موضوعات داغ: - بنياد مسكن انقلاب اسلامي - بنياد مسكن انقلاب - انقلاب اسلامي - رييس بنياد مسكن انقلاب اسلامي - ابتلا به كرونا - ويروس كرونا - تيم فوتبال پرسپوليس - رتبه بندي معلمان - ابتلا به ويروس كرونا - كيميا عليزاده - اصلاني - فدراسيون ورزش كارگري - ايستگاه پاياني - معاونت تحقيقات وزارت بهداشت - عزيز نصير زاده - سركا - محمد صالحي - طيب حيدري - فرماندار حميديه - تهيق - سياست فرهنگي - سامسونگ گلكسي - مديركل راه و شهرسازي خوزستان

مطالب مرتبط:
تصویر تیراندازی در مقابل چشمان دو کودک در نیویورک
تمام ظرفیت های دولت را برای ایجاد نهضت خدمت به ایرانیان به کار خواهیم بست
رییسی: تلاش خود را برای بازکردن گره های کشور به کار خواهیم بست
حماس:گوترش به رژیم صهیونیستی برای ادامه جرایم علیه کودکان فلسطین چراغ سبز داد
زاهدی: ملت ایران با وجود تبلیغات مسموم شبکه های معاند و نارضایتی ها به میدان آمدند/ مشکلات اقتصادی و معیشتی در جامعه بیداد می کند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 خرداد 1400 ساعت 00:102021-06-19بين الملل

دلارهای مسموم چشمان «گوترش» را به روی حقایق بست


تصمیم دبیرکل سازمان ملل در گنجاندن نام انصارالله یمن در فهرست ناقض حقوق کودکان در واقع برگ سیاه دیگری است که به پرونده سازمان ملل افزوده می شود و نقش زر و زور در این میان عیان است.

- تصمیم دبیرکل سازمان ملل در گنجاندن نام انصارالله یمن در فهرست ناقض حقوق کودکان در واقع برگ سیاه دیگری است که به پرونده سازمان ملل افزوده می شود و نقش زر و زور در این میان عیان است.

خبرگزاری مهر"-گروه بین الملل: رویکرد سازمان ملل در قبال تحولات یمن همواره به گونه ای بوده است که انتقاد انصارالله را به دنبال داشته است.

سازمان ملل هیچگاه به عنوان سازمانی بی طرف در جنگ یمن عمل نکرده است و همواره جانب صاحبان زر و زور را گرفته است.

از بحث راهزنی دریایی ائتلاف سعودی گرفته که کشتی حامل فرآورده های نفتی یمن را با وجود اینکه مجوز دارند، در توقیف نگه داشته است تا بی توجهی به جنایاتی که از سوی ائتلاف سعودی در یمن به ویژه علیه کودکان و زنان و سالخوردگان یمنی، سرزده می شود.

اخیراً هم مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن ضمن اذعان به شکست در ماموریت خود در یمن تلاش کرد که توپ را در زمین انصارالله یمن بیندازد.

وی انصارالله را به مخالفت با آتش بس متهم کرد و مدعی شد که رهبران این جنبش حاضر به پذیرش آتش بس نیستند و بازگشایی بندر حدیده و فرودگاه صنعا را به عنوان پیش شرط آغاز مذاکرات و برقراری آتش بس در نظر گرفته اند.

چرایی قرار دادن انصارالله در فهرست سیاه از سوی دبیرکل سازمان ملل اما در جدیدترین اقدام، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که انصارالله را در فهرست ناقضان حقوق بشر در یمن قرار داد.

پر واضح است که همه تحرکات در راستای فشار از سوی آمریکا علیه انصارالله برای توقف جنگ در مارب و امتیاز دادن رخ می دهد.

در واقع این آمریکا ست که از سازمان ملل به عنوان ابزاری برای خواسته های خود بهره می برد.

نقش زر و زور در بسته شدن چشمان دو دبیرکل به روی حقایق یمن در دوره بان کی مون دبیرکل سابق هم شاهد آن بودیم که چگونه عربستان از ائتلاف سیاه خارج شد که بعدها مشخص شد که پول های سعودی کار خود را کرده است و در واقع نقل پول و زور در این میان بارز است.

در حالی که کارشناسان سازمان ملل در گزارشی از کشتار زنان و کودکان یمنی توسط عربستان ال سعود را در فهرست دولتهای ناقض حقوق کودکان قرار داده بودند در اقدامی تعجب آور و تاسف آور بان کی مون در گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل نام عربستان را از این فهرست خارج کرد.

مردم یمن تنها قربانی تجاوز آل سعود نیستند.

آنها قربانی سکوت و انفعال دولتهای غربی مدعی آزادیخواهی و بشر دوستی هستند.

دولتهای غربی متحدان نزدیک و استراتژیک عربستان سعودی هستند و بخاطر منافع خود چشمان خود را به روی جنایات آل سعود بسته اند.

آل سعود با پشتوانه حمایت پنهان و آشکار دولتهای غربی از هیچ جنایتی در یمن دریغ نمی کنند.

بزرگترین خریدار تسلیحات آمریکا و کشورهای اروپایی سعودی ها هستند.

نقش سازمان ملل نیز در نادیده گرفتن جنایات عربستان سعودی و کشتار کرودکان و زنان نیز موضوعی است که صفحه سیاهی برای این سازمان و دبیر کل های آن محسوب می شود از بان کی مون گرفته تا آنتونیو گوترش دبیرکلی که برای تضمین دوره دوم دبیرکلی خود، باید به آمریکا باج می داد و خوش خدمتی خود را به واشنگتن با قرار دادن انصارالله در فهرست ناقضان حقوق کودکان ثابت می کرد نقش سازمان ملل نیز در نادیده گرفتن جنایات عربستان سعودی و کشتار کرودکان و زنان نیز موضوعی است که صفحه سیاهی برای این سازمان و دبیرکل های آن محسوب می شود از بان کی مون گرفته تا آنتونیو گوترش دبیرکلی که برای تضمین دوره دوم دبیرکلی خود، باید به آمریکا باج می داد و خوش خدمتی خود را به واشنگتن با قرار دادن انصارالله در فهرست ناقضان حقوق کودکان ثابت می کرد.

با رفتن بان کی مون و جایگزینی گوترش، این امید وجود داشت که دبیرکل جدید سازمان ملل، دیگر غلام حلقه به گوش دوّل متجاوز و مستکبری نظیر رژیم صهیونیستی و آمریکا و اذناب و ایادی آنها نظیر رژیم سعودی نباشد و بصورت مستقل و عاری از هرگونه نفوذپذیری حقوق ملت های مستضعف و زجر کشیده را استیفا کند، اما این امید خیلی زود به یاس تبدیل شد و اقدامات و سخنان گوترش ثابت کرد که او نیز دست کمی از اسلاف خود ندارد.

واکنش انصارالله یمن به اقدام گوترش محمد علی الحوثی رییس کمیته عالی انقلاب یمن به اقدام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در درج نام انصارالله در لیست ناقضان حقوق کودکان واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی با انتشار یک پست توییتری نوشت: صنعاء به این اقدام دبیرکل سازمان ملل متحد پاسخ عملی خواهد داد و با برگزاری یک راهپیمایی با حضور کودکان یمنی جنایات ائتلاف سعودی طی 6 سال تجاوز به یمن، علیه کودکان این کشور را به نمایش خواهد گذاشت.

الحوثی همچنین عنوان کرده است: یک راهپیمایی برای کودکان یمنی تدارک دیده می شود تا طی آن، تصاویر و ماکت هایی از پیکرهای کودکانی که به دست ائتلاف سعودی شهید شده اند، به نمایش درآیند.

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن هم در سخنانی تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا در توقف روند حملات و محاصره دشمن سعودی علیه یمن همکاری نمی کند.

وی در ادامه افزود: ما از هیچ طرفی انتظار کمک رسانی نداریم تنها خواسته ای که داریم این است که محاصره برداشته شود.

دشمن سعودی از دولت مستعفی منصور هادی خواسته است تا با محاصره یمن بیش از پیش همراهی کند! در جریان گفتگو با طرف های درگیر در پرونده یمن تاکنون هیچ گونه پیشرفتی حاصل نشده است زیرا سازمان ملل به نفع قدرت های بزرگ داوری می کند.

از بان کی مون (دبیرکل سابق سازمان ملل) پیش تر پرسیدم که چرا نام عربستان سعودی را از فهرست رژیم های کودک کش حذف کردید، گفت چون فشار مالی وارد کردند.

ضیف الله الشامی سخنگوی دولت نجات ملی و وزیر اطلاع رسانی یمن به اقدام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در درج نام انصارالله در لیست ناقضان حقوق کودکان واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: طی چندین سال گذشته ثابت شده است که سازمان ملل متحد از تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن حمایت می کند.

قرار دادن نام انصارالله در لیست ناقضان حقوق کودکان توسط آنتونیو گوترش نشان دهنده نفاق این سازمان است.

: طی این مدت ما جز ارائه اسناد برائت متجاوزان و اعطای مدال افتخار به آنها از سازمان ملل متحد چیزی ندیدیم.

سازمان ملل متحد نام سعودی ها را از فهرست ناقضان حقوق کودکان خارج می کند تا به پول دست یابد.

سازمان ملل بهتر است که برای رفع محاصره علیه یمن و توقف حملات که روزانه باعث مرگ کودکان می شود، اقدام کند.

وی از رسانه های داخلی و خارجی و فعالان کشورهای مختلف خواست تا جنایات ائتلاف متجاوز در حق کودکان یمن از ابتدای جنگ را افشا کنند تا جهان شاهد حجم فاجعه انسانی و نیز خوش خدمتی های سازمان ملل به عربستان باشد.

کلام پایانی آنچه درباره اقدام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل علیه انصارالله یمن می توان گفت این است که این در راستای خوشی رقصی برای اربابان آمریکایی است.

دلارهای سعودی و فشار آمریکا، چشمان گوترش را به روی حقایق بست.

این در واقع ناکامی سازمان ملل در یک آزمون بشردوستی است.

کیست که نداند جنگ ائتلاف سعودی علیه ملت یمن، یک کشور فراموش شده را به چه وضعیتی کشانده است.

سکوت شرم آوری از سوی سازمان ملل به جنایات سعودی در کشتار کودکان یمنی وجود دارد و این به خاطر دلارهای مسموم و مرگ وجدان جهانی است.

ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود به سلاح گرسنه نگه داشتن مردم یمن روی آورده است.

هر 10 دقیقه یک کودک یمنی بر اثر تشنگی، گرسنگی یا به علت محرومیت از دارو جان می دهد و یا کودکی به گروه کمبود تغذیه در هر دو دقیقه می پیوندد.

یمن کشوری است که از حیث مبتلایان به وبا در جهان رتبه اول را دارد.

سلاحی که سعودی ها به کار می گیرند تأثیراتش مانند سلاح کشنده است اما ائتلاف ریاض با بی شرمی تمام به بازی مضحکی روی آورده است.

سعودی ها برای از بین بردن تصویر وحشی گری ها علیه غیرنظامیان در یمن، پول خرج می کند.

اقدامی که خشم افکار عمومی دنیا را به همراه داشته است.

دلارهای مسموم هدفش ارائه تصویر مورد نظر ریاض از این جنگ است.


کلید واژه ها: سازمان ملل - سازمان - دبیرکل سازمان ملل - انصارالله - انصارالله یمن - ائتلاف سعودی - حقوق کودکان - فرآورده های نفتی - دبیرکل - پرونده - کودکان - ائتلاف - تصمیم - دیگری - سعودی - و نقش - سیاه - میان - خبرگزاری - حقوق - فرآورده - سازمانی - جنگ یمن - انتقاد - دریایی - بی طرف - توقیف - چشمان - مسموم - حقایق

آخرین اخبار سرویس:
آلودگی هوا در نیویورک بر اثر حریق جنگلی

آب خوزستان به هیچ کشوری منتقل نمی شود

کاهش رضایت آمریکایی ها از عملکرد بایدن

درگیری خشن پلیس یونان با معترضان به واکسیناسیون اجباری

ارتش ترکیه متحمل 4 کشته و زخمی در شمال سوریه شد

فرانسوی ها علیه طرح دولت این کشور دست به تظاهرات زدند

حمله به نیروهای ترکیه در شمال سوریه/ 4 سرباز کشته و زخمی شدند

هراس آمریکا از دوستی ایران و عراق

تهدید داعش به اجرای عملیات انفجاری در سه نقطه بغداد

4 کشته و زخمی از نظامیان ترکیه در شمال سوریه

افزایش شمار مبتلایان کرونا در دو همسایه ایران

ابتکار استراتژیک ایران برای صادرات نفت/ فروغ درخشنده ایران

حمله پهپادی و موشکی یمن به عربستان

«حماس» خواستار اخراج فوری رژیم صهیونیستی از اتحادیه آفریقا شد

ببینید | جاری شدن سیل ویرانگر در آریزونا آمریکا

مرگ زودهنگام توافق صلح آبراهام

آزمایشگاه علمی «نوکا»ی روسیه در مسیر پهلو گرفتن در ایستگاه فضایی بین المللی است

کشته شدن چند نظامی ترکیه در شرق حلب

نتایج چهارمین دور گفتگو های استراتژیک عراق و آمریکا اعلام شد

سیگنال های متناقض از پکن و واشنگتن

منع رفت و آمد شبانه در افغانستان برای مقابله با طالبان

چرا عربستان با همکاری اسراییل مخالفان را هدف قرار می دهد؟

ارتش ترکیه متحمل 4 کشته و زخمی در شمال سوریه شد

ائتلاف سعودی مدعی سرنگونی 3 فروند پهپاد یمن شد

ادعا های شورای همکاری خلیج فارس در مورد ایران

ائتلاف سعودی مدعی سرنگونی 3 فروند پهپاد یمن شد

4 کشته و زخمی از نظامیان ترکیه در شمال سوریه

توصیه مرکز تحقیقات امنیتی اسراییل برای موج سواری بر بحران لبنان علیه حزب الله

این کار ها را پس از ابتلا به آفتاب سوختگی انجام ندهید

دوربین ها در صلاح الدین، هلی برن عناصر داعش توسط آمریکا را ضبط کرده اند

حمله موشکی و پهپادی انصارالله به مواضع مزدوران سعودی در جیزان

درگیری میان پلیس فرانسه و معترضان به محدودیت های کرونایی

اعمال محدودیت تردد شبانه در 31 ولایت افغانستان

جاری شدن سیل در مناطقی از چین بر اثر طوفان دریایی

وضع منع آمد و شد شبانه در افغانستان

عربستان مدعی رهگیری و سرنگونی 3 پهپاد و 1 موشک بالستیک یمن شد

نگرانی بایدن از اوضاع کرونا و خودداری کاخ سفید از شفاف سازی

العربیه: کشته شدن سه نظامی ترکیه در شرق حلب

استخدام مدرس زبان انگلیسی

عملیات پهپادی و موشکی نیروهای یمنی علیه اهداف سعودی در جیزان

خروج آمریکا از گورستان امپراطوری ها؛ نگاهی به میراث جنگ افغانستان

چین و ساخت نخستین راکتور هسته ای بدون آب جهان

بایدن راهی جز لغو تحریم ها ندارد /اعتراف دیرهنگام جهانگیری /سپاه پای کار خوزستان آمد

گزارش سی ان ان از عدم تمایل طرفداران ترامپ به واکسیناسیون

واکنش خطیب زاده به موضع آمریکا درباره حوادث خوزستان

آخرین وضعیت مجری کرونایی ایران در توکیو

جهان به روایت تصویر ایسنا

پکن و اسلام آباد خواستار آتش بس همه جانبه در افغانستان شدند

آخرین وضعیت مجری کرونایی ایران در توکیو

جهان به روایت تصویر

ادعاهای واهی و ضد ایرانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

نبوغ برای دهمین بار بر فراز مریخ پرواز می کند

رسوایی سوءاستفاده مخالفان اسد از زنان برای جذب شیوخ عشایر سوریه

روزنامه گل| استخراج طلا با تپانچه!

روزنامه شوت| پاسخ کوبنده به کوبیاک!

بهترین و بدترین ایالت های آمریکا برای راه اندازی کسب و کار

خطیب زاده در پاسخ به فارس: خوزستان قهرمان هیچگاه جنایات شریک راهبردی واشنگتن را از یاد نمی برد

ادعاهای واهی و ضد ایرانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

سهیل پردیس، توسط طالبان سر بریده شد

کارمند امنیتی سفارت آمریکا خودکشی کرد

قربانیان سیل هند به 136 تن رسید

توهم فتح یک روزه تهران چگونه ایجاد شد؟

توان کوبنده پدافند سوریه و عجز صهیونیستها

مرندی:آمریکا سعی کرد تا با تحریم، مردم ایران را به آستانه عدم تحمل و اقدامات ضدحکومتی پیش ببرد/ اذعان قانونگذاران آمریگایی به شکست سیاست های تحریمی علیه ایران

«خودکشی» یکی از کارکنان امنیتی سفارت آمریکا در کویت

افق شرعی گرگان، 3مرداد1400

بحرانی انسانی افغانستان را تهدید می کند

تام کروز و حراج پورشه 928 کوپه که همبازی او بوده است! (+عکس)

توهم فتح یک روزه تهران چگونه ایجاد شد؟

خطیب زاده:بیانیه کمیسر حقوق بشر سازمان ملل درباره وقایع اخیر خوزستان از جهت میزان بی اعتباری و آلوده بودن به اتهامات واهی و اطلاعات نادرست تأسف بار است

کریدور زنگزور؛ تهدید منافع ایران در قفقاز| ابتکار «شش جانبه» تهران مکمل طرح اوراسیای مسکو

ورود کاروان بزرگ امریکا به خاک سوریه/ احتمال احداث پایگاه نظامی جدید وجود دارد

درگذشت رییس بنیاد مسکن به علت کرونا

«خودکشی» یکی از کارکنان امنیتی سفارت آمریکا در کویت

اسراییل: اوضاع بدی را در شمال پیش رو داریم

حزب الله: دنبال تشکیل کابینه ای به نفع مردم لبنان هستیم

دستور مادورو به ارتش ونزوئلا برای پاسخ قاطع به هرگونه تجاوز آمریکا

استقرار شمار بیشتر نظامیان اتریش در مرزها برای مقابله با موج پناهجویان

فرمانده الحشد الشعبی: دوربین ها در صلاح الدین، هلی برن عناصر داعش توسط آمریکا را ضبط کرده اند

روسیه، تاجیکستان و ازبکستان رزمایش نظامی برگزار می کنند

پاکستان و چین آتش بس همه جانبه در افغانستان را خواستار شدند

بسیج اورژانس در واکسیناسیون کووید 19

بایدن بالاخره موافقت خود را اعلام کرد+جزییات

عکس/ نقطه زن

حزب الله: دنبال تشکیل کابینه ای به نفع مردم لبنان هستیم

محبوبیت بایدن به پایین ترین سطح رسید

حضور 85 کشور در کنفرانس بین المللی مؤسسات فتوا در عصر دیجیتال

انتشار بیانیه هفت انجمن هنرهای تجسمی در حمایت از خوزستان

آخرین تحولات افغانستان؛ جنگ در 10 استان بشدت ادامه دارد+جزییات

نقشه المپیک صدای روسیه را در آورد!+جزییات

سفر مقام های ارشد دولت آمریکا به چین برای تنش زدایی

شورای همکاری خلیج فارس باز هم در امور ایران دخالت کرد: تغییر رفتار تهران در برجام بررسی شود!

دستو مادورو به ارتش ونزوئلا برای پاسخ قاطع به هرگونه تجاوز آمریکا

حمله بحران به مدیریت بحران/ اگر به داد هلال احمر نرسید، نمی توانید به داد ایران برسید؛ یک جمعیت، هزار مشکل (فیلم)

دمشق، دوشنبه میزبان نشست مشترکی با روسیه درباره بازگشت پناهجویان

اعزام 15 هزار نظامی هند به لاداخ

فراخوانی خودروهای یک خودروساز به دلیل آتش سوزی

وضع منع رفت و آمد شبانه در افغانستان برای مقابله با طالبان

قربانیان سیل هند به 136 نفر رسید

بررسی احداث سد مشترک میان عراق و ایران بر روی اروندرود

دلارهای مسموم چشمان «گوترش» را به روی حقایق بست

دلارهای مسموم چشمان «گوترش» را به روی حقایق بست