موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - بهنوش بختياري - سرمربي استقلال - فرهاد مجيدي - بازار سرمايه - هفته دفاع مقدس - دانشگاه آزاد اسلامي - نيم قرن اخير - مجلس شوراي اسلامي - دستگاه آمبولانس - نرخ كرايه تاكسي ها - آبرساني به روستا - حسين فهيمي - نصرالله محله - فرانتس بكن بائر - آنتوني جاشوا - سلول بنيادي - حاج يوسف - روزنامه آمريكايي نيويورك - مركزخريد - جام جهاني زنان 2023 - عملكرد شركت هاي دولتي - بني اسراييل

مطالب مرتبط:
غول ساختن از «لایحه همسان سازی» برای هشدار به دولت آینده! / انکار تعهد 116 هزار میلیارد تومانی دولت به 6.5 میلیون بازنشسته فایده ندارد
امیدواریم هم متناسب سازی را ادامه دهند هم مطالبات تامین اجتماعی را بپردازند/ اعتبار را به دفترچه های بیمه بازگردانید
آخرین وضعیت لایحه همسان سازی حقوق و پرداخت پاداش بازنشستگان
بازنشستگان نگران دائمی نشدن همسان سازی
استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه با بیمه تکمیلی و وام در البرز
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 مرداد 1400 ساعت 06:452021-08-04اقتصادي

«لایحه همسان سازی» به خواسته های اساسی بی توجه است/ زیان 1300 میلیارد تومانی یک پروژه برای بیمه شدگان و بازنشستگان/ استخدام اتوبوسی در «مدیریت صنعتی» تامین اجتماعی


رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در پخش زنده اینستاگرامی «کارگر ایرانی» پیرامون خواسته های بازنشستگان تامین اجتماعی و مسائل مرتبط با سازمان تامین اجتماعی، - رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در پخش زنده اینستاگرامی کارگر ایرانی پیرامون خواسته های بازنشستگان تامین اجتماعی و مسائل مرتبط با سازمان تامین اجتماعی، گزارشی را ارائه کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، حسن صادقی، با اشاره به آخرین گزارش محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم که از طریق پخش زنده اینستاگرام به اطلاع مخاطبان وی رسید، گفت: آقای نوبخت در مورد لایحه دائمی شدن همسان سازی، مسائل صندوق بازنشستگی هما، رتبه بندی و فوق العاده ویژه فرهنگیان، همسان سازی اعضای هیات علمی، مطالبات کادر سلامت، اجرای قانون تسری و مطالبات ایثارگران، آتش نشانان و معلولان گزارشی را ارائه کرد.

وی افزود: آقای نوبخت در مورد لایحه همسان سازی گفت که از ابتدا قرار نبود که نام سازمان تامین اجتماعی گنجانده شود اما بعدا آن را اضافه کردند.

موردی که ایشان نگفت این بود که نام تامین اجتماعی با فشار و اصرار ما در این لایحه قرار گرفت.

نوبخت در این برنامه تقریبا از تمام گروه ها به جزء بازنشستگان تامین اجتماعی سخن گفت.

صادقی با اشاره به مذکرات نمایندگان بازنشستگان تامین اجتماعی با رییس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم، گفت: ما در لایحه همسان سازی 6 خواسته مشخص را پیگیری می کردیم که مواردی از آن ها مورد بی توجهی قرار گرفتند و در لایحه ای که به مجلس ارسال شد، ذکر نشدند.

تشریح خواسته های بازنشستگان از دولت رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در تشریح این 6 خواسته، گفت: مورد اول این بود که طلب انباشته شده سازمان تامین اجتماعی دیده شود و دولت در یک بازه زمانی 5 ساله ملزم به پرداخت آن شود.

با توجه به اینکه طلب سازمان تامین اجتماعی به 420 هزار میلیارد تومان رسیده است، ضروری است که دولت در همین لایحه و طبق بازه ی زمانی پنج ساله ملزم به پرداخت آن شود.

وی با اشاره به مورد دوم گفت: گنجانده شدن سهم سرانه دولت به تامین اجتماعی که از سال 54 اجرا شده بود اما پس از انقلاب به فراموشی سپرده شد، خواسته ی دوم است؛ به طور مشخص خواستیم که در بودجه سال 1401 اعتبار لازم برای پرداخت این طلب به تامین اجتماعی پیش بینی شود.

صادقی با بیان اینکه گنجانده شدن سهم متناسب سازی بازنشستگان کارگری به قرار ماهی 5100 میلیارد تومان خواسته ی دیگری بود که مطرح کردیم، افزود: این بودجه باید ماهانه توسط سازمان تامین اجتماعی دیده شود اما باید در این لایحه ، بندی برای آن پیش بینی می شد؛ البته از دولت نخواستیم که منابع همسان سازی را تامین کند اما باید سهم طلب تامین اجتماعی را تدارک ببیند تا سازمان برای تهیه منابع در تعهدش دچار مشکل نشود.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در مورد خواسته های چهارم، پنجم وششم، گفت: خواسته ی چهارم نمایندگان بازنشستگان تامین اجتماعی این بود که دولت سهم همسان سازی کارکنان خود را که عضو تامین اجتماعی هستند، پرداخت کند.

حدود 137 هزار نفر در تامین اجتماعی چنین وضعیتی را دارند و دولت باید در مورد تامین منابع همسان سازی مستمری های آن ها، کمک کند.

پنجمین خواسته ی ما، اجرای همسان سازی در تامین اجتماعی مانند صندوق های کشوری و لشکری است.

برای ششمین مورد هم برابر دیدن کف بگیران تامین اجتماعی با لشکری ها و کشوری ها را مطرح کردیم.

با این حال صادقی گفت: لایحه دائمی شدن همسان سازی بدون توجه به خواسته های اصلی و مهمی بازنشستگان تامین اجتماعی تنظیم شد؛ درحالیکه بدون قرار گرفتن نام تامین اجتماعی در این لایحه هم می توانستیم اجرای همسان سازی را با منابع تامین اجتماعی ممکن کنیم و اصلا چه نیازی به این لایحه داشتیم! زمانی که من بازنشسته تامین اجتماعی میهمان خود هستم، چه نیازی به کمک آقای نوبخت دارم.

این لایحه اما برای بازنشستگان لشکری و کشوری خوب است؛ البته از همان آغاز مذاکرات با سازمان برنامه و بودجه همسو با بازنشستگان لشکری و کشوری عمل کردیم و خودمان را از آن ها جدا نداستیم.

امروز در کنار صندوق های دیگر می مانیم تا فردا آن ها در کنار ما باشند.

وی با بیان اینکه هر چند از ابتدا هم از دولت پولی برای اجرای همسان سازی نخواستیم و تنها بر حق تامین اجتماعی از محل مطالباتش تاکید کردیم، گفت: اجرای همسان سازی را حق بازنشستگان تامین اجتماعی می دانستیم و قطعا اگر همکاری نمی کردند آن را از کف خیابان به اجرا درمی آوردیم؛ لذا انچه امروز به تامین اجتماعی پرداخت می شود طلب گذشته اش است و نه چیزی بیشتر که حالا این لایحه بخواهد برای آن قدمی بردارد.

بدانید که 3 خواسته اساسی بازنشستگان را از این لایحه حذف کردند؛ البته ما همچنان از این لایحه به جهت همراهی با بازنشستگان کشوری و لشکری حمایت می کنیم اما در آنهم خیری برای بازنشستگان تامین اجتماعی نمی بینیم.

بررسی عملکرد سازمان تامین اجتماعی صادقی در ادامه این برنامه به تشریح عملکرد مدیریت سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: در دوره آقای سالاری در سطح کلان اقدامات خوبی انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارند؛ از جمله حذف فرانشیز بیمارستان های دولتی برای بازنشستگان بالای 65 سال.

10 برابر شدن سهم تامین اجتماعی از هزینه های اروتوز و پروتز، افزایش چشمگیر سقف منابع کلی وام ضروری و اجرای دو نوبت همسان سازی از جمله شاخص ترین اقدام هایی است که در این دوره انجام شدند.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه اما ایراداتی در ساختار تخصیص منابع و مدیریت آن وجود دارد که به بیمه شدگان تامین اجتماعی، بازنشسستگان، کادر درمان تامین اجتماعی و در کل منابع انسانی لطمه وارد ساخته اند، گفت: برای نمونه می توان به تعلل در تکمیل پروژه ها اشاره کرد؛ از جمله یکی از همین پروژه ها به جای اینکه با 130 میلیارد تومان تمام شود امروز باید با 1300 میلیارد تومان جمع شود.

در نتیجه پروژه ای را باید با 10 برابر هزینه آن زمان، تکمیل کینم که زیانش برای بیمه شده و بازنشسته است.

وی افزود: با وجود اینکه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در بحث های کلان چهره ی تابنده ای را از خود نشان داد اما در مدیریت منابع شاهد شلختگی، برهم ریختگی و بی تدبیری هستیم.

مسائلی را می بینیم که زیان آن متوجه کارکنان سازمان تامین اجتماعی و پرستاران آن است.

قراردادهای پرحرف و حدیثی را در حوزه مدیریت صنعتی سازمان شاهد هستیم.

افرادی خارج از بدنه سازمان به صورت اتوبوسی در این بخش استخدام شده اند و این به تامین اجتماعی ضربه وارد کرده است.

هرکس که در سازمان بیاید و الفبای مدیریت منابع را رعایت نکند هزینه ایجاد می کند.

در نتیجه ضروری بود که مدیرعامل سازمان نظارت تام و موثری را در این حوزه از خود نشان می داد.

باید جلوی زد و بندها و بده و بستان ها گرفته می شد.

وام بازنشستگان صادقی در بخشی از این گزارش زنده، در مورد وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی هم صحبت کرد: در زمان مدیرعاملی آقای نوربخش میزان منابع وام در حدود 100 میلیارد تومان بود و این سهمیه به 50 هزار نفر اختصاص می یافت اما در حال 2 سال است که منابع وام بازنشستگان به 2 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

هزار میلیارد تومان از آن را سازمان تامین اجتماعی و هزار میلیارد تومان دیگر را هم بانک رفاه کارگران تامین می کند.

سال گذشته میزان وام 5 میلیون تومان بود اما برای امسال به 7 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر حدود 51 هزار بازنشسته این وام 7 میلیون تومانی را دریافت کرده اند و تقریبا به همین تعداد هم ثبت نام کرده اند.

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری هم این وام را به اعضای خود پرداخت می کند.

برای دریافت این وام هیچ نیازی به وثیقه و کسر از حقوق وجود ندارد و تنها باید سیم کارتی که درخواست ثبت نام از طریق آن تایید می شود، به نام درخواست کننده ی وام باشد؛ البته افرادی که وام معوق دارند و اقساطشان را پرداخت نکرده اند یا ضامن فردی شده اند که اقساطش را پرداخت نکرده، نمی توانند از این وام استفاده کنند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تامین اجتماعی - بازنشستگان تامین اجتماعی - اجتماعی - اینستاگرام - بازنشستگان - همسان سازی - تامین - جامعه کارگری - رییس اتحادیه - کارگر ایرانی - پخش زنده - کارگر - سازمان برنامه و بودجه - پیشکسوتان - سازمان - گزارش - مسائل - صندوق بازنشستگی - اتحادیه - فوق العاده ویژه - برنامه و بودجه - سازمان برنامه - سازی - رییس - زنده - کارگری - ایرانی - دولت دوازدهم - رییس سازمان - جامعه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس بازرگانی با بیمه در شرکت تولیدی دلتا راه ماشین در غرب تهران

استخدام سالن دار با بیمه، عیدی، سنوات و پاداش در آشپزخانه ویترین در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پاداش ، بیمه و مزایا در تهران

استخدام اپراتور فرز CNC، نیروی خدماتی و آبدارچی و پرسکار در البرز

استخدام کارشناس فروش در شو روم در کاشی سازی فخار رفسنجان در تهران

استخدام کارشناس فروش و مسئول دفتر در اصفهان

تویوتا علیه خودروهای برقی

فروش های فوری سایپا ادامه دارد

صادرات یک میلیارد دلاری سریال ترکی

معاون دادستان کشور: بی توجهی به ظرفیت های داخلی عامل توقف تولید است

قول ساداتی نژاد برای اتمام پروژه های مهم جهاد کشاورزی ایلام

نخستین روز پاییز و قیمت میوه در میادین تهران

رییس فدراسیون فوتبال عزادار شد

ارزش سهام عدالت هفته گذشته چقدر شد؟

مشکلات همچنان گریبانگیر ساکنان گلمان

وزیر صمت: پروژه های نظام توزیع کالا و خدمات از هفته آینده اجرا می شود

قیمت طلای جهانی 14 دلار کاهش یافت

استخدام اپراتور تولید خانم در شرکت روژان طرح بشیر در البرز

استخدام مدیر مالی با بیمه در شرکت پرتو پیشگامان بندر در هرمزگان

استخدام کارشناس طراحی و مهندسی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس مهندسی در گروه روشنایی آرند در تهران

استخدام کارشناس آزمایشگاه با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در تهران

بافت فرسوده در قم نیازمند عزم ملی و استانی است

استخدام کارشناس فروش حضوری با پورسانت، بیمه و پاداش در خوزستان

پرداخت حقوق و مزایای شهریورماه بازنشستگان و مستمری بگیران

استخدام حسابدار با بیمه در یک نمایندگی خودرو معتبر در محدوده استاد معین

استاندار قم: 30 هزار دانش آموز تبعه خارجی در قم تحصیل می کنند

استخدام حسابدار ارشد در شرکت کهن درفش کاویانی در تهران

استخدام حسابدار انبار و انباردار با بیمه در محدوده شادآباد تهران

تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در کمتر از 15 دقیقه

ساینا 155 میلیون تومان شد/ قیمت پراید، کوییک و تیبا

شتاب بخشی در روند احداث سد چناره هدیه دولت سیزدهم به مردم چرداول است

عمر ناوگان حمل ونقل عمومی قم به زیر 2 سال کاهش پیدا کرد

ساختمان دادگستری رابُر کرمان افتتاح شد

عرضه یک میلیارد و 261 میلیون دلار در سامانه نیما طی روز جاری

قیمت سکه، طلا و دلار در بازار 1 مهر 1400 + جدول

قیمت طلا، سکه و ارز 1400/07/01 قیمت طلا و ارز به اوج رسید

گزارش خبرگزاری مهر مسئولان استانی را به بانه کشاند/ مشکل آب بانه تا پایان آبان رفع می شود

هشدار / پیک جدید کرونا در راه است !

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت راهکار هوشمند سینا در تهران

استخدام کارشناس صادرات با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت هافمن در تبریز

استخدام کارشناس فروش حضوری با حقوق ثابت، بیمه، بیمه تکمیلی، پاداش و پورسانت

استخدام کارشناس فروش و منشی در یک شرکت تولید نرم افزار در قزوین

استخدام کارشناس فنی شبکه (پسیو) در شرکت توسعه داده پردازی سپنتا در اصفهان

استخدام کارشناس فروش در شرکت نوین سیزال صنعت در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید، کارشناس مهندسی و انباردار در تهران

استخدام ویزیتور در صنعت دخانیات با حقوق و پورسانت بالا در تهران

استخدام نقشه کش صنعتی با بیمه در شرکت صنایع ماشین سازی پدیده پارس در تهران

تشریح آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در استان اصفهان

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید می شود

تورم ایران به 45.8 درصد افزایش یافت

آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات فصل زمستان سال1399 صادرکنندگان ظرف یک هفته آینده

معاون وزیر نیرو: خشک ترین سال نیم قرن اخیر به پایان رسید/ سال سختی در پیش است

پیش بینی 30 هزار میلیارد ریالی معوقات کادر درمان

خبر از شما پیگیری از ما

فرماندار مهران: عودت 1041 زائر از مرز به مبدا / مردم مراجعه نکنند

وعده وزیر صمت برای رفع تورم ناشی از نواقص نظام توزیع

عکس| پرداخت حقوق و مزایای شهریورماه بازنشستگان و مستمری بگیران

وعده وزیر صمت برای رفع تورم ناشی از نواقص نظام توزیع

تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن

استخدام انباردار و پشتیبان فروش در شرکت تجهیز طب اثر در تهران

استخدام گرافیست با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت کفش بهشتیان در اصفهان

استخدام سرپرست فروش و کارمند فروش در تهران

استخدام کارمند پذیرشگر با حقوق از 4 تا 6 میلیون و بیمه در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تولید با بیمه در شرکت رادوکس در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی با بیمه و سرویس در شرکت بازرگانی صنعتی دان ارتباط گویا

استخدام بازاریاب و ویزیتور فروشگاه های زنجیره ای با بیمه و پاداش در تهران

استخدام مهندس شیمی، اپراتور تولید، نگهبان و تزریق کار پلاستیک در تاکستان

ساینا 155 میلیون تومان شد

وزارت کار: حقوق و مزایای شهریورماه بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت شد

تحلیلی بر نوسانات شاخص دلار، آغاز تیپرینگ مشروط به بازار کار آمریکا

معاون وزیر نیرو: خشک ترین سال نیم قرن اخیر به پایان رسید

حقوق و مزایای شهریور ماه بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت شد

مالیات بر ارزش افزوده صادرات مسترد می شود

خشک ترین سال نیم قرن اخیر به پایان رسید/سال سختی در پیش است

استخدام مدیر بازرگانی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مهندس صنایع در شرکت نقش رنگ خجستگان در شهریار

استخدام کارمند فروش با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در تجارت استیل راد - تهران

استخدام حسابدار با حقوق بین 4 - 7 میلیون در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه تکمیلی در تهران

استخدام کارشناس خدمات فنی با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، بیمه، عیدی و سنوات در غرب تهران

ساینا 155 میلیون تومان شد/ قیمت پراید، کوییک و تیبا

استخدام کارشناس تولید محتوا در تجارت الکترونیک آسیا سرمایه در شیراز

قیمت کالاهای اساسی؛ 1 مهر 1400

راه اندازی 22 کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار

اتمام پروژه های مهم جهاد کشاورزی در ایلام تا پایان 1401

افتتاح بزرگترین طرح آبیاری سنتر پیوت در بستان آباد

حقوق و مزایای شهریور ماه بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت شد

واریز حقوق و مزایای شهریور ماه بازنشستگان و مستمری بگیران در زمان مقرر

طرح ارتقا واکسیناسیون عمومی کرونا در زنجان

ببینید این ها واکسن زدند و زنده ماندند!

استخدام 5 عنوان شغلی در گروه مهندسی آینده کاوان کهکشان نرم افزار در اصفهان

استخدام اپراتور خط تولید با بیمه، وعده غذایی و سرویس در شهرک صنعتی پرند

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نیروی فنی کار در شرکت تولیدی لوازم خانگی مه پویا در البرز

استخدام حسابدار با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا با بیمه در شرکت پونک شیر خاوران در خراسان رضوی

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت تولیدی - بازرگانی در محدوده آرژانتین

پرداخت حقوق شهریور ماه بازنشستگان

«لایحه همسان سازی» به خواسته های اساسی بی توجه است/ زیان 1300 میلیارد تومانی یک پروژه برای بیمه شدگان و بازنشستگان/ استخدام اتوبوسی در «مدیریت صنعتی» تامین اجتماعی

«لایحه همسان سازی» به خواسته های اساسی بی توجه است/ زیان 1300 میلیارد تومانی یک پروژه برای بیمه شدگان و بازنشستگان/ استخدام اتوبوسی در «مدیریت صنعتی» تامین اجتماعی