موضوعات داغ: - بازي استقلال - نيمه نهايي جام حذفي - استقلال و گل گهر - شهردار تهران - كارشناس داوري - نقل و انتقالات - داوري بازي استقلال - دانشگاه علوم پزشكي - واكسن كرونا - حقوق بازنشستگان - تركيب اصلي العربي - يوسف تيموري - پايگاه هاي نظامي آمريكايي - تعمير آيفون - بونگ جون هو - آندره درامند - دختر تحصيلكرده - اميرحسين شفيعي - كودك سرطاني - مدير عامل بانك رفاه كارگران - سنايي - چالش ماندن در خانه - تخريب كنندگان

مطالب مرتبط:
افتتاح2ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری/اولویت واکسیناسیون رانندگان تاکسی ازماه آینده
استخدام کارشناس سورسینگ در عمران و معماری بهسازان صبا در تهران
استخدام نقشه کش فاز 2 معماری در شرکت بهینه طرح سازه ایرانیان در تهران
افتتاح2ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری/اولویت واکسیناسیون رانندگان تاکسی ازماه آینده
افتتاح2ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری/اولویت واکسیناسیون رانندگان تاکسی ازماه آینده
-167 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 خرداد 1400 ساعت 03:152021-06-17سياسي

مگاپروژه های تهران، تخریب باغات و سبز شدن برج ها بود!/ منطقه 22؛ دشنام معماری و مدیریت شهری


مگاپروژه های تهران در دوره گذشته یا تخریب باغ ها و سبز شدن برج ها بوده یا توسعه عرصه اتومبیل ها؛ در حالی که دنیا به سمتی می رود که انسان ها به پا های خودشان بیش از اتومبیل اعتماد کنند.

- مگاپروژه های تهران، تخریب باغات و سبز شدن برج ها بود!/ منطقه 22؛ دشنام معماری و مدیریت شهری " عضو شورای شهر تهران می گوید: مگاپروژه های تهران در دوره گذشته یا تخریب باغ ها و سبز شدن برج ها بوده یا توسعه عرصه اتومبیل ها؛ در حالی که دنیا به سمتی می رود که انسان ها به پا های خودشان بیش از اتومبیل اعتماد کنند.

جامعه 24 - "ناهید خداکرمی در واکنش به انتقاد برخی از کاندیدا های اصولگرای شورای ششم مبنی بر اینکه در این دوره هیچ مگا پروژه ای اجرا نشد به جامعه 24 می گوید: هر شهری ظرفیتی دارد و در هیچ کدام از شهر های جهان مدام پل، اتوبان و جاده نمی زنند بلکه در یک زمانی توسعه فیزیکی پیدا کرده و بعد دیگر به محتوای آن توجه می شود.

این طور نبوده که پروژه ای اجرا نکردیم؛ پروژه های متعددی به ویژه در محلات اجرا شده و پروژه های بزرگی که نیمه تمام بود و پیشانی شهر را مخدوش کرده بود همگی به پایان رسیده است.

او ادامه می دهد: این برداشت اشتباهی است که برخی ها فکر می کنند تهران هنوز ظرفیت مگاپروژه هایی که می تواند مضر باشد و عارضه هایی را برای شهر ایجاد کند، دارد.

این عارضه ها امروز مشخص نمی شود و در آینده بر سلامت مردم و شهر تاثیر می گذارد.

بسیاری از اتوبان های تهران نباید ساخته می شد.

اتوبان یادگار امام نه تنها به شهر تهران کمکی نکرده، بلکه با تسهیل در روند حرکت و ورود اتومبیل ها و تخریب محیط زیست و تبدیل حاشیه آن به ساختمان و برج به شهر ضرر زده و هیچ کدام منفعت نیست.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران تاکید می کند: اگر می خواهیم در شهر تهران پروژه ای اجرا کنیم اول باید دید چه عارضه ای بر زیست انسانی و محتوای اش که مردم هستند تحمیل می کند؛ بنابراین توجه شورا به محتوا که مردم هستند بوده و اگر پول هم داشت باز پروژه هایی اجرا می کرد که مردم بتوانند احساس آرامش و آسایش کنند.

اگر پول داشتیم به سمتی می رفتیم که توسعه نامتوازن و ناهمگون شهر کاهش پیدا کند.

منطقه 22 دشنام معماری و مدیریت شهری است خداکرمی می گوید: منطقه 22 طی 10، 12 سال اخیر دشنام معماری و مدیریت شهری بوده؛ چراکه قطعه ای که می توانست برای تهران جذابیت گردشگری، محیط زیستی و سرمایه ای برای کودکان داشته باشد و پردیس کودکان در آنجا ساخته شود یا یک پردیس سلامتی که تمام مراکز درمانی در آنجا مستقر شود به شهری تبدیل شده که هیچ نظمی در آن دیده نمی شود و برج های متعددی در آن ساخته شده که ظرفیت و امکانات شهری که در آنجا وجود دارد این اجازه را نمی دهد؛ بنابراین ساخت و ساز گسترده بدترین شیوه مدیریت شهری است.

این عضو شورا با بیان اینکه شهرداری در این دوره بیکار نبوده و گفته می شود کار خاصی نکرده اصلا درست نیست، اظهار می کند: شهرداری تهران دو سال با بیماری کرونا درگیر و دو سال در وضعیت عادی مدیریت شده و به نظر من بهترین شیوه مدیریت را داشته است.

در این چهار سال آب در دل مردم تکان نخورده؛ نه مشکل سد معبر آنچنانی داشته و نه مشکل آسیب های اجتماعی که در حاشیه اتوبان ها همیشه منظره آزار دهنده ای بوده و شاهد مرگ کارتن خواب ها بودیم.

همچنین در حوزه پسماند، محیط زیست و بهشت زهرا (س) تمام امور مردم شهر به بهترین وجه اجرا شده است.

بیشتر بخوانید: از تحمیل هزینه های کرونایی به شهرداری تا تحقق قول جلوگیری از شهرفروشی" او می گوید: یک شهروند باید خدماتی که نیاز دارد را دریافت کند.

خدمات هشت تا 10 میلیون جمعیت تهران بدون هیچ کاستی انجام شده است.

اینکه حتما برج ساخته شود یا ساخت و ساز های بی رویه داشته باشیم، مدیریت شهری نیست.

بدترین شیوه مدیریت شهری این است که بدون پیش بینی عوارض احتمالی یک پروژه بر شهروندان و نسلی که دارد زندگی می کند و آینده نسلی که خواهد آمد طراحی و اجرا شود و تبعاتی برجای بگذارد.

رسانه ها از شورای پنجم حمایت نکردند او با بیان اینکه این شورا یک شورای مظلوم بود، می گوید: شورای پنجم در عین حال که به صورت زیرساختی اصلاح ساختار انجام داد و تاثیر و منافع بسیاری از کار هایی که انجام داده ممکن است 10 سال دیگر مشخص شود، اما تریبون نداشت و نه در صداوسیما و نه حتی رسانه ها به آن ها توجه نشد.

عملکرد شورای شهر را می بایست رسانه هایی که به انسان ها، مسائل اجتماعی و مسائل زیست محیطی توجه دارند بیان کنند و 21 نفر شورا با حجم کاری که دارند نمی توانند مدام تعریف کرده و پرزنت کنند، اما رسانه ها باید رسالت شان را انجام می دادند.

خداکرمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر رابطه ضعیف میان دولت و شورای شهر با وجود یکسان بودن جهت گیری های سیاسی اظهار می کند: حاکمیت هنوز اهمیت شورا ها را آن طور که باید و شاید درک نکرده و یک سوءتفاهمی بین آنچه که شورای شهر باید انجام دهد و شهرداری و دولت اتفاق افتاد.

شورای شهر یک پارلمان محلی است و مدیریت یکپارچه شهری که در همه دنیا از سوی شهرداری ها و شورا ها اجرایی می شود در اینجا اتفاق نمی افتد.

دولت در این دوره درگیر مشکلات بسیار بزرگی بوده و از یک طرف تحریم و جنگ اقتصادی را تحمل می کند و از طرف دیگر در درون کسانی هستند که بر نمی تابند مردم راحت باشند و همواره تمامیت خواهی را سرفصل اقدامات خود قرار دادند و در نتیجه دولت از درون هم کوبیده می شود.

این عضو شورا با بیان اینکه از دولت دفاع می کنم، تاکید می کند: علی رغم این که دولت نسبت به شهر تهران بی مهری داشت، اما باز هم کمک هایی در حد خودشان انجام دادند.

البته شورا هم تحت تاثیر تحریم ها و اپیدمی قرار گرفت.

به طور کلی ما اگر رسانه ای می داشتیم یا خود شهرداری رسانه ای داشت و به طور مرتب کارهایش را به مردم اعلام می کرد همه فکر نمی کردند ما کاری نکردیم.

به نظر من این شورا یکی از موفق ترین شورا ها بوده و بیشتر برای منافع مردم کار کرد.

ما 18 باغ را تملک کردیم.

در تاریخ شورای شهر اصلا سابقه نداشته است.

مگاپروژه های تهران تخریب باغ ها و سبز شدن برج ها بود او در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه احتمال ادامه روند های غلط دوره های گذشته و ملغی شدن برخی مصوبات وجود دارد، می گوید: خیلی از مصوبات شورای شهر پنجم مطالبات مردم بوده از جمله حفظ محیط زیست و حفظ باغات.

اگر این روند بخواهد تغییر کند و شورای بعدی بخواهد مجددا باغ ها را تخریب کند این عموم مردم باید باشند که برای حفاظت از مصوبه شورای پنجم به میدان بیایند و افکار عمومی می تواند این فشار را روی شورای آینده ایجاد کند که بحث شفافیت و تخریب باغ ها و فسادی که وجود داشت و درحال حاضر بسیاری از آن ها مهار شده را همچنان پیگیر باشند و اجازه ندهند شهرداری تهران دوباره به ریل گذشته برگردد.

این عضو شورا می گوید: این موضوع مرا آزار می دهد که در مدیریت شهری برای کودکان که پایه اصلی آینده این شهر هستند طی این همه سال ها کم ترین کار انجام نشده و می توانم بگویم اصلا کاری انجام نشده و هیچ وقت دیده نشدند، اما شورای پنجم به کودکان، زنان و جوانان اهمیت داد و امیدوارم همه گروه های سنی مطالبه گری شان را از شورای ششم ادامه دهند تا منابع طبیعی این شهر حفظ شود و به صورت انسان محوری اداره شود و نه اتومبیل محوری.

مگاپروژه های تهران یا تخریب باغ ها و سبز شدن برج ها بوده یا توسعه عرصه اتومبیل ها؛ در حالی که دنیا به سمتی می رود که انسان ها به پا های خودشان بیش از اتومبیل اعتماد کنند.


کلید واژه ها: مگاپروژه - اتومبیل - تهران - پروژه - مدیریت شهری - تخریب باغات - تخریب - عضو شورای شهر تهران - انسان ها - شورای شهر تهران - معماری - دوره - شهری - اعتماد - عضو شورای شهر - مدیریت - توسعه - جامعه - منطقه - گذشته - شورای - انسان - باغات - شهر تهران - شورای شهر - شورای ششم - دنیا - کاندیدا - انتقاد - اتوبان

آخرین اخبار سرویس:
رییسی: حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا نه تنها مشکل گشا نبوده است

ایران درباره حوادث ساختگی دریایی هشدار و خواستار توقف آن شد

علیرضا زاکانی شهردار تهران شد؟

طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به هیچ وجه به دنبال فیلتر کردن نیست

شهرداری علیرضا زاکانی بدون روتوش/ رادیکال سیاسی در نهاد اجتماعی!

فیلم و عکس | اطعام غدیر در مدرسه علمیه حقانی

ادای احترام سید عمار حکیم به حضرت امام خمینی (س)

قالیباف خواستار تقویت مراودات اقتصادی ایران و غنا شد

ورود میهمانان خارجی مراسم تحلیف رییس جمهور - 2

معاون وزیر خارجه گرجستان وارد تهران شد

ظرفیت تحول در حجم مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و برزیل وجود دارد

حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره ای جز تهدید امنیت ندارد

رییس اتحادیه جهانی بین المجاس وارد تهران شد

اجرای مراسم های محرم با رعایت پروتکل ها/ از ظرفیت 500 مبلغ استفاده می شود

برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه از اصول اولیه سیاست خارجی دولت ایران است

تصاویر/ دیدار استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان با آیت الله اعرافی

دختر سردار سلیمانی و مهدی چمران به زاکانی رای ندادند

استخدام کارشناس حسابداری در تیم یار کیش در شهرک بنفشه کرج

تقویت حضور نخبگان در عرصه مدیریتی از اثرات مجمع نظام مسائل استان است

رهبران انقلاب نیکاراگوئه اجازه ندهند روحیه انقلابی در جوانانشان سرد شود

تصاویر/ هفتمین همایش حضرت سید العابدین (ع)

عکس نوشت | تنفیذ رهبر انقلاب، مُهر صحت بر رأی مردم است

قالیباف در دیدار دبیر اجرایی سیکا: مقابله با بی عدالتی ها و ایجاد صلح و ثبات در آسیا از وظایف مهم سیکا است

17 مرداد، اعلام وصول لیست وزرای پیشنهادی دولت در مجلس

عکس نوشت | رهبر معظم انقلاب در بحث کار تبلیغاتی و رسانه ای فراخوان عمومی دادند

حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا مشکل گشا نبوده است

تاکید بر اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر

شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت

استخدام کارمند اداری با بیمه در موسسه آکادمی زبان سفیر گفتمان/تهران و البرز

هواپیمای ایران در فرودگاه نجف دچار حادثه شد !

بایسته های تغییرات در چرخش دولت ها

استخدام تراشکار و فرزکار در شرکت نایین ابزار یاران در شهر نجف آباد

استخدام کارآموز حسابدار خانم

به تعدادی راننده با ماشین نیازمندیم

تصاویر | ورود مقامات شرکت کننده در مراسم تحلیف رییس جمهوری

اظهارات جدید رییسی درباره آمریکا، بازسازی سوریه، تحولات افغانستان و ...

افزایش انتشار اطلاعات غیر علمی کرونا در جامعه/ آگاهی عمومی از عوارض و راه های درمان کرونا به چه قیمت؟

تقویت حضور نخبگان در عرصه مدیریتی از اثرات مجمع نظام مسائل استان است

تسلیت سید حسن خمینی به مرتضی الویری

قالیباف در دیدار وزیر فرهنگ غنا: مراودات اقتصادی ایران و غنا در دوره جدید تقویت شود

قالیباف: سازمان های همکاری های اقتصادی آسیایی فرصت مناسبی برای گسترش همکاری های اقتصادی فراهم می آورد

یادواره شهدای مدافع حرم فاطمیون استان یزد

اظهارات فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره جنس جنگ ها در آینده

محدودیت های کرونایی؛ بهترین فرصت برای احیای روضه های خانگی

استخدام برنامه نویس ارشد Front-End در شرکت شهر بابانا در خراسان رضوی

استخدام مدیر امور اداری در یک شرکت معتبر در شهرک صنعتی اشتهارد

کدام مقامات خارجی به تحلیف «رییسی» می آیند؟

انتخاب دکتر چپردار به عنوان رییس شورای اسلامی کرج

زبان صحیفه سجادیه زبان فطرت انسانی است

آیین عمامه گذاری حوزه علمیه کاظمیه یزد در روز مباهله

نامه ایران به رییس شورای امنیت؛ هشدار به رژیم صهیونیستی

بیش از 80 آیه قرآن درباره مباهله است

رییسی: حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا مشکل گشا نبوده

آشنایی با نماینده جدید ولی فقیه در استان سمنان

ترتیل صفحه 173 قرآن/ داستان «بلعم باعورا»+فیلم، متن و مفاهیم

روایت سفارت ایران از عملیات فریب غربی ها ضد تهران در سوانح دریایی

واکنش تند نماینده مجلس به اظهارات سخنگوی طالبان

جذب نیروی جدید در مناطق آزاد ممنوع شد/ ابلاغ لزوم ترخیص افراد جذب شده در سال 1400 تا یک هفته+ سند

مبارزه با فساد هزینه دارد و آن را پرداختیم/اولویت ما بازگرداندن اعتماد مردم به شهرداری بود

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 13 مرداد

فال روزانه امروز پنجشنبه 14 مرداد 1400

زمان وصول لیست وزرای پیشنهادی دولت در مجلس اعلام شد

گوی و میدان آیت الله رییسی در به کارگیری مزیت های داخلی و خارجی/ امکان تحقق شعار مبارزه با فساد و محرومیت زدایی

ایران دربرابر بدترین تروریست ها ایستادگی کرده است/خدمت ایران و سوریه به جهان برای نبرد با تروریست ها

ابراهیم رییسی را به محمود احمدی نژاد تبدیل نکنیم!

ابوترابی: دولت روحانی 62تن طلا را بر باد داد

تبعیض گسترده علیه مسلمانان در استرالیا

آشوب آفرینی اغتشاشگران در سالگرد انفجار بندر بیروت

رییسی: ایران و پاکستان پیوندی ناگسستنی دارند/ حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا مشکل گشا نبوده

شرط مهم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

روایت سفارت ایران از عملیات فریب غربی ها ضد تهران در سوانح دریایی

جزییات تعطیلی ادارات و شرکت های خصوصی تهران فردا پنجشنبه

رونمایی از مثلث امنیتی سیاسی دولت رییسی

روایت سفارت ایران از عملیات فریب غربی ها علیه ایران در سوانح دریایی

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در گذشت حجت الاسلام مهدی رضایی را تسلیت گفت

رییس پارلمان آفریقای جنوبی وارد تهران شد

شهردار تهران هنوز بطور رسمی انتخاب نشده

رییسی با رییس مجلس سنای پاکستان دیدار کرد

پایان تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی در مجمع تشخیص

کشورهای مستقل می توانند بر تحریم و فشارهای ظالمانه آمریکا غلبه کنند

شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یافت

زمان اعلام کابینه پیشنهادی رییسی مشخص شد

اعلام وصول لیست پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم در مجلس در 17مرداد

افتتاح پروژه های بازآفرینی بافت تاریخی اصفهان

لیست منتشر شده از تفکیک آرای زاکانی و حسینی اشتباه است/ شهرداری زاکانی قطعی است

بازتاب تنفیذ حکم دکتر رییسی در رسانه های جمهوری آذربایجان

رییسی در دیدار رییس مجلس نیجر: گسترش روابط با کشورهای آفریقایی از اولویت های ایران در دوره پیش رو است

سلامت جامعه با محوریت روحانیت تضمین می شود

کشورهای مستقل می توانند بر تحریم و فشارهای ظالمانه آمریکا غلبه کنند

کشورهای مستقل می توانند بر تحریم و فشارهای ظالمانه آمریکا غلبه کنند

سه مرکز جدید واکسیناسیون در استان قم افتتاح شد

لیست وزرای پیشنهادی رییسی 17 مرداد اعلام وصول می شود

پیام تبریک رییس مجمع نمایندگان فارس در پی قهرمانی گرایی

ایجاد صلح و ثبات کشورهای آسیایی از وظایف مهم «سیکا» است

نشست علمی وبیناری «بازتاب واقعه عاشورا در فقه سیاسی شیعه»برگزار می شود

پیام تبریک رییس جمهور ایتالیا و نخست وزیر مالت به آیت الله رییسی

سید عمار حکیم وارد تهران شد

پایان تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی در مجمع تشخیص

حضور آمریکا در هیچ کجای دنیا نه تنها مشکل گشا نبوده است

حدادعادل انتصاب نماینده ولی فقیه در استان سمنان را تبریک گفت

مگاپروژه های تهران، تخریب باغات و سبز شدن برج ها بود!/ منطقه 22؛ دشنام معماری و مدیریت شهری

مگاپروژه های تهران، تخریب باغات و سبز شدن برج ها بود!/ منطقه 22؛ دشنام معماری و مدیریت شهری