مطالب مرتبط:
جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند
جلیلی برای مردم قم پیام فرستاد
بازدید سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری از کارگاه تولیدی معلولان
جلیلی: ایران آماده یک جهش بزرگ است
4 گزینه جبهه اصلاحات برای شهرداری تهران
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 23:452021-06-14سياسي

جلیلی: برخی سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند


وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ - " نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سعید جلیلی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری امروز در برنامه گفت وگو محور خود با نوجوانان و دانش آموزان که عصر امروز در مجتمع سرچشمه تهران برگزار شد گفت: بسیاری از شهدای ما دانش آموزان بودند؛ آن ها در همان سنین نوجوانی و جوانی نسبت به مسائل اساسی کشور نقش آفرینی کردند.

بنابراین وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه من هم قبول دارم که نظام آموزشی ما بیشتر یک نظام منفعل است تا آنکه نقش آفرین شود تصریح کرد: وقتی صحبت از جهش تولید می شود، مهمترین تولید، تولید سرمایه انسانی و رویش های جوان در کشور است.

این کار برنامه می خواهد و شروع کارش از سنین کودکی و دوران مدرسه است.

اگر جوان ما احساس رشد پیدا نکند، یعنی مسیر غلط طی شده است.

دوازده سال از بهترین دوران عمر در کودکی و نوجوانی و پس از ان نیز یک بازه ده ساله تا دکتری.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان ما بهترین ساعات عمرش را در اختیار نظام آموزشی قرار می دهد؛ نظام آموزشی مطلوب آن است که آن جوان بعد از طی این مراحل، احساس بالندگی و رشد پیدا کند نه احساس سرخوردگی.

دغدغه امروز جوان ما این است که چگونه باید در این سیستم استعدادهایش دیده شود؟ یکی در علوم انسانی یکی در فنی و دیگری در هنر و نقاشی؛ همه این ها برای پیشرفت و جهش کشور لازم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه دولت نسبت به این نظام آموزشی مسئول است گفت: یکی از اشکالات دولت ها این بوده است که اصلاحات بنیادین در زمینه های مختلف را بخاطر برخی کارهای روبنایی رها می کنند.

باید بسترهای لازم برای شناسایی و رشد استعدادهای جوانان را فراهم کنیم.

حکومتی می تواند مدعی جهش و حکمرانی خوب باشد که برای احاد جامعه خود برنامه داشته باشد.

جوان ما امروز نباید این حس را داشته باش که استعدادش در خارج دیده می شود.

وی ادامه داد: در زمینه آموزش و پرورش، با تقسیم بندی مقاطع به سه دسته، برنامه ای نوشتیم که ما را از وضع فعلی به وضعیت مطلوب برساند.

در هر پایه مدرسه الگو را طراحی کردیم و نسبت به مسائل مختلف نظیر کتب درسی و یا فضای آزمایشگاهی و.

.

وضعیت مطلوب را تعریف کردیم.

جلیلی گفت: بودجه ای که امروز برای آموزش و پرورش هزینه می کنیم و معتقدیم بیشتر هم باید بشود؛ برای هر دانش آموز به صورت متوسط بیش از هشت میلیون تومان هزینه می شود؛ این درحالی است که این بودجه تنه می زند به بودجه مدارس غیردولتی.

این اتفاق نشان می دهد که بودجه خوب است اما مدیریت بودجه در سیستم آموزشی دچار مشکل است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: آموزش تفکر، مبنای ما در آموزش و پرورش است؛ سیستم آموزشی ما در این زمینه بسیاری ضعیف است.

عدم شناخت دقیق استعدادها یکی دیگر از مشکلات بنیادین در سیستم آموزشی ماست.

در همه ی زمینه ها کشور نیازمند افراد تحصیلکرده است اما اگر استعدادها در رشته های مختلف شناخته نشود، جهش واقعی رخ نخواهد داد.

جالب است؛ برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند! وی افزود: کنکور یک نوع امتحان است؛ اما این امتحان باید واقعی باشد تا بتوانیم استعدادها و علاقمندی ها را هم شناسایی کنیم.

دغدغه شغلی دانش آموزان، دغدغه درستی است؛ یک فردی که فوق لیسانس جامعه شناسی گرفته، الان در کار خرید و فروش موبایل است.

خب مشخصا برنامه در نظام آموزشی به درستی اجرا نمی شود.

ما بررسی کردیم؛ امروز ظرفیت ها، فرصت ها و امکانات بسیار خوبی در کشور داریم که دولت به سراغ آن ها نرفته است.

وزیر آموزش و پروش می گوید چون رییس جمهور دو سال است به من وقت ملاقات نداده است! جلیلی همچنین در خصوص اموزش و پرورش نیز گفت: درباره وزارت آموزش و پرورش که بیش از یک میلیون کارمند دارد و بسیار بزرگ است.

این درحالی است که کل کارمندان وزارت خارجه یک درصد این مقدار هم نمی شود.

به وزیر آموزش و پروش می گویند چرا استعفا کردی؟ می گوید چون رییس جمهور دو سال است به من وقت ملاقات نداده است؛ این خیلی اتفاق بدی است.

جلیلی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین زمینه های ایجاد نشاط در میان جوانان و نوجوانان، گسترش ورزش است گفت: آیا امروز ورزش جایگاه مطلوبی در میان نوجوانان ما دارد؟ صدها رشته شغلی متناسب با ورزش وجود دارد و حتی مسئله اشتغال جوانان نیز در ورزش مطرح است.

یکی از انگیزه های اصلی در ورزش، ورزش قهرمانی است.

در کنار ورزش پایه، پرورشی و همگانی باید نگاه ویژه به ورزش قهرمانی است.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی قله است و باید آن را نشان داد؛ در کنار آن باید استعدادیابی ورزشی را از دوران مدرسه آغاز کنیم.

از دامنه می توان به قله رسید.

امروز فدراسیون ورزش های دانش آموزی این کار را می کند و برنامه ورزشی ما نیز به دنبال تقویت فداراسیون ورزش دانش آموزی است.

نشاط و ورزش برای بچه ها تهران فقط نیست؛ باید همه نقاط کشور بتوانند از امکانات ورزشی دولت به صورت عادلانه استفاده کنند و زمینه بروز استعدادیابی ورزشی به طور برابر فراهم شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هرچه عدالت ورزشی و امکانات در کشور گسترش پیدا کند، به همان میزان زمینه افسردگی، خودکشی، ناهنجاری ها و اعتیاد کاهش می یابد.

ما میگوییم براساس همین بودجه فعلی -که پنج هزار میلیارد تومان برای وزارت ورزش و جوانان اختصاص داده شده است- و با عادلانه کردن بودجه ورزش بویژه در زمینه ورزش روستایی این کارها را خواهیم کرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان بیست ساله ای که عملیات می کرد، پیروز می شد و حماسه می آفرید آیا اگر در عرصه ورزش یا هنر زمینه برایش بوجود بیاید، نمی توان مشکلات را برطرف کند؟ حتما می تواند.

برخی جوانها می گویند چرا ما مدیرکل نمی شویم؟ این نکته مهم است که بدانیم مدیرکل شدن اصل نیست؛ اصل این است که شما در کاری قرار بگیرید که بتوانید استعداد خود را شکوفا کنید.

اگر این را درست مطرح کنیم، نتایج بهتری پیش می آید.

جلیلی در جمع نوجوانان گفت: فضای مجازی، فضایی است که حرف درباره آن زیاد است و باید حواسمان باشد تا با طرح اشتباه مسائل، سرمان کلاه نرود.

من خودم که در سن جوانی با فضای مجازی مواجه نشدم و امروز با آن روبه رو هستم، معتقدم این فضا یک فرصت بسیار ارزشمند در همه ی عرصه هاست.

وی ادامه داد: چه به لحاظ افزایش خدمات رسانی و چه به لحاظ امکان ارتباطاتی، این فضا بسیار مغتنم برای مردم و در بحث دولت الکترونیک، مقابله با فساد یک فرصت مهم برای دولت هاست.

حالا اگر به این فضا، نگاه فرصت محور باشد، برنامه ای که درباره آن خواهید داشت این است که چگونه بیشترین استفاده را می توانیم از آن داشته باشیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: یک فرصت خوب دیگر در زمینه فضای مجازی این است که متخصصان و سرمایه های انسانی بسیار خوبی در این عرصه داریم.

امروز فضای مجازی یک نیاز ضروری زندگی روزمره است و این قابل انکار نیست.

در این فضا وابستگی وجود دارد و این وابستگی مورد طمع سیاسی دشمنان ماست.

از طرفی موجب ارزبری از منابع اقتصاد کشور می شود.

جلیلی گفت: هزینه خرید پهنای باند یعنی درآمد ریالی و خرج دلاری برای بسته اینترنت.

شبکه ملی اطلاعات باید ارزان شدن اینترنت را فراهم کند.

شبکه ملی اطلاعات برای این است که وابستگی به حداقل برسد و به معنای ایجاد محدودیت نیست.

دولت باید این شبکه را تقویت کند به گونه ای که هم خدمات بیشتری ارائه شود، هم ارزانتر باشد و هم سریعتر.

وی ضمن اشاره به اینکه کارشناسان و جوانان ما امروز تخصص لازم برای ایجاد و تکمیل این شبکه ملی را دارند خاطرنشان کرد: در این صورت هم بستر اشتغال فراهم می شود و هم جلوی خروج ارز را می گیرد.

برنامه این است که در چهار سال آینده، دولت الکترونیک را در بسیاری از عرصه ها فوق هوشمند کنیم.

نامزد انتخابات رسایت جمهوری در پایان توضیحات خود در خصوص دولت الکترونیک گفت: فوق هوشمند شدن دولت الکترونیک یعنی ارائه خدمات از سوی دولت به این معنا که دیگر شهروندان ما برای دریافت خدمات مراجعه نکنند بلکه خود دولت خدمات مختلف را به آن ها ارائه نماید.

فوق هوشمندسازی به معنای فروش خدمات یا گران شدن آن نیست؛ با همین بودجه ای که برای ادارات اختصاص می یابد، دولت وظیفه دارد به مردم خدمات مختلف را ارائه کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تسنیم در پایان این دیدار چند ساعته صمیمی، سعید جلیلی کتاب داستانی "زایو" را به رسم یادگاری با امضای خود به دانش آموزان هدیه داد.

جلیلی در این باره گفت: یکی از نقاط قوت غربی ها این بود که در کتاب های داستانی و تولیدات فرهنگی، آینده و قله را ترسیم کردند و افکار نوجوان خود را برای پیشرفت آماده کردند.

کتابی که به شما هدیه داده می شود نیز بر همین مبنا نوشته شده است؛ ان شاءالله ایران عزیز با شما نوجوانان به قله های پیشرفت دست خواهد یافت.


کلید واژه ها: دانش آموزان - انتخابات ریاست جمهوری - پیشرفت کشور - امروز - سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری - نقش آفرینی - دانش - انتخابات ریاست - ریاست جمهوری - جوان - پیشرفت - نوجوان - دانشجویان - کشور - انتخابات - نامزد انتخابات - کنیم - جمهوری - معنا - نامزد - جوانی - ریاست - جلیلی - سعید جلیلی - سیزدهمین - نوجوانان - نوجوانی - گفت وگو - برگزار - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
عواملی که در بی اخلاقی پژوهشی دانشجویان نقش دارند

پیشنهاد آقاتهرانی به قالیباف درباره نحو بررسی طرح جنجالی ضداینترنت

ماجرای سیدی که با نگاه تحقیرآمیز دیگران آمد و با احترام برگشت

غدیر و پیام اصلی آن

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی با هدف فراموش شدن واقعه غدیر

افشای نظر قالیباف درباره طرح ضداینترنت مجلس از سوی عضو جبهه پایداری

عکس | پخت غذا به مناسبت عید غدیر

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی با هدف فراموش شدن واقعه غدیر

پست دلسوزانه خواننده پاپ ایرانی به بحران آب خوزستان

طرح صیانت، تصویب نشده است!

غدیر خم از برترین عید های جامعه اسلامی

واکنش کنعانی زادگان و عزت اللهی به مصدومیت مرتضی پور علی گنجی /عکس

عمویی: رژیم صهیونیستی توان مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد

عواملی که در بی اخلاقی پژوهشی دانشجویان نقش دارند

غدیرخم از برترین عید های جامعه اسلامی

تخصصی شدن محاکم، قضاوت و وکالت از راهکارهای مبارزه با اطاله دادرسی است

عید غدیر خم بر همه شیعیان جهان مبارک

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: با پذیرش ریسک فعالیت شرکت های دانش بنیان از آن حمایت کنیم

دادن پول توی جیبی به کودکان کار درستی است؟

جدول خاموشی های برق جمعه 8 مرداد در چهارمحال و بختیاری

ویدئو / از نقشه ساختار مریخ تا درمان تومور بدخیم مغز

ولایت امام علی(ع)، دستاویز وحدت یا انگیزه تفرقه؟

از نامه های اندیشمندان به رییسی تا پیشنهاد «بازخوانی سنت» پورحسن

آسمانی شدن مادر شهید

کابینه فراجناحی به سبب انسجامی که در کشور ایجاد می کند لازم است

استخدام کارشناس پشتیبانی شبکه، help desk در تهران

تمام شاخص های مهم اقتصادی در دولت تدبیر رویکرد منفی گرفت / اصلاح تخصیص ارز ترجیحی از اولویت های دولت سیزدهم باشد

نماهنگ صبح غدیر منتشر شد

آمریکا باید خسارات ناشی از عدم اجرای برجام را به ایران بپردازد

کتک کاری عجیب و غریب عروس با یکی از میهمانان+عکس

یا علی گفتن کجا و با علی بودن کجا

پیام خاص علی ضیا برای سام درخشانی /عکس

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در شرکت یاس ارغوانی در خوزستان

طرح مجلس برای ساماندهی فضای مجازی چیست؟ + متن کامل طرح

رشد 20 برابری تعداد وکلا نسبت به بیست سال پیش/ارائه بیش از 5 میلیون مشاوره حضوری و تلفنی

فتوای رهبر انقلاب و آیت الله سیستانی درباره مصرف آب و برق

مجمع ایثارگران برای مدیریت چالش های استان های مرزی تجارب زیادی دارد

مجمع ایثارگران برای مدیریت چالش های استان های مرزی تجارب زیادی دارد

دستگاه قضا به پرونده دلالان بزرگ سیمان ورود کند

گزارشی کوتاه از برنامه های جامع مدرسه علمیه الغدیر اهواز

بیشترین خاندان سادات مشهد از سادات رضوی هستند

با چراغ گرد شهر در پی علی

مجموعه دستگاه مدیریّت کشور باید علوی باشد

پویش مردمی فقط به عشق علی در آستانه عید غدیر+ فیلم

جشن عید غدیر را چگونه برگزار کنیم؟

روز سیاه مجلس/ واکنش ها به تصویب با طرح صیانت از فضای مجازی چه بود؟

چگونه ابقای امام علی (ع) بر امامت به ولایت امام زمان (عج) منجر می شود؟

استخدام مسئول دفتر در شرکت کاشی تبریز در تهران

حدیث روز | عملی پربرکت در روز عید غدیر خم

محسنی بندپی: وزارت کشور ورود مردم به استانهای شمالی را ممنوع کند

محسنی بندپی: وزارت کشور ورود مردم به استانهای شمالی را ممنوع کند

عیدی ای که امام در روز عید غدیر به مردم می دادند

غدیر؛ عید اکمال دین

حد و حدودی که امام برای اختیارات دادگاه ویژه روحانیت مشخص کردند

استخدام همکار خیاط خانم

استخدام مشاور سرمایه گذاری در کارگزاری فارابی در سلماس- آذربایجان غربی

احد آزادیخواه: طرح صیانت از فضای مجازی دارای اشکالات زیادی است

طالبان و بازاریابی سیاسی بین الملل

رهبر انقلاب یمن: ولایت، راه نجات امت اسلامی از توطئه های استکبار است

نصب تابلو غیرقانونی بودن فعالیت پارکبان ها در خیابان دربند

تبریک عید غدیر به سبک خاله شادونه /عکس

استخدام کارشناس امنیت در شرکت امن پردازان کویر در گلستان

جنبش النهضه تونس خواستار لغو تصمیمات رییس جمهور این کشور شد

مسئولان استان بوشهر از نقدهای رسانه ها و مطبوعات استقبال کنند

بازگشایی دفاتر گوگل به تاخیر افتاد

کار غیرحضوری اینترنتی درمنزل

استخدام نیرو دفتری

فروشنده آقا یا خانوم

جذب نیروی کار خانم در دفتر اسناد رسمی

استخدام سالندار آقا

کارآموز در موسسه حسابداری

دلیل قلدربازی آمریکا، رفتار روحانی است

پویش «اطعام غدیر» در استان بوشهر اجرا می شود

فال حافظ / ز در درآ و شبستان ما منور کن

منزلت غدیر در میان آیات قرآن و کلام اهل بیت(ع)/ شیوه صحیح جهانی کردن پیام غدیر

کابینه فراجناحی به سبب انسجامی که در کشور ایجاد می کند لازم است

شگردهای رسانه ای در علوم شناختی/ تکنیک چهارم: صعود برای فرود

پویش «اطعام غدیر» در استان بوشهر اجرا می شود

مسئولان استان بوشهر از نقدهای رسانه ها و مطبوعات استقبال کنند

دعای این شب های مجری جنجالی /عکس

توضیحات مرکز پژوهش های مجلس درباره طرح صیانت از فضای مجازی

استخدام تکنسین مکانیک در مجموعه ابزار صنعتی دهقان در مشهد

طرح صیانت از کاربران فضای مجازی؛ از ادعا تا واقعیت/ کامبیز نوروزی: نام واقعی طرح «نقض حقوق کاربران در فضای مجازی» است

طهمورث: خیلی نقش ها هستند که هنوز بازی نکرده ام/ هنرپیشه زیاد داریم؛ بازیگر کم

استوری موشن | غدیر؛ عیدی برای تثبیت عروه الوثقی

استخدام تکنسین فنی در شرکت گسترش تهویه آرال در تهران

استخدام باریستا در کافه ویمانا

پیش بینی خشکسالی و ترسالی چقدر درست است؟

آژانس بانوان ستایش

برگزاری آیین گلریزان آزادسازی زندانیان نیازمند در آستانه عید غدیر توسط شورای حل اختلاف استان تهران

توزیع 3000 بسته معیشتی میان نیازمندان منطقه شرق شیراز

چاروسا و دیشموک به محور پاتاوه به دهدشت اتصال می شود

ثبت جهانی اورامانات به رونق گردشگری کرمانشاه کمک می کند

نشانه هایی از آثار معماری قاجار در بندر انزلی

دوست داشتن علی (ع) به تنهایی کافی نیست

استخدام مسئول دفتر در شرکت سورنا انتخاب برتر در تهران

روحانی: دولت تمام توان خود را برای کمک به مردم به صحنه آورد

واکنش ها به قتل طنزپرداز افغانستانی به دست طالبان

سقوط 37 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور

جشن عید غدیر در قلعه رییسی برگزار شد

جلیلی: برخی سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند

جلیلی: برخی سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند