مطالب مرتبط:
جزییاتی جدید از احتمال به بن بست رسیدن برجام؛ آمریکا حاضر به لغو تحریم 500 شخص حقیقی و حقوقی نشد/ برای خروج سپاه از لیست گروه های تروریستی شرط گذاشت!
واکنش گروه های مقاومت به توافق الکاظمی و بایدن
طرح صیانت از کاربران نظام حکمرانی فضای حقیقی را هم تضعیف میکند
توافق بغداد ـ واشنگتن فاقد ارزش است/مقاومت فریب آمریکارا نمی خورد
حمایت از فعالان بخش خصوصی یکی از نیازهای اصلی محور مقاومت در جنگ اقتصادی است
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 ساعت 23:102021-07-29بين الملل

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود


مقاومت عراق در واکنش به توافق سران عراق و امریکا بر ابقای مشاوران نظامی در خاک کشور گفت: مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود.

- " مقاومت عراق در واکنش به توافق سران عراق و امریکا بر ابقای مشاوران نظامی در خاک کشور گفت: مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری رسا، کمیته هماهنگ کننده گروه های مقاومت عراق، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در بیانیه ای نکاتی را درباره بیانیه پایانی دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد واشنگتن عنوان کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شبکه الاعلام المقاوم ، در بیانیه مذکور آمده است، به رغم آنکه بیانیه پایانی دور چهارم گفت و گوهای راهبردی میان بغداد-واشنگتن چندپهلو و غیرصریح است و در آن ابهام و کاستی وجود دارد و از سوی دیگر، هیچ لفظ خروجی در آن ذکر نشده، مقاومت عراق از نزدیک تمام مقدمات و نتایج این گفت و گو را پیگیری کرده است و بسیار یقین دارد که با اصطلاحات و عناوین بازی شده تا زمان هیمنه و حضور آمریکا به درازا کشیده شود؛ آمریکایی که حضورش پس از مصوبه تاریخی پارلمان عراق در سال 2020 غیرقانونی است.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است که اجرای مصوبه مذکور از تعهدات اولیه دولت عراق بوده از این رو چنانچه مقصود خروج حقیقی باشد، بایست این خروج شامل تمام نیروهای بیگانه شود و همه پایگاه های تحت اختیار اشغالگران به طور کامل به همراه تجهیزات نظامی موجود در آن به عراق تحویل و همچنین به پرواز هرگونه پرنده نظامی بیگانه در حریم عراق پایان داده شود.

کمیته هماهنگ کننده مقاومت عراق تأکید کرد که در راستای تحقق مفهوم حاکمیت عراق و آزادسازی کامل این کشور از اشغالگران و رد هرگونه بهانه برای سرپوش نهادن بر شکست اشغالگران و ابقای آن ها در قالبی دیگر در خاک عراق، خواسته مقاومت ثابت و روشن است و همچنین مقاومت تأکید می کند که عراق به هیچ گونه نیروی بیگانه در هر قالبی نیاز ندارد.

مقاومت عراق در ادامه بیانیه یادشده به نقص ها و ابهامات موجود در بیانیه مشترک دور چهارم گفت و گوهای راهبردی بغداد-واشنگتن اشاره کرد.

موارد عنوان شده از این قرار هستند: نخست: آنچه در این عبارت بیانیه مذکور آمده است: "روابط امنیتی به طور کامل به حالت مشاوردهی، آموزش و همکاری اطلاعاتی تغییر پیدا خواهد کرد".

آشکارا به این معناست که این موضوع فراتر از یک اعلام فریبنده برای ابقای اشغالگران نیست؛ اما تنها با تغییر عنوان.

در این حالت، موضع مقاومت در رد حضور هر شکلی از اشغالگری تغییر نخواهد کرد به ویژه آنکه ما در بیانیه پیشین خود ثابت کردیم که نیروهای امنیتی ما نیازی به آن ها ندارند و خود توانایی دارند و قدرتمند هستند.

حضور مشاوران آمریکایی یک ضرر است که نفعی به دنبال ندارد .

دوم: در نتیجه گفت و گوی [راهبردی] -سهوا یا عمدا- از هر گونه صحبت درباره اشغال حریم هوایی عراق از سوی آمریکا و نقض حاکمیت چندین و چندباره حاکمیت این کشور غفلت به عمل آمده است با نظر به اینکه تمام جنایت های اشغالگران آمریکایی از سال 2014 تاکنون از راه حریم هوایی انجام شده است بنابراین چنانچه حریم هوایی عراق تحت کنترل آمریکا باشد و پرنده های آمریکایی بدون هیچ گونه نظارتی در آن جولان دهند، اعلام خارج کردن نیروها در حالی که آن ها حریم عراق تحت اشغال دارند، بی معنی خواهد بود .

سوم: ما از سال 2014 و از زمان آغاز جنگ علیه سازمان داعش، از طرف آمریکایی و عراقی می شنیدیم که نیروهای آمریکا در عراق رزمی نیستند بلکه تنها برای مشاوره دهی و آموزش حضور دارند تا این گونه پس از هفت سال همگان را -البته به جز ما- با این اعلام که این نیروها رزمی بودند و قصد دارند مأموریت آن ها را بعدها به مشاوره دهی تغییر دهند، غافلگیر کنند پس اگر طرف آمریکایی طی هفت سال- طبق عادتش- دروغ گفته است، چرا باید آن ها را اکنون باور کنیم؟ و اگر برخی طرف ها حضور نیروهای رزمی را به بهانه مشاوره دهی در سابق پنهان کرده اند پس چه چیزی مانع آن ها خواهد بود تا دیگر این کار را تکرار نکنند؟ .

چهارم: در صورتی که در پایان سال اعلامی رسمی درباره خروج تمام نیروهای بیگانه از خاک عراق صورت بگیرد و تمام پایگاه ها از وجود آن ها خالی شوند، چه کسی اثبات خواهد کرد که خروج عملا انجام شده است؟ و آیا به کمیته های پارلمانی بی طرف اجازه داده خواهد شد که بدون هشدار قبلی درباره بازرسی، وارد این پایگاه ها شوند و خالی بودن آن را از نیروهای آمریکا اثبات کنند؟ یا اینکه این پایگاه ها بسته و محافظت شده باقی خواهند ماند تا باعث نگرانی و تعجب شوند؟ .

پنجم: مشاوران آمریکایی جزء نفوذ به دستگاه های امنیتی برای جمع آوری اطلاعات و جاسوسی از کشور و هدف قراردادن گروه های امنیتی عراق چه چیزی ارائه کرده ند؟ .

ششم: مقاومت تا زمان خروج حقیقی کاملا در حالت آماده باش خواهند ماند و اقدامات و موضع خاص خود را خواهد داشت؛ موضعی که در آن تردیدی نخواهد داشت چنانچه خروج صوری باشد.

پرنده های بیگانه نیز در حریم عراق متخاصم تلقی خواهند شد .

این بیانیه پس از پایان دور چهارم و پایانی گفت و گوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن مطرح می شود؛ گفت و گویی که در آن بر ضرورت خروج نظامیان رزمی آمریکا از عراق در 31 دسامبر 2021 تأکید شد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه دوشنبه هفته جاری در دیدار با جو بایدن رییس جمهور آمریکا درباره مسائل مختلفی با او گفت وگو و بر ضرورت خروج نظامیان رزمی آمریکا از عراق در 31 دسامبر 2021 تأکید کرد.

بایدن و الکاظمی بامداد سه شنبه و در پایان دیدار خود در کاخ سفید، بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن تأکید شده بود: واشنگتن و بغداد توافق کردند که تا انتهای سال جاری (2021) حضور نیروهای نظامی آمریکا در عراق پایان یابد و آمریکا به حاکمیت و قوانین عراق احترام می گذارد .

با این حال، منابع خبری با مقایسه بیانیه جدید و بیانیه پیشین خبر دادند که بیانیه جدید تفاوتی با بیانیه دور سوم ندارد و فقط نامگذاری ها تغییر کرده است.

روزنامه العربی الجدید ، امروز (چهارشنبه)، در گزارشی در این خصوص نوشت: به نظر نمی رسد که توافق دور چهارم و پایانی گفت و گوهای راهبردی آمریکا و عراق که پریروز صورت گرفت و شامل خروج نیروهای رزمی [آمریکایی] تا 31 دسامبر آینده بود و در آن، عنوان حضور نظامی آمریکا در عراق به مشورتی و آموزشی تغییر یافت، مسئله جدیدی باشد یا منجر به محدود کردن نقش نظامی آمریکا در عراق شود .

العربی الجدید خاطر نشان کرد که بیانیه رسمی مشترک دور سوم گفت و گوها میان دو طرف در تاریخ هفتم آوریل گذشته بر همین موارد تأکید کرده بود به نحوی که در آن عنوان شده بود: با توجه به توسعه توانمندی نیروهای امنیتی عراق، دو طرف به این نتیجه رسیدند که نقش آمریکا و نیروهای ائتلاف اکنون به مأموریت های آموزشی و مشورت دهی تغییر یافته است .

این درحالی است که پارلمان عراق در دی ماه سال 98، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس نائب رییس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد؛ اما با این حال، آمریکا همچنان بر نقض این مصوبه و باقی ماندن در خاک عراق اصرار می ورزد.

/988/
کلید واژه ها: آماده باش کامل - مقاومت - مقاومت عراق - آماده باش - بیانیه پایانی - بیانیه - بیگانگان - عراق - خروج - حقیقی - واشنگتن - راهبردی - گروه های مقاومت - بغداد واشنگتن - زمان - امریکا - پایگاه خبری - گزارش - واکنش - توافق - چهارم - نظامی - بغداد - بین الملل - کشور - سران - خبرگزاری - پایگاه - هماهنگ - کاستی

آخرین اخبار سرویس:
منابع سودانی از کودتای نافرجام در این کشور خبر دادند

ببینید | کودتای نافرجام در سودان

رییس جمهور السالوادور خودش را یک دیکتاتور اعلام کرد

پاسخ قاطع ایران به ادعا های وزیر انرژی عربستان سعودی

بورل: 1+4 نشستی درباره توافق هسته ای ایران در نیویورک نخواهد داشت

حمله زنبور های آفریقایی به پنگوئن های در حال انقراض

آمازون درباره رشوه خواری کارمندش تحقیق می کند

اتحادیه اروپا همبستگی خود با فرانسه در مناقشات زیردریایی را اعلام کرد

هیچ کس در آمریکا از اردوغان استقبال نکرد! +عکس

فارین افرز: آمریکا باید با طالبان چگونه رفتار کند؟

آمار تکان دهنده سازمان ملل از کودکان قربانی در افغانستان +فیلم

پاسخ قاطع ایران به ادعا های وزیر انرژی عربستان سعودی

دیوان اروپایی حقوق بشر، روسیه را مسئول مسمومیت و قتل لکساندر لیتوینینکو دانست

بولسونارو مجبور شد در نیویورک بیرون رستوران غذا بخورد

خالد مشعل: اسرای فلسطینی به زودی آزاد خواهند شد

لبنان پیروز شد!

آمریکا لوح حماسی گیلگمش را به عراق پس می دهد

آغاز نشست های سران در مجمع عمومی سازمان ملل

تاکید واشنگتن بر لزوم برگزاری انتخابات لیبی در تاریخ مقرر

آمریکا لوح حماسی گیلگمش را به عراق پس می دهد

حزب وابسته به پوتین پیروز انتخابات پارلمانی روسیه

بازداشت 4 تروریست القاعده در لاهور پاکستان

خنجر آمریکا در پشت فرانسوی ها

روسیه، مسئول مسمومیت و قتل الکساندر لیتوینینکو است

2 نیروی پلیس صهیونیست با خودرو زیر گرفته شد

جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا

پیروزی حزب وابسته به پوتین پیروز انتخابات پارلمانی

آغاز مانورهای نظامی مشترک اوکراین، آمریکا و دیگر متحدانش

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

راهپیمایی در استان صعده در سالروز انقلاب 21 سپتامبر

نخست وزیر استرالیا فعلا نمی خواهد با ماکرون دیدار کند

دستور فوری آمریکا و انگلیس به ایران

رایزنی وزرای خارجه فرانسه و روسیه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با محوریت ایران

تصاویر/ دیدنی های امروز

نشستی با اعضای 1+4 در دستور کار نیست

افسر سازمان سیا در سفر به هند علائم مشابه سندروم هاوانا را گزارش کرد

اعضای تازه کابینه طالبان اعلام شد/ مجاهد: تلاش برای کابینه فراگیر ادامه دارد

ببینید | آمار تکان دهنده سازمان ملل از کودکان قربانی در افغانستان

گفتگوی دبیران کل اتحادیه عرب و سازمان ملل درباره فلسطین

جهان در آستانه جنگِ تمام عیار چین و آمریکا

هشدار مستقیم ایران به آمریکا/ سرنوشت عین الاسد در انتظار پایگاه حریر است؟

جزییات طرح پیشنهادی حماس برای تبادل اسرا

حذف محدودیت سنی واکسیناسیون از امروز (فیلم)

واکنش ایران به اظهارات وزیر انرژی عربستان در نشست آژانس

تلفات کرونا در آمریکا از مرگبار ترین بیماری مسری تاریخ عبور کرد

(عکس) چاپ تمبر آیت الله سیستانی و پاپ

دست اندازی صهیونیست ها به منابع انرژی لبنان

گزارش دولت بایدن: کاهش 70 میلیارد دلاری تجارت خارجی ایران در 3 سال گذشته

پیام سرلشکر باقری به نظامیان آمریکایی

بیانیه ارتش سودان درباره شکست کودتا

رایزنی لاوروف و وزیر خارجه فرانسه درباره برجام

فرار از زندان جلبوع سیلی محکمی به صورت اسراییل بود

حضور بیش از 11 هزار موکب در مراسم اربعین امسال

طالبان استانداران ننگرهار و کنر را برکنار کرد

اتحادیه اروپا، آمریکا را به بی وفایی متهم کرد

درخواست همکاری سازنده دولت با پارلمان برای نجات لبنان

اسلامی: آمریکا باید تمام تحریم ها علیه ایران را لغو کند

کودتای نافرجام در سودان

ارتش سودان: تلاش برای کودتا مهار شد/ دستگیری 40 افسر

بازداشت 40 نفر در ارتباط با انفجار های اخیر در جلال آباد افغانستان

افشای اطلاعات مترجمان افغانستانی از وزارت دفاع انگلیس/ وزیر دستور بررسی داد

هشدار مستقیم ایران به آمریکا

گزارش دولت بایدن: کاهش 70 میلیارد دلاری تجارت خارجی ایران در 3 سال گذشته

(تصاویر) پایگاه بگرام در دست طالبان

وزیر خارجه پاکستان: قدرت های بزرگ پول های افغانستان را آزاد کنند

درخواست پاکستان از قدرت های جهانی: دارایی های مسدود شده افغانستان را آزاد کنید

فرار اسیران فلسطینی سیلی محکمی به اسراییل بود

جزییات طرح پیشنهادی حماس برای تبادل اسرا

برجام محور دیدار لودریان با همتایان چینی و روسی اش

عضویت در سازمان شانگ های تاثیری در رابطه ایران و آمریکا ندارد

ارتش سودان: تلاش برای کودتا مهار شد/ دستگیری 40 افسر

آمازون درباره رشوه خواری کارمندش تحقیق می کند

فیلم| برخورد پلیس مرزی آمریکا با مهاجران اهل هاییتی

اعتراض به درخواست آزادی عروس اسیدپاش

سران کشورهای اروپایی در سازمان ملل با ایران دیداری نخواهند داشت

اتحادیه اروپا: نشست طرف های برجام در حاشیه مجمع سازمان ملل برگزار نمی شود

حمله هکرها به شرکت ارتباطات اسراییل

کشته شدن دو کولبر ایرانی توسط مرزبانی ترکیه

مجاهد: جلوی داعش را خواهیم گرفت

ببینید | 25 سال حبس برای بازیگر نقش قهرمان رواندا

فرانسه: آمریکا هرگز خبر از تشکیل ائتلاف امنیتی جدید نداده بود

دو خواهر ژاپنی رکورد پیرترین دو قلوهای همسان گینس را شکستند

شهروند فلسطینی 2 نیروی پلیس رژیم صهیونیستی را زیر گرفت

اسلامی: آمریکا باید تمام تحریم ها علیه ایران را لغو کند

 تلاش نافرجام برای کودتا در سودان

سران کشورهای اروپایی در سازمان ملل با ایران دیداری نخواهند داشت

ایران می تواند از تیرگی روابط فرانسه و آمریکا برای طرح دیدگاه هایش در موضوع برجام استفاده کند

عکس| در مورد طالبان بیشتر بدانیم

اقدام طالبان به انتصاب شخصیت های اقلیت های افغان در دولت جدید افغانستان

تولید خامه گیاهی از عدس !

تعمیق عادی سازی عبری – عربی در پرتو کاهش حضور آمریکا در غرب آسیا

توییتر 809 میلیون دلار خسارت پرداخت می کند

درخواست پاکستان برای آزادسازی دارایی های افغانستان

دستگیری زائران غیرمجاز اربعین در عراق +فیلم

کشته شدن دو کولبر ایرانی توسط مرزبانی ترکیه

خطیب زاده: نشست با اعضای برجام دو جانبه خواهد بود

آمریکا پایان اختلافات سیاسی در سومالی را خواستار شد

حادثه برای یک فروند بالگرد هند

راهپیمایی یمنی ها به مناسبت سالروز انقلاب 21 سپتامبر

حمله سایبری کشاورزان آمریکایی را به دردسر انداخت

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود

مقاومت تا زمان خروج حقیقی بیگانگان در آماده باش کامل خواهد بود