مطالب مرتبط:
امیری فر: ترمز احمدی نژاد را نکشند، بدتر می شود
حضور و سخنرانی دکتر احمدی نژاد در گردهمایی سراسری فعالان استانی
احمدی نژاد بدهکار است /کاندیداهای اصلاح طلب سال 84 یادشان باشد
چرا دلیل دستگیر نشدنِ احمدی نژاد شامل حال بقیه نمی شود؟
سِمت وزیر احمدی نژاد در تیم انتخاباتی رییسی
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 10:002021-05-18سياسي

احمدی نژاد بن بست برای اصولگرایان


احمدی نژاد بن بست برای اصولگرایان اصولگرایان اکنون به جای آن که دنبال ریاست جمهوری فردی مثل احمدی نژاد باشند، باید در برابر اقدامات 8 سال دولت او و حمایت هایشان به مردم پاسخ دهند.

- اصولگرایان اکنون به جای آن که دنبال ریاست جمهوری فردی مثل احمدی نژاد باشند، باید در برابر اقدامات 8 سال دولت او و حمایت هایشان به مردم پاسخ دهند.

اصولگرایان در دو انتخابات ریاست جمهوری 84 و 88 تمام قد به حمایت از محمود احمدی نژاد پرداختند.

روزنامه کیهان او را سوپرحزب اللهی می دانست و محمدرضا باهنر طرفدار پروپاقرص احمدی نژاد بود و تلاش های او و همفکرانش باعث شد تا وزرای اطلاعات و کشور در دولت اصلاحات صلاحیت او برای شهردارشدن را تایید کنند.

اما اکنون محمود احمدی نژاد از چشم آن ها افتاده و برای اردوگاه اصولگرایان به بن بست تبدیل شده است.

اصولگرایان اکنون به جای آن که دنبال ریاست جمهوری فردی مثل احمدی نژاد باشند، باید در برابر اقدامات 8 سال دولت او و حمایت هایشان به مردم پاسخ دهند.

احمدی نژاد چه گفت؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز نو :احمدی نژاد چه گفته که این طور واکنش اصولگراها را برانگیخته که که باهنر به عنوان حامی سابق او بگوید او دنبال دستگیرشدن است؟ ان طور که ایرنا گزارش می دهد محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام، در کنفرانس خبری نیز حاضر شده و گفته است: اگر رد صلاحیت شوم نه انتخابات را تایید می کنم و نه رای می دهم.

مانی افتخار نظام به برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در صحنه بود و روی آن مانور داده می شد و به عنوان نقطه قوت و برتری نظام و انقلاب در برابر نظامات شرقی و غربی روی آن تبلیغات وسیع صورت می گرفت اما اکنون کار به جایی رسیده است که از اطلاع رسانی در باره آمار و مشارکت مردم در انتخابات طفره می روند چرا که مایه شرمندگی است.

بدتر آنکه بعضی ها اساسا امید و آرزویشان این است که مردم در انتخابات، مشارکت جدی نداشته باشند تا افراد موردنظر آنان رای بیاورند نمونه اش دومرحله انتخابات اخیر مجلس است که باید آن را نمره مردودی و پاسخ منفی مردم در برابر تقاضای مشارکت دولت و حکومت دانست اما حتی یک نفر هم در این مملکت حاضر نشد اعلام کند که معنای این موضع گیری مردم را درک کرده و از مردم عذرخواهی کند و قول اصلاح بدهد.

به جای آن با قبول نتیجه انتخابات و خوشحال از سر کار آمدن افراد مورد نظر، به مردم بی اعتنایی و بی محلی شد.

انتخابات پرشور به یک لفظ توخالی تبدیل شده و کسی برای تحقق آن، که لازمه تداوم انقلاب و نظام است، دل نمی سوزاند، اسم این را هم انقلابی گری گذاشته اند یعنی انقلابی ها فقط وقتی می توانند در صحنه باشند که مردم صحنه را ترک کرده باشند.

این یک انحراف بزرگ و اساسی از انقلاب است.

معلوم است که این وضعیت، ربطی به خدا، پیامبر و امام زمان(ع) ندارد.

فهم عموم مردم این است که ]بعضی[ از عدم مشارکت مردم نه تنها ناراحت نیستند بلکه خیلی هم خوشحالند.

حامیان احمدی نژاد، مسئولان رفتار امروز او در این باره ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با اعتمادآنلاین نکاتی مطرح کرده که شایان توجه است، او درباره رفتار های اخیر احمدی نژاد گفت: محمود احمدی نژاد این روزها باز هم کارهای عجیبی می کند و حرف هایی می زند که قابل تامل است.

به نظرم الان که این شخص چنین کارهایی می کند حامیان آن روزهای احمدی نژاد باید امروز مسئولیت کارهایش را قبول کنند.

البته متاسفانه اصولگریان به مردم حق سوال کردن نمی دهند و منظورشان این است که فقط برابر خدا پاسخگو هستند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: این در حالی است که اصولگرایان از مشکلات کشور سوءاستفاده کرده و مدام می گویند اصلاح طلبان باید پاسخگوی شرایطی باشند که در زمان دولت روحانی برای مردم رقم خورد.

اصولگرایان حتی در دوره دوم احمدی نژاد هم با همه حرف و حدیث های انتخابات 88، تمام قد از دولت او پشتیبانی کردند که به همین دلیل باید خودشان را در قبال رفتارهای حاشیه ساز مسئول بدانند.

ناصر قوامی در پایان گفت: سکوت اصولگرایان و همه مدعیان انقلابی گری در قبال گفتار و رفتار ضرررسان احمدی نژاد یک پیام روشن دارد.

آن پیام روشن هم این است که به دلیل موضوعی که فعلاً سرپوشیده مانده، از افشاگری احتمالی احمدی نژاد هراس دارند و به همین خاطر چاره ای جز سکوت برایشان نمی ماند چون صحبت اصولگراها در مورد جدی نگرفتن احمدی نژاد صحبت قابل قبولی نیست.

از نظرکرده ائمه(ع) تا لایق دستگیری ایرنا هم در گزارشی درباره رفتارهای انتخاباتی احمدی نژاد و واکنش اصولگرایان نوشته است نوشت: ماه های پایانی مسوولیت محمود احمدی نژاد در قامت رییس دولت دهم را می توان مبدا تاریخی عبور اکثریت اصولگرایان از وی دانست.

گروهی که روزی او را نظرکرده ائمه (ص) و شخصیت ویژه سیاسی-مذهبی می دانستند و وزیر کابینه و مشاور رسانه ای وی بودند اکنون حتی پاسخ به پرسشی درباره احمدی نژاد را در شان خود ندانسته و لطفا پرسش بعدی! را از پرسشگر طلب کرده یا سرنوشت رییس جمهوری سابق را با سرنوشت چهره هایی چون مظفر بقایی قیاس می کنند.

گاهی متهم به رابطه خوب با عوامل قتل های زنجیره ای می شود و گاهی حقه زنی به مراجع.

این ادعاها همانگونه که اشاره شد نه از سوی اشخاص و رسانه های رقیب بلکه از طرف چهره های نزدیک به احمدی نژاد و رسانه هایی اعلام می شود که روزگاری از هر حرف و حرکت و تحلیل های بی شمار می نوشتند تا آن را درست جلوه دهند.

احمدی نژاد هم این روزها چندان با همراهان سابق خود همراه نیست؛ هرچند مخاطب سخنان اخیر وی از گروه هایی که در پی تاثیرگذاری در انتخابات هستند مشخص نیست اما فعالیت های وی رنگ و بوی انتخاباتی دارد.

با این همه اما ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا معتقد است مواضعی که احمدی نژاد در یکی دو ماه اخیر اتخاذ کرده نشان می دهد که نمی خواهد صلاحیتش تایید شود و او در پی شکل جدیدی از اپوزیسیون داخلی است.

ژست های سیاسی و سخنرانی های آتشین وی نشان از واقعی بودن تحلیل ایمانی دارد اما مشخص نیست رییس جمهوری سابق که پس از رد صلاحیت در دوره پیشین به گوشه انزوا رفت؛ پس از رد صلاحیت محتمل در انتخابات پیش رو چه تدبیری برای حفظ خود در عرصه سیاست ایران اتخاذ خواهد کرد.

آنچه مسلم و قطعی به نظر می رسد این است که اصولگرایان درباره احمدی نژاد روندی از عرش عزت و احترام تا فرش حضیض و برائت پیموده اند و برای تکرار نشدن چنین روندی باید بیشترین تامل را در انتخاب و حمایت از نامزدها داشته باشند.

نسبت بیماری روانی به احمدی نژاد! حبیب الله بوربور دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره اختیارات رییس جمهور و انتقادات به پایین بودن آن گفت: قانون اساسی موارد و مسائل را طوری تنظیم کرده که اصل جمهوری اسلامی خدشه دار نشود و به هر مجموعه ای از نهاد های نظام قدرتی را داده تا با این قدرت بدون دخالت قوا و نظام بتواند جمهوریت نظام را محقق کند.

دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: رییس جمهور قدرت اجرایی تام و تمام دارد.

کسانی که می گویند رییس جمهور 12 درصد نقش دارد باید توضیح دهند که با چه معیار و ملاکی این درصد را اعلام کرده اند؟ او افزود: رییس جمهوری که انتخاب همه وزرا را پیشنهاد می دهد و حتی افراد نزدیک خود را بر سر کار می گذارد چطور می گوید رییس جمهور 12 درصد اختیار دارد.

در این شرایط باید گفت بودجه کل کشور و انتصابات کل کشور 12 درصد است و باید پاسخ داد که 78 درصد مسائل دیگر چیست؟ این فعال سیاسی اصولگرا درباره کاندیداتوری محمود احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم هم گفت: احمدی نژاد مریض لاعلاج است و شورای نگهبان صلاحیت یک فرد روانی را تایید نمی کند، فردی که بیمار باشد مشخص است که تایید نمی شود.

حمایت تام اصولگرایان از احمدی نژاد نیازمند پاسخگویی گل آبی در آرمان ملی نوشت: درگیری لفظی آقایان حدادعادل و محمود احمدی نژاد که ظاهرا ادامه دارد از زاویه های گوناگون قابل بررسی است.

در مواضع آقای حدادعادل و بسیاری از اصولگرایان علیه آقای احمدی نژاد اجمالا مشخص شده است که می شود در انتخابات از کسی حمایت کرد و بعدها از او انصراف داد، مخالفش شد و انتقادهای تندی هم روانه اش کرد.

این رویه البته در دنیای سیاست در همه جای عالم پیش می آید و چندان محل دعوا و مناقشه نیست، به شرط آنکه اصولگرایان محترم این حق را برای دیگران از جمله اصلاح طلبان هم قائل باشند که مثلا در دو نوبت از آقای روحانی حمایت کردند ولی انتقادهای مهمی هم از او دارند و این حقی است که نمی شود از کسی دریغ داشت.

اما اگر ماجرا درهمین حد قابل خلاصه کردن بود، محل ایراد و گلایه نبود، در این موضوع نکته بسیار مهم و اساسی وجود دارد که هرگز نمی توان از آن عبور کرد و به ائتلاف ها و گسستن های معمول نسبت داد.

اولا حمایت از احمدی نژاد از سوی اصولگرایان در دو نوبت یک حمایت لفظی و معمول نبوده که استنکاف از او هم عادی تلقی شود و با حمایت اصلاح طلبان از آقای روحانی قابل مقایسه باشد.

امکانات و تریبون های عمومی و صداوسیما طوفان وار از وی حمایت کردند و در خطبه های نمازجمعه خواستار درج یکی از نامه های او در کتب درسی شدند و آن را الهام خداوند دانستند! چنانچه اگر بخواهیم در چند و چون حمایت های عجیب و بی سابقه از احمدی نژاد توسط اصولگرایان دقیق شویم و آنها را برشماریم مثنوی صدمن کاغذ خواهد شد و کارنامه ای درخشان نمایان می شود که هرگز قابل کتمان یا چشم پوشی نیست.


کلید واژه ها: احمدی نژاد - اصولگرایان - ریاست جمهوری - احمدی - نژاد - محمود احمدی نژاد - جمهوری - محمود احمدی - انتخابات ریاست جمهوری - ریاست - بن بست - حمایت - اقدامات - انتخابات ریاست - محمدرضا باهنر - روزنامه کیهان - دولت - دولت اصلاحات - برابر - انتخابات - پاسخ - مردم - اردوگاه - اطلاعات - اصلاحات - محمدرضا - روزنامه - طرفدار - صلاحیت - باهنر

آخرین اخبار سرویس:
دلیل ضرورت رای دادن در انتخابات 1400 از نگاه محمدرضا عارف

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / پنجشنبه 27 خرداد 1400

پیام قالیباف برای انتخابات 1400: راه حل عبور از مشکلات رای ندادن و قهر با صندوق نیست

جذب تعدادی نیرو دراملاک

استاندار سیستان و بلوچستان: هیچ گونه نگرانی برای برگزاری یک انتخابات سالم و پر شور نداریم

رای گیری انتخابات 1400 از چه ساعتی آغاز می شود؟

عراقچی: بیشتر از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شده ایم/ انتخابات تأثیری بر روند مذاکرات ندارد

جذب نیرو در استارت آپ فروشگاه اینترنتی

نیازمند همکار طراح معماری خانم برای دفتر مهندسی

8 صندوق اخذ رأی انتخابات 1400 در حرم امام رضا(ع) مستقر می شود

هیاهوی پسماندهای تبلیغاتی بر دیوار شهر

حضور 104 نفر از اصحاب رسانه همدان در پویش دعوت مردم به رای دادنن

قالیباف: مردم اطرافیان خود را «نفر به نفر» به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

دعوت مراجع عظام تقلید از مردم برای حضور در انتخابات 1400

استخدام تعدادی خانم فروشگاه کفش بچگانه

سخنی با حجت الاسلام پناهیان/ دشمن جمهوریت و دشمن جمهور کیست؟

گفتگوهای انتخاباتی مردم سیستان و بلوچستان

مردم اطرافیان خود را به مشارکت دعوت کنند

مشارکت ذخایر انقلاب در پای صندوقهای رای

مجازات جرم توهین در قانون ایران

مومنانی که از یک سوراخ دوبار گزیده نشدند!

دعوت خبرنگاران صدا و سیما از مردم استان برای حضوری پر شور در انتخابات فردا

حضور در پای صندوق های رای خنثی کننده توطئه دشمنان خواهد بود

سیدمحمد خاتمی در همین فرصت باقیمانده به صحنه بیاید /مشارکت بالای 50 درصد باشد انتخابات دومرحله ای می شود

بیش از 66 هزار واجد شرایط رأی در گلپایگان هستند

مشکلات امروز کشور محصول تفکر غیر انقلابی دولت هاست

احراز هویت در تمام شعب اردبیل الکترونیکی انجام می شود

صوت | سوگند شیطان برای گمراهی فرزندان آدم

حضور پرشور در انتخابات سبب ناامیدی بیگانگان می شود

سامانه مردم ناظر در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری راه اندازی شد

رهبر دینی کلیمیان ایران: تحول جدی در جامعه نیازمند حضور در انتخابات است

برای حضور در انتخابات این مدارک را همراه داشته باشید

استخدام کارشناس پشتیبانی و ارسال در شرکت لندو در همدان

فروزنده: مشارکت بیش از 55 درصد است/مردم در نظام جمهوری اسلامی تعیین کننده هستند

مردم ایران با حضور در انتخابات، بلوغ سیاسی و اجتماعی خود را به همگان نشان خواهند داد

دعوت مردم سیستان و بلوچستان به حضوری پرشور در انتخابات

فعالیت های انتخاباتی امامان محله های خوزستان برای مشارکت حداکثری

دعوت از مردم انقلابی ایلام برای خلق حماسه ای دیگر

منشی شیفت عصر آموزشگاه رانندگی پایه دوم موج خزر

صندوقدار خانم ویتر خانم نظافت اقا رستوران برند

نماینده ،کارشناس و مشاور بیمه

درخواست فروشنده و بازاریاب خانم جهت فروشگاه سنگ

آتلیه آوین

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد

توضیح عضو شورای شهر اصفهان درباره حواشی منتسب به او در برگزاری یک میزگرد

بررسی دیگاه امام راحل و علمای شیعه در خصوص جایگاه رای مردم

نامزدهای انتخابات شورای شهراسلامشهر ممنوعیت تبلیغات را رعایت کنند

دعوت رییس ستاد انتخابات استان تهران از مردم برای حضور پرشور در انتخابات

دیدار هیات های روسیه و آمریکا در وین جهت احیای برجام

روایت اولیانوف از پیشرفت در یکی از «بحث انگیزترین مسائل» مذاکرات برجام

خرید رای در بهارستان تهران در آستانه انتخابات

الزامی بودن همراه داشتن شناسنامه و کد ملی برای حضور در انتخابات/ شهروندان هنگام مراجعه به شعب، خودکار شخصی و ماسک همراه داشته باشند

حضور 104 نفر از اصحاب رسانه همدان در پویش دعوت مردم به رای دادنن

تماس تلفنی کدخدایی با قاضی زاده هاشمی برای انصراف صحت دارد؟

مردم اطرافیان خود را «نفر به نفر» به مشارکت در انتخابات دعوت کنند

با حضور مردم در پای صندوق های رأی دشمنان انقلاب و میهن اسلامی ما کور خواهند شد

پیامی از سردار دلها به تو

28 خرداد جلوه ای دیگر از شکوه و اقتدار ایران اسلامی

اطلاعیه دبیرخانه جشن انتخابات

فراهم شدن تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی شکوهمند در کرمانشاه

فارسی ها فردا حماسه ای دیگر خلق می کنند

امیر حاتمی: شرکت در انتخابات باعث افزایش قدرت ایران در مجامع جهانی است

218 شعبه اخذ رای آماده جمع آوری آرام مردم در کهگیلویه

اخبار 21 شبکه یک سیما؛ 27 خرداد

حمله تازه حسن عباسی به همتی و روحانی

ویژه نامه «مناهج؛ تأملاتی در شیوه های پاسخ گویی به شبهات معارفی» در نشریه معارف

آمادگی ثبت احوال مازندران برای اعلام شماره ملی به رأی دهندگان

دولت آینده و نظام سلامت

فروشنده خانم و آقا پاره وقت

نصب سیار دودی اتومبیل، الکور ، برچسب

استخدام خانم برای بازاریابی تلفنی با حقوق ثابت

استخدام نماینده علمی و فروش در دایان طب اکسیر در تهران

الزامی بودن همراه داشتن شناسنامه و کد ملی برای حضور در انتخابات

تسلیت مسئولان استانی در پی درگذشت رییس خانه مطبوعات ایلام

انتخاب1400، حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای در روز انتخاب

مصرف برق فردا به 55 هزار مگاوات خواهد رسید

استخدام مشاور املاک مبتدی و حرفه ای در املاک روشن در تهران

جشن خیابانی دهه کرامت در قم به روایت تصویر

قاضی دادگاه صدام: 95 درصد سیاستمداران عراقی در فساد دست دارند

توصیه انتخاباتی سخنگوی شورای نگهبان به مردم

دعوت مجمع فعالین نوشت افزار ایرانی از تمام تولیدکنندگان و صنعتگران برای شرکت در انتخابات

مراجع عظام تقلید از لزوم مشارکت در انتخابات می گویند/ اهمیت حضور در انتخابات از منظر عقلی و شرعی

دیدار ظریف با عبدالله عبدالله/ تأکید بر ضرورت برگزاری گفت وگوهای بین الافغانی

دعوت نمایندگان ادوار استان از مردم برای حضور در انتخابات

ساعت شروع اخذ رای در سراسر کشور هفت صبح خواهد بود

دعوت رییس ستاد انتخابات استان تهران از مردم برای حضور در انتخابات

اعتصاب سراسری در لبنان در پی کمبود بنزین

نامزدهای انتخابات شورای شهراسلامشهر ممنوعیت تبلیغات را رعایت کنند

دیدار ظریف با رییس شورای عالی صلح افغانستان در حاشیه اجلاس آنتالیا

داغ های انتخاباتی در بسته 38/39

الزامی بودن همراه داشتن شناسنامه و کد ملی برای حضور در انتخابات

فعالیت سامانه مردم ناظر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری

رهبر انقلاب ساعت 7 رای خود را به صندوق خواهند انداخت

توصیه کدخدایی به مردم؛ تخلفی دیدید، گزارش کنید

ابوطالب جوادی: انتخابات نشانه شعور سیاسی است/ حق برگزیدن یک نعمت است

احراز هویت در تمام شعب انتخاباتی اردبیل الکترونیکی انجام می شود

امام جمعه موقت تهران: حفظ مردم، ناموس، امنیت و آرامش کشور در منطقه مثال زدنی است+فیلم

رای به لیست؛ راهی برای عبور از سردرگمی در انتخابات شورای شهر

فیلم| رای می دهم برای تغییر وضع موجود

دعوت رییس کل دادگستری لرستان برای شرکت مردم در انتخابات 1400

احمدی نژاد بن بست برای اصولگرایان

احمدی نژاد بن بست برای اصولگرایان