مطالب مرتبط:
آمارزدگی در وزارت آموزش و پرورش
پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا
پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش
پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایرنا
وزیر آموزش و پرورش درگذشت خبرنگاران خبرگزاری ایسنا و ایرنا را تسلیت گفت
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 تیر 1400 ساعت 11:502021-06-25اجتماعي

آموزش و پرورش به نظر معلمان اهمیت می دهد؟


مشارکت معلمان در تصمیم گیری های وزارت آموزش و پرورش موضوع پراهمیت و البته پرچالشی است که تا به امروز با وجود وعده های مختلف چندان رنگ اجرا به خود نگرفته است.

- معلمان و مدارس غالباً مجری تصمیمات مختلفی هستند که توسط مدیران وزارت آموزش و پرورش پشت درهای بسته گرفته می شوند.

نمونه بارز این موضوع را می توان در تدوین سند تحول بنیادین مشاهده کرد که در نهایت امروز گفته می شود معلمان و مدارس با سند تحول بنیادین آشنایی ندارند.

به منظور بررسی میزان نقش آفرینی معلمان در بخش های مختلف آموزش و پرورش و حضور آنها در تصمیم گیری های کلان با نصرالله فاضلی، معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش، سید علی شریف زاده، معاون سابق مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، سهراب رضایی، رییس اسبق دانشگاه فنی و حرفه ای، در قالب یک میزگرد که با همراهی کانون تربیت اسلامی برگزار شد به گفت و گو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید: نقش معلمان در تصمیم گیری های کلان آموزش و پرورش محسوس نیست و عمده تصمیمات پشت درهای بسته مدیران اتخاذ می شود.

به عنوان نمونه برای تدوین سند تحول بنیادین تا چه اندازه از نظرات و توانمندی معلمان استفاده شد؟فاضلی: نقش معلمان را در نهادهای تصمیم گیری باید بررسی کرد.

عالی ترین نهاد تصمیم گیری در آموزش و پرورش شورای عالی آموزش و پرورش است که بیشتر مدیران آموزش و پرورش و یک یا دو نفر از مدیران مدارس نیز در آن حضور دارند.

یکی از اقدامات خوب در سال های اخیر این بود که با برگزاری انتخابات، نمایندگان معلمان برای حضور در شورای عالی آموزش و پرورش انتخاب شدند که هم اکنون سه نفر در آن حضور دارند.

اینکه سهم نظرات معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش چقدر مؤثر است، باید گفت مرعوبیتی نسبت به علم و تجربه داریم و اساتید دانشگاه از دانشیاری و استادیاری با تجربیات فراوان تألیف و تدریس در جلسات مرجعیت دارند و گاهی این نگاه وجود دارد تجربیات معلمانی که به عنوان نمایندگان معلمان در جلسات حضور پیدا می کنند شاید به اندازه کافی نافذ نباشد.

گروه های آموزشی در معاونت های آموزشی فعال هستند و تا حدی تصمیم سازی می کنند اما اینکه فرایند انتخاب نیروها براساس توانمندی است یا براساس ظهور و بروز آنها، مورد سؤال است.

عملکرد افراد در مدرسه تعریف مشخصی ندارد.

آیا افرادی که توانسته اند مقاله بنویسند یا کتاب تألیف کنند در گروه های آموزشی حضور دارند؟ البته در ستاد هم تعریف نشده تا از معلمان توانمند در مدارس که بهره وری آموزشی و تربیتی بالا دارند استفاده شود.

در مدارس شورای دبیران را داریم که تجربه نشان می دهد نقش تأثیرگذاری در مدیریت آموزشی ندارند.

شورای دبیران انگیزه تحصیلی دانش آموزان را چگونه ساماندهی می کند؟ پیشرفت تحصیلی، محیط یادگیری، تراکم کلاس و توانمندسازی معلمان و مسائل فردی و گروهی دانش آموزان چگونه در شورای دبیران مدرسه مطرح می شود تا پس از آن در فرایند بالاتر تصمیم گیری شود؟ به نظر می رسد در این مسائل بسیار نقص داریم و نتوانسته ایم توسط معلمان از داخل کلاس درس مسائل را شناسایی کنیم.

نقش کم رنگ معلمان در مصوبات آموزش و پرورشاگر مجموعه مصوبات آموزش و پرورش را واکاوی کنیم، نقش معلمان بسیار ناچیز است و این یک نقص بسیار جدی و شکاف عمیقی است که شاید بسیاری از ناکارآمدی ها و نابسامانی ها و تصمیماتی که به مرحله اجرا نمی رسد به این دلیل است که با مقتضیات اجرایی مدرسه که توسط معلم درک می شود همخوانی ندارد.

تعدادی از کارشناسان در ادارات آموزش و پرورش که ارتباط منظمی با مدارس ندارند و به طور منظّم از مدارس جمع آوری داده نمی کنند تصمیم گیری می کنند.

هم اکنون هیچ سامانه ای در آموزش و پرورش برای جمع آوری داده های موجود در مدرسه که بالاترین سرمایه آموزش و پرورش است، وجود ندارد و اگر هم باشد حداکثر داده هایی که وجود دارد برگه های امتحانی است یعنی تدریس را برای معلم و امتحان را برای دانش آموز تعریف کرده ایم.

قضاوت کارآمدی مدرسه این است که آیا تدریس خوب صورت گرفته و دانش آموزان نمرات قابل قبولی گرفته اند یا خیر! هیچ کدام از این موارد دلالت بر تربیت نیست.

معتقدم اگر بخواهیم از تجربیات معلمان به عنوان بالاترین آورده سالانه استفاده کنیم باید فرایندی تعریف کنیم، از فناوری استفاده شود و نحوه تصمیم سازی ها معطوف بر داده های مدرسه باشد.

هم اکنون تصمیمات مبتنی بر کتاب های علمی است مثلاً یکباره یادگیری معکوس در دنیا مطرح می شود و ما هم یکباره آن را به آموزش و پرورش و مدارس می بریم اما وقتی اقتضائات را بررسی می کنیم هیچ کدام از ظرفیت ها به میزان کافی در مدارس ما وجود ندارد.

آقای بطحایی در دوره ای که وزیر بود سعی کرد نقش معلمان در تصمیم گیری ها را پررنگ کند و بر این اساس، نماینده معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان حضور یافتند؛ این نمایندگان تا چه اندازه توانسته اند نقش آفرینی فعال داشته باشند؟فاضلی: ممکن است انفعال نمایندگان معلمان به این دلیل باشد که شاید دسترسی آنها به اطلاعات مورد نیاز فراهم نشده است، آیا نمایندگی آنها فقط حضور در جلسات است یا آنچه که وزیر آموزش و پرورش و معاونان به آن دسترسی دارند باید برای آنها نیز فراهم باشد؟ آیا ظرفیت های اجرایی برای اینکه معلمان بتوانند از مدارس مختلف برای ارتباط با معلمان استفاده کنند و نماینده آنها باشند فراهم شده است؟ میزان تأثیر معلمان عضو شورای عالی و صندوق ذخیره در تصمیمات کم استنمایندگی به دو روش است؛ نخست آنکه سخنان سایر معلمان را می شوند و در جلسات شورای عالی آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان بیان می کنند یا اینکه آنچه مورد نیاز معلمان است در این دو مرکز مطرح می کنند.

به نظر می رسد مورد دوم مدنظر فرهنگیان باشد.

آیا نمایندگان معلمان با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به راحتی ارتباط برقرار می کنند؟ آیا با شرکت های تحت پوشش صندوق ذخیره و هیئت مدیره آنها در ارتباط هستند یا از دستور کار آنها مطلع هستند تا آن را با معلمان به اشتراک گذاشته و نظراتشان را دریافت می کنند؟ به نظر می رسد به حضور معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان عمق نبخشیده ایم.

البته معتقدم تجربه خوبی است و باید از آن حمایت کنیم.

رضایی: یکی از مهم ترین دلایل عدم نقش آفرینی معلمانی که در شورای عالی آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان حضور دارند این است که خودشان را باور ندارند؛ اینکه واقعاً به عنوان نماینده معلمان می توانند؟ آیا ستاد آموزش و پرورش آنها را به عنوان نماینده معلمان قبول دارد و برایشان نقشی تعریف کرده است؟ شاید بیشترین تصور این است که حرکت تشریفاتی بوده و این افراد تشریفاتی در این جلسات حضور دارند.

ناباوری در آموزش و پرورشآنچه در واقعیت وجود دارد این است که ما همواره دوگانگی در سطوح مختلف آموزش و پرورش را شاهد بوده ایم.

این دوگانگی ها به گونه ای شده است که در کلاس درس (در دانشگاه هم شاهد هستیم) دانش آموز، معلم را قبول ندارد و فقط کلاس را تحمل می کند.

معلم هم مدیر مدرسه را قبول ندارد در حالی که کانون اصلی آموزش کلاس درس است و در ارتباط با سطوح بالا یعنی لایه های تصمیم گیری نوعی ناباوری و قبول نکردن همدیگر وجود دارد که این موضوع پنهان است و هیچ وقت آن را آشکار بیان نمی کنند.

یک نظام برای مقبولیت بیشتر به سرمایه اجتماعی نیاز دارد و دستگاه مولّد سرمایه اجتماعی وزارت آموزش و پرورش است.

کانون تولید این سرمایه کلاس درس است.

نگاه ما در کل نظام به آموزش و پورش به عنوان یک وزارتخانه مهم و بنیادی که می تواند کل سرمایه اجتماعی کشور را ایجاد کند یا بر باد دهد، بسیار مهم است.

حتی در برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ کدام مطرح نکردند آموزش و پرورش اولویت نخست آنها است.

اگر معلمان به این نتیجه برسند که واقعاً در تصمیم سازی ها دخیل هستند و به نظراتشان به معنای واقعی اهمیت داده می شود آن وقت سرمایه اجتماعی خواهیم داشت و برونداد این آموزش و تربیت به سرمایه اقتصادی خواهد رسید.

بنابراین ابتدا رویکرد کلان نظام به وزارت آموزش و پرورش باید تغییر کند و در مرحله بعدی رویکرد نظام آموزش و پرورش به معلم.

شریف زاده: در ساختار تعریف شده است که معلم باید برخی کارها را در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها انجام دهد اما جایگاهی که برای معلمان تعریف کردیم کاملاً شکلی و تشریفاتی است که دو علت دارد؛ نخست باور و دوم توان.

ما می گوییم برای معلم در صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش جایگاه تعریف کرده ایم؛ اما باید بدانیم آیا مهارت فنی لازم را دارند تا بتوانند در این پُست قرار بگیرند؟ اگر جایی اثرگذاری وجود نداشته به این دلیل است که توان و مهارت فنی لازم را نداشتند.

انتخاب معلمی از روی علاقه یا جست وجوی شغلسند تحول بنیادین بر جذب استعدادهای برتر در وزارت آموزش و پرورش تأکید دارد؛ چه سازوکارهایی بنا گذاشتیم برای اینکه استعدادهای برتر وارد شوند؟ آیا نتیجه فرایند جذب معلم باعث ورود استعدادهای برتر به آموزش و پرورش شده است؟ معتقدم خیر.

با وجود تمام امتیازاتی که دانشگاه فرهنگیان ارائه می کند از جمله معافیت از سربازی، احتساب دوران تحصیل جزو سنوات خدمت و پرداخت حقوق حین تحصیل چطور استعدادهای برتر به شغل معلمی وارد نمی شوند؟شرایط اجتماعی جامعه به گونه ای است که باید پرسید آیا افراد به خاطر اشتغال دانشگاه فرهنگیان را انتخاب می کنند یا اینکه علاقه وجود دارد؟! مرجعیت معلم اگر در جامعه حفظ شود، آنوقت استعدادهای برتر وارد آموزش و پرورش می شوند، پایگاه اجتماعی معلم مهم است، شاخص هایی که برای ورود استعدادهای برتر به آموزش و پرورش تعیین کرده ایم، چیست؟ کجا از نظر شناختی افرادی را که می خواهند معلم شوند ارزیابی می کند؟ آیا هوش شناختی آنها بررسی می شود؟ انگیزه افراد بررسی می شود؟ اگر هم اتفاق می افتد خیلی کمرنگ است.

یکی از مصادیق مشارکت معلمان در تصمیم گیری ها در حوزه تالیف کتاب های درسی است؛ تا چه اندازه از این توان و ظرفیت معلمان استفاده می شود؟فاضلی: هم اکنون، برخی مواقع معلمان عضو گروه های درسی هستند و افرادی که مولف کتاب درسی باشند بسیار محدود است اما در گروه های درسی برخی مواقع از معلمان دعوت می شود.

ارزشیابی کتاب درسی و اعتبارسنجی آن توسط معلمان انجام می شود یعنی وقتی یک کتاب درسی تولید شد به معلمان عرضه می شود تا نظرشان را بگویند؛ سامانه اعتبار بخشی به صورت الکترونیک نظرات معلمان را نسبت به دروس مختلف دریافت می کند همچنین درس آزاد در کتاب های درسی دوره ابتدایی طراحی شده است تا معلمان با توجه به بوم هر منطقه آن درس را تولید کنند.

نقش معلمان و توانمندی برای تولید محتوای کتاب درسی کم است و یکباره می خواهیم معلم از درون کلاس درس بیایید و مولف شود در حالیکه این موضوع فرایند دارد و باید تجربیات معلم انباشته و توانمندسازی انجام شود، اولین راه تألیف بحث طراحی آموزشی است، معلمی که طراحی آموزشی را خوب بداند می تواند به واسطه تجربیاتش تالیف کتاب درسی داشته باشد.

مولفان کتاب درسی تجربه کلاس درس ندارندنکته مهم دیگر این است، افرادی در آموزش و پرورش کتاب تالیف می کنند که شاید هرگز به کلاس درس نرفته باشند همانند مدیران وزرا که بیشتر کلاس درس را تجربه نکرده اند، فرایند تصمیم سازی توسط معلمان، شناسایی معلمان توانمند و مشارکت دادن آنها در تصمیم گیری های جدی آموزش و پرورش مهم است هم اکنون معلمانی که انتخاب می شوند تصادفی است و شناختی از معلمان توانمند نداریم.

استفاده از معلمان در تالیف کتاب درسی نادر است و علت اینکه کتاب های کمک آموزشی جای کتاب های درسی را می گیرد این است که این کتاب ها را بیشتر معلمان تولید می کنند اما در سازمان پژهش و برنامه ریزی آموزشی کتاب درسی را فردی تالیف می کند که دکترای تخصصی و دانش تخصصی دارد اما اولویت باید تجربه، شناخت مخاطب، محیط و بافت مدرسه باشد.

تصمیم گیری بدون معلم از دلایل ناکارآمدی آموزش و پرورشباید به جایی برسیم تا مولفان کتاب های درسی حتماً تجربه کلاس درس داشته باشند؛ تصمیم گیران آموزش و پرورش اغلب تجربه آموزش در کلاس و مدرسه را ندارند، تجربیات معلمان بهترین داده ها و دانش برای تصمیم سازی در آموزش و پرورش است، یکی از دلایل ناکارآمدی وزارت آموزش و پرورش، ساختار تصمیم گیری بی هویت و بدون معلم است، معلمان با تجربه حداکثر تا اعتبار سنجی کتاب درسی نقش دارند و معلم مولف کتاب درسی نادر است.

مولفان کتاب درسی بیشتر دارای مدرک تخصصی هستند و در کنار آن برنامه درسی خوانده اند اما تجربه کلاس درس مهمتر از دانش است، اگر رشد دانش آموز هدف است این رشد هنگامی انجام می شود که آموزش و پرورش را به دانش و معلم را به انتقال دهنده دانش تقلیل ندهیم، معلم باید فرصت های تربیتی فراهم کند و تعریف آن امکان پذیر نیست مگر اینکه معلمان یا نمایندگان آنها در نهادهای اجتماعی حضور فعال داشته باشند.

هم اکنون مدرسه را از جامعه تفکیک کرده ایم و دور مدارس دیوار کشیده ایم مثلاً اگر دانش آموز می خواهد صنعت را درک کند معلم باید بتواند با صنعت ارتباط برقرار کند.

افراد ثابت در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشیرضایی: بعضی افراد، سال هاست در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مستقر هستند و نمی توان آنها را تغییر داد شاید یکی از عواملی که هیچوقت به دنبال تربیت معلم مولف نرفتیم همین موانع بود یعنی افراد وقتی مشاهده می کنند سودها و موقعیت هایی برایشان وجود دارد که اگر این منافع را تقسیم کنند ممکن است از دستشان برود، سعی می کنند به آن قداست بدهند تا هر فردی نتواند به موقعیت تالیف کتاب درسی دست پیدا کند! از سوی دیگر نخستین انتخاب آگاهانه و داوطلبانه افراد باید معلمی باشد مشکل اصلی در بحث ضعیف شدن نظام آموزشی این است که در داخل دنبال مشکل و راهکار هستیم در حالیکه راه حل مشکلات در داخل آموزش و پرورش نیست نمی توان داخل یک مجموعه برای حل مشکلات راهی پیدا کرد وقتی اساس درمان آن بیرون از مجموعه است.

آموزش و پرورش به ظرفیت های بیرونی نیاز دارد اگر نگاه از بالا درست شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد نیروهای داخل آموزش و پرورش باور دارند که باید کارهایی انجام دهند اما الزامات باید از بیرون مجموعه تأمین شود که این کار انجام نمی شود.

شریف زاده: اگر بخواهیم آموزش و پرورش را به جایگاه مورد انتظار در تراز جمهوری اسلامی رسانده و معلم را در این تراز تعریف کنیم، لازم است آسیب شناسی جدی از مسائل داشته باشیم تا وقتی که آسیب شناسی اتفاق نیفتد یا انجام شود و به جای اجرا به قفسه کتابخانه ها رفته و خاک بخورد، نمی توان مشکلات آموزش و پرورش را حل کرد و تحولی اتفاق نمی افتد.

اگر معلمان در برابر سند تحول مقاومت می کنند به این دلیل است که احساس می کنند در تدوین سند نقش نداشتند یا حداقل این نقش ایجاد شده بود اما جامعه معلمان از آن اطلاعی نداشتند.

شکوفایی خلاقیت با کتاب های حجیم شدنی نیستیکی از مولفه هایی که می تواند مرجعیت معلم را برگرداند، حضور افراد توانمند در وزارت آموزش و پرورش است همچنین وقتی معلم تصمیم می گیرد علوم اجتماعی را به جای کلاس درس در محیط مدرسه یا خارج از آن آموزش دهد آیا این امکان برایش فراهم است؟ یکبار کتاب ریاضی کلاس چهارم را بررسی کردم و متوجه شدم اگر به جای دو هفته تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا و برف، یک هفته دیگر به زمان فعالیت مدارس اضافه کنیم بازهم معلمان نمی توانند یک فصل از کتاب را درس بدهند، در دروه ابتدایی بیشترین کار معلم، شکوفایی خلاقیت دانش آموزان است، با این کتاب های حجیم برای تحقق آن چه اقدامی انجام داده ایم؟ فنلاند در آموزش حرف نخست را می زند معلم در این کشور آزادی عمل دارد، در دوره ابتدایی امتحان وجود ندارد و ساعت های آموزشی، بسیار کوتاه است.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - وزارت آموزش و پرورش - وزارت آموزش - سند تحول بنیادین - آموزش - پرورش - معلمان - وزارت - عضو هیئت علمی دانشگاه - تصمیم گیری - کانون تربیت اسلامی - سند تحول - تصمیم - مختلف - دانشگاه - پشت درهای بسته - دانشگاه علامه - عضو هیئت علمی - تربیت اسلامی - نیروی انسانی - دانشگاه فنی - اهمیت - موضوع - معاون - امروز - مدارس - نقش آفرینی - تدوین سند - هیئت علمی - گیری

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارمند اداری در شرکت فنی مهندسی فراعمران نگار در تهران

استخدام کارگر ساده در چاپ سپهر در زنجان

استخدام منشی واحد IT با بیمه و پاداش در فروشگاه های زنجیره ای حیات در تهران

آموزش آشپزی / خوراک کوفته ریزه با پاستا

استخدام مهندس الکترونیک در شرکت پرتو طب آسمان در تهران

استخدام تراشکار ماهر با حقوق توافقی و بیمه در محدوده چهاردانگه - تهران

استخدام کارشناس اجرایی، کارشناس معماری و مهندس ژئو تکنیک در پردیس

استخدام گرافیست با حقوق ثابت و پاداش در دارت استودیو در محدوده جردن

هشدار هواشناسی چهارمحال و بختیاری

استخدام حسابدار و بازاریاب و ویزیتور (لوازم تحریر) در اصفهان

استخدام وردپرس کار، متخصص و پشتیبان شبکه و مهندس کامپیوتر در شرکت mie

سفر به عتبات در دهه اول محرم/ لغو ویزا اعزام به کربلا را تسهیل می کند؟

مذاکرات ریش سفیدان برای تأمین حقابه هامون

برنامه امروز مدرسه تلویزیونی

محبوب ترین شبکه های اجتماعی ایرانیان

استخدام بازاریاب و ویزیتور در پخش سراسری باراکا در اصفهان

استخدام طراح وب سایت با بیمه، عیدی، سنوات در خاک دژ پایه در کرج

استخدام منشی آشنا به حسابداری در شرکت روشا پلیمر پرنیان در تهران

استخدام کارشناس منابع انسانی خانم در ماتریس در تهران

عکس روز| برف شادی

استخدام کارمند اداری انبار در شرکت آی تی پرداز در خراسان رضوی

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت آی تی پرداز در خراسان رضوی

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در شرکت یاس ارغوانی در تهران

ویدئو / خسارات سیل ناگهانی در روستاهای قزوین

استخدام کارشناس کنترل کیفی و کارشناس آزمایشگاه در تهران

تاکیدبر آموزش حضوری تنها با واکسیناسیون امکان پذیر است

خالی کردن جیب شهروندان با شیوه های شیک و مجلسی!/ وقتی حس انسان دوستی بلای جان شهروندان می شود

استخدام صندوقدار در فروشگاه نان سحر بابلسر در مازندران

استخدام مدیرفروش در کانون اگهی و تبلیغات نشانه در اصفهان

شرط تردد زائران عتبات در اربعین امسال

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان، 13 مرداد

سفر به عتبات در دهه اول محرم/ لغو ویزا اعزام به کربلا را تسهیل می کند؟

86 درصد دانش آموزان زنجانی ثبت کتب کرده اند

طغیان رودخانه های گرگین آباد و اشک به شالیزارهای دودانگه خسارت زد

افتتاح بزرگراه شهید بروجردی تا 2 ماه آینده/احداث ساختمان بلدیه به کجا رسید؟

علی حامد حق دوست حکایت دریاچه ارومیه این بار برای تالاب بین المللی قوری گل

ابلاغ بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران آموزش و پرورش

جدیدترین اخبار انتخاب رشته 1400؛ از انتشار و دانلود دفترچه راهنما تا زمان آغاز انتخاب رشته

تردد زائران عتبات در اربعین امسال در چه صورت امکان پذیر است؟

افق شرعی گرگان، 13مرداد

پیش بینی هواشناسی در ایران امروز 13 مرداد 1400

استخدام آبدارچی با حقوق ثابت، بیمه و مزایای کامل در تهران

شرط تردد زائران عتبات در اربعین امسال

ارسال احکام فوق العاده ویژه فرهنگیان به ادارات مناطق

عکس | جلسه هم اندیشی اتحادیه قرآنی و مدیران امامزادگان شاخص یزد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 منتشر شد + اعلام زمان انتخاب رشته

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 منتشر شد

استخدام مترجم انگلیسی، کارگر ساده و منشی مدیر عامل در تهران

آستان قدس رضوی در کنار مردم خوزستان؛ از آب رسانی و اشتغال زایی تا حمایت های معیشتی

استخدام کارشناس جذب و استخدام در شرکت نویان نگین پارسیان در تهران

استخدام خیاط با درآمد مناسب در مزون لباس مافین در البرز

دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 1400 منتشر شد

اولین مدرسه خلاقیت نوجوانان یزدی راه اندازی شد

استخدام ویزیتور تلفنی حرفه ای با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه، پاداش، ایاب ذهاب

استخدام تکنسین واحد تعمیرات در شرکت پل فیروزه ایران در البرز

استخدام مربی رباتیک در گروه آموزشی سیگما در تهران

استخدام بازاریاب تلفنی با حقوق ثابت، بیمه در عمارت فرش میراث کرمان در تهران

چند خبر کوتاه از مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور منتشر شد

سومین رویداد مد و لباس در یزد برگزار می شود

عفو 91 زندانی در آذربایجان غربی

روند کاهشی دمای هوا در اصفهان

استخدام کارگر ساده با حقوق ثابت و بیمه در انتشارات اردیبهشت در تهران

خیرین گلستان هشت زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کردند

سومین رویداد مد و لباس در یزد برگزار می شود

پیش بینی کمینه و بیشینه دمایی سیزدهم مرداد در استان سمنان

ویدئو / مراسم چهلمین روز درگذشت مهشاد کریمی

ویدئو / مراسم چهلمین روز درگذشت مهشاد کریمی

مازندران/ سیلاب دوباره به بخش کوهستانی بلده در شهرستان نور خسارت زد

استخدام مهندس برق (الکترونیک یا کنترل) در البرز

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت و پورسانت در مازندران

مازندران/ سیلاب بار دیگر به بخش کوهستانی بلده در شهرستان نور خسارت زد

استخدام کارمند دفتری با حقوق ثابت، پاداش و بیمه تکمیلی در آذربایجان شرقی

استخدام بازاریاب تلفنی حرفه ای با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در اصفهان

سیلاب بار دیگر به بخش هایی از بلده شهرستان نور خسارت زد

استخدام آشپز با حقوق ثابت و بیمه در شرکت پویا گستران مانوش در تهران

استخدام کمک حسابدار در شرکت حامی سازه آسایش در محدوده شرق تهران

استخدام کارمند پذیرش در کلینیک دندانپزشکی نیکان در اهواز

مشکلات گلابدره یکی دوتا نیست

سیلاب جاده هراز را بست/ نجات 2 مصدوم سیل

10 واحد تولیدی صنعتی در فردیس مجوز استقرار دریافت کردند

رتبه بندی معلمان با چه چالش هایی روبروست؟

اجرای حدود 30 پروژه شاخص و توسعه محلی در ناحیه 6 منطقه 4

استخدام طراح گرافیست در دفتر فنی مهندسی مهرمس در اصفهان

هواشناسی ایران | افزایش چند درجه ای دمای هوا در جنوب کشور/ احتمال وقوع ناپایدار بارش ها تا پایان تابستان

افزایش ابر پیش بینی هواشناسان سمنانی

تصاویر| مرگ ماهی ها در رودخانه قزل اوزن

اجرای حدود 30 پروژه شاخص و توسعه محلی در منطقه 4

پروژه پردیس فرهنگی شاهنامه افتتاح شد

حل معضلات محیط زیست مدیری علمی و با تجربه می خواهد

استخدام ویزیتور حضوری مبتدی و حرفه ای با حقوق ثابت، بیمه، پورسانت، پاداش

استخدام کانتر دار و صندوقدار در کافه رستوران لاوین گرینلند در البرز

استخدام کارگر فنی با بیمه، حقوق توافقی و سرویس ایاب و ذهاب در اصفهان

پیش بینی وزش باد و گردوخاک برای خراسان رضوی

مردم به هشدار های هواشناسی و مدیریت بحران توجهی نمی کنند+ فیلم

استخدام معلم در مقطع متوسطه اول در مجتمع آموزشی نیک نام در فردیس

استخدام حسابدار در شرکت پاک زیست فرایند در تهران

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در البرز

مراسم چهلمین روز درگذشت «مهشاد کریمی»

تشدید وزش باد و رگبار باران در البرز

آموزش و پرورش به نظر معلمان اهمیت می دهد؟

آموزش و پرورش به نظر معلمان اهمیت می دهد؟