مطالب مرتبط:
گیاهان هم به آسپیرین نیاز دارند!
حمایت صندوق نوآوری از حضور شرکت های دانش بنیان در الکامپ
رونمایی از انیمیشن گیرمو دل تورو در جشنواره «انسی»
اسامی برندگان جشنواره ترایبکا 2021 اعلام شد
سینماگر ایرانی برنده جشنواره فیلم ترایبکا شد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 خرداد 1400 ساعت 18:452021-06-18دانش

سرای نوآوری گیاهان دارویی چگونه سرآمد جشنواره فرهیختگان شد؟


رییس سرای نوآوری گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی مراکز رشد و سراهای نوآوری مختلفی شکل گرفته اند که لازم است بین آنها هم افزایی برقرار شود.

- "- مجتبی آزادیان؛ جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 به ایستگاه هشتم خود رسید و از آنجایی که حوزه علمی، پژوهشی و فناوری برای این دانشگاه از اهمیتی خاص و ویژه برخوردار بوده و تاکنون هفت دوره از این جشنواره به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شده است، برگزاری هشتمین دوره به دلیل شرایط کرونایی کشور به تعویق افتاد و تصمیم گرفته شد هفتم اردیبهشت امسال به صورت مجازی و حضوری محدود از برگزیدگان برگزار شود تا تداخلی با دوره نهم هم نداشته باشد.

جشنواره هشتم اما تفاوت هایی با دوره های قبل داشت و با افزایش دوبرابری مجموع جوایز نقدی به منظور افزایش انگیزه برای تلاش و فعالیت های پژوهشی و فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه همراه بود و شورای سیاستگذاری جشنواره با افزایش جایزه نقدی پژوهشگران برتر به میزان 250 درصد و فناور برتر به میزان 300 درصد موافقت کرد تا جایی که جوایز پژوهشگران برتر از 10 میلیون تومان در سال گذشته به 25 میلیون تومان و فناور برتر از 5 میلیون به 15 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و جوایز نقدی سایر برگزیدگان نیز رشد خوبی داشت.

از دیگر تفاوت های این جشنواره با دوره های قبل اضافه شدن هیئت های اندیشه ورز استانی و مجلات به برگزیدگان دوره هشتم جشنواره به پیشنهاد معاونت موضوعی علوم انسانی و هنر و دیگری تجلیل از آزمایشگاه هایی که استاندارد ISO 17025 را دریافت کرده بودند، بود.

در هشتمین جشنواره فرهیختگان 22 استان و 39 واحد دانشگاهی (استان های تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با بیشترین برگزیده) حضور پیدا کردند که پراکندگی خوبی بین برگزیدگان صورت گرفت و 720 اثر به جشنواره ارسال شد؛ البته با حوزه های بررسی شده توسط سازمان مرکزی مانند مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، سراهای نوآوری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مدارس سما و.

مجموع آثار و زیرساخت ها به حدود هزار و 900 رسید و از هفت پژوهشگر برتر و یک فناور برتر دعوت شد تا به نمایندگی از طرف دیگر برگزیدگان در مراسم اختتامیه و تجلیل حضور پیدا کنند.

کمیته داوران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ترکیب بیش از 30 نفر از اعضای هیئت علمی و با همکاری معاونت های مربوط، مرحله نهایی بررسی منتخبان استان های دانشگاه در هشتمین جشنواره فرهیختگان را انجام دادند و افراد برتر در حوزه های مختلف (71 برگزیده در 27 محور پژوهشی و 9 تقدیری) انتخاب شدند.

تحقیقات اعضای هیئت علمی اعم از طرح های پژوهشی، پایان نامه ها و رساله ها -که به فناوری خاص رسیده است-، کتاب، اختراع، اکتشاف، نوآوری، عضویت در مجلات علمی، عضویت در هیئت تحریریه نشریات علمی، میزان ارجاعات به مقالات فرد و.

از شاخص های انتخاب برگزیدگان این جشنواره بود که در حوزه پژوهشگر برتر مورد بررسی قرار گرفت.

در حوزه زیرساخت ها؛ مراکز تحقیقاتی، آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز و در حوزه مراکز رشد، آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی و در حوزه سرای نوآوری، زیرساخت توسعه فناوری در سرای نوآوری، شرکت های مستقر در سرا، فضای اختصاصی، میزان تعامل سرای نوآوری با مؤسسات خدمات توسعه فناوری، تعداد نمایشگاه های برگزارشده، تعداد افراد درگیر و تعداد سمینارها مدنظر قرار گرفت.

سرای نوآوری گیاهان دارویی واحد اصفهان(خوراسگان) از برگزیدگان جشنواره در حوزه سراهای نوآوری است.

به همین مناسبت خبرنگار آنا با کامران صفوی رییس این سرا گفت وگو کرده است که مشروح آن را می خوانید.

آنا: دلایل انتخاب سرای نوآوری متبوع شما به عنوان سرای نوآوری برتر در جشنواره فرهیختگان براساس چه شاخص ها و مؤلفه هایی بوده است؟ صفوی: سراهای نوآوری با رهنمودها و برنامه ریزی دکتر طهرانچی آغاز به کار کردند.

یکی از سراهایی که احساس کردیم در استان اصفهان امکان فعالیت دارد و می تواند موفق باشد، سرای نوآوری گیاهان دارویی بود.

دلیل درخواست برای راه اندازی این سرا، وجود مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی در واحد اصفهان(خوراسگان) بود که این مرکز سال 1388 با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده بود و سال 97 موفق شدیم به عنوان تنها مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مجوز قطعی از شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کنیم که این مهم پایه و اساس بسیار محکمی برای درخواست راه اندازی سرای نوآوری گیاهان دارویی بود.

از دلایلی که موجب شد این سرای نوآوری به عنوان سرای نوآوری برتر جشنواره فرهیختگان انتخاب شود، این بود که سعی کردیم براساس ویژگی ها و ساختاری که باید یک سرای نوآوری داشته باشد، عمل کنیم.

یکی از ارکان سرای نوآوری، مرکز رشد بود که در این حوزه توانسته بودیم مرکز رشد تخصصی را داشته باشیم و این مرکز در مدت زمان فعالیت خود در سال های مختلف موفق شده بود موفقیت های بسیار خوبی را کسب کند و به همین دلیل یکی از ارکان سرای نوآوری را به صورت خیلی قوی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان داشتیم.

شتاب دهنده تخصصی گیاهان دارویی در واحد اصفهان راه اندازی شد مورد دیگری که باید در سال اول راه اندازی می شد و سعی کردیم یکی دیگر از آیتم ها را تکمیل کنیم، موضوع شتاب دهنده تخصصی بود که با درخواستی که از معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری سازمان مرکزی داشتیم، پس از داوری ها و جلسات مختلف موفق شدیم شتاب دهنده تخصصی گیاهان دارویی را در واحد اصفهان راه اندازی کنیم.

راه اندازی بخش تجاری سازی سرای نوآوری از دیگر آیتم هایی که سرای نوآوری باید داشته باشد، موضوع تجاری سازی است که موفق شدیم بخش تجاری سازی سرای نوآوری را هم راه اندازی و تجهیز کنیم و چند شرکت فناور و دانش بنیان در این مجموعه تجاری سازی مستقر شدند و این بخش هم راه اندازی شد.

راه اندازی مدرسه مهارتی گیاهان دارویی بخش دیگری که باید برای سرای نوآوری راه اندازی می کردیم و همه اینها در سال 99 انجام شد، راه اندازی مدرسه مهارتی گیاهان دارویی بود که سعی کردیم با درخواستی که به معاونت سمای دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کردیم، نظر دوستان را جلب کنیم و بتوانیم مجوز راه اندازی مدرسه مهارت را هم بگیریم و این مدرسه هم در حوزه های آموزشی بحث های پایه و تخصصی مشغول فعالیت است.

آنا: چه شاخص هایی سبب موفقیت این سرا و انتخاب به عنوان برتر شد؟ تازه ترین فعالیت ها و دستاوردهای سرای نوآوری متبوع شما و برنامه های پیش روی سرا چیست؟ صفوی: اکنون سرای نوآوری گیاهان دارویی چند ساختمان و بخش مختلف در واحد اصفهان دارد که از آن جمله می توان ساختمان مرکز رشد، شتاب دهنده و ساختمان تجاری سازی را ذکر کرد و بخش های مختلف دیگری هم علاوه بر ارکانی که نام برده شد، راه اندازی شده است که ازجمله آنها می توان به فروشگاه محصولات فناور و دانش بنیان سرای نوآوری اشاره کرد که فکر می کنم ابتکاری در دانشگاه آزاد اسلامی است که بتوانیم محصولات مرکز رشد و سرای نوآوری را در دانشگاه با وجود این فروشگاه عرضه کنیم.

راه اندازی فروشگاه های مجازی از دیگر اقداماتی که انجام دادیم این بود که با توجه به تغییر شرایط کشور و دنیا با توجه به بحران کووید-19، موضوع راه اندازی فروشگاه های مجازی را پیگیری کردیم که یک فروشگاه مجازی در سرا شکل گرفت و پس از اینکه متوجه شدیم می توانیم فعالیت خوبی داشته باشیم، یک درخواست به معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری سازمان ارائه کردیم و با همکاری اداره کل اقتصاد دانش بنیان سازمان مرکزی، رویکرد آن فروشگاه مجازی را به فروشگاه کلی برای تمام محصولات دانشگاه آزاد اسلامی تغییر دادیم و در جلسات مختلفی که با اداره کل اقتصاد دانش بنیان داشتیم، موافقت این اداره کل هم اخذ شد و فروشگاه محصولات دانش بنیان و فناور دانشگاه آزاد اسلامی به صورت پایلوت با حمایتی که اداره کل اقتصاد دانش بنیان انجام داد، راه اندازی شد و منتظر هستیم با نظر و پیشنهاد سازمان بتوانیم این فروشگاه مجازی را هم تکمیل کنیم و فعالیت آن را به صورت ملی آغاز کنیم.

پس از تکمیل زیرساخت ها و فضاهای مورد نیاز و اخذ مجوزها برای تکمیل بخش های مختلف سرا، موضوعات کیفی مورد توجه است که اکنون بیش از 170 محصول فناور و دانش بنیان در مجموعه سرای نوآوری گیاهان دارویی تولید کرده ایم و بیش از 55 هسته و شرکت فناور در سرای نوآوری گیاهان دارویی استان اصفهان مستقر هستند.

یکی از سراهای نوآوری هستیم که در دانشگاه آزاد اسلامی موفق به صادرات محصولات مان شده ایم و این موضوع یکی از شاخص های بزرگ و خوب مجموعه سرای نوآوری گیاهان دارویی استان اصفهان و واحد اصفهان بوده که بتواند موفق شود صادرات محصولات به کشورهای منطقه و فرامنطقه ای را با تدابیری که اندیشیده شده انجام دهد و بتوانیم توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و فناور سرای نوآوری را هم داشته باشیم.

برگزاری 35 دوره عمومی و تخصصی در مدرسه مهارتی گیاهان دارویی بخش بعدی که تاکنون در سرا فعالیت قابل قبولی داشته، مدرسه مهارتی گیاهان دارویی است کهبه صورت عمومی دوره های عمومی و تخصصی برگزار کرده و حدود 35 دوره عمومی و تخصصی در این مجموعه راه اندازی شده است.

مدارس عالی مهارتی بسیار مورد توجه دانشگاه آزاد اسلامی است؛ بنابراین از طریق این مدارس می توانیم دانشجویان و فارغ التحصیلان را به سطح کاربنیان هم ببریم تا بتوانند محصولات کاربنیان و محصولات دانش بنیان و فناور را براساس دوره های آموزشی خود تولید کنند.

ثبت شرکت تجاری سازی ازجمله فعالیت های دیگر سرای نوآوری گیاهان دارویی ثبت شرکت تجاری سازی است که با مشارکت صندوق پژوهش و نوآوری استان اصفهان راه اندازی شد و قرار است با یک اعتبار حدود 850 میلیون تومانی این شرکت شروع به فعالیت کند و به صورت سرمایه گذاری بتواند در پیشبرد اهداف سرای نوآوری هم مؤثر باشد.

از دیگر فعالیت های سرای نوآوری، برگزاری چالش ملی فناوری گیاهان دارویی است که با همکاری شرکت شهرک های استان اصفهان انجام شد و استقبال بسیار خوبی از برگزاری این چالش فناوری در سطح ملی صورت گرفت و حدود 10 تفاهم نامه و قرارداد در روز برگزاری چالش فناوری منعقد شد که ارزش قراردادهای منعقدشده به صورت قطعی حدود 700 میلیون تومان بوده است.

برگزاری رویداد ایده شو گیاهان دارویی از برنامه هایی که برای امسال درنظرداریم به جز مواردی که قبلاً نام برده شد، برگزاری رویداد ایده شو گیاهان دارویی، استارت آپ ویکند در حوزه گیاهان دارویی و برگزاری وبینارهایی در مسیر موفقیت است که بتوانیم تجربه های موفق صاحبان کارخانه ها و شرکت ها را داشته باشیم و دوستان بتوانند با آنها در این زمینه صحبت کنند.

از دیگر برنامه ها برگزاری روز دمو (دمو دی ها) است که روز عرضه و نمایش فناوری خواهد بود که می توانیم فناوری ها را عرضه کنیم و حتی صاحبان سرمایه بتوانند آنها را رصد و سرمایه گذاری کنند.

برگزاری رویدادهای ترویجی را نیز در دستور کار داریم که ازجمله آنها می توان برگزاری رویدادهایی در حوزه معرفی صندوق های سرمایه گذاری و صندوق های پژوهشی را ذکر کرد.

آنا: موانع پیش روی پژوهشگران و نوآوران و در مجموع فعالیت پژوهشی و تحقیقاتی در کشورمان را چه می دانید؟ صفوی: در هر صورت هر فعالیتی دارای تهدیدها و فرصت ها و نقاط ضعف و قوت است.

پژوهشگران و فناوران در دانشگاه آزاد اسلامی خیلی خوب مورد حمایت و توجه قرار می گیرند.

یکی از مشکلات در حوزه فناوری نبود هم افزایی است، اینکه بتوانیم محصولات مان را در سطح ملی و بین المللی معرفی و یک شبکه بین فناوران ایجاد کنیم، به دلیل اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی با این وسعت بزرگ ملی، مراکز رشد مختلفی وجود دارند، اکنون سراهای نوآوری مختلفی شکل گرفته اند؛ اما اینکه هم افزایی بین این سراها و مراکز رشد و فناور مستقر در آنها برقرار شود، جای کار دارد که امیدواریم با هدایت های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه انجام شود.

آنا: آیا کشور در حوزه ابداع و نوآوری و مراکز رشد جایگاه مناسبی دارد؟ بایدها و نبایدهای این حوزه چیست؟ صفوی: ایران اکنون در حوزه نوآوری در سطح بین المللی از نظر تولیدات علمی جایگاه بسیار خوبی دارد؛ اما در حوزه فناوری و بحث اختراعات و پتنت ها خیلی جایگاه مطلوبی نداریم که باید روی این حوزه کار کنیم.

وجود مراکز رشد و حمایت از آنها و سراهای نوآوری توانسته تا حدودی این خلأ را برطرف کند که امیدواریم با حمایت های بیشتری که از این حوزه ها در کشور انجام خواهد شد، بتوانیم به جایگاه دقیق خودمان در سطح ملی و بین المللی برسیم.

آنا: آیا در عرصه پژوهش و تحقیقات جایگاه خوبی در سطح بین المللی و منطقه ای به دست آورده ایم؟ اگر جواب شما منفی است، چه باید کرد تا به جایگاه مناسب برسیم؟ صفوی: با بخشنامه های جدیدی که سازمان مرکزی در حال ارسال به دانشگاه های آزاد اسلامی است، ازجمله حمایت از اعضای هیئت علمی فناور و رویکردی که در پایان نامه ها با وجود طرح پایش و .

در حال تغییر است، می توانیم در سطح ملی موجب تغییرات و افزایش تعداد اختراعات و نوآوری ها بشویم و در نتیجه آنان بتوانند در سطح رویش در مراکز رشد و سراهای نوآوری کشور هم مستقر شوند.

آنا: توصیه های شما برای موفقیت جوانان، دانشجویان و پژوهشگران چیست؟ صفوی: دانشجویان از ابتدا که در دوران کارشناسی وارد دانشگاه می شوند، باید با ادبیات حوزه فناوری، کارآفرینی و ابداعات و اختراعات آشنا شوند و بدانند که باید به این حوزه ورود کنند تا با حمایت هایی که دانشگاه از آنها می کند، بتوانند مسیر شغلی خودشان را انتخاب کنند.

باید بدانند به جای اینکه بخواهند استخدام شونده باشند، استخدام کننده باشند.

رویکرد کل دنیا به این سمت رفته که باید خود افراد مهارت ها و دانشی را کسب کنند و بتوانند برمبنای دانش کسب شده شان تحقیقاتی را که انجام داده اند، تجاری سازی کنند و این مسیر ذهنی و فکری را باید برای دانشجویان مان ایجاد کنیم که بتوانند از ابتدا در این مسیر حرکت کنند و با حمایت هایی که در دانشگاه از آنها انجام می شود، وارد حوزه اقتصاد دانش بنیان شوند.

دانشجویان از ابتدا و از دوره کارشناسی می توانند در دانشگاه آزاد اسلامی وارد طرح پویش شوند و هم زمان با تحصیل شان در رشته های تخصصی شان در حوزه های مختلف در کارخانه ها، صنایع، کشاوری و .

وارد شوند و جرقه های ذهنی برای شان ایجاد شود و بتوانند مشکلاتی را که در حوزه های اقتصادی وجود دارد، احصا و گردآوری کنند و براساس آن مشکلات با علمی که در حال کسب آن هستند، راه حل هایی را پیدا کنند تا آن هدفی که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه حل مسئله به دنبال آن است، بتواند از ابتدا در دانشجویان ما شکل بگیرد و در مقاطع بالاتر بتوانند آنها را به عنوان طرح های تحقیقاتی و بعد به صورت دستاوردهای علمی وارد حوزه های اقتصاد دانش بنیان کنند.

آنا: و سخن پایانی .

صفوی: در پایان از دانشگاه آزاد اسلامی تشکر می کنم که واقعاً در این چند سال سعی بر این داشته که تمام امکانات را در دانشگاه ها برای رشد و بالندگی دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی ایجاد کند.

این دانشگاه تمام بسترهای فعالیت در حوزه های دانش بنیان و فناور را اکنون مهیا کرده و حتی مدل های مختلف مشارکت آماده است و با این مجموعه ای که در کنار هم در دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از ایده های فناور داریم، آینده بسیار روشنی در انتظار دانشگاه و فارغ التحصیلان و دانشجویان آن وجود دارد.

انتهای پیام/4103/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - دانشگاه - جشنواره - گیاهان دارویی - سرای نوآوری - برگزار - فرهیختگان - نوآوری - اسلامی - هفته پژوهش و فناوری - آزاد - دوره - پژوهش و فناوری - هفتم اردیبهشت - شرایط کرونایی - دارویی - افزایش - فناوری - گیاهان - پژوهش - هفته پژوهش - برگزیدگان - مراکز رشد - هم افزایی - اردیبهشت - سرای - برخوردار - برگزاری

آخرین اخبار سرویس:
آغاز واکسیناسیون 350 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر

زمان ثبت نام در فراخوان جذب مدرس علمی کاربردی اعلام شد

شروع نام نویسی بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور هرمزگان

زمان مصاحبه استعداد های درخشان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اعلام شد

معاون آموزشی دانشگاه تهران منصوب شد

کنکور سراسری/ رتبه 6 علوم انسانی: میخواهم قاضی شوم

جذب مدرس در مراکز علمی کاربردی ازاول شهریور

محمود کمره ای معاون آموزش دانشگاه تهران شد

اولین دوره ملی آموزش امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه شهرکرد مرکز فعال منطقه 6 کشور

دانشجوی دانشگاه بیرجند، برگزیده پنجمین جشنواره ملی ایثار

انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 1400

شانزدهمین جلسه شورای مدیریت اقتصاد دانش بنیان برگزار شد

تعرفه جدید خدمات «روان شناسی و مشاوره» ابلاغ شد

راه اندازی مرکز مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان دردلیجان

انتخاب رشته/ نکات جدیدی برای انتخاب موثر

اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 1400، از امروز

مشوق های اخذ مجوز دانش بنیان در دانشگاه سمنان

ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد

معاون آموزشی دانشگاه تهران منصوب شد

پیام تبریک استاندار اردبیل بمناسبت کسب رتبه دوم کنکورسراسری توسط دانش آموز نخبه اردبیلی پارسا فتحی

گشایش مرکز اسناد و مفاخر دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی

معاون آموزشی دانشگاه تهران منصوب شد

تغییر مدیریت ها پایان مسئولیت ها نیست/ باید پاسخگوی مدیران بعدی باشیم

انتخاب رییس هیأت جودو چهارمحال و بختیاری

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان منصوب شد

کنکور سراسری/ رتبه یک انسانی: حقوق یا فلسفه دانشگاه تهران را انتخاب میکنم

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهین شهر معرفی شد

معاون آموزشی دانشگاه تهران منصوب شد

نتایج اولیه آزمون دکتری پزشکی اوایل شهریورماه اعلام می شود/ برگزاری مصاحبه ها به صورت مجازی

غلامی: تغییر مدیریت ها، پایان مسئولیت ها نیست / باید پاسخگوی مدیران آینده باشیم

مرکز اسناد، مفاخر، کتابخان ها و موزه ها در دانشگاه آزاد مشهد افتتاح شد

فعالیت 4 مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاهی استان زنجان

اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

تغییرات جدید در نحوه انتقال فرزندان اعضای هیات علمی در کنکور 1400

جهاددانشگاهی به عرصه های اقتصادی ورود کند

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، بیمه، ایاب ذهاب در ارومیه

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، بیمه، ایاب ذهاب در فارس

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، بیمه، ایاب ذهاب در خراسان رضوی

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، بیمه و ایاب ذهاب در تبریز

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، بیمه، ایاب ذهاب در 4 استان کشور

مصاحبه های کنکور دکتری تخصصی علوم پزشکی حضوری برگزار می شود/ آغاز مصاحبه ها از شهریور

اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

وضعیت برد - برد برای اعضای هیئت علمی و دانشگاه در «طرح الف و ب»

بسیج دانشجویی گلستان از جهادگران درمانی و پزشکی دعوت به همکاری کرد

ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد

نکات طلایی در چیدمان انتخاب رشته کنکور 1400

گروه منتظران ظهور در تلاش برای آب رسانی به روستاهای خوزستان

طرح تصفیه سیال فلزکاری در دانشگاه آزاد واحد یادگار شهرری اجرایی شد

تاسیس نخستین آزمایشگاه مرکزی دانشگاه آزاد استان خراسان رضوی در واحد گناباد 

درخشش اعضای هیات علمی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در سامانه علم سنجی

4 هزار و 500 استاد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان واکسینه می شوند

چگونه انتخاب رشته خوب در کنکور داشته باشیم؟

329 هزار نفر بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند

ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد/پذیرش بیش از 18 هزار دانشجوی دوره روزانه

ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد/پذیرش بیش از 18 هزار دانشجوی دوره روزانه

بخاری که می تواند نرون‎ های عصبی را کنترل کند!

توجه به اقتصاد دانش بنیان، راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی

اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها

74 شهر و روستای استان قزوین مستعد وقوع سیل هستند

ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد/پذیرش بیش از 18 هزار دانشجوی دوره روزانه

افتتاح و آغاز ساخت 3 طرح در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی

افتتاح و یا آغاز عملیات چند طرح دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی

شرایط بورس تحصیلی کشور هندوستان در مقطع تحصیلات تکمیلی اعلام شد

راه اندازی مرکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

کنکور سراسری/ رتبه 5 انسانی: روانشناسی دوست دارم؛ اما علاقه خانواده ام حقوق است

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور از 14 مرداد

انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 1400، از امروز

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور از 14 مرداد

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور از 14 مرداد

اخذ مجوز کارشناسی ارشد رشته گوهرشناسی در دانشگاه بیرجند

انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی از فردا آغاز می شود

برگزاری مجازی ترم تابستانی دانشگاه آزاد همدان

امکان انتخاب نوع واکسن توسط مراجعان در حال حاضر وجود ندارد

واکسیناسیون طبق زمان بندی سازمان امور دانشجویان صورت می گیرد

موافقت با راه اندازی 2 سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر

نتیجه تعطیلی 6 روزه تهران از مشهد سربرآورد! / کرونای دلتا در مشهد جان می گیرد، استاندار منتظر دستور از تهران

دانشگاه پیام نور: واکسیناسیون دانشجویان طبق زمان بندی صورت می گیرد

واکسیناسیون دانشجویان طبق زمان بندی سازمان امور دانشجویان صورت می گیرد

مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه آغاز به کار کرد

رفع تصرف بیش از 16 هزار مترمربع از اراضی ملی در ایرانشهر

تفاهم نامه آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد با یکی از شرکت های تولید بتن قم

جهاددانشگاهی در عرصه های فرهنگی و قرآنی موفق عمل کرده است

امروز؛ انتشار دفترچه انتخاب رشته

تفاهم نامه آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد با یکی از شرکت های تولید بتن قم

آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور از 14 تا 20 مرداد

دانشجویان ورودی کدام سال ها در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟

امیدواری «نازنین بیاتی» در طبیعتی بکر / بیوگرافی

آموزش مجازی برمهارت های عملی دانشجویان تاثیرات منفی داشت/ضرورت بازآموزی تحصیل کردگان دوره کرونا

استایل راحتی «الناز شاکردوست» در طبیعتی بکر / بیوگرافی

ایران همچنان ناکام/ خداحافظی قریب الوقوع پیرونی و باقری با پرسپولیس؟

پاستور آزاد شد/ فقط برو!

واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی سرعت می گیرد/ واکسیناسیون اساتید و کارکنان تا پایان مردادماه

ناصر هاشمی استاد دانشگاه صنعتی

تغییر مدیریت ها، پایان مسئولیت ها نیست/ هیچ گاه از جاده خدمتگزاری بیرون نرویم

راه اندازی پویش «کلیک امن» در اصفهان با محور دانشگاه آزاد اسلامی

شروع به کار مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز با فعالین تشکل های دانشجویی واحد ارومیه دانشگاه آزاد اسلامی

سرای نوآوری گیاهان دارویی چگونه سرآمد جشنواره فرهیختگان شد؟

سرای نوآوری گیاهان دارویی چگونه سرآمد جشنواره فرهیختگان شد؟