مطالب مرتبط:
جلیلی برای مردم قم پیام فرستاد
بازدید سعید جلیلی نامزد ریاست جمهوری از کارگاه تولیدی معلولان
جلیلی: ایران آماده یک جهش بزرگ است
4 گزینه جبهه اصلاحات برای شهرداری تهران
«اینان» با محوریت «ارادت به امام رضا (ع)» جلوی دوربین رفت
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 23:402021-06-14سياسي

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند


وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ - " نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سعید جلیلی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری امروز در برنامه گفت وگو محور خود با نوجوانان و دانش آموزان که عصر امروز در مجتمع سرچشمه تهران برگزار شد گفت: بسیاری از شهدای ما دانش آموزان بودند؛ آن ها در همان سنین نوجوانی و جوانی نسبت به مسائل اساسی کشور نقش آفرینی کردند.

بنابراین وقتی امروز نیز صحبت از پیشرفت کشور می کنیم به این معنا نیست که دانش آموزان و دانشجویان در این عرصه نقش آفرینی ندارند؛ همین امروز نوجوان و جوان ما باید نقش خود را در این جهاد و جهش پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه من هم قبول دارم که نظام آموزشی ما بیشتر یک نظام منفعل است تا آنکه نقش آفرین شود تصریح کرد: وقتی صحبت از جهش تولید می شود، مهمترین تولید، تولید سرمایه انسانی و رویش های جوان در کشور است.

این کار برنامه می خواهد و شروع کارش از سنین کودکی و دوران مدرسه است.

اگر جوان ما احساس رشد پیدا نکند، یعنی مسیر غلط طی شده است.

دوازده سال از بهترین دوران عمر در کودکی و نوجوانی و پس از ان نیز یک بازه ده ساله تا دکتری.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان ما بهترین ساعات عمرش را در اختیار نظام آموزشی قرار می دهد؛ نظام آموزشی مطلوب آن است که آن جوان بعد از طی این مراحل، احساس بالندگی و رشد پیدا کند نه احساس سرخوردگی.

دغدغه امروز جوان ما این است که چگونه باید در این سیستم استعدادهایش دیده شود؟ یکی در علوم انسانی یکی در فنی و دیگری در هنر و نقاشی؛ همه این ها برای پیشرفت و جهش کشور لازم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه دولت نسبت به این نظام آموزشی مسئول است گفت: یکی از اشکالات دولت ها این بوده است که اصلاحات بنیادین در زمینه های مختلف را بخاطر برخی کارهای روبنایی رها می کنند.

باید بسترهای لازم برای شناسایی و رشد استعدادهای جوانان را فراهم کنیم.

حکومتی می تواند مدعی جهش و حکمرانی خوب باشد که برای احاد جامعه خود برنامه داشته باشد.

جوان ما امروز نباید این حس را داشته باش که استعدادش در خارج دیده می شود.

وی ادامه داد: در زمینه آموزش و پرورش، با تقسیم بندی مقاطع به سه دسته، برنامه ای نوشتیم که ما را از وضع فعلی به وضعیت مطلوب برساند.

در هر پایه مدرسه الگو را طراحی کردیم و نسبت به مسائل مختلف نظیر کتب درسی و یا فضای آزمایشگاهی و.

.

وضعیت مطلوب را تعریف کردیم.

جلیلی گفت: بودجه ای که امروز برای آموزش و پرورش هزینه می کنیم و معتقدیم بیشتر هم باید بشود؛ برای هر دانش آموز به صورت متوسط بیش از هشت میلیون تومان هزینه می شود؛ این درحالی است که این بودجه تنه می زند به بودجه مدارس غیردولتی.

این اتفاق نشان می دهد که بودجه خوب است اما مدیریت بودجه در سیستم آموزشی دچار مشکل است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: آموزش تفکر، مبنای ما در آموزش و پرورش است؛ سیستم آموزشی ما در این زمینه بسیاری ضعیف است.

عدم شناخت دقیق استعدادها یکی دیگر از مشکلات بنیادین در سیستم آموزشی ماست.

در همه ی زمینه ها کشور نیازمند افراد تحصیلکرده است اما اگر استعدادها در رشته های مختلف شناخته نشود، جهش واقعی رخ نخواهد داد.

جالب است؛ برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند! وی افزود: کنکور یک نوع امتحان است؛ اما این امتحان باید واقعی باشد تا بتوانیم استعدادها و علاقمندی ها را هم شناسایی کنیم.

دغدغه شغلی دانش آموزان، دغدغه درستی است؛ یک فردی که فوق لیسانس جامعه شناسی گرفته، الان در کار خرید و فروش موبایل است.

خب مشخصا برنامه در نظام آموزشی به درستی اجرا نمی شود.

ما بررسی کردیم؛ امروز ظرفیت ها، فرصت ها و امکانات بسیار خوبی در کشور داریم که دولت به سراغ آن ها نرفته است.

جلیلی همچنین در خصوص اموزش و پرورش نیز گفت: درباره وزارت آموزش و پرورش که بیش از یک میلیون کارمند دارد و بسیار بزرگ است.

این درحالی است که کل کارمندان وزارت خارجه یک درصد این مقدار هم نمی شود.

به وزیر آموزش و پروش می گویند چرا استعفا کردی؟ می گوید چون رییس جمهور دو سال است به من وقت ملاقات نداده است؛ این خیلی اتفاق بدی است.

جلیلی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین زمینه های ایجاد نشاط در میان جوانان و نوجوانان، گسترش ورزش است گفت: آیا امروز ورزش جایگاه مطلوبی در میان نوجوانان ما دارد؟ صدها رشته شغلی متناسب با ورزش وجود دارد و حتی مسئله اشتغال جوانان نیز در ورزش مطرح است.

یکی از انگیزه های اصلی در ورزش، ورزش قهرمانی است.

در کنار ورزش پایه، پرورشی و همگانی باید نگاه ویژه به ورزش قهرمانی است.

وی ادامه داد: ورزش قهرمانی قله است و باید آن را نشان داد؛ در کنار آن باید استعدادیابی ورزشی را از دوران مدرسه آغاز کنیم.

از دامنه می توان به قله رسید.

امروز فدراسیون ورزش های دانش آموزی این کار را می کند و برنامه ورزشی ما نیز به دنبال تقویت فداراسیون ورزش دانش آموزی است.

نشاط و ورزش برای بچه ها تهران فقط نیست؛ باید همه نقاط کشور بتوانند از امکانات ورزشی دولت به صورت عادلانه استفاده کنند و زمینه بروز استعدادیابی ورزشی به طور برابر فراهم شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هرچه عدالت ورزشی و امکانات در کشور گسترش پیدا کند، به همان میزان زمینه افسردگی، خودکشی، ناهنجاری ها و اعتیاد کاهش می یابد.

ما میگوییم براساس همین بودجه فعلی -که پنج هزار میلیارد تومان برای وزارت ورزش و جوانان اختصاص داده شده است- و با عادلانه کردن بودجه ورزش بویژه در زمینه ورزش روستایی این کارها را خواهیم کرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: جوان بیست ساله ای که عملیات می کرد، پیروز می شد و حماسه می آفرید آیا اگر در عرصه ورزش یا هنر زمینه برایش بوجود بیاید، نمی توان مشکلات را برطرف کند؟ حتما می تواند.

برخی جوانها می گویند چرا ما مدیرکل نمی شویم؟ این نکته مهم است که بدانیم مدیرکل شدن اصل نیست؛ اصل این است که شما در کاری قرار بگیرید که بتوانید استعداد خود را شکوفا کنید.

اگر این را درست مطرح کنیم، نتایج بهتری پیش می آید.

جلیلی در جمع نوجوانان گفت: فضای مجازی، فضایی است که حرف درباره آن زیاد است و باید حواسمان باشد تا با طرح اشتباه مسائل، سرمان کلاه نرود.

من خودم که در سن جوانی با فضای مجازی مواجه نشدم و امروز با آن روبه رو هستم، معتقدم این فضا یک فرصت بسیار ارزشمند در همه ی عرصه هاست.

وی ادامه داد: چه به لحاظ افزایش خدمات رسانی و چه به لحاظ امکان ارتباطاتی، این فضا بسیار مغتنم برای مردم و در بحث دولت الکترونیک، مقابله با فساد یک فرصت مهم برای دولت هاست.

حالا اگر به این فضا، نگاه فرصت محور باشد، برنامه ای که درباره آن خواهید داشت این است که چگونه بیشترین استفاده را می توانیم از آن داشته باشیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: یک فرصت خوب دیگر در زمینه فضای مجازی این است که متخصصان و سرمایه های انسانی بسیار خوبی در این عرصه داریم.

امروز فضای مجازی یک نیاز ضروری زندگی روزمره است و این قابل انکار نیست.

در این فضا وابستگی وجود دارد و این وابستگی مورد طمع سیاسی دشمنان ماست.

از طرفی موجب ارزبری از منابع اقتصاد کشور می شود.

جلیلی گفت: هزینه خرید پهنای باند یعنی درآمد ریالی و خرج دلاری برای بسته اینترنت.

شبکه ملی اطلاعات باید ارزان شدن اینترنت را فراهم کند.

شبکه ملی اطلاعات برای این است که وابستگی به حداقل برسد و به معنای ایجاد محدودیت نیست.

دولت باید این شبکه را تقویت کند به گونه ای که هم خدمات بیشتری ارائه شود، هم ارزانتر باشد و هم سریعتر.

وی ضمن اشاره به اینکه کارشناسان و جوانان ما امروز تخصص لازم برای ایجاد و تکمیل این شبکه ملی را دارند خاطرنشان کرد: در این صورت هم بستر اشتغال فراهم می شود و هم جلوی خروج ارز را می گیرد.

برنامه این است که در چهار سال آینده، دولت الکترونیک را در بسیاری از عرصه ها فوق هوشمند کنیم.

نامزد انتخابات رسایت جمهوری در پایان توضیحات خود در خصوص دولت الکترونیک گفت: فوق هوشمند شدن دولت الکترونیک یعنی ارائه خدمات از سوی دولت به این معنا که دیگر شهروندان ما برای دریافت خدمات مراجعه نکنند بلکه خود دولت خدمات مختلف را به آن ها ارائه نماید.

فوق هوشمندسازی به معنای فروش خدمات یا گران شدن آن نیست؛ با همین بودجه ای که برای ادارات اختصاص می یابد، دولت وظیفه دارد به مردم خدمات مختلف را ارائه کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تسنیم در پایان این دیدار چند ساعته صمیمی، سعید جلیلی کتاب داستانی "زایو" را به رسم یادگاری با امضای خود به دانش آموزان هدیه داد.

جلیلی در این باره گفت: یکی از نقاط قوت غربی ها این بود که در کتاب های داستانی و تولیدات فرهنگی، آینده و قله را ترسیم کردند و افکار نوجوان خود را برای پیشرفت آماده کردند.

کتابی که به شما هدیه داده می شود نیز بر همین مبنا نوشته شده است؛ ان شاءالله ایران عزیز با شما نوجوانان به قله های پیشرفت دست خواهد یافت.


کلید واژه ها: دانش آموزان - انتخابات ریاست جمهوری - پیشرفت کشور - امروز - سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری - نقش آفرینی - دانش - انتخابات ریاست - ریاست جمهوری - جوان - پیشرفت - نوجوان - دانشجویان - کشور - انتخابات - نامزد انتخابات - کنیم - جمهوری - معنا - نامزد - جوانی - ریاست - جلیلی - سعید جلیلی - سیزدهمین - نوجوانان - نوجوانی - گفت وگو - برگزار - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
سیصدوهشتادوچهارمین نشست اندیشکده ژرفا برگزار می شود

156 کودک یتیم و بدسرپرست در سمنان نیازمند حمایت هستند

وام های کشاورزان باید استمهال شود

فرامین رهبری می توانست راه گشای مشکلات خوزستان باشد

رقابت بیش از 18 هزار داوطلب گیلانی در کنکور کارشناسی ارشد

سرتیپ حاتمی درگذشت سید رضا حسینی را تسلیت گفت

برپایی نورافشانی در 50 نقطه حاشیه شهر اهواز

در صورت تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، تا 4 یا 5 ماه آینده پلفترم های خارجی مسدود می شوند

رییس دیوان عدالت اداری و معاون قضایی قوه قضاییه منصوب شدند

3 تن گوشت قربانی در کرمان توزیع می شود

ترک فعل های دولتمردان عامل اصلی تلنباری مشکلات در کشور است

لبنان| هشدار درباره تحقیقات بین المللی در انفجار بیروت و تکرار سناریو پرونده ترور«رفیق حریری»

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

گاز خراسان رضوی از پایان نامه های مرتبط با صنعت گاز حمایت می کند

3000 بسته معیشتی توسط نیروی انتظامی استان کرمان توزیع شد

هشدار درباره طرح جنجالی مجلس

نیروی هوایی ارتش در حال استفاده از جوانان در مسئولیت ها است

تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به حجت الاسلام محمدی گلپایگانی

به تماشای نقاشی های نمایشگاه انفرادی «صدف کباری» بروید

نشست نقد و بررسی مصائب آشپزی برای دیکتاتورها

کرونا در کشور ما یک فرصت شد/ کمک رسانی ها در مدت کرونا از افتخار انقلاب اسلامی است

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در قزوین

واکنش شورای شهر مشهد به ممنوعیت استفاده بانوان از دوچرخه های اشتراکی

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی طرح ضد پیام رسان های اجتماعی

صدها کودک انگلیسی در یتیم خانه ها تحت آزار و اذیت قرار دارند

فاتح بدر و احد می رسد از راه، علی / شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی به مناسبت عید غدیر

شعر| به سردار دل ها خبر را ببر بگو قدس در راه آزادی است

حکومت؛ ابزار ایجاد امنیت و رفاه / حاکم تلاش و مردم اطلاعت کنند

پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود

روایت عباس عبدی از پشت پرده طرح صیانت فضای مجازی

پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود

کارگران برای شکایات حقوقی وکیل بگیرند؟

هیئات مذهبی ابهر نیازمند ساماندهی

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با مقام معظم رهبری

شعر اجتماعی هشتگ خوزستان؛ دردی که به سرودن ختم می شود

معرفی رییس جدید دیوان عدالت و معاون قضایی قوه قضاییه

آغاز آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 در اردبیل

رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش یافته است

«دوشنبه» میزبان نشست وزرای دفاع کشورهای عضو شانگهای

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس: مذاکرات وین در دولت جدید التماسی نخواهد بود

با مصوبه نمایندگان؛ رای گیری برای معاهدات بین المللی در مجلس شفاف می شود

باید از ظرفیت شورا های حل اختلاف در جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بهره کافی را بگیریم

کسب رتبه نخست «مدیریت فناوری و نوآوری» توسط شرکت کالای الکتریک

ویدئو: مولا مولا علی علی مولا/ مولودی حاج محمود کریمی

آخرین دیدار رییس جمهور و کابینه دوازدهم با رهبر انقلاب

هیئات مذهبی ابهر نیازمند ساماندهی

مشکلات سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه تا روز شنبه رفع می شود

کسب و کار های اینترنتی و دانش بنیان زیر تیغ طرح مجلس

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

معرفی فرمانده جدید پایگاه چهارم شکاری دزفول

ناسا در جستجوی کشف ناشناخته های سیاره زهره

اخلاق، گمشده جهان معاصر

در بند بند گزارش برجام تناقض وجود دارد

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس: مذاکرات وین در دولت جدید التماسی نخواهد بود

ورامینی ها محوله آب معدنی به خوزستان اهداء کردند

جمعیت غدیر

رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند

برگزاری مسابقه «جدول کلمات متقاطع» با موضوع نماز و عید غدیر

اربعین حسینی یک جریان مردمی است

تاکید ایران و اتریش بر گسترش همکاری های قضایی

ایران پنجمین کشور جهان از نظر ابتلای روزانه به کرونا/ وضعیت قرمز بیمارستان ها و جولان ویروس دلتا در کشور

جزییات مهم از طرح جنجالی مجلس علیه اینترنت

تهیه نقشه راهبردی و اجرایی تحقق شعار سال 1400

پاسخ تند هدیه تهرانی به حسن روحانی در استوری!

هورامان از نگاه دریچه دوربین، به مناسبت ثبت جهانی هورامان

نشست تخصصی سیاست های اقتصادی پیشنهادی به دولت سیزدهم برگزار شد

پایان نخستین روز کنکور کارشناسی ارشد در سمنان

اقدامات بسیج دانشجویی البرز برای کمک به حل مشکلات خوزستان/ توزیع 20هزار غذای گرم میان نیازمندان به مناسبت عید غدیر

هفتمین کنفرانس بین المللی فناوری و مدیریت انرژی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود

تاکید ایران و اتریش بر گسترش همکاری های دوجانبه قضایی و حقوق بشری

محکومیت وکیل متخلف به پرداخت جزای نقدی

پلتفرم های خارجی مخالفان جدی طرح صیانت از فضای مجازی هستند

تسلیت امیر حاتمی به محمدی گلپایگانی

صدور مجوز استخدام جدید در آموزش و پرورش/ دفترچه آزمون استخدامی بارگذاری می شود

دشمن جرأت اجرای هیچ نقشه نظامی علیه ایران را ندارد

مجلس برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی غیرعلنی شد

مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قم به دنبال احیای امید در میان دانشجویان

تویسرکانی مسئول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور شد

عید غدیرخم؛ جشن احیای امامت و نقشه راه مسلمانان

اعمال شب و روز عید غدیر در مفاتیح الجنان

رتبه بندی معلمان چقدر بودجه نیاز دارد؟

منطقه 19؛ قلعه عقابان تیزپرواز

آخرین دیدار رییس جمهور و اعضای دولت با رهبر معظم انقلاب

حکومت؛ ابزار ایجاد امنیت و رفاه / مردم فرمانبرداری کنند

نمایندگان برتر بیمه نوین در سال 99 تقدیر شدند

افزایش رشد شاخص های خودباوری و خوداتکایی در جوانان، ویژگی بارز جهاددانشگاهی

تحقق سند تحول آموزش و پرورش در گرو ارزیابی مستمر است

از غدیر تا ظهور در برنامه «عطر عاشقی»

رییس دیوان عدالت اداری و معاون قضایی قوه قضاییه منصوب شدند

50 هزار پرس غذای در پویش احسان غدیر در استان کرمان توزیع می شود

4 گزینه وزارت اطلاعات دولت رییسی/ گزینه پایداری ها رد شد

اختتامیه نخستین جایزه ملی سیاستگذاری برگزار می شود

سردار فدوی: دشمن جرأت اجرای هیچ نقشه نظامی علیه ایران را ندارد

مصدق: نباید کسی 6 ماه معطل ملاقات با رییس دادگستری باشد / از وضع معیشتی کارکنان قوه قضاییه راضی نیستیم

قطعه شنیده نشده از محمدرضا شجریان چگونه لو رفت؟!

ایجاد سبک های جدید قرائت قرآن برای جذب نسل جوان امری ضروری است

مجلس وارد جلسه غیرعلنی شد

2نفر همکار اداری خانم

نیرو کوپ کار ،بافت کار ،فیبروز کار،.اصلاح کار

کارآموز فتوشاپ خانم (طراحی سایت)

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند

جلیلی: برخی مواقع سوالات دینی کنکور را جلوی یک مجتهد هم بگذارند، ممکن است بین دو گزینه شک کند