موضوعات داغ: - فرهاد مجيدي - شوراي اسلامي - بازيكنان پرسپوليس - مجلس شوراي اسلامي - كميسيون هاي تخصصي - پايگاه خبري - پايگاه خبري تحليلي - وزير بهداشت - منوچهر هادي - تغذيه نوزاد - پاوان - فرماندار صومعه سرا - جفري شلوپ - نماينده آيت الله سيد علي سيستاني - فرماندار مشگين شهر - پاريس - مسكن مهر بهارستان - پويش سه شنبه هاي بدون خودرو - منابع پتاسيم - ديوشل - نيكلاس فولكروگ - تيم لايپزيگ - جاذبه هاي گردشگري مشهد

مطالب مرتبط:
اهتمام کم سابقه در عراق به انتخابات ایران:تغییر در کل منطقه در راه است
تغییر آرایش جنگی آمریکا در برابر ایران
واکنش صهیونیست ها به انتخاب رییس جمهور ایران
ابلاغ مصوبه مربوط به تسویه بدهی تعهدات ایران به IMF
ورود هندبالیست های روس به لیگ برتر زنان ایران
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 خرداد 1400 ساعت 02:502021-06-19بين الملل

تحولات صهیونیست ها موجب تغییر سیاست آن ها در برابر ایران می شود


سفیر اسبق ایران در لبنان و اردن گفت: تغییر کابینه صهیونیست ها ممکن است تا اندازه ای در برابر ایران تغییراتی ایجاد کند.

- از قدرت، گفت: رژیم صهیونیستی دچار تناقضات زیادی است که از گذشته گریبانگیرش بوده و اخیرا تشدید شده است.

تنش های قومیتی و سیاسی اش زیاد شده است در نتیجه بعد از چند دوره انتخابات کابینه جدید با اختلاف یک رای نتانیاهو را کنار گذاشت و نفتالی بنت روی کار آمده است.

با توجه به آرای شکننده بنت در کابینه معلوم است که دولت وی شکننده است و ممکن است ائتلاف ها به زودی فرو بریزد.

با توجه به تضاد های درونی و تنش های داخلی رژیم بیش از گذشته رژیم صهیونیستی در بحران فرو خواهد رفت.

وی افزود: کابینه جدید بسیار شکننده و ناپایدار است و بعید است که بتواند مدتی طولانی در برابر بحران متعدد سیاسی و اجتماعی گریبانگیر رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین دوام بیاورد.

آمریکایی ها فشار زیادی به کابینه جدید برای از سرگیری مذاکرات وارد خواهند کرد و در صورت اجتناب گروه های راست گرای صهیونیستی، بار دیگر شاهد برگزاری انتخابات پنجم، این بار با محوریت از سرگیری مذاکرات اسراییلی-فلسطینی است.

کارشناس مسائل منطقه اضافه کرد: سال های درازی است که رژیم صهیونیستی دست به گریبان نزاع ها و تنش های درونی خودش است و بحران ها تنش های سیاسی عمیقی جامعه رژیم صهیونیستی را فراگرفته است.

اعم از اختلافات سیاسی و اجتماعی مردم هم از این سیاست ناراضی هستند و خلاف عرف معمول در پایتخت رژیم صهیونیستی به دلیل اختلافات گسترده ای که است، تظاهرات راه افتاده است.

برای نخستین بار کشور های غربی حمایت شدیدی از رژیم صهیونیستی انجام ندادند دستمالچیان ادامه داد: در پی انتخابات دو سال گذشته گروه های سیاسی این رژیم از تشکیل یک کابینه باز ماندند و امروز هم که کابینه جدید تشکیل شده، شاهد یک کابینه ائتلاف ضعیف است که تنها با اختلاف یک رای پیروز شد.

طبیعی است که این کابینه، کابینه پایدار و مستحکمی نیست.

هر آن ممکن است ائتلاف موسوم به تغییر حاکم در این رژیم از هم فروبپاشد، به ویژه اینکه یکی از ستون های این ائتلاف، حزب افراط گرای یمیناست که رهبر آن نفتالی بنت به سیاست های افراطی، بدعهدی و ستیزه جویی با دیگر سیاستمداران مشهور است.

این دیپلمات پیشین کشورمان تصریح کرد: در عین حال شرایط منطقه و جهان به رژیم صهیونیستی اجازه نمی دهد که اقدامات تندی انجام دهد که بتواند بر سر حکومت باقی بماند و بهانه جنگ را برای ابقای خودش بیاورد.

همان طور که در جنگ اخیر غزه شاهد بودیم، برای نخستین بار کشور های غربی حمایت شدیدی از رژیم صهیونیستی انجام ندادند و برای نخستین بار شاهد بودیم که افکار عمومی غرب به شدت علیه رفتار رژیم صهیونیستی برانگیخته و به دولت ها فشار آوردند که نباید از سیاست های وحشیانه حمایت شود.

وی افزود: برای نخستین بار در بسیاری از کشور هایی که دولت های حامی رژیم صهیونیستی در آن حاکم هستند، شهروندان و نمایندگان پارلمان ها از نمایندگان خودشان مطالبه کردند که چرا پول و مالیات های شهروندان باید صرف حمایت تسلیحاتی و سیاسی از رژیم صهیونیستی شود.

به دلیل همین اعتراضات و انتقادات در کشور های مختلف، جامعه جهانی اجازه اقدامات خشن و تند را به رژیم صهیونیستی نمی دهد.

به این دلیل که کابینه جدید هم یک کابینه ستیزه جو، افراطی و تندرو است در یک تناقض رفتاری گیر خواهد کرد و مشکلات عدیده ای در آینده مقابل آن قرار دارد.

سیاست بایدن در برابر صهیونیست ها خلاف سیاست دولت پیشین آمریکاست سفیر پیشین ایران در لبنان با اشاره به همراه نبودن دولت بایدن با نتانیاهو گفت: دولت جو بایدن در آمریکا بسیار به رژیم صهیونیستی فشار می آورد که این رژیم بار دیگر به مذاکرات فلسطینی-اسراییلی بازگردند.

این سیاست درست خلاف سیاست دولت پیشین ایالات متحده آمریکاست که کاملا خواهان فشار به فلسطینیان برای پذیرش خواسته های یک جانبه اشغالگران صهیونیستی بود.

دولت جدید واشنگتن معتقد است که هر اندازه حرکت های افراطی در منطقه دامن زده شود به ضرر منافع آمریکا و متحدانش خواهد بود.

شرایط نشان می دهد که آینده مبهمی در انتظار این رژیم است و رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری بدون اینکه ابتکاری داشته باشد، فرو خواهد رفت.

وی با اشاره جنگ 12 روزه غزه، تصریح کرد: انتفاضه اخیر فلسطینیان - علاوه بر برتری نظامی و تاکتیک های نوین مقاومتی که از خود نشان داد - دو ویژگی بسیار ممتاز داشت که کمتر در خیزش های پیشین فلسطینی نمود داشت.

در انتقاضه اخیر، اعراب ساکن مناطق اشغالی 1948 که در رسانه های غربی از آن ها عرب- اسراییلی یاد می شود، آوارگان ساکن اردوگاه های کشور های پیرامون سرزمین های فلسطینی، ساکنان کرانه باختری رود اردن و شهروندان نوار غزه، اتحاد بی سابقه ای را میان خود نشان دادند.

این اتحاد نشان می دهد که یک بیداری و هوشیاری فراگیر در میان فلسطینیان، حتی در میان آنان که دهه هاست تحت حاکمیت اسراییل و در جوامع مشترک با آنان زندگی می کنند و نوعی همبستگی عاطفی و احساسی فراگیر برای احیای آرمان فلسطین ایجاد شده است.

دستمالچیان با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های خیزش اخیر فلسطینی ها، حمایت گسترده و اعتراض افکار عمومی در غرب نسبت به صهیونیست بود، اظهار کرد: سابقه نداشت که مردم در اروپا و آمریکا به این شکل گسترده به خیابان ها بریزند و در راستای حمایت از مظلومیت فلسطینیان و اظهار نفرت از عملکرد صهیونیست وارد عمل شوند.

در بسیاری از کشور های اروپایی و غربی شاهد بودیم که قشر بزرگی از جامعه و نمایندگان پارلمان حاکمان کشورهای شان را به دلیل حمایت های بی دریغ از جنایات صهیونیست مورد عتاب و خطاب قرار دادند.

در بسیاری از این کشورها، حاکمان برای اینکه بار دیگر بتوانند در مقام های خود انتخاب شوند باید افکار عمومی را راضی نگه دارند و به این اعتراض ها و انتقاد ها توجه کنند و این مسئله باعث خواهد شد که تکیه رژیم صهیونیستی به حمایت های بی دریغ برخی از این کشور ها از گذشته کمتر خواهد شد.

تحولات صهیونیست ها موجب تغییر سیاست آنها در برابر ایران می شود سفیر پیشین ایران در لبنان با اشاره به اینکه تحول جدید در دولت ها در سیاست و رویکرد صهیونیست در قبال ایران تغییری ایجاد می کند، تصریح کرد: تغییر کابینه ممکن است تا اندازه ای در تلورانس تغییراتی ایجاد کند، اما حقیقت این است که جمهوری اسلامی ایران به شکل بنیادین، صهیونیست را یک رژیم جعلی، متجاوز و اشغالگر می داند.

به همین دلیل هم رژیم صهیونیستی دشمن اصلی خود را ایران می داند و اطمینان دارد که ایران در عرصه مبارزه با این رژیم کاملا جدی است.

دستمالچیان اضافه کرد: رویکرد ایران صحیح است و باید همین گونه باقی بماند، چراکه رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین یک رژیم اشغالگر است و هر کدام از نظام های اسلامی اصیل در منطقه را به نابودی کشید.

فراموش نکنیم که بعد از انقلاب اسلامی ایران، با قلدری به لبنان حمله کرد و رژیم دست نشانده تشکیل داد، برنامه بعدی آن ها هجمه به سوریه و اشغال این کشور بود، علاقه مند بودند که به عراق برسند و با تصرف عراق دست های تجاوزکار خودشان را به چاه های نفت خلیج فارس برسانند.

مسئله ایران و رژیم صهیونیستی با تغییر دولت ها و کابینه ها از دستور کار دو طرف خارج نمی شود وی افزود: اگر ایران با رژیم صهیونیستی مبارزه می کند به دلیل کمربند امنیتی است که از شرارت های این رژیم شرور و تجاوزکار در امان باشد.

به نظر نمی رسد که مسئله ایران و رژیم صهیونیستی از دستور کار دو طرف با تغییر دولت ها و کابینه ها خارج شود.

هر چند ممکن است با شدت و ضعف هایی مواجه شود که بستگی به عوامل زیادی دارد و مستلزم بحث های مفصل در موقعیت های دیگر است.

نفتالی بنت یک شنبه 23 خرداد رای اعتماد کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را کسب و سوگند نخست وزیری این رژیم را یاد کرد.

نتانیاهو نیز بعد از 12 سال از قدرت برکنار شد.


کلید واژه ها: صهیونیست - رژیم صهیونیستی - کابینه - صهیونیست ها - صهیونیستی - رژیم - تغییر - برابر - ایران - سفیر اسبق ایران - رژیم اشغالگر - آمریکایی ها - سیاسی - بحران - گذشته - نفتالی بنت - نتانیاهو - انتخابات - جدید - آمریکایی - اجتماعی - اشغالگر - طولانی - سرزمین - فلسطین - اختلاف - ائتلاف - داخلی - لبنان - تشدید

آخرین اخبار سرویس:
رییس پارلمان عراق با «ملک عبدالله دوم» دیدار می کند

لحظه ترور عضو حزب الله لبنان در جشن عروسی+فیلم

افزایش شمار مبتلایان کرونا در دو همسایه ایران

مسکو: آمریکا با اتهام زنی سایبری به روسیه، به دنبال دشمن خارجی است

استخدام برنامه نویس مسلط به asp.net mvc و #c و sql server در تهران

بسیاری از شرارت های داخلی توسط رژیم صهیونیستی سازماندهی می شود

مسکو: کشورهای غربی در فکر تنش زایی پیش از انتخابات پارلمانی هستند

بسیاری از شرارت های داخلی توسط رژیم صهیونیستی سازماندهی می شود

آمریکا تصمیمی برای خروج از عراق ندارد

چرا نوجوانان پنهان کاری می کنند؟

رستورانی که به دلیل کمبود نیروی کار ربات استخدام کرد

کاریکاتوریست فلسطینی موجب خشم سعودی ها شد

اتهام زنی بلینکن به ایران در خصوص حمله به نفت کش رژیم صهیونیستی

راشد الغنوشی به بیمارستان نظامی تونس منتقل شد

محاسبات ریاض برای تغییر رویکرد در قبال ایران

رییس پارلمان عراق با «ملک عبدالله دوم» دیدار می کند

جنبش نجباء:هر نوع حضور نظامی بیگانه در خاک عراق را خصمانه می دانیم/آمریکا فقط زبان زور را می فهمد

روسیه: آمریکا با اتهام زنی راه به جایی نمی برد

چین داده های جمع آوری شده از ماه را منتشر کرد

زنگ خطر حضور داعش در مرز تاجیکستان و افغانستان

حماس: رژیم صهیونیستی از شکست ها عبرت بگیرد

رییس پارلمان تونس به بیمارستان نظامی منتقل شد

ناکامی تروریست ها در انهدام دو دکل برق در الانبار

ناکامی تروریست ها در انهدام دو دکل برق در الانبار

خطر بی خانمان شدن‏ میلیون ها مستاجر آمریکایی

مقامات چینی: پس از واکسیناسیون همچنان «ماسک» بزنید

ناکامی تروریست ها در انهدام دو دکل برق در الانبار

خطیب زاده: اقدام دادگاه بحرین علیه بانک های ایرانی فاقد وجاهت قانونی است

شیعیان بحرین برای همدردی مستحق ترند

10 مجروح در پی تیراندازی کور در نیویورک

استخدام آبدارچی در شرکت حافظ وارش در تهران

النجباء: سفارت آمریکا در بغداد، پادگان نظامی است

کشته شدن دستکم 5 نفر در پی شلیک خمپاره در ولایت قندهار

رؤسای ستاد مشترک ارتش انگلیس و رژیم صهیونیستی گفتگو کردند

آمریکا رویکرد «صبر و انتظار» را در قبال ایران درپیش می گیرد!

ساختمان شماره 2 تامین اجتماعی زنجان به بهره برداری رسید

طالبان مسئولیت حمله به فرودگاه قندهار در افغانستان را برعهده گرفت

بند رختی که جای اسامه بن لادن را لو داد!

تعداد جانباختگان آتش سوزی گسترده در ترکیه به 8 تن رسید

هشدار کره شمالی درباره رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا

قانون ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا در زمان ترامپ به سلامت مسلمانان آمریکایی آسیب رساند

تداوم جنگ افروزی عربستان سعودی در یمن/رصد 153 مورد نقض آتش بس در الحدیده

خنثی شدن نقشه تروریست ها برای انفجار دکل های برق در الأنبار

خنثی شدن نقشه تروریست ها برای انفجار دکل های برق در الأنبار

فعال حقوق بشر فرانسه: قانون ضد اسلامی اخیر وجهه قانونی به نژادپرستی علیه مسلمانان می بخشد

عملیات ویژه نیروهای عراق برای تامین امنیت دروازه کربلا

تظاهرات مخالفان گواهی سلامت در ایتالیا

کاروان ائتلاف آمریکایی در بابل عراق هدف قرار گرفت

اتهام زنی وزیر خارجه آمریکا به ایران

عملیات ویژه نیروهای عراق برای تامین امنیت دروازه کربلا

افزایش تلفات آتش سوزی بزرگ ترکیه به 8 کشته/ تفرجگاه های ساحلی ازبین رفتند

اتهام زنی وزیر خارجه آمریکا به ایران

نامزد پُست صدراعظمی آلمان روسیه را تهدید کرد

اشرف غنی: طالبان ظالم تر و فجیع تر شده اند

حسرت مردم ترکیه درباره وضعیت ایران! +عکس

استخدام گرافیست در رسانه هنر نقش جهان در محدوده حکیم نظامی- اصفهان

گزارش ویدیویی خبرنگار شفقنا از پیشروی طالبان به دروازه های شهر هرات و فرار مردم از صحنه درگیری

عراق|خنثی شدن نقشه تروریست ها برای انفجار دکل های برق در الأنبار

کاهش شدید محبوبیت بایدن در بین آمریکایی ها

نامزد پُست صدراعظمی آلمان روسیه را تهدید کرد

روحانی رفت

رصد اتفاقی سیاره فراخورشیدی نادر با میزان زیادی آب!

پایان کار نیرو های رزمی آمریکا در عراق نزدیک است؟

مقامات چینی: پس از واکسیناسیون همچنان «ماسک» بزنید

ابراز ناراحتی گلاره عباسی از تصادف ارشا اقدسی +عکس

اتهام زنی بلینکن به ایران

تشدید تنش آمریکا با چین، جهان را وارد بحران خواهد کرد

ترور یکی دیگر از شیوخ قبایل در عراق

عراق برای تامین برق خود به سراغ کشورهای عربی رفت

توکیو میدان رقابت ژئوپلیتیک چین و آمریکا

طالبان مسئولیت حمله به فرودگاه قندهار را برعهده گرفت

حماس از موضع الجزائر در خصوص رژیم صهیونیستی تقدیر کرد

عراق برای تامین برق خود به سراغ کشورهای عربی رفت

افشای پنهانکاری آمریکا در ماجرای قتل «خاشقجی» در کنسولگری عربستان

تصاویر| جزییاتی جالب از نحوه شناسایی بن لادن| بند رخت، مخفیگاه رهبر القاعده را لو داد

ترور یکی از شیوخ قبایل در عراق

رکوردشکنی فلوریدای آمریکا در تعداد بستری های کرونایی

بازیگر سریال «میکاییل» در «شما و سحر»

ظاهر عجیب و ترسناک زن آمریکایی در المپیک!/عکس

حمله به کاروان تشییع عضو حزب الله، اقدامی بزدلانه بود

بازگشت تدابیر ضد کرونایی در چین

ظاهر عجیب و ترسناک زن آمریکایی در المپیک!/عکس

7 عضو «پ.ک.ک» در جدال با نظامیان ترکیه در شمال عراق کشته شدند

آتش سوزی گسترده در سرزمین های اشغالی

فلوریدا به کانون شیوع کرونا تبدیل شده است

آتش سوزی گسترده در سرزمین های اشغالی

ظاهر عجیب و ترسناک زن آمریکایی در المپیک!/عکس

استخدام برنامه نویس Angular در یک شرکت معتبر در تهران

حماس: حملات رژیم صهیونیستی به شیخ جراح بازی با آتش است/

النجباء: سفارت آمریکا در بغداد، پادگان نظامی است

ترکیه کمک صهیونیست ها برای اطفای حریق جنگل های خود را نپذیرفت

بازداشت 500 معترض توسط پلیس آلمان

تشدید تنش آمریکا با چین، جهان را وارد بحران خواهد کرد

فیلم/ لحظه هولناک ترور یک عضو حزب الله لبنان در جشن عروسی!

عملیات ویژه نیروهای عراق برای تامین امنیت دروازه کربلا

بهترین شاسی بلندهای بازار آمریکا/ از کراس اوور کوچک هیوندای تا درشت اندام لوکس آلمانی!(+عکس)

طالبان مسئولیت حمله به فرودگاه قندهار را برعهده گرفت

صید مروارید فرصت ها در جزر و مد روابط ایران و قطر/ تهران و دوحه؛ شرکای قدیمی یا رقبای منطقه ای؟

عکس/ ظاهر عجیب و ترسناک زن آمریکایی در المپیک!

افشای پنهانکاری آمریکا در ماجرای قتل «خاشقجی» در کنسولگری عربستان

تحولات صهیونیست ها موجب تغییر سیاست آن ها در برابر ایران می شود

تحولات صهیونیست ها موجب تغییر سیاست آن ها در برابر ایران می شود