مطالب مرتبط:
اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذرخواهی می کنیم
روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم چون نمی شد/ می ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند/ اگر عیب یا نقصی داشتیم از مردم عذرخواهی می کنیم
روحانی: برای عیب و نقص ها از مردم عذرخواهی و طلب عفو و رحمت می کنیم
روحانی: برای عیب و نقص ها از مردم عذرخواهی می کنیم
جهانگیری: هیچکس نمی تواند با مردم خود مبارزه کند
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 09:352021-08-01اقتصادي

اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذر خواهی می کنیم


تمام تلاشمان را کردیم تا عیب و نقصی در این مدت وجود نداشته باشد، اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذرخواهی و طلب عفو و رحمت می کنیم.

- آقای حسن روحانی در سخنانی در آخرین جلسه هیئت دولت با بیان اینکه اگر مردم از لحاظ معیشت ناراحتند حق دارند افزود: باید ببینیم در شرایط جنگ چه کاری می توانستیم انجام دهیم، در شرایطی که اجازه نمی دادند نفت ما صادر شود و همه صادرات ما با مشکل روبرو شد، همچنین روابط بانکی مسدود شد.

رییس جمهور تصریح کرد: زمانی که روابط بانکی مسدود و از طریق صراف و دلال معاملات انجام شود، حداقل 20 درصد درآمد کاهش پیدا می کند و زمانی که کالایی وارد می شود 20 درصد هزینه آن افزایش پیدا می کند.

آقای روحانی افزود: به خاطر شرایط تحریم دو هزار و 500 قلم کالا واردات آن متوقف شد، وقتی واردات کالایی متوقف می شود، آثار آن افزایش قیمت خواهد بود مانند توقف خودرو که موجب افزایش قیمت آن در داخل شد.

رییس جمهور گفت: مجبور شدیم اجناسی که ضرورت ندارد واردات آن را ممنوع کنیم، اجناسی که جزء مواد اولیه کارخانجات به شمار می رود را جزء اولویت های وارداتی قرار دهیم، موادی که جزو کالای اساسی و برای زندگی مردم است با ارز ترجیحی 4200 تومانی بتوانیم وارد کنیم، همه تلاش و توان را به کار گرفتیم و در شرایط جنگ به اجناس را جیره بندی نکردیم.

آقای روحانی افزود: در دوران و شرایط جنگ کالا ها از طریق کوپن و جیره بندی ارائه می شود، اما ما جیره بندی نکردیم و کشور اداره شد، در جلسات اولیه اقتصادی سال 97 این نکته را چندین بار تکرار کردم که کالا باید به وفور در بازار باشد، اما قیمت آن دست ما نیست.

جنس باید در بازار باشد و تا جایی که بتوانیم باید کنترل کنیم، اگر نتوانستیم دست ما نیست، ما برای کالای اساسی ارز 4200 تومانی دادیم، اما فقط برای قیمت کالا موضوع ارز نیست، تورم، حمل و نقل و موارد دیگر در قیمت کالا تاثیرگذار است.

رییس جمهور گفت: این به معنای آن نیست که کار ما عیب و نقصی نداشته باشد، حتما نقص داشته ما معصوم نبوده و نیستیم، تلاش مان این بوده که نقص و عیب ما کمتر باشد و اگر عیب و نقصی داشتیم، از مردم عذرخواهی می کنیم و از آن ها طلب عفو و رحمت می کنیم، برای اینکه ما در حد توانمان اقداماتمان را انجام داده ایم.

آقای روحانی افزود: علیرغم اینکه ما وارد جنگ شدیم، توسعه کشور را هیچ گاه رها نکردیم، این در حالی است که وقتی کشوری وارد جنگ می شود به زندگی عادی مردم می پردازد، اما ما توسعه را رها نکردیم.

رییس جمهور در ادامه گفت: به طور نمونه پالایشگاه بیدبلند را با سرمایه گذاری سه و نیم میلیارد دلار انجام دادیم و این کار عظیمی بود که در این شرایط سخت به ثمر نشست، با مقایسه آمار ها در زمینه های سدسازی، تصفیه خانه فاضلاب و آبرسانی به روستا ها می توانید نسبت به سال های گذشته این آمار ها را مقایسه کنید که چه میزان متفاوت بوده است.

بخشی از طرح های دولت به دلیل تحریم ها اجرایی نشد رییس جمهور با اشاره به این که در دولت دوازدهم بسیاری از طرح ها به مرحله برنامه ریزی، انعقاد قرارداد و پرداخت هزینه رسید گفت:، اما بخشی از این طرح ها به دلیل تحریم ها اجرایی نشد.

آقای روحانی با اشاره به دستاورد های دولت در حوزه توسعه روستایی گفت: سهم روستاییان ما از آب آشامیدنی سالم و پایدار در سال 92 حدود یک میلیون نفر بود، الآن به 10 میلیون نفر رسیده و این آمار 10 برابر شده است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه آمار سد هایی که ساخته ایم مشخص است اظهار داشت: ما 57 سد مخزنی ملی را تمام کردیم؛ در این دولت در بنزین خودکفا هستیم و حتی صادر هم می کنیم.

ما بنزین وارد نمی کنیم و مجبور نیستیم از پتروشیمی بنزین بگیریم که همه مردم سلامت شان به خطر بیافتد.

ما برای خودکفایی پالایشگاه عظیمی را به افتتاح رساندیم و تکمیل کردیم.

آقای روحانی با بیان این که اقدامات دولت در پنجشنبه های افتتاح را کسی نمی تواند انکار کند افزود: حالا اگر شنبه و یکشنبه را انکار کند، پنجشنبه را نمی تواند انکار کند؛ پنجشنبه های افتتاح در تاریخ ما ماندگار خواهد بود.

امروز بعد از ظهر هم هشتاد و هشتمین افتتاح را خواهیم داشت.

رییس جمهور ادامه داد: فقط دیروز هزار و 443 تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم و سال گذشته یک افتتاح بیمارستانی داشتیم که بیش از هزار و 400 تخت بیمارستانی بهره برداری شد و الآن هم هزار و 266 تخت در تهران آماده افتتاح هست و دیروز وزیر بهداشت ما اعلام کرد تنها دو سه درصد دیگر برای افتتاح باقی مانده است.

آقای روحانی با تاکید بر این که توسعه در این دولت رها نشده است گفت: البته من گفته ام که ما یک برنامه هایی داشتیم که نتوانستیم به آن ها برسیم، یک برنامه هایی داشتیم که به بخشی از آن ها رسیدیم و یک برنامه هایی هم داشتیم که به طور کامل به آن رسیدیم.

رییس جمهور افزود: من در دولت های یازدهم و دوازدهم به دنبال این بودم که ریل سریع السیر وارد کشور شود، قراردادش هم بسته شد، پولش پرداخت و مطالعاتش انجام شد؛ حتی بخشی از طرح های زیربنایی اش انجام شد، خب به تحریم خوردیم.

آقای روحانی با اشاره به این که این طرح ها در موقع اجرا دچار اشکال شد اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل به مردم قول دادم که تمام کامیون ها را نوسازی کنیم؛ برای این کار برنامه ریزی کردیم، پول تخصیص دادیم، با کشور ها قرارداد بستیم که 50 و چند هزار کامیون نوسازی شود، اما یک دفعه به تحریم خوردیم و متوقف شد.

رییس جمهور همچنین افزود: من آرزو داشتم ارتش و سپاه ما به مدرن ترین سلاح ها مجهز کنیم؛ این وزیر دفاع ما شهادت می دهم که من به دنبالش بودم.

همه کار ها انجام شد، اما آن ها گفتند تحریم سازمان ملل که برداشته شود بلافاصله در اختیار شما قرار می دهیم؛ تحریم سازمان ملل را هم برداشتیم و این همان بود که ترامپ خودش را می کشت که تحریم نظامی و دفاعی ما برداشته نشود، اما در مهرماه سال گذشته تحریم برداشته شد.

آثار پیروزی در مذاکره را در اقتصاد دیدید رییس جمهور گفت: ما مذاکره نکردیم که تنها در سیاست پیروز شویم بلکه آثار آن را در اقتصاد نیز دیدیم.

آقای روحانی امروز در آخرین جلسه هیئت دولت دوازدهم تصریح کرد: خدمت مردم عرض می کنم که هر آنچه در سال های گذشته با مردم صحبت کردیم و گفتیم و اعلام کردیم چیزی برخلاف واقعیت نبود و آنچه واقعیت بود ما گفتیم.

رییس جمهور افزود: البته بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم و از نظر من نمی شد آن ها را بگوییم به دلیل این که من آن ها را مفید فایده نمی دانستم و یک هدف بسیار بلندی که همه ما باید دنبال کنیم و آن وحدت ملی است، می ترسیدم آن دُرّ گرانبها صدمه ببیند.

آقای روحانی گفت: به همین دلیل خیلی از مسائل را به جان خریدیم و خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم برای این که انسجام ملی و وحدت ملی در کشور ما حفظ شود.

/ رییس جمهور با اشاره به اینکه مردم ما به خوبی آگاهی دارند که شرایط این دولت در چهار سال اول تا چهار سال دوم یکسان نبود تصریح کرد: در چهار سال اول ما شرایط بهتری داشتیم چه از لحاظ داخلی، چه از لحاظ بین المللی و چه از لحاظ سرمایه اجتماعی و امید مردم به آینده، اما در چهار سال دوم کمی متفاوت بود.

وی افزود: در چهار سال اول در دوران تعامل با جهان بودیم ما به خودمان کاملا اطمینان داشتیم که حریف قدرت های بزرگ در مذاکره هستیم.

رییس جمهور گفت: من حتی یک در میلیون تردید نداشتم که در مذاکرات با جهان شکست نمی خوریم و شکست نخوردیم و اگر مذاکره ای بود شکست نمی خوردیم.

آقای روحانی خاطرنشان کرد: ما آنقدر دیپلمات های قوی و توانمند و حقوق دان های توانمندی در خط مقدم این کار داریم که دیدیم در مقاطع بسیار حساس به پیروزی رسیدیم.

رییس جمهور افزود: وقتی ما می گوییم پیروزی، وقتی در یک تعامل، با یک قدرت یا چند قدرت یا با جهان وقتی مذاکره می کنیم آنچه ما می گوییم پیروزی نهایت امر هست و ممکن است یک جایی شکست و یک جایی پیروزی باشد، اما وقتی پیروزی ما 90 بود و شکست ما 20 بود این تفاضل ما 70 می شود بنابراین ما می گوییم پیروز هستیم و پیروز هم بودیم و شما آثار این پیروزی را دیدید.

آقای روحانی گفت: پیروز بودیم یا شکست خوردیم به گفتن نیست که کسی آن را بگوید بلکه علائم و شاخص دارد و اگر بعد از مذاکره و بعد از 23 تیر 94 شما دیدید که تورم ما کاهش یافته و رشد اقتصادی بالا رفته، اشتغال بالا رفته و سرمایه گذاری بالا رفته و اگر دیدید صادرات از واردات بیشتر است این ها شاخص هستند یعنی ما پیروز شدیم.

رییس جمهور افزود: ما که مذاکره نکردیم که فقط در سیاست پیروز شویم در سیاست هم پیروز شدیم، اما در اقتصاد آثار آن را دیدیم.

وی با اشاره به این که آرزوی ما این بود وقتی توانستیم تورم کشور را کاهش دهیم و تک رقمی کنیم تک رقمی نیز نگه داریم گفت: ما تورم 40 درصد را کاهش دادیم اواخر سال 92 تورم 35 درصد را کاهش دادیم و در سال 93 به 15 درصد رساندیم و اواخر سال 94 تک رقمی شدیم و در سال 95 و 96 تک رقمی بودیم و سه ماهه اول 97 هم تقریبا تک رقمی بودیم و بعد از این که وارد جنگ اقتصادی شدیم تورم تغییر کرد.

رییس جمهور افزود: این خیلی روشن و واضح است اگر کسی زمان صلح و جنگ را تشخیص ندهد خیلی آدم باید غصه بخورد چرا که یک شرایط شرایط صلح در دنیاست و یک شرایط شرایط جنگ است و این جنگ را بر ما تحمیل کرده اند.


کلید واژه ها: افزایش قیمت - روابط بانکی - افزایش - شرایط - جلسه هیئت دولت - کالا - واردات - توقف - مردم - روحانی - روابط - متوقف - مسدود - زمانی - بانکی - حسن روحانی - عذر خواهی - هیئت دولت - صادر - قیمت - کنیم - عذرخواهی - درصد - معاملات - صادرات - جمهور - هزینه - خودرو - درآمد - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
استخدام بازاریاب فروش تلفنی موادغذایی با بیمه در شرکت آفرین تجارت کسری

استخدام بازاریاب حضوری و غیر حضوری با پورسانت در اردبیل

استخدام سرپرست فروش و بازاریاب مویرگی در البرز و تهران

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در شرکت توسعه صادرات اترس در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی و طراح سایت (وردپرس) در قم

استخدام حسابدار با بیمه در صنایع آجر نمای شهرزاد در اصفهان

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با بیمه در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت متعدد در تهران

استخدام کارشناس HSE با بیمه، بیمه تکمیلی، سرویس و وام در البرز

شکایت جدید 5 میلیاردی از پرسپولیس/ توافقات سمیعی بی فایده بود

حساب بسته پرسپولیس دردسرساز شد

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی؛ بانک مرکزی موظف به بازگرداندن منابع ارزی به داخل شد

قیمت سکه پارسیان امروز 4 مهر 1400

رییسی: بانک مرکزی منابع ارزی خارج از کشور را به داخل بازگرداند

رشد کم رمق بورس در دومین روز هفته

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت سیماران از تهران و البرز

حساب بسته پرسپولیس دردسرساز شد/ شکایت سرخ ها از یک شرکت هواپیمایی

سهام عدالت گران شد

ب تعدادی نیروی کار جهت کار در گمرک کیش نیازمندیم خدماتی

آشنایی با اوراق با درآمد ثابت و مشتقات

بازگشت معدن کاران هرمزگانی به روزهای طلایی

دیدار اوجی با وزیر انرژی سریلانکا

پیش فروش خودروهای خارجی+جزییات

پرستاری جزو مشاغل سخت؛ قانونی که روی کاغذ ماند!

تشریح میزان بودجه و درآمد شهرداری تبریز در 5 ماهه نخست امسال

استخدام انباردار، تکنسین فنی کارخانه با با بیمه و پاداش/شهرک صنعتی اشتهارد

ارزش سهام عدالت امروز 4 مهرماه 1400+ اخبار

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی با بیمه و پاداش در تهران

تشکیل 200 پرونده تخلف در حمل و نقل برون شهری

پژوهش های ناتمام دستگاه ها چیزی جز اتلاف هزینه بیت المال نیست

استخدام پشتیبان فروش با بیمه و سنوات در فروشگاه اینترنتی شانی کالا در تهران

تشریح قانون ابلاغی جهش تولید مسکن

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی، انباردار،تکنسین فنی کارخانه/تهران و البرز

تاکید رییسی بر پیشگیری از نوسانات ارزی

انجام بیش از 14 هزار بازرسی از اصناف در قالب گشت های مشترک

انواع کوییک در بازار چند؟+ جدول

تحلیل بنیادی شرکت پتروشیمی پردیس (شپدیس)

تاکید رییسی بر تقویت روابط تجاری ایران و بلاروس

اقتصاد ترکیه در انتظار روزهای سخت

صدور بیش از 124 هزارگواهی معاینه فنی برتر درنیمه نخست سال/مردودی 277خودروی با شدت صوت بالا

استخدام کارشناس ارشد فروش با حقوق پایه اداره کار،پورسانت و بیمه در اصفهان

فعالیت های تجاری فرانسه کمتر از حد انتظار شد

ترزیق 452 هزار دز واکسن کرونا در شرق اهواز

رشد 870 درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار برای اراضی نیرو های مسلح

بانک مرکزی موظف شد منابع ارزی خارج از کشور را بازگرداند

قرعه کشی فروش فوق العاده رانا پلاس برگزار شد

شبکه های اجتماعی چطور برای جراحی زیبایی مشتاق تان می کند؟

ریکاوری اقتصادی آلمان شتاب خود را از دست داد

استخدام کارشناس فروش حضوری با بیمه و پورسانت در شرکت آسیا طب روناک در فارس

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

قیمت سکه، طلا و دلار در بازار 4 مهر 1400 + جدول

عبور واردات واکسن کرونا از 71 میلیون دز

واردات کدام خودروها مجوز خواهد گرفت؟

یارانه جدید برای کاهش فقر و حمایت از زنان سرپرست خانوار

بیش از 64میلیون سفر در هر ماه؛ اسنپ چقدر می ارزد؟

رنگ پریدگی معادن پرتقالی مرمر در خراسان شمالی

سهامدارانی که امروز بیشترین سود را داشتند کدامند؟( 4 مهر)

وام کرونایی گره ای از مشکلات صنوف باز کرد؟

تورم 100درصدی قیمت نهاده های ساختمانی

دستور رییسی به بانک مرکزی برای بازگرداندن منابع ارزی خارج از کشور

حمایت از تثبیت اشتغال در مناطق کشور از راهبرد های بانک توسعه تعاون

فروش فوق العاده هایما S7 پلاس بدون قرعه کشی + جزییات

نرخ 46 ارز رسمی ثابت ماند

استخدام کارشناس فروش بین الملل (زبان عربی) با بیمه در انتشارات جنگل درتهران

استخدام حسابدار با بیمه، صبحانه و ناهار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فروشنده قطعات پمپ در شرکت هژبر تجارت در تهران

استخدام متخصص برق و ابزار دقیق با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، افزایش یافت

97 درصد مستأجران محروم از دریافت وام ودیعه مسکن با شرایط سخت بانک ها

تخصیص یبش از 21 میلیارد تومان ارزش افزوده به شهرداری های دهاقان و گلشن

افزایش قیمت لبنیات در زنجان غیرمنطقی است

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

2 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شدند

ناپایداری شبکه توزیع برق دردیشموک وقلعه رییسی طول زیاد شبکه است

جزییات واردات 14.3 میلیون تن کالای اساسی به کشور

پیش فروش خودروهای خارجی آغاز شد

تاکید رییسی بر پیشگیری از نوسانات ارزی/ بانک مرکزی موظف شد منابع ارزی خارج از کشور را بازگرداند

حذف 2 درصد سرانه درمان ایثارگران بازنشسته

بازگشایی دانشگاه ها پس از واکسیناسیون عمومی 75 درصدی

اهدای 7 هزار بسته لوازم التحریر در هرمزگان/ 6 هزار بسته معیشتی در مناطق کمتر توسعه یافته توزیع شد

برداشت بیش از پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان

طرح هادی در 63 درصد روستاهای استان خراسان جنوبی اجرا شده است

قیمت طلا و سکه در چهارم مهر/ کاهش اندک نرخ طلا در بازار

فن بازار؛ پلی میان طرف های عرضه و تقاضا در حوزه فناوری و محصولات پیشرفته

بازشدن گرهی سخت توسط دانش بنیان ها/ دستگاهی که مشکل آب های سطحی اهواز را برطرف می کند

ذخایر نفت روسیه با نرخ تولید کنونی 30 سال دوام می آورد

قیمت ارزان ترین موبایل ها در بازار + جدول

توصیه هایی برای خرید اینترنتی

201 هکتار زمین در زنجان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است

روسیه تا چند سال دیگر نفت دارد؟

راه اندازی نمایشگاه دائمی فرش دویدوخ در راز و جرگلان

بازگشایی دانشگاه ها پس از واکسیناسیون عمومی 75 درصدی

نماد های برتر بورس امروز(4 مهر)

75 هزار تن گندم از کشاورزان زنجانی خریداری شد

سود 5 درصدی وام قانون جهش تولید برای دهک های کم درآمد

واردات 10 میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون

وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت + جزییات

استخدام کارشناس فروش (صنعت ساختمان) با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه تکمیلی

استخدام کارشناس فروش (صنعت ساختمان) با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه تکمیلی

استخدام کارشناس منابع انسانی در تولیدی و بازرگانی البرز پلور در تهران

اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذر خواهی می کنیم

اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذر خواهی می کنیم