مطالب مرتبط:
تبریک وزیر میراث برای ثبت جهانی «هورامان/اورامانات»
ربیعی: دولت دوازدهم تمام مسئولیت خود را برای لغو تحریم ها به سرانجام رسانده
ربیعی: دولت دوازدهم تمام مسئولیت خود را برای لغو تحریم ها به سرانجام رسانده / اگر محدودیت های غیرضروری نبود، امروز شاهد نتیجه متفاوتی بودیم
افزایش توان تولید برق در دولت های یازدهم و دوازدهم و برنامه ششم توسعه
گزارش عملکرد دولت دوازدهم در بخش برق/ پیشنهاداتی برای حل معضل خاموشی ها
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 مرداد 1400 ساعت 06:202021-07-28فناوري

میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست


فعالان حوزه ICT و فضای مجازی با اعلام برخی شاخص ها به عنوان کارهای عقب افتاده و میراث دولت دوازدهم برای وزیر ارتباطات آینده بر حرکت کشور به سمت تحول و اقتصاد دیجیتال تأکید کردند.

- تحول دیجیتال مهمترین نیاز آینده کشور نگاهی به اظهارات فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضای مجازی نشان می دهد که اغلب این فعالان متفق القول هستند که کشور برای چهار سال آینده نیازمند تحول دیجیتال است که باید بر پایه اقتصاد دیجیتالی شکل بگیرد.

آنها می گویند که وزیر پیشنهادی باید برنامه ریزی و فرآیندهای اجرایی در اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات را به سمت همگرایی و تمرکز بر استفاده از خدمات دیجیتال در تمامی ابعاد پیش ببرد.

در کنار آن موضوع توجه به ابعاد شبکه ملی اطلاعات و حاکمیت سایبری و نیز تحقق شعار سال مبنی بر مانع زدایی و تسهیل گری مورد انتظار است.

فعالان تشکل های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بزرگترین انتظار و خواسته از حاکمیت، دولت و همچنین وزیر آینده این بخش را ایجاد فضایی همگون و همسو در راستای تسریع حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال عنوان می کنند که آینده ای روشن را برای ایران رقم بزند.

به باور این فعالان رییس جمهور باید وزیری را در حوزه ICT انتخاب کند که بتواند از ظرفیت و توانایی بخش خصوصی استفاده درست و صحیحی داشته باشد و وعده هایی که می دهد در حد حرف و شعار نباشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آتی باید آشنا به تحول دیجیتال و مسلط به اقتصاد دیجیتال و دارای نقش تسهیل گری باشد و با مانع زدایی و حذف قوانین اضافی، باعث رونق کسب و کار در این بخش شود.

فعالان صنعت مخابرات نیز معتقدند که در دولت قبل حوزه زیرساخت، بومی نشده و شبکه مخابرات غیر بومی، داده های امنیتی، اقتصادی، بانکی و … را در معرض خطر قرار می دهد.

آنها معتقدند که وزیر بعدی ارتباطات باید برنامه های راهبردی برای رویارویی با انقلاب صنعتی چهارم مانند دولت هوشمند، بلاکچین و استقلال رگولاتوری داشته باشد؛ برای موارد راهبردی صنعت ICT از قبیل تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال نگاه درستی داشته باشد و بتواند این وزارتخانه را به یک وزارتخانه راهبردی همگام با روند جهانی تبدیل کند.

به گفته فعالان این صنعت، در برنامه کشورهای توسعه یافته دولت الکترونیکی جای خود را به دولت هوشمند داده و با وجودی که الگوریتم های هوش مصنوعی با سرعت فراوان در حال تغییر و تحول هستند، دولت های مختلف به تدوین برنامه های جامع هوش مصنوعی روی آورده اند.

در این میان اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای نیز با اظهار امیدواری از اینکه ICT در برنامه ریزی های دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گیرد، از وزیر آینده ارتباطات خواسته اند تا حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال را تسریع کند.

نیازمندی کشور در تأمین زیرساخت های تحول دیجیتال رضا تقی پور انوری وزیر اسبق ارتباطات و نماینده کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در این باره در گفتگو با خبرنگار مهر"، می گوید: اتفاقات در دنیا در حوزه فضای مجازی فراتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات است و ICT در بهترین حالت تنها می تواند زیرساخت های فضای مجازی را تأمین کند.

اما آنچه که برای کشور مورد نیاز است بحث تحول دیجیتال است.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات به تنهایی نمی تواند به این هدف برسد و نیاز است که تحقق تحول دیجیتال در دولت آینده مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: در این میان، زیرساخت های اقتصاد دیجیتال باید توسط وزارت ارتباطات محقق شود.

تقی پور با اشاره به الزامات تعریف شده در سند ضرورت تبیین شبکه ملی اطلاعات مبنی بر ایجاد شبکه ای مستقل، امن و دارای پهنای باند بالا گفت: اقتصادی و ارزان بودن از دیگر ویژگی هایی است که در تحقق شبکه ملی اطلاعات مدنظر بوده و در این خصوص نیازمند تأمین زیرساخت های تحول دیجیتال هستیم.

وی افزود: نگاه دولت جدید باید به موضوع شبکه ملی اطلاعات و اینترنت حول محور اقتصاد دیجیتال و توسعه کسب و کار از یک سو و نیز تعیین خط مرز فضای مجازی به عنوان استراتژی کشور از سوی دیگر باشد.

ملاحظات مربوط به منافع ملی در کسب و کار دیجیتال این نماینده مجلس گفت: با توجه به علاقه مندی کشور باید بیشترین بهره وری را از فضای شبکه و کسب و کار دیجیتال ببریم؛ در عین حال باید ملاحظات مربوط به منافع ملی را نیز درنظر بگیریم.

وزیر اسبق ارتباطات با تاکید بر اینکه باید کشور از آسیب پذیری سایبری ایمن شود، گفت: ارزان بودن دسترسی و نامحدود بودن پهنای باند در شبکه ملی اطلاعات از دیگر الزاماتی است که دولت جدید باید به آن توجه کند.

وی افزود: برنامه کلان وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم باید آماده سازی زیرساخت ها برای تحول دیجیتال و محقق کردن کامل زیرساخت ها برای شبکه ملی اطلاعات باشد و همراه با آن کمک به کشور برای زمینه سازی اقتصاد دیجیتال در کنار سایر بخش های اقتصادی باشد.

حتی در صورتی که نیاز باشد باید برای این اهداف چارچوب و قوانین و مقررات لازم تصویب کرد.

برنامه کلان وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم باید آماده سازی زیرساخت ها برای تحول دیجیتال و محقق کردن کامل زیرساخت ها برای شبکه ملی اطلاعات باشد و همراه با آن کمک به کشور برای زمینه سازی اقتصاد دیجیتال در کنار سایر بخش های اقتصادی باشد تقی پور با اشاره به اینکه هم اکنون حد و حدود کسب و کارها و قوانین مرتبط با اقتصاد دیجیتال در کشور مشخص نیست، خاطرنشان کرد: در این زمینه مصوبات شورای عالی فضای مجازی می تواند به سرمایه گذاران و استارت آپ ها کمک کند.

وی گفت: تجربه کشورهای مختلف نشان داده که کسب و کارهای دیجیتالی در دوران کرونا" با رشد خوبی مواجه شدند.

در این زمینه در کنار زیرساخت حقوقی و حمایت مالی، وزارت ارتباطات نیز باید زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را برای کسب و کارهای دیجیتالی آماده کند.

وزیر اسبق ارتباطات خاطرنشان کرد: خدمات پایه کاربردی از ضروری ترین اجزای شبکه ملی اطلاعات و به عنوان زیرساخت نرم افزاری مطرح است که در این خصوص وزارت ارتباطات باید تکالیف خود را بر مبنای مصوبه شورای عالی فضای مجازی اجرا کند.

تقی پور افزود: دولت جدید باید توجه خود را معطوف به حاکمیت سایبری کند.

یکی از اجزای حاکمیت سایبری حکمرانی داده ها است که باید برای آن قوانینی مدنظر قرار گیرد تا داده ها مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

خلاءهای دیگری نیز در این بخش وجود دارد که البته وزارت ارتباطات در آن دخیل نیست و مرکز ملی فضای مجازی باید کلان موضوع را مشخص و مجلس در مورد آن قانونگذاری کند تا منافع ملی کشور تأمین شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون داده های کاربران بدون حساب و کتاب توسط پلتفرم های خارجی جمع آوری می شود و این در حالی است که باید برای این استفاده قرارداد و چارچوبی وجود داشته باشد، ادامه داد: هر نوع استفاده تجاری از داده کاربران مجاز نیست و باید چارچوب مشخصی برای آن در نظر گرفت.

باید در مورد اینکه سکوهای خارجی به چه شکل در کشور ارتباط داشته باشند، تعیین تکلیف شود و این مهم نیازمند قانون است.

لایحه حفاظت از داده تدوین شود حسین زیبنده دانشجوی دکتری حکمرانی فضای مجازی و پژوهشگر هسته خط مشی فضای مجازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) نیز در گفتگو با خبرنگار مهر" با اشاره به نقش محوری و انسجام بخش وزارت ارتباطات به سایر وزارتخانه ها گفت: دولت جدید باید لوایحی مانند لایحه حفاظت از داده ها و حمایت از بخش خصوصی را مدنظر قرار دهد.

وی گفت: بردن اقتصاد کشور به سمت اقتصاد خدماتی و رشد نامتوازن استارت آپها در حوزه خدمات و فروکاهش مفهومی شرکت های دانش بنیان، یعنی سهل کردن برخی از شاخصه ها و محورهایی که شرکت های دانش بنیان باید داشته باشند، مسأله ای است که در این دولت اتفاق افتاده است.

زیبنده تاکید کرد: برای رسیدن به یک اقتصاد دانش بنیان باید شرکت های قوی و حقیقتاً دانش بنیان در کشور وجود داشته باشند و نباید به هر بهانه ای شرکت های دانش بنیان را به یک سری شرکت های اقتصادی و استارت آپی ارائه دهنده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فروکاهش مفهومی داد و از بقیه چشم پوشی کرد.

بنابراین در دولت جدید نیاز است که به شرکت های دانش بنیان به یک دید همه جانبه و جامع نگاه کرد و به نفع شرکت های استارت آپی خدمات فناوری اطلاعات از بقیه غافل نشد.

دوران ارزش محوری پایش در فضای مجازی گذشت این پژوهشگر فضای مجازی گفت: در عرصه حکمرانی فضای مجازی باید مدنظر داشته باشیم که دوران ارزش محوری پایش در فضای مجازی گذشته و در حال حاضر ارزش محوری در حکمرانی فضای مجازی سلطه و حاکمیت است که امروزه این سلطه از طریق پلتفرم اتفاق می افتد.

ما هم باید به این سمت برویم که در عرصه حکمرانی و حاکمیت فضای مجازی، اقتدار جمهوری اسلامی حفظ کنیم و ظرفیت هایی برای حکمرانی و اعمال اراده جمهوری اسلامی ایجاد و از هویت و منافع ملی دفاع و صیانت کنیم تا بتوانیم این ارزش محوری در حکمرانی را به نفع جمهوری اسلامی ایران محقق کرد.

زیبنده افزود: فرصت هایی از دست رفته و شاید جبرانش سخت است.

اما 4 سال آینده مهم و حیاتی در عرصه فضای مجازی کشور است که باید با قدرت تمام و با استفاده از نیروهای جوان فرصت های از دست رفته را بازگرداند و تهدیدهای موجود را تبدیل به فرصت کرد و از راه های میان بر استفاده کرد تا به یک نظام حکمرانی ملی در فضای مجازی مبتنی بر ارزش ها و منافع ملی در حوزه فضای مجازی دست یافته و مواجهه ای فعالانه و فوق فعالانه با مسائل فضای مجازی داشته باشیم.

لزوم تحقق کامل شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی شبکه های اجتماعی محمدحسن انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر"، اولویت اصلی دولت جدید را تحقق کامل شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی شبکه های اجتماعی عنوان کرد و گفت: هر دوی این موارد در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده اما دولت دوازدهم اجازه اجرای آن را نداد.

وی با تاکید بر اینکه در خصوص ساماندهی شبکه های اجتماعی از سال 96 مصوبه شورای عالی فضای مجازی اجرایی نشده است، گفت: این در حالی است که کشورهایی مانند امارات، عربستان، ترکیه، کره جنوبی، فرانسه و آلمان با پلتفرم ها برای حضور در کشورشان وارد مذاکره شده اند.

دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی با اظهار امیدواری از اینکه این اقدام در راستای حاکمیت سایبری کشور و ساماندهی پیام رسان ها توسط دولت جدید محقق شود، گفت: مهمترین موضوع در دولت دوازدهم اختلاف نظر در خصوص مفاهیم حکمرانی فضای مجازی بود که در شورای عالی فضای مجازی نیز روی آن بحث شد.

حتی در جلسه آخر شورای عالی فضای مجازی در این دولت، ارزش های حکمرانی فضای مجازی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

بازتعریف مفهوم رقابت در ارتباطات ثابت و سیار سید عباس مرادی کارشناس فضای مجازی نیز در یادداشتی که پیش از این در اختیار خبرگزاری مهر" قرار است اساسی ترین کار دولت سیزدهم را تغییر در نگرش نسبت به فضای مجازی و تبدیل کردن آن از ابزاری برای غرض ورزی های سیاسی به پیشرانی برای تحولات اقتصادی می داند و می گوید: تحقق این تغییر نگرش، مستلزم آن است که سکان داری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دست فردی مسلط به اقتضائات اقتصاد دیجیتال و آشنایی به ابعاد مأموریتی آن وزارتخانه باشد.

به گفته وی، دولت سیزدهم نباید دولت توسعه زیرساخت های ارتباطی باشد بلکه باید بر توسعه زیرساخت های اطلاعاتی و خدمات فناوری اطلاعات همت بگمارد.

از این رو، دولت جدید باید از فردی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهره بگیرد که تسلط و شناختش از اقتصاد دیجیتال محدود به روش های درآمدزایی از طریق فروش ترافیک و زیرساخت های ارتباطی نباشد.

مرادی به توسعه نامتوازن زیرساخت های ارتباطی ثابت و سیار در 8 سال گذشته به عنوان یکی از چالش های پیش روی دولت سیزدهم اشاره دارد و معتقد است که بی توجهی به توسعه ارتباطات ثابت نه تنها گسترش نسل های جدید ارتباطی را در کشور دچار چالش خواهد کرد، بلکه کاربران ایرانی را از خدمات جدیدی که نیازمند ارتباطات پرسرعت و با کیفیت هستند نیز محروم خواهد کرد.

بنا بر این دولت آتی باید با استفاده از اختیارات قانونی و از طریق بازتعریف مفهوم رقابت در ارتباطات ثابت و سیار، زمینه رفع این عقب افتادگی را فراهم کند.

اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که بدانیم بر اساس پیش بینی ها اینترنت ماهواره ای در 2 سال آتی به عنوان یکی از چالش های اساسی کشور در مدیریت فضای مجازی شناخته خواهد شد.

بی توجهی به توسعه ارتباطات ثابت نه تنها گسترش نسل های جدید ارتباطی را در کشور دچار چالش خواهد کرد، بلکه کاربران ایرانی را از خدمات جدیدی که نیازمند ارتباطات پرسرعت و با کیفیت هستند نیز محروم خواهد کرد.

بنا بر این دولت آتی باید با استفاده از اختیارات قانونی و از طریق بازتعریف مفهوم رقابت در ارتباطات ثابت و سیار، زمینه رفع این عقب افتادگی را فراهم کند به گفته این کارشناس، دولت سیزدهم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشد که مرزهای اقتصاد دیجیتال محدود به مرزهای جغرافیایی کشور نیست.

هر کشوری که بتواند مرزهای اقتصادی خود را در فضای مجازی بیشتر توسعه دهد، وزن بیشتری در حکمرانی فضای مجازی ایفا خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم باید در ابتدا درک درستی از حوزه های تحریمی فضای مجازی و حوزه های مستعد تحریم در این حوزه داشته باشد.

ثانیاً برنامه مواجهه و مقابله با این تحریم ها باید به نحوی باشد که تضمین کننده خنثی شدن نقشه های تحریم باشد.

این امر جز به گره زدن اقتصاد دیجیتال منطقه و ترانزیت داده میان قاره ای به جایگاه ایران و شبکه ملی اطلاعات غیرممکن است.

لزوم تسهیل گری و مانع زدایی در بخش ICT محمدحسین کاشی فعال فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نیز در گفتگو با خبرنگار مهر"، اولویت و برنامه های کلان و تأثیرگذار وزارت ارتباطات را در دولت جدید حول 3 محور توسعه اقتصاد دیجیتال، حرکت به سوی تحول دیجیتال و هوشمندسازی و نیز حرکت به سوی تسهیلگری و مانع زدایی در بخش ICT عنوان کرد.

وی گفت: این کارآفرین ادامه داد: در محور توسعه اقتصاد دیجیتال با توجه به وضعیت فعلی کشور برنامه ریزی باید به سمت توسعه زیرساخت های حیاتی، خصوصاً در جهت برنامه ریزی برای بالا بردن سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کلان کشور صورت گیرد.

به عبارتی پیشنهاد می شود که هدف تیم مدیریتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حول محور ظرفیت های جدید و افزایش تأثیرات این حرکت به سمت اقتصاد ایران حرکت کند.

کاشی با بیان اینکه سهم اقتصاد دیجیتال ایران از تولید ناخالص ملی هم اکنون زیر 6 درصد است، اظهار داشت: با وجود پتانسیل بالایی که در بخش های گوناگون اعم از بخش های سخت افزاری، نرم افزاری و بخش مهم ایده و طرح یعنی مغز افزار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور وجود دارد، می توان این عدد را تا 20 درصد بالا برد؛ امری که هم اکنون در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی بسیار جدی است.

به گفته این فعال فضای مجازی توسعه ظرفیت های این حوزه در 8 اقدام به عنوان پیشران و اولویت های نخست برای توسعه اقتصاد دیجیتال باید شامل توسعه مراکز خدمات داده و زیرساخت های ابری، بسترسازی جهت ارائه سرویس های پایه بومی و سرویس های داخلی، برنامه ریزی برای بومی سازی و توسعه ظرفیت های بالقوه در بخش سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه کمی و کیفی شبکه ملی اطلاعات، بسترسازی به منظور تجاری سازی ظرفیت های بالقوه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کسب وکارهای کوچک، تکمیل زنجیره ارزش تولیدکنندگان محتوا و خدمات در بستر توسعه شبکه ملی اطلاعات، نگاه ویژه به لایه پژوهشی با خروجی تجاری و طرح های ملی و توجه به ظرفیت کشور برای ترانزیت ترافیک و موقعیت استراتژیک کشور جهت توسعه زیرساخت های کلان باشد.

محورهای پیشنهادی برای توسعه فضای مجازی در دولت آینده
کلید واژه ها: ارتباطات - دیجیتال - ارتباطات و فناوری - حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات - فناوری اطلاعات - فعالان - فناوری اطلاعات و ارتباطات - ارتباطات و فناوری اطلاعات - دولت دوازدهم - اطلاعات - آینده - فضای مجازی - فناوری - شبکه ملی اطلاعات - اقتصاد دیجیتالی - اکوسیستم فناوری - دوازدهم - وزیر ارتباطات - وزیر پیشنهادی - کشور - تحقق شعار سال - اقتصاد - حوزه - وزیر - تحول - برنامه ریزی - میراث - مجازی - مانع زدایی - تحقق شعار

آخرین اخبار سرویس:
اعلام تعرفه های ویژه اربعین همراه اول؛ همراهی با زائران کربلای معلی

استخدام نظافتچی و انباردار در شرکت برودت گستر سپهر با بیمه و سرویس در تهران

استخدام فرزکار منوال با بیمه و سرویس در شرکت دناترانس در تهران

شماره صدوسی ششم «مدیریت ارتباطات» منتشر شد

اِسلَکتیویسم یا مبارزه کلیک ها و هشتگ ها / از برند شخصی ایران درودی تا افغانستان و طالبان

کارشناسان فاوا مطرح کردند: مشکلات کسب و کارهای آنلاین با کارگروه فرادولتی حل می شود

پشت پرده ضعف آنتن دهی تلفن و اینترنت همراه در مازندران

اسمبل رایانه با کمک متخصصین کاربلد امداد رایانه تهران

آپدیت جدید تلگرام منتشر شد

استخدام کارشناس seo با بیمه و بیمه تکمیلی در سورنا انتخاب برتر در تهران

اسمبل رایانه با کمک متخصصین کاربلد امداد رایانه تهران

دانلود مداحی استودیویی با صدای محسن عراقی

استخدام مدیر دیجیتال مارکتینگ در شرکت به پردازان نماد آتیه در تهران

مشکلات کسب و کارهای آنلاین با کارگروه فرادولتی حل می شود

قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز دوشنبه 29 شهریورماه 1400 + جدول

استخدام حسابدار با بیمه تکمیلی و سرویس در بیمارستان سوم شعبان در تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت تحلیلگران آمارد در آمل

استخدام کارشناس فروش در شرکت تحلیلگران آمارد در آمل

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت تحلیلگران آمارد در آمل

استخدام سرویس کار و تعمیرکار مجرب آسانسور در تهران

حفظ سابقه جستجوی گوگل با گذرواژه

استخدام کارشناس برنامه نویسی در شرکت سیلیکون ناب بسپار در قزوین

غول جستجوگر اینترنتی عوض می شود

اعلام تعرفه های ویژه اربعین همراه اول

6 فناوری نوآورانه که توسط تمدن های باستان اختراع شدند (+عکس)

استخدام کارشناس برق الکترونیک و الکترونیک قدرت در اصفهان

هدیه همراه اول برای زائران کربلا؛ مکالمه و پیامک رایگان

چگونه پیام های پاک شده در واتساپ را بخوانیم؟

استخدام کارشناس مجازی سازی (Virtualization) در خراسان رضوی

وزیر ارتباطات: اپراتور ها نقش ویژه ای در تحقق شبکه ملی اطلاعات بر عهده دارند

استخدام حسابدار با بیمه تکمیلی در شرکت فناوری ارتباطات نوری دانیال موج

مقایسه گوشی سامسونگ Galaxy M31s و Galaxy M31+ لیست جزییات

استخدام نیروی خدماتی در شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در مشهد

استخدام طراح و گرافیست در پردازش اطلاعات مالی پارت در مشهد

استخدام کارشناس شبکه (متخصص ویندوز) در خراسان رضوی

استخدام مترجم زبان انگلیسی در گروه دانش بنیان نرم افزاری پارت

استخدام کارشناس مانیتورینگ و پایش وضعیت سرویس ها در خراسان رضوی

قیمت روز گوشی موبایل؛ دوشنبه 29 شهریور 1400

استخدام تکنسین الکترونیک در یک شرکت معتبر در تهران

راهیابی 5 جوان ماهر خراسان شمالی به مسابقات ملی مهارت

لایک مهدی قائدی زیر پست خواننده لس آنجلسی تهی +عکس

حرکات خفن دختر موطلایی با توپ+فیلم

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بازیابی کنیم؟

چکونه بچه ها را برای سال تحصیلی جدید آماده کنیم؟

استخدام برنامه نویس تحت وب در یک شرکت معتبر در زمینه پرداخت الکترونیک/تهران

استخدام کارشناس تست نرم افزار در شرکت سیتکس در تهران

صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

نکات مهم برای خرید لپ تاپ

چای نبات جهانی شد!

استخدام فروشنده فروشگاهی در شرکت فرش فرهی در کردستان

استخدام Front End Developer با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در تهران

استخدام اپراتور تلفنی خدمات پس از فروش در شرکت رسا سرویس در تهران

استخدام اپراتور تولید با بیمه، بیمه تکمیلی، سرویس، وعده غذایی در البرز

استخدام 4 عنوان شغلی با بیمه، پاداش و سرویس در شرکت شیمی آذرجام در قم

استخدام کارشناس امنیت و زیرساخت اکتیو شبکه در ایمن افزار وایا در تهران

استخدام صندوقدار و مهندس برق و الکترونیک با بیمه در شرکت بس نیک کنکاش پویا

استخدام منشی در شرکت توسعه تجارت وب در تهران

اعلام تعرفه های ویژه اربعین همراه اول

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

استخدام کارشناس مهندسی الکترونیک در یک شرکت معتبر در غرب تهران

استخدام فروشنده موبایل در موبایل فروشی کایزن در محدوده فردیس

لازمه توسعه اقتصادی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است

استخدام تکنسین مکانیک با بیمه تکمیلی و سرویس در یک شرکت دارویی در قزوین

استخدام حسابدار در شرکت فراگستر الکترونیک در تهران

استخدام نیروی خدماتی در شرکت کاوا ارتباطات هوشمند در تهران

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

استخدام کارشناس HSE با بیمه تکمیلی و سرویس در شرکت کیمیاتجارت لطیف ایرانیان

استخدام کارشناس مهندسی محصول و تکنسین مهندسی محصول با سرویس در البرز

استخدام کارشناس طراحی در شرکت کیمیا ژن ایرسا در تهران

استخدام خدمات با بیمه، سرویس، نهار در شرکت کارآفرینان نسیم گیلان

وزارت ارتباطات طرح های آغاز شده را نیمه کاره رها نکند/ هشدار درباره استفاده ابزاری از شبکه ملی اطلاعات

استخدام مهندس برق و صفحه تراشکار در شرکت کاجاران در تهران

استخدام طراح وب سایت در ناژو فن آوا هیواد در کرمانشاه

استخدام سرپرست IT، مدیر مالی، مدیر حسابداری با سرویس و پاداش در نیشابور

استخدام انباردار با سرویس و پاداش در شرکت پالود پارسیان خیام در نیشابور

استخدام مهندس الکترونیک سخت افزاری با بیمه و پاداش در تهران و البرز

استخدام تراشکار با بیمه، سرویس، پاداش و سنوات در یک شرکت معتبر در همدان

خبر ایلان ماسک در مورد اینترنت ماهواره ای چه بود؟

213 کافو نوری در کردستان نصب و راه اندازی شده است

افزایش امنیت پشتیبان گیری از واتساپ

قیمت روز گوشی موبایل 28 شهریور

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

استخدام کار آموز تولید محتوا سایت و شبکه اجتماعی در تهران

آیا اینترنت رایگان برای آموزش مجازی اختصاص می یابد؟

ابداع عصای رباتیکی برای تقویت جهت یابی نابینایان

اعلام تعرفه های ویژه اربعین همراه اول؛ همراهی با زائران کربلای معلی

موبایل ها در سال 2040 چگونه خواهند بود؟

بسته شهروند خبرنگار 28شهریور ماه

گوشی های 20سال آینده چگونه خواهد بود؟

بررسی بازی الفباهوش

استخدام کارگر فنی با سرویس، بیمه و پاداش در البرز

پیگیری های فارس نتیجه داد؛ «لرینی» به اینترنت نسل سوم وصل شد

ساماندهی وانت بارهای شهری شیراز/ فارس نیازمند استاندار بومی

استخدام رییس حسابداری و حسابدار در شرکت پارس ارتباط افزار در شهر قدس

استخدام پشتیبان نرم افزار آقا در پارسی پل خودران در تهران

استخدام اپراتور دستگاه با بیمه در شرکت خدماتی ره پویان صالح در اصفهان

استخدام کارشناس معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه رویان در تهران

اعلام تعرفه های ویژه اربعین همراه اول

استخدام مهندس برق و الکترونیک با بیمه در شرکت بس نیک کنکاش پویا در اصفهان

استخدام چرخکار مبتدی و ماهر تریکو با بیمه و سرویس در هلدینگ آواکتان درتهران

میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست

میراث دولت دوازدهم برای وزیر بعدی ارتباطات چیست