مطالب مرتبط:
یادداشت رسیده | اتلاف وقت در فضای مجازی، مدیریت و راه کارها
بزرگ ترین مدرسه مجازی قرآنی کشور راه اندازی می شود
راه اندازی مجتمع کاهش آسیب های اجتماعی شوق زندگی در مشهد
مدیریت مصرف تقاضا مساوی راه اندازی نیروگاه مجازی تولید برق در کشور
تجلیل جمعی از رؤسای دانشگاه ها از فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج)/ ارائه بیش از 12 طرح اجرایی از سوی بسیج اساتید برای حل مسائل استان
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 3 تیر 1400 ساعت 15:552021-06-24دانش

پیشنهاد راه اندازی «رویداد نقد یادگیری در فضای مجازی و راه حل های آن»/ دانشجو باید عنصر فعال و پویای دانشگاه باشد/ ایجاد طرح پویش برای کاهش دغدغه مالی


رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تغییر فضای دانشگاه در دوران کرونا، پیشنهاد راه اندازی «رویداد نقد یادگیری در فضای مجازی و راه حل های آن» را مطرح کرد.

- " از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست صمیمانه دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی با نمایندگان تشکل ها، فعالان فرهنگی و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، آخرین برنامه سفر دکتر طهرانچی به استان زنجان بود که عصر روز گذشته(چهارشنبه 2 تیرماه) برگزار شد.

در این دیدار دانشجویان در حوزه های فرهنگی، دانشجویی، علمی، آموزشی و پژوهشی به بیان نظرات، دغدغه ها، انتقادات و پیشنهادهای خود پرداختند.

دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه و پس از استماع نظرات مطرح شده در این نشست صمیمانه، به بیان کارکردهای دانشگاه و رسالت های تربیتی آن پرداخت و گفت: تربیت اجتماعی توسط فضای دانشگاه انجام می شود که همه عوامل درگیر در دانشگاه، در بخش تربیت اجتماعی دانشجویان مؤثر هستند، بنابراین تربیت یا آموزش اجتماعی یک رکن جدی کارکرد دانشگاه است.

وی ادامه داد: دشمن قصد دارد دانشجویان را از زیست بوم خود جدا کند تا به آب وخاک، زبان و فرهنگ خود وابستگی و تعصب نداشته باشند و برای تحقق این هدف نیز برنامه ریزی های زیادی صورت دادند که چگونه خود را بر فرهنگ اسلامی و فرهنگ اجتماعی ما تحمیل کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی، تنوع و تعدد تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی و دانشجویی را از جنبه های مثبت محیط دانشگاهی دانست و افزود: برخی این سؤال را مطرح می کنند که چرا دانشگاه دارای تنوع و تکثر است؟ این موضوع کاملاً طبیعی است و خداوند در سوره رم، خلق آسمان و زمین و رنگ بندی های عالم را از نشانه های خود بیان می کند، در حالی که خداوند می توانست همه موجودات و طبیعت را از یک نوع و رنگ بیافریند، اما یکرنگ شدن را برای آن ها مقدر ندانست.

در دانشگاه نیز همین تعدد و تکثر کانون ها و انجمن ها باعث رشد و ارتقای تربیت اجتماعی دانشجویان می شود.

دکتر طهرانچی با اشاره به تغییرات فضای دانشگاه در دوران کرونا، گفت: محیط دانشگاه و فضای آموزشی پس از شیوع کرونا دچار تغییرات اساسی شده و امروز محیط علم دو ساحتی شده است، بنابراین اگر درک درستی از این تغییرات نداشته باشیم، نمی توانیم به نیازهای امروز جوانان پاسخ دهیم.

حال سؤال این است که تشکل ها و انجمن های علمی و دانشجویی چه نقشی در این فضای دو ساحتی دارند؟ اگر ما برای این فضا طرح و برنامه ریزی نداشته باشیم، دیگران برای ما برنامه ریزی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اکنون دنیا در حال تجربه تحولاتی است که لازم است با دید عمیق آن ها را ببینیم، اظهار کرد: جای این بحث ها، واکاوی ها و تحلیل و تصمیم گیری ها در کرسی های آزاداندیشی، کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، هیئت های مذهبی و بسیج دانشجویی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با طرح پیشنهاد راه اندازی رویداد نقد یادگیری در فضای مجازی و راه حل های آن ، از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا درباره نکات مثبت و منفی آموزش در فضای مجازی و شیوه های این سبک آموزش، هم اندیشی و همفکری داشته باشند و نتیجه را به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کنند.

وی با اشاره به طرح های دانشگاه آزاد اسلامی برای ساماندهی و یکپارچه سازی فعالیت های این دانشگاه، تصریح کرد: در دوره جدید سامانه های وادانا، آموزشیار، پژوهشیار، دانشجویار و.

به صورت یکپارچه و شبکه ای در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.

اکنون به دنبال این هستیم که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه فضای مجازی جهان شناخته شود.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: جای بسی افتخار است که طی یک سال و نیم گذشته فعالیت های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره کرونا متوقف نشد و توانستیم کلاس های درس مجازی را برای جمعیت یک میلیون و 200 هزارنفری دانشجویان خود برگزار کنیم.

اگر اتفاقات و تحولات را درک نکرده بودیم، نمی توانستیم پاسخ مناسب به آن بدهیم و متوقف می شدیم، اما بحمدالله توانستیم با توکل به خداوند و اتکا به نیروی انسانی خود، در این مسیر موفق شویم.

ایجاد طرح پویش برای کاهش دغدغه مالی دانشجویان عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به دغدغه دانشجویان در خصوص پرداخت شهریه اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برای کاستن از دغدغه مالی دانشجویان، طرح های متنوعی تدوین و اجرایی کرده که طرح پویش یکی از آن هاست.

این طرح از دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان آغاز شد و امروز نیز در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان رونمایی شد.

در این طرح دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد محیط تعاملی با صنایع و بنگاه های اقتصادی استان ها، شرایطی را فراهم می کند تا با جذب دانشجویان به صنایع، هم شهریه دانشجویان تأمین شود و هم اینکه دانشجویان علاوه بر مهارت آموزی و فراگیری تخصص، از دغدغه مالی رها باشند.

راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در استان ها وی افزود: علاوه بر این، در حال راه اندازی دانشکده های مهارت و کارآفرینی در استان ها هستیم تا بتوانیم به توانمندسازی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و اشتغال آینده آن ها کمک کنیم.

همچنین قرار است یک بازار مشترک بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه دانشجویار راه اندازی شود تا دانشجویان بتوانند محصولات و خدمات خود را در این بازار عرضه کنند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه همه تلاش ما این است که کمک کنیم دانشجویان عنصر فعال و پویای دانشگاه باشند، گفت: یکی از دغدغه های مطرح شده از سوی دانشجویان در نشست امروز، جذب اساتید جوان در دانشگاه بود.

ما نیز به اهمیت این موضوع توجه داریم و معتقدیم که جریان استاد جوان پرانگیزه، متعهد و عالم مانند آب زلالی است که به برکه وارد می شود و از راکد شدن آن جلوگیری می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ گاه به دنبال کانون سازی و انجمن سازی نبوده ایم و تلاش ما باز کردن مسیر فعالیت کانون ها، انجمن ها و تشکل های دانشجویی است.

در نگاه ما، دانشجو هرگز در جایگاه تأمین کننده مالی دانشگاه قرار ندارد، بلکه به عنوان عنصر اصلی دانشگاه مطرح است و همه هم و غم ما این است که در برابر سرمایه گران قدر دانشجویان که عمر و زمان آن هاست، کم فروشی در دانشگاه صورت نگیرد.

در ابتدای این نشست، مهدی رضایی مسئول مرکز مطالعات غرب آسیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، مهدی یوسفی نماینده هیئت مذهبی فاطمیون، لیلا تاران نماینده تشکل دانشجویی دختران نرجس، زهرا عزت خانی دبیر کانون دانشجویی ستاد علمی نماز و نماینده انجمن علمی زیست شناسی، محمدمتین کردی دبیر انجمن علمی روان شناسی، مجید سیدی نماینده کانون دانشجویی هنری گندم، شیوا منصوری نماینده کانون دانشجویی هلال احمر و علیرضا جراحی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، دانشجویانی بودند که به نمایندگی از انجمن متبوع خود به بیان نظرات خود در این جلسه پرداختند.

انتهای پیام/4040/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - رییس دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه - اسلامی - دانشجو - دکتر طهرانچی - انجمن های علمی دانشجویی - طهرانچی - استان زنجان - پیشنهاد - آزاد - راه اندازی - فضای مجازی - دانشجویی - محمدمهدی طهرانچی - یادگیری - انجمن های علمی - رییس - فرهنگی - دکتر - روابط عمومی - زنجان - استان - دغدغه - مجازی - برنامه سفر - دانشجویان

آخرین اخبار سرویس:
نمره عجیب وزیر بهداشت به خودش! + فیلم

رکود فعالیت های فرهنگی دانشگاهها طی 8 سال اخیر/5 اولویت وزیر آینده علوم در آموزش عالی

رکود فعالیت های فرهنگی دانشگاهها طی 8 سال اخیر/5 اولویت وزیر آینده علوم در آموزش عالی

پرسپولیس و سپاهان جام می خواهند، استقلال اعتبار/ جام سرخ می شود یا زرد؟

مصوبه پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی ابلاغ شد

افتتاح ایستگاه واکسیناسیون شرق اصفهان در دانشگاه آزاد اصفهان

توجه ویژه به اشتغال دانش آموختگان در مدارس عالی مهارت | از فیروزه تراشی و سنگ های تزیینی تا تغذیه و کشاورزی نوین

مصوبه « ضوابط پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)» ابلاغ شد

تسریع در واکسیناسیون کووید 19 با همکاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی

خبر مهم برای کنکوری ها

عکس صمیمی شیلا خداداد با سعید معروف + عکس

روحانی مصوبه جدید کنکور سراسری را ابلاغ کرد 

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

برگزاری آزمون جامع دکتری با حضور 249 متقاضی در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

نشریه انگلیسی زبان ASTA دانشگاه یزد به رتبه بین المللی ارتقا یافت

مصوبه جدید کنکور سراسری ابلاغ شد

روز در باز دانشگاه

تیپ جنجالی «سحر دولتشاهی»/ عکس

دانشگاه صنعتی شریف قرنطینه شد

مصوبه جدید کنکور سراسری توسط روحانی ابلاغ شد

بخشنامه تأسیس و تجهیز مراکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی هر استان ابلاغ شد

تغییر کنکور 1402 قطعی شد

مصوبه «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه)»

طبقه بندی زندانیان در کنار برنامه های اصلاحی و تربیتی از برنامه های اصلی سازمان زندانهاست

ابلاغ مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش از سوی رییس جمهور /تغییر کنکور 1402 قطعی شد

مصوبه جدید کنکور سراسری ابلاغ شد

راه اندازی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد در استان ها

روحانی مصوبه جدید کنکور سراسری را ابلاغ کرد

«کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسی»

افتتاح مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

دستگاه پرتودهنده خونی ایران ساخت شد

جزییات راه اندازی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی

مرحله دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس بزودی پایان می یابد

روحانی مصوبه سیاست های پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی را ابلاغ کرد

6 نفر دیگر در استان همدان قربانی کرونا شدند

مصوبه جدید کنکور سراسری ابلاغ شد

آهنگ درباره یک رویا را از محمدرضا عزیزی دانلود کنید

جشن عید غدیر و میلاد امام هادی (ع) در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران برگزار می شود

روز بدون فوتی کرونا در کردستان

فراخوان بخش مقالات ششمین نمایشگاه لباس عاشورایی

روحانی مصوبه جدید کنکور سراسری را ابلاغ کرد/ سهم سوابق در پذیرش 1401 و 1402

رییس جمهور مصوبه جدید کنکور سراسری را ابلاغ کرد

مصوبه «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی»

آموزش مقدماتی تا پیشرفته اکسل

همکاری پارک علم و فناوری گلستان با سازمان یونیسف

پوست های الکترونیکی ای که از نور خورشید انرژی می گیرند

تغییر مهم در کابینه رییسی/ جایگزین مخبر معرفی شد

افتتاح ایستگاه واکسیناسیون شرق اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان

دانشمند ایرانی به حالت جدیدی از مایع دست یافت

دانشمند ایرانی به حالت جدیدی از مایع دست یافت

آغاز کلاس های ترم تابستان دانشگاه صنعتی ارومیه از 9 مرداد

نصاب و کمک نصاب دوربین مداربسته

برگزاری دوره جامع کشت بافت گیاهی

دستگاه همگن کننده ترکیبات آزمایشگاهی در کشور ساخته شد

ژست دلبرانه همسر «آقای مجری»/ عکس

تصویری متفاوت از هانیه توسلی خسته و پژمرده!

ورود به دانشگاه شریف طی 3 روز آتی ممنوع شد

جزییات راه اندازی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد در استان ها ابلاغ شد

«شیلا خداداد» در کنار کاپیتان والیبال ایران + عکس

29 قربانی کرونا در استان کرمان

افتتاح مرکز نوآوری صنعتی شماره 4 چهارمحال و بختیاری

رسیدن به شغل پایدار مهمترین دستاورد مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم است

نشریه انگلیسی زبان ASTA دانشگاه یزد به رتبه بین المللی ارتقا یافت

شریه انگلیسی زبان ASTA دانشگاه یزد به رتبه بین المللی ارتقا یافت

ازدواج دوم بهنوش طباطبایی؟ ماجرای پست عجیبش در اینستاگرام

ورود به دانشگاه شریف طی 3 روز آتی ممنوع شد

دستگاه پرتودهنده خون در کشور ساخته می شود

منشی خانم جهت کار در دفتر فروش چمن مصنوعی هشتگرد

آموزش برچسب گذاری مواد غذایی

دو مرکز رشد در بروجن و لردگان گشایش یافت

دانشگاه تربیت مدرس شرایط استفاده دانشجویان از تسهیلات بیمه تامین اجتماعی را اعلام کرد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از مجتمع صنعتی چادرملو اردکان بازدید کرد

همگن سازی ترکیبات آزمایشگاهی با دستگاه ایران ساخت

واکسیناسیون روزانه 3 هزار نفر توسط مراکز واکسن سپاه صاحب الزمان(عج) در اصفهان

نواختن موزیک با ابزاری عجیب (فیلم)

تا کی دوام می آوریم؟ گزارش جامع کسب و کارهای کوچک و متوسط

اعلام جزییات راه اندازی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد در استان ها

تاسیس مراکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد

فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری در زمینه علوم و فناوری های کوانتومی

دانشگاه الزهرا(س) قرنطینه می‎ شود

بخشنامه تأسیس و تجهیز مراکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی هر استان ابلاغ شد

75 درصد بازداشتی های حوادث اخیر دشت آزادگان آزاد شدند

تقابل شدید یاران سروری با یاران قالیباف بر سر صندلی شهرداری تهران

پنجمین جشنواره جایزه ملی ایثار

اعلام جزییات راه اندازی مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد در استانها

ستاری: پرداخت 250 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

ژاکتی نانویی برای شرایط سخت آب و هوایی تولید شد

دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان میزبان بیش از هزار و 900 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد

زیرساخت های اقتصاد دانش بنیان در چهارمحال وبختیاری وجود دارد

دانشگاه خوارزمی و وزارت دادگستری تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

ایجاد رشته مکانیک ماشین های صنعتی

پیشنهاد راه اندازی «رویداد نقد یادگیری در فضای مجازی و راه حل های آن»/ دانشجو باید عنصر فعال و پویای دانشگاه باشد/ ایجاد طرح پویش برای کاهش دغدغه مالی

پیشنهاد راه اندازی «رویداد نقد یادگیری در فضای مجازی و راه حل های آن»/ دانشجو باید عنصر فعال و پویای دانشگاه باشد/ ایجاد طرح پویش برای کاهش دغدغه مالی