مطالب مرتبط:
اعلام زمان پرداخت نوبت دوم وام 10 میلیونی بازنشستگان کشوری+جزییات
نوبت دوم وام 10میلیونی بازنشستگان کشوری تا عصر امروز پرداخت می شود
جزییات پرداخت وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان
وام ضروری بازنشستگان کشوری پرداخت می شود
وام ضروری بازنشستگان کشوری امروز چهارشنبه پرداخت می شود
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 مرداد 1400 ساعت 09:502021-07-29اقتصادي

آخرین جزییات پرداخت نوبت دوم وام 10 میلیونی بازنشستگان کشوری


مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری واجدین شرایط و مشمول دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری، زمان پرداخت وام ها، حذف عده ای از متقاضیان، - زمان پرداخت نوبت دوم وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول و علل تأخیر در پرداخت ها را تشریح کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، اول اردیبهشت ماه سال جاری بود که ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از طریق درگاه خدمات الکترونیک به مدت یک ماه آغاز شد و محمود مرتضایی فرد، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، اعلام کرد: مبلغ تسهیلات در مرحله دوم نیز مانند مرحله نخست 10 میلیون تومان خواهد بود، بازپرداخت این تسهیلات 36 ماهه و حدود 300 هزار تومان با نرخ کارمزد سالانه 4 درصد است که پس از پایان مهلت ثبت نام و انجام فرآیندهای معمول، فقط به حساب افراد مشمول در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی وظیفه دریافت می کنند، واریز خواهد شد.

وی افزود: افرادی که امکان ثبت نام آنها برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد، متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته باشد، وراث پسری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند و متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: تنها یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از این تسهیلات استفاده کند که در این صورت متقاضی باید نسبت به تکمیل فرم تعهد وراث توسط سایر وراث و ارائه آن به مدیریت های استانی صندوق در مهلت یک ماهه تعیین شده اقدام کند.

مرتضایی فرد با تاکید بر اینکه برای وراث صغیر و محجور نیز اصل حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هنگام دریافت وام باید ارائه شود گفت: برای بازنشسته متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می کند و به منظور امکان بهره مندی یک نفر از وراث وظیفه بگیر از تسهیلات وام ضروری، توصیه می کنیم تا بازنشسته متقاضی، از دفتر کل بازنشستگی خود اقدام به ثبت نام کند.

وی اعلام کرده بود متقاضیان باید حتماً در زمان ثبت نام شماره دفتر کل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کنند؛ البته ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و چند مورد دیگر مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، واجدین شرایط تعیین و اسامی بر اساس نوبت بندی در سامانه اعلام می شود.

129 هزار نفر مشمول دریافت وام ضروری شدند اوایل خردادماه امسال بود که واجدین شرایط دریافت دومین مرحله وام ضروری 10 میلیون تومانی صندوق بازنشستگی کشوری مشخص شدند و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، در این خصوص، اظهار کرد: در دومین مرحله ثبت نام اینترنتی دریافت وام ضروری 10 میلیون تومانی، حدود 325 هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که پس از بررسی های لازم و اولویت بندی های انجام شده، 129 هزار و 750 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند که اسامی آنها در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.

ir اعلام شده است.

محمود مرتضایی فرد، افزود: عزیزان بازنشسته و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق که در اردیبهشت ماه اقدام به ثبت نام اینترنتی کرده بودند از هم اکنون می توانند از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق و با وارد کردن مشخصات لازم شامل شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره بانک صادرات از نتیجه درخواست خود باخبر شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، تاکید کرد: در این مرحله نیز مانند مرحله نخست، واجدین شرایط در شش نوبت بر اساس اولویت ها دسته بندی شدند که هر در هر نوبت مبلغ وام به حساب حدود 22 هزار نفر از واجدین شرایط که بر اساس اولویت ها تعیین شده اند، در بانک صادرات واریز خواهد شد.

وی اعلام کرده بود که زمان پرداخت هر نوبت قطعی نیست و بستگی به بانک عامل دارد به طور معمول پایان هر ماه نسبت به پرداخت تسهیلات نوبت مربوطه اقدام خواهد شد، زمان پرداخت نخستین نوبت وام ضروری در این مرحله در صورت تأمین منابع لازم از سوی بانک احتمالاً پایان خرداد ماه یا اوایل تیرماه 1400 است و مابقی نوبت ها در ماه های پس از آن پرداخت می شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در مورد متقاضیانی که از میان دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، گفته بود همانطور که برای مرحله نخست نیز اعلام شد، ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تأیید نشده باشد، چهار دسته ای هستند که در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شده اند.

مرتضایی فرد، تاکید کرد: پس از حذف این چهار گروه، تمامی متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند.

واریز دومین مرحله وام بازنشستگان لشگری و کشوری در پایان تیر یک ماه قبل مدیر مالی صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری اعلام کرد که نوبت اول وام بازنشستگان واریز شده است، همچنین اعلام شده بود که مراحل بعدی در پایان هر ماه واریز می شود.

طبق زمان بندی اعلام شده از سوی صندوق بازنشستگی، باید دومین مرحله وام بازنشستگان لشگری و کشوری در پایان تیر واریز می شد، پیگیری های هفته گذشته از این صندوق نیز حاکی از این بود که وام تا روز پنجم مرداد واریز شود، اما این واریزی انجام نشده است.

آخرین پیگیری ها حاکی از این است که واریز وام با تأخیر انجام می شود، صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری علت تأخیر را تعطیلات اخیر اعلام کرده است.

در واقع صندوق بازنشستگی کشوری مدعی است که تعطیلات شش روزه اخیر موجب شده که در واریز وام به حساب بازنشستگان تأخیر ایجاد شود، چرا که برای واریز وام ها باید بین بخش مالی صندوق با دیگر بخش ها از جمله بانک عامل هماهنگی ایجاد شود که به علت تعطیلی ها این کار انجام نشده است.

این در حالی است که علی خدامی مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت نوبت دوم وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول خبر داد و گفته بود با هماهنگی بانک عامل، دومین نوبت وام ضروری 10 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق تا عصر دیروز (چهارشنبه ششم مردادماه) به حساب 24 هزار نفر از مشمولان واریز خواهد شد، واریزی باید نهایت تا دیروز انجام می شد که با احتساب تعطیلات شش روزه قاعدتاً باید تا یک هفته آینده انجام شود.


کلید واژه ها: صندوق بازنشستگی کشوری - بازنشستگان - بازنشستگان کشوری - پرداخت - صندوق بازنشستگی - 10 میلیون تومانی - وام ضروری - کشوری - میلیون تومانی - میلیون - مدیرکل امور - تومان - بازنشستگی - مرحله دوم - ضروری - ثبت نام اینترنتی - مشمول - مرحله - خدمات الکترونیک - تسهیلات - ثبت نام - مدیرکل - اول اردیبهشت - مهلت ثبت نام - وظیفه - صندوق - بازپرداخت - الکترونیک - امور مالی - اردیبهشت

آخرین اخبار سرویس:
سیاست های سبز عامل افزایش قیمت انرژی نیست

استخدام گرافیست با بیمه، سنوات، پاداش و عیدی در شرکت هورگشت پارس در تهران

یک شایعه در بازار دلار

آیفون 13 دیرتر به دست مشتریان می رسد

معادن سطحی تمام نشده، به تغییر مقیاس مطالعات نیاز داریم/نقش دانش بنیان ها در شکوفایی صنعت

مالیات در یک قدمی بیش از 21 میلیون خانه

اولتیماتوم برای ترخیص کامیون های اروپایی جواب داد

چرا برخی از مواد خاصیت مغناطیسی دارند؟

جمعیت کاربران تیک تاک یک میلیاردی شد

قوانین دست و پا گیر سرمایه گذاری اصلاح شوند

ساخت 132 هزار مسکن در 40 شهرک جدید

شرایط دریافت وام 500 میلیون ریالی با کارمزد 4 درصدی (بدون سود) در طرح کالا کارت

«پاییز» از«شبِ رویایی» منتشر شد+آهنگ

بهترین شیوه مصرف چای و فواید آن

قوانین دست و پا گیر سرمایه گذاری اصلاح شوند

احتمال کاهش تولید زعفران در سال جاری

بازنده موج سواری در بورس

چطور نگرانی مالی کمتری داشته باشیم؟

نیمه پنهان مسکن دولتی

احتمال کاهش تولید زعفران در سال جاری

چگونه بخش کشاورزی به کاهش تولید زباله کمک کند؟

کاهش 55 درصدی ذخیره آب سدهای مشهد/ پاییز خشکی را تجربه خواهیم کرد

استخدام کارگر خانم جهت بسته بندی

کاهش 55 درصدی ذخیره آب سدهای مشهد/ پاییز خشکی را تجربه خواهیم کرد

دومین محموله واکسن اهدایی صربستان تحویل ایران شد؛ 25 هزار دوز «اسپوتنیک وی»

محموله 25 هزار دوزی «اسپوتنیک وی» وارد کشور شد

تغییر ساختار پرداخت یارانه ها /بازگشت مجدد قیمت خودرو به قله گرانی/ قدرت خرید مسکن در سراشیبی

راهنمای بورس نیمه دوم

آخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز 6 مهر

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه تکمیلی در شرکت بازرگانی نوشید ثناگو/ تهران

استخدام حسابدار فروش با بیمه، بیمه تکمیلی و وام در شرکت یلدا پخش مزمز

ویدیو| فکری: خانه ام را برای فروش گذاشته ام ولی به رکود مسکن خورده

وام 480 میلیون تومانی خرید مسکن چه کسانی را خانه دار می کند؟

تولید قطعات مخابراتی تحریمی در تبریز

دزدانی که به بانک مرکزی دستبرد می زنند!/ میلیارد ها تومان پول و طلا در خانه های مردم چه می کند؟

هیوندای جدید 2022 و ابتکار شرکت کره ای برای شکست تویوتا (+عکس)

تویوتا و یک مدل کمیاب با امضای زاگاتو (+عکس)

فال روزانه امروز سه شنبه 6 مهر 1400

آخرین قیمت خودرو امروز 6 مهر 1400 + جدول

ابتکار جالب قطری ها در ساخت ورزشگاه/ استادیومی که بعد از جام جهانی ناپدید می شود +عکس

قیمت گوشی امروز 6 مهر 1400

نرخ ارز آزاد امروز 6 مهر ماه 1400 + جدول

قیمت طلا امروز 6 مهر ماه 1400 + جدول

قیمت سکه امروز 6 مهر ماه 1400 + جدول

تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به خاطر گرانی

اقبال بانک های مرکزی جهان به راه اندازی ارز دیجیتال

4 سال برای واردات مواد اولیه خودرو بدون خروج ارز التماس کردیم

معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی مستقر در مناطق محروم

بعد از تعطیلات،کدام سهام را بخریم؟/ پیش بینی بازار 6 شهریور 1400

ورود دو میلیون و 25 هزار دوز واکسن اسپوتنیک دز دوم

400 هزار تن سیب روی دست کشاورزان ماند!

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت سنجش افزار آسیا در تهران

سورپرایز در بازار خودرو / قیمت ها برگشت/ قیمت جدید پراید چقدر شد؟

رکود بازار مسکن در سایه کاهش قدرت خرید مردم سنگین تر شد

بازار جهانی نفت امروز دوشنبه 5 مهر| قیمت نفت سبک ایران 74.28 دلار

خیز آرام دلار به سمت مرز 28 هزار تومان

دستور رییسی به بانک مرکزی و شایعه عجیب در بازار ارز / دلار می ریزد یا گرانتر می شود؟

هیچ تغییری در قیمت های قبلی بلیط هواپیما و اتوبوس برای زوار اربعین نداریم

اعطای تسهیلات مسکن بر اساس محدوده ی جغرافیایی

تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران به دلیل گرانی

کاهش محدودیت سنی واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد

دلار در سامانه نیما چقدر قیمت خورد؟

تیشه بر جان دریاچه ارومیه با از سرگیری سدسازی

پرداخت قبض برق قسطی شد

ترفندهایی برای کاهش مصرف اینترنت در واتس اپ و اینستاگرام

قیمت نوسازهای نقلی پایتخت چقدر است؟/ جدول

گرانی باعث تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران شد

تصویب آیین نامه اجرایی تعیین قیمت خرید برق با توجه به ساز و کار بازار در بورس

قیمت بازار جهانی فلزات غیرآهنی/ امروز دوشنبه 5 مهر

پرداخت قبض برق قسطی شد

رویداد معرفی روش جدید تصفیه شیمیایی پساب های صنعتی برگزار شد

استخدام آبدارچی با بیمه در یک شرکت در حوزه تولید مصنوعات طلا در اصفهان

جوشکار حرفه ای

استخدام 7 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در هرمزگان

گرانی باعث تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران شد

آغاز به کار بی حاشیه رمزارزها

گرانی باعث تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران شد

پرداخت قبض برق قسطی شد

آماده باش برای تغییر روند پرداخت یارانه ها

وزیر راه و شهرسازی: وجه بلیت افرادی که موفق به سفر نشدند، بدون اخذ خسارت باید بازگردد

وزیر راه و شهرسازی: وجه بلیت افرادی که موفق به سفر نشدند، بدون اخذ خسارت باید بازگردد

قبض های برق را قسطی پرداخت کنید + جزییات

توزیع 2 هزار و 500 پرس غذای گرم بین نیازمندان باشت

بحران سوخت در انگلیس + جزییات

گردهمایی بزرگ فعالان صنعت فولاد در نمایشگاه بین المللی اصفهان

قیمت محبوب ترین گوشی های بازار / 5مهر

چطور قبض های برق را قسطی پرداخت کنیم؟

صدور ویزای ایران برای گردشگران خارجی از آبانماه

قطعی گاز در برخی مناطق شهر رشت

تازه ترین قیمت خودرو در بازار

نیازمند نیروی کار بسته بندی شیفت شب وعصر

مرغ گرم و منجمد کیلویی چند؟

استخدام کارگر و نیروی فنی

سهامداران «کاوه» بخوانند

گرانی باعث تعطیلی 20 درصد سوپرمارکت های تهران شد

افزایش سرعت واکسیناسیون و ضرورت رعایت شیوه نامه ها

زمین چمن شماره 2 ورزشگاه شهدای مس رفسنجان در مسیر کاشت طبیعی

صدور ویزای ایران برای گردشگران خارجی از آبان ماه 1400

تشکیل انجمن حمایت از زندانیان در کوهدشت

کشف و توقیف بیش از 10,000 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در مغولستان داخلی چین

آخرین جزییات پرداخت نوبت دوم وام 10 میلیونی بازنشستگان کشوری

آخرین جزییات پرداخت نوبت دوم وام 10 میلیونی بازنشستگان کشوری