مطالب مرتبط:
تنفیذ حکم رییس جمهور توسط رهبری، نوعی حمایت از وی است
رییس جمهور عراق به تهران سفر می کند
افتتاح بیمارستان 700 تختخوابی «زهرا مردانی آذری» در تبریز با دستور رییس جمهور
ابلاغ پیام تسلیت رییس جمهور به خانواده رییس فقید بنیاد مسکن
پیام تسلیت رییس ستاد کل نیروهای مسلح و معاون اول رییس جمهور به حسن پلارک
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 08:252021-08-01سياسي

رییس جمهور مورد حمایت مسیح مهاجری چطور به آخر خط رسید؟


روزنامه جمهوری اسلامی به مدیریت مسیح مهاجری اخیرا در یادداشتی تلاش کرد، حسن روحانی رییس جمهوری را از تمامی اشتباهاتی که اقتصاد کشور را به ورطه نابودی کشاند، - تطهیر کند.

، محمدرضا سبزعلیپور رییس مرکز تجارت جهانی ایران با نگارش مطلبی به یادداشت چندی قبل روزنامه جمهوری اسلامی تحت عنوان (شیخ حسن روحانی هم به پایان خط رسید و آن دنبه را هم گربه برد) واکنش نشان داد و طی یادداشتی اعتراضی نوشت: چندی قبل روزنامه جمهوری اسلامی تحت مدیریت آقای مسیح مهاجری در یادداشتی معنادار و پر کنایه به پایان عمر ریاست جمهوری حسن روحانی واکنش نشان داده در جهت تطهیر "روحانی" و سرپوش گذاردن بر سیاستها و عملکرد غلط دولتهای یازدهم و دوازدهم نوشت: شیخ حسن روحانی هم به پایان خط رسید!! کسی که هر جا مشکلی پیش می آمد به گردنش می انداختیم!! ترامپ از "برجام" خارج شد گردن شیخ انداختیم.

بنزین گران شد و آن اتفاقات افتاد، گردن شیخ انداختیم.

گرانی، دلار، بورس، زلزله، سیل، خشکسالی، عدم مشارکت مردم در انتخابات، کرونا، قطع برق و.

هر چه شد و نشد گردن شیخ بود!!مدیریت این روزنامه در ادامه یادداشت خود به داستانی قدیمی اشاره نمود و بدین شکل تشریح کرد: شیخ تمام شد و رفت و یادم آمد که در قدیم چلوکباب خوردن از مفاخر آن روزگار بود و اینکه میبایست آنقدر چرب باشد که سبیل خورنده چلوکباب هم چرب شود تا دیگران بفهمند که چربی سبیلش از کره چلوکباب است!!بزرگ زاده ای آبرومند به فقر و تنگدستی افتاده بود و برای اینکه کسی پی به احوالش نبرد هر روز سبیل خودش را با تکه دنبه ای چرب میکرد تا اینکه همه فکر کنند هنوز وضعیتش خوب است و هنوز هم چلوکباب میخورد.

یک روز عصر که سر گذر با رفقایش نشسته بود و سبیل چرب کرده اش را تاب میداد و از کیفیت کره چلوکباب ظهر صحبت میکرد، پسر کوچکش دوان دوان و ناراحت از راه رسید و گفت: بابا بدو بیا، اون دنبه ای رو که هر روز باهاش سبیلت را چرب میکردی را گربه خورد.

وی در ادامه به مخالفین سیاستهای دولت روحانی هشدار داد و تأکید کرد: اکنون، ای سیاستمدارانِ پشت صحنه و روی صحنه!! آن دنبه را گربه خورد (منظور ایشان از دنبه یعنی حسن روحانی است)، حال دنبال فرد دیگری باشید که مشکلات کشور را از فردا به گردنش بیندازید، البته اگر مردم سبیل چرب کرده شما را باور کنند!!درکل یادداشت جالبی بود و در خور تأمل.

اینجانب پس از مطالعه این یادداشت و داستان سرایی جالب آن در جهت توجیه خرابکاریهای روحانی و دولتش، به فکر فرو رفته و چند وقتی است که با خود کلنجار میروم که آیا این یادداشت را نادیده گرفته و کنارش بگذرم و یا به آن بپردازم و آنرا واقع بینانه واکاوای کنم که در نهایت تصمیم بر این گرفتم تا چند سطری قلم فرسایی نموده و به موضوع "کره" و "دنبه" و "شیخ حسن" بپردازم.

بله بنده هم در این یادداشت با نظر جناب آقای مسیح مهاجری موافقم که "شیخ تمام شد" و تا چند روز دیگر برای همیشه میرود، اما بر این باورم که ایشان بعنوان یک اسطوره و قهرمان ملی و همچنین ناجی ایران و ایرانی صندلی ریاست جمهوری را ترک نمیکند بلکه بعنوان کسی که با سیاستها و عملکرد غلط خویش مشکلات کشور را صد برابر کرد و زندگی مردم را سخت تر نمود و اشک ملت را درآورد و نهایتاً با خاطره ای تلخ صحنه سیاست را برای همیشه ترک میکند.

روزنامه جمهوری اسلامی در تطهیر و بی تقصیر خواندن روحانی، وی را به دنبه ای تشبیه میکند که سیاستمدارانِ پشت صحنه و روی صحنه!! با آن سبیل خود را چرب کرده و تمام خرابکاریهای 8 سال گذشته را نیز به گردن او انداختند و حالا که شیخ حسن رفت و بقول آقای مهاجری آن دنبه را گربه برد، پس منبعد میخواهند خرابکاریهای این کشور را به گردن چه کسی بیاندازید؟!! در این ارتباط باید عرض کنم که چرا 8 سال پیش یعنی در انتخابات سال 92 و 4 سال پیش در انتخابات سال 96 روحانی را ناجی و حلال مشکلات ایران اعلام میکردید و بدون حضور ریاست جمهوری او، ایران را ونزوئلا و دلار را 5000 تومان و اقتصاد کشور را نابود و سایه جنگ را بر سرمان همیشه برقرار خواهد بود و با ریاست جمهوری روحانی و کلید کذایی اش، همه مشکلات حل و سایه تحریمها برطرف و دلار ارزان و اشتغال فراوان ایجاد و پاسپورت ایرانی ارزشمندتر خواهد شد، یعنی بنوعی "شیخ حسن" را کره چلوکبابی میخواندید ولی حالا که همه چیز را خراب کرده و نمک به زخم مردم ریخته، میفرمایید که او کره چلوکبابی نبوده بلکه دنبه بیش نمیباشد که تازه آنرا هم گربه خورد!!اگر شیخ حسن دنبه بوده پس چرا به مردم خیانت کرده و به دروغ دنبه را کره غالب کردید؟ چرا گنجیشک را در روز روشن رنگ کردید و او را جای قناری به مردم فروختید؟!!چرا با کلمات بازی می کنید و با توسل به داستانهای قدیمی میکوشید تا مجدداً مشکلات را لاپوشانی و عملکرد غلط روحانی را تطهیر کنید؟ اولاً هیچکس بدون دلیل و با قصد و غرض مشکلات و خرابکاریهای کشور را به گردن روحانی و دولتش نیانداخته که شما سیاستمدارانِ پشت صحنه و روی صحنه را اینچنین مورد حمله قرار میدهید.

چه کسی "برجام" را به بیراهه کشاند و چه کسی "ترامپ" را تشویق کرد ایران را با خروج از "برجام" تحت فشار بگذارد؟ کاملاً مشخص است، سیاستها و عملکردهای غلط روحانی باعث شد، زیرا هر چه به روحانی گفتیم که اینقدر "برجام" را بزرگ نکنید و همه چیزمان را به "برجام" وصل نکنید که گوش نکردند.

از برجام بجای اینکه در جهت صادرات استفاده کند در جهت واردات و باز کردن مرزهای ایران به روی واردات استفاده کرد و ترامپ هم دید که با خروج از "برجام" و اعمال تحریمهای جدید به راحتی میتواند دولت را پنچر کند که کرد!!! بالاخره رییس جمهور موافق گرانی بنزین بود که تصویب شد و اگر موافق نبود، بجای اینکه بیاید و در برابر 80 میلیون نفر بشکل تمسخرآمیزی بگوید که من خودم هم صبح جمعه مطلع شدم، و با این جمله خود نمک بر زخم مردم بپاشد صراحتاً به مردم اعلام میکرد که من هم مخالف گرانی و افزایش نرخ بنزین هستم و تا پایین آوردن نرخ بنزین در کنار شما خواهم بود که این کار را هم نکرد!! آیا اینجا هم شیخ حسن دنبه بود؟افزایش نرخ دلار و ظهور دلار 4200 تومانی و توزیع میلیاردها دلار به مقربین درگاه دولت کار غریبه ها بود؟ چرا ایشان را تطهیر میکنید؟آیا کسی غیر از شیخ حسن مردم ایران را به سرمایه گذاری در بورس ترغیب کرد، مگر زمانیکه اینجانب و سایر اقتصاددانان برجسته و دلسوزان ایران به دفعات هشدار دادیم که بورس ریزش خواهد کرد و سرمایه مردم به باد خواهد رفت، آقای روحانی ما را بدخواهان نظام و بیسوادان معرفی ننمود و به مردم نگفت که به حرف اینان گوش ندهید؟ باز هم میخواهید بگویید که شیخ حسن دنبه ای بیش نبود؟آیا غیر از این است که سوء مدیریت دولت روحانی و بی توجهی و اهمال کاری همین دولت باعث شد تا امروز نیروگاهها فرسوده و نوسازی نشده و توسعه نیابند و مردم با مشکل و قطعی برق مواجه شوند، کُندکاری همین دولت باعث همه گیری و شیوع بیش از پیش کرونا شد، بی توجهی و عدم رسیگی این دولت به زلزله زده گان و سیل زده گان موجب افزایش ناراحتی و عذاب مردم دردمند شد و ورشکستگی کارخانجات، افت صادرات، رشد بیکاری و افزایش تورم و روکود کسب و کار همه و همه از دستاوردهای همین دولت که زمانی همه دولتها را مسخره میکرد و خود را ناجی ایران مینامید که البته هنوز هم یک قدم عقب نکشیده و جز خودش و عملکرد خویش کسی را نمی پسندد!!آیا تصور میکنید که به کسیکه ماههاست از ترس کرونا از دفترش خارج نشده و همه چیز را بقول خودش از راه دور فرماندهی میکند و وزرایش برای دیدن رییس خودشان ماهها باید در انتظار بمانند مدال بدهیم؟در هشت سال دولت یازدهم و دولت دوازدهم بجای اقرار دولتمردان به واقعیتها و گفتگوهای دوستانه و صادقانه با مردم، متأسفانه به کررات دیده و شنیده ایم که آقایان از جملات و کلمات زننده و توهین آمیز هم استفاده و کسانیکه را که منتقد عملکرد دولت بودند را آماج حملات تند خود قرار داده اند!! جناب آقای روحانی بارها تأکید کردند که از نقد و همچنین انتقاد از خود و عملکرد دولت شان با آغوش باز استقبال میکنند اما در مقابل دیدیم که نه تنها از انتقاد و منتقد اصلاً خوششان نمی آمد بلکه هر از چندگاهی هم عصبانی و به آنان حمله و توهین نیز کردند که همین الان میتوانم به بیش از 30 الی 40 مورد از این توهین ها اشاره کنم اما چون از حوصله خوانندگان محترم خارج میباشد پس فقط به چند مورد از این جملات توهین آمیز ایشان اشاره میکنم.

* آقای روحانی در مقطعی از دوران ریاست جمهوری شان درباره منتقدین خویش گفتند: مخالفت با دولت بی عقلی است ؛ و مبارزه با دولت یعنی مبارزه با منافع ملی!! یعنی دولت خود را برابر با "منافع ملی" اعلام کردند!!* ضمناً ایشان در مقاطع مختلف و در سخنان خود در برابر رسانه ها، منتقدین و مخالفین خود را (بی شناسنامه، بزدل، هوچی باز، برو به جهنم، بی سواد و.

دهها مورد دیگر از همین دست) خطاب کردند که اصلاً شایسته ایشان بعنوان ریاست جمهوری ایران نبود.

* این در حالیست که آقای روحانی مدتی قبل بیان کرده بودند که از معصوم هم میشود انتقاد کرد اما در خصوص انتقاد از دولت اظهار داشتند که منتقدین دولت کم عقل هستند.

(یعنی خود و دولت شان را فراتر از معصومین میدانستند)!!اگر کلاه خودمان را قاضی کنیم و واقع بینانه و بدور از گرایشات حزبی و وابستگی های شخصی به موضوع بنگریم بدون شک تأیید مینماییم که دولتهای یازدهم و دوازدهم طی هشت سالی که از عمرش گذشته نمره بالایی از مردم، فعالان اقتصادی و صاحب نظران برجسته سیاسی و اقتصادی کشورمان دریافت نکرده و این کارنامه اصلاً پاسخ مناسبی به اعتماد مردم و رأی آنان نبود و نیست و همین امر موجب شد تا مردم دیگر اعتمادی به دولت و دولتمردانش نداشته باشند.

حال با این وجود مجدداً شیخ حسن و دولتش را دنبه میدانید و سیاستمدارانِ پشت صحنه و روی صحنه را مقصر خرابی سالهای اخیر کشورمان معرفی میکنید که آنان به عمد شیخ حسن را سپر بلای خود قرار داده بودند و همه تقصرها را به گردن روحانی انداخته و با دنبه ای به نام روحانی سبیل خود را چرب میکردند و حالا هم شیخ حس رفت و دنبه را هم گربه برد و مثلاً از این به بعد معلوم نیست که آن سیاستمداران چه کسی را سپر بلای خود و خرابی هایشان قرار خواهند داد!!! در ارتباط با مبحث شیخ حسن و و دنبه گوسفندی و خرابکاری دولتهای یازدهم و دوازدهم میتواند ساعتها سخنرانی و دهها صفحه قلم فرسایی نمود که بجز خستگی و به درد آوردن سر مردم و یادآوری تلخ کامی های 8 سال گذشته سود دیگری در پی نخواهد داشت، فقط برای جمع بندی و ختم کلام باید صراحتاً خدمت مردم عزیزمان عرض کنم که شیخ حسن نه تنها دنبه بلکه پیه هم نبود که متأسفانه شما و جمع دیگری از دوستانتان با برنامه قبلی و به عمد ایشان را بجای کره صدر اعلای چلوکبابی به مردم تحمیل و غالب کردید که باید بگویم خدا پدر گربه را بیامرزد که بالاخره این دنبه را دزدید.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: روزنامه جمهوری اسلامی - حسن روحانی - جمهوری اسلامی - مسیح مهاجری - جمهور - جمهوری - روحانی - یادداشت - روزنامه - مهاجری - اسلامی - پایان - شیخ حسن - مسیح - رییس - مدیریت - ریاست جمهوری - رییس جمهوری - اقتصاد کشور - واکنش - پایان عمر - نشان - گردن - محمدرضا - دوازدهم - یازدهم - عملکرد - نابودی - اقتصاد - جهانی

آخرین اخبار سرویس:
اظهارات جالب نماینده مجلس درباره آینده برجام / وقت وزارت خارجه بسیار مهمتر از این مسائل است

بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری /حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی شود

تصاویر/ غبارروبی گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران و بیدگل

تصاویر / رژه خودرویی و غبارروبی گلزار شهدای کاشان به مناسبت هفته دفاع مقدس

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده روی اربعین

تولد 9097 مورد چند قلو در سال جاری

تبریک رییس عقیدتی سیاسی ارتش به «سرتیپ خرم طوسی»

امیرعبداللهیان: ایران همواره از صلح و ثبات بالکان حمایت کرده است

نشست کار گروه کارشناسی ایران با معاون وزیر دادگستری گرجستان

هیچ قطعه هلی کوپتر را از خارج وارد نمی کنیم

مهدی مریزاد ویدئو مپینگ برج آزادی به ||| مناسبت هفته دفاع مقدس

معاون رییسی نگران هم و غم مردم شد

سفر رییس مجلس شورای اسلامی به گیلان

کلیپ | برنامه های هفته دفاع مقدس در مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) رازوجرگلان

واکنش خطیب زاده به ادعای وزیر خارجه انگلیس

مراسم غبارروبی و گلباران گلزار شهدا با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران - البرز

ستاد کرونا: 2 میلیون و 400 هزار دز واکسن فایزر سفارش داده ایم

جان مایه سخنان رییس جمهور

دستبند زائر تولید شد

برگزاری یادواره لاله های 422 در بندرعباس

تصاویر| تجلیل از پیشکسوتان روحانی

آزادی 1071 زندانی در پویش مردمی «نذر هشتم»

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در تهران

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل

پاسخ ایران به توییت های وزیر خارجه جدید انگلیس

همایون شجریان: پدر دلتنگتم!

یکتا ناصر همیشه بَزک کرده اینبار بدون آرایش و فیلتر !+عکس

مددکاری که با درخواست مددجویان رییس زندان شد

دیدار رییس و نمایندگان اتحادیه ملی دانشجویان سوری در ایران با اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

برجام از اولویت اول نظام خارج شد

قاسمی: رییس جمهور قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد

آیین رونمایی از اولین کتاب عکس اربعین به زبان اسپانیایی

بازسازی آرایش فرهنگی از اولویت های مهم وزارت فرهنگ

ما ایستاده ایم

نماز جمعه در 19 شهر استان بوشهر برگزار می شود

امیرعبداللهیان: ایران آمادگی دارد تا در بیشکک مرکز تجاری راه اندازی کند

بازسازی آرایش فرهنگی از الویت های مهم وزارت فرهنگ

دعوت وزیر خارجه صربستان از امیرعبداللهیان برای شرکت در نشست بزرگداشت جنبش عدم تعهد

همایون شجریان: پدر دلتنگتم! ایسنا

انحراف در طرح رتبه بندی معلمان؛ طرح را خراب کردید

دولت قبل همه مشکلات را به راهکارهای خارجی و رابطه با غرب گره زده بود

فال روزانه جمعه 2 مهر 1400

جان مایه سخنان رییس جمهور از تریبون مجمع عمومی سازمان ملل

دفاع مقدس رساترین واژه در قاموس ایستادگی ایران است

همایون شجریان: پدر دلتنگتم!

هیچ قطعه هلیکوپتر را از خارج وارد نمی کنیم

روسیه: توان بالقوه اقتصادی و سیاسی ایران در نظر گرفته شود

مردم منتظر روی کارآمدن دولتی مطیع امر رهبری بودند

تقویت اعتماد به نفس و خودباوری از دستاوردهای دفاع مقدس برای ملت ایران است

جان مایه سخنان رییس جمهور

دستور رییس سازمان زندان ها برای پیگیری علت فوت «شاهین ناصری» در ندامتگاه تهران بزرگ

برهم صالح: انتخابات آتی سرنوشت ساز است و پیامدهایی روی عراق و منطقه خواهد داشت

تصاویر/ سفر یکروزه مدیر حوزه علمیه استان آذربایجان شرقی به هادیشهر

تجلیل از مقام سرباز توسط سپاه ناحیه کهگیلویه

استخدام Unity Developer در شرکت فضا زمان هرمزگان در بندرعباس

تصاویر / آیین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان خسروشهر

تصویب لایحه کمک 1 میلیارد دلاری به گنبد آهنین در مجلس نمایندگان آمریکا

استخدام تزریق کار پلاستیک با بیمه و سرویس در زرین موج رسانه در تاکستان

تقدیر از نویسندگان ادبیات داستانی فاجعه منا

خبر خوش کمیسیون صنعت درباره واردات خودرو

تصاویر/ مراسم گرامیداشت شهدای گمنام ارومیه

20 هزار نفر از طلاب در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند

قالیباف: ما مسئولین کم کاری کردیم/ مدیریت ما کارنامه قابل قبولی ندارد

از کتاب عکس اربعین به زبان اسپانیایی در قم رونمایی شد

5 مدیر شهرداری اصفهان منصوب شدند

تصویب بودجه کمک به گنبد آهنین در مجلس نمایندگان آمریکا

دانلود سریال میدان سرخ قسمت دوم 2 ( قسمت 2 میدان سرخ ) کامل

پاسخ ایران به وزیر خارجه انگلیس

شهید سلیمانی یک حقیقت عینی و مجسم است

تشریح برنامه اجراهای 5 گروه نمایشی در مسیر اربعین حسینی

تجلیل از مقام سرباز توسط سپاه ناحیه کهگیلویه

نویسندگان ادبیات داستانی فاجعه منا تقدیر شدند

انتقادات باعث نادیده گرفتن نقاط قوت خبرنگاران نمی شود

سفر اربعین تقابل با تهاجم فرهنگی است

دلایل رحیم پور ازغدی برای محاکمه روحانی

رتبه بندی معلمان تا ماه آینده تصویب می شود

واکنش تند احمد نادری به اظهارات نماینده باکو

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به ادعای وزیر خارجه جدید انگلیس

پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم میان بیشکک و تهران

روسیه و شرکایش در شانگهای، عضویت ایران را تصمیم مفیدی می دانند

پاسخ ایران به توییت های وزیر خارجه جدید انگلیس

صدور گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی و ثبت نام ثنا در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

قدردانی ایتالیا از ایران برای کمک به خروج شهروندان این کشور از افغانستان

دستور رییس جمهور مبنی بر هم افزایی دستگاه های فرهنگی دولت

استخدام مسئول دفتر در ناردیس طرح های انرژی در تهران

استخدام مسئول IT در گروه مهندسی و ماشین سازی کشاورز طارم پلاست در تهران

برگزاری اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی/ جشنواره ابوذر در خراسان رضوی به کمال خود رسیده است

روسیه: حضور ایران در سازمان شانگهای بسیار مفید است

سرپرست فرمانداری شادگان: فرهنگ دفاع مقدس برای جوانان تبیین شود

پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم میان بیشکک و تهران

واکنش مسکو به حضور ایران در سازمان شانگهای

دستور رییس سازمان زندان ها برای پیگیری علت فوت شاهین ناصری

انتخابات اقبال و رویکرد مردم به شعارهای اصیل انقلاب را نشان داد

توزیع هزار بسته حمایتی در سپیدان

پروژه آبرسانی به روستاهای دشت آزادگان به بهره برداری رسید

تشکر امیر عبداللهیان از اقدام دانمارک در تولید انسولین «قلمی» در ایران

تشکر امیر عبداللهیان از اقدام دانمارک در تولید انسولین «قلمی» در ایران

امیرعبداللهیان: چارچوب های آماده اتحادیه اقتصادی اوراسیا یکی از راه های گسترش روابط تجاری ایران و قرقیزستان است

انگلیس باید رویکرد خود را تغییر دهد

پاسخ ایران به فرافکنی وزیرخارجه انگلیس

رییس جمهور مورد حمایت مسیح مهاجری چطور به آخر خط رسید؟

رییس جمهور مورد حمایت مسیح مهاجری چطور به آخر خط رسید؟