موضوعات داغ: - باشگاه استقلال - تبديل وضعيت ايثارگران - استقلالي ها - فرهاد مجيدي - رتبه بندي معلمان - تبديل وضعيت - فروش فوق العاده - لايحه رتبه بندي معلمان - حقوق معلمان - شهريار مغانلو در پرسپوليس - اصلاح اساسنامه فدراسيون فوتبال - سريال هاي تركيه اي - آلودگي امنيتي - شهرك آرين - آسيب ديدگي مفاصل - تبعه هندي - نمايشگاه مطبوعات و رسانه ها - مهارتي - بلوار كشاورز - دوسلدورف - آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي - روحيه استكباري - محروميت مادام العمر

مطالب مرتبط:
سوگ نوشته هایی برای المیرا منشادی که دیگر در میان ما نیست | پایان دفتر زندگی یک خبرنگار
فساد محدود به فساد اقتصادی نیست/ زدوبند سیاسی به اعتماد عمومی لطمه می زند
زنانی در امتداد آفتاب؛ روشنی بخش شب های تار
افزایش همه آسیب های اجتماعی در ایام کرونا
یک گروه زنانه فعال برای ترویج مفاهیم حدیث کساء/می خواهیم حدیث کساء را به زندگی بچه ها وارد کنیم
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 14 شهریور 1400 ساعت 11:352021-09-05سياسي

کمال گرایی به چه بخش هایی از زندگی مان آسیب می زند؟


یک روانشناس با بیان اینکه برخی زیر بار شرم و تحقیری که توسط اشخاص مهم زندگی شان در حق آنها شده است دچار حالت افراطی کمال گرایی می شوند، گفت: این افراد دائما تلاش می کنند نقص های خود را بپوشانند، - ایسنا/خراسان رضوی یک روانشناس با بیان اینکه برخی زیر بار شرم و تحقیری که توسط اشخاص مهم زندگی شان در حق آنها شده است دچار حالت افراطی کمال گرایی می شوند، گفت: این افراد دائما تلاش می کنند نقص های خود را بپوشانند، احساس شرم و تحقیر مثل خوره ذهن آنها را می خورد و در هیچ مرحله از زندگی خود رنگ آرامش را نمی بینند.

عاطفه ایزدی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه افراد کمال گرا هیچ زمانی نمی توانند حدوسط را رعایت کنند، گفت: افراد کمال گرا نمی توانند برای خود قانون هایی در حد معمول آدم های دیگر بگذارند.

توجه مداوم به نقص ها اضطراب خیلی زیادی را به فرد وارد می کند.

این اضطراب و استرس ها شرایط روحی روانی بدی را برای افراد کمال گرا ایجاد می کند.

این افراد در هیچ مرحله از زندگی خود رنگ آرامش را نمی بینند برای اینکه همیشه حال بهتری برای داشتن، مقدار پول بیشتر، تحصیلات بالاتر، شریک عاطفی بهتر و درکل چیز بهتری برای دستیابی وجود دارد.

هیچکدام از این موارد برای فردی که کمال گرا است تمامی ندارد و باعث می شود فرد در هیچ مرحله از زندگی خود از چیزی که هست رضایت کامل نداشته باشد و لذت نبرد.

وی افزود: این افراد خیلی وابسته به گذشته هستند و دائم دارند از آنچه در گذشته بودند پیشی می گیرند و درعین حال ترس از آینده دارند برای اینکه می خواهند در آینده کامل باشند و زندگی بهتری داشته باشند.

این افراد زمان اکنون و حال را همیشه از دست می دهند.

آدمی که بین گذشته و آینده گیر افتاده مسلما آرامشی ندارد و دائم در حال استرس است تا گذشته را به بهترین نحو جبران کند.

این احساس استرس و اضطراب تا زمانی که درمان نشود تا انتهای زندگی با فرد باقی می ماند.

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اساسا کمال گرایی مثبت است یا منفی، گفت: در علم روانشناسی صفر و صد و سیاه و سفید نداریم.

در روانشناسی یک رفتار یا واقعه به صورت طیفی سنجیده می شود و به طور مطلق نمی توان گفت که این خصیصه مثبت است یا منفی.

اگر فردی دو سرطیف قرار بگیرد نشانه خوبی نیست و خبر از خصلتی منفی می دهد اما آدم ها زمانی که وسط طیف حرکت می کنند گاهی متمایل به چپ و گاهی متمایل به راست می شوند و این یعنی در مسیر درستی حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه کسی که کمال گرایانه تصمیم می گیرد و زندگی می کند فردی است که استانداردهای خیلی بالایی دارد، گفت: اینگونه افراد به واسطه داشتن استانداردهای بالا همواره در معذوریت و حال بد قرار می گیرند به همین دلیل خود و اطرافیان شان دچار آسیب می شوند؛ بنابراین یک فرد کمال گرا معیارها و استانداردهای سفت و سختی برای زندگی اش وضع کرده و تلاش می کند که همواره در چارچوب خاصی رفتار کند.

در این شرایط خصلت کمال گرایی نه تنها مثبت نیست بلکه بسیار منفی و آزاردهنده است و تمام روابط اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و خارج از تحمل فرد کمال گرا است.

ایزدی با بیان اینکه احساس کمال گرایی کم و زیاد دارد و در آدم های مختلف به شکل های مختلف ظهور پیدا می کند، گفت: کسی که در دو سر طیف است کمال گرایی منفی دارد و کسی که وسط طیف حرکت می کند با استفاده از این کمال گرایی و با استفاده از تحقیر و شرمی که در لایه های زیرین کمال گرایی وجود دارد به نتیجه مثبت، پیشرفت و اهداف خود می رسد.

وی با بیان اینکه والدین کمال گرا و منتقد تاثیر بسیار منفی بر روحیات و ذهنیات فرزندشان می گذارند، گفت: آدم ها به صورت ناگهانی تبدیل به افراد کمال گرا نمی شوند.

غالبا این افراد والدین کمال گرا و منتقدی داشته اند؛ در نتیجه والدین یک صدای درونی منتقد خیلی بلند برای این بچه ها به جا می گذراند، افراد با این صدا بزرگ می شوند، این منتقد را درونی می کنند و دائم به خود احساس شرم و تحقیر را یادآوری می کنند که که من باید بهتر باشم.

این روان درمانگر افزود: پس فردی که کمال گرا است تقریبا در بیشتر موارد دارای والدین منتقدی بوده که اگر نمره 18 می آورده مورد تشویق قرار نمی گرفته است و دائما نقاط ضعف کودک یادآوری و بازگو شده است.

پس در وهله اول این افراد دارای والدین سمی بوده اند و صدای منتقد برای فرزند خود به جای گذاشته اند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد صدای والدین شان، در مدرسه صدای معلم منتقد و درکل صدای فرد مهمی که دائما منتقد آنها بوده مانند خواهر یا برادر بزرگترشان را درونی می کنند و بعد از یک مدت در تمام مراحل زندگی این خودش است که به خودش می گوید کافی نیستی، خوب نیستی، اندازه نیستی، تلاشت را بیشتر کن، باید آدم بهتری باشی، باید موقعیت بیشتر و جایگاه بهتری به دست آوردی و.

.

فردی که این حجم از استرس و بار منفی نقد شدن را با خود حمل می کند مسلما از سلامت روان کافی برخوردار نخواهد بود.

ایزدی با بیان اینکه این افراد زیر بار شرم و تحقیری که توسط اشخاص مهم زندگی شان در حق آنها شده است دچار حالت افراطی کمال گرایی شده اند، گفت: این افراد دائما تلاش می کنند نقص های خود را بپوشانند.

احساس شرم و تحقیر مثل خوره ذهن آنها را می خورد.

شکل افراطی کمال گرایی سلامت روان افراد را به خطر می اندازد و حال افراد را بد می کند.

وی افزود: وجود این صدای منتقد درونی که آداب اجتماعی را یاد می دهد به مقدار و میزان کافی ضروری است.

وضع قوانین اجتماعی در مدرسه، رفتار در مهمانی و استانداردهایی که والدین در حد طبیعی وضع می کنند برای همه ضروری است، اما اگر این قوانین به میزان زیاد باشد باعث ایجاد احساس شرم در افراد می شود، اما در حد معمول باعث می شود فرد پیشرفت کند و نسبت به آینده بی تفاوت نباشد، برای آینده خود تلاش کند و از گذشته درس بگیرد.

همه اینها درحد طبیعی خوب است ولی اگر بیشتر شود قطعا به سلامت روانی فرد آسیب می رساند.

این روانشناس درخصوص رابطه کمال گرایی و استرس گفت: افرادی که دچار کمال گرایی منفی هستند همواره یک شرم عمیق و یک احساس تحقیر درونی عمیق را دائما درون خود احساس می کنند.

این افراد به دلیل اینکه روی نقص، شرم، عیب و ایرادات خود را بپوشانند دائما بیشتر از آنچه که در توان آنها است تلاش می کنند تا نقص و ایرادات آنها دیده نشود.

تصورر کنید فردی که دائما در حال پنهان کردن ایرادات خود است، چه حس و حال درونی را تجربه می کند؟ وی افزود: افرادی که بیشتر احساس اضطراب اجتماعی دارند و از دیده شدن در جمع واهمه دارند، افرادی هستند که این شرم را همواره با خود حمل می کنند.

این افراد سعی می کنند به صورت افراطی با این نقص کنار بیایند و جبرانش کنند یا کناره گیری می کنند و حالات آنها به صورت اضطراب اجتماعی خود را نشان می دهد و توانایی برقراری ارتباط با آدم های دیگر را نخواهند داشت.

ایزدی با بیان اینکه احساس کمال گرایی بر اختلافات زناشویی نیز تاثیرگذار است، گفت: فرد کمال گرا به هنگام انتخاب شریک عاطفی خود فردی را انتخاب می کند که بتواند تمامی نقص های او را بپوشاند.

این افراد به هنگام انتخاب همسر دچار مشکل می شوند و سعی می کنند بهترین را برای خود انتخاب نمایند و چه بسا در بسیاری مواقع انتخاب هایی عالی نیز دارند، اما به دلیل احساس تحقیر و شرم درونی در زندگی مشترک به مشکل می خورند.

وی افزود: در برخی موارد این احساس تحقیر درونی منجر به خیانت در فرد می شود زیرا او خود را در سطح آن فرد نمی بیند.

اینگونه افراد برای اینکه جایگاه بالاتری نسبت به همسر پیدا کنند به او خیانت می کنند تا قدرت خود را به طرف مقابل شان نشان دهند و خود را از نظر روحی ارضاء کنند.

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده با بیان اینکه افراد کمال گرا برای روابط زناشویی خود نیز مانند مابقی جنبه های زندگی خود استانداردهای سطح بالایی را وضع می کنند، گفت: این افراد مثلا استانداردها و تشریفات خاصی را در رابطه با مسائل جنسی برای شریک عاطفی خود وضع می کنند که بعضا باعث دلزدگی و برهم خوردن رابطه جنسی و عاطفی آنها می شود مثل اینکه به هنگام برقراری رابطه جنسی باید شمع و عود روشن باشد، موسیقی خاصی پخش شود یا در اتاق مخصوص و لباس مخصوص و.

این اتفاق رخ دهد.

از نظر افراد کمال گرا رابطه جنسی که این موارد را نداشته باشد رابطه خوبی نیست.

وی افزود: حال تصور کنید یک آدم معمولی که توانایی برقراری و لذت بردن از رابطه جنسی در همه شرایط را داشته باشد همسر یک فرد کمال گرا باشد که فقط خود را محدود به این شرایط می کند و رابطه لذت بخش برای او محدود به این خصوصیات است.

این افراد علاوه بر اینکه خود را از تمام موقعیت های دیگر محروم می ‎سازند، شریک عاطفی خود را نیز در چارچوب قرار می دهند و فشارهای زیادی را برای برقراری رابطه به او تحمیل می کنند و همسر آنها به مرور زمان دچار انزجار می شود.

ایزدی ضمن تاکید بر اینکه افراد کمال گرا در روابط زناشویی خود نیز قوانین سفت و سختی وضع می کنند که در بلندمدت باعث آسیب جدی به رابطه شان می شود، گفت: افراد کمال گرا برای کنترل شریک عاطفی خود قوانین سفت و سختی وضع می کنند.

این افراد برای تمامی جنبه های زندگی زناشویی خود از قبیل نحوه ارتباط با دوستان، چیدمان خانه، ساعت خواب و بیداری، چگونگی رابطه جنسی و.

چارچوب های خاصی را تعیین می کنند و چون فکر می کنند که آگاهی آنها بیشتر از بقیه است درنتیجه شروع به مراقبت، حمایت و نگهداری به صورت وسواسی می کنند زیرا گمان می کنند که یکسری حمایت ها باید به صورت کامل انجام گیرد، عملا دست و پای شریک عاطفی شان را می بندند و او را محصور در چارچوب قوانین خود می کنند.

وی افزود: در نتیجه این کنترل گری و حمایت بیش از اندازه شریک زندگی آنها بیشتر دچار انزجار می شود و از آنها دوری می کند زیرا باید دائما در یک چارچوب زندگی کند که هیچ انعطافی ندارد حتی برای خانواده طرف مقابل نیز قوانینی را وضع می کنند که باید مطابق میل آنها رفتار کنند.

اگر در روابط خانوادگی با خانواده همسر رفترها مطابق میل آنها نباشد این افراد دچار نارضایتی هستند و دائم به شریک عاطفی خود اعتراض می کنند و در اصطلاح غر می زنند.

کمال گرایان دیگران را به این سمت که باید در چارچوب من باشید سوق می دهند و همواره بایدهایی را وضع می کنند.

این روانشناس خاطرنشان کرد: فرد کمال گرا به دلیل شرم و نقصی که در خود احساس می کند هیچ وقت نه از خود و نه از همسرش کاملا راضی نخواهد بود.

این افراد هیچ وقت به احساس رضایت نمی رسند و آرامشی نصیب آنها نمی شود و اگر ازدواج کنند نیز این آرامش را از شریک عاطفی خود سلب می کنند.

وی با بیان اینکه افراد کمال گرا والدین منتقد و عیب جویی خواهند بود، گفت: یکی از حوزه های تعارض بین زن و شوهر حوزه تربیت فرزند است.

افراد کمال گرا می خواهند در چارچوب خاص فرزند خود را بزرگ کنند و هرگونه انعطافی از ناحیه والد دیگر با سرزنش هایی نظیر اینکه او نظارت، حمایت و نگهداری کافی را انجام نمی دهد، مواجه خواهد شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کمال گرا - کمال گرایی - زندگی - کمال - افراد - روانشناس - تحقیر - گرایی - افراطی - بیان - اضطراب - ایسنا - احساس شرم - توسط - دچار - تلاش - حالت - هایی - گفت وگو - شرایط - عاطفه - احساس - رعایت - معمول - زمانی - مرحله - استرس - قانون - مداوم - آرامش

آخرین اخبار سرویس:
مین های دشمن در فضای مجازی خنثی شود

نبود نهادهای فرهنگی در چاروسا یک موضوع نگران کننده است/ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در چاروسا دایر شود

تببین نقش عنصر «دین» در هشت سال دفاع مقدس

برگزاری مراسم «تکریم و معارفه معاون حقوقی وزارت بهداشت»

جایگاه دشتستان در مدیریت های استان بوشهر باید لحاظ شود

نقش فضای مجازی در پیشبرد فرهنگ قرائت

دینو چائو از شرکت Shanghai Wealth Supply Chain LTD در پنل تخصصی کنفرانس PLANEX 2021

شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی ها و ارتباطات نیست

نجاتی: حل مشکلات کارگران هفت تپه مهم و امیدوارکننده است

نماز جمعه این هفته در کرمانشاه اقامه می شود

رابطه تنگاتنگ نورون ها و قدرت تصمیم گیری مغز/ زیرساخت سامانه های دولتی ایمن نیست

با استفاده از تجهیزات روز و فناوری های نوین، اقتدار خود را حفظ کنیم

استاد عابدی: زرتشتیان قم زمین های خود را وقف حضرت معصومه (س) کردند

مقتدایی: باید در سازمان تعزیرات حکومتی تحول اساسی صورت گیرد

اقدام جالب لبنانی ها پیش از بازی با ایران

آغاز کنفرانس بین المللی «وحدت اسلامی» در یمن

اجتماع بزرگ مردم تبریز در یوم الله 13 آبان برگزار می شود

رییسی: بنده و دولت از هزینه کردن آبرو برای نجات اقتصاد کشور دریغ نمی کنیم

یارانه احزاب 2 برابر می شود/ احزاب به دولت کمک کنند

نیروهای مسلح ما، قدرت بلامنازع منطقه و جهان هستند

جهاد و شهادت تنها راه نجات ملت یمن است

مساعدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هرمزگان به معلولان

بشنوید | زاکانی با شورای شهر تعامل نکند، با او قاطعانه برخورد می شود

همایش دبیران استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برگزار شد

کتاب و کتابخوانی زیربنای توسعه فرهنگی است

تجلیل از پیشکسوتان عرصه سلامت

پاسخگویی مستقیم وزیر اطلاعات به تماس های مردم

(ویدئو) عبای وارونه امیر قطر خبرساز شد

عملیات «تک به ارتفاع» با موفقیت اجرا شد

محسنی اژه ای در دیدار با قضات خوزستان: مردم مشکل دارند اما سخت تر این است که بی عدالتی و بی اخلاقی هم ببینند

وزیربهداشت: نمی توانیم درمان مردم را معطل کنیم

دکوراسیون اتاق نشیمن

قرارگاه رفع آسیب های اجتماعی تهران تشکیل شود

برگزاری یادواره «شهدای دانشجو» در خوی

انسجام و همدلی مردم و اجزای حاکمیت در خراسان شمالی موجب سربلندی استان در سطح ملی

جایگزینی بخش های دولتی به جای مردم اشتباه راهبردی و تاکتیکی بود

ایجاد اشتغال و تولید یکی از بهترین راه های جلوگیری از جرم است

انقلاب اسلامی ثمره جانفشانی خون شهداست

زیرساخت های گردشگری گیلان مناسب 30 میلیون مسافر سالانه نیست

خبر خوش مدیرکل سیاسی وزارت کشور برای احزاب

اجرای برنامه های فرهنگی نیازمند تعامل گسترده دستگاه های اجرایی است

وعده های جدید دولت رییسی چیست؟

سردار رعیتی فرد معاون روابط کار در وزارت کار شد

تبیین خدمات جمهوری اسلامی در مواجهه با برادران افغان تاثیر به سزایی در اتحاد جهان اسلام دارد

الحاق هواپیمای فوکر اف 27 به یگان هواپیمایی نزاجا

گزارش تصویری: آیین خطبه خوانی خادمان حرم حضرت معصومه (س) در آستانه 23 ربیع الاول

فرقه گرایی و مشکلات اخلاقی از موانع وحدت جهان اسلام هستند

آملی لاریجانی: جمع شدن گوشت و میوه از سفره عده ای، بسیار دردناک است/ باید برای آن فکر عاجلی کرد

اندیشه تقریب به معنای دست کشیدن از عقاید نیست

هوانیروز همواره در کنار مردم قرار دارد

حضور شهردار تهران در منطقه 20 و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

جلسه شهردار منطقه 12 و عضو شورای شهر با شهروندان

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد: بازنگری در سیاست نامگذاری معابر پایتخت

توزیع بسته های آموزشی بین دانش آموزان نیازمند

منبری مشهور هم واکسن زد +عکس

اثرگذاری برکت بیشتر از واکسن های خارجی است

رییسی: بنده و دولت از هزینه کردن آبرو برای جراحی های بزرگ و نجات اقتصاد کشور دریغ نمی کنیم/ مشکلات بزرگی پیش روی دولت است اما با همکاری مجلس، ظرفیت های بزرگی برای حل آنها وجود دارد

حمایت معاونت علمی از 3 واکسن کرونا/دلایل هراس امریکا از توسعه بیوتکنولوژی در دنیا

علمی که به معرفت تبدیل نشود ارزش ندارد/ دانستن های نادرست ما را به انحراف می کشاند نه ندانستن

(ویدئو) شبنم قلی خانی قالب تهی کرد!

دستیار وزیرخارجه در همایش خانه احزاب: مذاکرات پنهانی با طالبان برای امنیت شیعیان/ «غنی» آدم خشک مغزی بود

سفر رییس قوه قضاییه به استان خوزستان

مدیران مدارس خدمت رسان به محرومان در یاسوج تجلیل شدند

توصیه یک چهره اصولگرا به دولت برای هم افزایی با سایر قوا

«تمدن مبین اسلامی» مورد توجه ویژه قرار گیرد

نیکبختیان دعای ندبه هیأت رزمندگان را می خواند

باقری: گفت وگوهایی را دنبال می کنیم که دستاورد و نتیجه عملی داشته باشد

نتیجه کارزار فشار حداکثری علیه ایران حذف ترامپ و نتانیاهو بود

«بهاره رهنما» مثل همیشه لوس و بی نمک/ چشم حاجی روشن به کی قلب میده؟

جذب سرمایه گذار بهترین راهکار برای توسعه گیلان است

مذاکرات پنهانی ایران با طالبان برای امنیت شیعیان/ «غنی» آدم خشک مغزی بود

زنگ ها برای زاکانی به صدا درآمد؟ / نگرانی مسئولان شهری نسبت به وضع موجود

صنایع برای تولید برق برنامه ریزی کنند/دیدار طیب نیا و امام جمعه اصفهان

دستور مهم رهبری برای شوراهای شهر

مردم افغانستان نجیب، متدین و مقاوم هستند/ آمریکا به دنبال بی ثبات کردن افغانستان است

لزوم تحلیل جامعه شناختی و روانشناختی از نقش عنصر دین در دفاع مقدس

از چسبندگی روحانی به استاندار خوزستان تا لغو حکم مشاوری داماد زاکانی

شهر نمایشگاهی اصفهان توسعه می یابد

ببینید | دلیل قرمز شدن وضعیت کرونا در برخی از شهرستان ها چیست؟

استاندار خوزستان: ادارات استان باید از انفعال خارج شوند

آغاز هفته های رقابت علمی نخبگانی کشوری

استقامت راه دوری از حزن در حکمرانی جامعه اسلامی است

مشاور امورهماهنگی و رسانه استاندار آذربایجان غربی منصوب شد

اخبار قرانی شبکه قران؛ 6 آبان

وزیر کشور: دشمن برای آبان برنامه داشت اما مردم به مسئولان اعتماد کردند

رییس قوه قضاییه: از دیدن این همه مشکل در خوزستان شرمنده شدیم

محسنی اژه ای:قوانین و مقررات کشور باید از پیوست عدالت برخوردار باشند

روایت وزیر کشور از پشت پرده اختلال در جایگاه های سوخت

نیازی به سرمایه گذار خارجی در استان همدان نداریم

رهبر انقلاب درباره کتاب «حوض خون» چه گفتند؟

رییسی: بنده و دولت از هزینه کردن آبرو برای نجات اقتصاد کشور دریغ نمی کنیم

تحصیل در دانشگاه باید منجر به کارآفرینی شود

سرقت بادام هندی، آزمونی برای عدالت قضایی کشور

همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 1401 حتما لحاظ خواهد شد

تستی جالب برای شخصیت شناسی از روی نقاشی های ناخودآگاه

رییسی در دیدار مجمع نمایندگان استان تهران: دولت به تکالیف خود برای توسعه حمل و نقل عمومی عمل می کند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور: یارانه احزاب دو برابر می شود

تازه ترین اجرای محمود نوروزی + صوت

باقری: ایران گفت وگوهایی را دنبال می کند که مستلزم دستاورد و نتیجه عملی باشد

روایت شهید 17 ساله ای که در زندان قم غوغا کرد + عکس

کمال گرایی به چه بخش هایی از زندگی مان آسیب می زند؟

کمال گرایی به چه بخش هایی از زندگی مان آسیب می زند؟