمایت مسوولان فرهنگی از هنر خوشنویسی/ مدیرکل ارشاد گلستان، غایب همیشگی رخدادهای هنری استان

برنده نوبل ادبیات، آخر عمرش چه گفت که طرفداران اسراییل بدشان آمد؟

گلایه هنرمند گلستانی از عدم حمایت مسوولان فرهنگی از هنر خوشنویسی/مدیرکل ارشاد گلستان، غایب همیشگی رخدادهای هنری استان

قدیمی ترین شاهدخت ایران کیست؟ / چه هدیه ای از پدر پادشاهاش می گیرد؟ (فیلم)

تولد لاکچری دختر خانم بازیگر در کافه همیشگی / شیوا ابراهیمی کیست ؟

وقتی موسیقی سریال از 20:30 و تبلیغ انتخاباتی سر درمی آورد!

100 درصد در «نون خ 4» بازی می کنم

انتقاد زهیر توکلی از ادغام موسسات ارشاد/ کار غلطی کردید و شعر و داستان را پایین آوردید

امید به شکوفایی گیشه در روزهای پاییزی و کرونازده

کاریکاتور رضا یزدانی برای تولدش!

بهنوش بختیاری اینبار سرندی پی تی شد ! / فیلم

پخش مسابقه دست فرمون با یاد ارشا اقدسی

عکس/ گورخر روی لباس سپیده خداوردی؛ عجیب تر هم می شود؟

الهام حمیدی دختردار شد +عکس

وقتی همسر بهاره رهنما او را ضایع می کند / فیلم

آنجلینا جولی در جستجوی همسر ایده ال

سریال جنایی حرفه ای + زمان پخش، خلاصه داستان، اسامی بازیگران

سلفی جدید پژمان بازغی با دخترش نفس

تهیه مسکن برای جوانان فعال در صداوسیما را مهمترین عامل در بهبود کیفیت فعالیت هنری آنان

عادل بزدوده: بسیاری از هنرمندان فعال و نامدار گروه سنی کودک و نوجوان به اجبار از این حوزه دور مانده اند

پیام احساسی عزت الله مهرآوران برای پرسپولیس که پس از مرگش منتشر شد

ویدئو / کنایه عجیب وحید رحیمیان به محمدحسین میثاقی روی آنتن زنده تلویزیون!

پست خواندنی بازیگر سینما: آیا من استعداد فساد دارم؟! +عکس

هدیه ویژه مهدی قایدی به بازیگر سریال سرجوخه در برلین + تصاویر

پیام احساسی که پس از مرگ برای پرسپولیسی ها منتشر شد

موزه های شهرداری تبریز بازگشایی می شود

آنجلینا جولی دنبال مردی برای تجدید فراش است!

محمود جعفری: پخش هم زمان سریال های «افرا» و «در کنار پروانه ها»، اشتباه بود

عکس مات و مبهوت سحر ولدبیگی و خبر هدی زین العابدین از یک اتفاق تازه (عکس)

روشندل سوپر استار؛ گفت وگو با بازیگر «به رنگ خدا»

الهام حمیدی دوباره مادر شد + عکس

کارگردان chr(034)شبکه اجتماعیchr(034) و chr(034)منکchr(034) سریال می سازد

پیام تسلیتی برای درگذشت جمشید سماواتیان 

بزرگ ترین فیلم های اکشن قرن 21

اولین نمایشگاه بزرگ کتاب گل گهر از سه شنبه آغاز بکار می کند

واکنش جنجالی وزیرِ خاتمی به پخش صدای اذان/ تقدیر مهاجرانی از خانم شهردار

«ایست گاه» به خشم های کف خیابان می پردازد/ نمایش های طنز در موقعیت های جدی

اجرای کنسرت در فضای باز عمارت روبرو

فیگور کج و کوله پاییزی «مریم مومن»/ عکس

فیلم/احمد ایراندوست: جنیفر لوپز می گفت تو بهترینی

فیلم/احمد ایراندوست: جنیفر لوپز می گفت تو بهترینی

ساعد سهیلی و همسرش در پاریس + عکس

کنایه عجیب وحید رحیمیان در برنامه زنده به محمدحسین میثاقی! / فیلم

آهنگ درخت گردو را از علیرضا قربانی دانلود کنید

«سحر ولدبیگی» مات و مبهوت شد/ عکس

فیلم/آرام جعفری ازدواج کرد

آرام جعفری ازدواج کرد+ فیلم مراسم عقد

طناز طباطبایی چه شوهری نمی خواهد! / فیلم

لحظه «بله» گفتن خانم بازیگر در مراسم عقدش +فیلم

معرفی 10 فیلم که بیشترین بخت را در جوایز اسکار 2022 دارند

خانم بازیگر شکست عشقی خورد / شعور آدمها موقع جدایی خیلی مهمتره از جذابیتشون موقع آشنایی

دانلود آهنگ «کجا بودی» محسن چاوشی | متن شعر | تیتراژ سریال «خسوف»

رییس سازمان سینمایی: بازنگری در آیین نامه های پروانه ساخت و نمایش/ هر اقدامی که در جهت تقویت سینمای ملی نباشد تعطیل می شود

مراسم عقد آرام جعفری برگزار شد + فیلم عروسی

مونیکا بلوچی بازیگر مطرح ایتالیا کمدی بازی می کند

برگزاری جشنواره انار در حلبچه

فروش نقاشی زیبای جاشوا رینولدز که پس از سال ها کشف شد

عشق و عاشقی «خانم و آقای بازیگر» در چهلمین سالگرد ازدواجشان/ عکس

آیا منوچهر هادی با نیسان آبی به ناکامی اش پایان می دهد؟

«هلیا امامی» مدل شد/ عکس

فواید فیلم های ترسناک برای سلامت روان!

صحبت های تند فلور نظری در پست اینستاگرامی اش+ فیلم

بازیگران ایرانی الاصل در سینمای بالیوود + تصاویر

نامه های عاشقانه یک رزمنده به همسرش در «شب طولانی یلدا»

سلفی جدید پژمان بازغی با دخترش نفس

ناگفته های علی نصیریان از بازی در «ناخدا خورشید»

محمدعلی نجفی: صدا و سیما کاری کرده که بیشتر خانواده ها، ماهواره نگاه می کنند

فرهنگ کتابخوانی در خانواده چگونه ایجاد می شود؟

علی نصیریان ناگفته هایی از بازی در «ناخدا خورشید» را گفت/ «اقتباس در سینما» به روایت آقای بازیگر + فیلم

ژست هنری و متفاوت » سانیا سالاری»/ عکس

انتشار مجموعه نمایشنامه ای از سیروس همتی

تجلیل از اصحاب فرهنگ. هنر و رسانه استان همدان

ویدئو | سارا روستاپور: روانشناسان با خاله و عموهای تلویزیونی موافق نیستند

بازیگر معروف قبل از مرگش به پرسپولیسی ها پیام داد!

عادل بزدوده: مانند معتمدآریا و طهماسب و جبلی پرورش نداده ایم

هریسون فورد به تلویزیون می آید

زندگینامه: هریسون فورد (1942-)

آشنایی با جایزه ادبی تی. اس. الیوت

جمشید سماواتیان درگذشت

پیام احساسی بازیگر معروف قبل از مرگش به پرسپولیسی ها + ویدیو

پیام بازیگر معروف برای پرسپولیسی ها قبل از مرگش!

مروری بر 3 فیلم مهم تخیلی و فانتزی سینمای ایرانی

مجری سرشناس دستپخت کرونا گرفت / دعایش کنید

دانلود آهنگ «کجا بودی» محسن چاوشی | تیتراژ سریال «خسوف»

نگاهی بر قسمت اول سریال حرفه ای

تصاویری از ایران درودی و سالوادور دالی در پاریس

سروش صحت با «شمعدونی» می آید

صوت | تلاوت شحات محمد انور از سوره های «نازعات» و «فجر»

آهنگ کجا بودی را از محسن چاوشی دانلود کنید

گوهر خیراندیش با کدام فیلم به شهرت رسید؟

گوهر خیراندیش با کدام فیلم به شهرت رسید؟