موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - شوراي اسلامي - كنكور كارشناسي - خواننده ايراني - كنكور كارشناسي ارشد - واكسيناسيون - شبكه هاي اجتماعي - كارشناسي ارشد - سياست اقتصادي - قانون انتخابات عراق - نيكولاس لطيفي - جواد آرين منش - فوتبال قطر - اولتيماتوم - سردار حسن شاطري - تحليل تكنيكال - انتخابات 96 - هوگو سانچز - آموزش مجازي دانشگاه ها - سنگ انداز - استعفاي رييس جمهور

مطالب مرتبط:
شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد
شورای شهر جدید تهران نیازمند کمیسیون تخصصی برای حوزه نوآوری است
نشست خبری نامزدهای شورای اسلامی شهر تهران جبهه اصلاحات
فهرست جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با عنوان «شورای مردم» در انتخابات شورای شهر تهران منتشر شد
انصراف رییس شورای عالی استان ها از کاندیداتوری شورای شهر تهران
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 24 خرداد 1400 ساعت 22:402021-06-14سياسي

شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد


نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد و باید در ترکیبات آن تغییرات ایجاد کرد.

- تهران- نامزد ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد و باید در ترکیبات آن تغییرات ایجاد کرد.

رحیم اله سهرابی در گفتگو با خبرنگار مهر" در پاسخ به این سوال که هدف گذاری ها، برنامه ها و اولویت فعالیت های شما در دوره جدید شورا چیست؟ اظهار داشت: تخصص حرفه ای من کمیسیون معماری و شهرسازی است و یک سابقه 30 ساله در صدور جوازهای شهرداری و طراحی و نظارت و اجرا و ساخت دارم و با کلیه ضوابط و آیین نامه های شهرداری و فضای سبز و آتش نشانی مسلط هستم و اولین برنامه اجرای برنامه زمان بندی در صدور جوازها در سه مرحله صدور دستور نقشه، تهیه و تصویب نقشه معماری، و اخذ تاییدات نظام مهندس و تعیین تخلف توقف بی مورد در هر مرحله و امکان ارجاع به بازرسی می باشد، مرحله همزمان اضلاع دستور العملهای مربوط برج باغ ها، تغییرات در بسته های تشویقی بافت فرسوده، تهیه مشترک با وزارتخانه در دستورالعمل بلند مرتبه سازی و تعیین خط آسمان در کلیه بلوک های شهری با تاییدات امنیتی، و صدها مورد دیگر که در فرصت مقتضی اعلام می کنم.

وی در پاسخ به این سوال که شهرداری ها هم اکنون با مشکل درآمد مواجه هستند، برنامه های شما برای ایجاد درآمد پایدار چیست؟ و چه برنامه ای برای حذف هزینه های غیر ضروری و اختصاص آن به اقدامات عام المنفعه برای برخورداری یکسان همه مردم دارید؟ نیز گفت: درآمدهای پایدار شهرداری منوط به افزایش حداکثری صدور جوازها به مردم در حداقل زمان با رعایت ضوابط و کمک به متقاضیان ساخت در ایجاد مشارکت های ساخت و ایجاد امکان تهاتر آپارتمان آماده با عوارض تراکم و تهاتر پارکینگ های مازاد با عوارض تراکم و تسهیل در مشارکت های جمعی در بافت های فرسوده و امکان بلند مرتبه سازی و آزاد کردن سطوح و استفاده های خدماتی از آنها و ایجاد حدود 4000 واحد پارکینگ طبقاتی در نقاط پیک و مناسب با حداقل ظرفیت 250 پارکینگ در تملک شهرداری با تهاتر با عوارض تراکم و امثال آن.

توسعه مترو و تکمیل سریع ایستگاههای باقیمانده خط 6 و 7.

اسوه ایستگاههای بازیافت و صنایع تبدیلی آن.

ایجاد فرمول مناسب تر برای عوارض پسمانده و نوسازی متناسب با فرسودگی تا نوساز بوده بناها و امثال آن.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که شهرداری ها در دوره های اخیر برای جذب نیروهای خاص همیشه تحت فشار اعضای شورا بوده اند، چه برنامه ای برای این موضوع دارید که جذب نیرو از مسیر سفارش و فشار خارج و مبتنی بر مراحل قانونی و ضوابط شود؟ گفت: البته به این شکل سوال را جواب می دهم، که در شهرداری با وجود حدود 70 هزار نیرو استفاده مطلوب از کارکنان نمی شود.

مثلاً در حوزه معماری و شهرسازی باید تمام کارکنان از پاسخگویی تا تاییدات نقشه باید از بین مهندسان پایه 3 و 2 خانم و آقا باشند که هم کار یاد بگیرند و هم تخصصی جواب ارباب رجوع را بدهند، همینطور در حوزه شهردار هم همه باید مهندسان پایه 2 و 1 باشند، در حوزه بازدیدها می توان در فوق دیپلم تا مهندس پایه 3 معماری و سازه استفاده شود، در ناحیه ها که از شهرداری جدا و مستقل شده اند مطلوب نیست و باید به حالت قبل از سال 92 برگردند.

در خدمات شهری فضای سبز، اداره عمران، فرهنگی و هنری، سازمان ترافیک همه تناسب بین مهندس و کارمندان دفتری برقرار باشد که فعلاً نیست و بسیار مازاد دارند.

که کارآیی هم ندارند و در بسیاری موارد افراد کهنسال با جوانان خانواده شأن تبدیل شوند.

سهرابی همچنین در پاسخ به این سوال که در دوره قبل در بسیاری از شهرها اعضای شورای شهر با چالش ها و مشکلات مختلفی از جمله تخلفات مالی و … مواجه شدند که انتقاد مردم را نیز در پی داشت.

تحلیل شما از چرایی وقوع این چالش ها چیست؟ اظهار داشت: تخلفات مالی به خصوص در رانت صدور جوازها وجود پیدا می کند مثلاً کسی نمی تواند 4 طبقه جواز بگیرد به ناچار دوبلکس جواز می گیرد و در اجرا تبدیل به واحدهای مستقل می کند و همه را هم با پول می خرد.

در جوازهای پهنه تجاری تعریف شده که امکان تأمینی پارکینگ نیست و با یک جواز صوری جواز خواسته را می گیرد و در اجرا با تغییرات و توسعه تجاری به خواسته خود با پول می رسد.

البته تماماً به علت ضعف قوانین و عدم اختیارات کمیسیون های شهرداری و ارسال های هر مورد کوچک به ماده ضد علت های آن می تواند باشد.

وی در خصوص برنامه خود برای برون رفت از مشکلات و راهکارهایش برای نظارت مؤثر بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر در دوره جدید در راستای تحقق بهترین عملکرد شورای شهر گفت: شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد و باید در ترکیبات آن تغییرات ایجاد کرد: 1- کمیسیون معماری و شهرسازی با این نامگذاری در رشته های دیگر مهندسی مغفول مانده و باید به کمیسیون ساختمان و تأسیسات تغییر نام یابد.

2- کمیسیون عمران و حمل و نقل دو رشته جدا هستند و با هم سنخیتی ندارند و باید به کمیسیون حمل و نقل و ترافیک تغییر نام یابد.

3- کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلمه هنر مغفول مانده و باید به کمیسیون فرهنگی هنری اجتماعی تغییر یابد.

4- کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصادی هم دارای ساختار مالی هستند و بهتر است در هم ادغام و به کمیسیون برنامه ریزی و بودجه تغییر یابد.

5- کمیسیون محیط زیست هم باید به کمیسیون محیط زیست و آسیب های اجتماعی تغییر یابد 6- کمیسیون جدید خدمات و ساماندهی لازم است تشکیل شود.

7- کمیسیون جدید حقوقی و امنیت هم لازم است در شورا تشکیل شود.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای شفاف سازی امور و اطلاع رسانی مستمر به موکلان دارید تا شهروندان بدانند که نمایندگانشان چه فعالیت هایی را در پارلمان شهری دنبال کرده اند؟ گفت: ایجاد سامانه ارتباط مردمی با ارسال پیامک به کمیسیون ها تهیه برنامه مدون برای گزارش به مردم در مساجد محلات اطلاع رسانی در رسانه های سمعی و بصری و ر وزنامه ها از جمله برنامه های من در این خصوص است.

وی به سوال چه سازوکاری برای دریافت خواسته ها و نظرات مردم و همچنین ارتباط با نخبگان و استفاده از نظرات کارشناسان در نظر دارید؟ اینگونه پاسخ داد: ایجاد اتاق فکر تخصصی در کمیسیون ارتباط با انجمن ها، کارآفرینان اصناف ساختمانی مهندسان ناظر و طراح ارتباط با سازندگان معتبر و توانمند و فراخوان انبوه سازی ایجاد حوزه خاص معماری شهرسازی برای زیربناهای بیش از 5000 م م و یا بیش از 1000 متر مربع عرضه و صدور جوازهای سریع و سهل می تواند موثر باشد.

سهرابی در خصوص میزان هزینه خود در انتخابات و اینکه این هزینه توسط چه کسانی تأمین می شود، گفت: برای خودم 20 میلیون و اگر در لیست معتبر قرار گیرم، تا 100 میلیون که توسط سازندگان و اقوام تامین می شود.


کلید واژه ها: شهر تهران - شورای شهر تهران - تهران - شورای اسلامی شهر - کمیسیون ها - کمیسیون - شورای شهر - ترکیب - شورای - شورا - شورای اسلامی - کمیسیون معماری و شهرسازی - برنامه - کارآیی - نامه - تغییرات - شهرداری - معماری - دوره - صدور - اسلامی - تجریش - نامزد - زمان بندی - برنامه ها - آیین نامه - آتش نشانی - هدف گذاری - اجرا - نقشه

آخرین اخبار سرویس:
موج عظیمی برای گرامیداشت غدیر ایجاد شده است

کتاب سرگذشت پنج راه یافته به مکتب اهل بیت رونمایی می شود

بررسی اجرای قانون استخدامی فرزندان ایثارگران در مجلس/ متخلفان به کمیسیون اصل 90 می روند

نسخه قالیباف برای اقتصاد کشور/ فعالان تجاری ایرانی و سوری مجاهد هستند

انتصاب مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور

اجازه سوءاستفاده از گلایه مندی های مردم را نمی دهیم

آغاز نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی طرح ساماندهی فضای مجازی

شب «عید غدیر خم» چه نمازی سفارش شده است؟/دعای شب عید که در آن«خیر دنیا و آخرت»از خدا درخواست می شود

«تویسرکانی» مسئول سازمان بسیج اساتید طلاب و روحانیون کشور شد

156 کودک یتیم و بدسرپرست در شهرستان سمنان نیازمند حمایت هستند

خبر های خوشی از رتبه بندی معلمان در راه است

پیام تسلیت رییس جمهور به مناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا حسینی

جشن عید غدیر در آوای زندگی

حریم خصوصی رییس بیمه سلامت آستارا نقض شد؟

رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

عکس| آخرین دیدار هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی

فرمانده سپاه: آزمون واکسن نورا موفقیت آمیز بود

مشکلات با استفاده از قابلیت نیروهای انسانی کشور حل می شود

درخواست از رییس دستگاه قضا درباره افتتاح یک بیمارستان نیمه کاره/ ارسال مستندات تخلفات رخ داده برای حجت الاسلام اژه ای

چرا کارگران ساختمانی در اولویت واکسن کرونا نیستند؟

کمک مومنانه| توزیع 1800 بسته معیشتی توسط سپاه ناحیه مقاومت بسیج ورامین در بین نیازمندان

دادسرای انتظامی قضات و حفاظت اطلاعات قدرتمندانه در حال حرکت هستند

سفرهای میدانی قالیباف برای جلوگیری از بروز بحران های اجتماعی است

عکس |  آخرین دیدار روحانی و دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

اخلاق، تراز و میزان انسان است

معاون اول دستگاه قضا: باید تدبیر کنیم ورودی پرونده ها کاهش پیدا کند

بوشهر/ دستگیری دومین عضو شورای شهر کنگان

تصویری از آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

پاسخ جالب خواجه نصیر طوسی در اثبات ولایت امیرالمومنین علیه السلام به عالم اهل سنت

فقهی زاده هدیه مراسم تجلیل از خادمان قرآن را به 10 فعال قرآنی اهدا کرد

نحوه بازگشایی مدارس در همه گیری کرونا

چرا 20 میلیون نفر از همراهی با اصلاحات دست برداشتند؟

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب

رفع نشتی گاز خط لوله هفتم سراسری بدون قطعی در سیستان و بلوچستان

165 داوطلب کرونایی در کنکور ارشد شرکت کردند

واقعه غدیر نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر اسلام داشته است

برگزاری جشن غدیر در پارک سیفیه ملایر/ فعالیت گروه های جهادی با هدف کمک به نیازمندان

سند برون رفت از بحران آب از سوی بسیج اساتید استان خوزستان تدوین شد

آخرین رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب + عکس

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب اسلامی

غدیر و شیعیان راستین

نماینده هویزه و دشت آزادگان: از آمار کشته شدگان اعتراضات خوزستان آمار دقیقی ندارم

بررسی رای اعتماد به کابینه رییسی از 16 مرداد در مجلس

یک معلم در آستانه بازنشستگی خودکشی کرد

اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ابلاغ شد

نامگذاری یک میدان به نام غدیر در یزد

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب

خیز رییس پارلمان تونس برای تشکیل جبهه ملی علیه تصمیمات رییس جمهور

راه رسیدن به توسعه، ایجاد شفافیت و رفع موانع در مسیر تولید است/ موفقیت بخش خصوصی منجر به توسعه کشور می شود

یش از 50 کشور برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب اعلام آمادگی کردند.

برای بارِ نخستین امیر معنا شد

آخرین دیدار دولت دوازدهم با رهبر انقلاب برگزار شد

روحانی درگذشت «سیدرضا حسینی» را تسلیت گفت

مجلس بودجه خوزستان را تا 5 هزار میلیارد تومان افزایش داد

حجت الاسلام رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه شد

طرح «نذر علوی» در ایام عید غدیر اجرا می شود

گزینه جبهه پایداری برای وزارت اطلاعات دولت رییسی رد شد

آخرین دیدار روحانی و اعضای دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی

مفهوم واقعه غدیر در پرتو نهج البلاغه تبیین شد

بررسی طرح نهایی ساماندهی حاشیه شهر کرمان در کمیسیون اقتصادی مجلس

ایرادات باقی مانده در طرح اصلاحی پروتکل های غربالگری

افتتاحیه رسمی تلویزیون اینترنتی پاسخ در روز عید غدیر

آخرین دیدار رییس جمهور و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

آخرین دیدار رییس و اعضای هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

طرح شفافیت آرای نمایندگان به هیئت رییسه ارسال شد

دیدار رییس و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب

برنامه نمایندگان ایران در روز ششم المپیک 2020+ جدول

آخرین دیدار رییس جمهور و اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب

برنامه نمایندگان ایران در روز ششم المپیک 2020+ جدول

قانون مجلس تحریم ها را که لغو نکرد هیچ،بلکه آن را ماندگار کرد!

حسین احمدی روزنامه نگار درگذشت

تقدیر از سادات مدافع سلامت استان مرکزی

ذبح 2800 رأس گوسفند با مشارکت خیران یزدی

معرفی عید غدیر به معنی معرفت و شناخت، ولی است

هیچ بیمار کرونایی نباید از درمان محروم شود/توصیه به کادر درمان

توزیع 70 عدد کولر بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد مه ولات

مهلت ارسال آثار به جایزه سرو از سوی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس تمدید شد

آغاز رقابت 3000 داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در سمنان

دیدار رییس جمهور و اعضاء هیئت دولت با رهبر انقلاب

500 هزار تهرانی در تعطیلات با خودرو سفر رفتند

چرا لایحه رتبه بندی معلمان در مرحله آخر متوقف شد؟

کمیته مشترک دائمی ایرانی و عراقی برای پشتیبانی از زائران اربعین تشکیل شود

آخرین دیدار رییس جمهور و کابینه دوازدهم با رهبر انقلاب

حضور نمایندگان بیش از 50 کشور در مراسم تحلیف ابراهیم رییسی

سیستان و بلوچستان همچنان در وضعیت بحران قرار دارد

از غدیر تا ظهور در برنامه عطر عاشقی

لزوم دوری از اعمال سلایق و مناقشات سیاسی در مدیریت شهری

تصویری از  آخرین دیدار روحانی و هیئت دولت دوازدهم با رهبر انقلاب

برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از 16 مرداد در مجلس بررسی می شود

مجلس برای بررسی «طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» غیرعلنی شد

متن تبریک عید غدیر خم به همراه عکس نوشته

پنجشنبه لیست کابینه به مجلس ارائه می شود/ از 16 مرداد برنامه وزرا را بررسی می کنیم

از عید تا عید در آبادان و خرمشهر چه می گذرد؟

مجلس غیرعلنی شد/ بررسی طرح جنجالی صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی پشت درهای بسته

400 روز 400 پروژه

چرا لایحه رتبه بندی معلمان در مرحله آخر متوقف شد؟

توزیع 5 هزار بسته معیشتی بین کارگران هرمزگانی

شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد

شورای شهر تهران با این بدنه و ترکیب کمیسیون ها کارآیی ندارد