مطالب مرتبط:
رییسی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان: طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم
رییسی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان: طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم
طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم
طرح رتبه بندی معلمان سریعا باید اجرا شود
صندوق ذخیره فرهنگیان، گاو صندوق نیست/ طرح رتبه بندی معلمان نباید معطل بماند
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 خرداد 1400 ساعت 22:302021-06-15سياسي

طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم


برای بالا رفتن سطح آموزش کشور طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاست خبرگزاری آنا"، سید ابراهیم رییسی در گردهمایی بزرگ فرهنگیان و معلمان که در فضای باز هتل المپیک تهران و با حضور همسر این نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد گفت: خدمات، مجاهدت ها و ایستادگی و مقاومت جوانان عزیز ما در عرصه های مختلف در چهل سال گذشته آثار و برکات فراوانی برای کشور داشته است.

رییسی گفت: به رغم پیشرفت های نظام اسلامی در حوزه های مختلف به دلیل ضعف در اراده برخی مدیران و سوء عملکرد آن ها در حوزه هایی دچار عقب ماندگی هستیم که وضع موجود سندگویای آن است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با ضروری خواندن تحول در شرایط موجود در بستر گام دوم انقلاب، گفت: همه تحول خواهان و دلسوزان و دغدغه مندان به ویژه معلمان و فرهنگیان باید در این تحول نقش آفرین باشند و کسی نباید غائب باشد.

رییسی از فرهنگیان و معلمان به عنوان هویت سازان و تمدن سازان جامعه یاد کرد و گفت: کار معلمان، کار انبیاست و نباید شأن و جایگاه آنها را مانند نیروی کار معمولی که فقط مزد می گیرد، دانست .

وی محور تحول در آینده را اجرای عدالت دانست و گفت: عدالت باید در همه سطوح جامعه اسلامی اجرا شود و عدالت آموزشی از مهم ترین موضوعات است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سهم سند تحول آموزش و پرورش را در اجرای عدالت آموزشی مهم دانست و گفت: یکی از محورهای مهم سند تحول توانمندسازی معلمان از نظر علمی و مهارتی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

وی افزود: اگر سند تحول آموزش و پرورش عملیاتی می شد امروز وضعیت معلمان این گونه نبود .

رییسی این نکته را هم متذکر شد برای آن که سند تحول در حد یک توصیه نماند هر جا که لازم باشد دولت آینده برای مسائل مندرج در آن قانون وضع خواهد کرد.

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از مدرسه به عنوان مبدا تحول در نظام آموزشی یاد کرد و گفت : کتاب آموزشی موضوع مهمی است اما محور تحول آموزش و پرورش معلم است.

رییسی از بازنشستگان به عنوان چراغ هدایت مجریان یاد کرد و با تاکید بر شان و منزلت آن ها گفت که دولت مردمی برای بهبود وضعیت معیشتی آن ها نیز برنامه دارد .

وی با تقدیر از کادر درمان کشور برای صیانت از جان مردم در دوران شیوع کرونا از معلمان نیز به خاطر آن که با به خطر انداختن جان خود اجازه ندادند محدودیت های کرونایی خللی در روند آموزشی و علمی کشور ایجاد کند تقدیر کرد .

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که آموزش، کالا نیست بلکه ستون پیشرفت کشور است اظهار داشت: نباید در آموزش و علم کیفیت فروشی کرد.

وی افزود: اگر کیفیت فدای هر چیز دیگری شود کشور خسارت می بیند و همه از آن ضرر می کنیم .

رییسی بر همین اساس تاکید کرد که دولت مردمی برای بالا رفتن سطح آموزش کشور طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر این که قوانین مصوب نباید به دلیل سلایق فردی اجرا نشوند تاکید کرد: منافع شخصی و گروهی و حزبی از موانع جدی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها است .

رییسی تاکید کرد: در دولت او کسانی که منافع شخصی و گروهی داشته باشند از روند تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها کنار گذاشته می شود تا تصمیمات به نفع مردم گرفته شوند.

وی همچنین به مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان گاوصندوق نیست و عملکرد آن باید شفاف دربرابر دیدگان معلمان قرار گیرد و این حق فرهنگیان است که بدانند در این صندوق چه می گذرد .

رییسی بر همین اساس خاطر نشان کرد: در دولت مردمی درباره تمام داد و ستدها و درآمدها و هزینه های صندوق ذخیره فرهنگیان شفاف سازی خواهد شد .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که آموزش در دولت مردمی، باید مردمی شود گفت: در دولت او در اجرای عدالت آموزشی به مناطق محروم و روستایی توجه ویژه خواهد شد.

رییسی افزود: برخی می گویند اگر جامعه توسعه یافته شود دیگران هم در کنار کسانی که فعالیت دارند نان می خورند اما این نگاه خلاف عدالت است و باید فرصت ها و ظرفیت ها عادلانه توزیع شود .

وی بر همین اساس گفت: ما باید به عنوان دولت، حکومت و معتمد مردم به دنبال اجرای عدالت باشیم و اقتضاء اجرای عدالت تقسیم عادلانه ظرفیت ها بین همه آحاد ملت در همه مناطق کشور است.

رییسی بر لزوم تقویت دانشگاه فرهنگیان نیز تاکید کرد و گفت: معلمان باید از نظر علمی ارتقاء یابند و نقش دانشگاه تربیت معلم در این عرصه ممتاز است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: آحاد آموزش و پرورش و معلمان و فرهنگیان در جامعه نقش پیشرو فرهنگی و فکری دارند و باید نسبت به مسائل کشور، نظام و آینده حساس باشند.

وی سیاسی بودن را شناخت مسائل و نیازهای جامعه و نقش آفرینی مسئولانه در حل مشکلات دانست و گفت: آحاد آموزش و پرورش باید سیاسی باشند و بدانند در جامعه چه خبر است.

وی در عین حال بر لزوم سیاست زدگی و سیاسی بازی در آموزش و پرورش و آموزش عالی تاکید کرد و آن را برای نظام تعلیم و تربیت مضر دانست .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که دولت مردمی به معیشت معلمان و فرهنگیان توجه ویژه خواهد داشت گفت: درست نیست پیشروان جامعه که مسئول تربیت انسان های فرهیخته اند دچار مشکلات معیشتی و مجبور به کار دوم باشند.

رییسی با تاکید بر اصلاح ساختارهای آموزشی گفت: این تحولات در چارچوب قانون و به صورت حساب شده خواهد بود و از هر گونه شتابزدگی پرهیز خواهد شد.

وی رمز موفقیت در هر کاری را توکل به خدا و توجه به ظرفیت های کشور که در راس آن ها نیروی انسانی کارامد قرار دارد دانست و متذکر شد اگر به مردم توجه نشود خسارت می بینیم همان طور که در چند سال اخیر از این ناحیه آسیب دیده ایم این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان از فرهنگیان و معلمان خواست که با امید به آینده در انتخابات شرکت کنند تا بر خلاف خواست دشمن دولت قوی شکل بگیرد و بدانند هر چه دولت آینده از پشتوانه رای مردم برخوردار باشد مقتدرتر عمل می کند.

علم الهدی همسر حجت الاسلام رییسی هم در این همایش با تاکید بر مطالبه گری از دولت آینده، خود را حامی جدی معلمان در پیگیری مطالبات آنها از دولت آینده معرفی کرد.

این استاد دانشگاه گفت: به عنوان یک معلم هوادار انقلاب و تفکر امام و رهبری و نظام جمهوری اسلامی معتقدم مشکل اصلی آموزش و پرورش این است که ایده های امام و رهبری در حوزه تعلیم و تربیت اجرایی نشده اند.

وی با بیان این که جریان انقلاب فرهنگی صددرصد مردمی است، افزود: انقلاب فرهنگی باید از درون مدرسه به عنوان منشأ انقلاب و طبقه ای از مردم شروع شود که نگاه تربیتی دارند.

این استاد دانشگاه گفت: در دوران دفاع مقدس هم معلمان و دانش آموزان از مدرسه به میدان جنگ رفتند و فاصله گرفتن ما از آن نسل به نظام آموزشی ما مربوط می شود.

علم الهدی افزود: اشکال اصلی این است که ایده های انقلابی و پیشرو در نظام های آموزشی تکنوکرات و بروکراتیک ما ادامه نیافت.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی تمدنی بود اما نتوانستیم وجه تمدنی آن را در نظام آموزشی ادامه دهیم و دوباره به نظریه نوسازی فریدمنی رسیدیم که در دوران رضاخان حاکم شده بود.

همسر حجت الاسلام رییسی با بیان این که مدرسه انقلابی ما به سمتی رفت که با عمق یافتن فضای بوروکراسی معلمان نتوانستند هویت معلمی خود را نشان دهند و درگیر قوانین و آیین نامه ها و گزارش دهی شدند، بر اصلاح دیوانسالاری حاکم بر نظام آموزشی توسط دولت آینده تأکید کرد.

"حیدری" رییس ستاد فرهنگیان حامی رییسی نیز در سخنانی با تشریح شرایط کشور و وضعیت معلمان به تبیین دلایل حمایت فرهنگیان از این نامزد ریاست جمهوری در انتخابات پیش رو پرداخت.

"هاشمی نکو" مسئول ستاد فرهنگیان حامی رییسی در استان تهران نیز خواستار در اولویت قرار گرفتن مطالبات فرهنگیان در دولت آینده شد و مهم ترین مطالبه را انتخاب وزیری از جنس آموزش پرورش عنوان کرد.

تعدادی از فرهنگیان نیز با طرح دیدگاه ها و دغدغه های خود، "بهره مندی از تجارب فرهنگیان بازنشسته"، "اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان"، "توجه به معیشت فرهنگیان "، "احیای بیمه طلایی فرهنگیان"، "متناسب سازی حقوق بازنشستگان و اشتغال فرزندان آنها" و "ساماندهی وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان" را از مطالبات مهم فرهنگیان از دولت آینده عنوان کردند.

انتهای پیام/4129/
کلید واژه ها: انتخابات ریاست جمهوری - طرح رتبه بندی معلمان - رتبه بندی معلمان - انتخابات ریاست - نامزد انتخابات - طرح رتبه بندی - معلمان - ریاست جمهوری - رتبه بندی - این نامزد انتخابات - فرهنگیان - سید ابراهیم رییسی - انتخابات - ایستادگی و مقاومت - فرهنگیان و معلمان - رییسی - عملیاتی - ابراهیم رییسی - برگزار - جمهوری - تحول - سید ابراهیم - نظام اسلامی - نامزد - مختلف - ریاست - هتل المپیک - عقب ماندگی - گردهمایی - کشور

آخرین اخبار سرویس:
فرجام خیانت ایسنا

سومین جلسه «قرآن و عهدین؛ نقاط همسو و غیرهمسو» برگزار شد

عملیات مرصاد چگونه نسخه منافقین را در هم پیچید؟

برگزاری مشاوره فردی و گروهی در مساجد محوری حاشیه شهر مشهد

یک فعال سیاسی اصولگرا: جهاد دانشگاهی می تواند به تکنولوژی تولید آب دست یابد

آقای رییسی ، تکلیف رییسی را مشخص کن

ذوالنوری بی ربط و بی منبع حرف می زند؟/ تکرار حرفهای تکذیب شده کریمی قدوسی

واکنش ها درباره جایگزین ظریف در وزارت امور خارجه /وزرای رییسی باج ندهند

بررسی طرح انجام پروژه های ریلی با تهاتر نفت خام/ ایجاد منابع پایدار و اشتغال با اجرای طرح

عباس عبدی؛ مجلس و دولت انقلابی؟

علاج مشکلات اقتصادی کشور مهارت آموزی به جوانان است

بررسی ادعاهای ذوالنوری درباره برجام؛ شنود مذاکرات یا بازجویی از ظریف؟

اعلام گروه های سنی جدید واکسیناسیون

ابوترابی: قطعی برق به گرانی و کمبود سیمان دامن زده است

موسوی لاری: FATF را نگه داشته اند که آسمان به زمین بیاید؟ /راهی باز کنید مردم کمی نفس بکشند

2049/شهید نورخدا کاکاوند: همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید

علی مطهری: دستور اژه ای به معنی به رسمیت شناختن اعتراض است

صحت انتخابات شوراهای شهر در 10 شهر استان تهران تایید شد/بلاتکلیف ماندن انتخابات شورای شهر کهریزک و باقرشهر

تقویم تاریخ؛ از اولین نماز جمعه در ایران تا عملیات مرصاد

ماجراجویی خطرناک روی پل!

اخبار بامدادی شبکه یک سیما؛ 5 مرداد

فرجام خیانت

آخرین اخبار رتبه بندی معلمان/ جزییات جلسه امروز نوبخت با فرهنگیان

رییس جمهور مدیریت آب خوزستان را سیاسی کرده است

فهرست پرواز های سه شنبه 5 مرداد 1400

اعتراضات در تبریز منجر به درگیری و قطعی اینترنت شد؟

اینترنت بعد از طرح صیانت از کاربران فضای مجازی چه می شود؟

طالقانی با دولتی شدن نماز جمعه مخالف بود

اعلام آخرین مهلت شرکت در جایزه ادبی «یوسف» استان مرکزی

سی مانعِ روانشناختی پیشرفت / محمود سریع القلم

طالع بینی متولدین 5 مرداد؛ در سکوت سوپ بخورید

برای هنرمند خارجی فرم اهمیت زیادی دارد/ فقط ادای معاصر بودن را درمی آوریم و از ریشه های خود دور شده ایم/ نباید هنرهای سنتی را از هنرهای تجسمی و معاصر جدا کنیم

عکس العمل مهراب قاسم خانی به حرف های داریوش ارجمند در مورد خوزستان +تصویر

استمرار سیاست «عفو محکومان مشمول» از جمله «محکومان امنیتی دارای شرایط لازم» در دوره تحول و تعالی

سی و پنجمین اجلاس مدیران آموزش وپرورش آغاز شد

تکنسین کار با دستگاه

استخدام مشاور فروش در دفتر املاک

دعوت به همکاری فروشنده خانم

استخدام ویزیتور لوازم ساختمانی

دانشگاه ها معبری برای جهش تولید علم

گزینه های وزارت ارشاد دولت رییسی

زیارت جامعه کبیره همراه با ترجمه فارسی

شوخی خطرناک در مجلس، چرا؟

کاهش سهم هلال احمر از حق ثبت اسناد رسمی آسیب زاست

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت پدیده شیمی غرب در زنجان

وضعیت ذخایر آبی استان زنجان بسیار بحرانی است/تامین 80 درصد آب شرب از دشت های ممنوعه

حافظِ آسمان و زمین ایران در مقابل پهپاد های پنهانکار و موشک های ARM

کنایه مهراب قاسم خانی به سردار کرونا +عکس

نقاشی درباره ی عید غدیر

مظلومیت در دمای 51 درجه/التهاب خوزستانِ تشنه، فرو نشست؟

دانشگاه ها معبری برای جهش تولید علم

ذوالنوری بی ربط و بی منبع حرف می زند؟/ تکرار حرفهای تکذیب شده کریمی قدوسی

شهردار همدان با نظر 260 خبره دانشگاهی انتخاب می شود

ببینید: شمال دسته جمعی با جریمه های دُنگی!

توزیع 500 بسته ارزاق در مناطق جنوبی و کم برخوردار تهران

ماجرای تجمع در خیابان جمهوری تهران چه بود؟

انتظار 23 هزار فرهنگی برای واکسینه شدن در همدان

تایید نتایج قطعی انتخابات شورای شهر خسروشاه

اعلام گروه های سنی جدید واکسیناسیون

دهمرده: باید با مقصران مشکلات پیش آمده برای خوزستان برخورد جدی شود

موسوی لاری: FATF را نگه داشته اند که آسمان به زمین بیاید؟ /راهی باز کنید مردم کمی نفس بکشند

طرحی برای پسارییسی

عواقب خطرناک نداشتن راهنما در زندگی از منظر امام سجاد (ع)

سکوت رییسی تا روزِ موعود /راستی آزمایی اولین وعده آقای رییس جمهور

مقایسه یکدست شدن حاکمیت در دوران رییسی و احمدی نژاد

سرپرست حسابداری

نیروی جوان جهت امور فروش مجازی کفش

استخدام باریستا و آشپز کافی شاپ

استخدام کارگر ساده در کترینگ

دعوت به همکاری نتورک با گوشی

شاگرد مکانیک

کار در منزل

کوهپایه زاده: اطاله ناموجه و غیرقانونی در فرآیند رسیدگی از آفات دستگاه قضایی است

رییس جمهور مدیریت آب خوزستان را سیاسی کرده است

حضور گروه جهادی شهید کاووسی در منطقه عشایری دیناران

دوره تربیت مبلغ مرابطون در مشهد برگزار شد

احداث ساختمان 12 طبقه در 4 ماه با اجرای طرح ملی صنعتی سازی مسکن

صفحه نخست روزنامه های صبح سه شنبه 5 مرداد

کوهپایه زاده: اطاله ناموجه و غیرقانونی در فرآیند رسیدگی از آفات دستگاه قضایی است

مجلس دناپلاس و هر ایرانی یک فیلترشکن!

ادعای عجیب وزیر خارجه معزول احمدی نژاد: رقص یکی از مقامات پس از مکالمه روحانی و اوباما !

امروز؛پایان مهلت اعتراض به سؤالات آزمون ارشد علوم پزشکی

همسایگی خطرناک

دام مدیران احمدی نژاد برای دولت رییسی

 نامه ای به آقای رییس جمهور

پرونده باجِ باجه | تنها فقیهی که ربای معاوضی را ربا نمی داند: امام خمینی

سکوت رییسی تا روزِ موعود /راستی آزمایی اولین وعده آقای رییس جمهور

پنهان کاری روحانی درباره پذیرش برجام منطقه ای و همکاری امنیتی با آمریکا

حملات وزیر خارجه احمدی نژاد به ظریف و عراقچی/کار اول دولت رییسی لغو تحریم ها باشد

تصویری از ارتفاعات زیبای سبلان

میدان توپخانه تهران 70 سال قبل

محمد مهاجری: فعلا همه دنبال نخود سیاهیم /عامل درز دادن فایل صوتی ظریف مشخص شد؟

توصیه مهم رهبر انقلاب به ابراهیم رییسی برای چینش کابینه

توصیه مهم رهبر انقلاب به ابراهیم رییسی برای چینش کابینه

درخواست ویژه محمود صادقی از محسنی اژه ای

مازنی؛ طراحان طرح ضد اینترنت می خواهند نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنند؟!

چاره ای جز تغییر روشهای کشاورزی در خوزستان و نقاط خشک کشور وجود ندارد

ببینید | روایت صفار هرندی در تلویزیون از توصیه رهبر انقلاب به سید ابراهیم رییسی درباره عدم دخالت نزدیکانش در چینش کابینه

حق محسن رضایی معاون اولی است

مقایسه یکدست شدن حاکمیت در دوران رییسی و احمدی نژاد

طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم

طرح رتبه بندی معلمان را به سرعت عملیاتی می کنم