مطالب مرتبط:
حمله کیهان به کاندیداتوری نزدیکان دولت روحانی
عکس| بغض چند ماهه یک استقلالی بالاخره ترکید
حمله دولت اسراییل به مدل آمریکایی به خاطر شرکت در تظاهرات ضداسراییلی
کرونا در اروپا|از ضرر میلیاردی بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت تا هزینه هنگفت مقابله با کرونا برای انگلیس
ویدیو| حمله عجیب میثاقی به وزیر ارتباطات
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1400 ساعت 08:302021-05-18سياسي

حمله کیهان به نامزدهای نزدیک دولت | از کنایه به قیمت ساعت و بغض جهانگیری تا ردیف کردن اتهامات نزدیکان دولت


بیانیه انتخاباتی و اظهارات این روزهای معاون اول رییس جمهور و البته سایر چهره های اصلاح طلب که نامزد انتخابات شده اند، حاکی از آن است که کاندیداهای اصلاحات- اعتدال، - حمله کیهان به نامزدهای نزدیک دولت از کنایه به قیمت ساعت و بغض جهانگیری تا ردیف کردن اتهامات نزدیکان دولت " کیهان نوشت: بیانیه انتخاباتی و اظهارات این روزهای معاون اول رییس جمهور و البته سایر چهره های اصلاح طلب که نامزد انتخابات شده اند، حاکی از آن است که کاندیداهای اصلاحات- اعتدال، همگی بر تداوم روند دولت و ادامه سیاست های غلط روحانی در مسائلی مانند برجام، FATF و پیوند زدن مشکلات به خارج تأکید دارند!  به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، کیهان نوشت: 8 سال پیش روحانی آمد تا با حمایت مدعیان اصلاحات و شعار تدبیر و امید، اوضاع اقتصادی کشور را سروسامان دهد اما ماحصل آن تشدید مشکلات اقتصادی و تورم های چندصد درصدی در بخش های مسکن، خودرو، ارز، سکه و کالاهای اساسی کشور شد.

روحانی در افکار عمومی چهره نسبتاًً ناشناخته ای بود، از هرگونه ارتباط با مردم محروم بود، از هیچ سابقه اجرایی یا مدیریتی برخوردار نبود و هیچ پایگاه تثبیت شده اجتماعی متعلق به خود هم در اختیار نداشت اما با حمایت تمام قد اصلاح طلبان، سرمایه کلامی و صدالبته ضعف های تشکیلاتی و سیاست ورزی غیرقابل قبول جریان رقیب توانست راهی پاستور شود.

ماحصل دولتِ مورد حمایت اصلاح طلبان به دنبال پیروزی روحانی در 92، مدعیان اصلاحات هم از صدر تا ذیل پست های مدیریتی کشور چنبره زدند و ماحصل گفتمان پیشرفت و آزادی و شعارهای پرطمطراق و وعده های پوشالی جریان اصلاحات- اعتدال، تورم های کمرشکن، ایجاد رانت و فساد و قفل شدن اقتصاد، صنعت، کشاورزی و حوزه کسب وکار و تبعاً افزایش بیکاری، نقدینگی، انباشت بدهکاری دولت و بروز و ظهور آسیب های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور بود.

مدعیان اصلاحات طی 8 سال گذشته با تمام ظرفیت های فکری و تشکیلاتی خود از حسن روحانی حمایت کردند و با این رحم اجاره ای ، زلف همه مشکلات کشور را به برجام گره زدند؛ برجامی که از یک سو به اعتراف خودشان، فرجامش هیچ بود و دست ایران در برابر آمریکا و اروپا خالی ماند و از سوی دیگر، تنها رهاوردش تشدید تهدیدها و تحریم ها علیه ملت و نظام اسلامی بود.

حجم رانت و فساد در دولت تدبیر و امید علاوه بر این ها، شکل گیری فساد در 8 سال دولت تدبیر و امید نهادینه شد و دست خالی دولتمردان و اصلاح طلبان در اداره کشور را رو کرد.

محکومیت حسین فریدون (برادر رییس جمهور) به حبس به اتهام رشوه گرفتن و کارچاق کنی، محکومیت مهدی جهانگیری (برادر معاون اول رییس جمهور) به حبس به اتهام قاچاق حرفه ای ارز و تحصیل مال نامشروع ، پرونده های شبنم نعمت زاده (دختر وزیر اسبق صمت) ، هادی رضوی (داماد محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) ، م.

آخوندی (پسر عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی) دلیلی بر این ادعاست.

همچنین می توان به پرونده های حقوق های نجومی، صندوق های بیمه، فساد و رانت در ارز 4200 تومانی، فساد بزرگ چند ده هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه، ایران خودرو، نگین غرب، واگذاری مجتمع گوشت اردبیل، دشت مغان، هفت تپه، ماشین سازی تبریز و… اشاره کرد که صرفاً بخش کوچکی از نمونه های مفاسد و رانت خواری در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.

اینکه قیمت خودرو 7 برابر شده، مسکن 9 برابر، سکه و دلار 10 برابر و پول های ملت در بورس به فنا فی الدولت رسیده و بخشی از اقشار جامعه در صف مرغ، پیه کرونا گرفتن را به تن مالیدند و با گرانی گوشت و نایابی و کمیابی روغن و نیازهای اولیه دست وپنجه نرم کردند، صرفاً به خاطر سوءمدیریت ها، و رویه های غلط دولت تدبیر و امید و اساساًً نگاه دولت به کدخدا بوده است.

اگر ما نبودیم، جنگ و قحطی می شد با این حال، غارتگران سفره مردم، با چرخش گستاخانه از پاسخگویی به طلبکاری، ادعا کردند که اگر ما نبودیم، جنگ می شد! عباس آخوندی، وزیر مسکن دولت روحانی که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده! و یکی از گزینه های اصلاح طلبان است اخیراً گفته بود: اگر دولت روحانی نبود، الان قحطی تمام ایران را گرفته بود.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور هم که برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده! گفته بود: دولتِ ما نبود، ایران از دست می رفت.

همچنین ربیعی سخنگوی دولت نیز گفته بود اگر این دولت نبود وضع صد برابر از این خراب تر می شد.

روزنامه زنجیره ای آرمان هم اخیراً در مطلبی نوشت: آنچه دولت آقای روحانی در طول سال های اخیر انجام داد نهایت توانایی ای بود که یک دولت می توانست در چنین شرایطی انجام بدهد.

دولت آقای روحانی به رغم تحریم های بین المللی موفق شد تعدادی از پروژه های بزرگ را در کشور راه اندازی کند و مقداری از فشارها را از روی زندگی مردم بردارد و بارقه های امید را در دل مردم زنده نگه دارد.

بانیان وضع موجود؛ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نکته جالب توجه آنکه بانیان وضع موجود در کمال تعجب و بی آنکه مسئولیت بپذیرند و پاسخگوی عملکرد گذشته خود باشند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده و هر روز در رسانه ها به مصاحبه، وعده دادن و شعارهای انتخاباتی خود می پردازند؛ گو اینکه ایشان از سیاره دیگری آمده و اساساًً در 8 سال گذشته هیچ کاره بوده اند! شاید ثبت نام برخی چهره های اصلاحات که در شرایط کنونی علی الظاهر با دولت فاصله گذاری می کنند، خیلی تعجب برانگیز نباشد اما ثبت نام چهره هایی مانند اسحاق جهانگیری (معاون اول رییس جمهور) ، عباس آخوندی (وزیر مسکن دولت روحانی) ، محمد شریعتمداری (وزیر کار دولت روحانی) ، عبدالناصر همتی (رییس کل بانک مرکزی دولت روحانی) که متهمان ردیف اول وضعیت موجود هستند تعجب افکار عمومی را برانگیخته و واکنش های زیادی را در پی داشته است! علاوه بر آنکه یکی از توجیهات همیشگی آن ها این بوده است که دولت، اختیاری ندارد.

بغض جهانگیری، تورم 50 درصدی و ساعت 5 هزار دلاری! طنز ماجرا آنجاست که اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور که بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی کشور به خاطر سیاست ها و مدیریت غلط او در موضوعاتی مانند ارز 4200 تومانی (که به دلار جهانگیری معروف شد و ماحصلش بر باد رفتن 18 میلیارد دلار از مجموع ذخایر ارزی کشور بود) است در روز ثبت نام در ستاد انتخاباتی کشور، حاضر شد و با لحنی بغض آلود برای مستضعفین و فقرا اشک تمساح ریخت.

البته ناگفته نماند که بعد از این سخنرانی پوپولیستی و عوام فریبانه، ساعت 5 هزار دلاری اسحاق جهانگیری در روز ثبت نام، خبرساز و در شبکه های مجازی دست به دست شد.

مسئله اصلی انتخابات، تداوم روند دولت فعلی یا تغییر آن نکته قابل تأمل دیگر، همزمانی ثبت نام اسحاق جهانگیری با انتشار خبر تورم بیش از 50 درصدی بعد از 75 سال در ایران از سوی یکی از نمایندگان مجلس بود.

سید احسان خاندوزی، نماینده مجلس در پیامی توییتری اعلام کرد: به تازگی رکورد 75ساله تورم در ایران شکسته شد؛ اگر غیر از این است، بانک مرکزی گزارش فروردین 1400 را منتشر کند.

وی تصریح کرد که ایران فقط در سال های اِشغال، شاهد تورم بالاتر از 50 درصد بوده است.

و با این وجود، اعضای دولت آقای روحانی به جای ثبت نام برای دولت آینده آیا نباید خجالت زده باشند؟ بر همین اساس بود که مالک شریعتی، نماینده مجلس هم در پیامی توییتری نوشت: در آخرین روز ثبت نام، اتوبوس اعضای دولت روحانی که عازم وزارت کشور بود، خبر آمد تورم 50 درصدی نصاب جدیدی ثبت کرده است.

اما جای نگرانی نیست، جهانگیری فرمانده اقتصادی دولت در حاشیه حضور لاریجانی با بغض خود قول شرف داد حتماً وضع موجود تغییر کند و نگذارد دولت سوم روحانی تشکیل شود! ادامه وضع موجود؛ گزاره مورد تأکید نامزدهای اصلاحات- اعتدال چند روز پیش روزنامه سازندگی در خبری نوشت که کاندیداتوری اسحاق جهانگیری با مشورت خاتمی و کروبی و برخی از چهره های اصلاح طلب بوده است.

بیانیه انتخاباتی و اظهارات این روزهای معاون اول رییس جمهور و البته سایر چهره های اصلاح طلب که نامزد انتخابات شده اند، حاکی از آن است که کاندیداهای اصلاحات- اعتدال، همگی بر تداوم روند دولت و ادامه سیاست های غلط روحانی در مسائلی مانند برجام، FATF و پیوند زدن مشکلات به خارج تأکید دارند! مدعیان اصلاحات در معرفی گفتمان هم نگاهشان به گفتمان های قبلی معطوف است محسن هاشمی چند روز پیش در نشست خبری بعد از ثبت نام از عملکرد خود در شورای شهر تهران دفاع کرد و درباره سیاست خارجی نیز گفت که در صورت انتخاب به عنوان رییس جمهور، تلاش می کند منش آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه سیاست خارجی را دنبال کند.

وی ضمن دفاع از عملکرد روحانی گفته بود: برجام توانست طی 5 سال اول دولت آقای روحانی برخی از مشکلات کشور درباره مسائل اقتصادی را حل کند و این حرکت ترامپ بود که برجام را به هم ریخت و برای کشور مشکل ایجاد کرد.

عباس آخوندی، وزیر مسکن دولت روحانی که پیش از این طرح مسکن مهر را طرحی مزخرف و سیب گندیده عنوان کرده و گفته بود افتخار می کنم در دولتم یک واحد مسکن مهر افتتاح نکردم اخیراً گفته است که برجام بدون FATF بی مفهوم است و نتیجه عدم پیوستن به FATF افول تجارت است.

محمد شریعتمداری، وزیر کار دولت روحانی و متهم اصلی سوءمدیریت بازار همین چند روز پیش در جریان بررسی برنامه هایش در جبهه اصلاحات با بیان اینکه دولت سوم خاتمی را تشکیل می دهم! گفت: دولت خاتمی هم دولت کارآمد کردن نظام اجرایی کشور از طریق یک نگاه فراگیر و هم اصلاح طلبانه ترین دولت پس از پیروزی انقلاب بود.

مسعود پزشکیان، فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده مجلس دهم هم که سودای ریاست جمهوری در سر می پروراند، گفته است که فقط بخشی از مشکلات کشور به دولت برمی گردد و بی انصافی است همه تقصیرها را گردن روحانی بیندازیم.

اصلاح طلبان همچنین به دوگانه سازی هایی که در گذشته تجربه کرده اند چشم دوخته اند.

همین روز گذشته بود که غلامعلی دهقان، یکی از فعالین اصلاح طلب در گفت وگو با آرمان ملی گفت: دوگانه میدان و دیپلماسی آرایش انتخابات است.

باید رییس جمهور بعدی فردی مثل روحانی باشد! بر همین اساس بود که حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران چندی پیش گفته بود: آقای روحانی کار خودش را خوب انجام داده است… سیاست های آقای دکتر روحانی سیاست های درستی بوده و سیاست های ما هم در آینده سیاست های درستی است.

یا داریوش قنبری، فعال سیاسی اصلاح طلب هم که اخیراً در یادداشتی نوشته بود: دولت دوم روحانی به خاطر روی کار آمدن ترامپ در آمریکا با بدشانسی مواجه شد و نتوانست از ثمرات برجام در جهت حل مشکلات اقتصادی کشور بهره مند شود اما در ماه های آخر این زمینه در حال فراهم شدن است.

در این میان مردم باید حواسشان جمع باشد که سکان دار آینده دولت چه کسی است؟ اگر فردی باشد که همسو و همفکر با دولت فعلی در مسیر تعامل با قدرت های خارجی نباشد و بخواهد مسیر تقابلی را بپیماید یا اینکه اطلاع درستی از نظام بین الملل و معادلات سیاسی حاکم بر سیاست خارجی نداشته باشد، می تواند مانند دولت قبل از روحانی کشور را به سمت بحران سوق دهد.

او در ادامه نوشته بود: در این میان، رسالت رسانه ها آزادی بخشی به مردم است تا مردم را به ادامه روندی که در دولت تدبیر و امید شروع شد، ترغیب کنند.

مردم باید ثمره اقتصادی برجام را در زندگی خود لمس کنند.

امری که با روی کار آمدن دولتی همسو و همفکر با این دولت، محقق خواهد شد .


کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - انتخابات - اصلاح - اصلاحات - نزدیک - نامزد - کیهان - دولت - رییس جمهور - اصلاح طلب - معاون اول - جهانگیری - اظهارات - اتهامات - بیانیه - روحانی - جمهور - معاون - کنایه - سایر - قیمت - چهره - رییس - ساعت - حمله - اقتصادی - مشکلات - همشهری - پیوند - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
زلیخا در کنار برادرش / عکس

پایش و مقابله با آفات در نخیلات خوزستان

1399 رای اولی در گلپایگان به پای صندوقهای رای می روند

مدیرکل آژانس اتمی: پیشنهادی از طرف ایران برای تمدید توافق فنی دریافت نکرده ایم

پوتین تاریخ برگزاری انتخابات مجلس دومای روسیه را مشخص کرد

جزییات دیدار ظریف و عبدالله عبدالله در آنتالیا

استخدام نماینده علمی و فروش در دایان طب اکسیر در تهران و البرز

استخدام کارشناس پشتیبانی در حوزه نرم افزارهای مالی و اداری در تهران

مگاپروژه های تهران، تخریب باغات و سبز شدن برج ها بود!/ منطقه 22؛ دشنام معماری و مدیریت شهری

نامزدهای انتخابات در مجموع چندساعت در تلویزیون حضور داشتند؟

همکار خانم یا آقا جهت کار در گل فروشی

منشی خانم جهت کار

دعوت به همکاری بیمه سامان (کد 1166)

لزوم دعوت مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح

پاسخ ایران به شورای همکاری خلیج فارس: هیچگونه مداخله ای را در برنامه هسته ای و موشکی خود بر نمی تابیم

انتخابات نقش مردم در سیاست را حفظ می کند

مسعود پزشکیان: عده ای روی مشارکت حداقلی مردم حساب بازکرده اند

عدم پیشنهاد ایران برای تمدید توافق با آژانس

مردم اطرافیان خود را به مشارکت دعوت کنند

استخدام مشاوربرای همکاری در املاک با پورسانت

استخدام نیروی فست فود

حضور بیش از 80 هزار رای اولی در فارس/ثانیه های حساس انتخابات

انتخابات ریاست جمهوری 1400 به دور دوم نمی کشد

برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 17 شهر و 43 بخش آذربایجان غربی

انتخابات نقش مردم در سیاست را حفظ می کند

شهروندان هنگام مراجعه به شعب اخذ رای آذربایجان غربی خودکار شخصی همراه داشته باشند

جزییات آمارهای انتخاباتی/کدام استان ها بیشترین رأی دهنده را دارند

حضور بیش از 80 هزار رای اولی در فارس/ثانیه های حساس انتخابات

آژانس اتمی: پیشنهادی از طرف ایران برای تمدید توافق فنی دریافت نکرده ایم

صندوق رأی بهترین راه حل برای تغییر ناکارآمدی ها

تاریخ انتخابات در جمهوری اسلامی ایران؛ از 1358 تا 1400 (فیلم)

سیدحسین فاطمی درگذشت ایسنا

حضور مردم سمنان پای صندوق های آتیه ساز

سخنان رهبر انقلاب هنگام رای دادن

عراقچی: گروسی شناخت سیاسی از ایران ندارد/هرکسی که رییس جمهور شود همین هدف را دنبال می کند

رهبر انقلاب رای خودشان را به صندوق خواهند انداخت

سیدحسین فاطمی درگذشت

استخدام مهندس عمران در مهندسین مشاور ابنیه ساز دانوب در تهران

پاکسازی کرمانشاه کمتر از 24 ساعت پس از پایان تبلیغات انتخابات

عارف: عدم حضور در انتخابات، بازی در میدان مشروعیت سوزان و کج سلیقگان است+عکس

انتخابات 1400 آغاز شد

عادت های متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید.

«جمهور» و ترسیم مختصات قدرت ایران

درخواست واعظی از مردم برای شرکت در انتخابات

خوشبینی عراقچی به واقع بینی رییسی در سیاست خارجی، تعامل سازنده با جهان و تأثیرش بر روند مذاکرات / از پیروزی رییسی اصلاَنگران نیستم

دعوت رییس سازمان اورژانس کشور از مردم برای حضور در انتخابات 1400

وقتی جمهور مختصات قدرت را ترسیم می کند!

کارشناس منابع انسانی

استخدام تعدادی چرخکار (راسته،زیگزال،میاندوزکار)

دعوت به همکاری آمارگیر میدانی اهواز

استخدام بازاریاب حضوری و نیروی چیدمان

شاگرد برای سالن (زنانه ) نیازمندم زیباشهر

اجرای طرح از ندبه تا حماسه در 60 نقطه استان مرکزی

ستاد کرونا: پروتکل ها در شعب رای رعایت می شود

جذب نیرو در فروشگاه زنجیره ای جانبو

به تعدادی همکار آقا یا خانم جهت کار در املاک نیازمندیم

کمک آشپز فرنگی

چند نفر همکار خانم جهت امور اداری و دفتر پخش

آموزش و اشتغال تخصصی تعمیرات بردهای الکترونیکی

گلزار از کودکی تا بزرگسالی/ عکس

678 شعبه اخذ رای به شعب اخذ رای آذربایجان غربی افزوده شد

انتخابات 1400 با حضور حداکثری مردم همراه خواهد بود

پیام توییتری کاندیدای ردصلاحیت شده درباره حضور در انتخابات

استخدام کارشناس پشتیبانی و برنامه ریزی در شرکت گسترش آهن راه در تهران

مردم انقلابی ایران 28 خرداد حماسه می آفرینند

درخواست واعظی از مردم / فرصت تعیین سرنوشت را از دست ندهید

گلزار از کودکی تا بزرگسالی/ عکس

حماسه شکوه آفرین مردم همدان با مشارکت حداکثری

استخدام کارشناس پشتیبانی و ارسال در شرکت لندو در ری

استخدام مدیر دفتر در شرکت بین المللی راشا مهر نیکان در تهران

محمدرضا فربود بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ علیه السلام

در کنار مردم کوبا ایستاده ایم

رأی دادن با رعایت نکات بهداشتی

آماده سازی دستگاه های احراز هویت

دستور ستاد انتخابات به استانداران و فرمانداران در خصوص تعرفه های انتخاباتی

رأی دادن با رعایت نکات بهداشتی

حماسه شکوه آفرین مردم همدان با مشارکت حداکثری

مشارکت حداکثری چه تاثیری در سیاست خارجی خواهد داشت؟

678 شعبه اخذ رای به شعب اخذ رای آذربایجان غربی افزوده شد

دعوت رییس سازمان اورژانس کشور از مردم برای حضور در انتخابات 1400

استخدام حسابدار، کارآموز وکالت و وردپرس کار در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم در یک شرکت معتبر در تهران

هر رای » انتقام سخت» دیگری از قاتلین شهید سلیمانی است

بازبینی مسیر توزیع تعرفه های رأی/ نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر شنبه اعلام می شود

10 هزار شعبه برای کاهش تراکم جمعیت به حوزه های رای گیری افزوده شد

انصراف زهیر متکی از کاندیداتوری شورای شهر

هر رای انتقام سخت دیگری از قاتلین شهید سلیمانی است

علیرام نورایی در کنار دریا + عکس

مکان های رای گیری ضد عفونی می شود

اسامی نهایی و کد انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

اجرای زیبای سرود ما خسته نمی شویم در میدان امام خمینی (ره) همدان

درخواست واعظی از مردم برای شرکت در انتخابات

پسر یک پرسپولیسی محبوب مهمان پژمان جمشیدی شد

کسری بودجه دولت چگونه باعث ریزش بورس شد؟

پزشکیان: رای می دهم

پذیرای بیش از 74 هزار شعبه اخذ رأی از آرای انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا

ستاد ملی کرونا: مردم دغدغه حضور پای صندوق نداشته باشند

چند نفرخانم وآقابرای تفکیک کیسه وپلاستیک نیازمندیم

شرکت پالار نیازمند به طراح مسلط به 3dmax میباشد

برگزاری اولین انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در 9 شهر برای انتخاب 6 نماینده

حمله کیهان به نامزدهای نزدیک دولت | از کنایه به قیمت ساعت و بغض جهانگیری تا ردیف کردن اتهامات نزدیکان دولت

حمله کیهان به نامزدهای نزدیک دولت | از کنایه به قیمت ساعت و بغض جهانگیری تا ردیف کردن اتهامات نزدیکان دولت