مطالب مرتبط:
استان بوشهر نیازمند آزمایشگاه ژنتیک است/ شتاب دهی کسب و کارها
عملیات محوری «پویش ایران مشکی پوش» در استان بوشهر اجرا می شود
امکانات مناسب برای اطفای حریق در شمال استان بوشهر مستقر شود
افزایش ناپایداری های جوی در استان بوشهر/ احتمال وقوع تندباد
حمایت اتاق بازرگانی از پایان نامه های دانشگاهیان استان بوشهر
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 15 مرداد 1400 ساعت 02:002021-08-05سياسي

استان بوشهر نیازمند آزمایشگاه ژنتیک است/ شتاب دهی کسب و کارها


رییس جهاد دانشگاهی بوشهر با تاکید بر ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان، گفت: طرح تأمین بچه ماهی سی باس در این استان تدوین و عملیاتی شد.

- بوشهر- رییس جهاد دانشگاهی بوشهر با تاکید بر ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان، گفت: طرح تأمین بچه ماهی سی باس در این استان تدوین و عملیاتی شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، علی احمدی زاده عصر پنجشنبه به مناسبت چهل و یکمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تأمین زیرساخت های پرورش ماهی در قفس از اولویت های جهاد دانشگاهی در بوشهر است افزود: طرح تأمین بچه ماهی سی باس در این استان تدوین و عملیاتی شد و در این ارتباط ضمن تخصیص هشت میلیارد تومان از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی، همین میزان اعتبار نیز در سفر رییس جمهوری به بوشهر مصوب شد که تاکنون تخصیص نیافته است.

رییس جهاد دانشگاهی بوشهر تصریح کرد: در این راستا مرکز تولید و تکثیر بچه ماهی برای پرورش با ظرفیت یک میلیون قطعه وارد مدار تولید شد.

احمدی زاده گفت: ظرفیت تولید پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر 200 هزار تن در سال است که با تکمیل زنجیره تولید پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس تولید این آبزی فراهم می شود که نقشی مهم در تأمین نیاز جامعه و صادرات دارد.

وی ادامه داد: در گذشته با تخصیص ارز، بچه ماهی از کشورهای تایلند و استرالیا وارد می شد ولی اکنون در بوشهر ضمن تولید بچه ماهی برای پرورش در قفس در خلیج فارس، تولید غذای آبزیان پرورشی نیز آغاز شده است.

ایجاد شهرک زیست فناورانه دلوار رییس جهاد دانشگاهی بوشهر گفت: عملیات اجرایی شهرک زیست فناورانه دلوار با عنوان مجتمع آبزیان دریایی در راستای طرح کسب دانش فنی تولید و تکثیر سالانه پنج میلیون قطعه بچه ماهی سی باس آغاز شد.

احمدی زاده ادامه داد: شهرک زیست فناورانه دلوار در قالب طرح های 31 گانه اقتصاد مقاومتی کشور از مصوبات سفر دولت دوازدهم بود که با انعقاد تفاهم نامه هشت میلیارد تومان اعتبار مصوب داشت که محقق نشد.

وی ضرورت تکمیل این شهرک را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: برای تکمیل زیرساخت های شهرک زیست فناورانه اقتصاد دریا محور و اقتصاد کرانه ای استان بوشهر نیاز به 30 میلیارد تومان اعتبار است.

لزوم راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک وی با اشاره به لزوم راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان بوشهر اضافه کرد: برای راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک در استان بوشهر که یکی از ضروریات این استان است، یک میلیارد تومان اعتبار از سوی جهاد دانشگاهی و 1.

5 میلیارد تومان باید از سوی این استان تأمین می شد که این اعتبار تخصیص نیافت که عمل نکردن به تعهدات و تخصیص نیافتن اعتبار مورد نیاز باعث شده بوشهر همچنان تنها استان بدون آزمایشگاه ژنتیک کشور باقی بماند.

وی اضافه کرد: امروز به دلیل نبود آزمایشگاه ژنتیک بسیاری از زوج های جوان این استان برای انجام این آزمایش ها مجبور به مراجعه به استان های همجوار هستند که این موضوع باعث شده برخی افراد از انجام این آزمایش ها چشم پوشی کنند.

احمدی زاده گفت: جهاد دانشگاهی با راه اندازی شبکه ای از درمان ناباروری سالانه بیش از 15 هزار سیکل درمانی با میزان موفقیت بسیار بالا داشته، اما در استان بوشهر به علت حمایت نکردن امکان راه اندازی این مرکز در استان فراهم نشده است.

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر ادامه داد: هرچند این نهاد تجهیزات لازم برای راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک را در این استان فراهم کرده و در حوزه مرکز تخصصی ناباروری اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است، اما تاکنون بودجه ای برای این طرح تخصیص نیافته و همین موضوع سرعت روند راه اندازی این مرکز را با کندی روبرو کرده است.

آموزش تخصصی برای ایجاد اشتغال رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: هدف نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی آموزش تخصصی برای ایجاد اشتغال پایدار است و در یکسال گذشته سه مرکز تخصصی آموزش عالی مربوط به وزارت بهداشت و درمان، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و سازمان برنامه و بودجه از سوی جهاد دانشگاهی استان بوشهر راه اندازی شده است.

احمدی زاده بیان کرد: پارسال جهاد دانشگاهی استان بوشهر بیش از پنج هزار نفر فراگیر داشت که بیش از 40 درصد از آنان در بخش های دولتی و غیر دولتی از طریق خود اشتغالی یا معرفی مجموعه مشغول به کار شدند و همچنین در یکسال گذشته بیش از 150 زن سرپرست خانوار به صورت رایگان در جهاد دانشگاهی آموزش دیده اند و به بازار کار متصل شده اند.

احمدی زاده گفت: سهم استان بوشهر در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی، آموزش یکهزار و 500 نفر در حوزه های مختلف است که از این شمار تاکنون 450 نفر آموزش های لازم را فرا گرفته و متصل به بازار شده اند و با الگوی بسیار جدید و نوین آغاز شد و تعداد زیادی از این افراد به اشتغال پایدار رسیدند.

وی ادامه داد: در طرح توسعه مشاغل خانگی آموزش، توانمند سازی، تأمین مواد اولیه و اتصال به بازار برای متقاضیان با هدف ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد کسب و کارهای نوین به صورت رایگان فراهم شده است.

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر با اشاره به اینکه مرکز نوآوری و شتاب دهی کسب و کار استان بوشهر در سال گذشته بیش از 27 رویداد برای ایجاد کسب و کار و یک استار تاپ برگزار کرد افزود: این مرکز نقشی مهم در برگزاری رویدادهای استار تاپی در خوشه های بسیاری از جمله خرید و فروش، بازاریابی اینترنتی، گردشگری، صنایع دستی و کسب و کارهای اینترنتی داشته است.

شتاب دهی کسب و کار احمدی زاده بیان کرد: خدمات مرکز نوآوری و شتاب دهی کسب و کار جهاد دانشگاهی استان بوشهر از آموزش تا خروجی به صورت رایگان است و تاکنون بیش از یکهزار نفر از جوانان این استان از خدمات این مرکز استفاده کرده اند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز یک استار تاپ، جشنواره ایده پردازی و پذیرش تیم های نوآور با محوریت دریا، انرژی و صنایع خلاق با خروجی بسیار خوب برگزار شده است.

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: این استان برای ایجاد یک ریل گذاری قوی و شتاب دهی به کسب و کار در حوزه فناوری، نیازمند تأسیس کارخانه فناوری است و تحقق این مهم منوط به حضور یک مجموعه قدرتمند در این استان است.

وی گفت: راه اندازی دومین آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا" با تعرفه دولتی و انجام بیش از 600 تست PCR ، تدوین چهار سند ارتقای وضعیت زنان خانواده، عوامل مؤثر بر بیکاری، اشتغال و بودجه ریزی، اجرای چندین طرح افکار سنجی و مطالعاتی از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در استان بوشهر، راه اندازی مرکز ذخیزه سازی سلول های بنیادی و ذخیره سازی یکهزار و 400 نمونه در استان و برگزاری 6 آزمون استخدامی با چهار هزار و 500 داوطلب که منجر به استخدام 870 نفر شده را از جمله مهمترین اقدام های جهاد دانشگاهی در استان بوشهر عنوان کرد.

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از تبدیل این استان به هاب نفت، گاز، آبزی پروری و اقتصاد کرانه ای خبر داد و گفت: در این ارتباط با مدیریت جهادی و انقلابی، طرح های یاد شده اجرایی و راه اندازی می شود.


کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - رییس جهاد دانشگاهی - راه اندازی آزمایشگاه - بوشهر - استان - آزمایشگاه - بچه ماهی - عملیاتی - جهاد - راه اندازی - رییس - ماهی - پرورش ماهی در قفس - تدوین - ژنتیک - خبرنگار - علی احمدی زاده - میلیارد تومان - اعتبار - رییس جمهوری - ماهی در قفس - تخصیص - احمدی زاده - پرورش ماهی - خبرنگاران - علی احمدی - اعتبارات - شتاب دهی - نیازمند - پنجشنبه

آخرین اخبار سرویس:
حسین قربانزاده ،انتخاب پرحاشیه وزیر اقتصاد/ رییس جدید سازمان خصوصی سازی کیست؟

قدردانی صمیمانه فرزند آیت الله حسن زاده آملی از حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع معظم له

توزیع 300 بسته کمک مومنانه در بین نیازمندان خلخالی

اربعین باعث ماندگاری و ثبات انسان ها می شود/ علامه حسن زاده برای جامعه ما یک پدر مهربان بود

افتتاح 145 پروژه محرومیت زدایی با اعتبار 60 میلیارد تومان توسط سپاه در مازندران

تست شخصیت شناسی متفاوتی نسبت به سایر تست ها

اولین قدم برای تصمیم گیری درباره ازدواج

عزاداری عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام در اربعین حسینی

پیام تسلیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پی درگذشت آیت الله حسن زاده آملی

عزاداری زائران حسینی در حرم مطهر سیدالشهدا (علیه السلام)

راه اندازی بیست و دومین مرکز واکسیناسیون سپاه در ساری

ماجرای یک عنایت خاص که علامه را ذوالفنون کرد +جزییات

ارتش ایستگاه تشخیص سریع کرونا در شلمچه و چذابه مستقر کرد

آیین تجلیل از 60 رزمنده دفاع مقدس شهرستان آبادان برگزار شد

رهبر انقلاب: اگر بخواهم با زبان روضه بگویم روز اربعین زینب کبری (سلام الله علیها) به امام حسین (علیه السلام) گزارش کار داد

ساخت اپلیکیشن اینستاگرام کودکان متوقف شد

عواملی که موجب هراس از تاهل می شوند

تفاهم نامه بنیاد شهید و شورای عالی مناطق آزاد برای توسعه طرح های اشتغال زایی جانبازان

عزاداری زائران حسینی در حرم مطهر سیدالشهدا(علیه السلام)

پیام تسلیت شورای نگهبان درپی درگذشت مرحوم مهدی هادوی

مدال بین المللی ایثار و شجاعت برای شهید علی لندی

شایع ترین گلایه زنان از شوهر شان در زندگی زناشویی چیست؟

روضه جانسوز حجت الاسلام پناهیان در صحن عقیله؛ حضرت زینب بعد از بازگشت به مدینه دیگر گریه نکرد...

ممانعت از دسترسی به تاسیسات کرج نقض پادمانی نیست

استخدام کارشناس مناقصات در یک شرکت مهندسین مشاور در تهران

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت دنیا پخش در حوالی پارک ساعی

نقل روایت جالبی از امام رضا(علیه السلام) توسط حجت الاسلام پناهیان

با انتشار افکار صحیح در فضای مجازی به معنای واقعی کلمه جهاد کنید

دبیر  مجمع تشخیص مصلحت اکانتی در شبکه های اجتماعی ندارد

شهید حسن خلیلی؛ عروج به سمت معبود در 14 سالگی

حجت الاسلام پناهیان: پزشکان بررسی کنند که زیارت امام حسین چه قدرتی به مردم می دهد؛ بخصوص ورودی حرم حضرت عباس

عکس/ رهبرانقلاب در ابتدای مراسم عزاداری اربعین

ویدیو: دلایل عدم همکاری فکری با نفت مسجدسلیمان

دیدار سرزده فرمانده سپاه پاسداران از کودکان کار

فیلم| از حرم تا حرم/ پیاده روی مشتاقان حسینی در روز اربعین

پایان عصر پدران معنوی

نمی شود در برابر خرابکاری سکوت کنید و توقع همکاری داشته باشید

سری A | پایان هفته ششم با تقسیم امتیازات میان ونتزیا و تورینو

عکس/ «حال یک جامانده را جامانده می داند فقط»

چرا بعضی بو ها می توانند خاطرات مان را برای ما زنده کنند؟

جهاد واقعی در فضای مجازی/فرمان جهاد در فضای مجازی / عبور تورم از مرز پیش بینی ها / پیک ششم کرونا چگونه رخ می دهد؟/پیشخوان

بازدید رییس قوه قضاییه از آسایشگاه جانبازان

آسیب هایی که عادت های بد غذایی به بدن می رساند

دیدم که جانم می رود ایسنا

عکس/ حضور رییس جمهور در مسجد ارک

اخلاق مداری و مردم داری از ویژگی های آیت الله آملی بود

مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حسن زاده از سوی رهبری

سهمیه یاران قالیباف تکمیل شد

حضور رییس جمهور در مسجد ارک + عکس و فیلم

ویدیو: دلایل عدم همکاری فکری با نفت مسجدسلیمان

شگردهای رسانه ای در علوم شناختی|تکنیک سی و دوم: ترتیب معکوس

بیانیه تروییکای اروپایی در پی گزارش ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی

فیلم/ اعطای حکم شهادت به خانواده علی لندی

فیلم | امام حسین(ع) الگویی برای شرم و حیا

واکنش سخنگوی سازمان انرژی اتمی به گزارش مغرضانه آژانس

انتصاب مدیران با جسارت و دارای برنامه در مناطق آزاد اولین خواسته از سردار سعید محمد است

ببینید | اعطای حکم شهادت به خانواده علی لندی توسط رییس بنیاد شهید

بنیاد شهید حاضر است مسئولیت منطقه آزاد اروند را بر عهده گیرد

دیدم که جانم می رود

اقامه نماز ظهر توسط زائران حسینی در حرم مطهر سیدالشهدا(علیه السلام)

مراسم اربعین حسینی در مرکز اسلامی برلین

برگزاری انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

تغییر زمان خاک سپاری علامه حسن زاده آملی

حضور پرشور عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام در کربلای معلی

پیام تسلیت آیت الله مکارم شیرازی در پی درگذشت علامه حسن زاده آملی

قطعنامه های بی موقع سازمان ملل در جنگ تحمیلی/ به «صدام» کاری نداشته باش!

فیلم| شب وداع با پیکر علامه حسن زاده در روستای ایرا

یادبودی برای مجتبی گلستانی ایسنا

جزییاتی از ساخت ناوبندرهای جدید در آینده/ پیام تکلیفی رهبر انقلاب برای حضور بیشتر ارتش در دریاها

پورپا پورسرخ: دوست داشتم جای گلزار بودم!

دانشکده های مهارت و کارآفرینی چه وظایفی دارند؟/ جزییات تفاهم نامه با مراکز تولیدی

غم دوری مادران شهدا از فرزندانشان لحظه ای قابل درک نیست

تسلیت دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی به مناسبت ارتحال علامه حسن زاده آملی

5 گزینه نمایندگان برای پست استانداری آذربایجان شرقی/ نحوه تنظیم اسامی ارائه شده به وزارت کشور برای پست استانداری

تاریخ دفاع مقدس مدیون این افراد است/ 11 ماه قبل از شهادت، قبرش را نشان داد+تصاویر

جانباز 70 درصد لرستانی آسمانی شد

ترتیل صفحه 227 قرآن/ قضیه پسر نوح+فیلم، متن و مفاهیم

کانالی از پاسگاه صفریه تا پاسگاه طاووسیه

خاتمی: نفوذی ها تابلودار و با سر و صدا نمی آیند

نماهنگ | فرمان جهاد تبیین

یادبودی برای مجتبی گلستانی

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 5 مهر

دولت رییسی می خواهد دریاچه ارومیه را خشک کند!

راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (علیه السلام) در تهران

پیاده روی جاماندگان اربعین تهران

حضور رییسی در مراسم اربعین مسجد ارک

اوقات شرعی ششم مهرماه در سمنان

پورپا پورسرخ: دوست داشتم جای گلزار بودم!

آیت الله مکارم شیرازی، رحلت آیت الله حسن زاده آملی را تسلیت گفت

دسته عزاداری حشدالشعبی در حرم حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) به همراه یادبود شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

تسلیت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پی درگذشت علامه حسن زاده آملی

حضور دسته عزاداری حشدالشعبی در حرم حضرت سیدالشهدا(علیه السلام)به همراه یادبود شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس

امضای تفاهم نامه همکاری میان بنیاد شهید و منطقه آزاد اروند

کنایه امین تارخ به سانسور الناز حبیبی در برنامه پژمان جمشیدی

دولت حق انتخاب رییس ایران خودرو و سایپا را ندارد

آثار گرانبهای آیت الله حسن زاده آملی ماندگار خواهد بود

آیت الله خاتمی: احساس خطر نکردن از نفوذی ها ساده لوحی است

امیرعبداللهیان لباسش را با وزیر خارجه انگلیس سِت کرد! +عکس

ببینید | ابعاد مختلف اخاذی به سبک مجازی و مجازات آن

برگزاری همایش عزاداری هیئت های مذهبی شهر در میدان امام علی(ع)

استان بوشهر نیازمند آزمایشگاه ژنتیک است/ شتاب دهی کسب و کارها

استان بوشهر نیازمند آزمایشگاه ژنتیک است/ شتاب دهی کسب و کارها