مطالب مرتبط:
شهرداری نباید جولانگاه خویشاوندان سببی یا نسبی شود
هفته بیست و نهم لیگ دسته اول| پیروزی شهرداری آستارا مقابل قشقایی/تساوی چوکا و نود
4 گزینه جبهه اصلاحات برای شهرداری تهران
پیروزی شهرداری آستارا مقابل قشقایی
افزایش نسبی مبتلایان جدید در شاهرود و میامی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 25 خرداد 1400 ساعت 01:502021-06-14سياسي

شهرداری نباید جولانگاه خویشاوندان سببی یا نسبی شود


نامزد ششمین دوره شورای اسلامی تهران گفت: شورای شهر و شهرداری ها نباید جولانگاه افراد فامیل یا خویشاوندان سببی یا نسبی اعضا شورای شهر باشد، - تهران- نامزد ششمین دوره شورای اسلامی تهران گفت: شورای شهر و شهرداری ها نباید جولانگاه افراد فامیل یا خویشاوندان سببی یا نسبی اعضا شورای شهر باشد، رانت و فساد و قبیله گرایی محکوم است.

مهدی خلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر" در پاسخ به این سوال که هدف گذاری ها، برنامه ها و اولویت فعالیت های شما در دوره جدید شورا چیست؟ اظهار داشت: بدلیل اینکه تهران شهری multiple cultures است، نیازمند همکاری گسترده همه تخصص ها و گرایش های علمی و تجربی است.

اهداف بنده به دو دسته بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می شود، در اهداف کوتاه مدت اصلاح معضل ترافیک تهران، بازیافت زباله ها از مبدا و اختصاص درآمد حاصل از بازیافت زباله به تأمین معیشت و رفاه کودکان کار، زنان بی سرپرست، متکدیان و فقرا، تا چهره شهر از فقر و گرسنگی که متأسفانه بیداد می کند زدوده شده و در شهر فقیری نبینیم.

اصلاح و توسعه خدمات حمل و نقل عمومی، ریلی و افزایش رفاه نسبی خانواده پرسنل خدوم اتوبوسرانی، تاکسیرانان و مترو نیز جزو اهداف است.

در بلند مدت تدوین، اجرا و تغییر سریع بافت فرسوده شهری و اصلاح معابر کم عرض و قدیمی شهر خصوصاً در نقاط حاشیه نشین و مقاوم سازی ابنیه در خصوص زلزله و بلایای طبیعی احتمالی.

توسعه فضای سبز، شهربازی و امکانات رفاهی و تفریحی برای کودکان، سالخوردگان و مردم عزیز شهر تا چهره شهر هرچه سریع تر از دود، آلودگی صوتی و غیره پاک شود، فضای تنفس برای همه ی موجودات زنده در شهر فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که شهرداری ها هم اکنون با مشکل درآمد مواجه هستند، برنامه های شما برای ایجاد درآمد پایدار چیست؟ و چه برنامه ای برای حذف هزینه های غیر ضروری و اختصاص آن به اقدامات عام المنفعه برای برخورداری یکسان همه مردم دارید؟ نیز گفت: اصلاح ساختار بودجه بندی شهرداری و گسترش سطح رفاه پرسنل، خصوصاً رفتگران و پاکبانان مظلوم، رانندگان وسایل نقلیه عمومی و طبقات و رده های پایین مدیریتی و اجرایی برای توزیع عادلانه ثروت- قدرت.

مضافاً با بهبود و ساماندهی مدیریت پسماندها و زباله ها به عنوان طلای کثیف که متأسفانه دچار هدررفت بسیار منابع تولید ثروت شهرداری تهران شده، بخش اعظم کمبود درآمد شهرداری ها اصلاح خواهد و نیاز کمتری به تراکم فروشی داریم.

مضافاً اخذ وام های کم بهره در جهت تقویت و افزایش سرعت پروژه های عمرانی، رفاهی و تفریحی و افتتاح سریع آنها موجب بازگشت سریع سرمایه ها خواهد شد.

کاهش ولخرجی های غیرضروری و اختصاص منابع مالی به صرفاً کار و عمل اجرایی شفاف می تواند مؤثر باشد.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که شهرداری ها در دوره های اخیر برای جذب نیروهای خاص همیشه تحت فشار اعضای شورا بوده اند، چه برنامه ای برای این موضوع دارید که جذب نیرو از مسیر سفارش و فشار خارج و مبتنی بر مراحل قانونی و ضوابط شود؟ گفت: شورای شهر باید سیاست گذاری کند، اهداف را تعیین و تبیین کند، از شهرداری ها بخواهد بیلان هفته ای و ماهانه و سالانه بدهند، نظارت کند بر مصرف بودجه و جلوگیری کند از حیف و میل آن، شورایی که با یک یا چند سفارش جهت به کارگیری نیروهای مدنظر یا امتیازات منفعتی وامدار شهرداران شوند، دیگر هیچ عملکرد مثبت نخواهند داشت و کنترلی یا نظارتی نمی توانند بنمایند.

شورای شهر و شهرداری ها نباید جولانگاه افراد فامیل، یا خویشاوندان سببی یا نسبی اعضا شورای شهر باشد، رانت و فساد و قبیله گرایی محکوم است و ناپذیرفتی …بنده با این قبیل امور به شدت مخالفم.

خلیلی همچنین در پاسخ به این سوال که در دوره قبل در بسیاری از شهرها اعضای شورای شهر با چالش ها و مشکلات مختلفی از جمله تخلفات مالی و … مواجه شدند که انتقاد مردم را نیز در پی داشت.

تحلیل شما از چرایی وقوع این چالش ها چیست؟ اظهار داشت: متأسفانه در دوره هایی که بابت لیست های انتخاباتی از کاندیداهای محترم مطالبه وجه نقد نمودند، نتیجه اش می شود اینکه آن فردی که برای ورودی به شورا پول داده یا خرج گسترده تبلیغات کرده، اول از همه دنبال وصول اصل و فرع و سود پول خود می رود، این می شود که فساد مالی رخ می دهد، مضافاً ما باید منافذ بروز پدیده زشت فساد را ببندیم، ما اگر سامانه های گزارش دهی فعال و شفاف داشتیم، هر نوع دریافت و پرداختی تحت هر نام یا عنوانی ثبت و ضبط و رصد می شد، هرگز اعضا فاسد شوراها جرأت نمی کردند پای خود را کج بگذارند و تخلفی را مرتکب شوند.

دلالان وابسته به اعضای شوراها اگر شناسایی، دستگیر و به سزای اعمال خود می رسیدند، کسی به خود اجازه دست درازی به بیت المال نمی داد، قراردادهای مختلف اعم از مزایده یا مناقصه یا واگذاری ها اگر شفاف، بدون لابی یا رانت توزیع می شد، فاصله طبقاتی نداشتیم.

وی در خصوص برنامه خود برای برون رفت از مشکلات و راهکارهایش برای نظارت مؤثر بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر در دوره جدید در راستای تحقق بهترین عملکرد شورای شهر گفت: بهترین روش ابتدا باید فارغ از نگاه های حزبی یا جناحی، انتخاب افراد سالم، پاکدست، امتحان پس داده باشد، رزومه افراد مشخص است، بیلان کاری و عملکرد آنها نیز معلوم است، نمی شود کسی شعار فساد ستیزی بدهد، اما این شعار صرفاً شعار بماند، در عمل گوی سبقت از دیگران برباید در فساد و بی اخلاقی و بی عملی به وعده های انتخاباتی و فریب مردم، مردم باید از رفتار سیاسی که چشم بسته یک لیست را به آنها بدهند، بگویند فقط این افراد را بنویسید پرهیز کنند، از کجا معلوم آن لیست بر اساس پارتی بازی، رانت، اخذ وجه نقد کلان، رابطه خویشاوندی و قبیله ای درست نشده، پس آن افراد هم هرگز حافظ منافع عامه مردم مظلوم نخواهند بود و آش همان است و کاسه همان، پس اول انتخاب صحیح با چشمهای باز و گوش های شنوا، سپس نظارت مرتب بر عملکرد اعضای شوراها، و نهایتاً مطالبه عمومی مردم بر گزارش عملکرد ماهانه یا سالانه از منتخبان خود.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای شفاف سازی امور و اطلاع رسانی مستمر به موکلان دارید تا شهروندان بدانند که نمایندگانشان چه فعالیت هایی را در پارلمان شهری دنبال کرده اند؟ گفت: به روز رسانی سامانه ها و سایت های شفاف سازی عملکرد شورا و شهرداری ها گزارش هفتگی، ماهانه، سالانه در کلیه امور محوله، انجام شده یا در دست اقدام به مردم به عنوان ولی نعمتان خود، استفاده از پتانسیل مردم مظلوم تهران در کلیه امور و تصمیم گیری ها و مشورت با آنها و مشاوران معتمد و امین مردمی در بهبود اوضاع محلات و نقطه به نقطه شهر.

وی به سوال چه سازوکاری برای دریافت خواسته ها و نظرات مردم و همچنین ارتباط با نخبگان و استفاده از نظرات کارشناسان در نظر دارید؟ اینگونه پاسخ داد: ارتباط مستقیم بی واسطه با آحاد مردم، جلوگیری از نفوذ و ورود چاپلوس ها، متملقین و کیف کش ها یا کت نگهدارها به شورا و شهرداری ها، جلسات روزانه، هفتگی یا ماهانه، بطور منطقه بندی شده و منظم، اخذ گزارش ها و تخلفات از مردم برای نظارت بر عملکرد شهرداری ها و پرسنل، همه و همه منوط به گفتگو بی واسطه با مردم و شنیدن درد دل آنها و کمک به حل مشکلات آن ها است.

خلیلی در خصوص میزان هزینه خود در انتخابات و اینکه این هزینه توسط چه کسانی تأمین می شود، گفت: یک خودرو پراید داشتم، فروختم تا بخشی از آن وجه را هزینه انتخابات کنم، وامدار هیچ حزب و گروه نیستم، به هیچ کسی هم دینی ندارم تا بعدها در شورای شهر توقعات کاذب ایجاد شود و هوای نفس و مطامع دنیوی بر انسان غلبه کند.


کلید واژه ها: شورای شهر - شورای - شورا - تهران - بازیافت زباله - شورای اسلامی - شهرداری - شهرداری ها - بازیافت - دوره - اسلامی - زباله - رانت و فساد - نامزد - فامیل - اهداف - افراد - کوتاه - مهدی خلیلی - برنامه ها - هدف گذاری - اعضا - خبرنگار - نیازمند - برنامه - اولویت - گسترده - اختصاص - فعالیت - ترافیک

آخرین اخبار سرویس:
خطای انسانی عامل برخورد 2 قطار مسافربری در جمهوری چک

انتخاب رییس شورای اسلامی شهر ورامین

در دیدار محسن رضایی با رییس پارلمان سوریه چه گذشت؟

پیگیری علت هدر رفت آب در فضای سبز شهر هریس

نخستین کتابخانه عمومی ویژه «ادبیات داستانی» افتتاح شد

ورود مدیرکل سیاسی - امنیتی وزارت خارجه ایتالیا به تهران

رییسی: نام انقلاب نیکاراگوئه همواره برای مردم ایران نامی آشنا بوده است

سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است

دروغ هایی که باعث عدم پیشرفت شما می شوند

ارتقای همکاری های ایران و نیکاراگوئه لازمه خنثی سازی تحریم های آمریکا است

هیچ کس خارج از یمن نمی تواند برای این کشور تصمیم بگیرد

باید گام های بلند و جدی برای ارتقای روابط ایران و نیکاراگوئه برداشت

سفیر ایران در لندن اتهامات ساختگی علیه ایران را محکوم کرد

تایید و تکذیب ها در مورد شهردار شدن زاکانی

خطای انسانی عامل برخورد 2 قطار مسافربری در جمهوری چک

 پاسخ ما به دشمنان ویرانگر و پشیمان کننده است

زاکانی با 12 رای شهردار آینده تهران معرفی شد

رهبر معظم انقلاب حجت الاسلام مرتضی مطیعی را به امامت جمعه شهر سمنان منصوب کردند

پیام تبریک امام جمعه شیراز در پی قهرمانی گرایی در المپیک

فرمانده کل سپاه: صهیونیست ها متوجه پیامد حرف هایشان باشند

انتخاب و معرفی سرپرست شهرداری شهر ورامین

جهاد خانوادگی از درسهای مباهله است

پایان تدوین سیاست های کلی تامین اجتماعی در مجمع

نیکاراگوئه به الگویی برای حرکت های ضد استکباری تبدیل شده است

رای گیری استمزاجی در شورای شهر برای انتخاب شهردار

برخی خبرها درباره شهردار شدن زاکانی تکذیب شد

چمران خبر انتخاب زاکانی برای شهرداری تهران را رد کرد

شهردار تهران مشخص شد

همدلی، اتحاد و دوستی میان اعضای شورای ششم اصفهان ادامه خواهد داشت

فرمانده کل سپاه: صهیونیست ها متوجه پیامد حرف هایشان باشند

دبیرکل اوپک وارد تهران شد

جشنواره «خاکریز دفاع مقدس» در استان فارس برگزار می شود

اختتامیه پویش ملی در بهشت برگزار می شود

زاکانی شهردار تهران شد

پاشینیان در مراسم تحلیف «رییسی» شرکت می کند/ دیدار با رییس جمهور جدید ایران

فارس: زاکانی شهردار تهران شد/ ایسنا: چمران انتخاب زاکانی را تایید نکرد

زاکانی با 12 رای به عنوان شهردار تهران معرفی شد/ چمران: مورد تایید نیست

چمران: شهردار تهران در نخستین جلسه شورا انتخاب خواهد شد

دولت و مجلس ایران تاکید ویژه ای بر توسعه تبادلات اقتصادی با سوریه دارند

آیت الله رییسی: یمن به جلوه مقاومت در مقابل استکبار جهانی تبدیل شده است

بوشهر نیازمند ریل قوی در فناوری است/ لزوم استفاده از ظرفیت اقتصاد دریا

پایان فرصت خدمت شورای پنجم در یزد +فیلم

بقایای نیروهای بیگانه هر چه زودتر از خاک سوریه خارج شوند

رییسی: هیچ کس خارج از یمن نمی تواند برای این کشور تصمیم بگیرد

آن چه در تمام تنفیذها گذشت

رییسی : جوشش روحیه انقلابی، پشتوانه استقلال نیکاراگوئه

چمران: خبر انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران مورد تایید نیست

آخرین خبرها از افزایش حقوق مرداد 1400 فرهنگیان!

علیرضا زاکانی شهردار تهران شد

امکان تامین منابع مالی رتبه بندی معلمان میسر است؟

خبر مشروح 20 چهارشنبه 13 مرداد 1400

زاکانی شهردار تهران شد/ چمران: مورد تایید نیست

قالیباف: مبارزه با تروریسم در گرو همکاری کشورهای منطقه است

مراسم استقبال از محرم الحرام در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می شود

بقایای نیرو های بیگانه باید هر چه زودتر از خاک سوریه خارج شوند

جوشش روحیه انقلابی در میان جوانان، پشتوانه استقلال ملی است

رهبران انقلاب نیکاراگوئه اجازه ندهند روحیه انقلابی در جوانانشان سرد شود

هدف ایران توسعه مناسبات با عمان در همه زمینه هاست

انریکه مورا با ظریف دیدار کرد

دومین انبار پشتیبانی آبفای کشور در استان قزوین ساخته می شود

رقابت بیش از شش هزار داوطلب آزمون نظام مهندسی در آذربایجانغربی

زاکانی با 12 رای به عنوان شهردار آینده تهران معرفی شد

نشست کاهش آسیب های اجتماعی فرهنگی در چاروسا/تاکید بر کنار گذاشتن رسم غلط تیراندازی در مراسمات

وزیر نفت دولت سیزدهم دیپلماسی انرژی را جدی بگیرد

امکان تامین منابع مالی رتبه بندی معلمان میسر است؟

«چمران» انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران را تکذیب کرد

اخبار 20:30 شبکه دو سیما؛ 13 مرداد

دیدار وزرای خارجه ایران و بوسنی و هرزگوین

شیائومی می میکس 4 با نمایشگر بسیار انعطاف پذیر

عضو مجلس خبرگان رهبری: ایستادگی در برابر دشمن مهم ترین درس مباهله است

قرارداد انتقال آب طالقان به 14 شهر استان قزوین تا 10 روز دیگر منعقد می شود

واکنش چمران به انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران

پیام تبریک فرمانده سپاه فجر فارس در پی قهرمانی گرایی در المپیک توکیو

چمران: زاکانی شهردار تهران نیست

پیام وزیر کشور در آستانه شروع بکار دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا

ضربه به عوامل یک فرقه انحرافی و دروغین در قم

فردا پنجشنبه تعطیل است

رییسی: نیروهای بیگانه هر چه زودتر از خاک سوریه خارج شوند

ظریف خطاب به مقام اروپایی: با سیاست های مبتنی بر فشار و تهدید همراهی نکنید

دشتکی:نمایندگان تشکل کارگری اجازه سواستفاده به معاندان ندهند

دیدار وزرای خارجه ایران و بوسنی و هرزگوین

زاکانی شهردار تهران شد

نشست کاهش آسیب های اجتماعی فرهنگی در چاروسا/رسم غلط تیراندازی از مراسمات عزا و شادی جمع شوند

زاکانی شهردار تهران شد

انتخاب اعضای هیات رییسه شورای ششم شهرهای بجنورد، چناران شهر و حصار و گرمخان انجام شد

واکنش چمران به خبر انتخاب زاکانی: مورد تایید نیست!

زاکانی شهردار تهران شد + سوابق

چمران: خبر انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران مورد تایید نیست

شهرداری تهران به علیرضا زاکانی رسید

زاکانی شهردار تهران شد

فرمانده کل سپاه: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است

فعالیت 2500 هیئت مذهبی طی محرم امسال در لرستان

توسعه کشور نیازمند رسیدن به فهم مشترک/ جهاد دانشگاهی آماده تدوین سند فرهنگی هرمزگان

حوزه علمیه در کنار دستگاه های مؤثر کشور به حل مشکلات جامعه کمک می کند

اعلام جزییات محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی در روز تحلیف | مترو بهارستان پنجشنبه تعطیل است

انتخاب شهردار تهران به فردا موکول شد

بررسی و پیگیری مشکلات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

زمان پرداخت معوقه فروردین بازنشستگان مشخص شد + جزییات

مجمع مطالبه گران استان فارس

چمران: خبر انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران مورد تایید نیست

شهرداری نباید جولانگاه خویشاوندان سببی یا نسبی شود

شهرداری نباید جولانگاه خویشاوندان سببی یا نسبی شود