موضوعات داغ: - انتخابات شوراي شهر - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري - شوراي شهر تبريز - انتخابات رياست - رنگ بندي كرونايي - رييس ستاد انتخابات كشور - وام وديعه مسكن - واكسن ايراني - وزارت راه و شهرسازي - عليرضا نصر اصفهاني - تخمدان - گروه صنعتي و پژوهشي زر - تعويض طلايي - صعود استقلال - لاپيد - نفت كش توقيف شده - شموشك نوشهر - ليام نيسون - ارتش جمهوري اسلامي ايران - بنر اعتراضي - حمايت از توليد ملي - مكه مكرمه

مطالب مرتبط:
چراغپور: با عنوان سرپرستی نمی توان اختیارات لازم را داشت/برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم
چراغپور: با عنوان سرپرستی نمی توان اختیارات لازم را داشت/برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم
اقدامات فدراسیون فوتبال برای حضور تیم ملی در بحرین شروع شد
دکه پارس فوتبال ؛ ابرار ورزشی ؛ شکایت استقلال از آل کثیر عوام فریبی است
اولین پرداختی ویژه سازمان برنامه و بودجه برای تیم های ملی فوتبال و فوتسال در حساب وزارت ورزش
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 10:102021-05-18ورزشي

چراغپور: با عنوان سرپرستی نمی توان اختیارات لازم را داشت/برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم


سرپرست کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت:وقتی شما می خواهید به عنوان رییس کمیته آموزش برنامه های خود را ارائه بدهید و اجرا کنید ممکن است با بودن عنوان سرپرست در کنار اسم تان با مشکلات زیادی مواجه شوید.

- سرپرست کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت:وقتی شما می خواهید به عنوان رییس کمیته آموزش برنامه های خود را ارائه بدهید و اجرا کنید ممکن است با بودن عنوان سرپرست در کنار اسم تان با مشکلات زیادی مواجه شوید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، جلال چراغپور بدون تعارف یکی از بزرگترین تئوریسین های فوتبال ایران است مردی که شاگرد اول کلاس مربیگری حرفه ای و A آسیا بوده اما به یکباره او را به مدت 22 سال بایکوت و از سیستم فوتبال کشور حذف کردند.

اکنون فدراسیون فوتبال چراغپور را به عنوان سرپرست کمیته آموزش انتخاب کرده هرچند این سمت سرپرستی به مذاق چراغپور خوش نیامده و او معتقد است با عنوان سرپرستی امکان اصلاحات مورد نظرش در بخش آموزش فوتبال کشور را به طور کامل نخواهد داشت.

با جلال چراغپور گپ و گفتی صمیمانه داشتیم تا دلایل آغاز نکردن فعالیتش را در فدراسیون فوتبال جویا شویم.

بخشی از حرف ها و درددل های این کارشناس و تئوریسین فوتبال ایران را در زیر می خوانید: * سرپرست حاشیه امنیت ندارد وی اظهار داشت: از زمانی که سایت رسمی فدراسیون فوتبال خبر انتصاب من به عنوان سرپرست کمیته آموزش را منتشر کرد حدود 15 روز می گذرد اما در این مدت من هنوز این سرپرستی را قبول یا تأیید نکرده ام نه اینکه نخواهم با فدراسیون همکاری کنم من عاشق آموزش و یاد دادن هستم اما معتقدم با عنوان سرپرستی شما نمی توانید اختیارات لازم را برای انجام اصلاحات موردنظرتان در بخش آموزش فوتبال کشور برعهده بگیرید.

به من گفته شد قرار است رییس کمیته آموزش یا مسئول کمیته آموزش فوتبال ایران باشم و قرار نبود که به عنوان سرپرست در این بخش فعالیت کنم.

 سرپرستی اشکالاتی دارد که نمی توانم با این عنوان کنار بیایم و عنوان سرپرست همیشه موقت است و هیچ حاشیه امنیتی ندارد.

* مقاومت مقابل اصلاحات سرپرست چراغپور ادامه داد: وقتی شما می خواهید به عنوان رییس کمیته آموزش برنامه های خود را ارائه بدهید و اجرا کنید ممکن است با بودن عنوان سرپرست در کنار اسم تان با مشکلات زیادی مواجه شوید.

مثلاً اگر طرحی را ارائه کنید و فدراسیون بگوید بودجه لازم برای اجرای آن را ندارد شما می خواهید اصرار کنید و بگویید این طرح به خاطر آنکه به سود آموزش فوتبال است بهتر است اجرا شود اما با اصرار زیاد ممکن است خیلی راحت به شما بگویند اگر نمی توانید ادامه ندهید و یک نفر دیگر را سرپرست می گذاریم.

  اشکال دیگر سرپرستی این است که اگر شما بخواهید معماری جدیدی در آموزش فوتبال کشور ایجاد کنید که ساختارشکن باشد و ساختار جدیدی را بنیان بگذارید ممکن است با مقاومت های زیادی مواجه شوید.

مثلا مقاومت هایی در مورد ورود دانش نوین و .

ایجاد می شود.

  * 22 سال من را از سیستم فوتبال کنار گذاشتند سرپرست کمیته آموزش فدارسوین فوتبال تاکید کرد: من یکی از نخستین  افرادی بودم که مدرک A مربیگری را دریافت کردم، شاگرد اول کلاس مربیگری بودم اما 22 سال نام من را حذف کردند.

حتی اجازه ندادند به عنوان مدرس در AFC حضور داشته باشم.

اکنون که فدراسیون از من برای همکاری دعوت کرده دوست دارم مثمر ثمر باشم نمی خواهم فقط وارد سیستم شوم بلکه می خواهم تأثیر مثبتی بر آموزش فوتبال کشور بگذارم.

عنوان سرپرستی مانند قیچی باغبانی است که با آن نمی توانم اصلاحات و هرس های مورد نظرم را در آموزش فوتبال کشور انجام بدهم.

ضمن اینکه ممکن است در هنگام سرپرستی برنامه ای ارائه بدهم و به دلایلی که گفتم نشود آن را اجرا کنم و این برنامه هم ناکارآمد باقی بماند.

* برخی اشکالات سیستم آموزش فوتبال کشور چراغپور با اشاره به اشکالات زیادی که در آموزش فوتبال کشور وجود دارد، افزود: در فوتبال ما تقریباً تمام تیم های لیگ برتر آنالیزور دارند اما هیچ کلاس آموزشی برای آنالیزورها برگزار نمی شود.

پس این آنالیزورها چگونه و از کجا وارد فوتبال کشورمان می شوند و آیا آمار و اطلاعات اولیه را می توان نامش آنالیز حریف دانست؟ یا اینکه در بخش آموزش مربیان درس آمادگی جسمانی به مدت دو ساعت در لیگ و دروس دیگر خیلی مختصر ارائه می شود اما در حالیکه این درس بسیار اهمیت دارد.

چراغپور تاکید کرد: سرپرستی کمیته آموزش به نظر من آفت می آورد زیرا وقتی شما عنوان سرپرستی دارید و برخی احساس کنند با اصلاحات شما منافع شان ممکن است به خطر بیفتد علیه شما موضع گیری می کنند، جلسه می گذارند و مطلب می نویسند.

من 22 سال خارج از سیستم کار کرده ام اکنون هم که فدراسیون با من تماس گرفته تا با آنها همکاری کنم دوست دارم با اختیارات تام این کار را انجام بدهم.

* برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم وی اضافه کرد: قطعاً اگر فدراسیون فوتبال می خواست مثلاً یک مدرس از اروپا بیاورد باید با شرایط و خواسته های این مربی اروپایی کنار بیاید اینکه او قرار است کجا زندگی کند، چقدر دستمزد به او پرداخت شود و چه امکاناتی می دهند تا او بتواند برنامه های آموزشی اش را برای فوتبال ایران اجرا کند.

  چراغپور خاطرنشان کرد: من چیز زیادی نمی خواهم، عاشق آموزشم و برای رسیدن به آموزشی دنبال پارتی و لابی نیستم.

من می خواهم در کمیته آموزش فعالیت کنم به این دلیل که دانسته ها و تجاربم را به نسل جدید انتقال بدهم.

جایگاه و شخصیتم به گونه ای نیست که بگویم همین که وارد سیستم شدم خوب است.

من می خواهم به فوتبال و بخش آموزش فوتبال کمک کنم.

اگر میسر شد چه بهتر و اگر نشد هم به دنبال آن مسیری می روم که در 22 سال گذشته آن را طی کرده ام، آنالیز مسابقات، برگزاری کلاس های خصوصی و مصاحبه با رسانه ها.

* هراس از دعوت چراغپور به کلاس مربیان به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، جلال چراغپور یکی از مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که خیلی راحت روی نام او قلم قرمز کشیدند حتی زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون وقت در مورد اینکه چراغپور سؤال کرد کجاست، فدراسیون خیلی راحت به AFC اعلام کرده بود چراغپور دیگر با ما همکاری نمی کند و در سیستم ما نیست و به جای او نام شخص دیگری را معرفی کرد.

چراغپور با مرور خاطرات گذشته در این خصوص گفت: نمی خواهم  خیلی در مورد این مسائل صحبت کنم، امیدوارم که فدراسیون جدید بتواند در کارش موفق شود اما در گذشته حتی از دعوت من به سمینار سرمربیان تیم های لیگ برتری هراس داشتند.

من سرمربی استقلال اهواز بودم اما به کلاس پیشرفت مربیان دعوتم نمی کردند.

اسمم را هم از فهرست مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف کردند.

* نقش پررنگ کمیته آموزش در پیشرفت فوتبال بسیاری از مدرسان ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط جلال چراغپور به این چرخه وارد شدند اما هیچکدام از آنها حاضر نبودند که سراغی از استاد خود بگیرند و حتی سعی می کردند نام او را هم بر زبان نیاورند، چراغپور که به دنبال ایجاد تحول در کمیته آموزش است، تاکید کرد: من نمی خواهم فقط وارد فدراسیون شوم بلکه قصدم تأثیرگذاری مثبت است.

کمیته آموزش می تواند نقش بسیار پررنگی در رشد و توسعه فوتبال کشور داشته باشد.

حتی رییس فدراسیون می تواند دلایل افت فوتبال را از رییس کمیته آموزش بخواهد.

اینکه مثلاً چه اتفاقی افتاد که ما در رده جوانان به افغانستان باختیم؟ کمیته آموزش می تواند در بسیاری از موارد از وقوع اتفاقات نابهنجار در فوتبال پیشگیری کند و هنجارهای مثبت را به فوتبال و حتی تیم ملی تزریق کند.

* کرانچار تلو تلو می خورد برای تیم امید برنامه می داد! وی تصریح کرد: مربی تیم ملی باید از طریق کمیته آموزش برنامه هایش را به رییس فدراسیون فوتبال ارائه دهد زیرا کمیته آموزش است که می تواند به طور دقیق و کارشناسی در مورد برنامه سرمربی تیم ملی اظهارنظر کند و بگوید این برنامه مدرن است، کافی است و .

اما آیا در زمان کی روش کمیته آموزش ما جرأت داشت چنین کاری را با سرمربی تیم ملی انجام بدهد؟ یا ما مربی به نام کرانچار در تیم امید داشتیم که خدا رحمتش کند او تلو تلو می خورد و برای تیم امید ایران برنامه می داد، در حالیکه تیم امید ایران در واقع کارخانه بازیکن سازی برای تیم ملی است و اگر نتواند سه سال موفق به سر بگذارند به ناچار عمر فوتبالیست ها در تیم ملی بالا می رود و بازیکن می خواهد تا 36-37 سالگی در تیم ملی بازی کند.

* آدم پیچیده ای نیستم چراغپور خاطرنشان کرد: من آدم پیچیده ای نیستم مسائل را عریان می گویم، سیاستمدار هم نیستم.

من تمایل دارم با فدراسیون فوتبال همکاری کنم اما به شرط آنکه بتوانم اختیارات لازم را برای تأثیرگذاری مثبت و رشد و توسعه فوتبال کشورمان داشته باشم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: فدراسیون فوتبال - سرپرست - فوتبال - آموزش - کمیته - فدراسیون - چراغپور - سرپرستی - خبرنگار ورزشی - برنامه - مشکلات - کلاس مربیگری - جلال چراغپور - فوتبال ایران - فوتبال کشور - ارائه - بدون تعارف - اجرا - کنار - رییس - بزرگترین - خبرگزاری - اختیارات - تئوریسین - مربیگری - خبرنگار - انتخاب - یکی از - شاگرد - پارتی

آخرین اخبار سرویس:
آمار ضعیف لواندوفسکی با لهستان در مسابقات مهم اروپایی

مذاکرات ادامه دار یونایتد و دورتموند برای سانچو

یورو 2020| رونالدو به دنبال شکستن طلسم مقابل آلمان+عکس

برگزاری نشست هماهنگی دیدار سوپرجام

آلمیدا: فرانسه، آلمان و پرتغال نتایج تازه ای را رقم می زنند

دیاز با چراغ سبز رئال در میلان ماندنی شد

پاداش کمیته ملی پارالمپیک به مناسبت میلادامام رضا به کاروان توکیو

اتفاق تلخ برای مدافع آبی ها/ می خواهند شب بازی استقلال، من را بازداشت کنند!

شانس اندک 3 مصدوم نساجی برای رسیدن به هفته بیست وچهارم

مذاکرات ادامه دار یونایتد و دورتموند برای سانچو

متین بالسینی رکورد ملی 200 متر پروانه را جابجا کرد

تازه ترین خبرها درباره نیمکت تیم ملی

اتفاق تلخ برای ستاره آبی ها/ می خواهند شب بازی استقلال من را بازداشت کنند!

نارضایتی ساوتگیت از تساوی برابر اسکاتلند

متین بالسینی رکورد ملی 200 متر پروانه را جابجا کرد

تکلیف سهمیه های باقی مانده پارالمپیک فردا مشخص می شود

تکلیف سهمیه های باقی مانده پارالمپیک فردا مشخص می شود

اقدام عجیب فیفا در حمایت از عربستان و امارات و به ضرر ایران

آلمیدا: فرانسه، آلمان و پرتغال نتایج تازه ای را رقم می زنند

نسیم با زبان طنز به جام ملت های اروپا می پردازد

متین بالسینی رکورد ملی 200 متر پروانه را جابجا کرد

آمار ضعیف لواندوفسکی با لهستان در مسابقات مهم اروپایی

مدیربرنامه سردار، قایدی را ترانسفر می کند؟

عکس| ستاره استقلال در معروف ترین رستوران دبی

تهدید ستاره استقلال؛ شب بازی بازداشتت می کنیم!

اولین خرید استقلال برای فصل بعد مشخص شد

تهدید ستاره استقلال؛ شب بازی بازداشتت می کنیم!

جانشین اریکسن در اینتر از منچستریونایتد می آید؟

برنده دربی قهرمان جام حذفی است/ پدیده می تواند استقلال را در کورس نگه دارد

عکس| ستاره استقلال در معروف ترین رستوران دبی

حسین سرودی/از بنیانگذاران بسکتبال در ایران

آلمیدا: فرانسه، آلمان و پرتغال نتایج تازه ای را رقم می زنند

انتقاد از گرت ساوتگیت بعد از تساوی انگلستان / 60 ثانیه با فوتبال اروپا (شنبه 29 خرداد 1400)

برنده دربی قهرمان جام حذفی است/ پدیده می تواند استقلال را در کورس نگه دارد

درخواست عجیب یک هوادار از مربی پرسپولیس

انتقاد از گرت ساوتگیت بعد از تساوی انگلستان / 60 ثانیه با فوتبال اروپا (شنبه 29 خرداد 1400)

اتفاق تلخ برای مدافع آبی ها/ می خواهند شب بازی استقلال، من را بازداشت کنند!

عکس| ستاره استقلال با پیش بند سرآشپز در معروف ترین رستوران دبی

بازدید سفیر مجارستان از امکانات فدراسیون تیراندازی

نهمی نیروی زمینی در مسابقات هندبال جام باشگاه های آسیا

پاداش کمیته ملی پارالمپیک به مناسبت میلادامام رضا به کاروان توکیو

النصر به دنبال جذب مدافع

نسیم با زبان طنز به جام ملت های اروپا می پردازد

اعتماد مردم را در دوران مسئولیتم جبران می کنم/ همه تلاش خود را برای بازکردن گره های کشور به کار می بریم

شاملی کازرون در رده نهم هندبال باشگاه های آسیا ایستاد

انجام تست کرونا از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان

واکنش مدافع استقلال به صدور حکم بازداشت

تکواندوکار یزدی قهرمان آسیا شد

واکنش مدافع استقلال به صدور حکم بازداشت

یورو 2020| رونالدو به دنبال شکستن طلسم مقابل آلمان+عکس

دیاز با چراغ سبز رئال در میلان ماندنی شد

سکوت آذرنیا درباره وضعیت شجاعی و دژاگه

هافبک رئال در میلان ماندنی شد

هندبال باشگاه های آسیا| پایان کار نیروی زمینی شهید شاملی کازرون/ نماینده ایران نهم شد

رونمایی فرهاد از خط حمله جدیدش مقابل پدیده

شاملی کازرون در رده نهم هندبال باشگاه های آسیا ایستاد

گل بزنم شادی نمی کنم

پاداش کمیته ملی پارالمپیک به مناسبت میلادامام رضا به کاروان توکیو

بازگشت شیخ دیاباته به ایران منتفی شد ؟

شاملی کازرون در رده نهم هندبال باشگاه های آسیا ایستاد

بازگشت شیخ دیاباته به ایران منتفی شد ؟

یورو 2020| رونالدو به دنبال شکستن طلسم مقابل آلمان+عکس

پاداش کمیته ملی پارالمپیک به مناسبت میلادامام رضا به کاروان توکیو

کنایه مربی پرسپولیس به فرهاد مجیدی

لو: می توانیم پرتغال را شکست دهیم

هندبال باشگاه های آسیا| پایان کار نیروی زمینی شهید شاملی کازرون/ نماینده ایران نهم شد

واکنش مرادمند به صدور حکم جلب

کنایه مربی پرسپولیس به فرهاد مجیدی

هندبال باشگاه های آسیا| پایان کار نیروی زمینی شهید شاملی کازرون/ نماینده ایران نهم شد

یک هلندی، گزینه مد نظر اینتر برای جانشینی اریکسن

رقم پیشنهادی اسکوچیچ به فدراسیون چقدر است؟

واکنش هری کین به تعویض برابر اسکاتلند

علیزاده: حضور سرآسیایی در مس کرمان تصمیم مدیریتی بود/ مقابل پرسپولیس دست و پا بسته نخواهیم بود

زمان نشست خبری مربیان استقلال و شهرخودرو اعلام شد

مهدی: تیم ملی خط قرمز ما برای برنامه ریزی لیگ است/ شخصاً از اسکوچیچ تشکر و قدردانی می کنم

آمار ضعیف لواندوفسکی با لهستان در مسابقات مهم اروپایی

سنگ اندازی های رادوشوویچ برای بازگشت به تمرینات پرسپولیس ادامه دارد

اقدام حیرت انگیز نخست وزیر عراق برای جذب کارلوس کی روش

انجام تست کرونا از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان

مطهری: جام را در تهران نگه می داریم

مخالفت ناظر با رنگ پیشنهادی تراکتور در سوپرجام

نمی خواهیم فینال یورو را از دست دهیم/ با یوفا حرف می زنیم

دیاز با چراغ سبز رئال در میلان ماندنی شد

مورینیو: هدایت رم مأموریتی غیرممکن است

راز ممنوع المصاحبه شدن ملی پوشان / 60 ثانیه با روزنامه ها (شنبه 29 خرداد 1400)

ترکیب احتمالی پرسپولیس در بازی سوپرجام

راز ممنوع المصاحبه شدن ملی پوشان / 60 ثانیه با روزنامه ها (شنبه 29 خرداد 1400)

نشست فوق العاده فدراسیون جهانی وودبال برگزار می شود

مهدی: تیم ملی خط قرمز ما برای برنامه ریزی لیگ است/ شخصاً از اسکوچیچ تشکر و قدردانی می کنم

واکنش یک استقلالی به خداحافظی راموس از رئال/ 125 سال دیگر هم به راموس و اسپانیا نمی رسیم

اظهار نظر جالب سرمربی آلمان درباره ماجرای رونالدو و کوکاکولا

لیگ قهرمانان و انتخابی جام جهانی همزمان نخواهد بود

دیاز با چراغ سبز رئال در میلان ماندنی شد

واکنش مدافع استقلال به صدور حکم بازداشت

صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی اولویت فدراسیون بود

نهمی شاملی کازرون در هندبال باشگاه های آسیا با تنها یک برد/فتحی زاده بهترین بازیکن زمین شد

صعود قره حسنلو و غلامپور به فینال شنای 100 متر آزاد انتخابی المپیک

حضور تیم ملی قویترین مردان ایران در مسابقات کسب سهمیه حرفه ای های جهان

تماس چلسی با راموس

انجام تست کرونا از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان

چراغپور: با عنوان سرپرستی نمی توان اختیارات لازم را داشت/برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم

چراغپور: با عنوان سرپرستی نمی توان اختیارات لازم را داشت/برای آموزش فوتبال دنبال پارتی و لابی نیستم