مطالب مرتبط:
جزییات برگزاری کنکور 1400 اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از 6 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/ آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
جزییات برگزاری کنکور اعلام شد/آغاز توزیع کارت آزمون از 4 تیر
اعلام جزییات برگزاری کنکور/ زمان آغاز توزیع کارت آزمون مشخص شد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 13:002021-06-19دانش

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد


جزییات دریافت کارت و چگونگی رفع نقص کارت شرکت در کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر، آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 در روزهای 9 تا 12 تیرماه 1400 در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.

- جزییات دریافت کارت و چگونگی رفع نقص کارت شرکت در کنکور سراسری سال 1400 اعلام شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 در روزهای 9 تا 12 تیرماه 1400 در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد.

آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنجشنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 11 تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی صبح شنبه 12 تیر برگزار می شود.

نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون کارت های شرکت در آزمون همه متقاضیان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه 4 تیرماه 1400 تا روز سه شنبه 8 تیرماه 1400 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

متقاضیان شرکت در آزمون ، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام (16 رقمی) و نام و نام خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

متقاضیانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) خود نیز اقدام کنند.

متقاضیان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

متقاضیان درصورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون، باید مطابق بند ب این اطلاعیه به حوزه های رفع نقص کارت مندرج در جدول شماره 2 (موجود در این اطلاعیه) مراجعه کنند.

یادآوری مهم: چنانچه متقاضی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری ثبتنام اقدام کنند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکنند.

این امکان برای متقاضیانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند.

لذا ضرورت دارد متقاضیانی که اطلاعات خود را مفقود کرده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبانهای خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در بند 46 تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه است.

اقدامات لازم درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون 1.

متقاضیان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال 1384 به بعد) و یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال 1391 به بعد) هستند و همچنین متقاضیان نظام آموزشی جدید (نظام 6،3،3): نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 23، 24 و 25 شامل نام و خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی، مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 14 تیرماه 1400 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

2.

متقاضیانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند: چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4، 7، 13، 14، 15، 16، 17، 18، 19، 20، 21، 22، 23، 24، 25 و 27 شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه 1400 با مراجعه به سایت سنجش اصلاح کنند.

3.

چنانچه داوطلب نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای الف، ب، ج و د معترض باشد باید برای بررسی موضوع صبح ها از ساعت 8:30 تا 12:00 و بعد از ظهرها از ساعت 14:00 تا 18:00 روزهای اعلام شده طبق زمان بندی اعلام شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 (ذیل همین اطلاعیه) مراجعه کند.

تاریخ مراجعه متقاضیان به باجه های رفع نقص با توجه به گروه آزمایشی داوطلبان گروه آزمایشی هنر روز سه شنبه 8 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 9 و 10 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی پنجشنبه و جمعه 10 و 11 تیر.

بندهای مرتبط با رفع نقص کارت آزمون بند الف: مغایرت در بندهای 2، 6 ،8، 9 ، 10 و 11 (جنسیت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت، بهیاری و نوع سوال انتخابی (مختص متقاضیان دارنده دیپلم علوم و معارف اسلامی).

بند ب: چنانچه شماره متقاضی چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا است.

بند ج: چنانچه کارت شرکت در آزمون فاقد عکس بوده و یا چنانچه عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس، فاقد مهر، عدم وضوح و .

است.

داوطلبان در صورت مشکل در بند ج ضروری است در روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود شخصاً با همراه داشتن 3 قطعه عکس 4*3 (در سال جاری تهیه شده باشد)، کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه بر اساس جدول شماره 2 مراجعه کنند.

در غیر این صورت مطابق ضوابط با داوطلب رفتار خواهد شد.

در صورتی که در این خصوص کارت متقاضی دارای اشکال است و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام نکند مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

بند د: بند درج معلولیت: برای آن دسته از متقاضیانی که یکی از بندهای ردیف 29 (بند معلولیت) تقاضانامه ثبت نام را علامتگذاری کرده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته است در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون، نوع معلولیت و شدت آن درج شده است .

چنانچه متقاضی یکی از بندهای مذکور را علامتگذاری کرده لیکن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است بند معلولیت وی حذف شده ، لازم است در یکی از روزهای اعلام شده با توجه به گروه آزمایشی خود با همراه داشتن گواهی معلولیت مراتب را سریعاً به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

بررسی وضعیت سهمیه در کارت ورود به جلسه چنانچه سهمیه درخواستی متقاضی غیر از سهمیه مناطق است و در بند 18 کارت شرکت در آزمون سهمیه مناطق درج شده است لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امورایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده متقاضی بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج نسبت به اصلاح و تکمیل موارد اقدام کند.

تا درصورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنها اعمال شود در غیراینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نیست.

تأکید می شود متقاضیانی که سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود (بعد از ویرایش) به ارگان های ذیربط نیز مراجعه کنند.

درغیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نیست.

شرایط آزمون عملی گروه آزمایشی هنر در کنکور سراسری 1400 متقاضیان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته های دارای آزمون عملی به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته های تحصیلی اعلام شده، منحصراً به صورت اینترنتی از روز یکشنبه 6 تیرماه همزمان با پرینت کارت تا روز شنبه 12 تیر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال 1400 بصورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می پذیرد متقاضیانی که اقدام به انتخاب یک مجموعه از مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر برای شرکت در آزمون عملی اقدام می کنند باید مبلغ یک میلیون و 500 هزار ریال (150 هزار تومان) بابت هزینه آزمون عملی به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، در روزهای 6 تا 12 تیرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش پرداخت کنند.

متقاضیان در صورتی که علاقه مند به شرکت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه های گروه آزمایشی هنر می باشند باید مبلغ سه میلیون ریال (300 هزار تومان) به صورت اینترنتی پرداخت کنند.

عدم پرداخت هزینه آزمون رشته های تحصیلی عملی در تاریخ تعیین شده، به منزله عدم امکان پذیرش آنان در این رشته ها خواهد بود.

آزمون عملی رشته های هنر در مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزییات برگزاری آزمون عملی، زمان پرینت کارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته های هنر (به جز رشته علوم ورزشی) به اطلاعیه روز چهارشنبه 23 تیر 1400 سازمان سنجش مراجعه کنند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه 9 تیر 1400 برگزار می شود، حاضر باشند.

متقاضیان هریک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی باید نسبت به انتخاب مورد مربوط منحصراً به صورت اینترنتی همزمان با پرینت کارت در روزهای 6 تا 12 تیرماه در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی در آزمون سراسری سال 1400 به صورت متمرکز با شرایط خاص صورت می پذیرد.

متقاضیانی که این رشته را انتخاب کرده اند باید مبلغ 700 هزار ریال (70 هزار تومان) به صورت اینترنتی به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب پرداخت کنند.

متقاضیان برای اطلاع از روزهای برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی (که در دهه دوم مرداد ماه خواهد بود) به اطلاعیه روز چهارشنبه 6 مرداد سازمان سنجش مراجعه کنند.

متقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه 10 و 11 تیرماه 1400 برگزار می شود، حاضر باشند.

رشته های شرایط خاص آزمون سراسری سال 1400 علوم ورزشی آموزش تربیت بدنی رشته های گروه هنر: نقاشی (ارتباط تصویری)، آموزش ارتباط تصویری ـ گرافیک -هنرهای تجسمی ـ طراحی پارچه و لباس، طراحی صنعتی، ادبیات نمایشی، مجسمه سازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، کتابت و نگارگری، آهنگسازی، بازیگری ـ کارگردانی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، عکاسی اعلام زمان انتخاب رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه مندی متقاضیان به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان، در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (نیمه اول مرداد ماه) اعلام می شود.

نحوه انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی آن دسته از متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می پذیرد، باید ضمن شرکت در آزمون سراسری سال 1400 برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 1400 (نیمه اول مرداد ماه) سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

یادآوری های مهم درباره کارت آزمون سراسری 1400 در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

شروع فرآیند برگزاری آزمون صبحها راس ساعت 8:00 (هشت) آغاز می شود و درِ حوزه های امتحانی رأس ساعت 7:30 صبح بسته خواهد شد و از ورود متقاضیان پس از بسته شدن درِ حوزه های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط ، لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مدادپاکن و یک سنجاق و یا سوزن و همچنین ماسک به همراه داشته باشد.

متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، هرگونه دستگاه ارتباطی (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و .

)، کیف، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری کنند.

چاپ دو کارت و سه کارت برای متقاضیانی که در آزمون دو و سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و زبان های خارجی که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر با گذاشتن علامت در ردیف 40 تقاضانامه اعلام داشته اند، کارت شرکت در آزمون گروه هنر نیز جداگانه صادر شده است .

این دسته از متقاضیان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه هنر را نیز علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای این قبیل متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی و هنر که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز با گذاشتن علامت در ردیف 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، کارت شرکت در آزمون گروه زبانهای خارجی نیز صادر شده است .

این دسته از متقاضیان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی را نیز علاوه بر کارت گروه آزمایشی مربوط از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

برای این قبیل از متقاضیان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند.

برای آن دسته از متقاضیان شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی و علوم انسانی که علاقه مندی خود را برای شرکت در گروه های هنر و همچنین گروه زبان های خارجی با علامتگذاری در ردیف های 40 و 41 تقاضانامه مشخص کرده اند، سه کارت شرکت در آزمون (یک کارت مربوط به گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی و یا علوم انسانی و دو کارت دیگر به ترتیب برای گروه هنر و زبانهای خارجی ) صادر شده است .

این قبیل از متقاضیان باید پرینت هر سه کارت شرکت در آزمون را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند.

اختصاص دفترچه عمومی و اختصاصی به متقاضیان نظام جدید آموزشی 3-3-6 دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی متقاضیان نظام جدید آموزشی 3-3-6 در گروه آزمایشی علوم انسانی که دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی و متقاضیان نظام سالی واحدی/ترمی واحدی که عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی آنان علوم و معارف اسلامی (کد 18) است با توجه به انتخاب نوع دفترچه سوالاتی که در بند 38 تقاضانامه مشخص کرده اند، در جلسه آزمون به آنها دفترچه عمومی و اختصاصی مورد درخواست تحویل خواهد شد.

متقاضیان آزمون سراسری سال 1400 با توجه به دارا بودن آخرین مدرک تحصیلی باید دارای یکی از شرایط باشند: 1.

دانش آموز نظام جدید آموزشی 3-3-6 (پایه دوازدهم) که تا پایان شهریور ماه (31/06/1400) موفق به اخذ دیپلم می شوند.

2.

دارای گواهینامه پیش دانشگاهی (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریورماه 1400).

3.

دارای دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه.

4.

دارای مدرک کاردانی و یا بالاتر (به تاریخ فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریورماه 1400).

متقاضیانی که موفق به اخذ یکی از مدارک فوق تا حداکثر تا 31 شهریورماه 1400) نشوند، در صورت شرکت و قبولی در آزمون ، قبولی آنان لغو خواهد شد.

تبصره: در صورت قبولی متقاضی در رشته هایی که پذیرش آنها از نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1400 آغاز می شود به شرط دریافت مدارک تحصیلی فوق تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400 ثبت نام و ادامه تحصیل آنان در رشته قبولی بلامانع خواهد بود.

پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال 1400 به منظور بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون باید در روزهای 9 تا 16 تیرماه توسط داوطلبان آزمون سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل شود.

نکات مهم در خصوص دفترچه های سوال گروههای آزمایشی پنج گانه و شخصی سازی آنها در آزمون سراسری سال 1400 به هر متقاضی در گروههای آزمایشی یک پاسخنامه و 2 دفترچه سوال (آزمون عمومی دفترچه شماره 1 و آزمون اختصاصی دفترچه شماره 2 ) در قالب دو بسته نایلونی داده می شود.

این بسته ها شخصی سازی شده و مشخصات متقاضیان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج شده است.

متقاضیانی که معارف آنها غیراسلام و یا زبان خارجی آنان غیرانگلیسی است، باید سؤالات مربوط به اقلیت های دینی (کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) و زبان خارجی غیرانگلیسی (فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و یا روسی ) را پاسخ دهند.

سؤالات مربوط برای این دسته از متقاضیان با توجه به شماره داوطلبی آنان شخصی سازی شده و به صورت بسته های مجزا، در جلسه آزمون همراه با دفترچه سوالات عمومی به آنها تحویل خواهد شد.

متقاضیان دارای گواهینامه دیپلم بهیاری که به حرفه بهیاری اشتغال دارند، لازم است علاوه بر پاسخگویی به سؤالات دفترچه شماره 2، به 50 سؤال درس بهیاری مندرج در دفترچه شماره 3 (دفترچه بهیاری ) پاسخ دهند.

متقاضیان در تمامی گروه های آزمایشی باید پاسخ سوالات دفترچه های عمومی و اختصاصی را در همان یک برگ پاسخنامه تحویل شده علامتگذاری کنند.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی داوطلب زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابد.

حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلب خواهد بود.

برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکند.

از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری کند.

هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ کند.

همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری کند.

برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کند.

از تماس دستها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری کند.

هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کند و در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کند.

درصورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت کند.

در پایان آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشد.

به پیام های حاوی نکات اجرایی و بهداشتی که در جلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کند.

سعی کند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و.

خودداری کرده و از دستمال کاغذی استفاده کند.

نحوه تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری 1400 تکمیل فرم خوداظهاری ویژه متقاضیان مبتلا به بیماری ) مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام کنند.

اطلاعات متقاضیان در سامانه مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات در آزمون سراسری سال 1400 با نزدیک شدن به ایام برگزاری آزمون سراسری سال 1400 مشاهده می شود برخی از افراد و مؤسسات سودجود و کلاهبردار با انجام تبلیغات در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی و با ادعای واهی دسترسی به سؤالات آزمون سراسری، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می کنند.

از متقاضیان درخواست می شود در نهایت هوشیاری و مراقبت از گرفتار شدن در دام این شیادان، هرگونه خبر مشکوک در این زمینه را از طریق شماره تلفن های 36182152-026 و 36182151-026 و آدرس الکترونیکی hefazatazmon@sanjesh.

org به ستاد خبری اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور هیچگونه فعالیتی در کانال های اطلاع رسانی (تلگرام، اینستاگرام و .

) ندارد و متقاضیان جهت کسب اطلاعات لازم و دسترسی به اطلاعیه های صادره می توانند از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش، نشریه الکترونیکی پیک سنجش و یا کانال های اطلاع رسانی داخلی سروش، آی گپ، گپ، بله و ایتا اطلاعات لازم را کسب کنند.

نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش کشور باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس قابل دریافت است.


کلید واژه ها: کنکور سراسری سال - کنکور سراسری - آزمون - گروه - کنکور - کارت - سراسری - سال 1400 - برگزار - تیرماه 1400 - شنبه - گروه آزمایشی هنر - اعلام - اختصاصی - خبرنگار - شهرستان - پنجشنبه - تیرماه - علوم - علوم انسانی - گزارش - عمومی - مختلف - علوم ریاضی - علوم تجربی - توزیع کارت - کشور - چهارشنبه - شرکت - کنکور 1400

آخرین اخبار سرویس:
واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی سرعت می گیرد/ واکسیناسیون اساتید و کارکنان تا پایان مردادماه

ناصر هاشمی استاد دانشگاه صنعتی

تغییر مدیریت ها، پایان مسئولیت ها نیست/ هیچ گاه از جاده خدمتگزاری بیرون نرویم

راه اندازی پویش «کلیک امن» در اصفهان با محور دانشگاه آزاد اسلامی

شروع به کار مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز با فعالین تشکل های دانشجویی واحد ارومیه دانشگاه آزاد اسلامی

ناصر هاشمی استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر کیست + درگذشت

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 فردا منتشر می شود

گسترش تعاملات حوزه زیست فناوری با تشکیل 5 کمیته تخصصی

موفقیت دانش آموز خوزستانی در المپیاد های علمی کشور

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد رشد و نوآوری دانش بنیان بسیج

آغاز واکسیناسیون خانواده آموزش عالی در دانشگاه اصفهان

4 رتبه تک رقمی کنکور به دانش آموزان اصفهان رسید

عباسی مهر: جنبش دانشجویی توانسته است بدون محافظه کاری پای اصول خود بایستد

آغاز واکسیناسیون اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

150 نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی ابهر واکسینه شدند

اجرای طرح تصفیه سیال فلزکاری در ماشین کاری فلزات

رقابت علمی «کنز» نوآوران جهان اسلام را به چالش دعوت کرد

جهان تیغ: سیستان و بلوچستان نه هوا دارد نه آب / دولت روحانی برای ترک فعل در سیستان باید محاکمه شود + فیلم

شصت وهفتمین درس گفتار «اندیشه و عمل» برگزار می شود

عرب: امروز جنبش دانشجویی در بی عملی و کم کاری به سر می برد

طرح »مدیریت ترافیک هوایی پرنده ‎های بدون سرنشین« به اتمام رسید

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده ‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید

واکسیناسیون مدرسان دانشگاه علمی کاربردی در دستور کار قرار گرفت

فعالیت پایگاه های انتخاب رشته در کرمان

آیا میز نامرتب نشانه نبوغ است؟

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده ‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید

«قاسم خوش هیکل آزاد» مرشد زورخانه درگذشت

رمز موفقیت نفرات برتر کنکور 1400 البرز

چهره بدون آرایش و چشم های گریون الناز شاکردوست در پست اینستاگرام + عکس

جهان تیغ: سیستان و بلوچستان نه هوا دارد و نه آب / دولت روحانی برای ترک فعل خود در سیستان باید محاکمه شود + فیلم

چهره بدون آرایش و چشم های گریون الناز شاکردوست در پست اینستاگرام + عکس

قلم دوربین | اجرای واکسیناسیون با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد

تصاویر تار به یادگیری بهتر هوش مصنوعی کمک می کند

آیا امکان زندگی روی مریخ وجود دارد؟

تجهیز دومین مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان

بیش از 105 هزار کهگیلویه و بویراحمدی بر علیه کرونا واکسینه شدند

بیش از 85هزار نفر در ایلام علیه کرونا واکسینه شده اند

دانشجویان ورودی کدام سال ها در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟

روباتی که چشم بسته دویده و کالا ها را تحویل می دهد

جداسازی انتخابی گاز ها ممکن شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خواستار یک هفته تعطیلی کامل در اصفهان شد

کارنامه رتبه های زیر 100هزار سه گروه آزمایشی کنکور منتشر شد

2 پایگاه جدید برای واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد مشهد راه اندازی می شود

پاسخنامه رتبه های زیر 100 هزار کشوری کنکور 1400 منتشر شد

شورا های حل اختلاف باید در داخل دادسرا ها یا در محلی نزدیک به دادسرا ها ایجاد شوند

مهلت ثبت سهمیه استعداد درخشان ارشد پزشکی تمدید شد

کارنامه رتبه های زیر 100هزار سه گروه آزمایشی کنکور منتشر شد

جدیدترین اخبار انتخاب رشته 1400؛ از دانشگاه فرهنگیان تا سامانه انتخاب رشته مجازی

کارنامه رتبه های زیر 100 هزار سه گروه آزمایشی کنکور منتشر شد

تحصیل یک هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

گزینه های احتمالی وزارت جهاد کشاورزی + سوابق

انتخاب رشته کنکور سراسری از روز سه‎شنبه 12 مرداد آغاز می شود

انتخاب رشته کنکور سراسری از کی آغاز می‎شود؟

برگزاری اولین المپیاد ورزشی همگانی مجازی تابستانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان

انجام مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اقلید

نمایش مستند زندگی شهین اعوانی در برنامه «حکایت دل» شبکه چهار

سیصدوهشتادوهفتمین نشست اندیشکده ژرفا برگزار می شود

مرکز بین المللی ارس دانشگاه پیام نور راه اندازی می شود.

اقدامات لازم برای واکسیناسیون کادر آموزشی و دانشجویان انجام شود

مهلت ثبت نام دانشجویان علوم پزشکی تهران برای تمدید سکونت در خوابگاه اعلام شد

امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و ستاد رشد و نوآوری بسیج

نگاه جزیره ای یکی از مشکلات جدی اقتصاد دانش بنیان است

تدوین آیین نامه «الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در ساختمان های بلندمرتبه»

ویدئو | دوقلوهای اهوازی؛ رتبه های برتر کنکور تجربی | هیچ وقت رقیبِ هم نبودیم

واکسیناسیون مدرسان دانشگاه علمی کاربردی در دستور کار قرار گرفت

تفاهم نامه میان دانشگاه آزاد و ستاد رشد و نوآوری بسیج منعقد شد

نحوه واکسیناسیون استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد علیه کرونا

دانشجویان علوم پزشکی تهران برای تمدید سکونت در خوابگاه ثبت نام کنند

نحوه واکسیناسیون استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد علیه کرونا

درخشش اعضای هیئت علمی واحد شهرکرد در سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی

برخورداری از نیروی جوان و متفکر از ویژگی های بارز جهاددانشگاهی است + فیلم

نحوه انتخاب رشته های دانشگاه آزاد برای داوطلبان کنکور 1400

171 اختراع با حمایت 90 درصدی کانون پتنت فراتر از مرز ها رفت

سامانه انتخاب رشته مجازی سنجش برای کنکور 1400 از فردا فعال می شود

معرفی کارخانه نوآوری کرمانشاه و شتاب دهنده نیروی غرب

چین دومین تولیدکننده مقالات علمی و فناوری در جهان شد

آموزش مفاهیم پایه سیگنال های حیاتی و آشنایی با ثبت های استاندارد آن

آغاز ثبت نام دانشجویان علوم پزشکی تهران برای تمدید سکونت در خوابگاه

زمان پرداخت معوقات افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان وزارت علوم اعلام شد

ستاری: یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت شدیم

ستاری: به یکی از تولیدکنندگان برتر تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تبدیل شدیم

توسعه رشته‎ های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار دانشگاه آزاد قرار دارد

ضوابط جدید برای پذیرش پولی دانشجو در دانشگاه ها

دانشجویان علوم پزشکی تهران برای تمدید سکونت خوابگاه ثبت نام کنند

رونمایی از طرح های کلان ملی با هدف خودکفایی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور

دانشگاه آزاد کرج براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد

نحوه واکسیناسیون استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد علیه کرونا

انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش برای کنکوری ها فردا آغاز می شود

تعطیلات نازنین بیاتی در فضایی بکر

رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد افزایش می یابد

ابعاد ماجرای خودکشی پژوهشگر دانشگاه فردوسی

9 طرح کلان ملی فناوری رونمایی شد / تامین نیاز کشور با محصولات فناورانه و راهبردی

آذربایجانی ها خوش درخشید ؛داوطلب تبریزی نفر اول کنکور علوم تجربی

«NGO»های کارآفرین در مراحل تکوین | تربیت نیروی انسانی خلّاق برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال

واکسیناسیون اساتید دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد

اجرای موفق طرح الف و ب اعضای هیئت علمی با وجود زیرساخت های مورد نیاز

توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار دانشگاه آزاد

راهبرد پویا در حمایت از طرح های کلان ملی فناوری / فروش میلیاردی نمایشگاه «ایران ساخت»

شرط حضوری شدن آموزش دانشگاهها از مهر ماه اعلام شد

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد

آغاز توزیع کارت کنکور 1400 از 6 تیر/جزییات رفع نقص کارت اعلام شد