موضوعات داغ: - رياست جمهوري - انتخابات رياست جمهوري - ميزان مشاركت - باشگاه استقلال - جمهوري آذربايجان - انتخابات رياست - نقل و انتقالات - فرهاد مجيدي - محمدحسين كنعاني زادگان - شجاع خليل زاده - توماس برولين - تمرين بدني - ميدان رسالت - آمار گردشگري - رييس ستاد انتخابات خراسان رضوي - شهربان و حريم بان - طيور بومي - چكاپ - شوراي نظارت و ارزشيابي - فرمانده انتظامي شهرستان تبريز - پيست اتومبيلراني - هخامنشي - شهر بخشايش

مطالب مرتبط:
ابلاغ محور های اولویت دار 28 گانه حوزه اقتصادی در سال 1400
ابلاغ محور های اولویت دار 28 گانه حوزه اقتصادی در سال 1400
وزیر کشور اولویت های 28 گانه اقتصادی 1400 را به استانداران ابلاغ کرد
وزیر کشور اولویت های 28 گانه اقتصادی 1400 را به استانداران ابلاغ کرد
وزیر کشور اولویت های 28 گانه اقتصادی 1400 را به استانداران ابلاغ کرد
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:452021-05-17سياسي

رحمانی فضلی محور های اولویت دار 28 گانه حوزه اقتصادی در سال 1400 را ابلاغ کرد


وزیر کشور در ابلاغیه ای به استانداران کشور ضمن تاکید بر ضرورت استمرار برنامه های مهم اجرایی ابلاغی طی سال های 1397 تا 1399، 28 اولویت حوزه اقتصادی در سال 1400 را ابلاغ کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی" وزیر کشور در این ابلاغیه با اشاره به نامگذاری سال1400، تحت عنوان" تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" از سوی رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و همچنین برنامه های دولت تدبیر و امید، محور های اولویت دار حوزه اقتصادی استان ها در سال 1400 را با تأکید مجدد بر ضرورت استمرار اولویت ها و برنامه های مهم اجرایی ابلاغی طی سال های 1398،1397 و 1399، به استانداران ابلاغ کرد.

وزیر کشور در این ابلاغیه آورده است: از استانداران محترم انتظار می رود؛ با برنامه ریزی مناسب، اتخاذ تدابیر لازم و با استفاده از ظرفیت های موجود در مناطق و شوراها، ستاد ها و کارگروه های تخصصی مرتبط، از قبیل؛ "شورای برنامه ریزی و توسعه استان"، "ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی"، "کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی"، " کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید"، " کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری، "شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و " شورای معادن"، محور های زیر را مورد پیگیری و اقدام قرار داده و گزارش اقدامات انجام شده را هر سه ماه یکبار، به معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه وزارت کشور منعکس کنید.

رحمانی فضلی در این ابلاغیه به 28 محور اولویت دار در حوزه اقتصادی استان ها در سال 1400 اشاره دارد که عبارت است از؛ اتخاذ تمهیدات لازم در راستای اجرای دقیق و به موقع سیاست ها و برنامه های ابلاغی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و وزارتخانه های متولی و مسئول، در راستای تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها.

همچنین اتخاذ تدابیر لازم، به منظور حفظ و صیانت از بنگاه های اقتصادی و کسب و کار های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، در چارچوب مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و هیات دولت، مورد دوم این ابلاغیه است.

وزیر کشور به تلاش در جهت ساماندهی واحد های تولیدی، از طریق ایجاد کلینیک عارضه یابی، با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت ها و ارتقای توان تولید؛ از جمله شناسایی واحد های تولیدی با تولید کمتر از ظرفیت اسمی و حمایت از آنها، برای رسیدن به حداکثر توان تولید؛ شناسایی واحد های تولیدی راکد و فعال سازی واحد های با قابلیت احیای مجدد؛ شناسایی واحد های تولیدی راکد فاقد قابلیت احیاء و استفاده از ظرفیت آن ها برای اجرای طرح های سرمایه گذاری جدید؛ مطالعه دقیق وضعیت واحد های تولیدی موجود و اقدام برای تکمیل زنجیره تولید، با هدف کاهش وابستگی خطوط تولید به خارج از کشور و افزایش ارزش افزوده؛ اتخاذ تمهیدات لازم به منظور احیای بنگاه های اقتصادی تملک شده توسط شبکه بانکی و جلوگیری از تملک واحد های تولیدی جدید براساس ضوابط و مقررات قانونی، از جمله دستورالعمل نحوه واگذاری اموال مازاد مؤسسات اعتباری؛ شناسایی واحد های تولیدی و طرح های سرمایه گذاری دارای پرونده قضایی و پیگیری در راستای رفع مشکلات موجود؛ و همچنین مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، رصد دقیق بنگاه های اقتصادی بحرانی و مشکل دار و اتخاذ تدابیر لازم به منظور حل و فصل مشکلات ذی ربط.

چهارمین مورد ابلاغی از سوی وزیر کشور، پیگیری لازم جهت تکمیل طرح های سرمایه گذاری نیمه تمام با اولویت طرح های با پیشرفت فیزیکی بالا است.

شناسایی ظرفیت بنگاه های اقتصادی دارای توان صادراتی و ارتقای کیفیت محصولات تولید داخل، با هدف توسعه صادرات غیرنفتی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور تکمیل زنجیره تولید و جلوگیری از صادرات محصولات خام، با هدف افزایش ارزش افزوده، از دیگر موارد این ابلاغیه است.

همچنین تلاش در جهت بازسازی، نوسازی و توسعه واحد های صنعتی و برنامه ریزی مناسب برای هدایت نقدینگی (منابع دولتی، غیردولتی، بازار سرمایه و تسهیلات بانکی و غیره)، به سمت سرمایه گذاری های مولد و اشتغالزا از دیگر موارد تاکید شده در ابلاغیه محسوب می گردد.

رحمانی فضلی در این ابلاغیه به اتخاذ تدابیرلازم به منظور فراهم نمودن زمینه های جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، از جمله ارتقای کارآمدی مراکز خدمات سرمایه گذاری اشاره کرده است.

در این ابلاغیه همچنین به فراهم نمودن زمینه های توسعه کسب و کار های دانش بنیان و استارت آپ ها و ایجاد ارتباط مؤثر شرکت ها و واحد های تولیدی بزرگ اقتصادی استان، با شرکت های دانش بنیان اشاره شده است.

تلاش وبرنامه ریزی جهت توسعه زیرساخت ها و کسب وکار های حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از دیگر موارد مورد اشاره در ابلاغیه مذکور است.

همچنین تلاش در جهت توسعه مراودات تجاری و همکاری های اقتصادی، با کشور های هدف تجاری، به ویژه کشور های همسایه و استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی و کمک به عرضه مستقیم محصولات تولیدی، با هدف حذف واسطه های غیرضرور و کاهش قیمت تمام شده محصولات با هدف حفظ آرامش در بازار و تأمین سفره مردم به ویژه اقشار متوسط وضعیف، از محور های ابلاغ شده به استانداران سراسر کشور است.

وزیر کشور همچنین تلاش در راستای شفاف سازی فعالیت های اقتصادی و مبارزه با فساد اداری، به منظور بهبود فضای کسب وکار و فرهنگ سازی و تغییر نگرش، نسبت به کار و تولید، با تغییر رویکرد مدیران دولتی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی و جایگزینی نیرو های انسانی متخصص و کارآمد (با رویکرد عالمانه و مجاهدانه)، در حوزه اقتصادی با مدیران نارسا و ناکارآمد را مورد تاکید قرار داده است.

همچنین اتخاذ تمهیدات مناسب و نظارت مستمر، بر فرآیند واردات و صادرات کالا در بنادر و گمرکات استان، با هدف تسهیل در فرآیند های تجاری و جلوگیری از رسوب کالا در بنادر و گمرکات، اتخاذ تدابیر لازم به منظور تدوین برنامه های استانی در راستای برنامه های ملی اشتغال (اشتغال فراگیر، مهارت آموزی کارکنان وظیفه، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، کارورزی، طرح تکاپو، تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی وعشایری و.

) و تصویب در کارگروه مربوطه و پیگیری تا حصول نتیجه از دیگر موارد ابلاغی وزیر کشور به استانداران است.

وزیر کشور حمایت از کالا های ساخت داخل و الگوسازی از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان موفق کالای ایرانی و تلاش برای قطع وابستگی بنگاه های اقتصادی به خارج از کشور، با هدف تکمیل زنجیره ارزش و تقویت توان تولیدی در برابرتکانه های ناشی از تحریم های بین المللی از طریق؛ احصاء حلقه های وارداتی زنجیره تولید (مواد اولیه و قطعات) در رسته های مختلف تولیدی، شناسایی مخترعان، مبتکران و شرکت های دانش بنیان و معرفی نیازمندی های حوزه تولید به آن ها به منظورافزایش میزان داخلی سازی، برگزاری رویداد ها و نمایشگاه های تخصصی، به منظورایجاد ارتباط و تعامل حداکثری بین بنگاه های اقتصادی و اشخاص حقیقی و حقوقی دارای توان ساخت مواد اولیه و قطعات وارداتی مورد نیاز حوزه تولید از دیگر موارد ابلاغی برشمرد.

همچنین وزیر کشور به برنامه ریزی برای اجرای دقیق برنامه راهبردی عملیاتی توسعه پایدار اقتصاد روستایی با تأکید بر سیاست های اقتصاد مقاومتی در 31 شهرستان منتخب و کمتر توسعه یافته کشور، تحت نظر برنامه های ابلاغی معاون عمرانی وتوسعه امورشهری و روستایی وسازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اشاره کرد.

وزیر کشور بر اتخاذ تدابیرلازم به منظورتحقق مفاد بخشنامه ای با موضوع ابلاغ "فرآیند پیگیری ها، جهت رفع موانع و مشکلات بنگاه های اقتصادی توسط دستگاه های ذیربط استان و کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان" تاکید کرد.

رحمانی فضلی همچنین تلاش در جهت اجرای دقیق بخشنامه ای با عنوان "اقدامات اجرایی کارگروه های استانی برای تحقق شعار سال"، با هدف برنامه ریزی منسجم و عملیاتی، در دو حوزه حمایت و پشتیبانی از چرخه تولید (شامل تسهیل سازی در جهت اعطای مشوق های قانونی و حمایتی) و مانع زدایی (به ویژه در موانع بخشی و اولویت دار) تاکید کرد.

پیگیری به منظور اجرای دقیق تصویب نامه هیات وزیران درخصوص؛ واردات کالا های اساسی و ضروری توسط شرکت های تعاونی مرزنشین و پیله وران و نامه دبیر هیات دولت، مبنی بر اتخاذ تصمیم هیات وزیران در راستای تسهیل واردات کالا های اساسی و ضروری و میوه از طریق تعاونی ها و بازارچه های مرزی از دیگر موارد اعلامی در این ابلاغیه است.

وزیر کشور در این ابلاغیه تاکید کرد: مستندسازی فعالیت ها و اقدامات انجام شده استانداری، درحوزه اقتصادی درطول فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم، حداکثر تا پایان مرداد ماه 1400صورت پذیرد.

برنامه ریزی به منظور راه اندازی مجدد واحد های صنعتی غیرفعال موجود در شهرک ها و نواحی صنعتی و برنامه ریزی به منظور فعال سازی معادن راکد و غیرفعال در سطح کشور از دیگر موارد مطرح شده در این ابلاغیه است.

تلاش درجهت جذب 15 درصد اعتبار مرتبط با حقوق دولتی معادن استان و هزینه کرد اعتبارات مذکور، جهت توسعه زیرساخت های استان، در خصوص قانون اصلاح قانون معادن در این ابلاغیه مطرح شده است.

همچنین در این ابلاغیه تاکید شده است؛ استانداری های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان، نسبت به پیگیری اجرای ضوابط و مقررات حاکم بر ورود کالا توسط ملوانان شناور های دریایی سنتی با ظرفیت کمتر از (500) تن (لنج تجاری)، و ساماندهی و نوسازی آن شناورها"و سایر اصلاحات بعدی آن، اقدام کنید.

وزیر کشور در این ابلاغیه آورده است؛ استانداری های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان، نسبت به پیگیری اجرای ضوابط و مقررات آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه های غیر رسمی موقت مرزی (کولبری)، اقدامات لازم را معمول کنید.

در آخرین مورد اشاره شده در این ابلاغیه استانداری های آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی، بر اساس تبصره (4) ماده (7) آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مبادلات مرزی و به موجب قانون بودجه 1400؛ نسبت به جذب درآمد های موصوف و هزینه کرد آن، مطابق قوانین و مقررات اقدام کنید.


کلید واژه ها: ابلاغ - حوزه اقتصادی - استانداران - وزیر کشور - برنامه - اولویت - ابلاغیه - اقتصادی - کشور - استان - پایگاه اطلاع رسانی - سال 1400 - استمرار - انقلاب اسلامی - رحمانی - حوزه - وزیر - اطلاع رسانی - برنامه ریزی - ضرورت - دولت تدبیر - مانع زدایی - محور - فضلی - نامگذاری - خبرگزاری - عبدالرضا - استان ها - استفاده - انتظار

آخرین اخبار سرویس:
صندوق سیار انتخابات 1400- اصفهان

حضور باشکوه ملت ایران در انتخابات از نگاه رسانه های عربی

اجرای برنامه رادیویی حماسه حضور از رادیو قرآن

مردم کردستان از حضور خود در انتخابات می گویند

ایرانیان در ایتالیا به پای صندوق های رای رفتند

سرپرست فرمانداری آغاجاری: تخلفات منجر به برخورد نداشته ایم

شهروندان تهرانی فرآیند رای دهی را به تاخیر نیاندازند

گزارش تصویری| پیر و جوان کرمانی در پای صندوق های رأی

حضور والدین «مسیح علی نژاد» در انتخابات / عکس

30 درصد مردم کرمان تاکنون رأی دادند

زیباترین تصویر انتخابات 1400 +عکس

وضعیت اجتماعی و اقتصادی مردم با انتخاب فرد اصلح تغییر می کند

توصیه های بهداشتی برای شرکت در انتخابات+عکس

استاندار تهران: حضور مردم در پای صندوق رأی «بسیار بسیار خوب» است

دشمن به واسطه این انتخابات، ناامید می شود

تصاویر/ حضور سرزده نماینده ولی فقیه در خوزستان از بازارچه محلی منطقه کیان اهواز

جلیلی: هر رای باعث افزایش قدرت و پیشرفت کشور

محل معنادار رای دادن زاکانی+ عکس

حضور در انتخابات ضامن اقتدار و امنیت کشور

استاندار هرمزگان: تعرفه به اندازه کافی در هرمزگان وجود دارد

نامزد شورای شهر بازداشت شد

آیت الله جنتی خواستار رفع مشکل اخلال در فرآیند اخذ رأی شد

سیدحسین فاطمی درگذشت

گزارش خبرنگار تسنیم مستقر در وزارت کشور از جدیدترین جزییات انتخابات 1400

چه کسانی آراء خود را پس از رهبر انقلاب به صندوق سیار 110 انداختند؟

حضور پورشور مردم

قاسمی: آمار دقیقی از میزان مشارکت نداریم

سپاه کربلا برای صیانت از آرای مردم پای کار است

شوک دوم مردم به رسانه های غربی/موج جدید مشارکت در انتخابات شکل گرفت

تامین امنیت انتخابات در زنجان

خرید و فروش رای در سبزوار/ اسامی نامزدهای متخلف انتخابات شورای شهر سبزوار منتشر می شود

انتخابات 1400 و اهمیت حق تعیین سرنوشت

انتخابات بدون مشکل امنیتی در آذربایجان غربی در حال برگزاری است

رسیدگی کمیسیون اصل 90 مجلس به گزارش تخلفات انتخاباتی

مشاهدات میدانی خبرنگاران تسنیم از روند برگزاری انتخابات در خراسان رضوی/ اختلال در سامانه الکترونیک اخذ رای ادامه دارد

فیلم| حاج قاسم هم اگر بود می آمد/ حماسه مردم شهریار در انتخابات 1400

انتخابات ریاست جمهوری ایران در چین

وزیر کشور و ارتباطات تهدید شدند

شکل عجیب گزارش تلویزیونی درباره انتخابات + فیلم

مولوی عبدالحمید: امروز یکی از روزهای سرنوشت ساز در ایران اسلامی است

پسر سیدحسن خمینی: رأی صحیح دادم تا بازی آن ها را برهم بزنم

لغو منع تردد شبانه در روز انتخابات

محمدجواد امینی شور مشارکت در قزوین

ثبت احوال ودفاترپیشخوان دولت برای تحویل شناسنامه افرادآمادگی دارد

مهدی کروبی رای خود را به صندوق انداخت

انتخابات ریاست جمهوری ایران در مرکز اسلامی انگلیس

دبیرکل سازمان ملل متحد در سمت خود ابقا شد

اطلاعیه ستاد انتخابات خارج از کشور در مورد تمدید زمان رای گیری در شعب اخذ رای

استقرار صندوق رای سیار در مرکز اورژانس کشور

نیکزاد: حضور مردم برای تغییر شوق آفرین بوده است

حضور باشکوه ملت ایران در انتخابات از نگاه رسانه های عربی

قهرمان میدان امروز جشن سیاسی انقلاب مردم بودند

سید احمد خمینی: امّید، بذر هویت ماست

نظافت و تمیزکاری منزل

پیک موتوری با حقوق و مزایا

طراح و گرافیست خلاق (دورکاری)

واجدین شرایط در انتخابات در زنجان 6.6 درصد افزایش یافته است

نیکزاد: حضور مردم برای تغییر شوق آفرین بوده است

تبلیغ غیرقانونی و خرید رای برای چند البرزی پرونده باز کرد

استخدام نیروی رستوران

انتخاب درست زمینه ساز رفاه ملی/تحول خواهی انگیزه اصلی حضور است

جشن انتخابات اهواز

حضور حداکثری در انتخابات پشتوانه محکم برای منتخبین است

پیش بینی مشارکت 70 درصدی مردم شوش در انتخابات

شهروندان تهرانی فرآیند رای دهی را به تاخیر نیاندازند

پورابراهیمی: انتخابات امروز اهمیت ویژه ای برای کشور دارد

سیدحسین فاطمی درگذشت

نیکزاد: حضور مردم برای تغییر شوق آفرین بوده است

ٱغاز شمارش آرا در دهلی نو

هیچ مشکل امنیتی گزارش نشده است؛ نتایج انتخابات شورای شهر یکشنبه اعلام می شود

تصاویر/ حضور سرزده نماینده رهبر در بازارچه محلی منطقه کیان اهواز

حناچی: عدم شرکت در انتخابات به نفع مسببین وضع موجود است

حماسه ای دیگر از هم استانی های سرافراز سیستانی و بلوچستانی

ببینید | پاسخ جالب یه یک سوال مهم؛ مسیر صندوق سیار شماره 110 پس از اخذ رای رهبر انقلاب به کجا ختم شد؟

اطلاعیه ستاد انتخابات خارج از کشور در مورد تمدید زمان رای گیری در شعب اخذ رای

مشارکت مردم در انتخابات راه حل رفع مشکلات کشور است

دبیر شورای نگهبان خواستار رفع مشکل اخلال در فرآیند اخذ شد

دریافت 4974 گزارش تخلف انتخاباتی/ رسیدگی به گزارش تخلف در درج نام داوطلبان انصرافی

نامه ی یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی به رییسی

شنبه پس از انتخابات، شنبه مهربانی و برادری باشد

نامه جنتی به وزیر کشور

قرائت صحیح از این آیه شریفه کدام است؟ «سَلاَمٌ عَلَی آلِ یس» و یا «سَلاَمٌ عَلَی إِلْ یَاسِینَ»

خبرساز شدن بازیگر معروف با یک اظهارنظر سیاسی

تصاویر/ انتخابات 1400؛ حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

انتخابات 1400 - بوشهر

شکل عجیب گزارش تلویزیونی درباره انتخابات + فیلم

مشکلات اخذ رأی حل نشود، از وزیرکشور شکایت می کنیم

حاشیه هایی از رأی دادن نامزد های انتخابات ریاست جمهوری

فرماندار: برخی از شعب اخذ رای در شهرستان مانه و سملقان با کمبود تعرفه مواجه شدند

ادعای باورنکردنی مشاور سابق احمدی نژاد درباره تعداد رای های محسن رضایی

حضور زوج 76 و 83 ساله اشنویه ای درانتخابات

فیلم | حضور گسترده مردم خراسان شمالی، پای صندوق های رای

مشارکت 33 درصدی کرمانی ها تا ساعت 18/ کمبود تعرفه نداریم

سردار مسلمی: مازندران استان مهمی در تعیین سرنوشت کشور است/ قدم های که برای نظام برداشته می شود برکت است

25 تا 35ساله ها بیشترین مشارکت را در انتخابات دزفول داشته اند

حضور علما و مسئولان در انتخابات امروز

18 هزار تعرفه رای در دهلران مصرف شد

انتخابات 1400 در ایتالیا

درگذشت بازرس انتخابات بردسیر در اثر سانحه تصادف

رای دادن در این برهه حساس و تاریخی بر همه ما واجب شرعی و عرفی و ملی است

رحمانی فضلی محور های اولویت دار 28 گانه حوزه اقتصادی در سال 1400 را ابلاغ کرد

رحمانی فضلی محور های اولویت دار 28 گانه حوزه اقتصادی در سال 1400 را ابلاغ کرد