مطالب مرتبط:
شورای پنجم تهران به روند ناصواب در شهرداری پایان داد
شورای پنجم تهران روند نا صواب در شهرداری را پایان داد
به یک فروشنده با سابقه فروشندگی
سنای آمریکا توافق بی سابقه دو حزبی برای مقابله با چین را پیش برد
لشکری: اعزام به اردن گام نخست توسعه پاراتکواندو زنان است
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 09:052021-05-18اجتماعي

گام های بی سابقه عمرانی در دوره پنجم


سال 71 زمانی که دانشجو بود به شهرداری آمد، در اجرای پروژه های شاخص عمرانی زیادی همچون رینگ سوم ترافیکی، پل اندیشه، میدان میوه و تره بار و … دخیل بوده و سعی کرده پروژه ها را با متدها و استانداردهای روز اجرایی کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، "ایرج مظفر" که پنج دوره مدیریت شهری را پشت سر گذاشته است، در دوره پنجم به عنوان معاون عمرانی شهردار فعالیت می کند؛ او معتقد است که در این دوره مدیریت شهری پروژه هایی را اجرایی کرده که ریسک بسیار بالایی داشته است به طوری که مدیریت های گذشته زیر بار اجرای آن نرفته است.

تکمیل مرکز همایش های بین المللی و پیاده راه چهارباغ، تکمیل خط یک مترو، تسریع در روند اجرای خط دو مترو و از همه مهم تر اجرای رینگ چهارم ترافیکی بعد از گذشت 18 سال از اخذ مصوبات آن از جمله این پروژه های شاخص عمرانی است.

برای آشنایی با روند اجرای پروژه های شاخص عمرانی در شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس کرونا با ایرج مظفر معاون عمران شهری شهردار اصفهان به گفت و گو نشستیم؛ از نحوه ورود خود به شهرداری بگویید؟ چه شد که تصمیم گرفتید در این نهاد فعالیت کنید؟ سال 69 زمانی که دانشجو بودم به عنوان کمک نقشه بردار میدان میوه و تره بار خیابان آتشگاه مشغول به کار شدم، هم درس می خواندم، هم کار می کردم؛ آن زمان جا به جایی میدان میوه و تره بار کار بزرگی به حساب می آمد به خاطر همین سعی کردم نقشه برداری سایت را به درستی انجام دهم و موفق هم شدم؛ در این سال ها سعی کردم در جهت صلاح شهر کار کنم.

سال 71 به استخدام سازمان میوه و تره بار درآمدم تا سال 74 به عنوان رییس محوطه سازی میدان بهار خیابان آتشگاه فعال بودم، اواخر سال 74 آقای عظیمیان اولین برنامه اصفهان 22 را تعریف کردند که اولین برنامه شهرداری اصفهان بود و 22 پروژه تعریف کردند و به نام اصفهان + ؛22 بخشی از برنامه فعالیت های عمرانی بود مانند رینگ سوم ترافیکی و چندین تقاطع، ساخت سالن های مطالعه، ورودی های شهر، آکواریوم، بازسازی ناوگان اتوبوس و چندین پروژه بزرگ که خدماتی، ترافیکی و عمرانی… در آن زمان مقرر شد برای هر پروژه مدیری منصوب کنند تا پروژه های بزرگ با سرعت بیشتری اجرا شود و همین بود که به عنوان مدیر پروژه رینگ سوم ترافیکی انتخاب شدم؛ رینگ سه را از بزرگراه شهید آقا بابایی شروع کردیم که به پل تمدن و بزرگراه شهید اقارب پرست رسید.

از سال 74 تا سال 77، حدود سه سال مدیر پروژه حلقه رینگ سوم بودم و سال 76 به عنوان مدیر پروژه پل اندیشه انتخاب شدم.

چون این پل مشکل پیدا کرده بود و کار قفل شده بود به دلیل مسائلی که بین مدیر پروژه و پیمانکار پیش آمد کار جلو نمی رفت مسئولیت پروژه را به عهده گرفتم و خوشبختانه کار پیش رفت.

آن زمان سال 77، در اجرای این پل 200 میلیون تومان صرفه جویی کردم، کل پروژه حدود 800، 900 میلیون تومان بود.

بعد در سمت معاون فنی در مناطق 5 و سپس به عنوان مدیر نظارت بر اجرای پروژه ها فعالیت کردم؛ یکی از اقدامات مهم مهندسی ارزش پروژه ها بود.

27 سال سابقه مدیریتی در کارنامه فعالیت خود دارید، پشتوانه این سابقه مدیریتی چه تجربه مهمی را می توانید انتقال دهید؟ دغدغه ای که من دارم نسبت به روند نیرو سازی است که به خوبی پیش نمی رود و این خیلی بد است.

جامعه به سمتی می رود که کسانی که کار می خواهند کنند کم می شوند.

تعداد تکنسین ها بسیار کم شده است.

مدارک را بالا بردیم، با بها دادن به مدرک، انگیزه را از تکنسین ها گرفته ایم؛ در حالی که باید تجربه و تخصص این افراد به نسبت مدرکی که دارند، ارزش بیشتری داشته باشد.

اگر قرار باشد اقدام فوری انجام دهیم باید نسبت به ارتقای کارشناسان اقدام کرد.

به نظر شما چه عاملی باعث شد علیرغم تمام تغییر و تحولات در این دوره مدیریت شهری، شما همچنان بر این مسند باقی بمانید؟ در پنج دوره شورا که در شهر حضور داشتم سعی کردم فقط به وظایف خود عمل کنم؛ همیشه خطوط سیاسی و اعتقادی را از مباحث کاری جدا کردم.

شهردار اصفهان در همان روزهای ابتدای آغاز فعالیت خود در جلسه ای به من اعلام کردند که بر اساس بررسی انجام شده دریافتم که شما به گروه و حزب خاصی وابسته نیستید، اما کار و فعالیت خود را به درستی انجام می دهید.

نه پارتی داشتم نه مدرک بالای دانشگاهی، فقط کار و تلاش دلسوزانه و مجدانه مرا در این جایگاه نگه داشته است.

این دوره چهار ساله مدیریت شهری را به لحاظ پروژه های عمرانی چگونه ارزیابی می کنید؟ دغدغه ها چه بود و چه مشکلاتی وجود داشته است؟ در پنج دوره شورای شهر اصفهان در مراکز تصمیم گیری حضور داشتم، باید تاکید کنم که در بخش عمران شهر اصفهان همیشه دغدغه کار وجود داشته که حاصل آن در شهر با اجرا و بهره برداری از پروژه های متعدد کاملاً محسوس است.

معمولاً در زمان تغییر مدیریت ها و در آغاز با دوره ها فعالیت ها به کندی پیش می رود، اما شهردار فعلی اصفهان علی رغم وجود شرایط خاص خیلی زود تمام امور را به خوبی در دست گرفت، زیرا در کارهای عمرانی تغییرات ایجاد نکرد و به عنوان مثال دستوری مبنی بر توقف مقطعی پروژه های شهر صادر نشد.

در این دوره مدیریت شهری در جذب بودجه عمرانی موفقیت بی سابقه ای حاصل شد؛ سال های 96، 40 درصد جذب بودجه داشتیم در حالی که سال گذشته 80 درصد بودجه عمرانی جذب شد.

اگر شاخصی برای اقدامات عمرانی تعریف و حجم کارها را بر مدت زمان فعالیت این دوره مدیریت شهری کنیم نمره خوبی به دست می آید زیرا عملکرد و فعالیت های شهرداری قابل دفاع است.

به هر حال باید به این موضوع تاکید کنم که در تمام دوره ها فعالیت ها انجام شد اما انجام اقدامات با شدت و ضعف هایی همراه بود.

در این دوره مدیریت شهری، پروژه هایی کلید خورد که در دوره های قبل عزم جدی برای اجرای آنها وجود نداشت، به عنوان مثال اجرای پروژه حلقه حفاظتی شهر که مصوبات آن در سال 89 دریافت شده و در دوره سوم و چهارم شورای شهر تذکراتی به دلیل اجرایی نشدن آن داده شده بود، در دستور کار قرار نگرفت، اما این دوره با عزم و درایت مدیریت شهری به یکی از بزرگترین پروژه های اصفهان تبدیل شد.

مرکز همایش های بین المللی اصفهان پروژه پر هزینه است به طوری که معادل 30 درصد کل پروژه های شهر در این پروژه هزینه می شود در حالی که این هزینه ها جایی پیدا نیست.

در این دوره مدیریت شهری تکمیل پروژه در دستور کار قرار گرفت تا سرمایه مردم معطل نماند.

پیاده راه سازی چهارباغ یک پروژه چالشی بود که مخالفان زیادی داشت، همچنین پروژه مترو که در حال حاضر تمام ایستگاه های آن در حال احداث بوده و عملیات حفاری از دو جبهه کاری آغاز شده است.

در این دوره مدیریت شهری هر هفته روزهای دوشنبه شهردار اصفهان همراه با معاون مالی و اقتصادی خود در سفر به تهران پیگیر تأمین منابع مالی پروژه های زیرساختی شهر هستند از همین رو درصد اعتبارات دریافتی در این دوره مدیریت شهری نسبت به دوره های قبل بسیار بیشتر بوده است؛ شهردار اصفهان تلاش کرد تا پروژه های مهم اصفهان عملیاتی شود.

در سال گذشته که گمان می شد در شرایط کرونایی نمی توان کاری از پیش برد و پروژه ها را اجرایی کرد، شهرداری با تدابیر آگاهانه و مدبرانه و تشکیل صندوق ذخیره یک پشتوانه مالی ایجاد کرد.

تشکیل این صندوق در حل بحران های به وجود آمده برای پرداخت صورت وضعیت ها بسیار کارساز بود، همچنین با استفاده از منابع آن ماشین آلات سازمان عمران نوسازی شد و دیگر حقوق های معوقه نداشتیم.

به هر حال بخشی از اقدامات عمرانی فنی، اما بخش مهم آن پشتیبانی مالی برای انجام آزادسازی ها است، مدیریت شهری اصفهان در این دوره با حرکت جمعی توانسته نمره قبولی برای انجام فعالیت ها در شهر بگیرد.

شهردار اصفهان هر 15 روز یک بار برای بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی شهر جلساتی را برگزار و تمام مسائل را رصد می کند که همین پیگیری ها باعث شده پروژه ها به خوبی در شهر اجرایی شود.

فلسفه تشکیل جلسات چهارشنبه های عمرانی چه بود و چه ثمراتی به همراه داشت؟ بر اساس تجربه ای که از مدیریت فعالیت های عمرانی در دوره های قبل داشتیم و برای پیشبرد اقدامات جلسات کارگاهی را با حضور مدیران برگزار و موارد قابل پیگیری را در قالب صورتجلسه عنوان می کردیم، در این دوره مدیریت شهری نیز پیشنهاد استمرار برگزاری این جلسات را مطرح کردیم که مورد موافقت قرار گرفت.

در دوره قبل جلسات معمولاً روزهای جمعه برای یکی از پروژه های شهر برگزار می شد، اما در این دوره جلسات ویژه تمام پروژه های بزرگ شهری همچون رینگ چهارم، مرکز همایش های بین المللی و میدان شهدای هسته ای برگزار می شود که معتقدم باید به عنوان الگو ادامه یابد.

در این جلسات با شهردار هم دعوا داشتید؟ دعوا خیر، اما اختلاف نظر داشتیم.

شهردار اگر مخالفتی هم با بعضی موارد مطروحه داشت، باز هم به صراحت سخن نمی گفت؛ شهردار اصفهان همیشه با عنایت ویژه مباحث را دنبال کرده و حمایت های لازم را انجام داده اند.

به نظر شما اگر پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان با صرف اعتبارات زیاد احداث نمی شد، چند پروژه دیگر را می توانستیم در مدت سه سال اخیر در شهر اجرایی کنیم؟ شهرداری تاکنون 450 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه (غیر از هزینه های آزادسازی) که در ایران نظیر ندارد، هزینه کرده که از این مبلغ حدود 220 میلیارد تومان مربوط به دوره قبل و حدود 210 میلیارد تومان نیز مربوط به این دوره مدیریت شهری بوده است.

با توجه به اینکه پروژه مجموعه پل ها و تقاطع غیر همسطح سردار شهید سلیمانی با صرف 130 میلیارد تومان اعتبار احداث شده، می توان گفت اگر برای پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان هزینه نمی کردیم، قادر به احداث دو پروژه در مقیاس پروژه سردار شهید سلیمانی بودیم یا می توانستیم بخش دیگری از پروژه رینگ را اجرایی کنیم.

همچنین هزینه یک مورد پیاده روسازی دو میلیارد تومان است و اگر برای پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان هزینه نمی کردیم، می توانستیم 100 مورد پیاده رو سازی را در شهر انجام دهیم ولی نکته مهم این است که گاهی شاید پول هم باشد، اما 40 خیابان هم ساخته نمی شود.

مهمترین شاخصه عمرانی این دوره مدیریت شهری چیست و اجرای چه پروژه ای برای شما در طول سال ها فعالیت عمرانی شیرین بوده است؟ مهمترین پروژه های این دوره مدیریت شهری، اتمام خط یک و آغاز عملیات اجرایی خط دو قطار شهری و در ادامه اجرای حلقه حفاظتی شهر بوده است.

سال گذشته وقتی پروژه های آفتاب و خیابان های تابان و آسمان به بهره برداری رسید بسیار خوشحال شدم و اشک شوق ریختم؛ گرچه مدیر پروژه رینگ سوم شهر بودم و بسیاری از افتتاح پروژه ها حضور داشته و به واسطه اجرای بسیاری از پروژه ها لوح تقدیر دریافت کرده و حتی گاهی تنبیه شدم، اما بهره برداری از این پروژه برای من بسیار لذت بخش بود زیرا خواسته 24 ساله شهروندان محقق و از وقوع بسیاری از تصادفات بر اثر تردد خودروهای سنگین و ترافیک در سه راه نقشینه، خیابان بعثت و میدان عاشق اصفهانی جلوگیری شد.

احداث پروژه های آفتاب و خیابان های تابان و آسمان باعث صرفه جویی در وقت مردم، جلوگیری از تصادفات، کاهش آلایندگی و مصرف سوخت شده، از این رو برای من بسیار خوشایند است.

برای اجرای پروژه ها با چه مشکلاتی رو به رو بوده اید؟ در مسیر اجرای پروژه های عمرانی مشکلات بسیاری وجود دارد، بعضی از آن مربوط به معارضات است که بخشی همچون فضای سبز و آزادسازی ها بر عهده شهرداری و بخشی به شرکت های تاسیساتی مثل آب، برق و گاز برمی گردد.

بخش دیگری از مشکلات مربوط به مسائل مالی است؛ هر بخشی داستانی دارد ما برای اینکه یک پروژه آغاز شود، ابتدا در تعریف پروژه و دفاع در کمیسیون هایی باید مصوب شود، سپس باید بودجه لازم برای اجرای آن مصوب و اقدامات لازم برای تخصیص و تأمین اعتبار انجام شود، بعد از آن قرارداد مربوطه با پیمانکار منعقد و بعد از فرایند آزادسازی، زمین در اختیار پیمانکار قرار می گیرد تا اجرای آن کلید بخورد.

گاهی برای انجام آزادسازی ناچار به جا به جایی درختان می شویم، این در حالی است که از تأخیر در اجرای پروژه ها باید جلوگیری کنیم تا بار مالی آنها افزایش نیابد و البته مسائل بسیار زیاد دیگر همچون نوسانات قیمت ها نیز وجود دارد.

به هر حال در هر دوره مشکلات همیشه وجود داشته، اما در این دوره حمایت مدیریت شهری برای اجرای پروژه ها زیاد بود و یکی از پتانسیل های مهم، وجود سازمان عمران به عنوان یکی از بازوهای قوی شهرداری اصفهان از لحاظ کیفیت و کمیّت و تخصص اقدامات عمرانی است.

از بودجه و اعتبارات عمرانی شهر بگویید.

از مجموع بودجه هفت هزار و 819 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان در سال 1400، بودجه های عمرانی پنج هزار و 411 میلیارد تومان حدود 69 درصد کل بودجه و بودجه جاری دو هزار و 216 میلیارد تومان حدود 28 درصد و سه درصد نیز دیون است.

50 درصد بودجه ها شاخص در مقیاس شهر، 16 درصد مهم منطقه ای، 12 درصد منطقه ای و هفت درصد مستمر است.

از جمله پروژه های شاخص شهر می توان به حلقه حفاظتی و مرکز همایش ها اشاره کرد؛ پروژه های مهم منطقه ای همچون ورزشگاه ها و فرهنگسراها بوده و از جمله پروژه های منطقه ای نیز پیاده روسازی ها است؛ پروژه های نگهداری نیز مواردی همچون روکش آسفالت است.

در سال جاری منطقه شش شهرداری با 523 میلیارد تومان بیشترین بودجه عمرانی را دارد و منطقه پنج نیز 330 میلیارد تومان بودجه عمرانی را دارد که امسال پروژه های شاخص بسیار خوبی در این منطقه مورد بهره برداری قرار می گیرد؛ کمترین بودجه عمرانی مربوط به منطقه دو شهرداری با حدود 34 میلیارد تومان است.

در بودجه 1400 شهرداری اصفهان برای قطار شهری یک هزار و 50 میلیارد تومان، حلقه حفاظتی شهر 335 میلیارد تومان و مرکز همایش ها 133 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

سال گذشته سه هزار و 800 میلیارد تومان بودجه عمرانی داشتیم، اما امسال این رقم به پنج هزار و 400 میلیارد تومان افزایش یافته که رشد قابل توجهی یافته است.

امسال با بستری که فراهم شده تا ثانیه آخر فعالیت این دوره، با مدیریت جدی و اهتمام قبلی اقدامات پیگیری و انجام می شود.

با درگذشت مرحوم افروزی مدیر کل سابق آزادسازی و املاک شهرداری، گفته شد که بخشی از حافظه تاریخی شهرداری از بین رفت، شما برای حفظ حافظه تاریخی شهر چه اقدامی انجام دادید؟ در حوزه معاونت هیچ چیز را در ذهنم نگه نداشته و هر آنچه می دانستم را انتقال دادم و تجربیات 30 ساله خود را بخشنامه کردم؛ یعنی اگر در آینده حضور نداشته باشم، سیستم با فرایند آماده شده، پیش خواهد رفت.

معتقدم افراد به اندازه تمام مشکلاتی که وجود دارد، خلاقیت دارند، هیچ مشکلی در این 30 ساله نبوده که با پیگیری و تلاش حل نشده باشد.

فکر می کنید اصفهان چقدر دیگر جای رشد دارد؟ یکی از اهداف اجرای پروژه حلقه حفاظتی شهر جلوگیری از گسترش افقی شهر است که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

به نظر من اصفهان نسبت به سایر کلانشهرها همچون تهران، مشهد و تبریز به لحاظ تراکم و ارتفاع خود را خوب نگه داشته است.

برای جلوگیری از مهاجرت ها و کنترل رشد اصفهان باید به شهرهای اطراف مثل شاهین شهر و شهرهای جدید رسیدگی شود همچنین نگاه به مباحث شهرسازی باید تغییر کند.


کلید واژه ها: پروژه ها - عمرانی - پروژه - دوره مدیریت - مدیریت شهری - مدیریت - میدان میوه و تره بار - دوره - شرایط سخت اقتصادی - ترافیکی - میوه و تره بار - شاخص - شهردار - معاون عمرانی - تکمیل - بین المللی - پیاده راه - شرایط سخت - مترو - رینگ - شهری - روند - پنجم - خبرنگار - اقتصادی - شهرداری - تره بار - دانشجو - مصوبات - فعالیت

آخرین اخبار سرویس:
افراد با انگیزه و فعال با درامد تضمینی-بازاریاب

استخدام راننده لیفتراک

چرخکار زیگزال دوز یا میاندوز کار

استخدام نیروی کار ماهر به فلافلی

فلورانس ایتالیا

امکان مشاهده سوابق تحصیلی کنکوری ها فراهم می شود

جذب مربی در آموزشگاه زبان انگلیسی فراگیر

پارکبان باتجربه خوش برخورد

استخدام مشاور نیروی فعال و کاری

راننده آژانس

اپراتور cnc برای کارگاه درب و کابینت

کارمند فروش خانم

فروشنده خانم تمام وقت فوری

دعـوت بـه همـکاری جهت رتبه بندی

استخدام آقا و خانم ظرف شور و پیک

نیازمند کارگر ساده ..برشکار و خیاط مبلمان

استخدام آشپز کمک آشپز ماهر و سالندار ماهر

ماندگاری ویروس کرونا دراین محیط ها

اوقات شرعی پنج شنبه 3 تیرماه 1400 زنجان

دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی اصلاح شد

استخدام کارگر شرکت تولیدی کیاسوی

استخدام فروشنده خانم

پیگیر برخورد با مقصران حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران هستیم

پیگیر برخورد با مقصران حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران هستیم

سامانه هوشمند محیط زیست چه اطلاعاتی را به صورت لحظه ای ارایه می دهد؟

استخدام کارگر ساده

آخرین اَبَرماه سال 1400 را به تماشا بنشینید

گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در شرق کشور

نیازمند همکار اقا و خانم در دفتر املاک

کارگر ماهر مکانیکی

استخدام کارگر

پژمان بازغی تغییر جنسیت داد (عکس لورفته)

جذب آموزگار پایه ابتدایی

زوج سرایدار بدون بچه با مزایا

کارگر باغ و دامداری

نیازمند منشی کارخانه

انتقاد رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از عدم اتخاذ تمهیداتی برای سلامتی خبرنگاران

به تعدادی صندوق دار و فروشنده

استخدام در فروشگاه افق کوروش

سالن زیبایی واقع در سعادت آباد

جلو بندی ساز و صافکار و مکانیک وجای خواب مرتب

فروشنده خانم

اوقات شرعی امروز پنجشنبه به افق شهرکرد

نقاش اتومبیل در کیش

استخدام جهت تولید محتوا اینستا

حذف دروس عمومی از کنکور سراسری

تاثیرات مثبت اصلاح هندسی میدان نماز در کاهش بار ترافیک ورودی شهر

اوقات شرعی گرگان؛ 3 تیر 1400

پیش بینی هواشناسی ایران امروز 3 تیر 1400

اوقات شرعی سوم تیر در سمنان

رویه کوب.روکوب.نجار.خیاط ماهر مبل راحتی

اعلام سامانه ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان

استخدام راننده نیسان و ایسوزو در شرکت گلریز

استخدام کارشناس اداری در شرکت سامان گستر پارس در کرمانشاه

منتفی شدن موضوع جذب افراد دارای کارنامه سبز در آزمون استخدامی 99

ترافیک سنگین در خروجی های پایتخت

برخورد با مقصران حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

راهیابی دانش آموزان کاشانی به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی و هنری

استخدام نیرو عسلویه

چند خبر کوتاه از مناطق مختلف استان

جزییات واژگونی اتوبوس خبرنگاران | گزارش احیای دریاچه ارومیه ناتمام ماند

تسلیت شهردار تهران به جامعه رسانه ای کشور

ترافیک سنگین در خروجی های پایتخت

منشی شرکت راهسازی

ترافیک سنگین در خروجی های پایتخت

تسلیت وزیر ارشاد برای درگذشت دو خبرنگار در سانحه واژگونی اتوبوس

پیگیری واژگونی اتوبوس خبرنگاران و برخورد با مقصران

نیازمند نیروی آموزش دروس دکتری عمران زلزله

استخدام منشی با فن بیان بالا حقوق

استخدام شرکت بین المللی معتبر

ترافیک سنگین در خروجی های پایتخت

نیرو ساده کارگر ساده

اعلام علت واژگونی اتوبوس خبرنگاران

سرانجام تلخ دو خبرنگار حوزه محیط زیست در راه ماموریت

میمونی که از دیدن مترو هیجان زده شد +فیلم

تجلیل از محیط بانان نمونه کشور در گیلان

حالِ هوا چطور است؟

اطلاعیه سازمان حفاظت محیط زیست در پی حادثه اتوبوس خبرنگاران

ادامه روند وزش باد و گرد و خاک در سمنان

جزییاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست به ارومیه و واژگونی اتوبوس

اطلاعیه سازمان محیط زیست درباره سفر خبرنگاران

کارآموز در آتلیه عکاسی

زیگزال کار دوخت لباس بیمارستانی،گان جراحی،تنفسی غیره

پیگیری واژگونی اتوبوس خبرنگاران و برخورد با مقصران حادثه

پیگیری واژگونی اتوبوس خبرنگاران و برخورد با مقصران حادثه

پیام تسلیت عیسی کلانتری در پی درگذشت خبرنگار محیط زیست

استخدام دستیار زیر 30 سال مبتدی

نیروی خدماتی آقا

پیام تسلیت رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پی درگذشت 2 خبرنگار محیط زیست

جزییاتی از سفر خبرنگاران و واژگونی اتوبوس

توصیه پلیس به داوطلبان کنکور/ فیلم

مهم ترین حوادثی که در 2 تیر ماه رخ داد

سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی

خبر طلایی درباره فرهنگیان/ پرداخت فوق العاده ویژه بر اساس ضوابط ابلاغی

راننده پایه یک شرکت واحد

همکار خانم (فروشگاه قهوه و کافیشاپ)

جزییاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست و واژگونی اتوبوس

پیام تسلیت عیسی کلانتری در پی درگذشت خبرنگار محیط زیست

تور مرگبار دریاچه ارومیه، دو خبرنگار جان باختند

جزییاتی از سفر خبرنگاران محیط زیست و واژگونی اتوبوس

گام های بی سابقه عمرانی در دوره پنجم

گام های بی سابقه عمرانی در دوره پنجم