مطالب مرتبط:
رقابت های داغ انتخاباتی از قاب رسانه ملی
تمجید رسانه روس از ستاره ایرانی؛ زوج آزمون و دزیوبا بهترین خط حمله فصل لیگ روسیه+عکس
نماینده حماس: حمایت اصحاب رسانه ایران از فلسطین هیچ گاه از یاد نمی رود
لزوم استعفای مدیران شهری که وارد لیست انتخاباتی می شوند
افزایش شعب انتخاباتی در خرم دره
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 13:452021-05-17سياسي

بازتاب یارکشی های انتخاباتی احزاب در رسانه ها


ایرنا- یکی از مسایل مورد توجه نامزدهای انتخاباتی باید بحث و راهکارهای اقتصادی باشد و آنها با معرفی برنامه های خود به ارایه راه علاج و غلبه بر چالش های اقتصادی کشور بپردازند.

- برای مشارکت حداکثری مردم و پرشور شدن انتخابات عوامل متعددی دخیل هستند، برای نمونه باید فضایی آرام، شفاف و با امنیت از نظر اینکه مردم بتوانند آرای خودشان را به صندوق های رای بیندازند، ایجاد شود.

دیگر مساله ای که در خصوص مردم باید به آن توجه داشت، بحث اطلاع رسانی است؛ یعنی باید مردم در جریان مسایل و مشکلاتی که در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی وجود دارد، قرار بگیرند.

بنابراین اگر چنین شرایطی ایجاد شود، انگیزه ای برای حضور پرشور مردم در انتخابات ایجاد می شود.

بررسی روزنامه ها، تارنماها و خبرگزاری های داخلی نشان می دهد که رسانه های داخلی از هم اکنون به بررسی جنبه های مختلف انتخابات ریاست جمهوری پرداخته اند.

مهمترین محورهای انتخاباتی از نگاه رسانه های اعتدالی، اصلاح طلب و اصولگرا رسانه اعتدالی خبرآنلاین در شبانه روز گذشته در گفت وگو با رستم قاسمی کاندیدای انتخابات 1400 مهمترین برنامه های وی را مورد بررسی قرار داد، همچنین این خبرگزاری به بازتاب پاسخ سعید جلیلی در خصوص حضورش در انتخابات به عنوان کاندیدای پوششی پرداخت.

رسانه های اصلاح طلب نیز در مطالب و گفت وگوهایی مختلف بر ضرورت اعتمادسازی برای مشارکت حداکثری در انتخابات تاکید کردند و مشکلات پیش رو در این امر خطیر را مورد بررسی قرار دادند و در مطالبی با عنوان تا مشارکت 20درصدی مشروعیت انتخابات را مخدوش می کند و همه حاکمیت به پرشور شدن انتخابات کمک کنند این موضوع را بازتاب دادند.

همچنین برخی از روزنامه های این جریان به بررسی حضور علی لاریجانی در این عرصه پرداختند.

همچنین در این بازه زمانی خبرگزاری ایلنا گفت وگو با داریوش قنبری در خصوص کاندیداهای ریاست جمهوری را منعکس کرد.

رسانه های اصولگرا از جمله فارس نیز در مطالب خود ضمن تاکید بر مشارکت حداکثری مردم؛ به بازتاب سخنان سیداحسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه ویژگی های یک رییس جمهور پرداخت همچنین در این بازه زمانی خبرگزاری مهر گفت وگو با محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در خصوص برنامه های حزب سازندگی را منتشر کرد.

رسانه های اعتدالی شورای عالی پیشرفت راه می اندازم خبرگزاری خبرآنلاین به گفت وگو با رستم قاسمی کاندیدای انتخابات 1400 پرداخت و آورد: * من نگران دو قطبی های کاذب در کشور هستم.

در ادوار گذشته به دلیل شکل گیری این دو قطبی ها امروز شرایط کشور ما به جایی رسیده که اگر در 8 سال آینده 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم تازه به شاخص های سال 90 می رسیم.

این هم به دلیل همان دوقطبی سازی های کاذب است.

*امروز شرایطمان در کشور خوب نیست و مردم با مشکلات جدی معیشتی روبرو هستند و کمتر زمانی بوده که تا این حد مسایل اقتصادی پیچیده شوند.

*راه برون رفت از فضای کنونی بعد از دیپلماسی این است که مسائل اقتصادی با توانمندی های داخل انجام شود.

*ما کشور ثروتمندی در دنیا هستیم و نباید با چنین شرایطی مواجه شویم، راه عبور از این ایستگاه فعال کردن ظرفیت داخلی و باور به توان داخلی است.

ما ظرفیت های بسیاری زیادی به جز فروش نفت داریم.

* خداوند جدول مندلیف را براساس معدن در ایران پیاده کرده است، من به کشورهای زیادی سفر کردم و می توانم بگویم زیرساخت و سخت افزار بخش صنعتی ایران در کشورهای کمی وجود دارد و نباید به این شرایط می رسیدیم.

*تحریم ها بالاخره یک جنگ اقتصادی هستند و جنگ اقتصادی وارد همه خانه های ایرانیان شده است.

برای مقابله با این جنگ باید لباس رزم جنگ اقتصادی را پوشید.

کشور بنگاه نیست که سرمایه هایمان را حراج کنیم خبرگزاری خبرآنلاین به بازتاب پاسخ سعید جلیلی در خصوص حضورش در انتخابات به عنوان کاندیدای پوششی پرداخت و آورد: *عرصه انتخابات عرصه حضور نامزدها برای ارایه برنامه و جلب اعتماد مردم است.

* سعید جلیلی که برای دومین بار به صحنه انتخابات ریاست جمهوری آمده تا شانس خود را بیازماید.

او سال 92 هم عزم ریاست جمهوری کرده بود اما در طوفان مناظرات انتخاباتی شانسی برای پیروزی نیافت.

*گرچه تصور می شد با آمدن رییسی او دیگر پا به عرصه نگذارد اما به نظر می رسد جلیلی در قامت یک کاندیدای پوششی قرار است، ایفای نقش کند.

*در 8 سال با عنوان دولت سایه ، سایه به سایه تحولات کشور را دنبال کردیم و برای موضوعات مختلف و اولویت های اصلی کشور، راه حل ها و پاسخ های را که از نظر ما بی طرف و قابل دفاع است پیدا کردیم.

* اینکه بعضا اظهاراتی از سوی برخی نامزدهای محترم مطرح می شود بسیار قابل تأمل است ما باید برای 4 سال آینده مبتنی بر 8 سال گذشته برنامه داشته باشیم کشور بنگاه نیست که سرمایه هایمان را به حراج بگذاریم بلکه باید روی سرمایه های مان حساب باز کنیم و با برنامه داشتن این سرمایه ها را ارتقا دهیم.

رسانه های اصلاح طلب مشارکت 20درصدی مشروعیت انتخابات را مخدوش می کند روزنامه آرمان ملی به گفت وگو با محمد نعیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب پرداخت و نوشت: *اینکه مردم در انتخابات شرکت می کنند یا خیر، یک موضوع مهم است اما اینکه چرا باید گروه های سیاسی در انتخابات شرکت کنند، موضوع دیگری است.

* تا زمانی که صندوق رای معنا و مفهوم دارد، مردم باید از این حق استفاده کنند، هرچند که مشارکت نکردن در انتخابات نیز حق مردم است.

*معنای کناره گیری احزاب و جریان های سیاسی آن است که روش معمول سیاست ورزی را قبول ندارند یا به دلیل ترس از شکست از انتخابات کناره گیری می کنند.

این رویه غیر قابل قبول است.

*سیاست ورزی بدون خشونت، تمکین کردن به رای اکثریت مردم را اصل می داند و تفاوت اساسی با مشی انقلابی و روش براندازی با حمایت خارجی یا کودتا دارد.

لذا تمامی گروه ها، جریانات و احزاب سیاسی که مشی خود را سیاست ورزی اصلاح طلبانه و بدون خشونت می دانند، باید به صندوق رای و انتخابات اهمیت بدهند.

* اگر مردم احساس کنند که جریانات یا گروه های سیاسی فقط در انتخابات شرکت می کنند که پیروز باشند، دیگر دلیلی برای حمایت از آنها نمی بینند و خیلی زود از اذهان محو می شوند.

* تمام افرادی که نسبت به آینده ایران احساس مسوولیت دارند، انتخابات را مهم دانسته و در آن شرکت می کنند.

*برای افراد و جریاناتی که پاسخگویی به نسل آینده را مهم می دانند، شرکت در انتخابات موضوعی قابل توجه است و در کارنامه آنان درج و مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

* بنده معتقدم حداقل 40 درصد در انتخابات 1400 شرکت می کنند و لذا شرکت در انتخاباتی که 40 درصد شرکت می کنند، به معنی بی اعتباری انتخابات نیست.

لذا اشخاصی که چنین انتخاباتی را تحریم کرده یا در آن شرکت نمی کنند، اقدامی بی اثر انجام می دهند.

*ممکن است کشور در شرایطی قرار گیرد که کمتر از 20 درصد مردمی که حق رای دارند در آن شرکت کنند، آن وقت عدم شرکت در چنین انتخاباتی، تاثیرگذار است و عدم مشروعیت را به دنبال خواهد آورد.

* متاسفانه بخش مهمی از قدرت در اختیار افرادی است که بدون توجه به آینده نظام در دوره های مختلف بخشی را از قطار پیاده می کنند.

این اقدامات و دیدگاه ها خلاف مصالح کشور بوده و به هیچ وجه توجیه نداشته و قابل دفاع نیست.

انتخابات 1400 و علی لاریجانی روزنامه همدلی یادداشتی به قلم صلاح الدین هرسنی مدرس علوم سیاسی منتشر کرد و نوشت: *علی لاریجانی پس از کش وقوس های فراوان، رسماً کاندیدای ریاست جمهوری شد.

وی پیش از این یک بار شانس خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 آزموده بود، اما توفیق نیافت و نتیجه را به همراه آیت الله رفسنجانی، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، محسن مهرعلیزاده و مصطفی معین، به احمدی نژاد واگذار کرد.

*از منظر نشانه شناسی نیک پیداست آنچه را که لاریجانی در نطق نشست خبری خود اظهار کرده است، در واقع تلاشی برای اعتباربخشی به گفتمان دولت روحانی بوده است.

بنابراین او با این سمت وسوها قرار است که در تداوم دولت روحانی، گفتمان دولت تدبیر و امید را نمایندگی کند.

* از آنجایی که قاطبه محافظه کاران و جریان های راست سنتی به ویژه اصول گرایان هیچ موافقتی با سمت وسوهای سیاسی او ندارند، لاجرم دلیل این حملات سازمان یافته به جهت نزدیکی نگرش های او به گفتمان دولت روحانی بوده است.

البته خود شخص لاریجانی بهتر از همه می داند که انتخاب این دست از مواضع در نشست خبری فقط در حکم فرار به جلو، کاسب کارانه و فرصت طلبانه است و این نوع مواضع حتی اگر برای گرم شدن تنور انتخابات، آن هم در یک انتخابات پر عرضه و کم تقاضا باشد، نمی تواند موجب اعتباربخشی و کسب جایگاه مجدد لاریجانی در سپهر سیاست ایران باشد.

*مخالفت با سمت وسوهای سیاسی لاریجانی از سوی جریان اصول گرا همه دلایل مشروعیت زدایی او در راهیابی به پاستور نیست.

تغییرات دائم در علقه ها و منش سیاسی در این بین مزید بر علت شده است.

* لاریجانی از منظر منش سیاسی به جریان اصول گرا تعلق دارد.

به عبارت دیگر، پایگاه اجتماعی او (راست سنتی) است.

البته او هیچگاه وفادار به چنین تعلقی نبوده و دائم منش و تعلق سیاسی خود را در موقعیت های سیاسی و بزنگاه های خاص تغییر داده است.

* آن گونه که برخی از محافل خبری و اصحاب رسانه اعلام کرده اند، قرار است که او جریان اعتدال و اصلاح طلبی را در انتخابات پیش رو نمایندگی کند.

بازتاب انتخابات معنادار روزنامه شرق یادداشتی به قلم صالح نقره کار وکیل دادگستری منتشر کرد و نوشت: *نامزدهای شب امتحانی که تا لحظات آخر بر آمدن و نیامدن تردید دارند و همه هم از سر تکلیف و التفات سایرین خود را به این عرصه رسانده اند و همه هم معترض پروپاقرص وضع موجود و ناراضی محض و انگار نه انگار که خیلی ها مسوولیت های بزرگ در کشور داشته اند.

* درست است که آزادی حق نامزدشدن و تنوع دیدگاه ها، شعاع حق انتخاب مردم را وسعت می بخشد و ملت باید چهره اراده آزاد خود را در آینه نامزدهای انتخابات ببیند و هرقدر این تصویر ملموس تر و منطبق تر با خواست قلبی مردم باشد، انتخابات معنادارتر است؛ باری این حق نباید مورد سوءاستفاده و لوث سازی قرار بگیرد.

*چهره دموکراسی زشت می شود وقتی هر شهروند بی ارتباط با تکفل مهم ترین پست اجرایی کشور برای خودنشان دادن، صف نامزدی می کشد.

از نامزد کفن پوش تا خانم موتورسوار تا هیبت پهلوانی تا افراد بی ارتباط دیگر، اسباب یک شوخی تلخ در مقیاس ملی را فراهم می کنند.

چنانچه فقط روز اول ثبت نام از 126 داوطلب مدارک اخذ شده است.

* باید توجه کنیم برای کشوری که این همه مشکل متراکم دارد و جدی ترین رویداد سیاسی باید از پس سال های متمادی رشد منفی اقتصادی و سقوط آزاد ارزش پول ملی و عبور از خط فقر برای بیش از نیمی از مردم ایران این صف های مضحک ثبت نام اصلا شیرین نیست.

*ما نباید با سرنوشت مردم بازی کنیم و این رسالت نظام حقوقی انتخابات است که سازمانی به تحزب انتخاباتی بدهد که مهم ترین جایگاه اجرایی کشور از دل احزاب سازمان یافته و با برنامه و عده و عقبه برای نجات و بهروزی مردم میهن وارد عرصه شوند.

این قصور در تقنین تحزب مدار ضرر ملی را در پی دارد.

مجلس های ما قصور جدی دارند.

* تجارب دموکراسی ها و پندهای متراکم سال ها برگزاری انتخابات در جهان، باید این پختگی را بر سرشت و سرنوشت ما ایرانیان حاکم کند که نظام انتخاباتی خود را مدبرانه تر بچینیم.

*رشد مفهوم شهروندی و حقوق و مسوولیت های تبعی آن ایجاب می کند شهروندان نیز در مقام مطالبه از مسوولان و مقنن بخواهند از عبرت ها درس بگیرد و اجازه ندهند، سایر کشورها انتخابات ما را دستمایه تخفیف کنند.

*باور کنیم با معیار دموکراسی در دوره کنونی، وقت تحول و بازنگری در سازوکارهای انتخابات آزاد و منصفانه فرا رسیده است.

همه حاکمیت به پرشور شدن انتخابات کمک کنند خبرگزاری ایسنا به گفت وگو با جهانبخش خانجانی فعال سیاسی پرداخت و نوشت: * جریان های اصلاح طلب و اصولگرا باید امید را به این مردم برگردانند؛ چراکه این مردم هستند که آینده کشور را تعیین می کنند.

* شرایط کشور به گونه ای است که باید عقلانیت بیش تری در فرایند انتخابات، چه دوران ثبت نام و چه تایید صلاحیت ها و چه حتی بعد از برگزاری انتخابات به کار ببریم.

* سال هاست مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را اذیت می کند و کشور را دچار بحران کرده است.

برای حل این مشکل باید همه جریانات سیاسی، حاکمیت و دولت کمک کنند تا انتخاباتی پر شور و با مشارکت بالا ایجاد شود.

* برخی رفتارها برخلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است که بر مشارکت بالای مردم در انتخابات تاکید دارند.

برخی نهادها مثل شورای نگهبان یا صدا و سیما به جای تشویق مردم به مشارکت سیاسی فرایندها را برای برخی چهره های سیاسی و حزبی سخت می کنند.

* باید با مردم به گونه ای رفتار شود که امیدوارانه در انتخابات شرکت کنند.

* در ادوار مختلف با تنگ نظری برخی نمایندگان مجلس قوانین انتخاباتی طوری تنطیم نشده که شرکت در انتخابات طبق پروتکل های قوام یافته حزبی باشد.

از طرفی هم اخیرا شورای نگهبان به نظر من برخلاف قوانین کشور موضوعاتی را مطرح کرده که می تواند محدودیت هایی را برای برخی چهره ها ایجاد کند.

عاملان داخلی تحریم ها با شعارهای احساسی می خواهند پیروز انتخابات شوند خبرگزاری ایلنا به گفت وگو با داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری پرداخت و آورد: * کارشکنی های داخلی دلواپسان با آمدن ترامپ به ثمر نشست و به همین جهت نقش دلواپسان در مساله تحریم ها و این فشارهایی که بر مردم وارد می شود، کمتر از ترامپ نیست.

* این سبک ثبت نام کاندیداها به این روشی که در کشور ما وجود دارد و تعداد زیادی با دیدگاه های واحد ثبت نام می کنند یک ویژگی منحصربه فرد کشور ماست که شاید نقص قانون و ضعف احزاب را می توان به عنوان عوامل این وضعیت دانست.

* نادیده گرفته شدن جایگاه احزاب باعث شده است که ریاست و قدرت به عنوان یک مساله فردی دیده شود و هر فردی با تکیه بر ویژگی های شخصیتی خودش بیاید و کاندیدا شود.

* البته کاندیدا شدن افراد از حقوق اولیه افراد است و نمی شود شخصی را منع کرد، منتها آنچه که وجود دارد این است که افرادی که با هم همفکر هستند با هم رقابت نکنند؛ معنا ندارد یک جریان سیاسی چند کاندیدا معرفی کند.

* در کشور ما مساله نظارت استصوابی شورای نگهبان و ضعف احزاب موجب می شود که یک جریان سیاسی که تفکر واحدی دارد مجبور است، چند کاندیدا معرفی کند و منتظر تایید صلاحیت آن ها بماند و بعد از مشخص شدن اسامی افراد تایید شده جریان ها تعیین تکلیف می شوند.

* جریان اصولگرا معمولا چندان دغدغه ای برای تایید صلاحیت کاندیداهای خود ندارد و شاید بتوان گفت یکی از عوامل تعدد کاندیدا در این جریان دلایل دیگری مانند اینکه برخی کاندیدا می شوند تا از کاندیداهای دیگر امتیاز بگیرند، می تواند داشته باشد.

*جریان اصلاحات این بار با یک نگاه ویژه و متمایز با گذشته وارد عرصه شده و بیشتر از آنچه شخص محور باشد، برنامه محور است.

رسانه های اصولگرا لاریجانی کاندیدای ذخیره هر دو جناح است خبرگزاری فارس به گفت وگو با علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی پرداخت و آورد: * حرف هایی درباره ریاست مرعشی بر ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری مطرح است ولی هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

* آقای لاریجانی را کاندیدای رزرو یا ذخیره هر دو جناح می دانم که اگر کاندیدای اصلی نبود از او حمایت کنند.

* از طرف اصلاح طلبان لاریجانی تا حدودی به عنوان کاندیدای ذخیره مطرح می شود و از سوی اصولگرایان نیز ممکن است، جامعه روحانیت مبارز و حزب مؤتلفه از ایشان حمایت کند و اگر جناحی کاندیدای اصلی خود را نداشته باشد آقای لاریجانی قابل مذاکره است.

رییس جمهور باید ایران شناس واقعی باشد خبرگزاری فارس به بازتاب سخنان سیداحسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پرداخت و آورد: * رییس جمهور آینده باید نگاه به جلو و امید داشته باشد و در حقیقت یک ایران شناس واقعی باشد.

این فرد باید از همه نیروها و پتانسیل ها استفاده کند.

*رییس جمهور اختیارات بسیاری دارد و اینکه صحبت می شود، رییس جمهور تدارکاتچی است، این چنین نیست.

یک نمونه این است که رییس جمهور رییس 27 شورای عالی و پس از مقام معظم رهبری دومین مقام کشور است.

* فردی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است ابتدا باید شناخت نسبت به این جایگاه داشته باشد.

همچنین فرد نیازمند تراز ریاست جمهوری است و سنجش آن برعهده مردم در انتخابات است.

در تعریف رجل سیاسی مدیر و مدبر بودن نیز آمده است که باید به آن توجه داشت.

* مردمی و عدالت خواه بودن باید جزو ویژگی های رییس جمهور آینده و استفاده از افراد متخصص با روحیه انقلابی و جهادی باید در دستور کار ایشان باشد.

* وعده های انتخاباتی باید بر اساس نیازهای جامعه شکل بگیرد و طبیعتا اینگونه است.

مرور کردن مسایل و در حقیقت سبک و سنگین کردن آن ها باید موضوع اول ما باشد و زمانی که وعده ای از سوی نامزد انتخاباتی مطرح می شود باید دید این وعده تا چه حد با خواسته های تکرار شونده مردم انطباق دارد و چه قدر منطبق بر امکانات و مقتضیات کشور است.

* ما ظرفیت های پنهان بسیار داریم و اگر هدف گیری درستی داشته باشیم می توانیم بسیاری از خواسته ها را برآورده کنیم.

برخی تنها می خواهند دل مخاطب را بدست آوردند اما برخی دیگر وعده خود را بررسی و قصد دارند با برنامه ریزی روشن به آن تحقق بخشند.

سخنان لاریجانی برای اصلاح طلبان جذاب بود خبرگزاری مهر به گفت وگو با محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی پرداخت و آورد: * شباهت ادبیات لاریجانی به روحانی از حیثیت گفتمانی او چیزی کم نمی کند.

* از میان چهره های برتری که ثبت نام کرده اند حدود 10 نفر تأیید صلاحیت خواهند شد و از میان این 10 نفر یک پنج ضلعی از رقابتی پر مناقشه و جذاب شکل خواهد گرفت.

در رئوس این پنج ضلعی آقایان جهانگیری، لاریجانی، رییسی، یک اصلاح طلب دیگر که می تواند پزشکیان باشد و یک اصولگرای دیگر که احتمالاً سعید جلیلی است، قرار خواهند گرفت.

* به نظر می رسد در سه وجهی پیش رو، سعید جلیلی در نقش حامی و ذیل صورت بندی کلی آقای رییسی و مسعود پزشکیان در حمایت و ذیل صورت بندی اسحاق جهانگیری وارد رقابت شده و ایفای نقش خواهند کرد.

* تصمیم کلان اصلاح طلبان این است که نامزدی که موقعیت خوبی در نظرسنجی ها دارد، بماند و دیگران به نفع او خارج شوند؛ این احتمال ضعیف هم وجود دارد که مسعود پزشکیان موقعیت مناسب تری نسبت به اسحاق جهانگیری داشته باشد.

* یک چهره اصلاح طلب یک سر میدان رقابت، در مقابل آن رییسی در سوی دیگر میدان رقابت قرار خواهد گرفت و علی لاریجانی در میانه این میدان هروله خواهد کرد.

*لاریجانی امروز چهره ای متفاوت دارد و برای اصلاحات جذاب است.

* منطق مشارکت علی لاریجانی مبتنی بر واجد بودن یک سابقه اصولگرایی است که با رویکردهای مناسب اصلاح طلبانه در دوازده سال اخیر همراه شده است.


کلید واژه ها: انتخابات - اقتصادی - انتخابات ریاست جمهوری - مردم - چالش های اقتصادی - رسانه ها - رسانه های داخلی - انتخابات ریاست - مشارکت حداکثری - ریاست جمهوری - اطلاع رسانی - داخلی - بررسی - رسانه - خبرگزاری - حداکثری - روزنامه - مشارکت - برنامه - فرهنگی - جمهوری - انگیزه - یکی از - معرفی - مختلف - اطلاع - سیاسی - فضایی - رسانی - نمونه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس seo در شرکت آی فولاد در تهران

نگهبانی 24 ساعته

تیپ خوش آب و رنگ شبنم مقدمی /عکس

ذوالنور: مردم، دشمن و مسئولان را بطور همزمان غافلگیر کردند

استایل منحصر به فرد مریم معصومی /عکس

رای قاطع ملت ایران جبهه انقلاب را برای ادای خدمت مصمم تر کرد

نقش پررنگ جذب سرمایه های خارجی در بی اثرکردن تحریم ها

سلفی ماشینی پرستو صالحی و حدیث فولادوند /عکس

وزیر نفت در هیاهوی انتخابات، تصمیم رانت گونه ای گرفته است

رفتارهای هیجانی برخی جریانات سیاسی مانع حضور سرمایه گذاران خارجی

الهام پاوه نژاد و رفقایش در کافه /عکس

واکنش احمدی نژاد به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و آینده سیاست خارجی ایران

واکنش محمود احمدی نژاد به نتیجه انتخابات

تبریک حسین دهقان به رییسی

مهارت های اساسی زندگی مشترک از دیدگاه مشاوران ازدواج چیست؟

رنگ های باور نکردنی چشم

پیام تبریک دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به رییس جمهور منتخب

چه کسانی پیروز انتخابات هستند؟

نیروی فنی ماهر و نیمه ماهر جهت جوش سر به سر میلگرد

استخدام کارشناس پشتیبانی و ارسال در شرکت لندو در زنجان

چمران؛ تنها گزینه ریاست شورا!

پیام تبریک حماس در پی برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری ایران

سهامداران در انتظار مشخص شدن برنامه دولت جدید برای بازار سرمایه

بر هزینه کرد بودجه شهرداری تهران نظارت دقیق نمی شود/ ضرورت پاسخگویی منصوبان شهردار تهران به شورای شهر

پیام تبریک اردوغان به رییسی

نکو: در پیشگاه مردم سنگ اندازی ها پذیرفته نیست

تصاویر/ جشن شبانه حامیان رییسی در مشهد

او ساده و صمیمی و بی آلایش آمد

راهی برای اصلاحات باقی مانده است؟!

گفت وگوی تلفنی مصطفی الکاظمی با آیت الله رییسی

صفحه اول روزنامه های یکشنبه30 خرداد1400

اعلام رسمی نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز

اعتراضات به مدیریت کرونا در برزیل

تروریست رایانه ای عاملی برای شروع جنگ جهانی

قدردانی آیت الله رییسی از مردم ایران

جشن پیروزی هواداران سید ابراهیم رییسی

چرا آمار وزارت کشور درباره انتخابات ناهمخوان بود؟

اعضای شورای شهر شاندرمن مشخص شدند

نتایج نهایی انتخابات شورای شهر ماسال اعلام شد

شادی هواداران آیت الله سید ابراهیم رییسی در شیراز

شادی هواداران آیت الله سید ابراهیم رییسی در شیراز

اعلام نتایج نهایی شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1400

نشست کمیسیون مشترک برجام امروز برگزار می شود

کمال گرایی در کودکان

بازتاب حضور مردم آذربایجان شرقی در شبکه های ملی

محمدرضا فربود جشن هواداران آیت الله رییسی در شیراز

گردهمایی مجازی مدیران مراکز نسخ خطی بقاع ایران برگزار شد

جشن هواداران آیت الله رییسی در شیراز

استخدام رسمی منشی مدیر عامل//موسسه حقوقی پارسی

استخدام کارمند بیمه در نمایندگی بیمه آسیا در تهران

یک میلیون بسته معیشتی، کمک مومنانه آستان قدسی ها

سلیمی: مردم به دنبال رفع مشکلات هستند نه بازی های سیاسی

عدم توجه مردم به اخبار غیر رسمی در مورد انتخابات شورای شهر قم

حدیث روز | توصیه ای به مسئولان

دولت سیزدهمِ فراجناحی؟!

جذب نیرو مشاور املاک خانم و آقا

استخدام مسئول دفتر و بازاریاب (گردشگری، تجاری) با حقوق مکفی و بیمه در تهران

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان و بازاریاب و ویزیتور در اصفهان

مهندس عمران جهت سرپرست کارگاه مجتمع ایستگاهی مترو

استخدام طراح و گرافیست حرفه ای در یک شرکت تبلیغاتی در تهران

قالیباف: مردم نشان دادند که به کشور و نظامشان علاقه دارند

سلیمی: مردم به دنبال رفع مشکلات هستند نه بازی های سیاسی

استخدام نیروی جوان در شهربازی

دلیل افزایش آرای باطله چیست!؟

جشن پیروزی هواداران آیت الله سید ابراهیم رییسی در خرم آباد

«نه» بزرگ ایرانیان به ائتلاف شومِ آمریکا، اسراییل و رژیم های مرتجع عربی

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان قزوین

نظرسنجی انتخابات 1400 تا چه حد دقیق بودند؟/ اصلاح طلبان به چه چیزی توجه نکردند؟

استخدام نیروی کار در فست فود

دستیار ناخن کار حرفه ای

به یک نفر همکار جهت کار در کافه سنتی

استخدام کارشناس بازرگانی (خدمات کشتیرانی) در تهران

استخدام کارشناس جذب و استخدام در شرکت مالتینا در البرز

کمک حسابدار خانم با حداکثر 3 سال سابقه

خیاط ماهرخانم

استخدام کارمند اداری خانم

لزوم حل معضل آتش سوزی در جنگل ها باتوجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی مناطق جنگلی

ربیعی: امسال نیز جمهوریت مان حفظ شد

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان فارس

اعضای شورای شهر ساری مشخص شدند

جشن پیروزی ابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری- تبریز‎‎

استخدام در نمایندگی گروه بهمن احمدی 1743

استخدام حسابدار ارشد در شرکت توسعه وشه خاورمیانه در فارس

استخدام پشتیبان پایانه های فروشگاهی در شرکت یاس ارغوانی در مشهد و تربت جام

استخدام مشاور تحصیلی در آموزشگاه فراز در تهران

استخدام نصاب مداربسته و شبکه کار حرفه ای

نیروی کار فنی.ترجیحا آشنا با الکترونیک

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان سیستان و بلوچستان

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان سمنان

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان زنجان

آخرین وضعیت تست بالینی واکسن «کووپارس» /تزریق واکسن به بیمارانی دیابتی و فشارخونی

نظافتچی و امور منزل

کارمند اداری خانم در کارخانه پلاستیک

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش حرفه ای( تجهیزات ساختمان ) در تهران

کارمند اداری اقا زرنگ و با فن بیان قوی

جشن پیروزی هواداران رییسی در خرم آباد

خط حزب الله 293 | شنبه برادری

اولیانوف: درخصوص آینده مذاکرات برجام، فردا تصمیم گیری خواهد شد

علی هاشمی؛ دلیل جذب صدها نفر به سپاه سوسنگرد

لزوم حل معضل آتش سوزی در جنگل ها باتوجه به مسائل اجتماعی و اقتصادی مناطق جنگلی

بازتاب یارکشی های انتخاباتی احزاب در رسانه ها

بازتاب یارکشی های انتخاباتی احزاب در رسانه ها