مطالب مرتبط:
تولید بی کیفیت، جنسی از خیانت است/ هیچ مشکلی پشت میز پنهان شدنی نیست
کیفی سنجی روغن نرگس هر سه ماه انجام می شود/ کیفیت این روغن مشکلی ندارد
اجرای سند راهبردی فرهنگ کار ارتقاء کیفیت تولید را به دنبال دارد
استخدام کارشناس تولید محتوای تصویری در قم
شعار رفع موانع تولید در کارخانه سیمان کردستان تحقق یافت
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:552021-05-17سياسي

تولید بی کیفیت، نوعی از خیانت است/ هیچ مشکلی پشت میز پنهان شدنی نیست


مهمان برنامه «هدی» با بیان اینکه هیچ مشکلی پشت میزهای پهن پنهان شدنی نیست، گفت:رونق تولید و مبارزه با قاچاق تحقق پیدا نمی کند مگر اینکه مسئولین و مقامات در متن زندگی مردم حضور داشته باشند.

- " مهمان برنامه هدی  با بیان اینکه هیچ مشکلی پشت میزهای پهن پنهان شدنی نیست، گفت:رونق تولید و مبارزه با قاچاق تحقق پیدا نمی کند مگر اینکه مسئولین و مقامات در متن زندگی مردم حضور داشته باشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه فرهنگ خبرگزاری آنا" از روباط عمومی برنامه، حشمت الله قنبری، کارشناس مسائل مذهبی و سیاسی رسانه در برنامه تلویزیونی هدی که با محوریت بررسی نامه امیرالمومنین علی علیه السلام به مالک اشتر بود، بیان کرد: امام علی خطاب به مالک این موضع را تفهیم و تبیین کرد که اقتدار دولت و کشور، امنیت کشور و ثبات دولت اسلامی رهین دو طبقه و صنف تولید و تجارت است.

وی افزود: اگر صنعتگران، تولید کنندگان و ارائه کنندگان خدمات و بازرگانان و تجار متاثر از برنامه ریزی های دقیق و زمینه های مناسب که دولت می تواند برای آنها فراهم می کند موفق عمل کنند نظام اسلامی در آنجا خودکفا و آسیب ناپذیر است.

کار دولت مانع زدایی و تسهیل گری است این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه امام علی(ع) در این نامه نسخه کنترل کیفیت برای مالک ابن حارث ارائه کرده است، گفت: دولت اسلامی باید برای تولیدکنندگان زمینه کار فراهم آورد و موانع را از پیش روی آنها بردارد؛ کار دولت ها مانع زدایی است نه آنکه تبدیل به مانع شود.

اگر دولت به تولید، تجارت و صنعت وارد شود خود دست انداز به شمار می رود چرا که کار دولت تسهیلگری، برداشتن موانع و دست انداز برداشتن است.

وی تصریح کرد: بنده معتقد هستم اگر دولت ها تبدیل به دست انداز در مسیر تولید و تجارت نشوند کار مردم به راحتی به سرانجام می رسد و تا 70 درصد اقتصاد کشور و تکافل اجتماعی معنای حقیقی خود را پیدا می کند.

قنبری ادامه داد: تجار و صنعتگران وسایل مورد نیاز مردم را تولید و لازمه های اقتدار را از دو جهت تولیدات صنعتی فاخر و دیگری تامین منابع مالی مورد نیاز برای گردش سنگر کار در کشور و قوای مسلح در سایر اجزا فراهم کنند.

وی اذعان کرد: اگر نگاهی به بخش هایی از صنعت کشور که در اختیار نیروهای واجد صلاحیت و دارای انگیزه عمیق، اعتقادی و محکم بر مبانی نظام اسلامی هستند در می یابیم که واقعا جریان تولید از لحاظ کمیت و کیفیت در بالاترین استانداردهای بین المللی و دنیا است.

با تزریق کردن پول ، رونق تولید به وجود نمی آید وی اضافه کرد: امام علی علیه السلام از صنعتگران توقع دارد که کاری انجام دهند که بقیه طبقات نمی توانند آن را انجام دهند؛ اگر صنعتگران نمی توانند به خاطر تولید با کیفیت و با ارزش اعتماد مردم را جلب کنند این تبدیل به خسارت ملی می شود لذا با تزریق کردن پول های مردم برای سرپا ماندن مدیریت عده ای، رونق تولید به وجود نمی آید.

این کارشناس مسائل مذهبی با تاکید بر این مطلب که باید مردم را به سمت خودکفایی حرکت داد، اظهار کرد: فکر می کنیم با تزریق پول های بی حساب و کتاب می توان جبران مدیریت های ناتوان را کرد، در صورتی که نمی شود؛ اگر تولید قابلیت رقابت نداشته باشد مردم اعتماد به تولید کننده را از دست می دهند و ذوق و سلیقه و میل به جنس از جای دیگری تامین می شود و آن فرد را جبهه ای تامین می کند که ممکن است خیرخواه مردم نباشد لذا این صنعت را به استثمار خود قرار می دهد و استقلال کشور آسیب می بیند.

تولید بی ارزش زمینه ساز نفوذ و پذیرش تحقیر است وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه تولید بی کیفیت، جنسی از خیانت است، گفت: تولید بی ارزش زمینه ساز نفوذ و پذیرش تحقیر است، آنهایی که تحریم می کنند اگر زمینه ای فراهم می شود تحت قاعده چپاولگری با انعقاد قرارداد می آیند اما وقتی به نفع شان نباشد کشور را به یک التهاب نوین مواجه می کنند.

قنبری خاطر نشان کرد: امام علی همه راهبردهایی که اکنون رهبر انقلاب تبیین می کنند را دارا بودند، ما بی معرفتی می کنیم چون جواب رفتار آقامنشانه با جفا وکم لطفی نیست بلکه با آقایی است.

وی ادامه داد: استقلال و خودکفایی کشور مرهون درست عمل کردن این دو موضوع و برداشتن موانع است، بر این اساس در یک فرآیند سالم و گردش صحیح منابع مالی، باید امورات را انجام داد تا رشد و تعالی تولید، صنعت و تجارت خود به خود رقم بخورد.

توانمندسازی ملی و اسلامی در جهت گیری دولت حبس نشود مهمان برنامه هدی افزود: اگر گفته می شود مردم رغبتی به کالای داخلی ندارند این جفا و اهانت به آنها است، بلکه کالای داخلی تامین کننده نیاز مردم نیست زیرا اهتمام ندارند، باید درست رونق پیدا کند تا رفاه اجتماعی به وجود بیاید رونق اقتصادی و دولت مقتدر شکل گیرد تا امنیت کامل به وجود بیاید وقتی همه این اجزا با هم ارتباط منطقی و درست پیدا کردند تازه فکر فارغ برای رسیدگی به محرومان به وجود می آید.

وی اذعان کرد: نباید توانمندسازی ملی و اسلامی، مواسات و کمک های مومنانه در جهت گیری دولت حبس شود، رسیدگی به امور محرومین و اقشار آسیب پذیر، اهل حاجت و اهل مسکنت وظیفه عموم است و دولت و ملت به یک اندازه مسئولیت دارند و از نگاه امام علی علیه السلام حق آنهاست و باید کمک کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: وقتی در محضر یک دولت عالیِ اسلامی قرار می گیرید می بینید دولت و ملت از مال و داشته های خود برای تمشیت امور اهل حاجت به کارگیری می کنند، نگاه متکدی به این دسته از افراد گناه بزرگی است؛ در این زمینه اگر در شعاع نگاه امیرالمومنین دولتمردی کنیم آدم های دولتی نمی نشینند بگویند این دولت یا آن دولت گداپروری کرد بلکه حق شان را می گیرند.

دولت در هر شرایطی بدهکار مردم است وی ادامه داد: به فرموده امام علی علیهم السلام خداوند متعال در آفرینش خود برای هر کدام از این طبقات وسعتی قرار داده اما همه آنها به آن اندازه که امورشان به اصلاح و کارشان به سامان برسد طلبکار دولت هستند، یعنی دولت در هر شرایطی باید خود را بدهکار مردم بداند.

قنبری با بیان اینکه هرکس رییس دولت شد باید بداند برای هر کاری که انجام می دهد به مردم لطف نمی کند بلکه بدهی خود را پرداخت کرده است، گفت: اگر دولت کار را منطبق با منشور، خواسته و مطالبه دین به انجام برساند مردم ولی حق و امام هدایت را ضامن سعادت خودشان می دانند که نکته بسیار مهمی است، اگر اینها به وظیفه خود عمل کنند تکافل اجتماعی با رسیدگی به محرومین و فقرا، توانمند سازی، فقرزدایی و رفع مشکلات جامعه محقق می شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر دولت ناکارآمد و ناتوان باشد اقتدار نظام اسلامی زیر سوال می رود و مردم گرفتار بی تقوایی و بی اخلاقی می شوند؛ ما کشور را بر اساس قانون اساسی اداره می کنیم رییس دولت را مردم انتخاب می کنند اگر جایی ضعفی دارد یا عیبی بروز می کند چون مشکلات اداره کردن دولت خیلی زیاد است اولین حرف مردم این است که نکند اسلام در اداره کردن امور مردم ناتوان بوده یا اینکه چرا رهبر انقلاب برخورد نمی کند، شما انتخاب کرده و میثاق بسته اید و اولین کسی که به میثاق التزام عملی دارد خود ولی است مگر مردم ابوموسی را انتخاب نکردند؟ انتخاب امیرالمومنین بود مگر؟ وی تصریح کرد: نگاه مردم به دولت در دیانتشان اثر دارد، باید هرکس را به اندازه ای که مسئولیت دارد وعده و اندازه گیری کرده و این را بدانیم اگر انتخاب بد می کنیم در حسنات و سیئات آن شریک هستیم.

هیچ مشکلی پشت میز پنهان شدنی نیست این کارشناس سیاسی رسانه در بخش دیگر سخنان خود خاطر نشان کرد: نقش دولت بسیار مهم و راهبردی است.

با برنامه ریزی و شکل گیری تکافل اجتماعی و اگر تولید رونق داشته باشد و با موانع برخورد شود تجارت و بازرگانی و خدمات دچار انحراف و قاچاق نشود می توان با حداقل سرمایه گذاری سیمای فقر و مسکنت و بیچارگی از خیابان های شهرهای اسلامی جمع کرد، در ثانی وقتی این لکه ها در بلاد اسلامی ظهور و بروز پیدا نکرد باندهای مافیا و فساد سوء استفاده از این جنس ناهنجار نمی کنند.

وی تصریح کرد: تکافل اجتماعی، رونق تولید و مبارزه با قاچاق تحقق پیدا نمی کند مگر اینکه مسئولین و مقامات در متن زندگی مردم حضور داشته باشند، هیچ مشکلی پشت میزهای پت و پهن پنهان شدنی نیست.

قنبری افزود: براساس فرمایش امام علی(ع) چهار شرط در جریان خدمت گزاری مقامات دولتی باید جدی باشد اهتمام، استعانت از ذات حضرت متعال، ملازمت با حق، صبر و بردباری؛ در این راستا برای رییس شدن اگر اهتمام نداشته باشیم توکل بر خدا معنا ندارد چرا که خدای متعال رییس تنبل را یاری نمی کند، بر همین اساس رییس باید رشید و با همت بلند بوده و عزم جدی داشته باشد.

وی تصریح کرد: رییس باید از جنس مردم، در درون مردم و با مردم راستگو باشد وقتی در متن زندگی مردم حضور پیدا کرد و مردم او را دیدند کاستی های او را قبول کنند.

اهتمام، ملازمت با حق و شکیبایی لازمه خدمت گذاری مقامات دولتی وی گفت: راهبرد امام علی به افرادی که می خواهند زمامداری کنند، این است که اهتمام و همت داشته باشند، لازمه سوم باور داشتن و آماده بودن برای ملازمت با حق است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه ریاست و مدیریت معمولا با اختیار تعریف می شود، افزود: اختیاری مورد تایید است که از سکوی تقوا و فضیلت های اخلاقی بلند شده است، اختیار جوهری است که در اختیار انسان قرار گرفته، وقتی در جایگاه عمومی، دولت یا ارکان حکومتی قرار می گیرد ملازمت منطبق با حق است، در جایگاه ریاست اگر تقوای کافی وجود نداشته باشد اختیار با حق متضاد می شود.

وی بیان کرد: نظیرعلی بن ابیطالب کسی نیست و هر قیاسی با ایشان باطل است.

اگر سنت پیامبر و امام علی و رفتار ایشان را جمع کنیم حقیقت آن یک انسان مومن و جامعه از اینها افاضات وجود مبارکه نبوی و علوی است.

این کارشناس سیاسی رسانه خاطر نشان کرد: در دنیا مردمی به سیاست مداری و عاقل بودن مردم ایران در تبیین، تغییر و واکاوی حقایق زندگی وجود ندار،د واقعا مردمی استثنایی هستند.

وی اذعان کرد: رییس دولت باید آنچه که قانون اساسی به آنها اختیار داده را نگاه کند بر پایه آن حرف بزند و تعهد دهد و کارنامه خود را ارائه کند تا علاوه بر خودشان، مردم هم بدانند در کجا ایستاده اند.

قنبری گفت: لازمه چهارم در جریان خدمت گذاری مقامات دولتی این است که در برابر مشکلات سبک و سنگین یا نرم و سخت، شکیبایی و استقامت داشته باشد.

انتهای پیام/4104/
کلید واژه ها: مبارزه با قاچاق - برنامه - مهمان برنامه - تولید - نامه - برنامه تلویزیونی - مسئولین - مبارزه - تولید و تجارت - امیرالمومنین - بیان - مقامات - علیه السلام - دولت اسلامی - زندگی - مهمان - قاچاق - مالک اشتر - مالک - کشور - حضور - مردم - دولت - خبرگزاری - تحقق - امام علی - کارشناس - محوریت - السلام - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
هیچ بانک اطلاعاتی از کودکان کار و خیابان در البرز تهیه نشده است

رأی اولی در انتخابات و تحولات سیاسی کشور نقش کلیدی و اساسی دارد

انصراف زاکانی از رقابت های انتخاباتی تکذیب شد

ورود به مشهد ممنوع/ ابلاغ دستورالعمل جدید سفرها

انتقال اعضای پیوندی بوسیله جعبه ای با فناوری پیشرفته

بهره گیری از همه گفتمان های انقلاب، مشارکت مردم در انتخابات را تقویت می کند

فیلم|واقعاً رییس جمهور این همه اختیارات داره؟

جهانگیری موافقت نامه استرداد مجرمان ایران و تاجیکستان را ابلاغ کرد

آیت الله رییسی در برخورد با فساد و رانت با کسی تعارف ندارد

نامزدها دستاوردهای مبارزه با کرونا را فدای کاربردهای انتخاباتی نکنند

پاره شدن طناب دار از گردن قاتل 32 ساله گیلانی

آگاهی از قوانین لازمه پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی است

مردم ما زمان شناس هستند/ مشارکت در انتخابات اصلی مهم

لزوم حمایت ازمعلمان مؤلف وهنرمند در تهیه و تولید بسته های یادگیری

آیین رونمایی از طرح ملی سحاب در اراک

واکنش عباس عبدی به وعده ایجاد 16 میلیون شغل از سوی نامزدها

حسین شریعتمداری: کنار نرفتن 4 نامزد جبهه انقلاب به نفع نفر پنجم گناهی نابخشودنی است / با باقی ماندن هر 5 نفر در صحنه، احتمال موفقیت عاملان وضعیت امروز، قوت می گیرد؛ این حالت ضربه سنگینی بر پیکر نظام است

میزبانی همراه اول از ایرانیان با ویژه برنامه باغ آیینه

درخواست بازنشستگان تأمین اجتماعی از زییس جمهور و دولت آینده

تکذیب انصراف علیرضا زاکانی از انتخابات ریاست جمهوری

همتی و مهرعلیزاده دستاوردی در مناظره ها نداشتند/ عملکرد دولت دامن کاندیداهای اصلاح طلب را گرفت

اعلام آمادگی 5 استاد حوزه برای مناظره با سیدحسن خمینی

سفر ابراهیم رییسی به اصفهان لغو شد

حل مشکلات مردم در بخش اشتغال و مسکن با برنامه های آقای رییسی

فیلمی دیده نشده از عبدالناصر همتی / ویدئو

کوتاه کردن دست سودجویان از تعرض به سرمایه های ملی در دستور کار/«سرهنگ اکبری» فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها شد

لزوم مسوولیت پذیری و صداقت مسوولان

واکنش عباس عبدی به وعده ایجاد 16 میلیون شغل از سوی نامزدها: دوره عوام بازی گذشته / آیندگان به ما خواهند خندید

واکنش دادگستری به صحبت های مهرعلیزاده درباره دریافت واکسن کرونا توسط کارکنان قضایی شیراز

جدال مخالفان و موافقان ابراهیم رییسی در توییتر/ قاضی القضات در مرکز انتقادات

اعلام برنامه های مجمع جهانی اهل بیت (ع) در دهه کرامت

آغاز برگزاری سلسله مباحث تکنیک های بازاریابی و توسعه کسب و کار در بانک ملی ایران

استفاده از 658 صندوق الکترونیکی در انتخابات شورای شهر همدان

انجام 60ویزیت تخصصی گروههای جهادی در روستای دافی کدکن

روسیه با 75 تریلیون دلار منابع طبیعی

صادرات گندم؛ مؤلفهِ مهم در توسعه اقتصاد کشاورزیِ فدراسیون روسیه

همکار خانم در پخش پوشاک زنانه

انتخابات ریاست جمهوری رفراندوم است

تبلیغات انتخابات 1400 - استانها

رییس ستاد انتخاباتی جلیلی در کاشان: جلیلی برنامه مدون برای جهش ایران دارد

فیلمی دیده نشده از عبدالناصر همتی

جناح بندی های حزبی جوابگوی وضعیت معیشت مردم نیست

عراقچی: تا هر زمان که لازم باشد به رایزنی های وین ادامه می دهیم

اعلام برنامه های مجمع جهانی اهل بیت(ع) در دهه کرامت

آغاز مرحله دوم آزمون دکتری در دانشگاه الزهرا از فردا

صنایع دستی می تواند در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کند

توصیف قابل تأمل مجری «طبیب» از زندگی /عکس

روایت به ثمر رسیدن برخی از دستاوردهای جهاددانشگاهی در مستند «غیررسمی»

ششمین انتخابات شوراها در استان ها| نامزد اصولگرای شورای شهر شیراز: با مدیریت نا مناسب شورای شهر را به شورای شهرداری تبدیل کرده اند

اعلام فراخوان طرح «دانش افزایی دینی و فرهنگی» در کردستان

انصراف قاضی زاده هاشمی کذب محض است

تصاویر | روی دیگر مناظرات انتخاباتی که ندیده اید!

موضع خانواده هاشمی؛ حمایت در صورت ائتلاف

سعید جلیلی، هزینه های ستاد انتخاباتی اش را اعلام کرد

سلسله نشست های «بانوان؛ رهبران پیشرفت» برگزار می شود

پشت پرده تبلیغات برای خروج سیستماتیک پول از کشور/ انجمن های ایرانی که حامی سایت های رمزارز خارجی هستند +سند

سفر به مشهدمقدس ممنوع شد/ روند کاهشی اما شکننده ابتلا به کرونا در خراسان رضوی

«بچه آشغالی» صدایش می زدند؛ اما فردی فیگرز مخترع و میلیاردر شد

حتی یک رأی در انتخابات تعیین کننده است

قاضی زاده هاشمی: در دولتم اختیارات را به فرمانداران تفویض می کنم

برای تضمین سرنوشت کشورمان در انتخابات شرکت می کنیم

اصلاح طلبان می خواهند بمب انتخاباتی بترکانند؛ 76 تکرار می شود؟

اخلالگر عمده نظام اقتصادی در مازندران دستگیر شد

عدم نظام بخشی به جامعه مانع ترویج جمعیت

دشمنان با توطئه رسانه ای سعی در ناامیدی مردم دارند

برنامه امروز نامزد های انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی

ایران چگونه ناوهای جنگی خود را می سازد؟

حفظ قرآن مستقیماً به اراده وابسته است

افراد مورد اعتماد مردم به تیغ استصواب حذف شدند | مردم منتظر اقدام قانونی رییس جمهور هستند

لازمه روی کار آمدن دولت انقلابی و کارآمد مشارکت بالا در روز انتخابات است

زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان مشخص شد

کمپین مخاطبان «فارس من»؛ دستگاه قضا در ادامه نبرد با مفاسد به قاچاق دارو در ناصرخسرو ورود کند

تکذیب ا دعای همتی/کشتی های زیادی زیر پرچم جمهوری اسلامی در آب های بین المللی تردد دارند

توقعات کوروش تهامی از رییس جمهور آینده

ضرورت تثبیت جایگاه شورای شهر

اسامی 11 بدهکار بزرگ بانکی در فضای مجازی منتشر شد

انصراف زاکانی از ادامه انتخابات تکذیب شد

دلایل هراس سناتورهای آمریکایی از فناوری چین؛ جایی که عرصه رقابت برای آمریکا تنگ می شود

بازدید رایزن فرهنگی چین از ساترا

برگزیدگان نسیم بهار تجلیل شدند

توانمندسازی جامعه فقط توزیع بسته های معیشتی نیست/ توجه به مشاغل مجازی

ضرورت تجمیع مراکز امدادی

آیا استخدام اعضای شوراها در شهرداری ها مجاز است؟

از در خواست گرانی بنزین توسط همتی تا درمان اقتصاد با پشه مالاریا؛ مناظره ای که فقط یک نیمه داغ بود!

چه کسی بازنده مناظره ها بود؟

افشاگری بزرگ وزیر سابق اطلاعات علیه احمدی نژاد/ فیلم

چهار میلیون نفر در انتظار دز دوم واکسن کرونا/ نمی توان دز دوم را واکسن ایرانی زد

افزایش 10 درصد شعب اخذ رأی در آذربایجان شرقی

تشکر خانواده مرحوم محتشمی پور از کادر درمان

مردم در این دوره فریب شعارهای توخالی را نخواهند خورد/ صندوق رأی گیری، صندوق سرمایه گذاری است

نماینده مردم گرگان: آقایان همتی و مهرعلیزاده پوپولیستی رفتار می کنند / رییسی محبوب مردم است

علی دهقان شور انتخاباتی در گرگان

احتمال قطعی دوباره برق در تهران جدی شد

پاره شدن طناب دار از گردن قاتل 32 ساله گیلانی

لغو سفر ابراهیم رییسی به اصفهان

شرکت در انتخابات هم واجب شرعی است و هم واجب عقلی

انجام 60 ویزیت تخصصی گروههای جهادی در روستای دافی کدکن

خشم با ایمان ما چه می کند؟ نوشتاری از حجت الاسلام وحیدی

نیازمندمنشی اشنابه ووردوفضای مجازی

خانم اداری.کارمند اداری

تولید بی کیفیت، نوعی از خیانت است/ هیچ مشکلی پشت میز پنهان شدنی نیست

تولید بی کیفیت، نوعی از خیانت است/ هیچ مشکلی پشت میز پنهان شدنی نیست