مطالب مرتبط:
دولتمردان همیشه عقب تر از مردم حرکت می کنند/ پیرو برنامه گام دوم به دنبال تغییر و انقلاب در مدل حکمرانی کشور هستیم/ دولت بعدی باید برجام را به درستی اجرا و به نتیجه برساند/ انتخابات قطبی شود برای ادامه کار تصمیم دیگری خواهم گرفت؛ قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با شفقنا
نتیجه ارائه عملکرد شفاف داوطلبان انتخابات مشارکت حداکثری مردم است
ضرورت توجه به شفافیت درهمه ارکان انتخابات/مردم بهترین ناظر هستند
وعده اقتصادی کاندیدای انتخابات 1400 به مردم/ فساد ارزی را بر می دارم
تبیین اهمیت حضور مردم در انتخابات مهمترین رسالت نخبگان است
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 13:452021-05-17سياسي

مردم بهترین قاضی برای عملکرد دولت روحانی هستند / انتخابات 1400 اهمیت ویژه ای دارد


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره ضرورت مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات در نظام مقدس جمهورس اسلامی که مبتنی بر مردمسالاری دینی است، - 0 در جهان بالاتر بوده است و پشتیبانی مردم از نظام با مشارکت در انتخابات متجلی می شود با افزایش میزان حضور مردم در واقع به رخ دیگر کشورها کشیده می شود و این مساله موجب اقتدار نظام در صحنه های بین المللی است و یاوه گویان و دشمنان را در موضع ضعف قرار می دهد.

وی بیان کرد: بنابراین علاوه بر خواص فراوانی که مشارکت بیشتر مردم انتخابات دارد، این مساله در عرصه های بین المللی نیز بسیار تعیین کننده است.

کاهش مشارکت مردم تحت تاثیر عملکرد مدعیان مدیریت نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: همواره هم حضرت امام (ره) و هم رهبر معظم انقلاب بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اصرار فراوان داشته و دارند متاسفانه بعضی از داخلی ها که ادعای طرفداری از مشارکت حداکثری مردم دارند با عملکرد خود موجب دلزدگی، یأس و دلسردی مردم می شوند به طوری که ما معمولا مشاهده می کنیم بعد از میدان داری این مدعیان ، مشارکت بطور نسبی کاهش پیدا می کند.

وی بیان کرد: البته همیشه در برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی در مقایسه با کشورهایی که مدعی دمکراسی هستند، میزان مشارکت مردم ایران از حد نصاب بالاتری برخوردار بوده است.

اکنون این مساله از اهمیت مضاعفی برخوردار است و با توجه به شرایط خاص کشور، امیدوارم با وجود شیوع بیماری کرونا و علیرغم گلایه های به حق مردم از نحوه اداره امور اجرایی کشور و با وجود مشکلات معیشتی شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: همواره مردم ایران در صحنه های فراوان فداکارانه حضور داشته اند و بنابراین امید است برای برخورداری از دولتی که قادر به حل مشکلات با حمایت حداکثری مردم باشد، هموطنان در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت کامل داشته باشند.

اهداف افراد مختلف از نامزد شدن در انتخابات رضوانی درباره برنامه ها و وعده های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: کسانی که به عنوان نامزد انتخاباتی وارد این عرصه می شوند شامل چند دسته از افراد هستند؛ یک عده اعلام کرده اند با هدف براندازی آرام وارد این عرصه شده اند و به دنبال سرنگونی نظام هستند و با اعلام این مساله و همچنین قبول نداشتن قانون اساسی به این حوزه وارد شده اند این در حالی است که اگر این افراد کسانی باشند که مجسمه رانت و فساد سیاسی، اقتصادی، تحصیلی و مدیریتی هستند و مثلا 2 بار سابقه محکومیت دارند بنابراین چنین فردی به دنبال خدمت رسانی به مردم در قالب نظام جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه این افراد در نقشه راه و پازل دشمن حرکت کرده و در عین حال این افراد را عده ای برای حضور در انتخابات حمایت و پشتیبانی می کنند.

وی ادامه داد: یک عده هم افرادی هستند که به دنبال خودنمایی هستند و می دانند صلاحیت حضور در این عرصه را ندارند و حداکثر توانسته اند یک اداره یا بخشی را با تعداد اندکی کارمند اداره کنند بنابراین باید گفت دلیلی ندارد رییس یک بیمارستان یا یک اداره قادر به مدیریت اجرایی یک جامعه یا کشور باشند.

رضوانی تصریح کرد: همچنین یک عده نیز با انگیزه های سیاسی و جناحی صرف یعنی بر اساس برنامه ای که یک جناح خاص تهیه و تدوین کرده این فرد نامزد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری می شود تا احیانا فرصت تبلغات انتخاباتی را نیز در اختیار داشته باشد و حرف ها و گفتمانی را مطرح کند که فارغ از نتایج از انتخابات و نفع و ضرر کشور باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به اعتقاد بنده کسی که می خواهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری باشد نخست اینکه صلاحیت های عمومی مد نظر شورای نگهبان را داشته باشد و امیدوارم شورای نگهبان نیز روندی را درپیش بگیرد که هر کسی با مسامحه و مجامله وارد این عرصه نشود؛ علاوه بر این صلاحیت های عمومی حتما باید سابقه ممتد اجرایی داشته باشد و نسبت به امور اجرایی درک کامل داشته باشد و علاوه بر آن باید فردی باشد که کاملا با راهبردهای نظام جمهوری اسلامی آشنا باشد و بتواند استراتژیک و راهبردی بیاندیشد.

وی گفت: علاوه بر این موارد حتما باید مبنای تئوریک نظام مقدس جمهوری اسلامی را به صورت 100درصد قبول داشته باشد.

وی عنوان کرد: یکی از مظلومیت های نظام جمهوری اسلامی این است که بعضا افرادی مسئولیت های کلیدی را عهده دار می شوند که علنا به مبانی تئوریک نظام خدشه وارد می سازند.

وی ادامه داد: این مظلومیت منحصر به نظام جمهوری اسلامی بوده و در هیچ نظام شرقی و غربی دنیا کسی نمی تواند عهده دار مسئولیت های کلیدی و مهم کشور شود در حالی که تئوری های بنیادی نظام و کشورش را قبول نداشته باشد چه برسد به اینکه رییس جمهور شود.

رضوانی توضیح داد: در مورد پست ریاست جمهوری برخی افراد در مقام حرف مدعی می شوند که اختیارات رییس جمهور ناکافی است اما در عمل این افراد نیز می دانند بالاترین، اختیارات، امکانات، قدرت ، توان سایر عرصه ها در اختیار رییس جمهور است.

بالاتر از رییس جمهور در قدرت اجرایی کشور سراغ نداریم.

آنها این موارد را می دانند و علیرغم شعارهایی که می دهند به همین دلیل در هنگامه برگزاری انتخابات برای رسیدن و تصاحب این مقام سنگ تمام می گذارند.

مردم ؛ قضاوت کننده عملکرد دولت هستند این نماینده مجلس درباره جمله رییس جمهور مبنی بر اینکه مگر صندلی ریاست جمهوری چقدر ارزش دارد که آدم بخاطر آن دروغ بگوید؛ گفت: مردم قضاوت کنندگان بسیار خوبی هستند و می دانند دولت تا چه میزان در بیان وعده های خود صادق بوده است ؛ اکنون فضای ارتباطات و رسانه ای به گونه است که خوشبختانه کسی نمی تواند منکر حقایق شود.

وی افزود: در میان همه این موارد خلاف واقعی که وجود دارد و انکارناپذیر است بنده باید به مورد مهم تحریم ها اشاره کنم که رییس جمهور با صراحت تمام اعلام کرده اند که تمام تحریم ها لغو شده است این در حالی است که همه می دانند که این اتفاق نیافتاده و تحریم ها هرگز لغو نشده است.

آنچه اتفاق افتاده تخفیف ها و تعلیق هایی بود که در زمینه تحریم ها داده شده بود و موارد تعلیق و تخفیفی که در مورد بعضی از تحریم ها اعمال شده، نتیجه برجام نبوده است بلکه قبل ازبرجام در حین آن و پس از خروج آمریکا از برجام ، همواره اغماض هایی صورت گرفته و می گیرد که از روی ناچاری آمریکا در این شرایط است.

آمریکا برای اینکه اثرپذیری تحریم ها علیه ایران تداوم داشته باشد ناچار است گاهی اجازه دهد بعضی از تحریم ها اعمال نشود زیرا در صورت اعمال دائمی بدون اغماض تحریم ها، آمریکا می داند اثر گذاری تحریم ها از بین می رود بنابراین نگران از بین رفتن اثار تحریم ها به صورت کلی و بی خاصیت شدن آنهاست و آمریکایی ها این مساله را صورت مکرر اظهار کرده اند.

وی تاکید کرد: اینکه رییس جمهور می گوید تحریم ها لغو شده به صورت 100درصد خلاف واقع بوده و چنین چیزی اتفاق نیافتاده است بلکه مواردی از تحریم ها تعلیق شده و همزمان با این مورد شاهد اضافه شدن تعداد دیگری از تحریم ها بودیم .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اضافه کرد: یک مورد خلاف واقع دیگری که دولت به آن اشاره کرده؛ موضوع تشدید تحریم ها مربوط به دوران ریاست جمهوری ترامپ است در حالی که در نظر گرفتن تحریمها از سوی ترامپ شخصا به عنوان یک فرد و جدا از سیستم آمریکا بی معناست و همچنین از زمان اوباما و بلافاصله پس از امضای برجام در واقع تحریم ها در زمینه های مختلف اضافه شد.

وی بیان کرد: همچنین اکنون می گویند؛ تحریم ها در حال لغو شدن است در حالی که آمریکایی ها با صراحت تمام بیان می کنند که به هیچ وجه تحریم ها را لغو نمی کنند بلکه دوباره صحبت از این است که احیانا چنانچه ایران شرایط ما را بپذیرد و منجر به توافق جدید شود تا دوباره به برجام بازگردیم، مجددا تعلیق هایی اعمال می کنیم که باید توجه داشت تعلیق و تخفیف در تحریم ها به هیچ وجه به معنای لغو آن نیست.

وی گفت: به عبارت دیگر آمریکایی ها از ابتدا (قبل، حین و بعد از برجام) و تاکنون که مشغول انجام مذاکره در وین هستیم بر اینکه ساختار تحریم ها به صورت کامل و 100درصدی باقی بماند، اصرار دارند.

این در حالی است که در داخل کشور مشاهده می شود مسئولان برخلاف واقع مدعی هستند که قرار است تحریم ها برداشته شود.

رضوانی تاکید کرد: از طرف آمریکا هیچ قراری مبنی بر برداشتن تحریم ها نبوده و نیست.

لزوم بررسی و تصویب نتایج مذاکرات وین در مجلس وی ادامه داد: اگر قرار باشد تحریم ها برداشته شود بر اساس قانونی که در مجلس تصویب شده، انتظار است که دولت از آن تمکین کرده و بعد از برداشته شدن تحریم ها به مجلس گزارش دهند و نمایندگان مجلس نیز آراستی آزمایی کنند و هنگامی که این راستی آزمایی از سوی مجلس تایید شد، راجع به کاهش تعهدات برجامی تصمیم گیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون اقدام راهبردی، هرآنچه در جریان مذاکرات وین مورد توافق قرار می گیرد و لغو کامل تحریم ها بر اساس خواسته های ایران دولت ملزم به ارائه گزارش به مجلس برای راستی آزمایی بوده و سپس راجع به اینکه کاسته شدن تعهدات تصمیم گیری خواهد شد.


کلید واژه ها: انتخابات - مشارکت در انتخابات - مردم - مشارکت - مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری - کمیسیون برنامه و بودجه مجلس - ضرورت مشارکت در انتخابات - کمیسیون برنامه و بودجه - انتخابات ریاست جمهوری - بین المللی - عضو کمیسیون برنامه - عملکرد دولت روحانی - رهبر معظم انقلاب - کمیسیون برنامه - انتخابات ریاست - مشارکت حداکثری - برنامه و بودجه - عملکرد - نظام - نماینده مردم - ریاست جمهوری - دولت روحانی - اقتدار نظام - انتخابات 1400 - مشارکت مردم - عملکرد دولت - نظام مقدس - حضرت امام - حضور مردم - اسلامشهر

آخرین اخبار سرویس:
برنامه ریزی برای سفر های مطبوعاتی وظیفه کیست؟

رییس جمهور اتریش، انتخاب رییسی را تبریک گفت

لزوم ایجاد یک تشکل منسجم توسط جبهه انقلاب اسلامی

نخست وزیر الجزایر استعفا کرد

رییسی: امنیت جمعی، دکترین سیاست خارجی منطقه ای دولت جدید است

تغییر و تحول قانون مند و دقیق شورا و شهرداری در اولویت وزارت کشور

خانمی که در شعبه اخذ رای از منافقین کتک خورد +عکس

تسلیت محسن رضایی درپی گذشت 5 سرباز معلم

اولویت اصلی دیپلماسی اقتصادی دولت جدید، همسایگان ایران خواهند بود

استخدام ادمین پیج اینستاگرام در آژانس تبلیغاتی فرتاک در اصفهان

برنامه ریزی برای سفرهای مطبوعاتی وظیفه کیست؟

حمایت تمام قدِ میثم مطیعی از بشیر حسینی

گفت وگوی امیر قطر با آیت الله رییسی/ تاکید بر ضرورت پایان دادن مداخلات بیگانگان در مناسبات منطقه ای

زاکانی: مسئولان پاسخگوی درگذشت خبرنگاران و سربازان باشند

پس از ابتلا به کرونا، آیت الله اعرافی از بیمارستان مرخص شد

کیانوش جهانپور، منتقدانش را مافیای واردات خواند

لاریجانی درگذشت خبرنگاران و سربازان را تسلیت گفت

سرپرست جدید فرمانداری مهران معارفه شد

برنامه ریزی برای سفرهای مطبوعاتی وظیفه کیست؟

آیت الله اعرافی از بیمارستان مرخص شد

محیط بانان یزد تقدیر شدند

ادای احترام خادمان امام رئوف به مادر شهید مهریزی

ساخت 5 هزار مسکن مددجویی و ایجاد 30 هزار شغل

زاکانی: مسئولان پاسخگوی درگذشت خبرنگاران و سربازان باشند

تصاویر/ نشست پاسخ گویی به شبهات قرآن در مدرسه علمیه ابوتراب امامی کاشانی

جدیدترین رنگ بندی کرونایی کشور؛ از شنبه 5 تیر | اسامی شهرهای قرمز

تشکر فرمانده سپاه امام رضا(ع) از مردم و بسیجیان برای مشارکت در انتخابات

جلسه بازشماری آرای صندوق های اخذ رأی انتخابات شورای اسلامی شهر قرچک

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

پیش بینی بورس در هفته دوم تیر

پیام تسلیت سپاه در پی جان باختن دو خبرنگار

بازشماری تعدادی از صندوق های رأی شورای شهر ورامین آغاز شد

سعید محمد: جهان بدون اسراییل زیباتر و امن تر خواهد بود

مسئولان پاسخگوی جان باختن سربازان و خبرنگاران باشند

تصاویر/ همایش «نبرد شمشیر قدس؛ محور مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی» در قم

پیام تسلیت سپاه در پی جان باختن دو تن از خبرنگاران

در گفتگوی تلفنی رییسی و امیر قطر چه گذشت؟

دولت سیزدهم دولتی خداباور و زمینه ساز تمدن اسلامی باشد/ قدردان حضور حماسی مردم در انتخابات هستیم

محیط بانان یزد تقدیر شدند

امیر قطر با رییسی تماس گرفت/ رییس جمهور منتخب: امنیت جمعی، دکترین سیاست خارجی منطقه ای دولت جدید است

در گفتگوی تلفنی رییسی و امیر قطر چه گذشت؟

ادای احترام خادمان امام رئوف به مادر شهید مهریزی

پیام تسلیت زاکانی برای دو سانحه تصادف

مسئولان پاسخگوی جان باختن سربازان و خبرنگاران باشند

کارهای عجیب علی هاشمی برای گرفتن امکانات

تصاویر/مراسم اعطای احکام خدام حرم مطهر رضوی

اولین گفتگوی تلویزیونی آیت الله رییسی از حرم مطهر رضوی

برگ سبز خودرو، سند رسمی محسوب نمی شود

اولین گفتگوی تلویزیونی آیت الله رییسی از حرم مطهر رضوی

ابتلای آیت الله اعرافی به کرونا

تماس تلفنی امیر قطر با رییس جمهور منتخب

آمادگی چین و فرانسه و کره جنوبی برای فروش سامانه پدافند هوایی به عراق

نتیجه نهایی انتخابات شورای شهر تبریز متعاقبا اعلام می شود

خودکشی عجیب همکار رامبد جوان در خندوانه!

گفت وگوی تلفنی رییس جمهوری منتخب با امیر قطر

پیام تسلیت روابط عمومی سپاه برای جان باختن خبرنگاران ایرنا و ایسنا

قانون اساسی تضمین کننده استمرار نظام در چهار دهه گذشته بوده است

حمایت تمام نهادها از دستگاه قضایی موجب انجام مطلوب تکالیف قانونی می شود

اولین گفتگوی تلویزیونی آیت الله رییسی از حرم مطهر رضوی

تسلیت سازمان تاکسیرانی در پی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا

امیر قطر برای آیت الله رییسی آرزوی موفقیت کرد

کلام الهی در چله ابریشم

حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران حادثه دیده در سانحه واژگونی اتوبوس + فیلم و صوت

تماس تلفنی امیر قطر با آیت الله رییسی/ تاکید بر ضرورت پایان دادن مداخلات بیگانگان در مناسبات منطقه ای

رسانه ها مدیران را متوجه وظایف فراموش شده کنند

گفت وگوی امیر قطر با رییسی

ابتلا ی آیت الله اعرافی به کرونا

تماس تلفنی امیر قطر با رییس جمهور منتخب ایران

تصاویر/ نشست بسیج اساتید مدارس علمیه منطقه کاشان

پیام تسلیت روابط عمومی کل سپاه در پی درگذشت دو تن از خبرنگاران در حادثه واژگونی اتوبوس

امنیت جمعی بخش اصلی دکترین سیاست خارجی منطقه ای دولت جدید است

تسلیت مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در پی درگذشت دو خبرنگار

بستری شدن آیت الله اعرافی در بیمارستان

تصاویر / شورای اداری استان همدان

گفت وگوی امیر قطر با رییسی

عمامه گذاری طلاب غیر ایرانی در تبریز به روایت تصویر

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با خانواده شهدای سازمان بازرسی

عکس نوشت | دستگاه قضا باید مقتدرانه عمل کند

همه شهرستان های کشور باید مرکز رشد فناوری داشته باشند

تماس تلفنی امیر قطر با آیت الله رییسی

زاکانی: مسئولان پاسخگوی درگذشت خبرنگاران و سربازان باشند

استخدام مسئول دفتر در شرکت کار اندیشان رویین آرنا در تهران

پیام تسلیت روابط عمومی کل سپاه در پی درگذشت دو تن از خبرنگاران در حادثه واژگونی اتوبوس

نتیجه نهایی انتخابات شورای شهر تبریز متعاقبا اعلام می شود

گفت و گوی تلفنی امیر قطر با رییسی

پوتین پیروزی حزب پاشینیان در انتخابات پارلمانی ارمنستان را تبریک گفت

تسلیت مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در پی درگذشت دو خبرنگار

روند مطلوب طرح بزرگ ساماندهی حاشیه نشینی چابهار

گفت وگوی امیر قطر با آیت الله رییسی/ تاکید بر ضرورت پایان دادن مداخلات بیگانگان در مناسبات منطقه ای

سمنان به مرکز جذب سرمایه شرکت های دانش بنیان تبدیل می شود/ پارک اقتصاد دیجیتال در راه است

تماس تلفنی امیر قطر با آیت الله رییسی

امنیت جمعی بخش اصلی دکترین سیاست خارجی منطقه ای دولت جدید است

معمای انتخاب میان اقتصاد و آزادی

آیت الله اعرافی از بیمارستان مرخص شد

رشد و سلامت جامعه اسلامی به احیای امربه معروف و نهی از منکر بستگی دارد

سفر پادشاه اسپانیا به ایران و دیدار با محمدرضا شاه

استقبال گرم از سفیران رضوی در سردترین نقطه خراسان شمالی

راستینه: حمایت از سختی شغل خبرنگاری و بیمه کامل آن ها نیازی ضروری است

پیام تسلیت سپاه در پی جان باختن دو تن از خبرنگاران

امیر قطر با رییسی گفتگو کرد

مردم بهترین قاضی برای عملکرد دولت روحانی هستند / انتخابات 1400 اهمیت ویژه ای دارد

مردم بهترین قاضی برای عملکرد دولت روحانی هستند / انتخابات 1400 اهمیت ویژه ای دارد