مطالب مرتبط:
پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات
پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات
پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات
مطالبات جدید جبهه اعتراضات؛ برگزار نشدن انتخابات عراق!
اصل مطلب در مسئله انتخابات ایجاد حماسه سیاسی است
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 13:202021-05-17سياسي

پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات


از مردم درباره «مهم ترین ویژگی های رییس جمهور آینده» سؤال شده که مشارکت کنندگان به ترتیب،مولفه های «مردمی بودن،داشتن سابقه اجرایی قوی،داشتن برنامه و داشتن روحیه ضدفساد» را در اولویت دانسته اند.

- از مردم درباره مهم ترین ویژگی های رییس جمهور آینده سؤال شده که مشارکت کنندگان به ترتیب،مولفه های مردمی بودن،داشتن سابقه اجرایی قوی،داشتن برنامه و داشتن روحیه ضدفساد را در اولویت دانسته اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا، "محمد ایمانی طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: 1- با پایان ثبت نام نامزدها، فضای انتخابات شفاف تر شد.

جدا از تخلف در برخی ثبت نام ها، تنوع نامزدهای سرشناس، در جای خود مغتنم است و می تواند به رونق انتخابات کمک کند.

هر چند که به تجربه ثابت شده شماری از نامزدها به نفع هم کنار می روند.

بنابراین مسئله اصلی، نه تنوع نامزدها، بلکه رویکرد آنها به دوگانه تداوم یا تغییر ریل دولت است.

طبعا بازی با شمار معتنابهی نامزدنما ، نمی تواند ائتلاف حاکم بر دولت را از مسئولیت پاسخگویی معاف کند.

آنها احتمالا توجیه و فرافکنی خواهند کرد و دوباره وعده خواهند داد؛ اما کارنامه این ائتلاف، خار چشم و استخوان در گلوی مردم است.

2- در صورت بندی کلان نامزدها، با دو رویکرد رو به رو هستیم.

کسانی که باور دارند ما ملت ایران می توانیم عزتمندانه و با همت و مجاهدت و تدبیر، روی پای خود بایستیم ، و آنها که باور و همت و مجاهدتش را ندارند و بنابراین به قیم بیگانه تن می دهند و بخش عمده ای از گرفتاری های دهه گذشته، متوجه کارکرد آنهاست.

از یک چشم انداز، صحنه انتخابات پنج ضلعی به نظر می رسد: نامزدهای منسوب به طیف نیروهای انقلاب، نامزدهای دولتی، نامزدهای اصلاح طلبان، رییس جمهور سابق و چند نامزد همسو، و شماری از نامزدهای سیاسی منفرد.

در عین حال، اگر نامزدهای منفرد را استثنا کنیم، سه طیف دیگر، درباره زدن نامزد(های) طیف انقلاب، هم پوشانی دارند.

3- رفتار انتخاباتی ائتلاف اصلاحات و اعتدال شگفتی کم نداشت: از 14 نامزد مد نظر نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان که همگی موظف به ثبت نام بودند، 5 نفر (عارف، ظریف، خرازی، صدر و مولاوردی) ثبت نام نکردند و چند نفر خارج از لیست ناسا نامزد شدند.

جهانگیری معاون اول رییس جمهور هم به جای اینکه روی کارنامه تاکید کند، گفت قصد ورود نداشتم اما با توجه به نیامدن برادر عزیزم دکتر ظریف و تشخیص جبهه اصلاحات، از مسئولیت شانه خالی نمی کنم .

محسن هاشمی هم درباره آمدنش گفت با جهانگیری رایزنی کردم؛ او گفت مناسب است ثبت نام کنید ! ثبت نام برخی متهمان یا محکومان دادگاه ها نیز در نوع خود جالب توجه بود؛ و همچنین ثبت نام همزمان چند عضو دولت فعلی و قبلی روحانی (جهانگیری، شریعتمداری، همتی، آخوندی، دهقان)، در کنار ثبت نام علی لاریجانی به عنوان موتلف مهم دولت.

ثبت نام برخی دولتمردان در حالی که متهم جدی سوءمدیریت و ترک فعل هستند و باید به اتهام تضییع حقوق 85 میلیون شهروند تحت پیگرد قرار بگیرند، نیز از نکات قابل تامل است.

همان گونه که انصراف عارف و ظریف، خبر از ندیدن دورنمای موفقیت می دهد، این حجم از نامزدی در میان افراد منسوب به ائتلاف اعتدال و اصلاحات نیز جای تامل دارد.

هم از حیث به هم ریختگی ائتلاف، و هم از جهت کاربست یک تاکتیک نخ نما: فرار به جلو و تهاجم دسته جمعی نامزدهای پوششی، برای فرار نامزد نهایی از پاسخگویی درباره کارنامه ائتلاف.

4- آقای عارف (رییس فراکسیون امید در مجلس دهم) با همه تدارکات، از نامزدی منصرف شد؛ او زمستان 98 در اعتراض به بلبشوی جبهه اصلاحات و فشارهایی که متوجهش کردند، از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان (شعسا) استعفا کرد و حال آنکه سابقه معاون اولی دولت اصلاحات را هم داشت.

نیامدن عارف نشان می دهد اختلافات در اردوگاه تبوع وی جدی است و گرنه او قطعا بر بسیاری از نامزدهای مورد حمایت ناسا ارجحیت داشت.

طیف معترض همسو با عارف، می گویند چرا سران اردوگاه، دو بار به روحانی تن دادند تا امروز نتوان پیش مردم سر بلند کرد؟ طیفی از ائتلافیون موسوم به راست سنتی هم شاکی اند.

چنانکه عبدالله ناصری (مشاور خاتمی) گفته بود روحانی در مقایسه با همه رؤسای جمهور پیشین، وقت برای دولت نمی گذارد.

او از ساعت 9:30 صبح تا 19 سر کار است و این، یکی از اعتراضاتی است که دوستان روحانی دارند.

ناطق نوری اعتراض کرده و گفته؛ من که فقط یک حوزه علمیه دارم از ساعت 6:30 صبح آنجا حاضر می شوم و شما باید کمی زودتر بروید و به سخن وزرا گوش کنید.

او حوزه های کلیدی را شوخی گرفته.

روحانی به دلیل روحیه اش مشورت پذیر نیست.

او در حوزه اقتصادی موفق عمل نکرد و دولت در این حوزه، بسیار به هم ریخته است .

5- به اعتبار قرابت فراوان جهانگیری و لاریجانی ذیل پرچم روحانی، یک پرسش مهم این است که کدام یک از اینها به نفع دیگری کنار می رود؟ ناظران سیاسی از میانه دهه هفتاد، بارها شاهد به هم خوردن صف بندی های رایج جناحی بوده اند؛ چنانکه جناح چپ به ظاهر معترض دولت هاشمی، ناگهان در آستانه انتخابات خرداد 76، با مرحوم هاشمی و حزب دولتی او ائتلاف کردند و مرزبندی ناموزون چپ/ راست را به هم زدند.

همان ها دو سال بعد، با تانک از روی حیثیت هاشمی گذشتند و او را عالیجناب سرخپوش قتل های زنجیره ای کردند؛ و سپس به فاصله شش سال، همان هاشمی، تبدیل به قدیس اصلاحات و نامزد نهایی آنها در سال های 84 و 92 شد! افراطیون مدعی اصلاحات، معامله مشابهی را با آقایان ناطق نوری و علی لاریجانی کرده اند.

از متهم کردن به محافظه کاری و سر دادن شعار ناطق نوری نمی خوایم، مجلس زوری نمی خوایم و سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد ، تا نثار عنوان شیخ اعتدال و سیاستمدار معتدل به این دو! 6- افراطیون مدعی اصلاحات چه انتظاری از امثال لاریجانی و ناطق داشتند؟ ائتلاف و شراکت همتراز، یا بازی در نقش سرباز و مهره پیاده، برای اخلال در فعالیت جبهه انقلاب؟ در این باره عباس- ع (عضو مرکزیت حزب منحله مشارکت)، 5 مهر 91 به عصر ایران گفته بود آقای ناطق اگر از جایگاه فعلی اش در جناح راست خارج شود و به اصلاح طلبان بپیوندد، چیزی به آنها اضافه نمی کند.

اهمیت او در این است که در آن سو قرار دارد نه در این سو! ناطق اگر به این سو بیاید، جایگاهش را در آن سو از دست می دهد.

ناطق باید در آن سو خوب بازی کند ! او 21 شهریور 95 هم در نشریه صدا (نشریه کارگزارانی که به حزب اتحاد ملت واگذار شد) نوشت مهم ترین هدف اصلاح طلبان، تعمیق شکاف در حاکمیت است.

مهم ترین عاملی که در شرایط کنونی به عنوان پیشران فرآیند ما عمل خواهد کرد، جلوگیری از وحدت اصولگرایان تندرو با سایر اصولگرایان است.

نهایی کردن شکاف میان جناح حاکم، به لحاظ تاریخی مهم است.

اصلاح طلبان باید نقش گُوِه را بازی و این شکاف را به جدایی کامل برسانند.

دولت روحانی به دلایل گوناگون، حتی بهتر از اصلاح طلبان می تواند بخشی از این اهداف را محقق کند .

وی البته پس از انجام شدن این ماموریت، در سال 98 خواستار استعفای روحانی برای اجرای پروژه خروج از حاکمیت و تکرار سناریوی عراق و لبنان در ایران شد.

7- آقای لاریجانی انصافا در دبیری شورای عالی امنیت ملی و در مذاکرات آن زمان، خوش درخشید.

او همان کسی است که به درستی درباره توافقات سال 82 تا 84 تیم خاتمی و روحانی با اروپا گفت دُرّ غلطان دادیم و آبنبات گرفتیم ؛ اما در چرخشی غیر قابل توجیه، در سال 94 و درباره توافقی به مراتب خسارت بارتر به نام برجام، نقش تصویب کننده را در مجلس ایفا کرد.

این در حالی بود که گزارش کارشناسی کمیسیون ویژه بررسی برجام، بعد از 44 روز رسیدگی دقیق، نسبت به خلل ها و منافذ و خسارت های قریب الوقوع برجام هشدار می داد.

چنان چرخشی، به اعتبار خسارت های اقتصادی و امنیتی برجام، توجیه پذیر نیست؛ همان گونه که تنزل از جایگاه یک سیاستمدار مستقل، به نیروی میدانی ائتلاف ناسازگار با مبانی انقلاب و بازی در شطرنج دیگران.

از تندروهای چپ اصلاح طلب که بگذریم، به اصطلاح میانه روهای این طیف (کارگزاران) هم، ادبیات قابل تاملی دارند.

چنان که کرباسچی، آذر 94 در مصاحبه با روزنامه شرق، ضمن نام بردن از لاریجانی گفت ما بعد از پیروزی در انتخابات 92 روش نامعقولی به کار نگرفتیم.

دولت از طرف مقابل یارگیری کرده، مثلا در سیاست خارجی و برجام.

در مجموع، بازی طرفداران دولت در گروه های سیاسی به واسطه همین سربازگیری از جبهه مقابل بوده و در مجلس (دهم) هم می تواند اتفاق بیفتد .

چهار سال پس از سخنان کرباسچی، مرعشی سخنگوی کارگزاران درباره احتمال حمایت از لاریجانی به روزنامه اعتماد گفته بود چه لزومی دارد به سمت اصولگرایان معتدل برویم؟ در دنیا مرسوم است که روی اسب برنده شرط می بندند.

کارگزاران هم روی اسب بازنده شرط بندی نمی کند.

آنها بازارشان را از دست داده اند .

8- یکی دیگر از عجایب انتخابات پیش رو، بازی مشترک رییس جمهور فعلی و سابق و طیف به غلط معروف شده به اصولگرایان معتدل ، در زمین مشترک مخالف خوانی و شبهه افکنی است.

رییس جمهور سابق و رییس مجلس سابق، زمانی با هم از نزدیک کار کردند؛ یکی، دبیر شورای عالی امنیت دیگری شد و حتی پس از آن، با کنار زدن آقای حداد از ریاست مجلس، همکاری را در آغاز مجلس هشتم گسترش دادند.

اما در اواخر دولت دهم، با یکدیگر اصطلاحاً کارد و پنیر شدند و با وجود نهی رهبر انقلاب از کشاندن اختلافات به میان مردم، آن مواجهه تلخ و شرم آور (به بهانه استیضاح وزیر رفاه و کار) را در زمستان 91 مرتکب شدند که سودش را تجدیدنظرطلبان و عناصر زبان دراز نسبت به اصل نظام و انقلاب، در انتخابات خرداد 92 بردند.

از این سابقه پرفراز و نشیب گذشته، گویا مثلث احمدی نژاد، لاریجانی و روحانی در هرچه اختلاف داشته باشند، در فرافکنی قصور و تقصیرهای دوران مسئولیت خود و غبارآلود کردن فضا علیه نیروهای انقلابی اشتراک نظر بسیار دارند! در این شرایط، رییس جمهور سابق به عنوان یار کمکی دولت و اصلاح طلبان عمل می کند.

روحانی، با استفاده از نتایج سوءمدیریت احمدی نژاد در دو سال پایانی، توانست مردم را در انتخابات به سوی خود بکشد؛ احمدی نژاد هم با وجود همه تلخی های پایان مدیریتش در کام مردم، به واسطه سوءمدیریت روحانی است که توانسته معرکه گیری کند و انحرافات خود را از یادها ببرد.

این دو همواره به عنوان رقیب و نفی هم دیده شده اند؛ اما در واقع به شدت محتاج یکدیگر بوده و از دیگری برای سیاست بازی استفاده کرده اند.

9- موضوع آخر در این مجال، نتایج نظرسنجی مراکز دولتی است.

بر اساس نظرسنجی ایسپا که قبل از ثبت نام نامزدها انجام شد، بیش از 41 درصد از افرادی که قطعا و به احتمال زیاد در انتخابات شرکت می کنند گفته اند در صورت نامزد شدن سید ابراهیم رییسی، به احتمال زیاد به او رأی می دهند، 16 درصد گفته اند تا حدی ممکن است به رییسی رای بدهند.

فقط 9 درصد می گویند اصلا به او رای نمی دهند.

درباره محمدجواد ظریف، فقط 14 درصد شرکت کنندگان گفته بودند قطعا و به میزان زیاد به او رای می دهند؛ و 16 درصد تا حدودی.

در عین حال، 37 درصد گفته اند اصلا به ظریف رای نمی دهند.

رای احتمالی ظریف در حالی به رقم 14 درصد افول کرد، که همین آمار در نظرسنجی آذرماه گذشته ایسپا، 21 درصد بود.

این احتمالا یک دلیل مهم انصراف ظریف از نامزدی بود.

10- آمار مربوط به سایر نامزدهای مطرح به این شرح است: علی لاریجانی: 7 درصد قطعا و به احتمال زیاد، 16 درصد تا حدودی احتمال دارد به وی رای بدهند.

آنها که اصلا به او رای نمی دهند، بالای 41 درصد.

جهانگیری: حدود 4 درصد قطعا و به احتمال زیاد، و 11 درصد تا حدودی احتمال دارد به وی رای بدهند.

اصلا به او رای نمی دهند 41 درصد.

محسن هاشمی: 6 درصد قطعا و به احتمال زیاد، و 12 درصد تا حدودی احتمال دارد به وی رای بدهند.

اصلا به او رای نمی دهند 32 درصد.

مسعود پزشکیان: حدود 3 درصد قطعا و به احتمال زیاد، و 6 درصد تا حدودی احتمال دارد به وی رای بدهند.

اصلا به او رای نمی دهند 22 درصد.

عارف: 3 درصد قطعا و به احتمال زیاد، و 10 درصد تا حدودی احتمال دارد به عارف رای بدهند.

اصلا به او رای نمی دهند بیش از 28 درصد.

اما چرا سید ابراهیم رییسی در کانون توجه است؟ پاسخ این سؤال را می توان از نظرسنجی دو هفته قبل خبرگزاری ایرنا استخراج کرد.

در این نظرسنجی هم که آیت الله رییسی، محبوب ترین فرد در میان 13 نامزد است، از مردم درباره مهم ترین ویژگی های رییس جمهور آینده سؤال شده که مشارکت کنندگان به ترتیب، مولفه های مردمی بودن، داشتن سابقه اجرایی قوی، داشتن برنامه و داشتن روحیه ضدفساد را در اولویت دانسته اند.

بیشترین تعداد شرکت کنندگان در نظرسنجی از رییس جمهور آینده انتظار دارند وضعیت اقتصادی و معیشتی را بهبود بخشد.

در یک نظرسنجی دیگر ایسپا هم از افرادی که تصمیم قطعی برای شرکت در انتخابات نگرفته اند، پرسیده شده هر یک از موارد تا چه حد شما را برای شرکت در انتخابات ترغیب خواهد کرد؟ .

پاسخ ها قابل توجه است: بیشترین عامل ترغیب کننده افراد برای شرکت در انتخابات (56.

8 درصد)، داشتن برنامه جدی برای مبارزه با فساد است و در رتبه های بعدی، برنامه جدی برای رفع بیکاری با 56 درصد، برنامه جدی برای بهبود وضعیت اقتصادی با 49.

1 درصد، و احیای برجام و رفع تحریم ها با 39 درصد قرار گرفته اند.

38 درصد گفته اند اگر کاندیدای مورد نظرشان تأیید شود تاثیر زیادی بر تصمیم شان برای شرکت در انتخابات دارد و 27 درصد معتقدند اگر شیوع کرونا کمتر شود تاثیر زیادی بر شرکت کردن شان دارد.

16 درصد اظهار کرده اند در صورت بهبود وضعیت بورس به میزان زیاد ترغیب می شوند که در انتخابات شرکت کنند.


کلید واژه ها: رییس جمهور آینده - نامزدها - انتخابات - رییس جمهور - مردم - مهم ترین - ثبت نام - انتخابات شفاف - روزنامه کیهان - مشارکت - برنامه - اولویت - جمهور - روحیه - مردمی - آینده - ویژگی - سابقه - رییس - تنوع - خبرگزاری - روزنامه - دوگانه - گزارش - تغییر - تداوم - پایان - سواره - کیهان - شطرنج

آخرین اخبار سرویس:
چند نکته مهم پیرامون سبک زندگی و رویکرد علمی «امام رضا(ع)»

تفاوت پیام تبریک رهبری برای انتخابات 1400 با انتخابات سال های 76، 84 و 92

سیلی به جمهوریت نظام راهکار اصلاح طلبان برای رسیدن به قدرت

3016/ شهید عزت اله قادری: خواهران! با حجاب خود کاری زینبی کنید

بیکاریِ 2 هزار و 279 مشاور حفاظت فنی و ایمنی جدی شد/ نادیده گرفتن «حقوق مکتسبه» مشاوران/ رای دیوان عدالت اداری برای تمکینِ وزارت کار

لیست نهایی همه کاندیداهای انتخابات شورای شهر دوگنبدان به همراه آراء ماخوذه

محمود عباس همه گروه های فلسطینی را به بازگشت به مذاکرات فراخواند

صفحه نخست روزنامه های صبح سه شنبه، اول تیرماه

صلوات خاصه امام رضا علیه السلام + دانلود

مابه التفاوت هزینه های مرکز و داروی بیماران زخم باز پرداخت می شود

استخدام نیرو حسابداری

شرکت زعیم پردازش پارس

استخدام کارشناس پشتیبانی (داخل دفتر)

استخدام کارمند با سابقه در دفتر نمایندگی فوری

استخدام دفتری برای انجام امورات دفتری و کامپیوتر

طراح فتوشاپ و پریمیر

400 سری جهیزیه به نوعروسان گلستانی در دهه کرامت اهدا شد

پیام رسانه ای «رییسی»

جزییات و آرای اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر تهران

آستان قدس رضوی مالیات پرداخت می کند

سرخط مهمترین خبر های لرستان در 31 خرداد ماه

نقش امام رضا(ع) در پایه گذاری تمدن اسلامی؛ از مقابله با فلسفه غرب تا اعزام شاگردان مبلّغ

سفیران پیشرفت و آبادانی همچنان در مسیر توسعه/ نقش مهم بنیاد علوی در آبادانی و توسعه مناطق محروم

تبلیغ دین در گام دوم انقلاب نیازمند نوآوری و خلاقیت است

کاروان زیر سایه خورشید به بام فرهنگی کرمان رسید

گسترش عدالت در گام دوم انقلاب با اجرای سند تحول/ نگاهی به فرآیند تدوین و مختصات سند تحول قضایی؛ از «مردم محوری» و «قضازدایی» تا «ارتقاء حقوق عامه» و «هوشمندسازی فرآیندهای قضایی»

ظرفیت های توسعه ای جهاددانشگاهی در استان یزد بررسی شد

بهترین شکرگزاری در نگاه امام رضا(ع) / هسته های علمی برای فرهنگ سازی دینی در حرم رضوی تشکیل شود

رییسی ثابت کرد دوران بی اخلاقی، فریب و اشرافیت به پایان رسیده است

راستی: سه قوه همفکر شدند/ مسئولان بهانه ای برای حل مشکلات نداشته باشند

تکمیل نیروی انسانی

استخدام نیروی ماهر تزریق پلاستیک در شرکت نورگستر بسحق در تهران

استخدام کار در منزل غیر حضوری .تایپ

دلیل عدم مشارکت، محدودشدن کاندیداها بود

شیخ عطار: دیپلمات ها باید وفادارترین عناصر به اصولی باشند که نظام بر آن تأکید می کند

بهترین نوع شکرگزاری در نگاه امام رضا(ع) / هسته های علمی برای فرهنگ سازی دینی در حرم رضوی تشکیل شود

پلیس باید خود را به دانش روز در حوزه سایبری مجهز کند

غیبت مردم در مدیریت آینده سیاسی و شهری؛ هشدار تلخ، اما مبارک

دلیل بالا بودن آرای باطله از نظر روزنامه جمهوری اسلامی

شیخ عطار: دیپلمات ها باید وفادارترین عناصر به اصولی باشند که نظام بر آن تأکید می کند

3 نفر خانم و آقا حسابدار بدون سابقه فوری

مدیریت بازاریابی وبازرگانی

استخدام منشی آشنا به حسابداری

نیازمند منشی جهت امور اداری با 2 سال سابقه کار

ماموریت جنتی به جوان ترین عضو شورای نگهبان

روسری طرح قشقایی سوگل طهماسبی /عکس

دولت سایه سعید جلیلی در دولت رییسی؟

دلیل بالا بودن رای های باطله از نظر روزنامه جمهوری اسلامی

قدردانی قالیباف از شرکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات

انتقاد تند شریعتمداری از سران اصلاحات

مدیرعامل فولاد خوزستان در پیامی ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) را تبریک گفت

تعداد آرای منتخبان شورای شهر تهران

پیام تبریک «حیدر العبادی» به رییس جمهور منتخب ایران

امام رضا (ع) مهربانِ بی بدیل و خورشیدِ همیشه تابانِ ایران

یک نفر خانم جهت نظافت نیازمندیم

کارگرساده

جذب مشاور و سرپرست در املاک منطقه 22

استخدام کارمند آژانس هواپیمایی

ذوالنوری چگونه از ریاست کمیسون امنیت ملی بر زمین افتاد؟

امام رضا(ع) در کشاکش بودگی و نمودگی؛ پیشواییِ الهی یا اعتبار اجتماعی

سرکار: تولید فناوری نیازمند بنیه قوی علمی است/ «مرجع علمی» بودن مطالبه مهم رهبری

مروری بر محورهای سیره تبلیغی امام رضا(ع)

صفحه اول روزنامه های سه شنبه 1 تیر 1400

روسری طرح قشقایی سوگل طهماسبی /عکس

چرا طرف های برجام تلاش می کنند تا قبل از 24 تیر به توافق نهایی برسند؟

عکس زهره فکور صبور در کنار دوست جذابش

خانم آشنا به فتوشاپ جهت فروشگاه آنلاین

جزییات انهدام 3 تیم تروریستی در آستانه انتخابات + فیلم

یکتا ناصر در کنار دوستانش /عکس

صفحه نخست روزنامه های صبح سه شنبه اول تیر

حضور یک گروه از خادمان رضوی در ایام ولادت با سعادت امام رضا (ع) در استان سمنان

نام گذاری معابر در تهران و حاشیه های شورای شهر

به تو از دور سلام

چالش نارسایی اراده سیاسی در تحقق حقوق شهروندی

اقتصاد پایدار محصول جامعه اخلاق مدار است

واقعیت آرای باطله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها چیست؟

ویدیو: شعر خوانی صابر خراسانی در وصف امام رضا(ع)/ رئوف هستی و الطاف بی حدی داری

عربستان بازگشایی مراکز تجاری در وقت نماز را بررسی می کند

یکتا ناصر در کنار دوستانش /عکس

سید صدرالدین بلاغی که بود؟/چرا آیت الله بروجردی از سفر او به اروپا اظهار خوشنودی می کرد؟

اختلالات برگزاری انتخابات 1400 وزیر کشور را به مجلس کشاند

بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره خاموشی موقت نیروگاه بوشهر

فراخوان عباس برای مذاکرات جدی گروه های فلسطین

کار انلاین مناسب بانوان

کارگر و مونتاژ کار ام دی اف .آخره خ بسیج

به یک نفر جهت امور منزل و آشپزی

اخلاق مناظره ها و گفت وگوهای امام رضا(ع) با مامون

روایت متفاوت گل آقا از عزل بنی صدر/ماجرای کتابی که بعد از شهادت رجایی چاپ شد، چه بود؟

ماجرای 9هزار رأی گمشده در انتخابات کرج

چه شد که امام بنی صدر را از ریاست جمهوری عزل کرد؟

اعتمادسازی، آگاهی رسانی و ایجاد فرهنگ ایمنی سه گام مهم دولت سیزدهم باشد

سلیمی: باید حسن نیت سعودی ها اثبات شود

دغدغه مندی شهید چمران سرآغاز تحول اندیشه انقلابی بود

واژه هایی که امام در وصف شهید چمران گفت، چه بود؟

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|فقدان قوانین مناسب برای مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی

دعوت به همکاری در سالن زیبایی

استخدام تحصیلدارپیک آقا باموتور(نمایندگی مخابراتی)

نیاز به دستیار دندانپزشک در گلسار

استخدام منشی باشگاه بانوان

به یک نفر شاگرد ساده نیازمندیم.

پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات

پیاده ها و سواره ها در شطرنج انتخابات