مطالب مرتبط:
انتخابات در اشتهارد با کمبود تعرفه مواجه نشد
«شی» پیروزی رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت
اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران
حضور پرشور مردم در انتخابات در این شرایط دشوار و پیچیده سیاسی،اقتصادی قابل تقدیر است
اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 تیر 1400 ساعت 00:102021-06-21سياسي

صفار هرندی: انتخابات ما در واقع 60درصدی است


انتخابات ما در واقع 60درصدی است خبرگزاری تسنیم: «محمدحسین صفار هرندی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتخابات ما در واقع یک انتخابات 60 درصدی است؛ - خبرگزاری تسنیم: محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتخابات ما در واقع یک انتخابات 60 درصدی است؛ درست است که مشارکت 48.

8 است، اما حتما کسانی که به دلایلی مانند ماجرای کرونا" که خیلی بالاست، به دلایل دلخوری ها از وضع موجود نیامدند و هم چنین به دلیل آزاری که در روز رأی گیری دیدند، مشارکت نداشتند.

البته من نمی خواهم به آن عدد بدهم، چون واقعا درباره ی آن تحقیق و بررسی نشده و دفعتا پیش آمده و مردم صبح در پای صندوق این موضوع را دیدند؛ البته یک جا و دوجا و یک شهر و دوشهر هم نبود و بلکه در سراسر بود که باید بررسی شود تا از سوی کسانی اراده ی پلیدی پشت موضوع بوده و یا ندانم کاری و عدم آمادگی بوده است.

گزیده ای از گفتگو با محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را در ادامه مشاهده می کنید: * لازم می دانم، هم اعجاب و شگفتی و هم خرسندی و خوشحالی خودم را نسبت به این عمل صالحِ مردم یعنی کار شایسته ای که انجام دادند، ابراز کنم و هم حقیقتاً تبریک بگویم و به درگاه خداوند شاکر باشم.

* ما در شرایطی انتخابات را برگزار کردیم که نارضایتی مردم از کسانی که بیشترین توقع از آنان برای خدمت رسانی به مردم می رفت، زیاد بود.

این توقع و انتظار از دولت بود؛ البته این گفته من به معنای ناسپاسی نسبت به خدمات خوب دولت ها در همه دوره ها نیست.

در دولت یازدهم و دوازدهم نیز بالاخره بعضاً خدمات اثرگذاری صورت گرفت، اما این اقدامات در قیاس با آن چیزی که باید باشد، به قدری دچار اختلال شد که گاهی این تعبیر به کار می رفت که میزان محبوبیت دولت و شخص آقای رییس جمهور به کمتر از 7 درصد تنزل پیدا کرده است.

* این سطح از نارضایتی از دولت فعلی، حتی در مورد آن کسی که مجبور شد از کشور فرار کند هم وجود نداشت.

البته آن موقع نظرسنجی و این برنامه ها نبود، اما از فحوای کلام روزمره مردم و مقایسه آن با حال وهوای آن روزهای مردم می شد چنین چیزی را فهمید.

در آن موقع نارضایتی از دولت و رییس جمهور این قدر زیاد نبود، البته من این را با تأسف می گویم و بابت آن خوشحالی نمی کنم.

* عده ای بدخواه، از حس تغییرخواهی مردم، القای یک زاویه مبنایی با اصل حکومت و نظام را در دستور کار قرار دادند و این سوءاستفاده را کردند تا تغییر را به معنای تغییر در سطح نظام و انقلاب تفسیر کنند، این سوءاستفاده و در خوش بینانه ترین حالت این سوءبرداشت، با وجود اینکه بارها پاسخ داده شده بود، باز هم نیاز به پاسخ داشت.

* نگرانی های گسترده از کرونا یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در مشارکت بود؛ بین 16 تا 20 درصد پاسخ دهندگان در نظرسنجی ها گفته بودند که شاید به دلیل کرونا منصرف شوند و در انتخابات شرکت نکنند.

ازآن جایی که برمبنای روش های معمول در نظرسنجی ها، نصف این میزان را محقق در نظر می گیرند، بین 8 تا 10 درصد کسانی که تصمیم داشتند در انتخابات شرکت کنند، به دلیل کرونا احتمالاً منصرف شده شرکت نکردند.

لذا کرونا عنصر تأثیرگذاری در عدم شرکت برخی افراد در انتخابات بود.

برخی از دوستان ابراز خوشحالی می کردند که رقم مشارکت در بعضی از نظرسنجی ها به 54 و 55 درصد رسید ، اما من در ذهنم می گفتم به دلیل کرونا باید حدود 10 درصد از این رقم کمتر حساب کنید .

اما اگر بخواهیم این انتخابات را از منظر میزان مشارکت دقیق تر معرفی کنیم، باید بگویم مشارکت 58.

8 درصد بوده است؛ یا اینکه حداقل باید گفته شود مشارکت 55 درصد بود.

انتخاباتی که برگزار شد، با نُرم های مألوف و شناخته شده هم خوانی دارد، ضمن اینکه ما در گذشته، انتخاباتی داشتیم که میزان مشارکت 51 و 53 درصد بود.

* به عواملی که اشاره شد، کمپین رأی بی رأی و آن رفتار مغول وار برخی از مخالفان همچون منافقین هم باید اضافه شود.

این گروه نمی توانستند در داخل جلوه ای داشته باشند، اما در خارج، تاریخ جلوه هایی از آن را ثبت کرد.

آن ها افراد را به جرم رفتن پای صندوق رأی و استفاده از حق دموکراسی مورد ضرب وشتم قرار دادند، انگشت های برخی شان را شکستند، جالب اینکه این کار در غرب هم صورت گرفت، اگر در یک کشور جهان سومی اتفاق می افتاد، جای تعجب نداشت اما آن اتفاقات در غرب و جلوی چشم پلیس های اروپایی اتفاق افتاد.

* به هیچ وجه در گذشته این اتفاق نظر میان گروه های مخالف نظام و تبلیغ برای تحریم انتخابات وجود نداشت، بیشتر هم با تمسخر مواجه می شدند.

* آن چیزی که این بار ماجرا را آزاردهنده کرد، وجود یک تمایل از داخل و از بین برخی افراد و گروه های سیاسی در راستای آنان بود.

بعضی از جریان ها، جلوه ای از خودشان نشان دادند که یا مستقیماً گفتند پای صندوق رأی نمی رویم یا اینکه نباید بروید .

آن آقایی که من و شما خوب می شناسیمش، به امامزاده رفت و به آن امامزاده متوسل شد تا به مردم بگوید رای ندهید! ، در سوی دیگر، یک جریان سیاسی استخوان دار نیز که از ابتدای انقلاب تاکنون پای مسائل بوده و امروز اسمش اصلاح طلبی است (دیروز اسمشان چپ بود و در دوره هایی نیز معروف به رادیکال ها، خط سوم و.

بودند که حالا ماتَرَک آن جریان همان چیزی است که خود را اصلاح طلب معرفی می کند) نمی دانست چه باید بکند.

* جریان اصلاحات گذشته از آن سردرگمی که نمی دانستند چه باید بکنند، می دانستند که اگر انتخابات را تحریم کنند و انتخابات به خوبی برگزار شود، بی اثری شان عیان خواهد شد، بنابراین دوگانه عمل کردند؛ بعضی از آن ها گفتند شرکت کنید و در روز انتخابات و در میانه روز تماس های شخصی با عوامل شان گرفتند و گفتند به بقیه خبر بدهید تا در انتخابات شرکت کنند.

، ارتباطات گسترده بین شان برقرار شد و گفتند اوضاع خراب است، حتماً بروید، شرکت کنید و به فلانی هم رأی بدهید .

* برخی اصلاح طلبان از اول می دانستند که تحریم عاقبت خوبی ندارد.

آن ها گفتند که تحریم موجب حذف شدن همیشگی خودشان از صحنه سیاست ورزی کشور خواهد شد.

آن هایی که پخته تر بودند این را گفتند و تأکید کردند که تحریم نباید صورت بگیرد.

اما آن هایی که کینه توز بودند، بر تحریم اصرار داشتند.

به نظرم وعده هایی از بیرون به آن ها داده شده بود و روی آن وعده ها حساب کرده بودند.

به آن ها گفته بودند که در این سو یک پشتوانه قوی برای شما وجود دارد.

، به ادبیات منافقین به آنها می گفتند شما صندوق را ترک کنید، به هم ریختن خیابان ها با ما .

آن ها تصور می کردند زمینه برای اینکه ایران را همچون سوریه به آشوب بکشند، بسیار مهیاست.

* مگر می شود درب کشور را به روی کشورهای دیگر بست؟ ما نیاز داریم و حتماً باید ارتباطات قوی با دیگر کشورها داشته باشیم اما آن هایی که به ما می گفتند مگر شما زبان دنیا را بلد هستید و مگر می فهمید؟ یک کاری کردند که بسیاری از دوستان ما از ما جدا شدند.

* مورد سوریه مصداق بسیار روشنی است که نشان می دهد نهایتاً همه چیز باید به صندوق های رأی ختم شود.

سوریه را نابود کردند و تأسیسات و زیربناهایش را از بین بردند ولی نهایتاً مشخص شد که باید به صندوق رأی مراجعه شود، دوست داشتند ایران هم شبیه سوریه شود.

*رأی آقای رییسی بسیار معنادار بود؛ مردمی که یک بخش از آن ها دیگر نمی خواستند به برخی ادعاها اعتماد کنند و بخشی که هنوز دنبال حرف های معتبر بودند، وقتی ادعاهای آقای رییسی را با عملش در جایگاه رییس قوه محک زدند و اعتبارسنجی کردند، دیدند مثل اینکه درست است و ایشان واقعاً می تواند.

ایشان واقعاً دوهزار کارخانه را به زنجیره تولید بازگردانده است و حرکت و نهضتی آغاز شده است.

ایشان همان کسی است که آمده و مطالبات بانک ها را از گردن کلفت هایی که پول های بانک ها را بردند و نمی دهند گرفته است، قبلًا این طور تثبیت شده بود که انگار یک عده با گردن کلفتی باید پول بگیرند و پس ندهند.

دستگاه قضایی این پول را از حلقوم این افراد و حتی کابین زنان شان بیرون کشید.

برخی این پول ها را برای خانواده هایشان حواله کرده بودند، کارخانه هایی را به نام زنان شان کرده بودند، اینها را از چنگ شان درآورد، تعدادش نیز به قدری زیاد بود که شکلش از یک عمل نمایشی بیرون رفته و ادعا معتبر شده بود.

با مفسدین در هر رده ای بودند، حتی در قواره های بسیار موجه و سطح بالا برخورد شد.

برخی به زندان افتادند و یکی دو نفر نیز اعدام شدند، این ها را مردم دیدند.

اگر این اتفاق ها نیفتاده بود، شما اصلاً نباید امیدوار می بودید که به آرای رییسی اضافه می شد، بلکه باید از آن کم هم می شد.

* وقتی رقبایی که مشهور هم بودند از صحنه خارج شدند، ایشان (رییسی) با تأسف برخورد کرد.

برداشت ایشان این بود که اتفاقاً رقیب قِدرتر به دردش می خورد، چون حرف برای گفتن داشت.

ادعایش، ادعایی بود که توسط مردم به رسمیت شناخته شده بود.

به همان اندازه که تغییر میان مردم به گفتمان غالب تبدیل شده بود، اسم کسی که توانایی تغییر دارد هم سر زبان ها افتاده بود، منتهی این چیزها همیشه از نقطه ای شروع می شود و به تدریج بالا می گیرد.

* دولت در درون خود نیاز به انقلاب دارد، این اصطلاحی که رفیق مان آقای ضرغامی مطرح کرد، منظورش هنجارشکنی نبود، زیر میزی باید زد که برخی از این میزها، تعارفات، رویه های جاری عامل بدبختی بودند.

باید برخی از این قواعد را که خود این ها سبب زمین گیر شدن ما شده است تغییر داد.

آقای رییسی این ظرفیت را دارد و نشان داده است که در این رابطه آمادگی دارد.

* من مطمئنم با این خیزی که دولت آقای رییسی به سمت حل مسائل به کمک مردم و میدان دادن به مردم بر خواهد داشت، در دوره های بعد حتی با رأی بسیار بالاتری از او استقبال خواهد شد.

* آرای باطله اولاً رقیب آقای رییسی نبود و رقیب دیگران نبود، ثانیاً یک دست نبود و باید انواع آرایی را که این طور محاسبه می شوند در نظر گرفت، چند دسته رأی در این زمینه داریم.

* آقای رییسی گفت من رییس جمهور همه هستم، حتی آن کسی که در بیرون انگشت هم وطنش را شکسته است .

* کار خوبی که آقای رییسی در روزهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری انجام داد، برگزاری جلسه با مدیران مسئول مطبوعات و رسانه های اصلاح طلب بود.

قاعدتاً درخواست از سوی آنان بوده است.

حرف هایی هم که رد و بدل شد، حاکی از یک نوع امید نسبت به آینده بوده است.

اعتمادی بود و این که این فرد کاری کرده که حتی مخدوم قبلی این کار را نکرده است.

* آقای رییسی چند بار گفت که من نماینده یک جریان خاص سیاسی نیستم.

اگرچه ایشان به صورت مبنایی اصولگراست، اما تعلق سازمانی به این جناح ندارد.

این گرایش که دولت در خدمت همه جریان هایی خواهد بود که دل شان برای ایران می سوزد، مثبت است که جلوه هایی از آن در این ایام و در قوه قضاییه و در مواجهه با حقوق شهروندی مشاهده شد.

*شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد دور جدیدی می خواهد آغاز شود و من در این رابطه خیلی خوش بینم.

البته یک آفت در این زمینه در کمین است.

افراد کم تحمل هم در این جناح و هم در آن جناح وجود دارد.

ممکن است این ها با عادات و آداب گذشته بخواهند فضا را به آن سو ببرند.

عادت تکفیرگرایی که در وجوه مختلف می تواند جلوه کند گاهی اوقات شامل برخی در این جناح هم می شود؛ به جرم اینکه این آقا فلان جا این جمله ای که من دوست داشتم، نگفت، تخریب و تکفیرش می کنند.

این دوره، دوره ای است که بر وجوه مشترک جریان های مختلف باید تاکید کرد.

قانون و سیاست های کلی نظام برای ما مرجع است و نمی شود هرکس که از راه رسید، حکمی صادر کند.

اگر افراد چارچوب ها را بپذیرند، خیلی از مسائل حل می شود.

توافق بزرگ ملی در این نقاط باید صورت بگیرد و اکنون زمینه آن فراهم است.

* من پیروزی آقای رییسی را بسیار بالاتر از مرزبندی های مرسوم سیاسی می دانم؛ ایشان هم برآوردش از صحنه همین است.

استقبالی که از ایشان شده به میزان قابل توجهی با این نگاه بوده که آینده ایران را بزرگ و شیرین می تواند رقم بزند.

* برخی جریانات سیاسی مردم را با وعده گشایش در امور و حل مسائل و کلید حل مشکلات در دست به صحنه کشاندند و در باغ سبزی را به آن ها نشان دادند، اما در نهایت آن ها را به برهوت خشکسالی ارجاع دادند.

به قول آقای سیف دستاوردش هم تقریبا هیچ بود که احساس مردم این است مطلقاً هیچ بود.

* من گمان می کنم آن تجربه در اختیار اصلاح طلبان بود که این مقدار در آمدن به صحنه احتیاط می کردند.

باز دنبال گزینه هایی می گشتند که مال خودشان نباشد.

رجوع به آقای لاریجانی برای همین بود.

با اینکه می دانستند ایشان از سوی برخی از نیروهای حزب اللهی و مردمی با اقبال مواجه نمی شود.

با اینکه می دانستند آقای لاریجانی از سوی قشری از نیروهای حزب اللهی و مردم با اقبال مواجه نمی شود اما باز هم او را از نفرات اصلی خودشان همچون آقای جهانگیری و حتی آقای عارف موجه تر می دانستند.

من به جایگاه قانونی شورای نگهبان احترام می گذارم ولی اگر قرار بود من در جایگاهی باشم که حقی در این حوزه دارد، قاعدتاً اینگونه رفتار نمی کردم و ممکن بود بگویم که بودن آقای لاریجانی در این عرصه خوب است اما به هر حال آقای لاریجانی شانس آورده است.

چرا که شانسی نداشت.

خود اصلاح طلبان می گویند که شورای نگهبان به آنها لطف کرد! * همه آنهایی که سازوکار مردم سالاری را به رسمیت شناختند برنده این میدان بودند.

البته برخی ها برندگی شان مضاعف است چرا که به واسطه پیروزی در انتخابات شیرینی برندگی را بیشتر از دیگران چشیدند ولی به هر حال همه آنهایی که کمک کردند تحقق مردم سالاری از طریق مراجعه به آرای عمومی همچنان مستقر بماند احساس برنده بودن می کنند و از اینکه جریان دعوت کننده به عدم استقبال از صندوق توفیقی پیدا نکرد، خوشحال هستند.

* من معتقدم بازنده بزرگ جریان تحریم کننده انتخابات و در راس آنها قدرت هایی هستند که بیش از 40 سال است نمی خواهند ما را به رسمیت بشناسند.

* در داخل جماعتی که دچار توهم این بودند که اگر یک فراخوان بدهند مردم با آنها همراهی می کنند، جریان شکست خورده هستند.

همانند روزی که خانه نشین شدند و تصور می کردند همه مردم به خیابان ها می ریزند در حالی که آن روز هم هیچ خبری نشد.

آن هایی که روزی در مجلس تحصن کردند، به قول آقای بهزاد نبوی می گفت که ما خیال می کردیم همه ی شهر برای حمایت از ما دور مجلس می ریزد اما دریغ از 50 نفر؛ البته آقای نبوی شاید الان به خاطر همین عاقل شده و می گوید که اشتباه می کنید و باید بساط بایکوت تحریم را کنار بگذارید.

* انتخابات ما در واقع یک انتخابات 60 درصدی است؛ درست است که مشارکت 48.

8 است اما حتما کسانی که به دلایلی مانند ماجرای کرونا که خیلی بالاست، به دلایل دلخوری ها از وضع موجود نیامدند و هم چنین به دلیل آزاری که در روز رأی گیری دیدند، مشارکت نداشتند.

البته من نمی خواهم به آن عدد بدهم، چون واقعا درباره ی آن تحقیق و بررسی نشده و دفعتا پیش آمده و مردم صبح در پای صندوق این موضوع را دیدند؛ البته یک جا و دوجا و یک شهر و دوشهر هم نبود و بلکه در سراسر بود که باید بررسی شود تا از سوی کسانی اراده ی پلیدی پشت موضوع بوده و یا ندانم کاری و عدم آمادگی بوده است.

* یک هفته قبل از روز انتخابات، کسی که با خارج از کشور ارتباطات کاری گسترده ای دارد، دست نوشته ای را به من داد و من هم به مراجع مربوطه منتقل کردم که متأسفانه در خارج از کشور بنای بر همکاری برای برپایی درست انتخابات وجود ندارد و این مسئله باید به دستگاه دیپلماسی تذکر داده شود و نشانی هایی هم داده بود که حکایت از وقوف به مسئله داشت.


کلید واژه ها: انتخابات - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت نظام - محمدحسین صفار هرندی - مجمع تشخیص مصلحت - صفار هرندی - صفار - خبرگزاری - هرندی - مشارکت - موضوع - مصلحت - تشخیص - بررسی - نظام - مجمع - رأی گیری - آمادگی - اراده - تحقیق - گفتگو - صندوق - گیری - درست - مردم

آخرین اخبار سرویس:
توضیح امام برای جبران مالی که از اداره برداشته می شود

یک خبر خوب در مورد رتبه بندی حقوق معلمان از مجلس: تامین بار مالی لایحه تایید شد

اصلاح خطوط شبکه فرسوده آب و فاضلاب شوشتر

فروشندگی در مغازه

به پنج نفر نیرو نیاز مندیم (اقا) جهت بسته بندی و..

استخدام نیروی کار - کمک اشپز

دولت سیزدهم فصل تازه ای از حضور احزاب در کشور را رقم خواهد زد

دکتر ابراهیم مقیمی: خشکسالی طبیعت ایران است/ به سمت توسعه ای بی هدف می رویم

لزوم ایمن سازی فضای مجازی برای دسترسی کودکان و نوجوانان

عدم شفافیت طرح صیانت عامدانه یا هوشمندانه/کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان زیرتیغ مجلس

تبریک وزیر میراث برای ثبت جهانی «هورامان/اورامانات»

عدم شفافیت طرح صیانت عامدانه یا هوشمندانه/کسب و کارهای اینترنتی دانش بنیان زیرتیغ مجلس

آغاز پخش مستند امام علی در کمبریج

یوسفی: استان خوزستان تابلوی همه بحران های کشور شده است

فرار دو دوست که پدرزن و داماد شدند

بدبینی نسبت به آینده

نیازمند اپراتور لیزر با مدرک معتبر در مطب

آبی از دولت رو به احتضار برای خوزستان گرم نمی شود

فال حافظ / گداخت جان که شود کار دل تمام و نشد

قالیباف وارد سوریه شد

هورامان ثبت جهانی شد

50 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق آبداران خوزستان اختصاص یافت

تلاش بهارستان نشینان برای تصویب «طرح ساماندهی فضای مجازی» ذیل اصل 85 قانون اساسی

ابراز تاسف همایون اسعدیان از برخورد یک کارگردان

شناور «پوتین» در اختیار فرمانده نیروی دریایی ارتش قرار گرفت

ابراز تاسف همایون اسعدیان از برخورد یک کارگردان

تلفیق ترتیل قرآن با آواهای ایرانی

افزایش 50 درصدی قیمت نان در شرایط فعلی کشور به صلاح نیست

روش های بازنشستگی پیش از موعد اعلام شد

پرستاری از کودک

استخدام مهندس خانم و آقا در املاک

کار خدماتی خانم

شیوع گسترده کرونا گناوه را تعطیل کرد/وضعیت حاد کرونایی

محاکمه ترک فعل ها و اعاده اموال نامشروع مسؤلان باید پیگیری شود

50 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق آبداران خوزستان اختصاص یافت

رییسی: با تلاش شبانه روزی وضعیت را به نفع زندگی مردم تغییر دهیم/ توجه دولت و مجلس به اولویت ها

استخدامی شرکت خدماتی

تلفیق ترتیل قرآن با آواهای ایرانی

نقش مؤثر امامان محله در جهت دهی صحیح مطالبات مردمی در خوزستان

استخدام کارمند دفتر پیشخوان

نیازمند به تتوکارحرفه ای

درگذشت صاحب امتیاز روزنامه «هنرمند» در 40 سالگی

خانم بازیگر از خواب بیدار شده انگار !/ بیوگرافی

تصاویر | اصفهان در آغوش پیک پنجم کرونا

درخواست کمک برای نجات جانِ یک هنرمند پیشکسوت

رییسی: با تلاش شبانه روزی وضعیت را به نفع زندگی مردم تغییر دهیم/ توجه دولت و مجلس به اولویت ها

شناور «پوتین» در اختیار فرمانده نیروی دریایی ارتش قرار گرفت

نشست سه جانبه رؤسای مجلس ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان

ابعاد نجومی فرونشست زمین در تهران/ کدام مناطق پایتخت بیشترین میزان فرونشست را دارند؟

نحوه صحیح تسویه حساب کارفرمایان با کارگران

بازرگانی خارجی( مسلط به زبان انگلیسی)

جذب نیروی خانم مدیرت گروه موزیکال

نیروی کار حسابدار ماهر برای شرکت حسابداری

..در کار کامپیوترو برنامه و تبلیغات

دعوت به همکاری منشی حرفه ای

متخصص کنترل پروژه

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم

لینکدین در قزاقستان مسدود شد

رادار پَسِیوِ علیم و شش خان شناسایی اهداف در آسمان و زمین

درگذشت صاحب امتیاز روزنامه «هنرمند» در 40 سالگی

متن سرگشاده «محسن چاووشی» درباره بحران آب در خوزستان

شیخ زاده:دلم خون است برای خوزستان/ مسئولان کاری کنند

نیازمند به منشی خانم

نیروی ساده خانم یاآقا،کار در ساندویچی،محدوده مهدیه

استخدام کافی نت

استخدام در داروخانه شبانه روزی

کارگر ساده خانم

رهبر انقلاب درگذشت حجت الاسلام حاج سید رضا حسینی را تسلیت گفتند

از روایت کهن دوزله محلی تا سونات بتهوون پیانو در اولین روز جشنواره ایلام

«محراب نجف» مشهورترین محراب حرم امام علی(ع)/ محلی که قابل دیدن نیست + عکس

نیازمند مشاور خانم و اقا/در منطقه کهرم و دانشکده

دعوت به همکاری جهت تبلیغات

کشور نیاز به یک تحول اقتصادی دارد

تاکید گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند بر گسترش روابط

شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران

اصلاح طلبان اصراری برای دستیابی به قدرت ندارند/ اصلاحات یک رویکرد مطمئن و همیشگی برای پویایی جوامع است/ اصلاح طلبان در آینده سیاسی ایران نقش موثری خواهند داشت

رهبر انقلاب: دستگاه مدیریت کشور باید علوی باشد

دعوت به همکاری در ارایشگاه زنانه

استخدام نیرو برای کارخانه تولیدی لوازم بهداشتی و..

تشکیل تیم برای استارت آپ

جهاددانشگاهی پیوند بین دانشگاه و صنعت را به خوبی محقق کرده است

جمع آوری 150 معتاد پر خطر و متجاهر در شهر خرم آباد

استخدام اپراتور - کارگرساده

روحانی نزدیک به آیت الله مصباح: دولت اسلامی موظف است مردم را به بهشت ببرد

جهاد دانشگاهی حلقه واسط علم و صنعت است

جهاددانشگاهی پیوند بین دانشگاه و صنعت را به خوبی محقق کرده است

کدخدایی: سخت ترین لحظه در شورای نگهبان زمانی بود که می خواستم اعلام کنم صلاحیت فردی احراز نشده است

تصاویر / بزرگداشت شهدای سایت پدافندی سوباشی

فقط مشاغل گروه یک در تهران مجاز به فعالیت هستند

فیلم / غدیر مهدوی

تصاویر/ مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس نماز جمعه و جشن عید غدیر در پردیسان

جهاد دانشگاهی حلقه واسط علم و صنعت است

استخدام نیروی برای کافه رستوران با بیمه و مزایا

نیازمند مشاور قوئ

همراهی سالمند با سویت و حقوق

کنگره شعر ترکی غدیر گام بلندی در وحدت کشورهای اسلامی است

طراح سایت مسلط به وردپرس برای تغییرات جزیی

استخدام مربی مهد کودک

توضیحات کدخدایی درباره کناره گیری از سخنگویی شورای نگهبان

تصاویر/ نشست خبری تبیین برنامه های بنیاد فرهنگی امامت

صفار هرندی: انتخابات ما در واقع 60درصدی است

صفار هرندی: انتخابات ما در واقع 60درصدی است