مطالب مرتبط:
آمار بیست و هفتم اردیبهشت ماه کرونا در ایران
مهمترین اخبار بیست و هفتم اردیبهشت در 60 ثانیه
آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از 29 اردیبهشت ماه
جدیدترین آمار کرونا در کشور تا ظهر 27 اردیبهشت 1400/ شناسایی 14 هزار و 319 بیمار جدید
نرخ ارز آزاد در 27 اردیبهشت ماه
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 14:352021-05-17پزشكي

27 اردیبهشت ماه با مهمترین اخبار کرونا در استانها


ایرنا- واکسیناسیون در مقابله با کرونا برای گروه های هدف حدود سه ماه است آغاز شده ، اما این اقدام به معنی رفع خطر ابتلا به ویروس و در امان ماندن از بیماری نیست، - کاهش شیوع کرونا، مستلزم رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی ، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیر ضرور در معابر عمومی است.

واکسن این ماده ارزشمند، امروز کلیدواژه ای مشترک برای رهایی از استرس های ابتلا به ویروس کرونا در دنیای امروز است ، ماده ای که هنوز در هیچ کجای دنیا نمی توان نتایج بلند مدتی برای تاثیرات مثبت صددرصدی یا عوارض و خطرات احتمالی ناشی از تزریق آن به طور کامل متصور شد اما در شرایط کنونی و در کنار رعایت شیوه نامه ها و فاصله گذاری ها راهی اثر گذار برای خلاص شدن از شر این ویروس و خسارت های ناشی از آن بر ابعاد زندگی بشریت است .

به گفته کارشناسان با اجرای واکسیناسیون می توان میزان عوارض شدید و مرگ و میر ناشی از بیماری را کاهش داد ،دوز اول واکسیناسیون ایمنی لازم را در بدن ایجاد نمی کند بنابراین ضروری است دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود ، با تزریق دوز دوم و پس از 2 تا سه هفته ایمنی لازم در افراد حاصل می شود.

واکسیناسیون کرونا در ایران از 21 بهمن سال گذشته با تزریق واکسن به کادر درمان شاغل در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها آغاز شد ، از اوایل اردیبهشت امسال هم فاز دوم واکسیناسیون کرونا انجام که در آن علاوه بر کادر سلامت در بخش های آی سی یو و گروه های پرخطر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی، واکسیناسیون گروه سالمندان بالای 80 سال به عنوان گروه آسیب پذیر آغاز شد و این روند هم اکنون برای سالمندان بالای 75 سال ادامه دارد .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا و بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، تاکنون دو میلیون و 32 هزار و 162 نفر دوز اول واکسن کرونا و 388 هزار و 821 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند.

مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و 420 هزار و 983 دوز رسید.

هم اینک گام دوم واکسیناسیون برای گروه های هدف در حال انجام و واکسیناسیون خودرویی هم با استقبال مردم همراه بوده است.

مدیر بهزیستی شهر تهران از ادامه انجام دور دوم واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان خبر داد و افزود : دور دوم واکسیناسیون از هفته گذشته تا کنون در پنج مرکز انجام شده است.

سید سعید آرام افزود: در کل 29 مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان در حال حاضر 978 سالمند هستند که دور دوم واکسیناسیون در این مراکز در حال انجام است.

در زاهدان و به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ،تزریق واکسن کرونا به سالمندان بالای 75 سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از امروز آغاز شد.

سید مهدی طباطبایی از آماده سازی و تجهیز مراکز تجمیعی بیشتر در روزهای آینده به منظور رفاه حال مراجعان و جلوگیری از ازدحام خبر داد و افزود: در این مرحله مراقبان سلامت در مراکز و پایگاه ها طی تماس تلفنی با افراد بالای 75 سال از آنان برای دریافت واکسن دعوت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان هم با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای 75 سال گفت: حدود 14 هزار نفر مشمول این مرحله هستند که مشخصات آنان در شبکه بهداشت وجود دارد، به تدریج تماس گرفته یا پیامک ارسال می شود و نیازی به نوبت گیری حضوری نیست.

دکتر پرویز قزلباش افزود: از جمعیت حدود 18 هزار نفری سالمندان بالای 80 سال استان حدود 12 هزار نفر معادل 70 درصد در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند و توصیه بر این است افرادی که مراجعه نکردند، از فرصت ایجاد شده استفاده و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز گفت: 11 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته در استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که نشان دهنده تداوم فوتی های زیاد در استان است.

دکتر جواد آقازاده افزود: با اضافه شدن این تعداد، کل فوت شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای آغاز این ویروس تاکنون به چهار هزار و 451 نفر رسید.

در اردبیل و به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان ،در اجرای طرح واکسیناسیون گروه های هدف علیه بیماری کووید.

19 بیش از 34 هزار دوز واکسن در استان اردبیل تزریق شده است.

دکتر بابک نخستین گفت: تزریق مابقی واکسن کرونا برای افراد و گروه های تعیین شده در استان در حال انجام است.

مدیر کل بهزیستی البرز نیز از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون برای مددجویان دچار معلولیت ذهنی ، اعصاب و روان ، جسمی_حرکتی مقیم در مراکز تحت نظارت بهزیستی این استان خبرداد.

اسدالله حیدری اظهار داشت که با برنامه ریزی صورت گرفته و پس از اتمام واکسیناسیون سالمندان ، اکنون و در مرحله دوم افراد دارای معلولیت مقیم مراکز دوز اول واکسن کرونا را که از تاریخ 21 اردیبهشت شروع شده تا 29 اردیبهشت دریافت خواهند کرد.

در غرب اهواز هم حدود 10 هزار نفر نها دوز اول واکسن و 9 هزار نفر هر 2 مرحله واکسن را تزریق کردند همچنین 82 درصد جمعیت بالای 80 سال غرب اهواز واکسینه شدند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز در این خصوص گفت: علاوه بر واکسیناسیون باید پروتکل های بهداشتی و ماسک زدن به عنوان یک اصل در کشور نهادینه شود تا با مشکل جدی مواجه نشویم.

طبق سند ملی واکسیناسیون، در قدم اول کادر بهداشت و درمان و سایر گروه های هدف را واکسینه کردیم و در گام بعدی وارد واکسیناسیون سالمندان شدیم.

دکتر مهران احمدی بلوطکی با بیان اینکه 15 ماه از پاندمی کرونا می گذرد و ما سومین پیک را در استان پشت سر گذاشتیم افزود: در یکی، 2هفته گذشته با تمهیداتی انجام شده بار مراجعات ما روند کاهشی پیدا کرد به گونه ای که اکنون روزانه 350 تا 400 نفر به مراکز منتخب غرب اهواز مراجعه می کنند .

به منظور ادامه واکسیناسیون و بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع مالی خود، دومین محموله از واکسن کرونای آسترازنکا را به تعداد یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن آسترازنکا از طریق کوواکس دریافت کرد.

محموله جدید واکسن کرونا دومین اقدام ارسالی کوواکس به ایران محسوب می شود و یونیسف محموله های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران را در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده تحویل خواهد داد.

محموله واکسن آسترازنکای ارسالی به ایران که در شرکت کاتالانت آنانی ایتالیا (Catalent Anagni) ساخته شده است، شامگاه روزیکشنبه 26 اردیبهشت در فرودگاه بین المللی امام خمینی و در حضور تیم های فنی یونیسف و سازمان جهانی بهداشت تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

با حمایت یونیسف به عنوان ارسال کننده واکسن در ساز و کار کوواکس، جمهوری اسلامی ایران اولین محموله واکسن آسترازنکا تولید کره جنوبی را، شامل 700 هزار و 800 دوز در تاریخ 16 فروردین امسال دریافت کرد.

کرونا در استان ها سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: آمار بستری های مشکوک به کرونا در استان به 341 تن رسید که از این تعداد 83 نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.

ابراهیم سلمانی افزود: هم اکنون روند بستری بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان ثابت شده است.

شهرستان ایلام همچنان با 13 بستری جدید دارای بیشترین تعداد بستری های روزانه است که زنگ خطری برای مردم این شهرستان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه آمار بستری های کرونا در ایلام روبه کاهش است، گفت: هم اکنون 114 مبتلای کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

هم اکنون هفت شهرستان ایلام، ایوان، چوار، آبدانان، چرداول، دهلران و دره شهر نیز همچنان در وضعیت نارنجی وشهرستان های مهران، ملکشاهی، هلیلان، بدره و سیروان نیز در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

در میان خبرهای ناراحت کننده از افزایش مبتلایان ، جانباختگان ، خسارت به اصناف و مشاغل مختلف خبرهایی هم از عبور برخی استان ها از پیک چهارم کرونا در میان اخبار 24 ساعت گذشته مشاهده می شود .

عبور خراسان رضوی از موج چهارم کرونا یکی از این خبرهای خوش است که رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از عبور موفقیت آمیز استان از این موج خبر داد.

دکتر محمدحسین بحرینی روز دوشنبه در جلسه استانی ستاد کرونای این استان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود: با همت جمعی، مدیریت و برنامه ریزی مناسب، خراسان رضوی از موج چهارم کرونا، بهتر از آنچه که تصور می شد، گذر کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در موج چهارم کرونا، برنامه ریزی و مدیریت به گونه ای بود که در هیچ لحظه ای شاهد تراکم و شلوغی در بخش های اورژانس، بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته نبودیم و خدمات رسانی به شکل مطلوبی به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا انجام شد.

وی اجرای برنامه بستری موقت بیماران را از جمله اقدامات مناسب و موثری خواند که در راستای گسترش خدمات رسانی به بیماران و جلوگیری از ازدحام در مراکز درمانی در موج چهارم به اجرا درآمده است.

رییس هیات مدیره جامعه حرفه ای گردشگری سلامت خراسان رضوی گفت: شیوع ویروس کرونا به گردشگری سلامت در کلانشهر مشهد 135 میلیون دلار خسارت مستقیم وارد آورد.

حسین نیکونام افزود: در سال 98 تعداد123 هزار نفر گردشگر سلامت در مشهد حضور یافتند که این تعداد طی 15 ماه گذشته از شیوع ویروس کرونا به کمتر از 10 هزار نفر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از نظر مالی سال قبل از شیوع کرونا به صورت تقریبی بیش از 150 میلیون دلار از محل ورود گردشگران سلامت جذب ارز داشته ایم که این مبلغ طی 15 ماه گذشته به کمتر از 15 میلیون دلار رسیده است و می توان گفت خسارت مستقیم وارده به گردشگری سلامت مشهد معادل بیش از 135 میلیون دلار بوده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هم اعلام کرد: تاکنون 50 هزار و 473 مسافر خارجی ورودی به این استان مورد تب سنجی قرار گرفته اند.

غلامرضا صیادی اظهار داشت: این تعداد مسافر در قالب طرح مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی استان از 25 اسفند پارسال تا پایان 25 اردیبهشت ماه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مورد پایش قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: از این تعداد هزار و 648 نفر مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند که تست تشخیصی از آنان گرفته شده و برای پیگیری های بعدی به دانشگاه علوم پزشکی معرفی شدند.

گزارش با محوریت کرونا سرخه حصار؛ روزهای متفاوت کرونایی تازه ترین آمار وزارت بهداشت / 286 نفر دیگر جانباختند با فوت 286 نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید19 در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به 77 هزار و 222 نفر رسید.

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: از دیروز تا امروز (27 اردیبهشت 1400) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 14 هزار و 319 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 94 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به دو میلیون و 765 هزار و 485 نفر رسید.

دراین اطلاعیه آمده است تاکنون دو میلیون 242 هزار و 23 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

پنج هزار و 264 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و 18 میلیون و 151 هزار و 487 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

بر اساس این گزارش، اکنون سه شهر کشور در وضعیت قرمز، 262 شهر در وضعیت نارنجی، 183 شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت از و به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

با افزایش مبتلایان در سیستان و بلوچستان نیز تعداد شهرستان های آبی به صفر رسید.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید 19 از اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند 98 (فوریه 2020) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تاکنون بیش از 163 میلیون نفر را در دنیا به طور قطعی مبتلا کرده و بیش از سه میلیون و 390 هزار نفر نیز بر اثر بیماری کووید19 جان خود را از دست داده اند.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود.

تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید 19 است.

بیش از 80 درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می شوند.


کلید واژه ها: واکسیناسیون - کرونا - شیوه نامه های بهداشتی - ابتلا به ویروس کرونا - شیوه نامه - رعایت شیوه نامه ها - ویروس - مقابله با کرونا - استفاده از ماسک - مهمترین اخبار - فاصله گذاری - اخبار کرونا - ویروس کرونا - ابتلا - عوارض - رعایت - امروز - کارشناسان - دنیا - شیوه - اردیبهشت - ماده - نامه - مرگ و میر - توان - استانها - بهداشتی - استفاده - مقابله - بیماری

آخرین اخبار سرویس:
به دنبال راهکاری برای درمان کم عارضه صرع در کودکان

جذب نیرو در کافه رستوران کازابلانکا

طرز تهیه کباب سبزیجات یونانی ویژه گیاهخواران

مواد غذایی مضر برای مغز در تابستان

کرونا بر کبد اثر می گذارد؟

انبار دار

سفید شدن زبان زنگ خطر این بیماری هاست!

مراقبت شود رای دهندگان در تجمع قرار نگیرند

چرا نباید در شب هندوانه بخوریم؟

مراقبت شود رای دهندگان در تجمع قرار نگیرند

طرز تهیه تاس کباب بدون گوشت

ادامه روزهای کرونایی با شیبی ملایم در مازندران

بیماری سرخک چیست و چه علائمی دارد؟

طرز تهیه کلوچه خرمایی خوشمزه

اضطراب در ایرانیان چگونه نمایان می شود؟

ادامه واکسیناسیون هنرمندان پیشکسوت/ عکس

دانستنی هایی مهم درباره بیماری قارچ سیاه

استخدام فروشنده لوازم آرایشی ماهر و با تجربه

گیاه خواری کودکان مانع رشد مناسب آنهاست

سرطان پستان بیماری زنانه نیست

همکاری با تکنسین کاشت مو و پزشک متخصص چشم

ترفند هایی برای مقابله با گرمازدگی در تابستان

طرز تهیه سیب زمینی رژیمی به سبک فرانسوی ها

راز مراقبت از پوست زنان کره ای

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

تاثیر برخی داروهای کاهنده کلسترول در تسریع زوال عقل

دز سوم واکسن به بیماران پیوندی کمک می کند

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

زمان اموزش کسب درامد کنید دستیاری پزشک

هر روز «زردچوبه» بخورید!

هشدار؛ سفید شدن زبان زنگ خطر این بیماری هاست!

دسر های عجیب و غریبی که ترجیح می دهید نخورید! + تصاویر

راه اندازی رشته تخصصی جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان

سفید شدن روی زبان خطرناک است؟

آمار کرونا هرمزگان 26 خرداد؛ 6 فوتی و 658 بستری

آمار کرونا چهارمحال و بختیاری 26 خرداد؛ 2 فوتی و 92 ابتلای جدید

راننده نیسان بدون ماشین

ارتباط اعتیاد با کمبود ویتامین D در بدن

کم شنوایی را جدی بگیرید

آمار کرونا یزد 26 خرداد؛ 4 فوتی و 190 ابتلای جدید

رازِ سلامتی زنان کره ای

به خانم جهت کار در داروخانه نیازمندیم

آموزش مهارت های پزشکی با سیمولاتور در پنج شهر

آنتی بادی شرکت رجنرون میزان مرگ در گروهی از بیماران بستری کرونا کاهش می دهد

علت کاهش وزن کیم جونگ اون مشخص شد

دوز دوم واکسن سینوفارم شنبه توزیع می شود

تاثیر ماساژ در نوزادان نارس

چرا برخی از بیماران کرونایی دچار لخته خون می شوند؟

درمان دیگری برای کرونا کشف شد

تغییر علائم و افزایش موارد بستری

آمار کرونا همدان 26 خرداد؛ 1 فوتی و 14 ابتلای جدید

دوز دوم واکسن اسپوتنیک را توزیع شد/ دوز دوم واکسن سینوفارم شنبه توزیع می شود

راننده لیفتراک با مزایا

نیازمند مسئول فنی موتورخانه سردخانه آمونیاکی

با این ترفند ها پیتزا بخورید و لاغر شوید!

8 بیمار جدید کرونایی در زنجان شناسایی شدند

دستیار و منشی خانم مجرد مسلط به امور آرایشی بهداشت

تداوم روند افزایشی بستری ها و فوتی های کرونایی در استان بوشهر

آغاز نسخه نویسی الکترونیکی بیمه سلامت از یکم تیرماه

روش غیرمنتظره دانشمندان برای مقابله با کرونا

واکسن برکت ایمنی جمعی را ایجاد می کند؟

تداوم روند افزایشی بستری ها و فوتی های کرونایی در استان بوشهر

تزریق عمومی واکسن کوو ایران برکت از چه زمانی آغاز می شود؟

آخرین آمار کرونا در قزوین/ 3 فوتی و 131 بیمار جدید کرونایی

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

چای بخورید تا آلزایمر نگیرید

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

تزریق بیش از 5 میلیون و 240 هزار دُز واکسن کرونا در ایران

خواص شگفت انگیز گیاه آلوئه ورا

آمار کرونا مازندران 26 خرداد؛ 49 بهبودیافته و 45 بستری جدید

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

کشف درمان جدید برای کرونا

روز بدون فوتی کرونایی دیگری در کرمانشاه رقم خورد

آمار کرونا آذربایجان غربی 26 خرداد؛ 5 فوتی و 330 ابتلای جدید

استخدام راننده لیفتراک

سوپ هویچ و زنجبیل

کمترین میزان تزریق روزانه واکسن کرونا در 2 ماه اخیر ثبت شد!

کشف مهم دانشمندان برای مقابله با کرونا

با سیب زمینی سرخ شده گوجه فرنگی نخورید!

دختران این روستا در دوران بلوغ پسر می شوند+ عکس

درمان جدیدی برای کرونا کشف شد

آشنایی با هشت فایده کاهش وزن برای سلامتی بدن

رونمایی جهانپور از اولین کودک دریافت کننده واکسن سوبرانا

مهلت ثبت نام ترم تابستانی دانشجویان شاهد دانشگاه علوم پزشکی تا31 خرداد

قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا چه بخوریم؟

شش فوتی کرونا در هرمزگان

چرا نباید در شب هندوانه بخوریم؟

دختران این روستا در دوران بلوغ ناگهان پسر می شوند

آمار کرونا چهارمحال و بختیاری 26 خردادماه؛ 2 فوتی و 92 ابتلای جدید

رونمایی از نخستین سامانه آنلاین صدور مجوزهای بهداشتی واحدهای تولیدی مواد غذایی در تبریز

استخدام نیرو در فست فود زنجیره ای

تزریق بیش از 5 میلیون و 240 هزار دُز واکس کرونا در ایران

نمکی: می توانیم از نقطه صفر واکسن کرونا بسازیم

46 نفر در ایلام به کرونا مبتلا شدند

نسخه طبیعت برای ریزش و سفیدی مو

عدالت در سلامت نیازمند تحول جدی

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / چهارشنبه 26 خرداد 1400

خارج کردن میلگرد از جمجمه جوان 27 ساله

همکاری ایران و هند برای تولید واکسن مشترک روتاویروس

از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید

27 اردیبهشت ماه با مهمترین اخبار کرونا در استانها

27 اردیبهشت ماه با مهمترین اخبار کرونا در استانها