موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - دفاع مقدس و مقاومت - جمهوري آذربايجان - قانون اساسي - رتبه بندي معلمان - سازمان زندان ها - تامين اجتماعي - وزارت بهداشت - برجك - تيم ملي تپانچه - شبكه بهداشت و درمان دنا - مستمندان - دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي - موسسه پژوهشي علوم و صنايع غذايي - آ.ث ميلان - تظاهرات مسالمت آميز - فولادي ها - كارت سوخت - مراكز گردشگري - صادرات گاز روسيه به اروپا - عماد خميس

مطالب مرتبط:
موفقیت های وزارت علوم در چاپ و انتشار اسناد علمی موجب مباهات است
اخلاص، رمز توفیقات علمای بزرگ اسلام و موفقیت تبلیغ دین است
تخصیص 1000 میلیارد تومان اعتبارات مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان
ترفند سوریه برای موفقیت مقابل ایران
معاون وزیر ورزش: المپیکی شدن زنان موفقیت بزرگی است، اما باید مدال بگیریم
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 5 مرداد 1400 ساعت 06:402021-07-27اقتصادي

1000 کلمه برای 1000 روز موفقیت


1000روز را با موفقیت در شستا و وزارت کار طی کردن برای مدیران آن، متاعی نیست که بشود آن را در بورس کالا عرضه یا خریداری کرد بلکه دستاوردی است که باید در قالب تجربه انتقال یابد تا مدیران آینده گام های بلندتری بردارند.

- ، شستا هنوز هم شهروندی خوب است، اگرچه این روزها با تیغ تیزی که خودش برای اصلاح عرضه کرده بود به صورتش خط می کشند.

شهروند خوب بودن در شهر خوب هم کار سختی است چه رسد به اینکه در کارزارهای رقابتی اقتصادی- سیاسی گاهی به سویی می برندت که سخت جانی ات را امتحان کنند و اگر سود 32هزار میلیارد تومانی در چنته نداشته باشی و کاهش دهنده شرکت های زیان ده از40 به صفر نبوده باشی و حتما اگر ده ها سامانه مدیریتی را برای کنترل و مدیریت یک هلدینگ بزرگ چندرشته ای راه اندازی نکرده باشی، سخت جان می دادی نه اینکه سخت جان بکنند و تو ایستاده باشی.

سودآوری شستا، پیگیری و دریافت مطالبات (که این روزها برخی به ناحق به آن حمله می کنند)، ادغام ها و انحلال های مدیریتی، نقش آفرینی جدی و برنامه ریزی شده در بورس، بازارگردانی های هوشمند و تمرکز بر بهره گیری از سودها در پروژه های جدید، برنامه های در دست اجرا نیست، بلکه واقعیت های روی زمینی است که در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی محقق شده است.

آنچه در شستای این روزها به فرهنگ خوب مدیریتی تبدیل شده است، برگزاری به موقع مجامع عمومی سالانه البته با تلاش مضاعف برای دریافت گزارش مقبول است به گونه ای که 94درصد گزارش های حسابرسی به صورت مقبول اخذ شده است.

اینکه تلاش برای دریافت گزارش مقبول به یک فرهنگ سازمانی در مجموعه شستا با 166 شرکت مدیریتی تبدیل شده، آثاری دارد که علاوه بر درک این واقعیت در کوتاه مدت حتما سال های آتی اثرگذاری اش را در سودآوری و درآمدزایی حس خواهیم کرد، اما این رقابت سالم درون گروهی موجب شده است تا رقبای شستا در هلدینگ های چندرشته ای دیگر نیز به تکاپو بیفتند تا بتوانند سهام داران و ذی نفعان شان را نسبت به این عقب ماندگی قانع کنند.

به همین روی شفافیت شستا و گزارش گیری های مقبول شستا عملا به یک شفافیت جمعی نیز در بازار رقابت های اقتصادی تبدیل شده است و این وظیفه یک شهروند خوب است که بتواند یک فرهنگ خوب را در اتمسفر خود نیز جاری کند.

در مدت اخیر و در آستانه تغییر دولت، حجم حملات به شستا به دلایل مختلف افزایش یافته است که معتقدم بخشی از این حملات ناشی از رقابت حامیان دو دولت است که برخی شان لازم می دانند با قلب واقعیت موفقیت های دولت ها درهیچ حوزه ای ثبت نشود و شستا که بدون اغراق مهم ترین نقطه قوت دولت فعلی است باید مورد هجمه قرار می گرفت.

البته برخی صاحبنظران بلند نظر نگاه دیگری دارند و می گویند دولت ها سکوهایی در کشتی نظام هستند و تخریب آن تخریب بلند مدت همان کشتی است به همین خاطر آنها که از این منظر به روند پیشرفت کشور می نگرند تمرکزشان روی نقاط قوت هر دولتی است.

شاید روزی که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس شورای اسلامی بومی گزینی، جوانگرایی و شفافیت را وعده داد، نمایندگان مجلس و خبرنگارانی که این خبر را نشر دادند باور نمی کردند در همان 48ساعت ابتدایی گام اول شفافیت برداشته شود و با انتشار لیست هیات مدیره های شرکت های تابعه، اولین زمین لرزه ها آغاز شود.

ضمن آنکه از همان ماه های ابتدایی با جوانگرایی نخبگانی، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، رشد فزاینده اش را آغاز کرد و با تکیه برهیات مدیره با تجربه، کارآمد و همراه یک تیم قدرتمند و پیگیر در شستا صرفا با تمرکز بر کار و اقدامات اجرایی توانست رویکردی دیگر در شستا به نمایش بگذارد و آن هم رویکرد اجرایی و دوری گزینی از بازی های مرسوم سیاسی در این هلدینگ بزرگ اقتصادی بود.

دورکردن شستا از سیاست ورزی مدیران اش اقدام موثری بود تا مدیران بدانند در شستای نوین با کار ارزیابی می شوند نه با لابی گری.

نقدهای سازنده ای که البته در این دوسال و اندی به شستا در رسانه ها شده و لیست های متعددی که منتشر شده است فارغ از درست و غلط بودن آنها، نشان از فاصله ای است که شفاف بودن با شفاف نبودن در یک ساختار ایجاد می کند و به نظرم اصحاب رسانه بیش از هر کنشگر دیگری می دانند که در دو ونیم سال اخیر شستا و روابط عمومی پاسخگو و در دسترس آن چه تفاوتی با در دسترس نبودن داشته و دارد و قاعدتا این فرهنگ بدون خواست و همراهی مدیریتی کلان در یک مجموعه بزرگ امکان تحقق نداشته و ندارد.

در حالی که سال 1397 برای دریافت اطلاعات از شستا باید چراغ به دست در لا به لای صفحات گوگل گشت و گذار می کردیم تا بتوانیم اندک اطلاعاتی به دست آوریم، اما این روزها فقط با مراجعه به سایت رسمی و پرتال شستا که حدود 17هزار صفحه اطلاعات در آن بارگذاری شده، لازم است ساعت ها وقت بگذارید تا هر آنچه نیاز است از این دریای اطلاعات برداشت کنید و دست پر از آن خارج بشوید.

اینها به جز حضور فعال در کانال تلگرام، اینستاگرام و حساب توییتری با عنوان شستا رسانه است که هر کدام با مخاطبان خاص خود در لحظه ترین اطلاعات را در اختیار مخاطب قرار می دهد و سهامداران و ذی نفعان شستا به سادگی به هر آنچه باید دست می یابند.

این دستیابی البته گاهی برای ما دردسرساز شده است، اما وقتی نگاه بلندمدت به مدیریت کلان در یک وزارت خانه حاکم باشد مدیران تابعه نیز ناچار به حرکت در مسیر تعیین شده ادامه می دهند و هربار که برخی سنگ اندازان به این قطار در حال حرکت سنگی پرتاب کنند و شیشه اش را بشکنند آن شیشه به سرعت ترمیم می شود تا هنگام جابه جایی راننده قطار ابهت و وقار آن قطار از بین نرفته باشد، لذا 1000 روز با موفقیت و پیروزی های مستمر را که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن شستا طی کرده است دستاورد یک شخص یا یک شرکت نباید تلقی شود که با نگاه شخصی محوری به آن حمله کنیم، بلکه اینها دستاورد یک نظام حاکمیتی است که در چشم مردم در روزهای بحرانی تفاوتی بین راننده های این لکوموتیو نمی گذارند و به خود لکوموتیو می نگرند.

شستا با سیستمی کردن دسترسی به اطلاعات علاوه بر بهبود نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی یکی از مهم ترین اقداماتش را برای نظارت بر فرآیندهای متعدد و پیچیده انجام داد و به قول آقای شریعتمداری، امروز از مرحله دسترسی به اطلاعات عبور کرده ایم و به مرحله استفاده پذیری اطلاعات رسیده ایم.

1000روز را با موفقیت در شستا و وزارت کار طی کردن برای مدیران آن، متاعی نیست که بشود آن را در بورس کالا عرضه یا خریداری کرد بلکه دستاوردی است که باید در قالب تجربه انتقال یابد تا مدیران آینده گام های بلندتری بردارند.

*حسن محمدی مدیر روابط عمومی شستاانتهای پیام/
کلید واژه ها: باشی - شرکت های زیان ده - دریافت مطالبات - موفقیت - شستا - شهروند - مدیران - مدیریت - راه اندازی - وزارت کار - بورس کالا - عرضه - کار سختی - خریداری - شهروندی - مطالبات - میلیارد - زیان ده - انتقال - پیگیری - سامانه - امتحان - هلدینگ - اصلاح - سیاسی - آینده - دهنده - وزارت - کنترل - کالا

آخرین اخبار سرویس:
جزییات دریافت وام اجاره 320 میلیونی با قسط 6 میلیونی!

چه زمانی صنعت گردشگری بهبود می یابد؟

بالاخره نان گران می شود؟ +قیمت

رییس سازمان بورس چه کسی باید باشد؟

شاسی بلند روسی چه ویژگی هایی دارد؟

اطلاعیه مهم فولادی بورس کالا

700 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید نیروی محرکه اقتصاد استان سمنان

قیمت انواع آهن آلات در بازار

بورس با کدام رییس قابل اعتماد می شود؟

کاهش استرس مردم با افزایش سرعت واکسیناسیون

رتبه شاخص آزادی اقتصادی ایران اعلام شد

78.9 درصد مردم بیننده برنامه های سیما/ «افرا» با 43.8 درصد مخاطب پربیننده ترین شد

مدیرکل انتقال خون استان تهران؛ کاهش آمار کرونا باعث افزایش درخواست خون شده است

بار تامین کسری بودجه دولت بر دوش بورس

افزایش واردات کالا در شهریور ماه

تفاهم همراه اول و ایران خودرو برای پیاده سازی خودرو متصل

سهام عدالت شما امروز 6 مهرماه چقدر ارزش دارد؟

رونمایی نصفه و نیمه شورولت کوروت 2023

بهره مندی بیش از 4 هزار نفر از مردم دلگان از آب شرب

صعود نرخ ارز ترمز ریزش قیمت خودرو را کشید

تصفیه خانه آب شوشتر تا پایان امسال بهره برداری می شود

چگونه در بورس طلا و سکه بخریم؟

رمزارز ها کماکان ریزشی

صعود دلار

کشف ماینر های غیرمجاز در سازمان بورس تایید یا تکذیب نمی شود

اختصاص نهاده های دامی از محل سهمیه شهریور به صورت علی الحساب به خراسان جنوبی

قیمت انواع خودرو امروز سه شنبه 6 مهر|از پراید 149 میلیونی تا کوییک 168 میلیون تومانی

احتمال رفع محدویت های کرونایی شبانه در تهران

واکسیناسیون 58 درصد جمعیت هدف در خراسان شمالی

توضیحات «اسنپ تریپ» درباره ابهامات مجوز فروش بلیت هواپیما

ارزش لیر ترکیه به پایین ترین سطح تاریخ خود رسید

رکود بازار لوازم خانگی داخلی و رونق قاچاق؛ چگونه به این نقطه رسیدیم؟

هدف از راه اندازی فولاداکسین چیست؟

ماجرای کشف ماینر در شرکت بورس تهران چه بود؟

تاخیر در ارسال آیفون 13 به مشتریان

افزایش 25 درصدی تجارت ایران و امارات تا پایان 1400

اجرای طرح هادی در روستای ماهستان علی آبادکتول

طلا 14 دلار ارزان شد

محکومیت 607 میلیون دلاری ایران در پرونده کرسنت

قیمت خودرو متوقف ماند

قیمت گوشی های سامسونگ در بازار 6 مهر 1400+ جدول

تولید پسته در سیرجان 50درصد کاهش یافت

کتاب تامین مالی نظام های آموزشی منتشر شد

دولت از بورس حمایت می کند؟

مجارستان هم اوکراین را دور زد و با روسیه قرارداد گازی بست

پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه صفر

خرید تضمینی یک میلیون راس دام سبک عشایر

بازی GTA 6 پایان سال معرفی می شود

خبر خوش نماینده مجلس درباره واردات خودرو

طیب نیا، مدیر جوان، نخبه و انقلابی سکان فولاد مبارکه را در دست گرفت

تزریق بیش از 155 هزار دُز واکسن کرونا در ورامین

یارانه مددجویان کمیته امداد چقدر است؟

ارزهای دیجیتالی ریزشی باقی ماندند

کتاب تامین مالی نظام های آموزشی منتشر شد

افزایش قیمت پراید در ابتدای پاییز

شوری آب آشامیدنی در آبادان  

بیوگرافی محسن ابراهیم زاده

افت قیمت ها در بازار خودرو همچنان ادامه دارد

فروکش کردن تب و تاب کرونا در استان سمنان/ شمار بستری شدگان کاهش یافت

نصب مخزن 20تنی اکسیژن در بیمارستان بقیه الله اعظم علی آبادکتول

وعده های بی سرانجام برای خانه دار شدن کارگران/ گره کور مسکن در دولت جدید باز می شود؟

خرید گندم مازاد بر مصرف در سیستان وبلوچستان تا 15 مهرماه تمدید شد

پیش بینی قیمت طلا/ سرنوشت فلز گران بها در دستان دلار!

پیش از خرید دستگاه خشک کن به این نکات

صادرات 85 درصدی از مرز آستارا/ رسوب کالا در گمرکات گیلان به حداقل رسید

کاهش تاریخی بی سابقه ارزش لیر ترکیه

یک اکسیژن ساز 600 لیتری در بیمارستان میناب افتتاح شد

طرح آبرسانی به 4000 نفر از ساکنین روستاهای دلگان افتتاح شد

نحوه پرداخت قسطی قبض برق + تعداد اقساط

بومی سازی قطعات کلیدی نیروگاه بندرعباس/جلوگیری از مازوت سوزی در دست ما نیست

لیر ترکیه در پایین ترین سطح تاریخ خود

فروش اسکناس قدیمی با قیمت های نجومی

حقوق کارگر زیر 4 میلیون / یک شب اقامت در هتل؛ 12 میلیون تومان

راه اندازی 47 طرح اشتغال گردشگری توسط مددجویان کمیته امداد

احتمال رفع محدویت های شبانه

خرید گندم مازاد بر مصرف در سیستان وبلوچستان تا 15 مهرماه تمدید شد

20 میلیارد در استقلال چطوری گم شد؟/ وقتی همه یکدیگر را متهم می کنند

یک املت ساده با یک کاسه ماست 30 هزار تومان خرج بر می دارد

استخدام جهت نصب لیبل،شرکت تیباکس،نگهبانی،کارگرساده

قیمت لوکس ترین هتل های ایران / یک شب اقامت 12 میلیون تومان

پیشنهاد تغییر ممنوعیت فصلی واردات برنج به تعرفه فصلی

نظر مردم راجع به مصوبه آزادسازی واردات خودرو چیست؟

مونتاژ SUV شاسی مستقل جدید کره ای در ایران آغاز شد

افزایش 11درصدی قیمت گاز

لزوم تخصیص تسهیلات بانکی به توسعه واحدهای تولیدی

صادرات 105 هزار گلدان گل از نوشهر

توضیحات «اسنپ تریپ» درباره ابهامات مجوز فروش بلیت هواپیما

کمک 3 میلیارد دلاری خطوط هوایی قطر از دولت

دلار وارد کانال 28هزار تومان شد

در کدام محله های تهران می توان خانه ارزان پیدا کرد؟

استاندار گیلان: 503 هزار تُن کالا امسال از گیلان صادر شد

نمایش صنعت گردشگری ایران در دبی

واکسیناسیون کرونا در گلستان با سرعت و بدون وقفه

صعود نرخ ارز ترمز ریزش قیمت خودرو را کشید

رمزارزها کماکان ریزشی

توقیف یک کشتی حامل سوخت یمن توسط ائتلاف سعودی

رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف مستقر می شوند

ممنوعیت نمایش بلیت ایرلاین های خارجی در مسیر ایران-عراق

یک دولت و یک بازار/ گزارش های 6 ماهه پتانسیل صعود بورس را بالا برده است

خبر از شما پیگیری از ما

1000 کلمه برای 1000 روز موفقیت

1000 کلمه برای 1000 روز موفقیت