موضوعات داغ: - فرهاد مجيدي - شوراي اسلامي - بازيكنان پرسپوليس - مجلس شوراي اسلامي - كميسيون هاي تخصصي - پايگاه خبري - پايگاه خبري تحليلي - وزير بهداشت - منوچهر هادي - تغذيه نوزاد - پاوان - فرماندار صومعه سرا - جفري شلوپ - نماينده آيت الله سيد علي سيستاني - فرماندار مشگين شهر - پاريس - مسكن مهر بهارستان - پويش سه شنبه هاي بدون خودرو - منابع پتاسيم - ديوشل - نيكلاس فولكروگ - تيم لايپزيگ - جاذبه هاي گردشگري مشهد

مطالب مرتبط:
تمام اقدامات شهرداری تبریز بر اساس برنامه پنج ساله و چشم انداز 12 ساله بوده است
دولت آینده؛ مسولیت ها، چشم انداز/ فرجی راد-6: بازارچه های مرزی گسترده ای با عراق ایجاد کنیم/ اجازه بدهیم مناطق مرزی ما دور تادور ایران ثروتمند شوند/ وقتی مردم از طریق فرهنگ و تجارت به هم متصل می شوند تندروی ها رنگ می بازد
چشم انداز نگران کننده بیت کوین
مردمی سازی تبلیغ مهم ترین برنامه تبلیغات اسلامی است/ شبکه فعالین فرهنگی در استان اردبیل ایجاد می شود
ثبت ملی 7 اثر طبیعی استان سمنان
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 تیر 1400 ساعت 15:102021-06-22دانش

چشم انداز فرهنگی در قاب استان ها


آیین نامه تدوین و اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سال گذشته در یک کمیسیون تخصصی تصویب و به صراحت بیان شدکه شورای استانی هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی، - همان شورای فرهنگ عمومی است اما در نهایت برنامه برش استانی باید به تایید شورای برنامه ریزی توسعه استان برسد تا ضمانت اجرایی و مالی لازم را پیدا کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تحقق اهداف و کارکردهای نهادی خود، تهیه و تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور را در اولویت قرار داد.

دبیرخانه به عنوان بازوی اجرایی شورا با همکاری و مشارکت نهادها و مراکز علمی ـ پژوهشی حوزه و دانشگاه و دستگاه های اجرایی و فرهنگی و همچنین با طراحی و اجرای مطالعات پیش نیاز و بهره گیری از مطالعات و پژوهش های موجود، نقشه مهندسی فرهنگی را به تصویب رساند.

تحلیل کلان وضعیت فرهنگی کشور، تعاریف اساسی مفاهیم و اصطلاحاتی چون فرهنگ، فرهنگ ملی (اسلامی ـ ایرانی)، عمومی، حرفه ای، لایه های فرهنگ، مهندسی فرهنگ، مهندسی فرهنگی، نقشه مهندسی فرهنگی و پیوست فرهنگی، مبانی، ارزش ها و اصول حاکم بر نقشه مهندسی فرهنگی، چشم اندازی فرهنگی کشور در افق 1404، اهداف کلان فرهنگی، اولویت های فرهنگی، کمیت های مطلوب فرهنگی، شاخص های کلان فرهنگی و راهبردها و اقدامات شامل راهبردهای فرهنگی کلان و ملی و اقدامات در این سند دیده شده است.

سند مهندسی فرهنگی در واقع یک کتاب و مجموعه است برای راهنمایی مدیرانی که اراده می کنند کارکرد فرهنگی خودشان را بهبود ببخشند یا شروع کنند.

شهروندان و اتباع جمهوری اسلامی ایران، سازمان ها و نهادهای کشور، جوامع فارسی زبان، جهان اسلام شامل کشورها، ملل و جوامع مسلمان با تأکید بر خاورمیانه و منطقه، کشورهای منطقه با تأکید بر قرابت های جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و سیاسی، ملل و کشورهایی که روابط و پیوندهای سیاسی- فرهنگی و یا اقتصادی- فرهنگی قابل توجهی با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند، دولت ها، جریان ها و گروه های معارض و یا متخاصمی که به اقدامات سازمان یافته سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و.

علیه منافع ملی جمهوری اسلامی ایران مبادرت می ورزند، سازمان های بین المللی و منطقه ای و جامعه جهانی جامعه هدف سند مهندسی فرهنگی محسوب می شوند.

چالش های استانی در سند آذربایجان شرقی سال گذشته آذربایجان شرقی به واسطه ظرفیت های فرهنگی خاص خود به عنوان یکی از 10استان پایلوت برای تدوین برش استانی سند مهندسی فرهنگی کشور انتخاب شد.

قرار است سند مهندسی فرهنگی آذربایجان شرقی منطبق بر نیازهای بومی این استان و همگام با برنامه های اقتصادی تدوین شود.

ویژگی هایی مانند ایمان، انقلابی گری، نوگرایی و نوآوری فرهنگی در استان از مواردی است که دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین سند بر آن تاکید دارد و اظهار امیدواری می کند این مساله در آذربایجان شرقی با جدیت دنبال شود.

جدیت مسئولان ارشد استان از جمله امام جمعه، استاندار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران ارشد برنامه ریزی برای تدوین هرچه جامع تر و کاربردی تر این سند موجب شده است از اسفند سال گذشته چند جلسه در سطح مدیران ارشد در همین زمینه برگزار شود و در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال جاری، تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در دستور کار قرار بگیرد.

همچنین با توجه به تسریع فعالیت های استانی، هفته قبل، تصویب آیین نامه داخلی شورای فرهنگ عمومی استان نیز در دستور کار قرار گرفت و بنا بر اعلام مسئولان اجرای این سند با برنامه هفتم توسعه منطبق خواهد بود.

با ورود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به تدوین برش استانی سند، ملزومات اقتصادی و برنامه ریزی های کارشناسی تر نیز لحاظ و چند اقدام مهم مد نظر قرار گرفته است.

توجه به گسست گریزی در برنامه ریزی فرهنگی، توجه به هماهنگی های بیشتر بین دستگاه های فرهنگی در استان در تدوین و عملیاتی کردن این سند و توجه به شاخص های اقتصاد فرهنگ و هنر از مواردی است که در برش استانی این سند تاکید شده.

همچنین بنا بر اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سازگاری فرهنگی با برنامه های کلان استان و توجه به هسته های کلیدی توسعه در نظر گرفته می شود.

مسئولان ارشد استان با استقبال از برش استانی سند مهندسی فرهنگی در آذربایجان شرقی آن را گامی روبه جلو و نوآورانه می دانند که باید با جدیت دنبال شود.

با توجه به مطالبه جدی فعالان فرهنگی و هنری استان در تدوین این سند قرار است نمود عملیاتی آن پس از تدوین در سال جاری در معرض نقد و نظر فعالان فرهنگی و هنری قرار گیرد.

تدوین طرح مهندسی فرهنگی در گلستان استان گلستان هم یکی از استان های پایلوت برای تدوین برش استانی طرح مهندسی فرهنگی است.

استاندار گلستان درباره تصویب سند بالادستی شورای عالی فرهنگ عمومی کشور با عنوان سند مهندسی فرهنگی در گلستان به همشهری می گوید: این سند در تهران تصویب و به استان ها ارسال شد.

هادی حق شناس می افزاید: طی جلسه ای با حضور دستگاه های اجرایی طرح به همه مدیران داده شد تا پس از مطالعه و کار کارشناسی، نیازهای بومی استان شناسایی شود، همچنین در صورت نیاز به تغییر آن را اعلام کنند تا در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این باره می گوید: گلستان یکی از 11 استانی است که به عنوان پایلوت اجرای طرح در کشور انتخاب شده است.

اگر چه پیش از این تصمیم ملی شورا ما در استان با ابتکار خودمان مراحل تصویب طرحی مشابه را شروع کرده بودیم.

عادله کشمیری ادامه می دهد: برای حسن انجام این تغییرات، کارگروه های تخصصی مانند گارگروه خانواده، کارگروه سلامت، کارگروه فرهنگ و غیره در تقسیمات 5گانه تعیین شده است.

در هفته آخر خرداد نشستی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی تشکیل و همه موارد برای چگونگی انجام فعالیت کارگروه ها به آن ها ابلاغ شد تا نظرات بر اساس کار کارشناسی شکل بگیرد و طرح مهندسی فرهنگی در استان مطابق با معیارهای محلی به تایید و تصویب برسد.

تدوین سند فرهنگی رشت با کمک جوانان سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی رشت برای اولین بار در استان نقشه سند مهندسی فرهنگی شهر رشت را در دستور کار خود قرار داده است.

تدوین نقشه سند مهندسی فرهنگی شهر رشت و برنامه راهبردی ارتقای اولویت های فرهنگی به همت موسسه امتداد روشنگری ماه گویان و کانون تفکر زبرالحدید با انجام بیش از 6 هزار نفر ساعت کار کارشناسی در حال انجام است و گروه های جوان فرهنگی شهر رشت به صورت جهادی و علمی با سازمان فرهنگی در تدوین این سند همکاری می کنند.

بیش از 25 هزار شاخص رصد و ارزیابی فرهنگی برای اجرای این پروژه انجام و مطالعات تفصیلی در حوزه فلسفه فرهنگ صورت و همچنین رصد و شناسایی تفصیلی 6 پروژه مهندسی فرهنگی داخلی، انجام مطالعات تفصیلی در حوزه فلسفه فرهنگ و برگزاری 50 نشست علمی درباره فلسفه فرهنگ، برای شناسایی قواعد حاکم بر فرهنگ در دستور کار قرار گرفته است.

آرمان شهر مطلوب جمهوری اسلامی با بررسی و کدگذاری 35 سیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون اساسی، سند چشم انداز 1404 و نقشه مهندسی فرهنگی کشور است که در 34 عرصه حیات اجتماعی ترسیم خواهد شد.

این نقشه شامل سند چشم انداز فرهنگی شهر، مختصات و ابعاد فرهنگی و نظام های مربوط در وضعیت موجود، مختصات و ابعاد فرهنگی مورد انتظار شهر و نظام های مربوط در دوره زمانی معین را مشخص می کند.

همچنین در سال 98 بر اساس برنامه ششم توسعه، سازمان مدیریت و برنامه بودجه گیلان در حوزه فرهنگی اجتماعی، سند آمایش فرهنگی که راهبردهای فرهنگی، نقاط ضعف و قوت استان در آن دیده شده را تدوین کرد و در اختیار دستگاه های اجرایی استان قرار داد.

مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری گیلان به همشهری می گوید: سند آمایش فرهنگی گیلان در برگیرنده حوزه های مختلفی چون جمعیت (حرکت های جمعیتی، مهاجرت)، فرهنگی ورزشی، سبک زندگی، ذائقه فرهنگی، حوزه هنری، حوزه کتاب، انسجام و مشارکت های اجتماعی، سلامت، مرگ ومیر، عفاف و حجاب و از همه مهم تر آسیب های اجتماعی و خانواده است.

سیامک حیدری می افزاید: در حال حاضر 5 منطقه حاشیه نشین در استان شناسایی شده که بیشترین آسیب های فرهنگی اجتماعی در آن ها رخ می دهد.

بر اساس سند آمایش فرهنگی در این مناطق غربالگری فرهنگی انجام می شود و طی این کار، 5 اولویت اساسی در زیر حوزه فرهنگی استان از جمله اعتیاد، کاهش آسیب های اجتماعی، انسجام و مشارکت اجتماعی، طلاق و کاهش مفاسد اخلاقی در دستور کار دستگاه های مرتبط قرار دارد.

وی ادامه می دهد: نگاه به سبک زندگی و بحث عفاف و حجاب به ارزش های فرهنگی و دینی شهروندان باز می گردد که در تلاش هستیم در مناطق حاشیه نشین ارتقای ارزش های فرهنگی را دنبال کنیم.

از این رو استفاده از مبلغان دینی و بهره گیری از تریبون های رسمی در مساجد در مناطق حاشیه نشین برای کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته حیدری، مطالعات فرهنگی، رصد وضعیت موجود و بررسی آسیب های اجتماعی فرهنگی در هیات اندیشه ورزان استان انجام می شود و دستگاه های اجریی بر اساس احصای سند آمایش اجتماعی فرهنگی استان برنامه ریزی لازم را انجام می دهند.

تاخیر در رونمایی سند فارس سال 98 سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی فارس، برش نقشه مهندسی فرهنگی کشور را به این استان ابلاغ کرد و پیرو آن، تنظیم برش استانی با هدف بومی سازی فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.

قرار بود این سند در روز شیراز در سال 1400 رونمایی شود، اما این وعده تاکنون عملی نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این باره گفته است که نقشه بر اساس اسناد بالادستی تدوین شده و شامل 12 راهبرد است که اداره ها و دستگاه ها، ذیل همین راهبردها اهداف خود را تعریف می کنند و دبیرخانه شورا پیشنهادهای دستگاه ها را بر اساس راهبردهای تعریف شده جمع بندی و نهایی و سپس به دستگاه ها ابلاغ می کند تا در کل استان بر اساس موقعیت های زمانی، مکانی و قومیتی اجرا شود.

صابر سهرابی توضیح می دهد: در نقشه راه مهندسی فرهنگی استان همه مسائل دیده شده است و انتظار نداریم یک شبه به تصویب رسانده شود.

نیاز به آزمون و خطاهاست یعنی پاسخ نهایی احتیاج به زمان دارد.

حکایت همان بستن کمربند ایمنی در خودروهاست که ملاحظه کردیم چقدر بعضی از دستگاه ها از قوه قضاییه، پلیس و حتی سایر نهادهای فرهنگی مثل آموزش و پرورش و غیره تلاش کردند تا الان مقداری این قضیه جا افتاده است، یعنی باید به اصول و موارد راهبردها نگاه کنیم که چگونه تعریف شده اند.

به گفته وی، تحقق بخشیدن به منشور توسعه فرهنگ قرآنی و نماز، حاکم کردن اصول راهبردی و مدیریت اسلامی بر نظام تصمیم گیری، تبیین و ترویج فرهنگ تفکر بسیجی و کار جهادی در مدیریت استان، نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ شعور معنوی و وجدان اخلاقی به عنوان جهت دهنده همه حرکت ها و فعالیت های فردی و اجتماعی، تقویت و تعالی بنیادی نهاد خانواده، ازدواج ساده و بهنگام مبتنی بر ارزش ها و آموزش های اسلامی و سنت های ملی، تحکیم خانواده و ارتقای احساس امنیت عمومی و اجتماعی جامعه، ترویج فرهنگ ساده زیستی برای مدیران، حاکمان و مسئولان و پرهیز از تجمل گرایی، حفاظت، احیا و معرفی روزآمد آثار و ارزش های فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، توسعه و حمایت از آفرینش آثار و محصولات فرهنگی و صنایع دستی، حمایت نهادهای دینی و فرهنگی از سینمای غیر حرفه ای، حمایت و تأمین نیازهای سخت افزاری و زیرساختی و جریان سازی در راستای تولید محصولات فرهنگی، هنری اصیل بخشی از موارد پیش بینی شده در این سند است.


کلید واژه ها: فرهنگ - مهندسی فرهنگی - فرهنگی - نقشه مهندسی فرهنگی کشور - استان - مهندسی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورا - شورای - استانی - دستگاه های اجرایی - شورای برنامه ریزی - شورای فرهنگ عمومی - نقشه - شورای عالی انقلاب - مطالعات - حوزه و دانشگاه - انقلاب فرهنگی - کشور - برنامه - نامه - توسعه استان - برنامه ریزی - فرهنگ عمومی - تصویب - تدوین - پژوهش - شورای عالی - مراکز علمی - کارکردهای

آخرین اخبار سرویس:
خبر تلخ حریرچی درباره افزایش آمار فوتی های کرونا+ فیلم

معرفی نفرات برتر کنکور سراسری 1400

دانشجویان ورودی کدام سال ها در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟

دانشجویان ورودی کدام سال ها در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟

با چه رتبه ای در شته بینایی سنجی پذیرفته شویم؟+ جدول انتخاب رشته 1400

تصویری از کهکشانی سه گانه از اطلس کهکشان های عجیب

خزان والیبال/ معروف قهر کرد!

دولت اعتماد و امید به آمریکا به آخر خط رسید/ رفت

مردان بیشتر رتبه های تک رقمی کنکور 1400 /داوطلبان تهرانی در صدر برترین ها

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1400 + شرایط پذیرش

ستاد جامع علمی کشور: کنکور سال 1402 قطعاً تغییر خواهد کرد

کنکور سال 1402 قطعاً تغییر خواهد کرد

ستاد جامع علمی کشور: کنکور سال 1402 قطعاً تغییر خواهد کرد

کنکور سال 1402 قطعاً تغییر خواهد کرد

دانشجویان ورودی جدید از بهمن ماه به دانشگاه می روند

دانشجویان ورودی جدید از بهمن ماه به دانشگاه می روند

آیین رونمایی از دستاوردهای طرح های کلان ملی فناوری و نمایشگاه های ایران ساخت

ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1400 + شرایط پذیرش

دوقلوهای اهوازی رتبه های برتر کنکور تجربی / فیلم

سیاست های سهمیه کنکور تا 6 ماه دیگر تعیین می شود

دوقلوهای اهوازی رتبه های برتر کنکور تجربی

جزییات و شرایط انتخاب رشته کنکور 1400

مردان بیشتر رتبه های تک رقمی کنکور 1400 / داوطلبان تهرانی در صدر برترین ها

دانش بنیان ها برای رونق اقتصاد دریا محور به میدان می آیند

کرمی: صنایع خلاق توسعه دهنده بخش پنهان اقتصاد دانش بنیان هستند

سرخوشی عجیب و غریب «بهاره رهنما»/ عکس

برگزاری معرفی رشته های تحصیلی در دانشگاه صنعتی اصفهان

رتبه های برتر کنکور چه می گویند؟

رتبه دوم کنکور تجربی: از درس خواندن لذت می برم / در پزشکی ادامه تحصیل می دهم

مردان بیشتر رتبه های تک رقمی کنکور 1400

آمار مجازین گروه های آزمایشی کنکور 1400 اعلام شد

مردان بیشتر رتبه های تک رقمی کنکور 1400 /داوطلبان تهرانی در صدر برترین ها

روز باز در دانشگاه علم و صنعت

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 10 مرداد

مشاهده پشت سیاه چاله برای نخستین بار

آنچه داوطلبان کنکور 1400 باید درباره انتخاب رشته بدانند

نحوه اجرای مصوبه تغییرات کنکور 1402

رتبه دوم کنکور سراسری رشته علوم ریاضی و فنی در رفسنجان

نحوه اجرای مصوبه تغییرات کنکور 1402

کنکور سراسری/ برق شریف؛ انتخاب اول رتبه 9 کنکور ریاضی 1400

اعلام جزییات و شرایط انتخاب رشته کنکوری ها/ زمان شروع انتخاب رشته دانشگاه آزادی ها مشخص شد

تبدیل برق و شن به پنل های خورشیدی!

جزییات انتخاب رشته کنکوری ها اعلام شد

اعلام نتایج اولیه کنکور

جزییات انتخاب رشته کنکوری ها اعلام شد/آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزادی ها از 13 مرداد

جزییات انتخاب رشته کنکوری ها اعلام شد/آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزادی ها از 13 مرداد

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از 12 مردادماه منتشر می شود

دانشکده علوم قرآنی شیراز دانشجو می پذیرد

تسهیلات ویژه دانشگاه آزاد به دانشجویان در دوران کرونا

فیلم| افتتاح و کلنگ زنی 5 پروژه بزرگ در پارک فناوری پردیس / اولین مجموعه ورزشی بین المللی در شرق تهران افتتاح شد

کسب رتبه اول و چهارم کنکور تجربی توسط دانش آموزان آذربایجان شرقی

آشنایی داوطلبان با رشته های دانشگاهی در روز باز دانشگاه علم و صنعت

ادامه ابهامات درمان بیماران پروانه ای /شفافیت, گمشده داستان پانسما ن های اهدایی یونیسف

زمانبندی انتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

کسب رتبه اول و چهارم کنکور تجربی توسط آذربایجان شرقی

شرط حضوری شدن آموزش دانشگاه ها اعلام شد

رفع بخشی از نیازهای حوزه مسکن و شهرسازی با پایان نامه ها

عترت شناسی؛ محور مسابقه دانشگاه مالک اشتر اصفهان

درخشش علمی استاد دانشگاه کاشان

معاون آموزشی وزارت علوم: تامین سلامت دانشجویان شرط حضوری شدن آموزش دانشگاه هاست

شرط حضوری شدن آموزش دانشگاهها از مهر ماه اعلام شد/اعلام جزییات واکسیناسیون دانشجویان

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از 14 مرداد آغاز می شود

برترین های کنکور 1400 به روایت آمار و ارقام | تهران با 14 نماینده صدرنشین است

صدور مجوز راه اندازی رشته اقتصاد در دانشگاه حکیم سبزواری

حمید وکیلی نشست خبری تبیین مصوبه||| شورای عالی انقلاب فرهنگی

زمانبندی انتخاب رشته و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

اعلام اولویت واکسیناسیون دانشجویان + جدول

پذیرفته شدگان مرحله اول کنکور برای انتخاب رشته چه کنند؟

توکل به خدا و تلاش عامل موفقیتم در کنکور بود

اعلام نتایج اولیه کنکور

تصویری از کهکشانی سه گانه از اطلس کهکشان های عجیب

درخشش دانش آموز نیشابوری در کنکور سراسری1400

استفاده از دو گیاه برای تصفیه پساب های شهری

نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 اعلام شد/ آغاز انتخاب رشته از 12 مردادماه

جزییات انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 1400 اعلام شد/ امکان انتخاب 150 کدرشته

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری

اولین دوره ملی آموزش امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود

درخشش دانش آموز نیشابوری در کنکور سراسری 1400

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد

(تصاویر) نفرات برتر کنکور سراسری 1400

برگزیدگان سومین جشنواره ملی هنر های دیجیتال معرفی شدند

یک یزدی در بین برترین های کنکور سراسری

اعلام اولویت واکسیناسیون دانشجویان  + جدول

نتایج اولیه کنکور اعلام شد

شناسنامه آزمون سراسری سال 1400 منتشر شد

امکان میهمان شدن دانشجویان دانشگاه آزاد در شهر محل سکونت فراهم شد

شناسنامه آزمون سراسری سال 1400 منتشر شد

ارزیابی کنکور 1402 براساس عمق یادگیری داوطلب/ فرصت 6 ماه برای سیاستگذاری سهمیه های کنکور

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاهها اعلام شد

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت چکاد هیوا در تهران

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 مشخص شد

توضیحات شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مصوبه کنکوری/ دانشگاه ها در تعیین معدل افراط نکنند

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی بافت برای راه اندازی مرکز واکسیناسیون

انتشار کارنامه اولیه داوطلبان کنکور/اسامی نفرات برتر

نتایج اولیه کنکور اعلام شد

واکسیناسیون دانشجویان سخت تر از کارکنان دانشگاهی است

آغاز تصویربرداری مسابقه تلویزیونی «کارویا»

امضای تفاهم نامه میان دانشگاه علوم پزشکی ایران و آستان امامزادگان عینعلی زینعلی (ع)

برگزاری همایش ملی «نمایشنامه نویس» از سوی آموزش عالی زند شیراز

چشم انداز فرهنگی در قاب استان ها

چشم انداز فرهنگی در قاب استان ها