موضوعات داغ: - فرهاد مجيدي - رتبه بندي معلمان - وزير امور خارجه - دانشگاه تهران - حقوق بازنشستگان - روابط بين الملل - بازي هاي آنلاين - برنامه و بودجه - جانشين رييس ستاد كل نيروهاي مسلح - تيم فوتبال استقلال - بلومبرگ - مهدي مصطفوي - ابوديره - احمد مهدوي دامغاني - مجمع كشورهاي صادركننده گاز (GECF) - دولت محلي - رييس مركز ملي فرش ايران - كمشچه - جهانگردي - انفجار نجف - خرابكاري هسته اي - مرغ گرم - نمايشگاه اتومبيل

مطالب مرتبط:
در دولت دوازدهم پیشگام حل و فصل مباحث فقهی و حقوقی زنان اهل سنت بودیم
رهاورد فوتسال ایران از تایلند/ اعتماد به جوان ها جواب می دهد
سخنگوی دولت روحانی به رییسی: امیدوارم به خیانت متهم نشوید
اولویت وزارت خانه های نیرو و نفت در دولت رییسی از نگاه ساعدی
خط و نشان کشیدن مجلس برای دولت رییسی
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 08:502021-08-01سياسي

طلایی: رییسی اهل بده بستان نیست /دولت سایه در ایران جواب نمی دهد


مرتضی طلایی از فعالان سیاسی اصولگرا می گوید: ما مدیرانی می خواهیم که با موتور و اسنپ و تاکسی و مترو و اتوبوس تردد کنند نه خودروی بنز، به خیابان بیایند و با مردم صحبت کنند و مردم گرا باشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین" با مرتضی طلایی از سیاستمداران اصولگرا را می خوانید؛ *************** *آقای طلایی! فضای سیاسی کنونی کشور با فضای بعد از انتخابات 84 چقدر قابل مقایسه است؟ با توجه به یکدست شدن حاکمیت و تغییر و جا به جایی هایی که در نهادهای سیاسی و وضعیت جریان های سیاسی صورت گرفته است.

به نظر من شاید از هیچ جهتی نشود با سال 84 مقایسه کرد.

فضای اجتماعی ما یک فضای متفاوت با سال 84 است، اگرچه انتخابات برگزار شد و مشارکت هم خوب بود اما این باری از فشار روانی بر مردم به جهات گوناگون برنداشته است یعنی کماکان مردم به لحاظ فشار اقتصادی و مشکلاتی که در این عرصه است نوعی نگرانی و نارضایتی دارند.

بنابرین از لحاظ اجتماعی می توان گفت سال 84 چنین نبود و در واقع بعد از انتخابات 84 فضای اجتماعی جامعه یک نشاط، شادابی و رونق داشت ولی الان از نظر من در عرصه اجتماعی، شرایط ما شرایطی است که نیازمند توجه ویژه، تحلیل درست این شرایط، پاسخ به چرایی های وجود این شرایط و بررسی راهکارهایی که می تواند این شرایط را به شرایطی مطلوب برای ما تغییر دهد، است و مسئله ای است که نباید از آن غفلت کرد و نباید از کنار آن به راحتی گذشت و بسیاری دیگر از مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ما از نظر من متأثر از همین شرایط اجتماعی موجود ما است.

بدنه جامعه از شرایط موجود رنج می برد *راهکار شما در چنین شرایطی چیست؟ بنده به همه پیشنهاد می کنم روی این زمینه بسیار بیشتر کار کنند، از بحث های اجتماعی گرفته تا حرف هایی که در جامعه بیان می شود، دیدگاه ها و نقطه نظراتی که مطرح می شود.

امروز بدنه جامعه از شرایط موجود رنج می برد و متاسفانه بعد از انتخابات هم، توقع عمومی وجود دارد و مردم چندان ریز به مسائل سیاسی ورود پیدا نمی کنند و تصور و تلقی مردم این است که بعد از انتخابات یک سری اتفاقات رقم بخورد که البته فشارها و گرانی ها بیشتر و سخت تر شده و عرصه برای مردم تنگ تر شده است.

هماهنگی و تعامل بین قوا در حد یک آرزو است *از نگاه سیاسی چطور؟ از نظر سیاسی هم حتما باید خوش بینانه نگاه کنیم، حتما باید امیدوارانه نگاه کنیم و امیدوار باشیم که انشاالله فضای تعامل، هماهنگی و همکاری بین قوای مختلف را شاهد باشیم و در نتیجه هم، تعامل، هماهنگی و همکاری مشترک بین قوا انشاالله کمک کند به اینکه دولت بتواند راهکارهایی را برای برون رفت از مشکلات گوناگونی که با آن مواجه هستیم را اتخاذ کند ولی این از نظر من هنوز در حد یک آرزو و یک امیدواری است.

حال آیا این اتفاق رقم خواهد خورد؟ آیا فضای تعامل، هماهنگی و همکاری بین تمامی قوا به معنای واقعی محقق خواهد شد؟ به نظر من این هم موضوعی است که جای تأمل و توجه دارد و انشاالله با شکل گیری دولت، بهتر بتوان گمانه زنی کرد.

تا کابینه رییسی مشخص نشود نمی توان پیش بینی کرد *یعنی می گویید تا کابینه دولت آینده مشخص نشود نمی توان تحلیل دقیقی ارائه داد؟ شاید هنوز به یک نوعی، تا کابینه مشخص نشود، تا رأی اعتماد وزرا اخذ نشود و تا دولت مستقر نشود نتوانیم به روشنی پیش بینی یا قضاوت کنیم و بگوییم این یکدستی بین بخش های گوناگون قوا تا چه میزان در محتوا، در عمق و در عمل وجود دارد و تا چه میزانی جنبه های نمادی و شکلی دارد.

شخصا الان بیشتر در یک فضای انتظار و امید دارم مسائل را رصد می کنم و انشاالله آنچه که گفته شده، نیاز و انتظار است را شاهد تحققش باشیم.

بحث های اقتصادی از نظر من در جای خودش قابل توجه است، آیا شرایط اقتصادی کشور ما به گونه ای است که بتوان با سرعت پاسخ انتظارات مردم را داد؟ به نظر من این هم جای تأمل دارد به هر حال آن هایی که از شرایط کشور و مسائل اقتصادی کشور اطلاع دارند می دانند که شرایط اقتصادی ما خوب نیست، جدا از بحث تحریم ها که در جای خودش مطرح است.

اما واقعیت این است که متاسفانه شرایط اقتصادی به گونه ای است که منابع چندانی در اختیار دولت نیست، یک دولتی که دارد مستقر می شود و با حجم انبوهی از بدهی های ناشی از دولت های گذشته مواجه است این حرف اخیر آقای همتی که از بابت چاپ پول اظهار نگرانی کرده است،حرف ساده ای نیست! چراکه کسی این حرف را مطرح کرده است که در واقع کُد داده، اطلاعات نداده است، کسانی که آگاهی دارند می دانند این حرف آقای همتی ناظر بر این مقطع نیست، حرف های آقای همتی ناظر بر سیاستی که در دولت یازدهم و دوازدهم اجرایی شد، است که کشور را با حجم بالایی از بدهی، تورم، رکود و نابسامانی های فراوان اقتصادی مواجه کرد.

بنابراین یکی از راهکارهای حل مشکلات اجتماعی ما و افزایش ارادتمندی مردم در گرو رفع مشکلات اقتصادی است.

به عنوان مثال سیمان کیلویی 110 هزار تومان شده است با این ساخت و سازی که دولت می خواهد انجام دهد مثل وعده یک میلیون واحد مسکونی در سال، با این وضعیت آیا واقعا شدنی است یا خیر؟ به نظر من باید به مشکلات اقتصادی هم نگاه کنیم.

از همه این ها مصیبت بارتر از نظر من مصیبتی است که ما در نظام اداری با آن مواجه هستیم یعنی واقعا نظام اداری و اجرایی ما از مرز بحران عبور کرده است یعنی محال است که به یک دستگاه اداری و اجرایی رجوع کرد و امور طبق روال قانونی و اداری طی شود، فرقی هم نمی کند در شهرداری ها هم همین مصیبت است، در دستگاه های اجرایی آب، برق، گاز هم همینطور، یعنی به هر اداره و به هر بخشی از ساختار اداری کشور مراجعه کنیم فقط شاهد مانع تراشی، کارشکنی و عدم انجام وظایف قانونی که برای آنها تعریف شده است هستیم و این بسیار مشکل زا است و همه چیز را پیچیده تر می کند و این هم جای کار دارد.

از یکدست شدن حاکمیت باید استقبال کنیم اگر.

واقعا برای حل و فصل نظام اداری چه کار می خواهند انجام دهند؟ اینکه حتما گلوگاه های سواستفاده ها باید بسته شود و حتما با غارتگران بیت المال اموال عمومی برخورد شود بسیار خوب است اما در کنار اینها، این یک مسئله است.

اگر بگوییم صد مسئله داریم این تنها یکی از مسائل است و ما 99 مسئله دیگر داریم که حل و فصل آنها در گرو اصلاح قوانین، وضع قوانین خوب، اصلاح ساختار اداری انتصاب مدیران سلامت، کارآمد و موفق و بسیاری از این عوامل است.

از نظر بنده اگر اینها را در کنار هم که قرار دهید ما امیدوار هستیم و انتظار داریم که انشاالله این تعبیر یکدستی را در عمل شاهد باشیم یعنی اگر نتیجه یکدست شدن مدیریت اداره جامعه، برون رفت کشور از مشکلات و افزایش رضایتمندی مردم باشد به نظر من ما باید استقبال کنیم.

تجربه نشان داده است در دوره دولت یازدهم و دوازدهم این اتفاق افتاده است، مگر در دولت یازدهم و دوازدهم این اتفاق رخ نداد؟ مگر مجلس و مدیریت شهری همه یکدست و یکپارچه نشد؟ چه اتفاقی افتاد؟ تمام تلاش عوامل نفوذی در ساختار اجرایی کشور ایجاد نارضایتی در مردم است *در دوره قبل هم ما داشتیم، از دوره احمدی نژاد.

بله.

می خواهم بگویم این یکدست بودن چندان تاثیری در حل مسائل ما ندارد و ما باید مسائل بالاتر و کلان تر از این را ببینیم، این ها نسبت به مسائل اصلی ما مسائل فرعی هستند و در واقع اینها معلول از علت است، اینکه آیا اگر دولت یکدست شود مثلا با مجلس، قوه قضاییه و قوای دیگر مشکلات حل می شود؟ خیر! مشکل اینجا نیست بلکه مشکل این است که نظام ناکارآمد اداری و نفوذی که در ساختار اجرایی کشور رخ داده و عوامل نفوذی که در کشور و در ساختار اداری، قوه قضایی، قوه مجریه و قوه مقننه و در تمامی بخش ها متاسفانه هستند، تمام تلاششان ایجاد نارضایتی در مردم است.

مشابه مسئله خوزستان و همین حواشی که در بعضی دیگر از شهرها ما شاهد آن بودیم، اینها حواشی است بنابراین نمی دانم باید چه کرد.

نباید مسائل سیاسی را دوقطبی کنیم * در این فضا دولت آینده می خواهد با مخالفان و منتقدانش چگونه برخورد کند؟ یعنی اصلاح طلبان و جریانات سیاسی مختلف.

من شخصیت آقای رییسی را در مناظره ها چه در دوره انتخابات سال 96 و چه در مناظرات این دور ، همه پیش بینی ها این بود که ایشان انتخاب می شود و به نوعی یک پیش بینی عمومی در جامعه بود که این بار آقای رییسی رییس جمهور می شود ولی با این حال که ایشان از یک چنین پشتوانه و اعتماد به نفسی برخوردار بودند که شرایط برای انتخابشان راحت است و مشکل چندانی ندارند ولی رفتار اخلاق مدارانه و صبورانه ایشان و عدم مقابله با رفتارها و برخوردهای بعضا سخیفی که بعضی از افراد با ایشان داشتند نشان داد که ایشان از نظر شخصیتی، کسی نیست که به دنبال برخورد با مخالفین و حذف مخالفین باشد.

تصور من این است که شاید یکی از ویژگی های این دوره و شاید یکی از برکات انتخاب آقای رییسی این باشد که انشالله ایشان مسیر تعامل و وفاق و همگرایی و تعامل بین گروه های سیاسی و جریانهای گوناگون سیاسی و شخصیتها را ایجاد کند و در یک پارچگی اجتماعی و ملی ما بیشتر قدم بردارد که امروز کشور ما به یک پارچگی ملی و اجتماعی بیشتر از گذشته نیاز دارد و ما نباید با دو قطبی کردن مسائل سیاسی و کشاندن آن به عرصه های اجتماعی و اقتصادی کاری کنیم که در جهت پاسخگویی به انتظارات مردم مانع تراشی شود.

رییسی اهل بده بستان نیست *با توجه به برخی از هشدارها در مورد برخی از تندروی ها و یا حضور تندروهایی که در کابینه مطرح می شود، آیا آقای رییسی اهل باج دادن به تندروها و زیر فشار رفتن در خصوص چینش کابینه هستند یا خیر؟ من تاکنون چنین فضایی را ندیده ام.

طبق رصدهایی که انجام می دهم من فشار و تقاضای افراطی ها و تندروها و جریانهای این چنینی از آقای رییسی را ندیده ام.

آقای رییسی از ابتدا که پا به عرصه انتخابات گذاشتند خوشبختانه به یک نوعی ورود پیدا کردند که ضمن اینکه به صورت ملی همه را برای مشارکت در انتخابات دعوت و فعال کردند اما با هیچ جریان سیاسی و تشکیلاتی ، به این مفهوم که بیایند و برای ایشان کار کنند و بده و بستانی داشته باشند، به این مفهوم هیچ تعاملی نکردند.

حتی ما دیدیم که بعد از چند روز از انتخابات، ایشان پایان کار تمام ستادهای استانی را اعلام کردند که این مسئله بسیار مهم بود.

اگر به خاطر داشته باشید هنوز مسؤل ستادهای انتخاباتی دولتهای یازدهم و دوازدهم به نوعی اداره کننده استان هستند نه استاندار؛ ولی آقای رییسی چنین اجازه ای را ندادند.

اینکه چهار نفر افراد تندرو هم باشند اشکالی ندارد ولی من اطراف ایشان، فرد تندرویی نمی بینم.

*جریانات تندرویی مثل جریان پایداری .

خیر من اصلا چنین نمی بینم.

رسانه های ما از جمله دامن زنندگان به این فضا و قطب بندی های هستند و از نظر خودشان فکر می کنند کار خوبی می کنند.

الان چه جریان و افرادی در اطراف آقای رییسی هستند که ایجاد نگرانی کند یا تندرو هستند و دنبال حاکم شدن هستند؟ جلیلی تندرو نیست *حضور چهره هایی منتسب به جبهه پایداری از جمله آقای جلیلی و.

آقای جلیلی فرد تندرویی نیست.

ما باید تا حدودی در قضاوت هایمان منصف باشیم.

آقای جلیلی فرد تندرویی نیست.

ما ابتدا تندروی را تعریف کنیم، به چه کسی تندرو می گوییم؟ ما باید بدانیم شاخص های تندروی چیست و بر اساس شاخصها ، افراد را تطبیق دهیم تا ببینیم چه کسی تندرو است.

من چنین فضایی را نمی بینم.

بحث و اظهارنظر در مورد طرح فضای مجازی را باید به فال نیک بگیریم * مثلا اتفاقی که الان در مجلس در ارتباط با بحث فضای مجازی رخ می دهد از نگاه شما، این مصداق نگاه تندروی نیست نماینده های سیستان و بلوچستان این بحث را مطرح می کنند که ما آب و برق نداریم اما مجلس در حال حاضر بحث فضای مجازی را دنبال می کند یا بحث معیشت مردم که به گفته شما هم بحث مهمی است.

من معتقد به این هستم فضای مجلس.

متعلق به همین بحث ها است.

بالاخره یک جایی باید این حرف و حدیث ها مطرح شود، چرا ما انقدر دنبال یک فضای بسته هستیم؟ ما خودمان به سمت بسته بودن جامعه می رویم، ما باید اجازه دهیم تا مجلس حرفهایش را بزند و کنشگران پاسخ دهند و فعالان اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هم واکنش نشان دهند همانگونه که الان نسبت به این مساله واکنش نشان می دهند و این بسیار بهتر است.

اگر ما این فضا را نداشته باشیم باید نگران باشیم ولی الان که در مجلس دارند در مورد فلان طرح گفت و گو می کنند و یک عده مخالف و یک عده موافق هستند و جامعه اجتماعی و فرهنگی و سیاسی هم نسبت به این مساله واکنش نشان می دهد.

این را باید به فال نیک بگیرم و به نظر من این یک اتفاق خوبی است.

نتیجه بررسی طرح فضای مجازی در مجلس به نفع مردم و جامعه است *نتیجه اش چطور؟ مهم نیست؟ تردید نکنید نتیجه اش این است که اتفاقی غیر از آن اتفاقی که به نفع جامعه و مردم است رخ نخواهد داد.

اینکه یک نفر می آید و می گوید ما می خواهیم فضای مجازی را ببندیم و فلان کنیم و ما آن را به سیاستهای نظام تعمیم دهد خطا است.

او یک نماینده است که دیدگاه هایش را بیان می کند.

زمانی که یک قانون به شورای نگهبان برود و از آنجا رد شود و مجمع تشخیص مصلحت نظام روی آن نظری نداشته باشد، آن وقت باید بگوییم که این قانون خوب است یا بد است.

ما باید در ارتباط با اظهارات اجازه دهیم کنشگران سیاسی-اجتماعی پیرامون موضوع اظهارنظر کنند و مخالفان و موافقان، نظراتشان را ارائه بدهند تا یک کار کارشناسی خوبی انجام شود چون هیچ کس دلش نمی خواهد این فضای هرج و مرج مجازی در جامعه باقی بماند و هیچ کجای دنیا اجازه نمی دهد که این فضا باشد ولی در کشور ما اینگونه است که یا می خواهیم آن را ببندیم یا آنقدر هرج و مرج است که هرکس هر طور بخواهد به فضای مجازی دسترسی دارد.

اگر به دنیا و به اروپا نگاه کنید می بینید که در آنجا هم دسترسی به فضای مجازی را تعریف کرده اند و اینطور نیست که هرکس هر طور بخواهد دسترسی داشته باشد ولی زمانی که در جامعه ما مطرح می شود غوغا می شود.

من معتقدم متاسفانه ما هزینه فضاسازی هایی که بعضا خودی ها ایجاد می کنند را پرداخت می کنیم.

مشکل امروز کشور ما چیست؟ رسانه ها باید این مشکل را پیدا کنند و راهکار ارائه دهند به نظر من مشکل امروز کشور همبستگی اجتماعی، ملی ، رفع مشکلات معیشتی،اقتصادی و اشتغال مردم است.

رسانه ها و کنش گران هم باید بگویند اولویتهای ما اینها است، اگر اینها قانون می خواهند باید به مجلس بگوییم چرا قانون آن را وضع نمی کند اما اگر مجلس یک روال عادی دارد و یک مسیر خوبی را طی می کند به نظر من نباید واکنش تند نشان داد.

دولت سایه هیچ وقت در کشور ما جواب نداده است *به نظر شما بحث دولت سایه که بارها مطرح می شود می تواند اساسا برای دولت آقای رییسی خطری ایجاد کند یا خیر؟ دولت سایه هیچ وقت در کشور ما جواب نداده است.

این هم از همان عناوین و ادبیات هایی است که ما به کار می بریم.

احزاب باید دولت در سایه باشند *آقای جلیلی می گوید من دولت سایه هستم.

تعریف دولت در سایه چیست؟ دولت در سایه اگر به این معنا باشد که جمعی از متخصصین، کنش گران و فعالان در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی دور هم جمع شوند و یک تشکیلاتی به نام حزب و یک جمعیت داشته باشند و در این موضوعات فعالیت کنند کار بسیار خوبی است و همه دنیا باید آن را داشته باشند.

مشکل ما این است که کشور به احزاب بها نمی دهد، احزاب در تمام دنیا، دولتهای در سایه هستند و دولت مستقر را رصد می کنند و بر اساس شرایطی که در جامعه است برنامه ریزی می کنند که اگر به قدرت رسیدند چه کار کنند و این هیچ اشکالی ندارد.

مدیران باید با موتور و اسنپ و تاکسی و مترو و اتوبوس تردد کنند *الان بحث شخص است نه حزب، یعنی بحث این است که الان شخصی مثل آقای جلیلی ادعای دولت سایه را دارد.

ما اصلا در کشور حزب نداریم.

چه اشکالی دارد که احزاب فعال شوند و دولت در سایه شوند و تلاش کنند تا به قدرت برسند و برنامه ریزی شان این باشد که کشور را اداره کنند.

حالا فرقی نمی کند که آقای جلیلی باشد یا به تعبیری، حسن باشد یا حسین باشد.

فقط مهم این است که افراد بی هویت و آنهایی که می خواهند کشور را به دست بیگانگان بدهند و مردم را قبول ندارند و از پشت شیشه ماشینشان مردم را قضاوت می کنند نباشند، بلکه مدیرانی باشند که در کشور و در بین مردم زندگی می کنند و با موتور و اسنپ و تاکسی و مترو و اتوبوس تردد می کنند، ما اینها را روی چشمانمان می گذاریم.

چرا وزیر حتما باید با بنز رفت و آمد کند؟ ما رییس جمهور و وزیری می خواهیم که در بین مردم زندگی کند، یکی از بزرگترین جفاهایی که در حق انقلاب و اسلام و کشور و ملت شده، همین مسئله بود که ما با یک فضای بعضا تقدس ایجاد کردن برای عده ای، دیوار ایجاد کردیم.

اگر فلانی وزیر است، وزیر باشد ولی با موتورش رفت و آمد کند.

چه کسی گفته که باید با بنز رفت و آمد کند؟ وزیر نوکر مردم است، رییس جمهور، نوکر مردم است، بنده به عنوان یک شهروند بالاتر از مقام و شان نوکری برای دولت قائل نیستم.

ما مردم دائما خودمان را کوچک می کنیم و آنها را بزرگ کرده ایم.

اگر مردم آنها را تحویل نگیرند و به آنها بها ندهند آنها مجبور می شوند مثل مردم زندگی کنند.

رییسی رییس جمهوری است که با مردم زندگی می کند *مثلا دولتمردان و رییس دولت را به مترو آورد و .

بله.

رییسی رییس جمهوری است که با مردم زندگی می کند.

ابتدا باید هدف گذاری کرد و در آن مسیر حرکت کرد.

اگر هدف گذاری مان این باشد که دولتمردان را کف جامعه بیاوریم حتما این گونه می شود.

وزیر ما بهترین لباس را بپوشد و بیاید با مردم حرف بزند *البته گاها برخی رفتارهای مردم پسند تعبیر به رفتارهای پوپولیستی می شود، یعنی مرزی مشخص نمی شود.

من روش پوپولیستی را قبول ندارم چون جز جفا کردن به مردم چیز دیگری درون آن رفتار نبوده و نیست.

عقلانیت این است که وزیر ما بهترین لباس را بپوشد و بهترین عطر و ادکلن را بزند،شیک پوش باشد و به سادگی به خیابانها بیاید و با مردم حرف بزند.

27219
کلید واژه ها: مرتضی طلایی - سیاسی - طلایی - انتخابات - مردم - جریان های سیاسی - اصولگرا - مترو و اتوبوس - برگزار - مقایسه - فعالان سیاسی - فشار اقتصادی - سیاستمداران - مرتضی - فشار روانی - خبرگزاری - فشار - در ایران - اجتماعی - اقتصادی - خیابان - مشارکت - اتوبوس - متفاوت - فعالان - حاکمیت - گزارش - روانی - بستان - تغییر

آخرین اخبار سرویس:
قاضی زاده: امیدواریم کاری بکنیم که تمام فضای کشور رنگ و بوی شهادت بگیرد

بحث درباره آغاز یک فن در ایران

ناشتا واکسن کرونا نزنید

کفش جیر را با این روش ها تمیز کنید

اولین واکنش جواد فروغی به خبر پس گرفتن احتمالی مدال طلایش: عده ای گفتند تک تیرانداز و تروریست هستم که باعث تحریک IOC شد

امیرعبداللهیان در نیویورک؛ تمرکز بر سیاست خارجی متوازن

ابومحمد عسگرخانی بر اثر کرونا درگذشت

جدول پخش برنامه های صدا و سیمای جهانبین 30 شهریور 1400

استخدام خانم و آقا جهت فروشگاه های زنجیره ای

شگردهای رسانه ای در علوم شناختی| تکنیک 27: انتخاب سخت در شرایط آسان

گروسی: در دیدار با اسلامی به تقویت بیانیه تهران پرداختیم

اجرای 63 عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در کهگیلویه

اولین طلایی توکیو، عبای رهبر انقلاب را هدیه گرفت

تصاویر / مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله میرفخرالدین موسوی ننه کران

عکس روز| زنان چچن

شهر گناوه نیازمند یک شهردار دانا و توانا است

درخواست خانواده رضا بابایی از مخاطبان

نظرسنجی جدید در آمریکا؛ ترامپ رییس جمهور بهتری از بایدن بود

امیر عبداللهیان به نیویورک رسید

گره زنندگان واردات واکسن به FATF در دولت سابق باید محاکمه شوند

قاضی زاده هاشمی: امیدواریم بتوانیم در این روزها کاری کنیم که تمام شهر و فضای کشور رنگ و بوی ایثار و شهادت بگیرد

اعتراف «مهناز افشار» به یک عادت تمام نشدنی!

حضور بیش از 11 هزار موکب در مراسم اربعین امسال

درخواست خانواده رضا بابایی از مخاطبان

کورکور بال سیاه یک پرنده شکاری با چشمان قرمز

استایل عجیب ساره بیات در کنار دریا /عکس

تاکید ستاد اربعین، صیانت از سلامت مردم است/امسال پیاده روی در سطح کشور انجام نمی شود

معجزه قرن

لایه ازون ضدآفتاب طبیعی سیاره آبی/ اتحاد بی سابقه کشورهای جهان برای سلامت زمین

ترتیل صفحه 220 قرآن/ فرصت بازگشت+فیلم، متن و مفاهیم

سیم خاردار های فرشی و زمین صاف

روند تدوین طرحی برای دست اندازی در مسیر فساد

اجرای لایحه رتبه بندی معلمان احتمالا به سال آینده موکول می شود

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 29 شهریور

58 درصد جامعه هدف در شهرستان گناوه واکسینه شدند

غریب آبادی از ملاقات اسلامی با گروسی خبر داد

سردار رحیم صفوی: بنی صدر به هشدارها توجه نکرد

پیری عجیب «حمید گودرزی» بعد از ابتلا به کرونا/ عکس

پیام تبریک رییسی به امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده

اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس سال 1400 با شعار «ما مقتدریم» و با رعایت پروتکل های بهداشتی

سفر مدیر کل حقوقی جمعیت هلال احمر به استان یزد و دیدار با مدیرکل دادگستری یزد

مشارکت مردم در ساماندهی سیما و منظر شهری موثر است

تاکید مدیرعامل هلال احمر یزد بر مانور و جلسات مشترک هلال احمر با اورژانس

از تقاضا برای تصویب 25 رشته ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد ایلام تا اصلاح فرآیند جذب هیأت علمی در دانشگاه ها

آزادی 75 نفر از زندانیان / اعطای مرخصی به 1800 نفر از مددجویان

امیرعبداللهیان وارد نیویورک شد

عسکرخانی استاد برجسته دانشگاه براثر کرونا درگذشت

60 درصد جمعیت فعلی کشورمان پس از دوران دفاع مقدس به دنیا آمدند/ طرح بیش از 75 برنامه در هفته دفاع مقدس

ارتقای کیفی محلات و مشارکت مردمی در برنامه دوم شهرداری قم تدوین شده است

تدارک ویژه برنامه های حماسی و جذاب در هفته دفاع مقدس

اجرای پویش «زائر کوچولو» با هدف تدوام ارتباط زائران با حرم مطهر

پرخاشگری اجتماعی حاصل آشفتگی نماهای شهری است

سال گذشته بیش از 4000 پرونده شکایت در سامانه جامع روابط کار به ثبت رسید

تقدیر مدیریت بازرسی و امور حقوقی استانداری یزد از کارمند آبفای یزد

دفاع مقدس گنجینه ای عظیم است که می توان در همه مقاطع از آن بهره برد

یک رکورد دیگر به اسم تسلا ثبت شد

پیشکسوتان دفاع مقدس خاطرات خود را ثبت کنند

توسعه فیبرنوری در روستاهای ایلام ضرورت دارد/ روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت متصل شوند

پیشکسوتان دفاع مقدس خاطرات خود را ثبت کنند

58 درصد جامعه هدف در شهرستان گناوه واکسینه شدند

ساماندهی ورودی های شهر کرمان/ تلاش برای حل مشکل آبیاری فضای سبز شهری

سایه اف ای تی اف و تحریم بر سیاست خارجی ایران/عضویت در شانگهای چه منافعی دارد؟

درگذشت استاد بازنشسته روابط بین الملل دانشگاه تهران

این زنجیره بدون واکسیناسیون کودکان قطع نمی شود

دیدار اسلامی با گروسی در وین

آیت الله رییسی انتصاب فرمانده نیروی هوایی ارتش و جانشین رییس ستاد کل نیرو های مسلح را تبریک گفت

رونمایی از سامانه کسب خبر از گمشدگان در اربعین

فارس من| یک طرفه شدن جاده نیشابور به عشق آباد نیازمند اعتبار مصوب

شهر گناوه نیازمند یک شهردار دانا و توانا است

محمد زیار سرپرست هلدینگ انرژی گستر سینا شد

چه کسانی حق تردد شبانه را دارند؟

کنسرت ابراهیم تاتلیس پس از 12 سال و ثبت یک رکورد

خدمت رسانی رایگان شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک

استاد برجسته روابط بین الملل دار فانی را وداع گفت/ ماجرای تحت پیگرد بودن عسکرخانی به خاطر مخالفت با برجام

اسماعیلی انتصاب جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح را تبریک گفت

کارت پرواز برای زائران اربعین، بدون روادید صادر نمی شود

تکذیب انتصاب دهقان یا علی عسگری به عنوان رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

ظرفیت های بسیج دانشجویی را باید به کار بگیریم

اسماعیلی انتصاب رییس جدید حوزه ریاست مجلس را تبریک گفت

حزب پوتین در انتخابات مجلس دومای روسیه پیروز شد

نشست رییس اتاق تعاون ایران و قاضی القضات کهگیلویه و بویراحمد/تاکید بر کاهش هزینه های داوری

پیام تبریک فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس جمهور انتصاب فرمانده جدید نیروی هوایی ارتش را تبریک گفت

دولت میقاتی از مجلس لبنان رای اعتماد گرفت

تاکید ایران و آژانس برای پایه ریزی روابط مبتنی بر احترام

توییتر فیلتر است اما نه برای آقایان!

پیام تبریک جداگانه رییس جمهور به امیر نصیرزاده و امیر واحدی

نخستین جلسه شورای هماهنگی اطلاعات کشور در دوره جدید برگزار شد

کدام استارت آپ ها درسی امین رویداد«دوشنبه های استارت آپی»درحوزه فناوری های نوین ساختمان حضور داشتند؟

رییس دفتر رییس جمهور انتصاب دبیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت

رییس جمهور انتصاب جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح را تبریک گفت

ورود امیرعبداللهیان به نیویورک

ابومحمد عسگرخانی بر اثر کرونا درگذشت

فوری: علی عسگری از صداوسیما رفت/ رییس جدید مشخص شد

دهقان: خود را سرباز نظام و مقام معظم رهبری می دانم

اجرای صدها ویژه برنامه دفاع مقدس در ورامین

وزیر امور خارجه ایران وارد نیویورک شد

دیدار اسلامی با گروسی در وین/ تفاهم برای پایه ریزی روابط مبتنی بر احترام و حسن نیت

اولین رویداد فرهنگی نوجوان اربعینی برگزار می شود

اسلامی با گروسی در وین دیدار کرد

طلایی: رییسی اهل بده بستان نیست /دولت سایه در ایران جواب نمی دهد

طلایی: رییسی اهل بده بستان نیست /دولت سایه در ایران جواب نمی دهد