مطالب مرتبط:
دستبند پلیس امنیت بر دستان 3 شرور/ پایان پرونده تخریب خودروها در 7 ساعت!
تصادف مرگبار در بروجرد با 5 کشته و مصدوم!
ترفند کلاهبردار با هوشیاری پلیس لو رفت
طوفان در قزوین موجب سقوط درختان بر روی خودروها و پاره شدن کابل های برق شد
پلیس مچ زورگیران مسلح اتوبان کرج را گرفت!
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 مرداد 1400 ساعت 23:052021-07-31اجتماعي

«RSU» موجودی هوشمند و همیار پلیس/ خودروها چگونه از تصادف کیلومترها دورتر مطلع می شوند؟


دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد که مزایای شبکه های موردی بین خودرویی، این شبکه ها را به فناوری امیدبخش برای آینده تبدیل کرده است و به سرعت امکان تصادف را به رانندگان هشدار می دهند.

- " ـ حسین بوذری؛ پلیس از جمله سازمان هایی است که بیشترین خدمت را به مردم ارائه می کند؛ اما با ظهور تکنولوژی و افزایش جرم ناشی از برخی ناهنجاری های اجتماعی، پلیس در پی دستیابی به فناوری های علمی برای مقابله با انواع چالش هاست.

امنیت و پیشرفت دو مقوله جدی در هر کشوری محسوب می شوند و پلیس نیز وظیفه نظم و انضباط جامعه را برعهده دارد و از سوی دیگر با مجرمانی مواجه است که برای انجام جرم به شیوه ها و تکنولوژی روز روی آورده اند.

حال پلیس برای مواجهه با جرم های سازمان یافته و پیشرفته نیاز به تکنولوژی بالا دارد و هوشمندسازی راهکار مقابله با جرایم به روز است.

رمز موفقیت پلیس در جوامع کنونی اشراف اطلاعاتی، هوشمندسازی تجهیزات، تربیت نیروهای متعهد و متخصص بوده و نیروی انتظامی نیز برای اینکه از قافله عقب نماند در پی رسیدن به هوشمندسازی است.

پلیس برای موفقیت باید رویکرد پیشگیری و پیشدستانه داشته باشد و در این راستا دنبال تعامل با مراکز دانشگاهی برای توسعه علمی و پژوهشی است؛ چراکه لازمه رسیدن پلیس به هوشمندسازی ارتباط تأثیرگذار با مراکز علمی است.

در ایستگاه های کنار جاده ای یا RSU ها یک واحد جدید به اسم آنالیزور که دارای حافظه است، تعبیه می شود و تمام پیام ها یا اتفاقات را در مدت مشخص جمع آوری و داخل جداول خود قرار می دهد.

از مزایای اصلی هوشمندسازی پلیس رویکرد جامعه محوری و کاهش برخورد فیزیکی با مردم است که در ایران نیز در مسیر درستی قرار گرفته است.

طرح هوشمندسازی پلیس نیاز به تجهیزات نوین دارد و حمایت و پشتیبانی مسئولان از مأموریت های پلیس برای رسیدن به هوشمندسازی مضاعف به نظر می رسد.

در این راستا با راه اندازی قرارگاه طرح هوشمندسازی پلیس در اردیبهشت 1399 این قرارگاه رویکرد اصلی خود را ارتباط و تعامل موثر با مراکز دانشگاهی قرار داده است.

امسال هم تیر 1400 مراسم رونمایی از سامانه ارتباطی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای انعقاد قرارداد همکاری با قرارگاه هوشمندسازی پلیس با حضور مسئولان دو نهاد دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی انتظامی در واحد علوم و تحقیقات این دانشگاه برگزار و از 10 پایان نامه برتر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه هوشمندسازی پلیس تجلیل شد.

برای آغاز این همکاری پایان نامه ها در زمینه پلیس هوشمند در دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی شدند و در این زمینه یک هزار و 810 پایان نامه ارائه شد، 204 پایان نامه مورد تأیید قرار گرفت و قرار شد که مسئولان این پایان نامه ها در تیم تخصصی حضور داشته باشند تا در محیط تخصصی با مسئولان ارتباطات لازم را برقرار کنند.

در نهایت 50 پایان نامه ای که از دی 99 تا 1400 مورد دفاع قرار گرفت، جزء پایان نامه های انتخابی همکاری با پلیس هوشمند قرار گرفتند و در ادامه دانشجویان طرح نامه ارائه دادند و 10 طرح برتر پلیس هوشمند انتخاب شد.

بیشتر بخوانید: شبکه های موردی بین خودرویی چیست؟ پایان نامه امین حسن پور دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با عنوان هوشمندسازی یک پروتکل کارا برای تحویل پیام ایمن و احراز هویت شده در شبکه های موردی خودرویی در دومین رویداد پلیس هوشمند، پروژه ها و فرصت های پژوهشی فناورانه به عنوان یکی از 10 پایان نامه برتر در طرح پایش پلیس هوشمند شناخته و از وی تجلیل شد.

حسن پور دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول که در گروه مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزاز فعالیت می کند در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا" در تشریح چکیده ای از پایان نامه خود توضیح داد: شبکه های موردی بین خودرویی نوع خاصی از شبکه های موردی متحرک هستند که به خودروها امکان می دهند در جاده ها یک شبکه خود سازماندهی شده ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: مزایای شبکه های موردی بین خودرویی، این شبکه ها را به فناوری امیدبخش برای آینده تبدیل کرده است، مزایایی مانند هشدارهای پیشگیری از تصادف که به سرعت امکان تصادف را به رانندگان هشدار می دهند و سازمان های اجرای قانون می توانند در صورت رخ دادن تصادف با استفاده از اطلاعات، سرعت مبادله شده میان خودروها، تصادف را آسان تر بازسازی کنند.

دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار عنوان کرد: این شبکه ها به سازمان اجرای قانون کمک می کنند با سرعت بیشتری در محل تصادف حاضر شوند و در صورت فراگیرشدن شبکه های موردی خودرویی می توان به صورت زمان واقعی از اطلاعات ترافیک و خطرات جاده ای در سامانه های هدایت خودرویی به منظور پیشنهاد مسیرهای جایگزین استفاده کرد.

تعبیه آنالیزور در ایستگاه های کنار جاده ای یا RSU ها وی با بیان اینکه قابلیت اطمینان و اصالت اطلاعات در این موقعیت ها باید تضمین شود، یادآور شد: شبکه های موردی خودرویی از برنامه های همیار رانندگی نیز پشتیبانی می کنند، این برنامه ها بدون دخالت راننده خودرو را هدایت می کنند.

استانداردها هم از سامانه هایی که از ارتباطات میان خودرو به کنار جاده، خودرو به خودرو یا هر دو استفاده می کنند، پشتیبانی می کنند.

دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار تبیین کرد: پیام های مبادله شده برای اینکه از تمام این کاربردها پشتیبانی کنند، باید احراز هویت شوند و گمنامی ارسال کننده ها نیز حفظ شود.

در شبکه های موردی خودرویی، همزمان هم باید گمنامی گره های ارسال کننده پیام حفظ شده و هم سازمان های اجرای قانون بتوانند در صورت نیاز، ارسال کننده پیام را ردیابی کنند.

بیشتر بخوانید: پایان نامه دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در جمع 10 پایان نامه برتر " حسن پور گفت: احراز هویت پیام های ارسال شده و تحویل سریع پیام ها به خودروهای ناحیه مورد نظر نیز ضروری است.

در این مقاله (پایان نامه) یک پروتکل هوشمند و کارا برای تحویل پیام ایمن و احراز هویت شده در شبکه های موردی خودرویی ارائه می دهیم.

وی افزود: این پروتکل، گمنامی ارسال کننده ها را تضمین کرده و مکانیسمی به منظور ردگیری ارسال کننده برای سازمان های اجرای قانون ارائه داده و با استفاده از یک واحد همنام آنالیزور که داده های مهم را نگهداری و ثبت می کند به سازمان ها امکان دسترسی به وقایع رخ داده را می دهد.

سازمان های اجرای قانون در شبکه های موردی بین خودرویی،، می توانند در صورت رخ دادن تصادف با استفاده از اطلاعات، سرعت مبادله شده میان خودروها، تصادف را آسان تر بازسازی کنند.

دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار واحد دزفول بیان کرد: مقایسه روش پیشنهادی با سایر روش ها نشان دهنده عملکرد مناسب روش پیشنهادی است.

پروتکل به این صورت است که وقتی اتفاقی در جاده یا مسیر بیفتد، خودروها یک پیام را به صورت مستقیم یا چند گامی به RSU یا همان ایستگاه کنار جاده می فرستند تا هم بقیه ایستگاه ها و هم بقیه خودروها از این پیام یا تصادف خبردار شوند.

حسن پور مطرح کرد: تغییرات اصلی در RSU یا همان ایستگاه کنار جاده بوده به این صورت که در ایستگاه های کنار جاده ای یا RSU ها یک واحد جدید به اسم آنالیزور که دارای حافظه است، تعبیه می شود و تمام پیام ها یا اتفاقات را در مدت مشخص جمع آوری و داخل جداول خود قرار می دهد.

وی تأکید کرد: آنالیزور بعد از جمع آوری پیام ها آن ها را بررسی و مقایسه کرده و خروجی مناسبی را به عنوان پیشنهاد برای خودروهایی که تازه وارد مسیر می شوند؛ ارائه می دهد، به عنوان مثال پیشنهادهایی که به سیستم های تعبیه شده در خودروها ارائه می شود، شامل کوتاه ترین یا کم خطرترین مسیر بوده و خودرو می تواند کم خطرترین یا کوتاه ترین مسیر را انتخاب کند و دیگر اینکه سازمان ها و نهادها هم می توانند از اطلاعات جمع آوری شده توسط RSU یا ایستگاه های کنار جاده استفاده کنند.

دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار واحد دزفول شبکه های موردی خودرویی را زیرساختی دانست که می توان از دو دید قبل و بعد از حادثه به آنها نگاه کرد و به عنوان مثال؛ هشدارهای تصادفات پیش رو یعنی پرهیز از تصادفات دنباله دار، چراغ ترافیکی راهنما برای تعیین سرعت مناسب یعنی راهنمایی به راننده برای حرکت در یک وضعیت سبز، عیب یابی از راه دور، ایجاد وضعیت دسترسی برای عیب یابی از راه دور خودرو، جمع آوری اطلاعات آماری، ایجاد پایگاه جامع اطلاعاتی، یافتن جاده ها و راه های حادثه خیز، شبیه سازی صحنه تصادف و نحوه وقوع آن و شبیه سازی سیستم ترافیکی، شبیه سازی راندمان راهبری، رهگیری خودروهای مسروقه و اطلاع آنی به شرکت بیمه گر، واحدهای امدادرسان، پلیس و سایر نهادها هنگام تصادف را نام برد.

انتهای پیام/4078/4062/
کلید واژه ها: تکنولوژی - پلیس - دانشگاه آزاد اسلامی - پیشرفت - مقابله - فناوری - سازمان - هوشمند - دانشگاه آزاد - سازمان یافته - دانش آموخته - هوشمندسازی - تصادف - ناهنجاری - شبکه - شوند - دانش - کامپیوتر - رانندگان - دانشگاه - بیشترین - خودروها - پیشرفته - موجودی - مهندسی - راهکار - اسلامی - افزایش - جامعه - کشوری

آخرین اخبار سرویس:
ورود حجم زیادی از زائران به کشور از مرز شلمچه

هشدار هواشناسی: بارش شدید باران در برخی نقاط کشور

عکس های منتخب/ حال و هوای شب اربعین حسینی در کربلای معلی از دریچه دوربین «هادی هیربدوش»

آبشار زیبای تنگه تامرادی کجاست؟

فوت بیش از 45000کرونایی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در تهران

پیش بینی بارش 120 میلیمتری باران در آستارا / تلاش برای ممانعت از قطعی آب

تصاویری از روستایی که گروه طالبان در آنجا تاسیس شده

واکسن دانش آموزان اختیاری است

نواخته شدن زنگ ایثار در مدارس آذربایجان شرقی

ناسا ماهواره ای برای رصد زمین به فضا فرستاد

آسمان صاف همراه با وزش باد مهمان آخر هفته اصفهان/ هوا گرم می شود

بارش های پاییزی در راه مازندران

پیشنهاد جدید به سازمان استخدامی برای استخدام معلمان

مرزهای زمینی برای بازگشت زائران تغییر کرد

کاغذ باطله را به سبد کالا تبدیل می کنیم

معاینه رایگان مردم روستا های بالادست لنگرود

52 اتوبوس به سمت مرزهای ایران با عراق از کرمان اعزام شد+تصاویر

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری به عراق رفت

پایان هفته ای سرد و بارانی در گلستان+ فیلم

بارش شدید باران در برخی نقاط کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 4 متر در دریای عمان

7 هزار پلیس آماده ارائه خدمات به زائران اربعین

پیش بینی گرد و غبار محلی برای خوزستان

ایجاد دوربرگردان در فلکه اول تهرانپارس

با همتراز شدن چقدر به حقوق معلمان اضافه می شود؟ حداقل و حداکثر حقوق اساتید

تشریح آخرین وضعیت مرز های خوزستان برای خدمت به زائران

تصویب طرح مدیریت جامع تالاب جازموریان در کرمان  

بازگشت زمینی زائران اربعین فقط از مرز مهران و شلمچه

اعزام 52 دستگاه اتوبوس از کرمان به مرزهای عراق برای بازگشت زائران اربعین

خانه امیرالمومنین(ع) توسط خدام الحسین شهرداری تهران غبارروبی می شود

اعلام تغییرات زمان و شرایط آزمون استخدام آموزش و پرورش در سال 1400

بازگشت زائران اربعین به کشور از مرز مهران ادامه دارد

با « یگان ویژه» از تأمین امنیت تا خدمت به زوار/ در مهران و شلمچه چه خبر است؟+ عکس

طرح ساماندهی و مرمت تابلوهای ترافیکی منطقه 13

ارائه پیشنهاد جدیدی به سازمان استخدامی برای استخدام معلمان

کشف سنگ قبر دوره ایلخانی در محلات

بوی تعفن کانال فاضلاب «عباس آباد» بلای جان مردم/ دیوار خانه ها در حال ریزش است

امکان آموزش حضوری 50 مدرسه در خنداب

آخرین وضعیت مرز چذابه| 50 دستگاه اتوبوس در مرز آماده انتقال زائران هستند

تدریس حضوری در مدارس با روند مطلوب واکسیناسیون

نفوذ تدریجی سامانه بارشی به گیلان/ احتمال آبگرفتگی وجود دارد

جوی پایدار تا پایان هفته در اصفهان حاکم است

روزگار سیاه آبزیان در رودخانه های خراسان شمالی

رفع تصرف 19 هزار متر مربع از مناطق تحت مدیریت محیط زیست اردبیل

تصاویر | در انتظار مدرسه

خرید قیر توسط شهرداری یاسوج

واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان اختیاری است

بازگشت حیات به محلات فرسوده و ناکارآمد با ایجاد فضاهای جمعی

اعزام ناوگان مسافری استان مرکزی به پایانه مرزی مهران و شلمچه

انهدام 4 پهپاد در نزدیکی بین الحرمین در کربلا

تامین 5000 اتوبوس برای سفر بازگشت زائران اربعین

مناسب سازی معابر و مدارس شمال شرق تهران در مهر 1400

تشریح اقدامات سازمان عمرانی مناطق در حوزه احداث و ساماندهی سوله های مدیریت بحران

خلیج فارس آرام می گیرد

جریمه بیش از5000 خودرو پارک شده در پیاده روهای گلستان

اعزام ناوگان حمل ونقل عمومی زنجان برای بازگشت زائران اربعین حسینی

این تصویر از اربعین در فضای مجازی پربازدید شد

ارائه پیشنهاد جدید آموزش و پرورش به سازمان استخدامی برای جذب کارنامه سبز ها

تنها دانشگاه دولتی در قیروکارزین تعطیل شد

بارش باران و کاهش دما در نوار شمالی کشور

15 مهر؛ آخرین فرصت برای فعال سازی طرح رایگان داناپلاس

توزیع بسته های لوازم تحریر بین دانش آموزان نیازمند باشت

عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان درپی تعطیلی مدارس

ناوگان حمل ونقل عمومی برای بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) اعزام شد

اعزام 11 دستگاه اتوبوس از اردبیل برای بازگشت زائران اربعین

نخستین پرندگان مهاجر به تالاب های مازندران رسیدند

اعزام 11 دستگاه اتوبوس از اردبیل به پایانه مرزی مهران

گفتگو با مدیر پارک علم و فناوری خراسان و ظرفیت های ایجاد شده برای استارت آپ های فرهنگی و زیارتی

بهسازی و مرمت پیاده راه های معابر منطقه 15

اعزام 11 دستگاه اتوبوس از اردبیل به پایانه مرزی شهیدسلیمانی مهران

سنگ اندازی دفترخانه ها در برابر متقاضیان تعویض پلاک

واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان اختیاری است

از اصفهان تا مسجدسلیمان به یاد شهدا

حضور بیش از 500 نیروی خدمات شهری در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در کربلای ایران

انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا/ 5 تیم بهداشتی کرمانشاه در مرز مهران مستقر شدند

آمادگی راهداری کهگیلویه و بویراحمد برای جابه جایی زوار اربعین/ اعزام 60 دستگاه اتوبوس به خوزستان

خدمت رسانی500 نیروی خدمات شهری در پیاده روی جاماندگان اربعین

تمهیدات اندیشیده شده برای بازگشت زمینی زائران اربعین

اعزام 100دستگاه اتوبوس به مرز مهران برای جابجایی زائرین اربعین

اعزام 35 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران اربعین به مازندران/ استقرار پایانه ویژه مازندران در مرز مهران

دایر شدن زمین ورزشی چند منظوره در منطقه 11

کمیته کنترل بحران طوفان سواحل مکران تشکیل شد

فعالیت راه آهن جنوب در مرز شلمچه برای جابه جایی زائران اربعین

چرا دولت ها نمی خواهند رتبه بندی را اجرا کنند؟

آموزش و پرورش: واکسیناسیون کرونای دانش آموزان اجباری نیست

آموزش و پرورش: واکسیناسیون کرونای دانش آموزان اجباری نیست

مقایسه مدیریت اربعین و بحران های آمریکا +فیلم

گذرگاه ارواح، سفری با طعم وحشت و هیجان!

حضور بیش از 500 نفر  نیروی خدمات شهری در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در کربلای ایران

زنگ مقاومت و ایثار در 2300 واحد آموزشی استان

2500 اتوبوس آماده انتقال زائران از مهران به شهرهای مبدا است

مرز مهران از طرف عراق مسدود شد/ 52 هزار زائر ایرانی و عراقی از مرز مهران تردد کردند

اربعین برای عراقی ها هنوز ادامه دارد/ پخش مداحی ایرانی در موکب های عراقی+عکس و فیلم

آغاز به کار مرکز واکسیناسیون خودرویی شرکت واحد اتوبوسرانی

اختیاری بودن واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان

حمایت بهزیستی از کودکانی که بر اثر کرونا بی سرپرست شدند

اعزام اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در مرزهای خوزستان

جداسازی مسیرهای عابرپیاده و دوچرخه در چهارباغ

تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین

بهره برداری از فاز اول تعریض بزرگراه آیت الله سعیدی/ کاهش زمان سفر و ترافیک غرب تهران

مسیر عابرپیاده و دوچرخه در چهارباغ جدا می شود

«RSU» موجودی هوشمند و همیار پلیس/ خودروها چگونه از تصادف کیلومترها دورتر مطلع می شوند؟

«RSU» موجودی هوشمند و همیار پلیس/ خودروها چگونه از تصادف کیلومترها دورتر مطلع می شوند؟