مطالب مرتبط:
روایت و نقد «صادق کرده» در بیست و چهارمین قسمت پادکست «سینما، خاطره»
کادرسازی و تقویت فعالیت های گروهی از اهداف مهم دکتر فرج نژاد بود
چرا نیروهای ائتلاف سعودی در «نبرد البیضاء» از انصارالله شکست خوردند؟
شتابزدگی در مطرح کردن طرح صیانت از فضای مجازی
نشست نقد و بررسی خواجه نظام الملک طوسی گفتار در تداوم فرهنگی ایران
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 مرداد 1400 ساعت 04:302021-07-30فرهنگي

مستغاثی: فرج نژاد ایده نقد نفوذ صهیونیسم در سینما را عمق بخشید/چرا در در دهه 80 بحث سینما و صهیونیسم مطرح شد؟


سعید مستغاثی می گوید که فرج نژاد معتقد بود که تفکر سامری از عصر بنی اسراییل تا به امروز تلاش دارد تا تفکر توحیدی را تحریف و نابود کند و هالیوود آخرین حلقه فرهنگی و هنری صهیونیسم برای این منظور است.

- خبرگزاری تسنیم"، انتشار خبر درگذشت محمد حسین فرج نژاد باعث شد تا موضوع بررسی سینما و صهیونیسم و علت پرداخت به آن که در دو دهه گذشته در کشور ما و خصوصا در فضای فرهنگی و تحلیلی جان گرفت بار دیگر زنده شود.

اگر به یاد داشته باشیم در اوایل دهه 1380 که همزمان بود با اوج اتفاقات سیاسی و نظامی در جهان مانند حادثه 11 سپتامبر، حمله به عراق، تشکیل خاورمیانه جدید و.

سینمای غرب نیز متناسب با فضای خاصی که تشکیل شده بود، شروع به تولید فیلم هایی با مضامین آخرالزمانی کرد.

سال های پایانی دهه 1990 با فیلم هایی مانند ارباب حلقه ها و ماتریکس رسماً سال های مهمی برای ژانر APOCALYPSE بود.

شکل گیری و آرایش سینمای غرب با این مضامین توسط منتقدین، محققین و پژوهشگران جهان مورد بررسی قرار گرفت.

غالب این افراد معتقد بودند که میان این اتفاقی که در جهان در حال رخ دادن است و آنچه که در سینما دیده می شود، ارتباطی وجود دارد.

آنها معتقد بودند که سینما در حال پیشبردن اهداف سیاسی و کلان نظام سرمایه داری و صهیونیسمی است که در خاورمیانه با آتش و گلوله ظهور یافته است.

در حقیقت سینما آینه مفهومی، فکری، ریشه ای و البته دلیلی برای جنگ افروزی هایی بود که محققین ایرانی و خارجی آن را جنگ صلیبی دیگری می نامیدند.

از این رو آنان احساس همیت و ضرورت کردند تا مردم جهان را از پشت پرده این هژمونی که در ابتدای هزاره جدید در حال شکل گیری است آگاه کنند و دست صهیونیسم و کاخ سفید را برای وسعت بخشیدن به استیلا و قدرت خود در منطقه نشان دهند.

مرحوم محمدحسین فرج نژاد یکی از چهره های موفق و محققی بود که تمام تلاش خود را برای تبیین و نقد جدی برنامه ریزی های کلان صهیونیسم در عرصه های فرهنگی و هنری به کار گرفت.

او در مدت حیات خود چندین کتاب و مقاله نوشت.

در سال های ابتدایی فعالیت خود که همزمان بود با فعالیت وبلاگ ها، دو وبلاگ سینمایی با هدف نقد صهیونیسم به نام های سینما ساحل صهیون و.

از بهترین و پرمخاطب ترین وبلاگ ها بود.

در مجموعه مستندهای گوناگونی به صحبت و ارائه دیدگاه های خود پرداخت و چندین هزار ساعت سخنرانی کرد.

یکی از دوستان و همراهان قدیمی او، سعید مستغاثی نویسنده و منتقد سینما است.

او یکی از نویسندگانی است که موضوع سینما و ارتباط آن با مباحثی مانند آخرالزمان، صهیونیسم و غرب را در یادداشت ها و سخنرانی هایش ارائه داده و در چندین جلسه و میزگرد همراه با مرحوم فرج نژاد بوده است.

با او درباره این پژوهشگر انقلاب اسلامی و حوزه مباحث سینما و صهیونیسم گفت وگو کردیم.

فرج نژاد ایده نقد نفوذ صهیونیسم در سینما را عمق بخشید* دیدگاه و نظریه جدی مرحوم فرج نژاد درباره سینما و صهیونیسم پژوهشی چه بود و چه طرح بحث متفاوتی را در این حوزه باتوجه به وجود دیدگاه های عمومی که در این حوزه مطرح بود، بیان کردند؟دیدگاه مرحوم فرج نژاد درباره سینما و صهیونیسم موضوعی است که اگرچه کمتر در میان پژوهشگران و محققین سینما دیده می شود اما زنده است و مورد توجه قرار دارد.

ایشان با توجه به اشرافی که به دو حوزه سینما و صهیونیسم داشتند توانستند به خوبی این دو حوزه و همینطور تاریخ صهیونیسم را به هم ارتباط دهند.

درباره این موضوع یعنی تاریخ صهیونیسم با سینما باید توضیح داد که در سال های ابتدایی طرح این مباحث، یک ایده ای مطرح بود مبنی بر اینکه صهیونسیم در هالیوود و سینمای غرب نفوذ کرده است.

نگاهی که بعضاً آن را انفعالی و فاقد مبنا می خواندند.

اما مرحوم فرج نژاد با دید عمیق و مستندات تاریخی و پژوهشی آن را تعمیق بخشیدند و اثبات کردند.

او با بررسی تاریخ و شکل گیری غرب امروز از قرون گذشته و حتی تاریخ یهودیت از زمان بنی اسراییل و اینکه چه ایدئولوژی هایی وجود داشت 2 ایدئولوژی دئولوژی شیطانی -که توسط سامریون شکل گرفت- و ایدئولوژی توحیدی- که بعد از پیامبر ما و ظهور اسلام - تئوریک تر شد، مطرح کرد.

او معقد بود که برخورد و تقابل این دو تفکر، ریشه تمامی برخوردهای فکری و عقیدتی امروز است.

دشمنان توحیدی از همان سال های نخست که می توان اسم سامریون را روی آنان گذاشت وجود داشتند.

در هر زمانی در تاریخ از عده ای بهره جستند و مکاتب و ادیان را دچار انحراف کردند.

در مسیحیت در پوسته پولس رسول وارد شدند و مسیحیت را دچار انحراف کردند.

بعدها در قالب صلیبیون در زمان ظهور اسلام در قالب اشراف یهود به جزیره العرب رفتند و در مدینه مستقر شدند و توطئه های خود را علیه اسلام و دین پیامبر خاتم آشکار کردند.

در تمام دوران زندگی ائمه اطهار علیهم السلام این افراد مشغول توطئه برای ایجاد تحریف دین اسلام بودند.

بعد از مطرح شدن مهدویت و حضور منجی آخرالزمان در دین اسلام، جنگ های صلیبی را آغاز کردند و در قالب مسیحیان که در باطن اشراف یهودیان بودند، آنان را تقویت می کردند.

نقاشی از فتح قدس توسط مسیحیانفرقه های کابالا و ماسونی اینجا شکل گرفتند و ادعاهایی در عصر آخرالزمان مطرح کردند.

در دادگاه های تفتیش عقاید قرون وسطی همین افراد حضور داشتند و با انشقاق در مسیحیت، پروتستانتیزم را به وجود آوردند و نهضت اصلاح دینی، رنسانس، سکولاریسم و اومانیسم را پی ریزی کردند و در ادامه با شالوده افکنی جدی تر فراماسونری، به سراغ کشف قاره جدید پرداختند.

گروه هایی که سراغ کشف قاره های جدید رفتند شامل پیوریتن ها، اوانجلیست ها با مأموریت های آخرالزمانی بودند و این مسیر را تا قرن بیستم و راه اندازی خاورمیانه جدید و اسراییل ادامه دادند.

همه اینها را مرحوم فرج نژاد در یک زنجیره می دید.

آخرین حلقات آن را مرحوم فرج نژاد در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بررسی کرده بودند که یکی از آنان هالیوود به عنوان آخرین حلقه فرهنگی-هنری همین زنجیره با همین تفکر و ایدئولوژی است.

ما با شناختن این زنجیره است که می توانیم با آن برخورد کنیم.

آنان مانند فراماسون ها مدعی هستند که ما مخالف هرگونه ایدئولوژی هستیم در حالی که به ایدئولوژی سامری اعتقاد دارند که به نام صهیونیسم می شناسیم.

این تفکر به ما مبنا می دهد؛ همان مبنایی که رهبر انقلاب اسلامی در سخنانشان به آن اشاره می کنند که برای مقابله با دشمن باید مبنا داشت.

بازیگران فیلم جدید اسپیلبرگ معرفی شدند"مرحوم فرج نژاد این مبنا را ارائه می کرد؛ مبنای تاریخی که همه چیز را در یک زنجیره بهم پیوسته می دید که از زمان سامری تا به امروز وجود داشته است و همان ایدئولوژی را دارد.

ایدئولوژی زرسالارانه و نژادپرستانه و استکبار و استعمار.

امروز حاکمان بر سرمایه داری و هالیوود همان ایدئولوژی را دارند و اسلام هم همان تفکر و ایدئولوژی توحیدی را هنوز دارد و میان این دو جدال جناح خیر و شر برقرار است.

نمای از فراماسونری در سینمادر اینجا مرزهای میان توحید و شیطان روشن می شود اما نه با مقام و کشور و پست و جایگاه و این فرد و آن گروه.

دو تفکر در مقابل هم قرار دارد.

هر کس در هر کدام از این دو ایدئولوژی حضور داشته باشد به آن منتسب است، مهم نیست که چه پست و مقام و ظاهری داشته باشد.

ظاهرالصلاح باشد یا غیرظاهرالصلاح.

آنچه که مهم است این است که کدام تفکر و عقیده را رهبری و یا حمایت می کند.

آیا زنجیره اسلام را به دوش می کشد یا زنجیره سامری را؟ این همان عمقی بود که مرحوم فرج نژاد برای سینما و صهیونیسم قائل بود.

رمز موفقیت فرج نژاد مطالعه عمیق و وسیع تاریخ بود* اصلی ترین ویژگی و مؤلفه وی که منجر به قدرت او در تحلیل ها می شد چه بود؟ تبدیل شدن به یک تحلیلگر قوی در حوزه سینما و صهیونیسم چه معلومات و رشته هایی را لازم دارد؟برای اینکه یک تحلیلگر خوب و موفق در زمینه سینما و فرهنگ باشیم، تا تاریخ را بدون سانسور و به درستی نشناسیم نمی توانیم به شناخت کافی و درست برسیم.

ایشان نیز به همین حوزه اشراف خیلی خوبی داشتند.

برای همین است که دچار این اشتباه می شویم که اگر اوباما باشد بهتر است یا بایدن؟ در حالی که اگر شناخت کافی داشته باشیم به این نتیجه می رسیم که آنچه در تقابل با ما است همان ایدئولوژی سامری و ضدتوحیدی است که پشت پرده آن زرسالاران یهودی و استکباری است.

اما در مقابل آن ایدئولوژی عدالت گرایانه و ظلم ستیزانه است.

با مطالعه تاریخ می توان تمام ابعاد این ایدئولوژی را شناخت.

هم مطالعه تاریخ ایران و تاریخ جهان.

نویسندگان طرف مقابل ما تمام تاریخ تمدن ما را یا سانسور یا تحریف کردند.

تمام خادمین ما را خائن معرفی کردند.

هدفشان این بود که ما را بی هویت و بی پشتوانه نشان بدهند و هرچه علم و ترقی بود را متعلق به خودشان بدانند و به خودشان نسبت بدهند برای همین است که آدم های خودباخته از درون این تفکر و ایدئولوژی بیرون می آید.

ما باید تاریخ تمدن خودمان را به خوبی بشناسیم.

مرحوم فرج نژاد حکمت هنر می خواندند و در این زمینه به تمدن اسلامی توجه داشتند.

اهمیت تاریخ تمدن اسلامی آنقدر زیاد است که تحریف آن باعث می شود که جوان ما خیال کند که هیچ ریشه تاریخی ندارد.

چقدر از حقیقت رنسانس که از آن به عنوان برگ برنده و دوران طلایی و روشنگری یاد می شود خبر داریم؟ آیا می دانیم که در همان دوران تجارت برده و الماس و نژادپرستی چقدر جدی بوده است؟ خیر، چراکه اکثر آنان سانسور شده است.

چقدر از حقیقت و تاریخ صهیونیسم باخبریم که از قرون گذشته تا به امروز تاریخ آن سرشار از سبوعیت و وحشیگری است و بعد رسانه و اقتصاد را برای تحریف در دست می گیرد.

بنابراین مهم ترین ویژگی برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر موفق در عرصه فرهنگی مطالعه تاریخ است.

این سفارش حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) است.

باید دانست که این اسلام بود که بشریت و جهان را چندین قرن به جلو برد و آنها چه تاریخی داشتند؟ تاریخ سرشار از تخریب و کشتار.

چرا در در دهه 80 بحث سینما و صهیونیسم مطرح شد؟* طرح بحث سینما و یهود توسط شما و دیگر اساتید از ابتدای دهه 80 با تولید برنامه مستند و انتشار کتاب آغاز شد.

علت طرح این مباحث در آن سال ها چه بود که فرج نژادها احساس ضرورت و اهمیت کردند و درباره آن به طرح مباحث پرداختند؟از خیلی سال های قبل پژوهشگران زیادی در گوشه های عزلت خود در حال بررسی و پژوهش در این زمینه بوده اند.

اما متأسفانه چون عرصه رسانه و تبلیغات در همه جای دنیا دست صهیوسنیم است علی رغم همه تلاش های نیروهای انقلابی و متعهد امکان انتشار و تبلیغات وسیع نداشت.

در دهه شصت خیلی کتاب در این زمینه ها منتشر شد که الان حتی اسامی این کتب را نمی دانیم که چیست.

افرادی مانند دکتر حقانی، تقی پور، شمس الدین رحمانی، سلطان شاهی، صفاتاج و.

خیلی افراد بودند که کتاب و مقاله نوشتند.

ترجمه های رژه گارودی توسط همین محققین انجام شد.

در سال های اخیر هم امثال آقای شفیعی سروستانی روی این زمینه کار کردند یا مرحوم علوی طباطبایی که اکثراً گمنام هستند.

هیچ کدام از این افراد از بودجه های کلان چه در رسانه ملی و چه در حوزه چاپ و نشر برخوردار نشدند.

مانند فرج نژاد بسیار زیاد و غریب هستند.

اما همانطور که اشاره کردید از ابتدای دهه 1380 ضرورت انجام کار رسانه ای بصورت وسیع حس شد خصوصاً با جری شدن هالیوود و سینمای غرب در زمینه آخرالزمان گرایی.

در واقع در دهه 1990 میلادی این موضوع در فیلم های آنان بسیار دیده شد چراکه قرار و قانون داشتند که موضوع آخرالزمان مورد توجه قرار بگیرد برای اینکه دنیا رو به اتمام است و به پایان هزاره رسیده ایم برای همین ساخت فیلم های آخرالزمانی اوج گرفت تا جایی که برخی از منتقدین گفتند که هالیوود آرایش آخرالزمانی گرفته است.

از همین رو مرحوم فرج نژاد روی این موضوع حساس شد و به میدان آمد.

هرچه آنان در آخرالزمان گرایی پیش می رفتند ما استحاله می شدیم و عقب می رفتیم و خودباخته و تحقیر می شدیم.

آن هم توسط خودی ها و کسانی که بودجه در دست داشتند.

ما را به توهم توطئه محکوممان کردند و طرف مقابل ما جلو می رفت.

همین شد که دوستان داخلی ما هنوز علاقه دارند که بحث پوسیده هنر برای هنر و یا هنر برای تجارت را ادامه بدهیم.

اینگونه شد که در پایان دهه 90 فهرست انبوهی از فیلم های آخرالزمانی ساخته شد.

اما ما هم دست به کار شدیم و مجموعه مستند راز آرماگدون و اینک آخرالزمان را ساختیم.

افرادی که منزوی بودند را با هزاران منت خواستیم که جلو بیایند و در مقابل دوربین صحبت کنند اما نمی آمدند چراکه به رسانه ملی ما بی اعتماد بودند.

اگرچه که آوردنشان توسط ما نیز یک دولت مستعجل بود و در نتیجه خیلی زود به انزوای قبلی خود رفتند.

مرحوم فرج نژاد نیز خود دست به انتشار کتاب زدند و چند کتاب در این باره منتشر کردند اما در مجموع ایشان و امثال وی صداهای تنهایی بودند که در هیچ کجا مطرح نمی شد.

باید با اظهار تأسف این مطلب را که دوست ما پیام فضلی نژاد شاهد است بگویم که در یکی از همین شوراهای بالادستی فرهنگی، زمانی که پخش برنامه تلویزیونی ما را که درباره فراماسونری بود توقیف کرده بودند با ما با تمسخر برخورد کردند.

البته خنده دار بود که کسی که با ما برخورد مضحکه آمیز کرد یک دامپزشک بود که عجیب بود او در آنجا که شورای فرهنگی است چکار می کند؟در حالی که رهبر انقلاب تأکید فراوان کردند که باید روی موضوع تاریخ غرب و مسائل جریان های فرهنگی و سیاسی کار کرد.

ایشان در سخنرانی دیگری درباره تاریخ تمدن ما با سفارش فراوان به اساتید گفتند که باید یا کتاب بنویسید یا تدریس کنید.

هرکاری می توان کرد انجام دهید زیرا باید غرور جوان ایرانی به او برگردانده شود.

تاریخ فرهنگی 200 سال گذشته ما سرشار از ایغار فرهنگی صهیونیست ها علیه ریشه های فرهنگی و تمدنی ما است که باید روشن شود.

مردم باید بفهمند و تا نفهمند اوضاع همینطور است.

باور کنید که همین مشکلات اقتصادی ما و بحران آب خوزستان و .

نتیجه جهل و ناآگاهی است.

حضرت علی (ع) می فرمایند که جهل بدترین فقر است.

رسانه های صهیونیستی می خواهند که مردم ما آگاه نباشند و با اطلاعات سطحی شبکه های اجتماعی مشغول باشند.

مرحوم فرج نژاد تمام تلاشش این بود که این جهل را از بین ببرد و با انشتار کتاب و سخنرانی آگاهی ایجاد کند.

لحظه ای قرار و آرام نداشت و مانند مرحوم شایان فر و یا مرحوم حلاج نیشابوری که دریایی از معلومات بود و در یک سانحه تصادف در پیاده رو به شدت مجروح شد و از دنیا رفت، می خواست که باور و آگاهی را ایجاد کند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: صهیونیسم - سینما - خاورمیانه جدید - ارباب حلقه ها - فرهنگی - نژاد - فرهنگی و هنری - فضای فرهنگی - بنی اسراییل - تشکیل - تولید فیلم - خاورمیانه - تفکر - فیلم - حلقه - خبرگزاری - هایی - هالیوود - اسراییل - ماتریکس - متناسب - انتشار - درگذشت - مضامین - پرداخت - تولید - سیاسی - موضوع - گذشته - حادثه

آخرین اخبار سرویس:
عکس جالب بهنوش بختیاری و هوادار کوچولوش /عکس

روایتی متفاوت از سفر اربعین / «به خدای درختان انجیر» منتشر شد

عکس جالب بهنوش بختیاری و هوادار کوچولوش /عکس

پاسخ مینا وحید به سوالی که جنجالی شد! /عکس

پخش فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» از شبکه پنج سیما

اسامی فیک خواننده های ایرانی

اسامی فیک خواننده های ایرانی

استخدام سرپرست رستوران با بیمه در یک مجموعه معتبر در غرب تهران

دلنوشته زیبای مادر ارشا اقدسی برای پسرش

استخدام آبدارچی در مجموعه باغ تالار دشت شقایق در تهران

خودروی خاص سام درخشانی در کیش /عکس

نگاه «هم سایه» به افغانستانی ها واقعی است؟

خودروی خاص سام درخشانی در کیش /عکس

سفر هوایی بازیگران و عوامل سریال«نجلا 2» /عکس

تقویم و اوقات شرعی سی و یکم شهریور شیراز + فیلم

فیلم/ لحظه رعب انگیز فرار دلفین ها از دست نهنگ های قاتل

استخدام حسابدار در مجموعه آیلتس تهران در تهران

هفت نمای ماندگار از سینمای دفاع مقدس

هفت نمای ماندگار از سینمای دفاع مقدس

علی شادمان مدل مویش را عوض کرد /عکس

نگاه «هم سایه» به افغانستانی ها واقعی است؟

علی شادمان مدل مویش را عوض کرد /عکس

بوسه های رضا بهرام بر صورت خواهرش + عکس

چرا برخی ملودی ها مدام دزدیده می شوند؟

مجری ممنوع التصویر در گلزار شهدا /عکس

مجری ممنوع التصویر در گلزار شهدا /عکس

دلنوشته مادر ارشا اقدسی برای چهلمین روز سفر ابدی پسرش

چرا برخی ملودی ها مدام دزدیده می شوند؟

سلفی جدید بهاره رهنما و دخترش /عکس

سلفی جدید بهاره رهنما و دخترش /عکس

سفر خارجی محسن کیایی و دوستانش /عکس

سفر خارجی محسن کیایی و دوستانش /عکس

فیلم/ دفاع جانانه یک گربه شجاع از خواهرش در مقابل 3 سگ

شهاب حسینی همسر سینمایی فنلاندی اش را رو کرد

لحظه ترساندن رضا شفیعی جم در شب آهنگی+فیلم

ایسنا جشنواره شهید رجایی

فیلم «الناز شاکردوست» به آمریکا رسید!

استخدام سالن کار در مجموعه فرهنگی و هنری کتاب بهار دیدار در تهران

دلنوشته مادر ارشا اقدسی برای چهلمین روز سفر ابدی پسرش

سالن های سینما و تئاتر مشهد بازگشایی شد

عشق زیبای امین تارخ در حال آشپزی + عکس

صابر ابَردر کنار صابر ابَر+عکس

صابر ابَردر کنار صابر ابَر+عکس

فوت پدر و مادر «بازیگر شب های برره» در یک روز!

تو دهنی رضا صادقی به مخاطب خاصش + عکس

آخرین خبر از ساخت سریال پایتخت 7 نوروز 1401

استخدام برشکار تریکو در یک مجموعه معتبر در اصفهان

درگذشت پدر و مادر بازیگر سینما در کمتر از یک روز بر اثر کرونا

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت ابومحمد عسکرخانی

استخدام طراح گرافیست با بیمه در مجموعه سان گرافیک در اصفهان

استخدام بازاریاب و ویزیتور (لوازم خانه و آشپزخانه) با پورسانت در تهران

حمایت اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

جدیدترین پست امیرمهدی ژوله +عکس

ماجرای جوشیدن خاک در بوشهر + فیلم

کاربرد تکسچر و 7 تکنیک جذاب آن

دلنوشته مادر ارشا اقدسی برای چهلمین روز سفر ابدی پسرش

واکسیناسیون شبانه روزی در جنوب غرب خوزستان+ فیلم

جهادی برای واکسیناسیون

فیلم| استقبال احساسی کودکی از برادرانش

نگاهی به قسمت هفتم سریال خاتون

تسلیت استاندار گیلان در پی درگذشت «میر محمود (امیر) فخر موسوی»

عکس/ وقتی بچه ها از «بهنوش بختیاری» بدشان می آید!

دلنوشته سیاوش خیرابی در مورد موفقیتش + عکس

مادر ارشا اقدسی برای چهلمین روز سفر ابدی پسرش نوشت

«باروی خون» روایتی داستانی از ناگفته های تاریخ

الناز حبیبی و دوستانش + عکس

روایت بازیگر «گاندو» از حضور در راهپیمایی اربعین

نقد «نخل و نارنج» وحید یامین پور و ارتباط فارسی و سیاست از زبان حداد عادل

برگزاری شب شعر «قاب ارغوان» در جوار آرامگاه شیخ اجل

«افرا» هنوز به اوج نرسیده است

بوی مهر در آستانه ماه مهر + فیلم

برگزاری آیین رونمایی از کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری ها می رقصند» در قرچک

باز شدن نوبت دهی واکسن کرونا برای افراد 17 سال به بالا

پوستر نمایش اولئانا با طراحی محمدصادق زرجویان رونمایی شد

پیام وزیر ارشاد برای درگذشت ابومحمد عسگرخانی

برگزاری شب شعر قاب ارغوان در جوار آرامگاه شیخ اجل

شعر عجیب فریبا نداری زیر عکس خودش

بساط کارگاه های غیرمجاز تولید ذغال را برچینید + فیلم

اظهارنظر عمو پورنگ درباره گیاهان عاشق + عکس

«خانم بازیگر» آب روی آتش جنجال ها شد!

نصیحت ازیتا ترکاشوند + عکس

شقایق فراهانی در کنار خواننده خیابانی + فیلم

استخدام تحلیل گر داده در شرکت گروه تحلیل داده نمافر در تهران

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت ابومحمد عسگرخانی

«شبنم قلی خانی» در باغ خوابش برد + عکس

واکنش اتحادیه تهیه کنندگان به اظهارنظر وزیر ارشاد

دلتنگی مادر ارشا اقدسی در چهلمین روز سفر ابدی پسرش

آدم خوش شانس از نگاه مجید واشقانی+ عکس

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت ابومحمد عسگرخانی

سالن های تئاتر مشهد بازگشایی شد

دلنوشته مادر برای چهلمین روز درگذشت ارشا اقدسی

«شقایق دهقان» دوباره عاشق شد/ تصویر

سخنان احساسی مادر ارشا اقدسی در مراسم چهلم فرزندش

آخرین اینستاپست شقایق دهقان+ عکس

تجلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانواده شهید مدافع حرم در آستانه هفته دفاع مقدس

آخرین اینستاپست شقایق دهقان+ عکس

آدم خوش شانس از نگاه مجید واشقانی+ عکس

معرفی برترین دستگاه های اجرایی خوزستان

فیلم تازه کلینت ایستوود، افتتاح کننده جشنواره توکیو 2021

برنامه های شبکه افق سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس

مستغاثی: فرج نژاد ایده نقد نفوذ صهیونیسم در سینما را عمق بخشید/چرا در در دهه 80 بحث سینما و صهیونیسم مطرح شد؟

مستغاثی: فرج نژاد ایده نقد نفوذ صهیونیسم در سینما را عمق بخشید/چرا در در دهه 80 بحث سینما و صهیونیسم مطرح شد؟