مطالب مرتبط:
رییسی؛ نه روحانی، نه احمدی نژاد!
رییسی 40 ـ روحانی 10؛ باران واردات واکسن کرونا!
اولین حمله کیهان به دولت رییسی/ چرا این مدیر دولت روحانی را استاندار کردید؟
اولین حمله کیهان به دولت رییسی/ چرا این مدیر دولت روحانی را استاندار کردید؟
وقتی دروغ بزرگ دولت روحانی درباره ارتباط عدم واردات واکسن با FATF افشا شد!/ شکستن سد واردات واکسن کرونا با آمدن دولت رییسی
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 23 شهریور 1400 ساعت 08:202021-09-14سياسي

ممنوع برای روحانی، مجاز برای رییسی


سرانجام لوایح مبارزه با پول شویی، تغییر مواضع اصولگرایان در قبال برجام، نامه استادان حقوق دانشگاه های کشور به نمایندگان مجلس و بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی از مهمترین عناوین روزنامه های امروز_ سه شنبه ــــ 23 شهریورماه_ است.

- مطبوعات و رسانه های آزاد و شفاف در هر جامعه ای از ارکان توسعه و دموکراسی محسوب می شود، لذا خبرگزاری ایمنا" مرور بر بخشی از عناوین مطبوعات کشور را به صورت روزانه در دستور کار خود دارد.

روزنامه آرمان ملی در صفحه نخست امروز خود با تیتر قفلFATF بر تجارت خارجی به بررسی سرانجام لوایح مبارزه با پول شویی پرداخت و نوشت: طی روزهای اخیر ادعاهای متفاوتی درباره تبعات نپیوستن بهFATFمطرح می شود و این ادعاها با واکنش هایی همراه است، اما FATF که این همه سر و صدا کرده و پیرامونش این همه بحث و اختلاف نظر وجود دارد، چیست و چه کارکردهایی دارد؟ کارگروه اقدام مالی FATF یا Financial Action Task Force، در سال 1989 و به دستور گروه جی هفت (G7) تأسیس شد و مقر آن در پاریس است.

اف ای تی اف (FATF) یک سازمان فرا دولتی است که سیاست ها و استانداردهای مبارزه با جرایم مالی، از جمله پول شویی و تأمین مالی تروریسم را طراحی و ترویج می کند.

عضویت در این سازمان البته شرایطی هم دارد از جمله اینکه یک کشور برای عضو شدن باید ویژگی های مهمی همچون جمعیت بالا، تولید ناخالص داخلی قابل توجه و بخش بانکی توسعه یافته داشته باشد.

علاوه بر این، اعضا باید بر اساس استانداردهای مالی پذیرفته شده عمل کنند و در سایر سازمان های بین المللی مهم نیز عضو باشند.

21 شهریور رییس سابق سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: بسیاری از کشورها مانند چین، تایوان، تایلند و بسیاری دیگر از کشورها در کنار اینکه عضو شانگهای هستند از متحدان اصلی تجاری آمریکا هم به شمار می روند و نمی خواهند که به خاطر تجارت با ایران بعداً تحت تأثیر فشارهای آمریکا قرار بگیرند.

بیشتر کشورها چنین مشکلی در تجارت با ایران دارند، حتی در همسایگی ما کشوری مانند عراق به دلیل فشارهای آمریکا چندان حاضر به این کار نیستند.

محمدرضا مودودی در مورد پیوستن احتمالی ایران به پیمان شانگهای اظهار کرد: ایران هرچه بیشتر بتواند عضو پیمان های منطقه ای شود بیشتر نفع می برد.

نیاز است که در این شرایط سهم خود را از پیمان های منطقه ای افزایش دهیم، امروز سهم ما در پیمان های منطقه ای بسیار ناچیز است که نقطه ضعف بزرگی برای تجارت و اقتصاد ایران محسوب می شود.

شانگهای پیمان مهمی در منطقه جنوب شرق آسیا است، بازار بسیار بزرگی در این منطقه وجود دارد و در عین حال کشورهای عضو این پیمان از ظرفیت بالایی برای تجارت برخوردار هستند.

از این جهت این موضوع فرصت خوبی برای ایران است.

اگرچه به نظر نمی رسد راه ساده ای فراروی ایران برای پیوستن به پیمان شانگهای باشد اما اگر بتواند بر مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی که مانع عضویت در اینگونه پیمان ها هستند غلبه کند، می تواند فرصت خوبی نصیب تجارت ایران شود تا بتوانیم ظرفیت خوبی را از نظر اقتصادی ایجاد کنیم.

روزنامه همدلی در صفحه نخست امروز خود با تیتر ممنوع برای روحانی، مجاز برای رییسی به بررسی تغییر مواضع اصولگرایان در قبال برجام پرداخت و نوشت: طی هفته های اخیر شاهد تغییر مواضع برخی از چهره های سیاسی نسبت به وضعیت جاری کشور، از توافق دولت با آژانس بین المللی انرژی اتمی تا حمایت از واردات گسترده واکسن بودهایم، مسائلی که بهانه ای برای تخریب دولت دوازدهم بود.

اما حالا همه موضوعاتی که روزی بحث اول برای مخالفت اصول گرایان با آنها بود، تبدیل به موضوع اول رسیدگی شده اند و شاهد هستیم که در مجلس و دولت یک تغییر موضع 180 درجه ای شکل گرفته است.

یک ماه و چند روز از عمر دولت سیزدهم می گذرد، مواضع سیاسیون نسبت به سیاست داخلی و خارجی در حال تغییر است.

2 روز قبل رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان یکی از نخستین مهمان های خارجی این دولت به تهران آمد و با دست پر به وین باز گشت، توافق سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس برخلاف رویه حتی بر دل رسانه های موسوم به تندرو یا اصول گرا نیز نشست! این در حالی است که سفر سال گذشته گروسی به تهران و گفت وگوهای او با تیم مذاکرات هسته ای و مسئولان سازمان انرژی اتمی مورد حمله و عتاب و مخالفان مذاکرات قرار گرفت.

علاوه بر این، محتوا و ماحصل این دیدار یک توافق هرچند مشروط اما مشترک و مورد رضایت مسئولان ایرانی بود.

بر اساس توافق اخیر، به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت های حافظه آن ها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند.

چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

این در حالی است که بر اساس بند شش قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها ، دولت مکلف شده است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف از جمله کشورهای 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلستان، چین و روسیه) توافق هسته ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، یک ماه پس از تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، نظارت های فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

موضوعی که سبب شد در پی سفر سال گذشته گروسی به تهران و انجام توافقات اولیه مبنی بر ارائه دسترسی های داوطلبانه از سوی ایران به دو مکان مشخص شده و تسهیل فعالیت های راستی آزمایی آژانس، برخی از نمایندگان مجلس یازدهم فریاد وااسلاما سر دادند.

آنها نه تنها خواستار ابطال توافق شدند بلکه با استناد به بند 9 همین قانون، شکایت رییس جمهوری وقت و دولت را به قوه قضاییه بردند و خواستار برخورد قضایی با آنها شدند، اما امروز که رییس سابق قوه قضاییه پاستور نشین و روحانی خانه نشین است، اگر ندای احسنت… احسنت سر نداده باشند، حداقل سکوت پیشه کرده اند که این خود نیز اتفاقی عجیب و درخور توجه است.

البته ماجرا به اینجا ختم نشده است، رسانه ها به نقل از حسین امیر عبداللهیان، وزیر امورخارجه نوشتند: مصوبه مجلس یازدهم در مورد برجام، مانعی بر سر راه مذاکرات احیای برجام بوده است.

موضوعی که حسن روحانی در واپسین روزهای ریاست جمهوری خود با بیان این که همین امروز توافق ما خیلی دور از دسترس نیست به آن پرداخت، تاکید کرد: مصوبه مجلس مانع است، بله.

نه در این دولت مانع است.

دولت بعدی هم که روی کار می آید، اگر مقید به مصوبه مجلس باشد، به توافق نخواهد رسید.

اگر معیار را فرمایشات مقام معظم رهبری قرار دهیم بله، اما اگر معیار را مصوبه قرار دهیم، خیلی سخت است.

به نظر من به این زودی ها نمی شود.

هرچند امیر عبداللهیان بعد از رفتن از وزارت خارجه در دولت سابق از منتقدان سیاست خارجی ایران در موضوع برجام بود، اما امروز، همراه و هم موضع ظریف و روحانی است؛ بی آنکه نگرانی از بابت تهدید به شکایت و انتقادات داشته باشد.

روزنامه اعتماد در صفحه نخست امروز خود با تیتر آخرین دفاع حقوقدانان برای نجات وکالت به بررسی نامه استادان حقوق دانشگاه های کشور به نمایندگان مجلس پرداخت و نوشت: 241 استاد حقوق دانشگاه های کشور در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس نسبت به تبعات زیان بار و گسترده طرح موسوم به تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار بر حرفه وکالت هشدار داده و با تاکید بر اینکه تصویب و تبدیل این طرح به قانون بر استیفای حقوق ملت اثر منفی خواهد داشت، خواستار پرهیز از اعمال مصوبات این طرح بر حرفه وکالت دادگستری شدند.

در شرایطی که طی نزدیک به یک سالی که از اعلام وصول این طرح از سوی هیئت رییسه مجلس می گذرد، وکلا و جامعه حقوقی کشور با ابراز نگرانی نسبت به تبعات تصویب این طرح، به کرات انتقاد خود را در این رابطه مطرح کرده اند، نمایندگان عمدتاً اصولگرای مجلس توجهی به این هشدارهای کارشناسی نشان نداده اند و حتی در جریان آخرین نشست علنی هفته گذشته با موافقت با خواست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی که به عنوان کمیسیون اصلی رأی به تصویب طرح داده بود، مصوب کردند که بررسی و تصویب این طرح در اولویت کاری پارلمان قرار گیرد.

اکنون در شرایطی که طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار در چند نوبت نخست فهرست دستورکار پارلمان قرار دارد و به همین دلیل به احتمال قوی، در همین نشست علنی امروز مورد بررسی قرار گرفته و تعیین تکلیف می شود، 241 استاد حقوق دانشگاه های سراسر کشور در اقدامی که می توان از آن به آخرین دفاع جامعه حقوقی برای نجات حرفه وکالت تعبیر کرد، خطاب به رییس و نمایندگان مجلس نسبت به عواقب تصویب این طرح هشدار دادند.

در متن این نامه سرگشاده که جهت انتشار در اختیار اعتماد قرار گرفته، آمده است: همان گونه که مستحضرید طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار که کلیات آن در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تصویب شده است، در این هفته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دستورکار قرار خواهد گرفت.

بر اساس تبصره یک ماده 6 طرح مذکور، تبصره ذیل ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری (مصوب 1376) اصلاح و یک تبصره بدان افزوده می شود.

بر اساس تبصره الحاقی، کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران و وکلای قوه قضاییه مکلف خواهند شد داوطلبانی که حداقل 70 درصد امتیاز میانگین نمرات یک درصد حایزان بالاترین امتیاز را کسب می کنند، به عنوان کارآموز بپذیرند.

رویکرد اقتصادی حاکم بر کمیسیون و تلاش برای اشتغال زایی فارغ التحصیلان باعث شده است که طراحان به تبعات غیر قابل جبران این مصوبه بر ساختار قضایی کشور و اصل دادرسی منصفانه بی توجه باشند.

روزنامه شرق در صفحه نخست امروز خود با تیتر تغییر نام طرح صیانت به حمایت به بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی پرداخت و نوشت: طرح صیانت از فضای مجازی که با هدف مسدودسازی اینترنت توسط اصولگرایان کلید خورده، در حال تغییر و تحول است و گفته می شود مواد جنجالی این طرح در حال جایگزین شدن هستند.

تلاش نمایندگان مجلس برای محدودسازی اینترنت در مرحله اول با موادی همراه شد که حتی تهیه فیلم از تخلفات مسئولان را هم جرم تلقی می کرد و جز ایجاد حاشیه امن برای مدیران متخلف و البته گریز از پاسخ گویی هدف دیگری نداشت.

انتقادات گسترده از طرح اولیه منجر به اصلاح برخی مواد آن شد اما همچنان در مرحله دوم فیلترینگ شبکه های اجتماعی مجازی خارجی مورد تأکید بود و برای استفاده کنندگان از این شبکه ها مجازات در نظر گرفته شد.

این در حالی بود که اکثریت مسئولان عالی رتبه کشور از جمله نمایندگان طراح محدودسازی اینترنت در پیام رسان های فیلتری مانند توییتر و تلگرام عضو هستند و با تصویب طرح خودشان به یک مجرم تبدیل می شدند.

این اصلاحیه هم بدون واکنش نماند و انتقادات سبب تدوین طرحی شد که نسبت به دو مورد فقط در ادبیات نگارشی تغییر کرده بود و با تغییر واژگان فقط ظاهر کمی متفاوت شد اما هدف همان مسدودسازی اینترنت جهانی بود.

این طرح نهایی که تأیید مجلس برای بررسی طبق اصل 85 قانون اساسی در خارج از صحن را با خود دارد با کاهش بستر اینترنت و کند کردن آن رسماً دسترسی به اینستاگرام و سایر پیام رسان های مجازی را ناممکن خواهد کرد.

یکی از مهم ترین آسیب های این طرح تعطیلی بسیاری از کسب وکارهای فضای مجازی است و بخش مهمی از مسیرهای جریان آزاد اینترنت هم مسدود خواهد شد که حداقل این بخش به نفع مسئولان و نمایندگانی است که از شفافیت و نظارت مردمی گریزان هستند.

از سویی دیگر حمایت های میلیاردی در انتظار اپلیکیشن های پیام رسان ملی است که رانت خوبی برای حمایت از این طرح است.

البته که درآمدهای نجومی برای دور زدن این محدودیت ها را نیز نباید فراموش کرد؛ مانند درآمد حاصل از فروش فیلترشکن ها که در سال های اعمال فیلترینگ قابل چشم پوشی نیست.

در همین رابطه احمد علیرضا بیگی، نماینده مجلس یازدهم در نقد محدودسازی اینترنت معتقد است: پیام رسان های فضای مجازی در کسب وکار تأثیرات بسیار خوبی را بر اقتصاد مردم گذاشتند و بسیاری از زندگی ها و خانواده ها در حد میلیونی به این فضای مجازی مرتبط شدند که این قابل انکار نیست، نمی توانید مانع پیشرفت تکنولوژی شوید.

با توجه به تبعات منفی این تصمیم گویا نمایندگان سعی در اصلاح برخی از مواد داشته اند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح مجلس درباره کاربران فضای مجازی تغییرات اساسی داشته است، گفت: احتمال بازبینی و حذف بسیاری از پیشنهادهای مندرج در طرح اولیه در بررسی های کمیسیون مشترک، از سوی کارشناسان این حوزه و نمایندگان وجود دارد.

روزنامه کیهان در صفحه نخست امروز خود با تیتر قانون ضد تحریمی مجلس در حال اجرا رو سیاهان برجام مشغول تحریف با انتقاد از منتقدان توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: شامگاه شنبه 20 شهریور رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران آمد.

گروسی در سفر به تهران با محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد و پس از این دیدار بیانیه مشترکی صادر شد.

در بخشی از بیانیه مشترک آمده است: به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت های حافظه آنها که تحت مُهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند.

چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت .

در شرایطی که دولت در حال اجرای قانون مصوب مجلس تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم است، مدعیان اصلاحات و بانیان و بزک کنندگان خسارت محض برجام به تحریف و ارائه تصویری دروغین مشغولند.

در همین رابطه یکی از پادوهای رسانه ای دولت سابق مدعی شده: توافق اخیر ایران با آژانس، پیروزی بزرگ رییسی است.

او با یک تیر، هم ‎گروسی را راضی کرد، هم مردم را امیدوار ساخت، هم مصوبه ‎مجلس را به دیوار میخ کرد، هم ‎قالیباف و ‎ذوالنور را ناک اوت کرد، هم تفکر ‎جلیلی را بایگانی کرد، هم ‎دلواپسان را به به به گفتن واداشت.

#رییسی_مچکریم .

او البته در این خط تحریف و تلقین تنها نیست، بلکه تیمی از رسانه ها و کانال های زنجیره ای، دیروز مأمور شدند چند چیز را ادعا کنند و آن اینکه: اجرای قانون مجلس متوقف شده، توافق جدیدی با آژانس اتفاق افتاده، منتقدان اعتماد به غرب و سازمان های متبوع آنها (مثل آژانس) از موضع خود عقب نشینی کرده اند و دولت رییسی متوجه شده که باید همان مسیر روحانی را ادامه دهد.

ادعا و القائات جریان تحریف در حالی است که اولاً به عقیده کارشناسان و صاحب نظران، قانون مجلس قانون بسیار خوب و بجایی است که پس از اجرا، طرف غربی را به تکاپو انداخته تا برخلاف بی اعتنایی های گذشته، اعتراض توأم با اقدام ایران را جدی بگیرد و پیشنهادهای ولو ناکافی و غیرقابل قبول برای لغو تحریم ها را ارائه کند.

ثانیاً قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها شامل چند فاز است که از زمستان سال گذشته اجرایی شده و همچنان برخلاف فضاسازی تحریف گران غرض ورز اجرا می شود و همین، عقده ناگشوده آمریکا و تروییکای اروپا (و همچنین آژانس به نیابت از آنها) است.


کلید واژه ها: روزنامه آرمان ملی - پول شویی - دانشگاه های کشور - مطبوعات - روزنامه - نمایندگان مجلس - عناوین روزنامه - روزنامه آرمان - مبارزه - نامه - عناوین - تجارت خارجی - روزهای اخیر - لوایح - اصولگرایان - بررسی - امروز - فضای مجازی - اختلاف نظر - نمایندگان - دستور کار - صفحه نخست - کشور - دموکراسی - خبرگزاری - حقوق - مجاز - هایی - دانشگاه - کاربران

آخرین اخبار سرویس:
انتقاد امام جمعه تبریز از سرگردانی زائران اربعین حسینی در فرودگاه تبریز

نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رییس جمهور

آیا همکاری ایران و آژانس در شروع مذاکرات برجامی موثر است؟

«رییسی نظرکرده امام زمان است»

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان جان باختن نوجوان فداکار ایذه ای را تسلیت گفت

اثرگذاری کنشگری هسته بین الملل در فضای مجازی/ برقراری ارتباط علمی و فرهنگی با دانشگاه های خارج از کشور هدف ماست

طالبان: با ایران مشکلی نداریم، خواستار توسعه روابط هستیم

هاشمی رفسنجانی واقعا فرمانده جنگ نبود؟/ تکلیف جمله رهبری درباره او چه می شود

تشریح مراحل بازگشایی مدارس توسط یک نماینده

آیا همکاری ایران و آژانس در شروع مذاکرات برجامی موثر است؟

امروز تولد علی پروین است

جان مردم بازیچه دست واکسن هراسان

وضع فکر و فرهنگ در جامعه ما چگونه است؟

امروز در ایذه عزای عمومی است

وزیر خارجه سوئد در دیدار با امیرعبداللهیان: کمیته سیاسی مشترک در تهران تشکیل جلسه دهد

آمریکا در پشت صحنه دیپلماسی یک گرگ درنده است

پیام روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان در پی فداکاری علی لندی نوجوان ایذه ای و عروج آسمانی وی

امیرعبداللهیان: تفاوت «به زودی» ما با غربی ها خیلی زیاد است

روزنامه های شنبه، 3 مهر 1400

قاچاقچی دختران ایرانی به اعدام محکوم شد

وضعیت کودکان در دوران پساکرونا؛ دغدغه کارشناسان این حوزه است

ضابط تحت امر قاضی است

زنگ خطر 5 هزار معدن متروک

تحول ساختاری از اهداف و برنامه های مهم بنیاد شهید است

کمبود ناظر مهمترین مشکل فضای سبز شیراز است

آموزش نحوه درخواست نامنویسی بیمه شده از طریق کارفرما به صورت غیر حضوری

ضابط تحت امر قاضی است

گزارشی از همایش «از عاشورا تا ابعین؛ پیام ها و پیامدها»

2 ابطالی در انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان اصفهان داشتیم

توضیحات دفتر آیت الله مجتهد شبستری درباره نظر ایشان در موضوع وارادت خودروی خارجی

پیام تسلست سید شکرخدا موسوی نماینده دور نهم مجلس شورای اسلامی

هوشمندسازی کارخانه های زنجیره فولاد در راه است

«کرونا» تهدیدی که توسط مخترع قوچانی به فرصت تبدیل شد

طبق قانون تامین اجتماعی حوادث ناشی از کار چیست؟

حضور آیت الله العظمی بشیر نجفی در پیاده روی اربعین + تصاویر

توضیحات جدید نماینده مجلس درباره بررسی طرح رتبه بندی معلمان

منتفی شدن آموزش حضوری در سایه بی اعتمادی مردم به دولت/ اظهارات عجیب رییس کمیسیون بهداشت مجلس درباره واکسیناسیون کودکان!

چرا مجلس اصرار دارد نقش خود را روز به روز کاهش دهد؟

مزایای اقتصادی نهفته شانگهای برای تهران| تغییر رویه تاجیکستان به عضویت ایران

مخالف سرسخت برجام، رییس تیم مذاکره کننده؟!

زبانی که بیشتر از زبان گفتاری قدمت دارد

وضعیت بی همتای استراتژیک «ایران» چهار دهه پس از جنگ تحمیلی

امروز صهیونسیم جهانی به دنبال تحریف رخدادهای دفاع مقدس است/ دفاع مقدس می تواند باعث تالیف فرهنگ های سازمانی، زندگی و فرهنگ عمومی باشد

گفت وگوی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه سوئد

بیگی نژاد: تشکیل کامل دولت در نظارت بر بازار کالاهای اساسی موثر است

قانون گریزی به روش تدبیری ها/ترک فعل دولت روحانی زیر ذره بین مجلس

تشریح فعالیت های هوانیروز ارتش در انتخابات 1400/ تجهیز هوانیروز ارتش به موشک های FIRE & FORGET/ به جمر بالگردی و تجهیزات ضد جنگال مجهز هستیم

جزییات امیدواری گروسی درباره سفر به ایران

کمیته سیاسی مشترک ایران و سوئد در آینده نزدیک در تهران تشکیل جلسه دهد

ایران به مذاکرات برجام بازمی گردد، اما اقتصاد خود را به آن گره نمی زند

مرگ مشکوک آیت‎الله طالقانی، کار روس ها بود یا انگلیس‎ها؟

پست خانم بازیگر با متن طولانی و تصاویر زیاد به مناسبت تولد پنجاه سالگی اش

این وعده رییس جمهور هم خوب است هم قابل سنجش

وزیر بهداشت: طرح قرنطینه ی هوشمند، فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی می شود

شورای نگهبان می تواند نماینده مجلس را برکنار کند!

«معاونت امور زنان»؛ از 4 سال گذشته تا 4 سال پیش رو

فقط 25 درصد پرستاران بر فرایند اهدای عضو اشراف دارند

ببینید | لحظه تماشایی و جالب ابراز عشق توله های ببر سیبری به مادرشان

مرزهای زمینی برای زوار اربعین حسینی با توجه به سیاستهای دولت عراق همچنان بسته است/ امکان بازگشایی مرزها به هیچ وجه وجود ندارد/ زائرین به هیچ عنوان به سوی مرزها حرکت نکنند

انتخاب رییس جدید دانشگاه تهران، نشانه بدی به جامعه علمی کشور است

عکس/ حقوق فرماندهان سپاه اهواز در دوران جنگ

بازگشت آبی به نقشه کرونایی استان سمنان/ عبور مبتلایان از 64 هزار نفر

شیعه گراف/ حضرت زینب (س)

صفحه اول روزنامه های شنبه سوم مهر1400

شیعه گراف/ حضرت امام حسین (ع)

قانون گریزی به روش تدبیری ها/ ترک فعل دولت روحانی زیر ذره بین مجلس

پلیس هوشمند در گریزگاه جرائم

سازمان ملل متحد در انزوا

آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

ایران به مذاکرات برجام بازمی گردد، اما اقتصادمان را به این مذاکرات گره نمی زنیم

صفحه نخست روزنامه های کشور در روز شنبه

ببینید | ویدیویی قدیمی از سخنان تاثیرگذار آیت الله خامنه ای در جبهه

ببینید | لحظه تماشایی و جالب ابراز عشق توله های ببر سیبری به مادرشان

صادقی: تغییر بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی آسیب زاست

بیگانگی با فرهنگ ملی از دبستان آغاز می شود

نگاه عدالت محور به مناطق محروم اولویت دولت سیزدهم است

«معاونت امور زنان»؛ از 4 سال گذشته تا 4 سال پیش رو

ارشدی: هماهنگی در تیم اقتصادی دولت مهمترین عامل موفقیت است/ هوشمندسازی اقتصاد لازمه تحقق عدالت

امیر عبداللهیان: مذاکرات وین به زودی از سر گرفته خواهد شد/ براساس رفتار عملی «بایدن» تصمیم می گیریم

آمریکا در پشت صحنه دیپلماسی یک گرگ درنده است

«معاونت امور زنان»؛ از 4 سال گذشته تا 4 سال پیش رو

شکل گیری قرارگاه های مشترک موفقیت آمیز ارتش و سپاه در عملیات های آفندی/ لزوم انتقال فرهنگ دفاع مقدس به طلایه داران گام دوم انقلاب/ تقویت توان خودباوری در جوانان از دستاوردهای عظیم دوران دفاع مقدس

یک ماه ریل گذاری ایسنا

ببینید | ویدیویی قدیمی از سخنان تاثیرگذار آیت الله خامنه ای در جبهه

دروغی که داماد را در شب عروسی زندانی کرد!

یک ماه ریل گذاری

صفحه نخست روزنامه های کشور در روز شنبه

صفحه نخست روزنامه های کشور در روز شنبه

ایران به مذاکرات برجام بازمی گردد، اما اقتصادمان را به این مذاکرات گره نمی زنیم

انتقال هوایی زائران اربعین به عراق از طریق 14 فرودگاه

حدیث روز | توصیه لقمان حکیم به فرزندش

شیخ احمد اهری؛ عالمی که درد مردم داشت

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منصوب شد

سخنگوی وزارت خارجه: ایران از گفت وگوی نتیجه محور استقبال می کند

شیخ ابوالقاسم کبیر قمی که بود؟

گفت وگوی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه سوئد

ایران به مذاکرات برجام بازمی گردد، اما اقتصادمان را به این مذاکرات گره نمی زنیم

تحلیل مشاور نظامی فرمانده ی کل قوا در رابطه با فاجعه هواپیمای اوکراینی: حادثه به خاطر عدم یکپارچگی ما اتفاق افتاد

حمایت لیسبون از برجام، ناشی از منطق مخالفت با یکجانبه گرایی است

بیگی نژاد: تشکیل کامل دولت در نظارت بر بازار کالاهای اساسی موثر است

ممنوع برای روحانی، مجاز برای رییسی

ممنوع برای روحانی، مجاز برای رییسی