مطالب مرتبط:
آیا دست های عمدا به دنبال کاهش مشارکت مردم بودند؟ / مسئولان هیات نظارت رسیدگی کنند
کاهش نرخ رسمی 32 ارز در 29 خرداد 1400
گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود
کاهش تدریجی دما در یزد
منازعات بین المللی در سال های آینده چگونه خواهد بود؟!/ یادداشت اندیشکده روسی «ولادی»
-149 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 خرداد 1400 ساعت 10:252021-06-19پزشكي

کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال


فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در 118 بیمارستان استان تهران از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2/94 درصد مجموع بیماران کرونایی بستری شده بهبود یافته و ترخیص شده اند.

- سلامت نیوز:فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در 118 بیمارستان استان تهران از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2/94 درصد مجموع بیماران کرونایی بستری شده بهبود یافته و ترخیص شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،علیرضا زالی، در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که در قرارگاه ثارا.

برگزار شد به تشریح اقدامات و دستاوردهای ستاد پرداخت.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در ابتدای این نشست با بیان اینکه جمعیت رأی دهنده استان تهران معادل 13 استان کشور است، مشارکت شهروندان تهرانی در این انتخابات را بسیار وثیق و وزین برشمرد و از آنان خواست همچون همیشه با مشارکت فعال در انتخابات، حماسه ای ملی خلق کنند و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری با انتخاب کاندیدای اصلح راه تعالی کشور را هموار سازند.

تهران؛ گرانیگاه اقتصادی و اجتماعی وی، وضعیت تهران را به عنوان گرانیگاه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور با سایر استان ها متفاوت برشمرد و به شرایط اقتصادی، جمعیت بالا، چگالی و تراکم بالای جمعیتی تهران، جمعیت شناور، تعداد بالای مسافران ناوگان های حمل و نقل عمومی، وجود اتباع غیررسمی، سکونتگاه های غیررسمی، حاشیه نشینی شهری، معتادان متجاهر، کودکان کار و تکدی گری در تهران اشاره کردزالی در ادامه به تشریح روند تشکیل ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران پرداخت و به همکاری و مشارکت 25 نهاد سیاسی، نظامی، اجتماعی و اقتصادی و 465 خرده نهاد با این ستاد اشاره کرد که طراحی و برنامه ریزی برای مقابله با کرونا بدون یک الگوی مدیریتی همه جانبه فراگیر و مشارکت آنان امکان پذیر نبود.

به گفته وی، مدل تلفیقی جدیدی به عنوان یک الگوی مدیریتی در تهران از سوی ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران شکل گرفت که می تواند در ساله ای آتی نیز به عنوان یک الگوی مدیریتی کارآمد در بحران های مختلف مورد بهره برداری قرار گیرد.

همکاری نهادها با ستاد مقابله با کرونا زالی در ادامه از همکاری و مشارکت تمامی نهادها و سازمان ها با ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از جمله چهار دانشگاه علوم پزشکی مستقر در پایتخت (شهید بهشتی، تهران، ایران و بقیه ا.

) به عنوان کنشگران اصلی عرصه سلامت و مدافعان سلامت تقدیر کرد و ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت از سایر نهادها نظیر استانداری، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، هلال احمر، تأمین اجتماعی و اصحاب رسانه در طول 16 ماه گذشته قدردانی کرد.

وی با اشاره به آمار مبتلایان و مراجعان به بخش های سرپایی بهداشتی و درمانی تهران، گفت: با تلاش همکاران و مدافعان سلامت در 118 بیمارستان استان تهران از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2/94 درصد مجموع بیماران کرونایی بستری شده بهبود یافته و ترخیص شده اند.

به گفته زالی، بر اساس آمار میزان متوسط مرگ و میر نسبت به مراجعان بدحال بستری در بیمارستان ها در تهران 9/2 درصد است و این میزان نسبت به مجموع مراجعان به بخش درمان 7/1 است که نشان دهنده ارائه خدمات درمانی با کیفیت در تهران است و مرهون تلاش کارکنان بهداشتی و درمانی استان تهران است.

توقف خدمات روتین بهداشتی وی، توقف خدمات متعارف روتین بهداشتی و درمانی به بیماران غیر کرونایی را یکی از نگرانی های خویش برشمرد و افزود: به همت همکاران در دانشگاه ها و حوزه بهداشت و درمان استان تهران نه تنها این خدمات کاهش نیافت بلکه در بسیاری از موارد رشد داشته ایم.

زالی یادآور شد: بر اساس آمار حوزه بهداشت سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت در نیمه دوم سال 99 نسبت به بازه زمانی مشابه در سال 98؛ واکسیناسیون کودکان و زنان باردار، غربالگری زنان باردار، مراقبت های کودکان زیر 5 سال، مراقبت های سالمندان و بیماران خاص بین 5 تا 10 درصد در تهران رشد داشته است.

وی، کاهش مرگ و میر مادران باردار در اپیدمی کرونا و در نیمه سال 99 و کاهش مرگ و میر کودکان زیر 5 سال در تهران را افتخاری ارزنده برای حوزه سلامت برشمرد که به همت و تلاش همکاران حوزه بهداشت و درمان حاصل شده است و مایه افتخار استان تهران است.

میزان بیماران نیازمند به اینتوباسیون زالی خاطرنشان کرد: در خیز چهارم بیماری با یک سوش چموش جدی انگلیسی روبه رو شدیم که در مقایسه با خیز سوم، رشد 43 درصدی میزان عمومی مراجعان بستری و رشد 48 درصدی مراجعان سرپایی بهداشت و درمان در تهران را به همراه داشت.

اما میزان کشندگی به رغم مراجعات بیشتر و بدحال تر در خیز چهارم از 7/1 به 5/1 به بیمارستان ها تقلیل یافت.

وی افزود: همچنین میزان اقامت بیمارستانی در خیز دوم 1/7 روز، در خیز سوم 7/6 بود که در خیز چهارم به 5.

5 روز کاهش یافت یعنی خدمات درمانی در بیمارستانها علیرغم بدحال بودن و تراکم بیشتر بیماران نه تنها کاهش نیافت؛ بلکه چنان مطلوب و با کیفیت ارائه شد که بیماران سریع تر ترخیص شده اند.

به گفته زالی، میزان بیماران نیازمند به اینتوباسیون در بیماران بستری در بخش های ویژه در پیک چهارم به میزان یک سوم نسبت به پیک های گذشته کاهش پیدا کرد یعنی مراقبت های درمانی و روش های غیر تهاجمی تنفسی که یکی از دستاوردهای بزرگ متخصصان بالینی ایرانی بود باعث شد بیماران کمتر نیاز به تهویه مکانیکی داشته باشند.

تشریح دستاوردهای تیم بهداشت و درمان رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه به تشریح دستاوردهای تیم بهداشت و درمان استان تهران در خیز چهارم بیماری کرونا پرداخت و از تمامی همکاران این حوزه قدردانی کرد.

وی شکل گیری گروه های جهادی مردمی، شکل گیری محله های مردم مدار، طرح مواسات مومنانه برای مشارکت اجتماعی در محرومیت زدایی، طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی را از دستاوردهای بزرگ در دوران شیوع کرونا برشمرد و گفت: طرح شهید سلیمانی به عنوان یک طرح اجتماعی سبک و سیاق جدیدی را در استان تهران رقم زد که دستاوردهای ارزنده ای به دنبال داشت.

واکسیناسیون کرونا با مشارکت سازمان ها زالی، واکسیناسیون کرونا با مشارکت سازمان های مختلف و هماهنگی بین بخشی، راه اندازی مراکز تجمیعی در تهران را از دیگر دستاوردهای مهم برشمرد و افزود: رکوردزنی همکاران بهداشتی در تهران در واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال و همچنین 70 تتا 80 سال بی نظیر بود.

تاکنون 76 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران راه اندازی کرده ایم و استان تهران این ظرفیت را داراست که در واکسیناسیون پیشگام و پیش قراول باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در انتهای سخنان خود از خدمات و فعالیت های بهداشتی و درمانی سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران در طول اپیدمی کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا.

در حوزه های درمانی و پروژه های تحقیقاتی و تولید واکسن قدردانی کرد.

تقدیر از معاونان درمان و بهداشت زالی همچنین ضمن تقدیر از زحمات معاونان درمان و بهداشتی و غذا و داروی دانشگاه ها گفت: اگر امروز 7800 تخت مجهز برای میزبانی بیماران کرونایی آماده شده، اگر 90 مرکز خدمات جامع سلامت به صورت 16 و 24 ساعته میزبان مراجعان هستند اگر با کمبود اکسیژن و دارو در بیمارستان های تهران روبه رو نیستیم مرهون زحمات معاونان دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران است.


کلید واژه ها: تهران - کرونا - کلانشهر تهران - ستاد مقابله با کرونا - استان تهران - بیماران کرونایی - مقابله با کرونا - فرمانده - بیماری کرونا - بهبود یافته - کلانشهر - استان - ستاد - سلامت نیوز - شیوع کرونا - بیمارستان - روزنامه آرمان ملی - شهروندان تهرانی - کرونایی - بیماران - کرونا در تهران - مادران باردار - روزنامه آرمان - مقابله - بیماری - عملیات - مدیریت - سلامت - ترخیص - بهبود

آخرین اخبار سرویس:
اگر این ویژگی شخصیتی را دارید پیر نمی شوید

کرونا با عادی انگاری قوی می شود

چگونه در هوای خیلی گرم راحت تر بخوابیم؟

گیاه رازیانه تاثیر قابل توجهی در درمان عفونت ناشی از کووید-19 دارد

پلاسمای افراد بهبود یافته از کرونا در درمان مبتلایان موثر است؟

آخرین آمار کرونا در قزوین/1فوتی و 820 بیمار جدید کرونایی

پلی فاژیا و آنچه باید در مورد آن بدانید

در بحران کرونا چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم

قرارگرفتن در معرض سرب اثرات منفی بر شخصیت دارد

نیازمند مراقب سالمند بستری در بخش مغز اعصاب(سکته مغزی کرده)

بهترین فرمول تهیه قهوه برای لاغری شکم

بازاریاب خانم مسلط به کار

درخواست برای استقرار بیمارستان صحرایی در آبادان

استخدام منشی مطب با بیمه در کلینیک دکتر بخشنده در قلهک

دبیر کل خانه پرستار: اوضاع از دست سیستم بهداشت و درمان خارج شده

علائم اولیه لخته شدن خون چیست؟

چرا باید سیب زمینی بخوریم؟

چربی شکم در یائسگی خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش می دهد

افزایش قدرت بدنی با دوچرخه ثابت

درخواست برای استقرار بیمارستان صحرایی در آبادان

توصیه مقامات بهداشتی آمریکا: مادران باردار در برابر بیماری کووید-19 واکسینه شوند

ماسک چشمی که ظرف 15 دقیقه چروک ها را کاهش می دهد

وزارت بهداشت: مبتلایان کرونا حداقل یک ماه پس از بهبودی کامل واکسن بزنند

چه زمانی برای نوشیدن قهوه مناسب است؟

احتمال ابتلا به کرونای دلتا در افراد کاملا واکسینه شده 50 تا 60 درصد کاهش می یابد

استخدام سرپرستار در مرکز جراحی بهگر توان در تهران

استفاده از کنجد در دوران بارداری چه فواید و مضراتی دارد؟

خودکنترلی با کندتر شدن سن مرتبط است

کاهش 400 درصدی مرگ و میر با واکسن کرونا

کرونا در هرمزگان14 فوتی دیگر گرفت

تاثیر شگفت انگیز گیاه رازیانه در درمان عفونت کرونا

تزریق هیچ کدام از واکسن های کرونا برای خانم های کمتر از 50 سال ممنوعیت ندارد

استخدام کارمند اداری با سرویس ایاب ذهاب، بیمه تکمیلی و وعده غذایی در اصفهان

استخدام راننده در یک شرکت پخش مواد غذایی در احمدآباد مستوفی

ارتباط آنتی بادی با ایجاد لخته خون در بیماران کرونایی

تزریق هیچ کدام از واکسن های کرونا برای خانم های کمتر از 50 سال ممنوعیت ندارد

کاهش کالری مصرفی روزانه و ورزش کلید سلامت قلب بزرگسالان چاق

3727 بیمار بستری کرونایی در مازندران

بررسی آماری شیوع کرونا در البرز

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت شیمیایی بتون پاس در تهران

بیمارستان های اصفهان در حال انفجار است

بیمارستان های اصفهان درحال انفجار است

ممنوعیت تزریق واکسن کرونای آسترزنکا در ایران

استقرار تخت های ویژه بستری بیماران کرونایی در سالن و فضاهای دیگر بیمارستان اردبیل

تغذیه با شیر مصنوعی سیستم دفاعی بدن نوزاد را ضعیف می کند

استخدام سرپرست فروش (مواد غذایی) با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش

آمادگی هلال احمر برای برپایی نقاهتگاه های مقابله با کرونا

اظهارات تازه لاری در مورد تزریق واکسن کرونا

8 اشتباه رایجی که شما را به دام کرونا می اندازد

بی حرمتی به خبرنگاران هرمزگانی در مرکز واکسیناسیون گمرک

اینفوگرافیک | اشتباهاتی که سوخت وساز بدن را مشکل می کند

افزایش ظرفیت تولید سرم در شرکت های دارویی آستان قدس برای تامین نیاز بیماران کرونایی

افراد کرونایی خوزستان به نزدیکترین بیمارستان محل سکونت خود مراجعه کنند

احتیاط هایی درباره حساسیت به واکسن کرونا

درخواست برای افزایش سهمیه واکسن در گیلان؛ دوری از تجمعات لازمه عبور از پیک پنجم کرونا است

این نوع عدس خواص ضدویروسی در مقابله با کرونا دارد

این افراد هرگز خربزه نخورند

ماجرای عدم تزریق واکسن آسترازنکا به افراد زیر 50 سال

تاخت و تاز کرونا در آذربایجان غربی/ دورهمی، عامل اصلی شیوع کرونا

بانوی سبزواری به 5 بیمار زندگی دوباره بخشید

هادی پور، پای راست خود را به تیغ جراحی سپرد

اینفوگرافیک | چگونه وسایل خود را در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

هادی پور، پای راست خود را به تیغ جراحی سپرد

حداقل سن دریافت واکسن برای مردم دو سال دیگر کاهش یافت

مبتلایان کرونا حداقل یک ماه پس از بهبودی کامل واکسن بزنند

هتک حرمت خبرنگاران هرمزگانی در صف واکسیناسیون/ روابط عمومی گمرک اجازه دریافت واکسن به خبرنگاران را نداد

تاخت و تاز کرونا در آذربایجان غربی /دورهمی، عامل اصلی شیوع کرونا

تولید واکسن ایرانی گره واردات واکسن را باز کرد

تولید سرم در شرکت های دارویی آستان قدس رضوی به 4.5 میلیون بطری در ماه رسید

روند افزایشی مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد

مبتلایان کرونا حداقل یک ماه پس از بهبودی کامل واکسن بزنند

کیت استخراج دی ان ای از بزاق ساخته می شود

اعضای بدن «ارشا اقدسی» اهدا می شود

25 نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان زنجان افزوده شده است

آغاز واکسیناسیون عشایر بالای 18 سال در شهرضا/ مرگ کرونایی در عشایر نداشته ایم

چند راهکار برای کاهش مصرف آرامبخش ها

تزریق واکسن کرونا به بیش از 5000 نفر از فرهنگیان لرستان

شاخص ها و اصول حقوقی حاکم بر عدالت بهداشتی در فرایند توزیع واکسن کووید 19

فراخوان گروه جدید واکسیناسیون کرونا + فیلم

90 بیمار جدید کرونایی در ایلام بستری شدند

واکسیناسیون سراسری کارکنان بانک ها در اهواز

بیمارستان قدیمی فیروزآبادی احیا می شود/ افزایش 500 تخت در بیمارستان روانپزشکی رازی

درگذشت ارشا اقدسی اعلام شد / جزییات حادثه منجر به فوت ارشا اقدسی

تنظیم ساعتِ درونی بدن

ببینید خطر مرگ به کادر درمان رسید!

اتاق کودک ساده، مدرن و شیک + تزیین، دکوراسیون و عکس چیدمان اتاق نوزاد دختر و پسر ساده

محدودیتی برای تزریق واکسن های مجوزدار نیست

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونا در کهکیلویه و بویراحمد/ رعایت کمتر از 50 درصدی پروتکل ها

بیمارستان دهدشت زیربار سنگین پیک پنجم کرونا

علوم پزشکی گیلان: واکسن کرونا میزان مرگ را 400 درصد کاهش می دهد

نسخه جدید سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر منتشر شد

مثبت شدن 51 درصد از تست های تشخیصی کرونا در 24 ساعت گذشته؛ استان فارس روزهای سختی را پیش رو دارد

روایت چند جنایت ناشی از افسردگی بعد زایمان

دانشمند ایرانی در فکر نجات مبتلایان به دیابت

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونایی در کهکیلویه و بویراحمد/ رعایت کمتر از 50درصدی پروتکل ها

ممنوعیت تزریق واکسن برای خانم های زیر 50 سال صحت دارد؟

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونایی در کهکیلویه و بویراحمد/ رعایت کمتر از 50درصدی پروتکل ها

استخدام پزشک در مرکز مشاوره زیبایی پارسیان طب در تهران

واکسن کرونا به کدام گروه از بیماران دیابتی تعلق می گیرد؟

ببینید خطر بمرگ به کادر درمان رسید!

کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال

کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال